Waarom Amuzu vervangen géén prioriteit is voor Anderlecht

door
Waarom Amuzu vervangen géén prioriteit is voor Anderlecht

Francis Amuzu is mogelijk een aantal weken, of zelfs maanden buiten strijd. Meteen zijn er berichten dat RSC Anderlecht een extra linkerflankaanvaller moet halen. Maar Jesper Fredberg lijkt toch nood te hebben aan een ander profiel.

In de ideale wereld werd Francis Amuzu voor een stevig miljoenenbedrag verkocht en ging Anderlecht de markt op om een nieuwe linkerflankaanvaller te halen. Dat was min of meer het plan. Paars-Wit heeft maanden geleden al twee profielen uitgetekend die er deze zomer bij moeten op de flank.

LEES OOK: Helemaal geen RSCA? Frutos laat bommetje vallen

Opties genoeg om Amuzu te vervangen

Anderlecht wil op links een rechtspoot die naar binnen kan snijden en op rechts een linkspoot die dat ook kan. Beide spelers moeten snelheid hebben, een dribbel in de voeten hebben en jongens zijn met een doorverkoopwaarde. Dat stond op het verlanglijstje van Jesper Fredberg. Alleen zijn dat dure profielen als je ook wil dat zij meteen een impact hebben. Dan praten we over spelers van toch wel 6 à 7 miljoen euro. Dat kan Paars-Wit niet betalen.

Anderlecht heeft wat ons betreft voorlopig geen nood aan een nieuwe linkerflankaanvaller als er daar niemand vertrekt. Vanaf januari is Thorgan Hazard fit, en Francis Amuzu is mogelijk in september al terug. Al is dat nog afwachten. Daarnaast is er ook Nilson Angulo die als pure winger op links kan spelen én Tristan Degreef, die in een rol à la Hazard kan opteren vanaf links. Zo speelde hij vaak bij RSCA Futures. Zelfs Mario Stroeykens kan daar uit de voeten, maar dat is niet zijn beste positie. Dus waarom zou RSCA dan nog een speler op links halen om ze nadien te moeten stapelen? Compleet onnodig lijkt ons.

Vervanger Dreyer noodzakelijk

Op rechts is die nood er véél meer. Daar moét Fredberg versterking halen. Het was vorig jaar al een probleem dat Anders Dreyer er nooit rust kon worden gegeven. Voorlopig is er nog steeds geen back-up voor de Deen. Angulo werd er getest in de voorbereiding, maar hij voelt zich veel beter in zijn sas op links. Een groot succes was dat niet.

Tudor Mendel is zo een type bij RSCA Futures, maar de voormalige speler van Chelsea weegt momenteel nog te licht voor de A-kern. RSCA lijkt dus vooral op rechts een flankaanvaller te moeten halen, veel meer dan op links.

Issiaka Kamate van Inter wordt genoemd, net als Abu Kamara van Norwich City. Dat is logischer, want beiden zijn linkspoten die vooral als rechterflankaanvaller spelen. Een vervanger voor Amuzu zijn zij dan ook allerminst, al kunnen ze eventueel als linkspoot op links depanneren. Al verkiest men daar liefst een rechtspoot.

CR

Heeft RSCA meer nood aan een rechterflankaanvaller?

Meest recent

De Roeck met dramatische start bij Club NXT: "Nochtans..."

Club NXT is het kneusje van de Challenger Pro League. De komst van Jonas De Roeck als trainer heeft ...

26
26
Helemaal geen RSCA? Frutos laat bommetje vallen

Bij RSC Anderlecht verdedigde Olivier Renard in de weekendkranten zijn beleid. Uiteraard bekeek hij ...

98
98
Vrancken vol lof over coach: "Hij doet het heel goed"

Bij STVV nemen ze het dit weekend op tegen OH Leuven. De Truienaars staan bijzonder knap vierde, OHL ...

19
19
Hasi zet spelers op scherp: Club en Union als waarschuwing

RSC Anderlecht speelt dit weekend op het veld van La Louvière. Paars-Wit wil daar verdergaan ...

