‘Anderlecht puncht op de mercato: 2 kleppers in aantocht’

1422
‘Anderlecht puncht op de mercato: 2 kleppers in aantocht’

Anderlecht is vastbesloten om zijn middenveld te versterken met een offensieve speler. Met de contractverlenging van Majeed Ashimeru en de terugkeer van Alexis Flips heeft de club momenteel zes middenvelders, maar zoekt nog steeds naar extra creativiteit.

De focus ligt nu op Dennis Praet of Abdelkahar Kadri. Dennis Praet is een belangrijke kandidaat voor Anderlecht. De Belgische middenvelder is transfervrij na zijn vertrek bij Leicester City, maar overweegt mogelijk een avontuur in Italië boven een terugkeer naar België.

Anderlecht biedt hem een jaarsalaris van 1 miljoen euro, maar het is onzeker of dit zijn verwachtingen dekt. Praet past perfect in het profiel van een ervaren, creatieve nummer 8 die het team kan versterken.

Abdelkahar Kadri van KV Kortrijk is ook een serieuze optie. De 23-jarige Algerijnse middenvelder trekt de aandacht van meerdere clubs, waaronder Cardiff City, KRC Genk en Al-Ahli. Kadri, bekend om zijn dribbels en behendigheid, wordt geprezen als een van de beste spelers in de competitie. Zijn spel wordt vergeleken met dat van Iniesta en Xavi.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil JPL-uitblinker, Haaland beslist'

Anderlecht wil geen Delaney, wel Praet of Kadri

Met de contractverlenging van Majeed Ashimeru en de terugkeer van Alexis Flips, die een herkansing krijgt, beschikt Anderlecht momenteel over zes middenvelders voor drie posities.

Dit sluit echter niet uit dat Anderlecht nog steeds op zoek is naar versterking voor het middenveld. Volgens Het Nieuwsblad richt Anderlecht zich nu op een offensief ingestelde speler die extra creativiteit en aanvallende impulsen kan bieden.

Namen als Dennis Praet en Abdelkahar Kadri komen hierbij in beeld. De keuze om Thomas Delaney, met zijn meer behoudende rol, niet te verlengen, past in deze strategie. Paars-wit is bereid om het vrijgekomen budget te investeren in een creatievere middenvelder.

De recente belangstelling voor Praet en de interesse in Kadri onderstrepen de wens om de aanvallende creativiteit van het team te vergroten.

Anderlecht biedt Praet jaarsalaris van 1 miljoen euro

Anderlecht droomt van de terugkeer van Dennis Praet, ex-kampioenenmaker en Gouden Schoen van paars-wit. De positie van nummer 8 is een prioriteit voor de Belgische recordkampioen, waar men op zoek is naar een speler met kwaliteit, werkijver, creativiteit, ervaring en voetballend vermogen.

Anderlecht heeft Praet tot een serieuze kandidaat gemaakt, maar de speler zelf overweegt nog al zijn opties. Praet is momenteel transfervrij, aangezien zijn contract bij Leicester City is afgelopen. Hij heeft echter mogelijk een nieuw avontuur in Italië in gedachten boven een terugkeer naar België.

Praet heeft tijdens zijn periodes bij Sampdoria en Torino verliefd geraakt op Italië en zou zichzelf opnieuw in de Serie A kunnen zien spelen. Daarnaast zal Anderlecht ook moeten voldoen aan zijn salariseisen.

Volgens Tuttomercatoweb heeft Praet al één aanbieding van Anderlecht ontvangen Sporting biedt een jaarsalaris van 1 miljoen euro, maar het is de vraag of dit aan Praet's verwachtingen voldoet.

In 2019 ondertekende hij een Premier League-waardig contract bij Leicester en hij was tot zijn laatste seizoen nog steeds een van de grootverdieners bij de Foxes.

Praet heeft een droomprofiel voor Anderlecht

Anderlecht heeft dringend behoefte aan een speler zoals Dennis Praet. Hij past perfect in het profiel van een kwalitatieve, creatieve en ervaren nummer 8 die hard werkt en over groot voetballend vermogen beschikt.

Anderlecht zoekt naar pionnen die het team volgend seizoen aanvallender, attractiever en dominanter moeten laten spelen, en Praet zou deze rol uitstekend kunnen vervullen. Praet biedt Anderlecht een unieke veelzijdigheid: hij kan zowel defensief, aanvallend als box-to-box spelen.

