‘Anderlecht puncht op de mercato: 2 kleppers in aantocht’

1422 stemmen
‘Anderlecht puncht op de mercato: 2 kleppers in aantocht’

Anderlecht is vastbesloten om zijn middenveld te versterken met een offensieve speler. Met de contractverlenging van Majeed Ashimeru en de terugkeer van Alexis Flips heeft de club momenteel zes middenvelders, maar zoekt nog steeds naar extra creativiteit.

De focus ligt nu op Dennis Praet of Abdelkahar Kadri. Dennis Praet is een belangrijke kandidaat voor Anderlecht. De Belgische middenvelder is transfervrij na zijn vertrek bij Leicester City, maar overweegt mogelijk een avontuur in Italië boven een terugkeer naar België.

Anderlecht biedt hem een jaarsalaris van 1 miljoen euro, maar het is onzeker of dit zijn verwachtingen dekt. Praet past perfect in het profiel van een ervaren, creatieve nummer 8 die het team kan versterken.

Abdelkahar Kadri van KV Kortrijk is ook een serieuze optie. De 23-jarige Algerijnse middenvelder trekt de aandacht van meerdere clubs, waaronder Cardiff City, KRC Genk en Al-Ahli. Kadri, bekend om zijn dribbels en behendigheid, wordt geprezen als een van de beste spelers in de competitie. Zijn spel wordt vergeleken met dat van Iniesta en Xavi.

LEES OOK: Praet kan cirkel rondmaken met emotionele transfer

Anderlecht wil geen Delaney, wel Praet of Kadri

Met de contractverlenging van Majeed Ashimeru en de terugkeer van Alexis Flips, die een herkansing krijgt, beschikt Anderlecht momenteel over zes middenvelders voor drie posities.

Dit sluit echter niet uit dat Anderlecht nog steeds op zoek is naar versterking voor het middenveld. Volgens Het Nieuwsblad richt Anderlecht zich nu op een offensief ingestelde speler die extra creativiteit en aanvallende impulsen kan bieden.

Namen als Dennis Praet en Abdelkahar Kadri komen hierbij in beeld. De keuze om Thomas Delaney, met zijn meer behoudende rol, niet te verlengen, past in deze strategie. Paars-wit is bereid om het vrijgekomen budget te investeren in een creatievere middenvelder.

De recente belangstelling voor Praet en de interesse in Kadri onderstrepen de wens om de aanvallende creativiteit van het team te vergroten.

Anderlecht biedt Praet jaarsalaris van 1 miljoen euro

Anderlecht droomt van de terugkeer van Dennis Praet, ex-kampioenenmaker en Gouden Schoen van paars-wit. De positie van nummer 8 is een prioriteit voor de Belgische recordkampioen, waar men op zoek is naar een speler met kwaliteit, werkijver, creativiteit, ervaring en voetballend vermogen.

Anderlecht heeft Praet tot een serieuze kandidaat gemaakt, maar de speler zelf overweegt nog al zijn opties. Praet is momenteel transfervrij, aangezien zijn contract bij Leicester City is afgelopen. Hij heeft echter mogelijk een nieuw avontuur in Italië in gedachten boven een terugkeer naar België.

Praet heeft tijdens zijn periodes bij Sampdoria en Torino verliefd geraakt op Italië en zou zichzelf opnieuw in de Serie A kunnen zien spelen. Daarnaast zal Anderlecht ook moeten voldoen aan zijn salariseisen.

Volgens Tuttomercatoweb heeft Praet al één aanbieding van Anderlecht ontvangen Sporting biedt een jaarsalaris van 1 miljoen euro, maar het is de vraag of dit aan Praet's verwachtingen voldoet.

In 2019 ondertekende hij een Premier League-waardig contract bij Leicester en hij was tot zijn laatste seizoen nog steeds een van de grootverdieners bij de Foxes.

Praet heeft een droomprofiel voor Anderlecht

Anderlecht heeft dringend behoefte aan een speler zoals Dennis Praet. Hij past perfect in het profiel van een kwalitatieve, creatieve en ervaren nummer 8 die hard werkt en over groot voetballend vermogen beschikt.

