'Barça pakt groots uit met drie EK-sensaties'

door
'Barça pakt groots uit met drie EK-sensaties'

FC Barcelona wil volgend seizoen opnieuw de titel pakken in Spanje. De Catalanen willen zich daarvoor versterken met drie Spaanse smaakmakers van het EK.

Dat weet journalist Adrian Sanchez. Die schrijft dat Barça zijn pijlen richt op Nico Williams, Dani Olmo én Mikel Merino. Dat drietal speelde een belangrijke rol in de Europese titel van Spanje en speelde zich in Duitsland nog wat meer in de kijker van Barça.

LEES OOK: Eerste Barça-transfer van 2026, Tottenham dokt 40 miljoen

Sensatie Williams

Vooral Nico Williams (22) ontpopte zich op de linkerflank tot een ware sensatie. De buitenspeler van Bilbao dribbelde alsof het een lieve lust was en scoorde ook de openingsgoal in de EK-finale. Williams zou momenteel dé prioriteit zijn van Barça, dat 58 miljoen zou moeten neertellen om de vertrekclausule van de speler te activeren.

Ook Dani Olmo (26) speelde een sterk toernooi. De middenvelder van RB Leipzig startte het toernooi op de bank, maar kwam in de basis. Hij kwam uitstekend voor de dag en dat is ook Barça dus niet ontgaan. Olmo moet volgens Transfermarkt 60 miljoen euro kosten.

Ook Merino naar Barça?

Last but not least wil Barça dus ook Mikel Merino. Die liet zich opmerken door de fraaie winnende treffer binnen te koppen in de kwartfinale tegen Duitsland. Merino, die voor Real Sociedad uitkomt, zou een afkoopclausule hebben van 60 miljoen.

Barça wil zo stevig uitpakken op de transfermarkt en inzetten op het succes van de Spaanse nationale ploeg. Met Lamine Yamal heeft het al een absolute uitblinker van La Roja in zijn rangen.

Wie moet Barça zeker halen?

Meest recent

'Club Brugge gaat all-in voor spits: bod van 10 miljoen'

Club Brugge speurt in januari vooral naar aanvallende versterking. De prioriteit bij uitstek is een ...

27
27
Eddy Snelders getuigt in rechtbank: woorden zinderen na

In een emotionele zitting voor het Hof van Beroep kwam voormalig analist Eddy Snelders vandaag zelf ...

3
3
'Bizarre wending bij Anderlecht: transfers van de baan?'

RSC Anderlecht nam tot dusver louter afscheid van Cedric Hatenboer, terwijl Besnik Hasi op inkomend ...

62
62
'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

254
254
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

501
501
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

276
276
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

42
42
'Kompany dropt absolute transferbom van 100 miljoen'

Vincent Kompany blijft met Bayern München de records opstapelen. Woensdag werd er met 1-3 ...

179
179
Eindelijk goed nieuws voor Zeno Debast

Het was voor Rudi Garcia puzzelen achterin voor de laatste interlands in november. De Rode Duivels ...

59
59
Mbangula hard aangepakt: "Dat moet hij doen als Kane..."

In november 2024 vierde Samuel Mbangula nog zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, maar de ...

36
36
'Real Madrid gaat voor enorme trainersbom'

Het is crisis bij Real Madrid, zoveel is stilaan duidelijk. Na de nederlaag tegen FC Barcelona in de ...

176
176
De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

181
181
'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

116
116
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

495
495
'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

102
102
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

249
249
Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar ...

381
381
Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

109
109
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

504
504
'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

351
351
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

88
88
'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Volgende zomer staat er een WK op het programma en dus is het voor verschillende (kandidaat-)Rode ...

183
183
De Mil benoemt hét manco bij Gent: "Topkerels, maar..."

Donderdagavond worden de kwartfinales van de Croky Cup afgesloten met een kraker tussen Anderlecht ...

92
92
Saliba doet krasse uitspraak over titelkansen Anderlecht

Deze week heeft het Belgische voetbalseizoen zich weer op gang getrokken na de winterstop. De ...

247
247
'Volgende smaakmaker weg bij Club? Roma meldt zich'

Club Brugge hoopt zich deze winter te versterken, maar voorlopig lijkt het vooral aan uitgaande ...

477
477

Meer sportnieuws