62
62
‘Duitsland ontploft: Kompany bereidt schoktransfer voor’

Kompany zet München op stelten: titel, trofee, en een recordstart die héél Europa ...

154
154
Kompany schittert bij Bayern: 'Leerde ik bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het voortreffelijk bij Bayern München. De coach van de Duitse topclub ...

164
164
Standard en AA Gent: beter of niet? De verrassende tussenbalans

Standard en AA Gent kregen via bepaalde kanalen dit seizoen al wat lof. Maar is dat wel terecht? Na ...

66
66
'Engeland op stelten: Club Brugge flirt met droomtransfer'

Club Brugge droomt al maanden van Million Manhoef – en nu lijkt die droom plots iets minder ...

404
404
Broos na forse kritiek op Garcia: "Komaan zeg, nonsens!"

Rudi Garcia kreeg stevige kritiek te verwerken. De bondscoach was het beu en weigerde een interview ...

104
104
Anderlecht staat op: twee 'nieuwelingen' trekken de kar

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen gigantisch succes. Het zijn vooral twee ...

199
199
Fink ziet enorme weelde: "Hij is de toekomst van KRC Genk"

KRC Genk hoopt met een zege tegen KV Mechelen dit weekend de top zes binnen te sluipen. Thorsten ...

140
140
Seys en Vanaken zien 'probleem': "Wel vaker in België"

Hans Vanaken haalde de heel moeizame driepunter binnen voor Club Brugge. De ervaren middenvelder ...

202
202
Anderlecht herleeft dankzij één onverwachte kracht

RSC Anderlecht hoopt eindelijk de weg naar boven te hebben gezet. De zege tegen Club Brugge zorgde ...

344
344
Hayen ziet gelijkenis tussen Club Brugge en Union

Sexy is het niet wat Club Brugge laat zien in de Jupiler Pro League. Het is wel zeer zakelijk en ...

173
173
Leko stelt vast: "Ooit waren we een goed team..."

AA Gent speelde 0-0 op het veld van KVC Westerlo. Het was zeker niet goed wat de Buffalo's op de mat ...

197
197
Gemengde geluiden bij Westerlo en Gent: "Teleurstelling"

AA Gent won een punt op het veld van KVC Westerlo. Het speelde een degelijke, maar dramatische ...

41
41
Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Club Brugge hoopte de rug te rechten tegen Sporting Charleroi. Op de vorige speeldag verloren ze van ...

146
146
Lang opent zijn rekening en veegt CDK & co van de mat

In de Serie A stond met Napoli - Atalanta een duel op het programma dat in normale omstandigheden ...

84
84
Shopt Anderlecht komende zomer bij La Louvière?

RSC Anderlecht is uiteraard bezig met het voorbereiden van de winter- en zomermercato van 2026. De ...

180
180
KV Kortrijk doet goede zaak, RSCA Futures geeft zege weg

In de Challenger Pro League begonnen er om 20u drie interessante duels. Onder meer KV Kortrijk kon ...

97
97
Westerlo woedend: "Schande voor het Belgisch voetbal!"

KVC Westerlo speelde 0-0 tegen AA Gent. De Kemphanen troffen drie keer het doelhout en en een goal ...

166
166
'Anderlecht slaat door: bod van 10 miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft in januari heel wat werk. De zomermercato was geen succes en in de winter ...

243
243
Ajax ondanks goal Dolberg in nog zwaardere crisis

Ajax kent voorlopig een rotseizoen. Ze moesten het vanavond in de eigen Amsterdam ArenA opnemen ...

98
98
Sterk Newcastle verpest het weekend van Guardiola

In de Premier League stond om 18u30 een bijzonder leuk duel op het programma. Newcastle United ...

48
48
Westerlo beloont zichzelf niet tegen pover AA Gent

AA Gent en KVC Westerlo zijn aan een wisselvallig seizoen bezig. Soms goed tot zeer goed, soms matig ...

38
38

Meer sportnieuws