Anderlecht zoekt naar pionnen die het team volgend seizoen aanvallender, attractiever en dominanter moeten laten spelen, en Praet zou deze rol uitstekend kunnen vervullen. Praet biedt Anderlecht een unieke veelzijdigheid: hij kan zowel defensief, aanvallend als box-to-box spelen.

Enzo Maresca, deex-coach van Leicester City, beschouwde Praet zelfs als de meest technisch begaafde speler op de meest vooruitgeschoven middenveldposities van Leicester.

Ondanks zijn bovengemiddelde technische vaardigheden heeft Praet zich ontwikkeld van een speelse nummer tien tot een toegewijde professional met uitstekende fysieke kwaliteiten.

Op zoek naar offensieve punch: ook Kadri in beeld

In de zoektocht naar meer offensieve punch en creativiteit heeft Anderlecht ook zijn oog laten vallen op Abdelkahar Kadri (23) van KV Kortrijk. Terwijl de mogelijke komst van Dennis Praet allesbehalve zeker is, vormt Kadri een aantrekkelijk alternatief.

Volgens L’Avenir was Anderlecht recentelijk zeer actief in dit dossier en blijft de Algerijnse aanvallende middenvelder een belangrijk target. Kadri trekt ook de aandacht van andere clubs, waaronder Cardiff City uit de Premier League en KRC Genk. Daarnaast is het Saoedische Al-Ahli geïnteresseerd in de talentvolle middenvelder.

Vorig seizoen stond hij ook op de radar bij Club Brugge. De tweevoetige Kadri, met zijn ongeëvenaarde dribbels en behendigheid, was de voorbije seizoenen een ware revelatie bij KV Kortrijk.

“Hij is sowieso bij de betere spelers in onze competitie”, stelde René Vandereycken in Het Nieuwsblad vorig jaar. Altijd bewegend en altijd beschikbaar voor zijn ploegmaats, biedt Kadri constant oplossingen aan in het balbezit.

De getalenteerde middenvelder dicteert het speltempo en zorgt voor talloze aanvallende impulsen.

Briljante Kadri: mix van Iniesta en Xavi

“Hij is veruit de beste speler met wie ik al heb samengespeeld. Hij is klaar om een stap hogerop te zetten”, zei doelman Tom Vandenberghe vorig jaar in Het Laatste Nieuws. “Hij heeft ballen aan zijn lijf. Hij gaat er honderd procent voor”, aldus de toenmalige aanvoerder Kristof D’Haene.

“Het is onwaarschijnlijk wat hij allemaal kan met een bal”, zei Isaak Davies na zijn allereerste training bij Kortrijk. “Kadri is een beetje een mix van het type kleine middenvelders als Iniesta en Xavi van wie het heel moeilijk was om een bal af te pakken”, getuigde ex-Veekaa coach Karim Belhocine in een gesprek met Krant van West-Vlaanderen.

De huidige KV Kortrijk coach, Freyr Alexandersson, is ook lovend over Kadri. “Niet alleen met zijn dribbels speelt hij een belangrijke rol. Hij werkt enorm hard voor het team, maar dat wordt niet altijd opgemerkt. Kadri is simpelweg een briljante voetballer.”

Kadri kan ook Dennis van Wijk bekoren. “Kadri: geweldige speler, man! Misschien wel de beste van de ploegen onderin. Geen makkelijk gastje, maar hij is een winnaar,” zei de Nederlander tegen Het Nieuwsblad.

“Wat Kadri uit zijn voeten kan toveren bijvoorbeeld, is fenomenaal. Al doet hij dat de laatste tijd iets te weinig”, stelde Johan Vermeersch, ex-voorzitter van RWD Molenbeek, vast in Krant van West-Vlaanderen.

Wie moet Anderlecht halen?

Meest recent

Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

97
97
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

25
25
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

26
26
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

83
83
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

77
77
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

64
64
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

113
113
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

45
45
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

146
146
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

119
119
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

22
22
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

164
164
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

373
373
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

243
243
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

72
72
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

778
778
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

494
494
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

523
523
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

381
381
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

694
694
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

342
342
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

528
528
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

139
139
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2197
2197
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

188
188

Meer sportnieuws