‘Anderlecht haalt uit met krachtige powerhouse’

door
‘Anderlecht haalt uit met krachtige powerhouse’

RSC Anderlecht zet in op een snelle versterking van hun defensie en kijkt vol vertrouwen naar nieuwkomer Jan-Carlo Simic (AC Milan). Sporting heeft nu interesse in Noel Atom, een 19-jarige Duitse verdediger van Brighton & Hove Albion, die 2,5 miljoen euro moet kosten.

Bij Brighton traint Atom regelmatig met het eerste elftal en past hij perfect in de voetballende filosofie van de club. Hij wordt geroemd om zijn fysieke kracht en voetballende kwaliteiten, ondanks zijn lengte van 1,92 meter.

LEES OOK: Bornauw verklaart waarom Anderlecht voor Sibierski koos

2,5 miljoen euro voor back-up Vertonghen en Simic

RSC Anderlecht hoopt op een snelle terugkeer van Jan Vertonghen om de defensie te versterken en kijkt vol vertrouwen naar nieuwkomer Jan-Carlo Simic (AC Milan) als potentiële aanwinst.

De tijdelijke verdediging met Theo Léoni en Nunzio Engwanda tegen VfL Wolfsburg kon namelijk niet overtuigen. Daarom blijft Anderlecht actief op de transfermarkt in de zoektocht naar extra versterking in het hart van de defensie, als back-up voor Vertonghen en Simic.

Volgens Fabrizio Romano heeft Jesper Fredberg nu zijn oog laten vallen op Noel Atom, een 19-jarige Duitser die zijn opleiding genoot bij Hertha Berlijn en RB Leipzig, voordat hij afgelopen zomer naar Brighton & Hove Albion verhuisde.

Hoewel Brighton Atom vorig jaar gratis binnenhaalde, verlangt de club nu 2,5 miljoen euro voor de speler, die tot 2026 onder contract staat.

Atom stond op de radar van Tottenham, Barcelona en Juventus

Vorige zomer liep het contract van Noel Atom af bij RB Leipzig, waar hij uitgroeide tot een van de grootste talenten van zijn lichting. Er werd volop gespeculeerd over een transfer naar de Premier League, waarbij Brighton & Hove Albion op de loer lag om de Duitse jeugdinternational aan te trekken.

Volgens Fabrizio Romano hadden ook grotere clubs zoals Tottenham, FC Barcelona en Juventus interesse in Atom. Hij koos echter voor het meest overtuigende project en tekende een driejarig contract bij The Seagulls.

RB Leipzig bood Atom ook een nieuw contract aan, maar kon hem niet overtuigen om te blijven. De jeugdafdeling van Leipzig heeft de afgelopen jaren vaak kritiek gekregen omdat nog geen enkele speler zich duurzaam in het eerste elftal heeft weten te vestigen.

De meest succesvolle was de lokale held Tom Krauß, die nu bij FSV Mainz 05 speelt na passages bij Nürnberg en Schalke.

Beckenbauer-rol bij Brighton

Noel Atom sloot zich aan bij de U23 van Brighton & Hove Albion, maar hij traint vaak mee met het eerste elftal. Hoewel hij een aanpassingsperiode nodig had, passen zijn intrinsieke kwaliteiten perfect bij de voetballende filosofie van de club.

In een interview op de clubkanalen vertelde Atom dat hij bij Brighton alle middelen heeft om zijn beste spel en niveau te bereiken. “De jongens in het eerste elftal zitten technisch op een ander niveau”, zei Atom.

“Ze hebben hun patronen, hun eerste touch is ongelofelijk en ze weten altijd wat ze daarna gaan doen.” De centrale verdediger gelooft dat hij profiteert van de speelstijl van Albion.

“In Duitsland hebben mensen de afgelopen twee jaar de opkomst van Brighton en hun speelstijl gezien. De manier waarop we spelen heeft me een beter inzicht gegeven in hoeveel oplossingen je als centrale verdediger kunt hebben. Je moet geduldig zijn aan de bal, je speelt als een libero, in Duitsland zou je het de Beckenbauer-rol noemen.”

Krachtpatser met het brein van een passer

Spelers met een lengte van 1 meter 92 en lange benen worden vaak als slungelig en houterig ervaren tot hun vroege tot midden twintig, wanneer ze fysiek volledig ontwikkeld zijn.

Noel Atom steekt echter uit boven deze norm. Ondanks zijn lengte heeft hij al een aanzienlijke spiermassa opgebouwd, en zijn brede schouders en stevige torso maken hem tot een indrukwekkende krachtpatser.

Hoewel hij niet de explosieve snelheid van een topatleet bezit, compenseert Atom dit door zijn lange passen, waarmee hij efficiënt terrein kan bestrijken. Wat Atom bijzonder maakt voor iemand van zijn formaat, is zijn natuurlijke gemak in balbezit.

Hij is zelfverzekerd aan de bal en straalt vertrouwen uit; hij heeft het brein van een passer, leest altijd de tegenstander en vindt de open man. De filosofie bij Brighton versterkt dit – verdedigers moeten veel verantwoordelijkheid nemen en worden uitgedaagd in balbezit om hen voor te bereiden op het eerste team.

