Waarom Amuzu vervangen géén prioriteit is voor Anderlecht

door
Waarom Amuzu vervangen géén prioriteit is voor Anderlecht

Francis Amuzu is mogelijk een aantal weken, of zelfs maanden buiten strijd. Meteen zijn er berichten dat RSC Anderlecht een extra linkerflankaanvaller moet halen. Maar Jesper Fredberg lijkt toch nood te hebben aan een ander profiel.

In de ideale wereld werd Francis Amuzu voor een stevig miljoenenbedrag verkocht en ging Anderlecht de markt op om een nieuwe linkerflankaanvaller te halen. Dat was min of meer het plan. Paars-Wit heeft maanden geleden al twee profielen uitgetekend die er deze zomer bij moeten op de flank.

LEES OOK: Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Opties genoeg om Amuzu te vervangen

Anderlecht wil op links een rechtspoot die naar binnen kan snijden en op rechts een linkspoot die dat ook kan. Beide spelers moeten snelheid hebben, een dribbel in de voeten hebben en jongens zijn met een doorverkoopwaarde. Dat stond op het verlanglijstje van Jesper Fredberg. Alleen zijn dat dure profielen als je ook wil dat zij meteen een impact hebben. Dan praten we over spelers van toch wel 6 à 7 miljoen euro. Dat kan Paars-Wit niet betalen.

Anderlecht heeft wat ons betreft voorlopig geen nood aan een nieuwe linkerflankaanvaller als er daar niemand vertrekt. Vanaf januari is Thorgan Hazard fit, en Francis Amuzu is mogelijk in september al terug. Al is dat nog afwachten. Daarnaast is er ook Nilson Angulo die als pure winger op links kan spelen én Tristan Degreef, die in een rol à la Hazard kan opteren vanaf links. Zo speelde hij vaak bij RSCA Futures. Zelfs Mario Stroeykens kan daar uit de voeten, maar dat is niet zijn beste positie. Dus waarom zou RSCA dan nog een speler op links halen om ze nadien te moeten stapelen? Compleet onnodig lijkt ons.

Vervanger Dreyer noodzakelijk

Op rechts is die nood er véél meer. Daar moét Fredberg versterking halen. Het was vorig jaar al een probleem dat Anders Dreyer er nooit rust kon worden gegeven. Voorlopig is er nog steeds geen back-up voor de Deen. Angulo werd er getest in de voorbereiding, maar hij voelt zich veel beter in zijn sas op links. Een groot succes was dat niet.

Tudor Mendel is zo een type bij RSCA Futures, maar de voormalige speler van Chelsea weegt momenteel nog te licht voor de A-kern. RSCA lijkt dus vooral op rechts een flankaanvaller te moeten halen, veel meer dan op links.

Issiaka Kamate van Inter wordt genoemd, net als Abu Kamara van Norwich City. Dat is logischer, want beiden zijn linkspoten die vooral als rechterflankaanvaller spelen. Een vervanger voor Amuzu zijn zij dan ook allerminst, al kunnen ze eventueel als linkspoot op links depanneren. Al verkiest men daar liefst een rechtspoot.

CR

Heeft RSCA meer nood aan een rechterflankaanvaller?

Meest recent

Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

11
11
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

37
37
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

14
14
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

213
213
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

223
223
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

92
92
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

195
195
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

24
24
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

552
552
‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

119
119
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

381
381
Geeft Fink ‘onverwachte oplossing’ weldra een kans?

Bij KRC Genk staat er druk op de ketel. Tegen FC Midtjylland moet er een goede prestatie volgen, ...

225
225
De Mil naar AA Gent: cruciale overstap voor beide partijen

Rik De Mil heeft zijn transfer helemaal beet. Hij tekende bij AA Gent. Voor de 44-jarige trainer kan ...

46
46
Leko komt met vreemde reactie na 'Hayen-protest'

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Engelsen waren veel te sterk en ...

539
539
'Hazard neemt verrassende toekomstbeslissing bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht begint de tijd voor Olivier Renard, Tim Borguet en ondertussen ook Kenneth ...

368
368
Vanaken en Seys trekken doodeerlijke conclusie na Arsenal

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Bruggelingen spelen voorlopig een ...

206
206
Droomdebuut gaat in rook op: Leko geeft hét sleutelmoment

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

148
148
"Met verkoudheid naar huis" - Club-titularis krijgt 3 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond zijn vierde nederlaag van de Champions League-campagne geleden. ...

578
578
UCL: Job Alonso in gevaar na foutje Courtois, Napoli in nesten

Manchester City heeft woensdagavond dé topper van zesde speeldag in de Champions League ...

67
67
Géén Leko-effect: Arsenal genadeloos voorbij Club Brugge

Ivan Leko heeft daags na zijn aanstelling als hoofdcoach niet kunnen stunten met Club Brugge. In de ...

104
104
Ai ai Thibaut! Courtois maakt peperdure fout tegen City

De zesde speeldag van de League Phase in de Champions League leverde weer enkele fraaie affiches op. ...

75
75
Hommeles bij Club Brugge: supporters viseren bestuur

In de League Phase van de Champions League kreeg Club Brugge woensdag het bezoek van de ongeslagen ...

627
627
Club achtervolgt ondanks goede helft: sterkhouder plots zondebok

In de Champions League stond Club Brugge woensdagavond voor een loodzware uitdaging. Zo kwam de tot ...

144
144
'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Bayern München legde woensdagavond ook Sporting CP over de knie in de Champions League. Harry ...

378
378
Optater Leko: Club slikt koude douche vlak voor Arsenal

Ivan Leko maakt woensdagavond voor de tweede keer in zijn carrière zijn debuut als hoofdcoach ...

210
210

Meer sportnieuws