‘Anderlecht haalt uit met krachtige powerhouse’

door
‘Anderlecht haalt uit met krachtige powerhouse’

RSC Anderlecht zet in op een snelle versterking van hun defensie en kijkt vol vertrouwen naar nieuwkomer Jan-Carlo Simic (AC Milan). Sporting heeft nu interesse in Noel Atom, een 19-jarige Duitse verdediger van Brighton & Hove Albion, die 2,5 miljoen euro moet kosten.

Bij Brighton traint Atom regelmatig met het eerste elftal en past hij perfect in de voetballende filosofie van de club. Hij wordt geroemd om zijn fysieke kracht en voetballende kwaliteiten, ondanks zijn lengte van 1,92 meter.

LEES OOK: AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

2,5 miljoen euro voor back-up Vertonghen en Simic

RSC Anderlecht hoopt op een snelle terugkeer van Jan Vertonghen om de defensie te versterken en kijkt vol vertrouwen naar nieuwkomer Jan-Carlo Simic (AC Milan) als potentiële aanwinst.

De tijdelijke verdediging met Theo Léoni en Nunzio Engwanda tegen VfL Wolfsburg kon namelijk niet overtuigen. Daarom blijft Anderlecht actief op de transfermarkt in de zoektocht naar extra versterking in het hart van de defensie, als back-up voor Vertonghen en Simic.

Volgens Fabrizio Romano heeft Jesper Fredberg nu zijn oog laten vallen op Noel Atom, een 19-jarige Duitser die zijn opleiding genoot bij Hertha Berlijn en RB Leipzig, voordat hij afgelopen zomer naar Brighton & Hove Albion verhuisde.

Hoewel Brighton Atom vorig jaar gratis binnenhaalde, verlangt de club nu 2,5 miljoen euro voor de speler, die tot 2026 onder contract staat.

Atom stond op de radar van Tottenham, Barcelona en Juventus

Vorige zomer liep het contract van Noel Atom af bij RB Leipzig, waar hij uitgroeide tot een van de grootste talenten van zijn lichting. Er werd volop gespeculeerd over een transfer naar de Premier League, waarbij Brighton & Hove Albion op de loer lag om de Duitse jeugdinternational aan te trekken.

Volgens Fabrizio Romano hadden ook grotere clubs zoals Tottenham, FC Barcelona en Juventus interesse in Atom. Hij koos echter voor het meest overtuigende project en tekende een driejarig contract bij The Seagulls.

RB Leipzig bood Atom ook een nieuw contract aan, maar kon hem niet overtuigen om te blijven. De jeugdafdeling van Leipzig heeft de afgelopen jaren vaak kritiek gekregen omdat nog geen enkele speler zich duurzaam in het eerste elftal heeft weten te vestigen.

De meest succesvolle was de lokale held Tom Krauß, die nu bij FSV Mainz 05 speelt na passages bij Nürnberg en Schalke.

Beckenbauer-rol bij Brighton

Noel Atom sloot zich aan bij de U23 van Brighton & Hove Albion, maar hij traint vaak mee met het eerste elftal. Hoewel hij een aanpassingsperiode nodig had, passen zijn intrinsieke kwaliteiten perfect bij de voetballende filosofie van de club.

In een interview op de clubkanalen vertelde Atom dat hij bij Brighton alle middelen heeft om zijn beste spel en niveau te bereiken. “De jongens in het eerste elftal zitten technisch op een ander niveau”, zei Atom.

“Ze hebben hun patronen, hun eerste touch is ongelofelijk en ze weten altijd wat ze daarna gaan doen.” De centrale verdediger gelooft dat hij profiteert van de speelstijl van Albion.

“In Duitsland hebben mensen de afgelopen twee jaar de opkomst van Brighton en hun speelstijl gezien. De manier waarop we spelen heeft me een beter inzicht gegeven in hoeveel oplossingen je als centrale verdediger kunt hebben. Je moet geduldig zijn aan de bal, je speelt als een libero, in Duitsland zou je het de Beckenbauer-rol noemen.”

Krachtpatser met het brein van een passer

Spelers met een lengte van 1 meter 92 en lange benen worden vaak als slungelig en houterig ervaren tot hun vroege tot midden twintig, wanneer ze fysiek volledig ontwikkeld zijn.

Noel Atom steekt echter uit boven deze norm. Ondanks zijn lengte heeft hij al een aanzienlijke spiermassa opgebouwd, en zijn brede schouders en stevige torso maken hem tot een indrukwekkende krachtpatser.

