‘Anderlecht puncht op de mercato: 2 kleppers in aantocht’

door
‘Anderlecht puncht op de mercato: 2 kleppers in aantocht’

Anderlecht is vastbesloten om zijn middenveld te versterken met een offensieve speler. Met de contractverlenging van Majeed Ashimeru en de terugkeer van Alexis Flips heeft de club momenteel zes middenvelders, maar zoekt nog steeds naar extra creativiteit.

De focus ligt nu op Dennis Praet of Abdelkahar Kadri. Dennis Praet is een belangrijke kandidaat voor Anderlecht. De Belgische middenvelder is transfervrij na zijn vertrek bij Leicester City, maar overweegt mogelijk een avontuur in Italië boven een terugkeer naar België.

Anderlecht biedt hem een jaarsalaris van 1 miljoen euro, maar het is onzeker of dit zijn verwachtingen dekt. Praet past perfect in het profiel van een ervaren, creatieve nummer 8 die het team kan versterken.

Abdelkahar Kadri van KV Kortrijk is ook een serieuze optie. De 23-jarige Algerijnse middenvelder trekt de aandacht van meerdere clubs, waaronder Cardiff City, KRC Genk en Al-Ahli. Kadri, bekend om zijn dribbels en behendigheid, wordt geprezen als een van de beste spelers in de competitie. Zijn spel wordt vergeleken met dat van Iniesta en Xavi.

LEES OOK: Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Anderlecht wil geen Delaney, wel Praet of Kadri

Met de contractverlenging van Majeed Ashimeru en de terugkeer van Alexis Flips, die een herkansing krijgt, beschikt Anderlecht momenteel over zes middenvelders voor drie posities.

Dit sluit echter niet uit dat Anderlecht nog steeds op zoek is naar versterking voor het middenveld. Volgens Het Nieuwsblad richt Anderlecht zich nu op een offensief ingestelde speler die extra creativiteit en aanvallende impulsen kan bieden.

Namen als Dennis Praet en Abdelkahar Kadri komen hierbij in beeld. De keuze om Thomas Delaney, met zijn meer behoudende rol, niet te verlengen, past in deze strategie. Paars-wit is bereid om het vrijgekomen budget te investeren in een creatievere middenvelder.

De recente belangstelling voor Praet en de interesse in Kadri onderstrepen de wens om de aanvallende creativiteit van het team te vergroten.

Anderlecht biedt Praet jaarsalaris van 1 miljoen euro

Anderlecht droomt van de terugkeer van Dennis Praet, ex-kampioenenmaker en Gouden Schoen van paars-wit. De positie van nummer 8 is een prioriteit voor de Belgische recordkampioen, waar men op zoek is naar een speler met kwaliteit, werkijver, creativiteit, ervaring en voetballend vermogen.

Anderlecht heeft Praet tot een serieuze kandidaat gemaakt, maar de speler zelf overweegt nog al zijn opties. Praet is momenteel transfervrij, aangezien zijn contract bij Leicester City is afgelopen. Hij heeft echter mogelijk een nieuw avontuur in Italië in gedachten boven een terugkeer naar België.

Praet heeft tijdens zijn periodes bij Sampdoria en Torino verliefd geraakt op Italië en zou zichzelf opnieuw in de Serie A kunnen zien spelen. Daarnaast zal Anderlecht ook moeten voldoen aan zijn salariseisen.

Volgens Tuttomercatoweb heeft Praet al één aanbieding van Anderlecht ontvangen Sporting biedt een jaarsalaris van 1 miljoen euro, maar het is de vraag of dit aan Praet's verwachtingen voldoet.

In 2019 ondertekende hij een Premier League-waardig contract bij Leicester en hij was tot zijn laatste seizoen nog steeds een van de grootverdieners bij de Foxes.

Praet heeft een droomprofiel voor Anderlecht

Anderlecht heeft dringend behoefte aan een speler zoals Dennis Praet. Hij past perfect in het profiel van een kwalitatieve, creatieve en ervaren nummer 8 die hard werkt en over groot voetballend vermogen beschikt.

