‘Anderlecht puncht op de mercato: 2 kleppers in aantocht’

door
‘Anderlecht puncht op de mercato: 2 kleppers in aantocht’

Anderlecht is vastbesloten om zijn middenveld te versterken met een offensieve speler. Met de contractverlenging van Majeed Ashimeru en de terugkeer van Alexis Flips heeft de club momenteel zes middenvelders, maar zoekt nog steeds naar extra creativiteit.

De focus ligt nu op Dennis Praet of Abdelkahar Kadri. Dennis Praet is een belangrijke kandidaat voor Anderlecht. De Belgische middenvelder is transfervrij na zijn vertrek bij Leicester City, maar overweegt mogelijk een avontuur in Italië boven een terugkeer naar België.

Anderlecht biedt hem een jaarsalaris van 1 miljoen euro, maar het is onzeker of dit zijn verwachtingen dekt. Praet past perfect in het profiel van een ervaren, creatieve nummer 8 die het team kan versterken.

Abdelkahar Kadri van KV Kortrijk is ook een serieuze optie. De 23-jarige Algerijnse middenvelder trekt de aandacht van meerdere clubs, waaronder Cardiff City, KRC Genk en Al-Ahli. Kadri, bekend om zijn dribbels en behendigheid, wordt geprezen als een van de beste spelers in de competitie. Zijn spel wordt vergeleken met dat van Iniesta en Xavi.

LEES OOK: Antwerp ruikt jackpot met goudhaantje: “Speelt écht goed”

Anderlecht wil geen Delaney, wel Praet of Kadri

Met de contractverlenging van Majeed Ashimeru en de terugkeer van Alexis Flips, die een herkansing krijgt, beschikt Anderlecht momenteel over zes middenvelders voor drie posities.

Dit sluit echter niet uit dat Anderlecht nog steeds op zoek is naar versterking voor het middenveld. Volgens Het Nieuwsblad richt Anderlecht zich nu op een offensief ingestelde speler die extra creativiteit en aanvallende impulsen kan bieden.

Namen als Dennis Praet en Abdelkahar Kadri komen hierbij in beeld. De keuze om Thomas Delaney, met zijn meer behoudende rol, niet te verlengen, past in deze strategie. Paars-wit is bereid om het vrijgekomen budget te investeren in een creatievere middenvelder.

De recente belangstelling voor Praet en de interesse in Kadri onderstrepen de wens om de aanvallende creativiteit van het team te vergroten.

Anderlecht biedt Praet jaarsalaris van 1 miljoen euro

Anderlecht droomt van de terugkeer van Dennis Praet, ex-kampioenenmaker en Gouden Schoen van paars-wit. De positie van nummer 8 is een prioriteit voor de Belgische recordkampioen, waar men op zoek is naar een speler met kwaliteit, werkijver, creativiteit, ervaring en voetballend vermogen.

Anderlecht heeft Praet tot een serieuze kandidaat gemaakt, maar de speler zelf overweegt nog al zijn opties. Praet is momenteel transfervrij, aangezien zijn contract bij Leicester City is afgelopen. Hij heeft echter mogelijk een nieuw avontuur in Italië in gedachten boven een terugkeer naar België.

Praet heeft tijdens zijn periodes bij Sampdoria en Torino verliefd geraakt op Italië en zou zichzelf opnieuw in de Serie A kunnen zien spelen. Daarnaast zal Anderlecht ook moeten voldoen aan zijn salariseisen.

Volgens Tuttomercatoweb heeft Praet al één aanbieding van Anderlecht ontvangen Sporting biedt een jaarsalaris van 1 miljoen euro, maar het is de vraag of dit aan Praet's verwachtingen voldoet.

In 2019 ondertekende hij een Premier League-waardig contract bij Leicester en hij was tot zijn laatste seizoen nog steeds een van de grootverdieners bij de Foxes.

Praet heeft een droomprofiel voor Anderlecht

Anderlecht heeft dringend behoefte aan een speler zoals Dennis Praet. Hij past perfect in het profiel van een kwalitatieve, creatieve en ervaren nummer 8 die hard werkt en over groot voetballend vermogen beschikt.

Anderlecht zoekt naar pionnen die het team volgend seizoen aanvallender, attractiever en dominanter moeten laten spelen, en Praet zou deze rol uitstekend kunnen vervullen. Praet biedt Anderlecht een unieke veelzijdigheid: hij kan zowel defensief, aanvallend als box-to-box spelen.

Enzo Maresca, deex-coach van Leicester City, beschouwde Praet zelfs als de meest technisch begaafde speler op de meest vooruitgeschoven middenveldposities van Leicester.

Ondanks zijn bovengemiddelde technische vaardigheden heeft Praet zich ontwikkeld van een speelse nummer tien tot een toegewijde professional met uitstekende fysieke kwaliteiten.

Op zoek naar offensieve punch: ook Kadri in beeld

In de zoektocht naar meer offensieve punch en creativiteit heeft Anderlecht ook zijn oog laten vallen op Abdelkahar Kadri (23) van KV Kortrijk. Terwijl de mogelijke komst van Dennis Praet allesbehalve zeker is, vormt Kadri een aantrekkelijk alternatief.

Volgens L’Avenir was Anderlecht recentelijk zeer actief in dit dossier en blijft de Algerijnse aanvallende middenvelder een belangrijk target. Kadri trekt ook de aandacht van andere clubs, waaronder Cardiff City uit de Premier League en KRC Genk. Daarnaast is het Saoedische Al-Ahli geïnteresseerd in de talentvolle middenvelder.

Vorig seizoen stond hij ook op de radar bij Club Brugge. De tweevoetige Kadri, met zijn ongeëvenaarde dribbels en behendigheid, was de voorbije seizoenen een ware revelatie bij KV Kortrijk.

