‘Pijnlijk: Siquet dumpt Anderlecht keihard voor Club Brugge’

3416 stemmen
‘Pijnlijk: Siquet dumpt Anderlecht keihard voor Club Brugge’

Hugo Siquet lijkt deze zomer naar Club Brugge te verhuizen in plaats van naar Anderlecht. De gesprekken tussen beide partijen zijn in volle gang en Club Brugge is bereid om ongeveer 5 miljoen euro te betalen om hem binnen te halen. Anderlecht, waar Brian Riemer een groot bewonderaar is van de rechtsback, vist op die manier achter het net.

LEES OOK: 'Monaco shopt in JPL en beslist over Faes'

Riemer wilde Siquet als vervanger Sardella

Op 24 april behaalde Anderlecht de overwinning tegen Cercle Brugge op de vijfde speeldag van de play-offs. Maar het hoogtepunt van de wedstrijd vond plaats ná het laatste fluitsignaal.

Brian Riemer stapte het veld op en begroette niet alleen zijn eigen spelers, maar ook die van de tegenstander. Het was zijn opvallende praatje met Hugo Siquet (22) die de aandacht trok.

L’Avenir was er als de kippen bij en vroeg Siquet waarom Riemer specifiek met hem een praatje maakte. “Brian is iemand die ik heel graag heb, en ik denk dat het wederzijds is”, deelde Siquet met een glimlach.

De band tussen Siquet en Riemer gaat terug tot drie jaar geleden, toen Siquet nog voor Standard speelde. Riemer, destijds assistent-trainer bij Brentford FC, zag potentie in de aanvallende rechtsback en wilde hem graag naar The Bees halen.

“Hij bleef mij altijd volgen toen ik in 2022 voor Freiburg koos”, voegde Siquet eraan toe in het gesprek met L’Avenir.

Met de zomer in zicht was het zeer waarschijnlijk dat Anderlecht op zoek zou gaan naar een nieuwe rechtsback. Killian Sardella, die een uitstekend seizoen achter de rug heeft, zou kunnen vertrekken vanwege zijn laatste contractjaar en de interesse van Werder Bremen.

“De link is snel gelegd: gaat Riemer eindelijk samenwerken met Siquet?”, vroeg de Franstalige krant zich af

Siquet in 2023: “Als Standardman in hart en nieren kan ik niet naar Anderlecht”

In de wintermercato van 2023 deed Anderlecht al een poging om Hugo Siquet binnen te halen, maar de verdediger weigerde resoluut een overstap naar Brussel te maken. Siquet koos destijds vol overtuiging voor het project van Cercle Brugge, uit loyaliteit aan de fans van Standard Luik.

Als geboren en getogen jeugdspeler van de Rouches, waar hij zijn professionele debuut maakte, voelde hij een sterke band met de club. “Als Standarman in hart en nieren kan ik daar niet heen”, legde hij destijds uit.

Zijn principes en loyaliteit aan Standard waren voor hem toen doorslaggevend. Hoewel deze beslissing destijds verrassend was, verdient het respect.

“Ik ben en blijf gehecht aan Standard. Dat is de club van mijn hart. Andere spelers zijn in het verleden van Sclessin naar Brussel gegaan en dat was hun goed recht, maar ik kan dat niet. Ik bleef liever bij mijn principes en dus heb ik daar niet getekend.”

Siquet hield vast aan zijn overtuigingen en koos ervoor om niet te tekenen bij Anderlecht. Hij werd vorig seizoen uitgeleend aan Cercle Brugge door Eintracht Frankfurt en hij keerde deze zomer terug naar de Duitse club.

Met nog twee jaar op zijn contract is de kans groot dat hij op de transfermarkt belandt. Misschien zou een overstap naar Anderlecht er toch van komen, ondanks zijn verleden bij Standard?

“Er zijn al gesprekken geweest tussen Anderlecht en mij. Ik had daar in 2022 kunnen tekenen en het contact is nooit verbroken”, zei Siquet in april aan L’Avenir. “Maar mijn verleden bij Standard maakt het lastig. Brian is goed op de hoogte van de situatie en hij weet hoe ik erover denk, maar Meer zal ik niet zeggen (glimlach).”

Club Brugge duwt door voor Siquet

Hoewel de verwachtingen waren dat Hugo Siquet deze zomer naar Anderlecht zou vertrekken, lijkt aartsrivaal Club Brugge nu de beste papieren te hebben om hem binnen te halen.

Volgens Het Nieuwsblad staat Siquet op de radar van Club Brugge, al benadrukt de krant dat er momenteel niets concreets speelt tussen beide partijen. Wel is duidelijk dat Club Brugge op zoek is naar een aanvallende rechtsback, zeker nu Kyriani Sabbe geblesseerd is en er weinig alternatieven in de selectie zijn.

Het Laatste Nieuws meldt echter dat Club Brugge in gesprek is met Siquet. Sacha Tavolieri bevestigt dat de onderhandelingen in volle gang zijn en dat Blauw-Zwart doorduwt om de rechtsback binnen te halen.

Volgens de transferexpert heeft Siquet zelf een voorkeur voor Club Brugge en is hij overtuigd van hun project. Club Brugge hoopt de deal af te ronden voor een bedrag van 5 miljoen euro.

Waar past Siquet het beste?

Meest recent

'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

10
10
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

14
14
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

74
74
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

329
329
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

170
170
Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

121
121
Tranen bij De Cat: transfer op komst?

De laatste thuiswedstrijd van Anderlecht dit seizoen werd donderdagavond een emotionele avond. Het ...

148
148
Afscheid op het veld? Mignolet schept duidelijkheid

Club Brugge heeft donderdagavond zijn 20ste landstitel veroverd. Het moest daarvoor wel bibberen tot ...

265
265
Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

278
278
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

58
58
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

259
259
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

329
329
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

423
423
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

219
219
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

334
334
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

186
186
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

163
163
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

336
336
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

317
317
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

138
138
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

44
44
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

101
101
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

655
655
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

222
222
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

457
457

Meer sportnieuws