Waarom Amuzu vervangen géén prioriteit is voor Anderlecht

door
Waarom Amuzu vervangen géén prioriteit is voor Anderlecht

Francis Amuzu is mogelijk een aantal weken, of zelfs maanden buiten strijd. Meteen zijn er berichten dat RSC Anderlecht een extra linkerflankaanvaller moet halen. Maar Jesper Fredberg lijkt toch nood te hebben aan een ander profiel.

In de ideale wereld werd Francis Amuzu voor een stevig miljoenenbedrag verkocht en ging Anderlecht de markt op om een nieuwe linkerflankaanvaller te halen. Dat was min of meer het plan. Paars-Wit heeft maanden geleden al twee profielen uitgetekend die er deze zomer bij moeten op de flank.

LEES OOK: 'Verrassing op komst? Anderlecht droomt van trainerstunt'

Opties genoeg om Amuzu te vervangen

Anderlecht wil op links een rechtspoot die naar binnen kan snijden en op rechts een linkspoot die dat ook kan. Beide spelers moeten snelheid hebben, een dribbel in de voeten hebben en jongens zijn met een doorverkoopwaarde. Dat stond op het verlanglijstje van Jesper Fredberg. Alleen zijn dat dure profielen als je ook wil dat zij meteen een impact hebben. Dan praten we over spelers van toch wel 6 à 7 miljoen euro. Dat kan Paars-Wit niet betalen.

Anderlecht heeft wat ons betreft voorlopig geen nood aan een nieuwe linkerflankaanvaller als er daar niemand vertrekt. Vanaf januari is Thorgan Hazard fit, en Francis Amuzu is mogelijk in september al terug. Al is dat nog afwachten. Daarnaast is er ook Nilson Angulo die als pure winger op links kan spelen én Tristan Degreef, die in een rol à la Hazard kan opteren vanaf links. Zo speelde hij vaak bij RSCA Futures. Zelfs Mario Stroeykens kan daar uit de voeten, maar dat is niet zijn beste positie. Dus waarom zou RSCA dan nog een speler op links halen om ze nadien te moeten stapelen? Compleet onnodig lijkt ons.

Vervanger Dreyer noodzakelijk

Op rechts is die nood er véél meer. Daar moét Fredberg versterking halen. Het was vorig jaar al een probleem dat Anders Dreyer er nooit rust kon worden gegeven. Voorlopig is er nog steeds geen back-up voor de Deen. Angulo werd er getest in de voorbereiding, maar hij voelt zich veel beter in zijn sas op links. Een groot succes was dat niet.

Tudor Mendel is zo een type bij RSCA Futures, maar de voormalige speler van Chelsea weegt momenteel nog te licht voor de A-kern. RSCA lijkt dus vooral op rechts een flankaanvaller te moeten halen, veel meer dan op links.

Issiaka Kamate van Inter wordt genoemd, net als Abu Kamara van Norwich City. Dat is logischer, want beiden zijn linkspoten die vooral als rechterflankaanvaller spelen. Een vervanger voor Amuzu zijn zij dan ook allerminst, al kunnen ze eventueel als linkspoot op links depanneren. Al verkiest men daar liefst een rechtspoot.

CR

Heeft RSCA meer nood aan een rechterflankaanvaller?

Meest recent

'Verrassing op komst? Anderlecht droomt van trainerstunt'

Anderlecht moet snel een nieuwe hoofdcoach vinden na het ontslag van Besnik Hasi. Achter de schermen ...

619
619
'OHL houdt pion uit klauwen City en denkt aan ex-Duivel'

De strijd om het behoud belooft de komende weken nog spannend te worden. OH Leuven heeft nog werk ...

2
2
Brentford doet plannen met Furo uit de doeken

De wintermercato zit erop voor de Belgische clubs en die leverde enkele verrassende deals op. ...

40
40
Still kondigt veranderingen aan: "Dat zou dom zijn"

Bij Anderlecht staat er donderdag heel wat druk op de ketel, want na de zwakke resultaten van de ...

85
85
Opvallend: Club Luik zet na 2 dagen streep door transfer

Het slot van de mercato betekent voor veel clubs dat ze nog snel snel op zoek moeten naar ...

14
14
KV Mechelen zet Anderlecht en co een hak met contract

KV Mechelen is de voorbije weken weggezakt uit de top zes na een drie op vijftien, maar mag nog ...

88
88
'Verrassende transfer Frutos: dit wordt zijn nieuwe functie'

Nicolas Frutos staat op het punt om een opmerkelijke transfer te maken. Woensdag bevestigde La ...

97
97
KRC Genk krijgt stevige waarschuwing over nieuwe aanwinst

Bij KRC Genk beleefden ze uiteindelijk een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky en ...

160
160
'Club en Anderlecht grepen naast komst Guiagon'

Charleroi is bezig aan een zeer straffe reeks. Het is in de competitie opgeklommen naar de zesde ...

152
152
PSV-fan Van Gerwen breekt: Nieuw privédrama schokt

Michael van Gerwen staat bekend als een man die zelden mist. Op het dartbord is hij meedogenloos, ...

57
57
Go Ahead Eagles brengt verrassend Belgisch transfernieuws

Go Ahead Eagles was de voorbije jaren één van de revelaties in Nederland. Het wist ...

25
25
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

277
277
Oosting komt met enorme dompers voor Antwerp

Royal Antwerp FC haalde Rein Van Helden weg bij STVV, maar daar bleef het bij. Nochtans kon de ploeg ...

330
330
'Rodriguez (ex-Real) op zucht van zeer knappe transfer'

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

28
28
Still met goed én slecht nieuws: "Kan spelen tegen Antwerp"

RSC Anderlecht staat onder vuur. De resultaten zijn slecht, de coach werd ontslagen en de sportief ...

362
362
'Olaigbe (ex-Cercle en RSCA) verrast met nieuwe club'

De carrière van Kazeem Olaigbe zit duidelijk in een dipje. De Belgische flankaanvaller gaat ...

41
41
'Ontevreden Ronaldo maakt blits comeback in Europa'

De voorbije dagen is er in Saudi-Arabië een bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De Portugese ...

266
266
Edward Still: "Of hij trainer wordt van Anderlecht?"

Edward Still heeft zijn eerste persconferentie als trainer van RSC Anderlecht afgewerkt. De ...

217
217
Tinder-match met Van Gucht krijgt hallucinante wending

Ruben Van Gucht is op dit eigenste moment te zien op VRT. De journalist doet immers verslag van de ...

38
38
Noa Lang geeft dé reden voor bliksemvertrek bij Napoli

De wintermercato zit er in de meeste landen op. De voorbije maand hebben we heel wat opmerkelijke ...

75
75
Hubert kan revanche nemen: "Bleef wel mooie ervaring"

Deze week worden de heenwedstrijden in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. Woensdagavond ...

26
26
'Club Brugge hoopt: alsnog miljoenen voor flop?'

Club Brugge beleefde al bij al een vrij rustige wintermercato. Het haalde met Felix ...

489
489
'Anderlecht, Club en co te laat voor smaakmaker JPL'

We lijken dit seizoen enkele verrassingen te kunnen krijgen in de Champions' Play-Off. STVV blijft ...

176
176
La Louvière bevestigt bom rond Nicolas Frutos

La Louvière maakte de voorbije jaren een straffe opmars, want op twee jaar tijd ging het van ...

210
210
AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

AA Gent veroverde na de winterstop opnieuw een stek in de top zes en wil er alles aan doen om die ...

84
84

Meer sportnieuws