“Hij is sowieso bij de betere spelers in onze competitie”, stelde René Vandereycken in Het Nieuwsblad vorig jaar. Altijd bewegend en altijd beschikbaar voor zijn ploegmaats, biedt Kadri constant oplossingen aan in het balbezit.

De getalenteerde middenvelder dicteert het speltempo en zorgt voor talloze aanvallende impulsen.

Briljante Kadri: mix van Iniesta en Xavi

“Hij is veruit de beste speler met wie ik al heb samengespeeld. Hij is klaar om een stap hogerop te zetten”, zei doelman Tom Vandenberghe vorig jaar in Het Laatste Nieuws. “Hij heeft ballen aan zijn lijf. Hij gaat er honderd procent voor”, aldus de toenmalige aanvoerder Kristof D’Haene.

“Het is onwaarschijnlijk wat hij allemaal kan met een bal”, zei Isaak Davies na zijn allereerste training bij Kortrijk. “Kadri is een beetje een mix van het type kleine middenvelders als Iniesta en Xavi van wie het heel moeilijk was om een bal af te pakken”, getuigde ex-Veekaa coach Karim Belhocine in een gesprek met Krant van West-Vlaanderen.

De huidige KV Kortrijk coach, Freyr Alexandersson, is ook lovend over Kadri. “Niet alleen met zijn dribbels speelt hij een belangrijke rol. Hij werkt enorm hard voor het team, maar dat wordt niet altijd opgemerkt. Kadri is simpelweg een briljante voetballer.”

Kadri kan ook Dennis van Wijk bekoren. “Kadri: geweldige speler, man! Misschien wel de beste van de ploegen onderin. Geen makkelijk gastje, maar hij is een winnaar,” zei de Nederlander tegen Het Nieuwsblad.

“Wat Kadri uit zijn voeten kan toveren bijvoorbeeld, is fenomenaal. Al doet hij dat de laatste tijd iets te weinig”, stelde Johan Vermeersch, ex-voorzitter van RWD Molenbeek, vast in Krant van West-Vlaanderen.

Wie moet Anderlecht halen?

Meest recent

Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

17
17
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

40
40
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

111
111
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

154
154
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

1186
1186
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

88
88
Debuut Hayen verpest na zinderende Genkse rollercoaster

Geen fan van kerstvoetbal? Mogelijk bent u het na deze wedstrijd wel geworden. Racing Genk en Club ...

303
303
Winterleegloop bij Zulte? Vandenbroeck reageert

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn al volop bezig met transferdossiers. ...

257
257
Één Club Brugge-speler afgemaakt: “Al maanden slecht!"

KRC Genk en Club Brugge zijn er een spektakelstuk van aan het maken in de Cegeka Arena. Na een uur ...

202
202
De Mil lacht er niet mee en voert druk op bij Gent

KAA Gent hoopt op beterschap in de competitie onder Rik De Mil. De Buffalo’s zagen coach Ivan ...

170
170
Genk vloekt op kwelduivel: “Uiteraard weer hij bij Club”

KRC Genk en Club Brugge hebben de Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League afgetrapt. De uitploeg ...

213
213
Geen titel, wel transfer naar Zulte Waregem: "Geen spijt"

Bij Zulte Waregem hebben ze de laatste jaren de Scandinavische markt volop ontdekt. Vooral de Denen ...

200
200
'Liverpool schiet in actie voor volgende topspits'

De verwachtingen waren dit seizoen torenhoog bij Liverpool. Nadat het vorig seizoen al de titel ...

82
82
'Pocognoli met handen in haar: plotse leegloop op komst'

Sébastien Pocognoli zorgde in oktober voor ophef door midden in het seizoen te vertrekken bij ...

80
80
Groot nieuws voor Hoefkens: NAC grijpt in

Vorige week viel de naam van Carl Hoefkens nog bij KRC Genk, maar de trainer paste voor een job bij ...

61
61
11 namen: dubbele opsteker voor Club, Hayen grijpt niet in

Om 13u30 wordt de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Dat gebeurt meteen met een ...

151
151
'Rode Duivels grijpen nu toch weer naast toptalent'

Er was in 2025 heel wat te doen over spelers met een dubbele nationaliteit bij de Rode Duivels. Heel ...

236
236
TRANSFERUURTJE: 'Club troeft Anderlecht af, Barça ontdekt Gentse parel'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

217
217
Hubert haalt snoeihard uit naar Anderlecht

David Hubert werd een tijdje geleden ontslagen bij RSC Anderlecht. Nu zit de hoofdtrainer bij Union ...

456
456
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

299
299
Zulte Waregem roept oorlogstaal naar Antwerp

Zulte Waregem kent dit seizoen wisselvallige resultaten, maar de promovendus doet het behoorlijk in ...

565
565
Held: Vuskovic (ex-Westerlo) redt leven na akelig moment

Luka Vuskovic maakte op 17-jarige leeftijd op huurbasis furore bij Westerlo, maar nu zit de centrale ...

44
44
‘KAA Gent slaat bal mis: wéér toptalent op weg naar exit'

KAA Gent krijgt dit seizoen klappen. De resultaten vallen dik tegen en als klap op de vuurpijl ...

508
508
Einde verhaal? Fans keren zich nu ook tegen Marc Brys

Marc Brys staat officieel nog onder contract als bondscoach van Kameroen, maar de Belgische ...

110
110
'Real schiet in actie: opvolger voor clubicoon bepaald'

Bij Real werkten ze in de voorbije zomers al aan een verjonging van het elftal, met dit seizoen nog ...

94
94

Meer sportnieuws