Hoewel hij niet de explosieve snelheid van een topatleet bezit, compenseert Atom dit door zijn lange passen, waarmee hij efficiënt terrein kan bestrijken. Wat Atom bijzonder maakt voor iemand van zijn formaat, is zijn natuurlijke gemak in balbezit.

Hij is zelfverzekerd aan de bal en straalt vertrouwen uit; hij heeft het brein van een passer, leest altijd de tegenstander en vindt de open man. De filosofie bij Brighton versterkt dit – verdedigers moeten veel verantwoordelijkheid nemen en worden uitgedaagd in balbezit om hen voor te bereiden op het eerste team.

Atom blijft altijd kalm

Noel Atom voelt zich echt in zijn element met de bal aan zijn voeten. Hij maakt vaak gebruik van de zool van zijn schoen om de bal te controleren en te verplaatsen, wat zorgt voor nauwkeurige balcontrole en een kalme uitstraling.

Onder druk blijft Atom volledig ongestoord en behoudt hij dezelfde beheersing en rust als wanneer hij niet onder druk staat.

Als de druk te intens wordt, aarzelt hij niet om de bal weg te schieten, wat hem in staat stelt onnodig balverlies te voorkomen—aangezien dit een veelvoorkomend probleem is voor balbezit-georiënteerde teams zoals Brighton. 

Atom beschikt over een uitgebreid passing-arsenaal, met diagonale flankwissels en snelle passes over de grond, zowel in de diepte als naar de voeten van de spits.

Anderlecht moet Atom halen

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

80
80
Europese finalisten gekend: ontdek de grote favorieten

De kaarten in de drie Europese competities zijn geschud. De voorbije dagen werden de tickets ...

18
18
'Revolutie bij Anderlecht: Sibierski krijgt carte blanche'

Met Antoine Sibierski heeft RSC Anderlecht eindelijk zijn nieuwe sportief directeur beet. Tijdens ...

98
98
Nieuwe wending Real-soap: Valderde komt zelf met statement

De crisis bij Real Madrid escaleerde deze week helemaal met een heftig incident tussen Federico ...

35
35
UEL/UECL: Tielemans naar finale, Penders en co sneuvelen

Donderdagavond werden de tickets voor de finales van de Europa en Conference League afgewerkt. In ...

41
41
'Bestuur nu al op scherp: historische mercato Club Brugge'

Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van zijn 20ste landstitel, maar achter de ...

272
272
Trainingsgevecht zindert na: Real onderneemt stappen

Enkele dagen voor El Clasico op het veld van FC Barcelona, staat Real Madrid in vuur en vlam. De ...

86
86
Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

KRC Genk hoopt in de komende weken alsnog een Europees ticket te veroveren, maar ondertussen is men ...

140
140
'City en United knokken om Duivel, Kompany op de loer'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens nakende zomermercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

124
124
'Exodus van start: Antwerp verliest eerste steunpilaar'

Antwerp FC staat opnieuw voor een drukke zomermercato. De sportieve leiding van de Great Old zal ...

530
530
'Vertrek Tzolis krijgt vorm: eisen Club Brugge gelekt'

Club Brugge neemt komende zomer afscheid van verschillende sterkhouders. Even laaide de hoop op een ...

377
377
'Irritaties bij Genk-bestuur: spelers intern aangepakt'

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

525
525
Kompany hakt knoop door: Kane legt bom onder Bayern

De toekomst van Harry Kane bepaalt meer dan alleen de aanval van Bayern. Vincent Kompany botst ...

241
241
Real op apegapen: Valverde naar hospitaal na nieuwe knokpartij

Aanstaande zondag wil Real Madrid er alles aan doen om te voorkomen dat FC Barcelona kampioen speelt ...

225
225
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

228
228
Kompany zwaar bestolen? Antwoord klaar en duidelijk

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

234
234
KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Na één jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn ...

62
62
Vier toppers, één verrassing: ontdek de Europese topscorers

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal nadert met rasse schreden en dus staan ook nog heel wat ...

79
79
'Pittige vuurdoop: Sibierski krijgt eerste transferopdracht'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

438
438
'Club Brugge kaalgeplukt: ook Forbs richting exit?'

Of de titelrace tot een goed einde zal worden gebracht valt nog af te wachten, maar hoe dan ook mag ...

672
672
'Duiventil in Genk: verlanglijst De Condé lekt uit'

Of het nog een Europees ticket kan bemachtigen valt voorlopig af te wachten, maar dat KRC Genk ...

515
515
Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Daags na de officiële voorstelling van Antoine Sibierski als technisch directeur zit het er ...

301
301
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

509
509
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

746
746
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

443
443
'Grote kuis in Genk: volledig elftal richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

449
449

Meer sportnieuws