Atom blijft altijd kalm

Noel Atom voelt zich echt in zijn element met de bal aan zijn voeten. Hij maakt vaak gebruik van de zool van zijn schoen om de bal te controleren en te verplaatsen, wat zorgt voor nauwkeurige balcontrole en een kalme uitstraling.

Onder druk blijft Atom volledig ongestoord en behoudt hij dezelfde beheersing en rust als wanneer hij niet onder druk staat.

Als de druk te intens wordt, aarzelt hij niet om de bal weg te schieten, wat hem in staat stelt onnodig balverlies te voorkomen—aangezien dit een veelvoorkomend probleem is voor balbezit-georiënteerde teams zoals Brighton. 

Atom beschikt over een uitgebreid passing-arsenaal, met diagonale flankwissels en snelle passes over de grond, zowel in de diepte als naar de voeten van de spits.

Anderlecht moet Atom halen

Meest recent

Bornauw verklaart waarom Anderlecht voor Sibierski koos

Na een zoektocht van drie maanden vond Anderlecht deze week eindelijk zijn nieuwe sportief ...

6
6
'Strijd om Keita is los: 2 volgende clubs melden zich'

Op een selectie voor het WK moet hij wellicht niet meer hopen, maar Mandela Keita is de voorbije ...

15
15
Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

86
86
'KV Kortrijk hakt knoop door over Dejaegere'

KV Kortrijk keert volgend seizoen na één jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro ...

49
49
Antwerp in diepe rouw na overlijden clubicoon

Antwerp kreeg vorig weekend een mokerslag met een pijnlijke 0-5 tegen Standard, maar die verdwijnt ...

0
0
Vrancken zalft na relletje met Burgess

Vorig weekend heeft STVV voor een knappe stunt gezorgd door op Stayen Union over de knie te leggen. ...

43
43
'Lierse pakt uit met zeer opvallende nieuwe coach'

Komend weekend staat nog de finale van de play-offs op het programma, maar voor alle andere teams ...

43
43
Standard deelt Antwerp nieuwe tik uit met transfer

Na enkele magere jaren lijkt Standard weer op te leven. De Rouches prijken op vier speeldagen van ...

73
73
'Grootmacht wacht op antwoordt: Club twijfelt over transfer'

Het lijkt er alsmaar meer op dat Club Brugge in de zomer heel wat spelers gaat verliezen. Na alweer ...

261
261
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest Rigaux, opvolger Mignolet gezocht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

136
136
Bom ontploft bij club Hoefkens: Van Hooijdonk stapt op

NAC Breda is en blijft een héél woelige club. De club van trainer Carl Hoefkens heeft ...

60
60
Van der Elst tip Garcia: "Hem als nummer 1 in de spits"

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Franky Van der Elst oordeelde over ...

148
148
'Arne Engels gewild: interesse groeit razendsnel'

Arne Engels is een speler die deze zomer wellicht weer van club gaat veranderen. De voormalige ...

54
54
Anderlecht voor moeilijke keuze: twee talenten weg?

RSCA Futures kende een degelijk seizoen. Er waren enkele Belgische talenten die doorbraken, maar de ...

328
328
Conte en Lukaku in gesprek: details lekken uit

Romelu Lukaku is terug bij Napoli na zijn revalidatie in België. Hij ging daar meteen een ...

221
221
'Onrust bij Genk: drie spelers willen weg?'

Bij Racing Genk gaat er in de zomer wel het een en ander gebeuren. De Limburgers zullen ongetwijfeld ...

635
635
Trossard krijgt lof: Engelse media onder de indruk

Arsenal trekt naar de finale van de Champions League na de zege tegen Atlético Madrid. ...

145
145
Gert Verheyen overvallen door emoties na onverwacht nieuws

Een onverwacht moment rond Gert Verheyen heeft voor heel wat beroering gezorgd bij supporters. ...

357
357
Kompany verovert het voetbal: "FIFA of UEFA leiden"

Vincent Kompany was een topper als speler en ook als coach. We haalden al aan dat hij de grootste ...

69
69
'Schoonmaak KRC Genk: twee ervaren pionnen op de wip'

Bij KRC Genk gaan ze in de zomer toch wel wat spelers van de hand doen. De Limburgers zullen enkele ...

404
404
'Vertrek Rigaux concreet: Verhaeghe neemt standpunt in'

Moet Club Brugge weldra zijn sportieve leiding opnieuw herschikken? Die kans is behoorlijk groot. ...

554
554
'Anderlecht davert: Sibierski zorgt voor aardverschuiving'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief directeur nu ook officieel beet. Zoals verwacht werd ...

699
699
Toekomst Kompany: sterke man Bayern doet straffe uitspraak

Vincent Kompany kan dinsdagavond geschiedenis schrijven als coach van Bayern München als hij ...

153
153
'Leegloop STVV: eerste grote vertrekker staat al klaar'

STVV is bezig aan droomseizoen en is ondertussen zelfs verzekerd van een Europees ticket. Desondanks ...

280
280
Ruben Van Gucht diep geraakt door overlijden Hans Otten

Het nieuws over het overlijden van Hans Otten heeft velen diep geraakt, en ook Ruben Van Gucht bleef ...

27
27

Meer sportnieuws