Enzo Maresca, deex-coach van Leicester City, beschouwde Praet zelfs als de meest technisch begaafde speler op de meest vooruitgeschoven middenveldposities van Leicester.

Ondanks zijn bovengemiddelde technische vaardigheden heeft Praet zich ontwikkeld van een speelse nummer tien tot een toegewijde professional met uitstekende fysieke kwaliteiten.

Op zoek naar offensieve punch: ook Kadri in beeld

In de zoektocht naar meer offensieve punch en creativiteit heeft Anderlecht ook zijn oog laten vallen op Abdelkahar Kadri (23) van KV Kortrijk. Terwijl de mogelijke komst van Dennis Praet allesbehalve zeker is, vormt Kadri een aantrekkelijk alternatief.

Volgens L’Avenir was Anderlecht recentelijk zeer actief in dit dossier en blijft de Algerijnse aanvallende middenvelder een belangrijk target. Kadri trekt ook de aandacht van andere clubs, waaronder Cardiff City uit de Premier League en KRC Genk. Daarnaast is het Saoedische Al-Ahli geïnteresseerd in de talentvolle middenvelder.

Vorig seizoen stond hij ook op de radar bij Club Brugge. De tweevoetige Kadri, met zijn ongeëvenaarde dribbels en behendigheid, was de voorbije seizoenen een ware revelatie bij KV Kortrijk.

“Hij is sowieso bij de betere spelers in onze competitie”, stelde René Vandereycken in Het Nieuwsblad vorig jaar. Altijd bewegend en altijd beschikbaar voor zijn ploegmaats, biedt Kadri constant oplossingen aan in het balbezit.

De getalenteerde middenvelder dicteert het speltempo en zorgt voor talloze aanvallende impulsen.

Briljante Kadri: mix van Iniesta en Xavi

“Hij is veruit de beste speler met wie ik al heb samengespeeld. Hij is klaar om een stap hogerop te zetten”, zei doelman Tom Vandenberghe vorig jaar in Het Laatste Nieuws. “Hij heeft ballen aan zijn lijf. Hij gaat er honderd procent voor”, aldus de toenmalige aanvoerder Kristof D’Haene.

“Het is onwaarschijnlijk wat hij allemaal kan met een bal”, zei Isaak Davies na zijn allereerste training bij Kortrijk. “Kadri is een beetje een mix van het type kleine middenvelders als Iniesta en Xavi van wie het heel moeilijk was om een bal af te pakken”, getuigde ex-Veekaa coach Karim Belhocine in een gesprek met Krant van West-Vlaanderen.

De huidige KV Kortrijk coach, Freyr Alexandersson, is ook lovend over Kadri. “Niet alleen met zijn dribbels speelt hij een belangrijke rol. Hij werkt enorm hard voor het team, maar dat wordt niet altijd opgemerkt. Kadri is simpelweg een briljante voetballer.”

Kadri kan ook Dennis van Wijk bekoren. “Kadri: geweldige speler, man! Misschien wel de beste van de ploegen onderin. Geen makkelijk gastje, maar hij is een winnaar,” zei de Nederlander tegen Het Nieuwsblad.

“Wat Kadri uit zijn voeten kan toveren bijvoorbeeld, is fenomenaal. Al doet hij dat de laatste tijd iets te weinig”, stelde Johan Vermeersch, ex-voorzitter van RWD Molenbeek, vast in Krant van West-Vlaanderen.

Wie moet Anderlecht halen?

Meest recent

Club Brugge met óf zonder Forbs? Leko geeft verse update

Club Brugge is maandagnamiddag afgereisd naar Milaan, waar een dag later de degens wordt gekruisd ...

13
13
Liverpool ziet rood na Doku-show: Carragher ontploft

Jeremy Doku had amper een halfuur nodig om Anfield stil te krijgen. Toch gaat het in Liverpool ...

32
32
Lardot geeft eerlijk toe: grove VAR-blunder op speeldag 8

Sporting Charleroi blijft zijn goede seizoensstart bevestigen en pakte zondagmiddag ook de volle ...

71
71
Pro League dropt bommetje: drastische verandering Croky Cup

Deze week worden de 1/16de finales van de Croky Cup afgewerkt, zowaar in het weekend. Het is ...

