Waarom Amuzu vervangen géén prioriteit is voor Anderlecht

door
Waarom Amuzu vervangen géén prioriteit is voor Anderlecht

Francis Amuzu is mogelijk een aantal weken, of zelfs maanden buiten strijd. Meteen zijn er berichten dat RSC Anderlecht een extra linkerflankaanvaller moet halen. Maar Jesper Fredberg lijkt toch nood te hebben aan een ander profiel.

In de ideale wereld werd Francis Amuzu voor een stevig miljoenenbedrag verkocht en ging Anderlecht de markt op om een nieuwe linkerflankaanvaller te halen. Dat was min of meer het plan. Paars-Wit heeft maanden geleden al twee profielen uitgetekend die er deze zomer bij moeten op de flank.

LEES OOK: Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

Opties genoeg om Amuzu te vervangen

Anderlecht wil op links een rechtspoot die naar binnen kan snijden en op rechts een linkspoot die dat ook kan. Beide spelers moeten snelheid hebben, een dribbel in de voeten hebben en jongens zijn met een doorverkoopwaarde. Dat stond op het verlanglijstje van Jesper Fredberg. Alleen zijn dat dure profielen als je ook wil dat zij meteen een impact hebben. Dan praten we over spelers van toch wel 6 à 7 miljoen euro. Dat kan Paars-Wit niet betalen.

Anderlecht heeft wat ons betreft voorlopig geen nood aan een nieuwe linkerflankaanvaller als er daar niemand vertrekt. Vanaf januari is Thorgan Hazard fit, en Francis Amuzu is mogelijk in september al terug. Al is dat nog afwachten. Daarnaast is er ook Nilson Angulo die als pure winger op links kan spelen én Tristan Degreef, die in een rol à la Hazard kan opteren vanaf links. Zo speelde hij vaak bij RSCA Futures. Zelfs Mario Stroeykens kan daar uit de voeten, maar dat is niet zijn beste positie. Dus waarom zou RSCA dan nog een speler op links halen om ze nadien te moeten stapelen? Compleet onnodig lijkt ons.

Vervanger Dreyer noodzakelijk

Op rechts is die nood er véél meer. Daar moét Fredberg versterking halen. Het was vorig jaar al een probleem dat Anders Dreyer er nooit rust kon worden gegeven. Voorlopig is er nog steeds geen back-up voor de Deen. Angulo werd er getest in de voorbereiding, maar hij voelt zich veel beter in zijn sas op links. Een groot succes was dat niet.

Tudor Mendel is zo een type bij RSCA Futures, maar de voormalige speler van Chelsea weegt momenteel nog te licht voor de A-kern. RSCA lijkt dus vooral op rechts een flankaanvaller te moeten halen, veel meer dan op links.

Issiaka Kamate van Inter wordt genoemd, net als Abu Kamara van Norwich City. Dat is logischer, want beiden zijn linkspoten die vooral als rechterflankaanvaller spelen. Een vervanger voor Amuzu zijn zij dan ook allerminst, al kunnen ze eventueel als linkspoot op links depanneren. Al verkiest men daar liefst een rechtspoot.

CR

Heeft RSCA meer nood aan een rechterflankaanvaller?

Meest recent

Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

39
39
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

20
20
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

134
134
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

91
91
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

133
133
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

174
174
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

230
230
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

12
12
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

362
362
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

54
54
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

161
161
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

252
252
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

58
58
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

198
198
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

250
250
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

129
129
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

161
161
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

73
73
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

536
536
Hubert bevestigt ferme domper én meevaller Union SG

Union SG werd nipt uitgeschakeld in de Champions League, maar de Brusselse club is wel nog steeds de ...

49
49
SK Beveren slaat bijzonder grote slag

SK Beveren lijkt op weg naar de Jupiler Pro League. Er wordt goed werk geleverd op de Freethiel. De ...

123
123
Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers ...

324
324
KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

72
72
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

463
463
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

507
507

Meer sportnieuws