Anderlecht zoekt naar pionnen die het team volgend seizoen aanvallender, attractiever en dominanter moeten laten spelen, en Praet zou deze rol uitstekend kunnen vervullen. Praet biedt Anderlecht een unieke veelzijdigheid: hij kan zowel defensief, aanvallend als box-to-box spelen.

Enzo Maresca, deex-coach van Leicester City, beschouwde Praet zelfs als de meest technisch begaafde speler op de meest vooruitgeschoven middenveldposities van Leicester.

Ondanks zijn bovengemiddelde technische vaardigheden heeft Praet zich ontwikkeld van een speelse nummer tien tot een toegewijde professional met uitstekende fysieke kwaliteiten.

Op zoek naar offensieve punch: ook Kadri in beeld

In de zoektocht naar meer offensieve punch en creativiteit heeft Anderlecht ook zijn oog laten vallen op Abdelkahar Kadri (23) van KV Kortrijk. Terwijl de mogelijke komst van Dennis Praet allesbehalve zeker is, vormt Kadri een aantrekkelijk alternatief.

Volgens L’Avenir was Anderlecht recentelijk zeer actief in dit dossier en blijft de Algerijnse aanvallende middenvelder een belangrijk target. Kadri trekt ook de aandacht van andere clubs, waaronder Cardiff City uit de Premier League en KRC Genk. Daarnaast is het Saoedische Al-Ahli geïnteresseerd in de talentvolle middenvelder.

Vorig seizoen stond hij ook op de radar bij Club Brugge. De tweevoetige Kadri, met zijn ongeëvenaarde dribbels en behendigheid, was de voorbije seizoenen een ware revelatie bij KV Kortrijk.

“Hij is sowieso bij de betere spelers in onze competitie”, stelde René Vandereycken in Het Nieuwsblad vorig jaar. Altijd bewegend en altijd beschikbaar voor zijn ploegmaats, biedt Kadri constant oplossingen aan in het balbezit.

De getalenteerde middenvelder dicteert het speltempo en zorgt voor talloze aanvallende impulsen.

Briljante Kadri: mix van Iniesta en Xavi

“Hij is veruit de beste speler met wie ik al heb samengespeeld. Hij is klaar om een stap hogerop te zetten”, zei doelman Tom Vandenberghe vorig jaar in Het Laatste Nieuws. “Hij heeft ballen aan zijn lijf. Hij gaat er honderd procent voor”, aldus de toenmalige aanvoerder Kristof D’Haene.

“Het is onwaarschijnlijk wat hij allemaal kan met een bal”, zei Isaak Davies na zijn allereerste training bij Kortrijk. “Kadri is een beetje een mix van het type kleine middenvelders als Iniesta en Xavi van wie het heel moeilijk was om een bal af te pakken”, getuigde ex-Veekaa coach Karim Belhocine in een gesprek met Krant van West-Vlaanderen.

De huidige KV Kortrijk coach, Freyr Alexandersson, is ook lovend over Kadri. “Niet alleen met zijn dribbels speelt hij een belangrijke rol. Hij werkt enorm hard voor het team, maar dat wordt niet altijd opgemerkt. Kadri is simpelweg een briljante voetballer.”

Kadri kan ook Dennis van Wijk bekoren. “Kadri: geweldige speler, man! Misschien wel de beste van de ploegen onderin. Geen makkelijk gastje, maar hij is een winnaar,” zei de Nederlander tegen Het Nieuwsblad.

“Wat Kadri uit zijn voeten kan toveren bijvoorbeeld, is fenomenaal. Al doet hij dat de laatste tijd iets te weinig”, stelde Johan Vermeersch, ex-voorzitter van RWD Molenbeek, vast in Krant van West-Vlaanderen.

Wie moet Anderlecht halen?

Meest recent

'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

12
12
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

53
53
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

55
55
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

187
187
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

29
29
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

93
93
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

80
80
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

63
63
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

206
206
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

212
212
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

365
365
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

53
53
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

169
169
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

86
86
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

82
82
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

280
280
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

133
133
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

482
482
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

188
188
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

94
94
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

443
443
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

20
20
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

184
184
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

742
742
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

72
72

Meer sportnieuws