161
161
Club Brugge bouwt reputatie op: Inter-coach steekt loftrompet af

Club Brugge staat dinsdagavond voor een loodzware opdracht in de Champions League. Zo gaan de ...

101
101
De Bruyne heerst bij België: Napoli-preses grijpt persoonlijk in

Kevin De Bruyne was zaterdag de grote man bij SSC Napoli. Met twee doelpunten leidde de Rode Duivel ...

181
181
Penaltyfase Waalse clash zindert na: Euvrard onthult reactie ref

In een publiekloos Sclessin verloor Standard zondagmiddag met 0-1 van Sporting Charleroi, waardoor ...

210
210
Fredberg ving bot bij Anderlecht, net als Union SG

Waar zou Théo Leoni vandaag voetballen als hij niet voor Stade Reims had gekozen? De ...

150
150
"Ik kon het niet": Alderweireld breekt harten over het kanaal

Toby Alderweireld maakte dit weekend indruk als analist bij Match of the Day, maar ook naast het ...

33
33
Zeldzame blunder van Union? Serie A ontdekt verrassende Belg

Union SG liet afgelopen zomer veel spelers vertrekken, maar één van hen werd toch naar ...

55
55
Bayat verrast: "Die Belgische topclub deed mij een voorstel"

Bij Sporting Charleroi is Mehdi Bayat al vele jaren de sterke man en hij maakte van de club een ...

132
132
KRC Genk haalt grote slag thuis: "Er was veel interesse"

KRC Genk heeft een zeer grote slag weten te slaan. De Limburgers hebben een van de absolute parels ...

242
242
Zware klap voor Patro: sterkhouder loopt breuk op

Patro Eisden wist zijn eerste match onder de nieuwe trainer Emilio Ferrera goed af te ronden. Ze ...

41
41
Radja Nainggolan opnieuw in de problemen: rechter is streng

Radja Nainggolan (38) is opnieuw veroordeeld voor een verkeersovertreding. De ex-Rode Duivel kreeg ...

128
128
'Clement aast op verrassende transferdeal met Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht boekten ze een 16 op 24 en plaatsten ze zich al voor de groepsfase van de Europa ...

327
327
Club Brugge én Antwerp ruiken plots miljoenen

Je kon al lezen dat Mihajlo Cvetkovic volgens onderzoeksbureau CIES de duurste tiener is in de ...

231
231
Thorsten Fink moet op zoek naar nieuwe club

Voor Thorsten Fink is het avontuur in Turkije tot zijn einde gekomen. De Duitse coach, die in ...

266
266
Vandenbempt geeft Leko gelijk: "Moeten we dringend weer vanaf"

Club Brugge leeft tussen hoop en vrees toe naar de belangrijke Champions League-wedstrijd op het ...

199
199
Ronaldo houdt voet bij stuk: "Ik ben de beste aller tijden"

De voorbije weken kwam Cristiano Ronaldo zwaar onder vuur te liggen. Dat kwam doordat hij halfweg ...

132
132
Vítor Bruno zwaar onder vuur: zelfs zege volstaat niet

Anderlecht heeft afgelopen weekend de aansluiting met de top vier gehouden dankzij een zege op het ...

174
174
Nieuwe rol De Bruyne: "Zo kan hij carrière verlengen"

Enkele Rode Duivels zijn er vorig weekend in geslaagd om een uitblinkersrol op te eisen. Dat was ...

75
75
'Naast Forbs nog zeer verrassende aanwezige bij Club'

Voor Club Brugge breken er zeer drukke weken aan, want in drie van de vier komende weken wacht een ...

365
365
'Witte rook: Courtois kent zijn club voor volgend seizoen'

De Rode Duivels moesten het de voorbije weken in de Nations League zien te stellen zonder Thibaut ...

479
479
Tielemans moet vrezen: Neville komt met pijnlijk verdict

Het is alweer crisis bij Manchester United, dat afgelopen weekend niet verder raakte dan een 1-1 ...

72
72
'Courtois slaat verrassend toe: opvallende Belgische overname'

Thibaut Courtois heeft een opvallende zet gedaan naast het voetbalveld. De doelman van Real Madrid ...

143
143

Meer sportnieuws