‘Anderlecht haalt uit met krachtige powerhouse’

door
‘Anderlecht haalt uit met krachtige powerhouse’

RSC Anderlecht zet in op een snelle versterking van hun defensie en kijkt vol vertrouwen naar nieuwkomer Jan-Carlo Simic (AC Milan). Sporting heeft nu interesse in Noel Atom, een 19-jarige Duitse verdediger van Brighton & Hove Albion, die 2,5 miljoen euro moet kosten.

Bij Brighton traint Atom regelmatig met het eerste elftal en past hij perfect in de voetballende filosofie van de club. Hij wordt geroemd om zijn fysieke kracht en voetballende kwaliteiten, ondanks zijn lengte van 1,92 meter.

LEES OOK: 'Anderlecht hakt knoop door: volgende optie gelicht'

2,5 miljoen euro voor back-up Vertonghen en Simic

RSC Anderlecht hoopt op een snelle terugkeer van Jan Vertonghen om de defensie te versterken en kijkt vol vertrouwen naar nieuwkomer Jan-Carlo Simic (AC Milan) als potentiële aanwinst.

De tijdelijke verdediging met Theo Léoni en Nunzio Engwanda tegen VfL Wolfsburg kon namelijk niet overtuigen. Daarom blijft Anderlecht actief op de transfermarkt in de zoektocht naar extra versterking in het hart van de defensie, als back-up voor Vertonghen en Simic.

Volgens Fabrizio Romano heeft Jesper Fredberg nu zijn oog laten vallen op Noel Atom, een 19-jarige Duitser die zijn opleiding genoot bij Hertha Berlijn en RB Leipzig, voordat hij afgelopen zomer naar Brighton & Hove Albion verhuisde.

Hoewel Brighton Atom vorig jaar gratis binnenhaalde, verlangt de club nu 2,5 miljoen euro voor de speler, die tot 2026 onder contract staat.

Atom stond op de radar van Tottenham, Barcelona en Juventus

Vorige zomer liep het contract van Noel Atom af bij RB Leipzig, waar hij uitgroeide tot een van de grootste talenten van zijn lichting. Er werd volop gespeculeerd over een transfer naar de Premier League, waarbij Brighton & Hove Albion op de loer lag om de Duitse jeugdinternational aan te trekken.

Volgens Fabrizio Romano hadden ook grotere clubs zoals Tottenham, FC Barcelona en Juventus interesse in Atom. Hij koos echter voor het meest overtuigende project en tekende een driejarig contract bij The Seagulls.

RB Leipzig bood Atom ook een nieuw contract aan, maar kon hem niet overtuigen om te blijven. De jeugdafdeling van Leipzig heeft de afgelopen jaren vaak kritiek gekregen omdat nog geen enkele speler zich duurzaam in het eerste elftal heeft weten te vestigen.

De meest succesvolle was de lokale held Tom Krauß, die nu bij FSV Mainz 05 speelt na passages bij Nürnberg en Schalke.

Beckenbauer-rol bij Brighton

Noel Atom sloot zich aan bij de U23 van Brighton & Hove Albion, maar hij traint vaak mee met het eerste elftal. Hoewel hij een aanpassingsperiode nodig had, passen zijn intrinsieke kwaliteiten perfect bij de voetballende filosofie van de club.

In een interview op de clubkanalen vertelde Atom dat hij bij Brighton alle middelen heeft om zijn beste spel en niveau te bereiken. “De jongens in het eerste elftal zitten technisch op een ander niveau”, zei Atom.

“Ze hebben hun patronen, hun eerste touch is ongelofelijk en ze weten altijd wat ze daarna gaan doen.” De centrale verdediger gelooft dat hij profiteert van de speelstijl van Albion.

“In Duitsland hebben mensen de afgelopen twee jaar de opkomst van Brighton en hun speelstijl gezien. De manier waarop we spelen heeft me een beter inzicht gegeven in hoeveel oplossingen je als centrale verdediger kunt hebben. Je moet geduldig zijn aan de bal, je speelt als een libero, in Duitsland zou je het de Beckenbauer-rol noemen.”

Krachtpatser met het brein van een passer

Spelers met een lengte van 1 meter 92 en lange benen worden vaak als slungelig en houterig ervaren tot hun vroege tot midden twintig, wanneer ze fysiek volledig ontwikkeld zijn.

Noel Atom steekt echter uit boven deze norm. Ondanks zijn lengte heeft hij al een aanzienlijke spiermassa opgebouwd, en zijn brede schouders en stevige torso maken hem tot een indrukwekkende krachtpatser.

Hoewel hij niet de explosieve snelheid van een topatleet bezit, compenseert Atom dit door zijn lange passen, waarmee hij efficiënt terrein kan bestrijken. Wat Atom bijzonder maakt voor iemand van zijn formaat, is zijn natuurlijke gemak in balbezit.

Hij is zelfverzekerd aan de bal en straalt vertrouwen uit; hij heeft het brein van een passer, leest altijd de tegenstander en vindt de open man. De filosofie bij Brighton versterkt dit – verdedigers moeten veel verantwoordelijkheid nemen en worden uitgedaagd in balbezit om hen voor te bereiden op het eerste team.

Atom blijft altijd kalm

Noel Atom voelt zich echt in zijn element met de bal aan zijn voeten. Hij maakt vaak gebruik van de zool van zijn schoen om de bal te controleren en te verplaatsen, wat zorgt voor nauwkeurige balcontrole en een kalme uitstraling.

Onder druk blijft Atom volledig ongestoord en behoudt hij dezelfde beheersing en rust als wanneer hij niet onder druk staat.

Als de druk te intens wordt, aarzelt hij niet om de bal weg te schieten, wat hem in staat stelt onnodig balverlies te voorkomen—aangezien dit een veelvoorkomend probleem is voor balbezit-georiënteerde teams zoals Brighton. 

Atom beschikt over een uitgebreid passing-arsenaal, met diagonale flankwissels en snelle passes over de grond, zowel in de diepte als naar de voeten van de spits.

Anderlecht moet Atom halen

Meest recent

'Anderlecht hakt knoop door: volgende optie gelicht'

Anderlecht moet zich dit weekend tegen AA Gent zien te herpakken als het niet verder teruggeslagen ...

12
12
Bayern‑top verrast Kompany met genadeloze wending

Bayern won in Bernabéu, maar intern bleef het daar niet bij. Terwijl Vincent Kompany sportief ...

19
19
Vroegtijdig einde carrière Mignolet? Vader reageert

Club Brugge moest donderdag een enorme opdoffer slikken. Het moest melden dat Simon Mignolet opnieuw ...

30
30
'Leegloop bij Standard: nog 6 vertrekkers in de maak?'

Standard begon vorig weekend uitstekend aan de Europe Play-Off met een zege in Leuven en kan met ...

21
21
'Anderlecht gaat vol voor oude bekende'

Anderlecht wacht nog steeds op zijn nieuwe sportief directeur, maar ondertussen moet er ook al ...

46
46
'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

114
114
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

34
34
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

589
589
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

61
61
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

63
63
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

312
312
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

73
73
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

346
346
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

373
373
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

57
57
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

179
179
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

149
149
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

84
84
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

40
40
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

276
276
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

55
55
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

51
51
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

226
226
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

126
126
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

324
324

Meer sportnieuws