‘Pijnlijk: Siquet dumpt Anderlecht keihard voor Club Brugge’

3416 stemmen
‘Pijnlijk: Siquet dumpt Anderlecht keihard voor Club Brugge’

Hugo Siquet lijkt deze zomer naar Club Brugge te verhuizen in plaats van naar Anderlecht. De gesprekken tussen beide partijen zijn in volle gang en Club Brugge is bereid om ongeveer 5 miljoen euro te betalen om hem binnen te halen. Anderlecht, waar Brian Riemer een groot bewonderaar is van de rechtsback, vist op die manier achter het net.

LEES OOK: Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Riemer wilde Siquet als vervanger Sardella

Op 24 april behaalde Anderlecht de overwinning tegen Cercle Brugge op de vijfde speeldag van de play-offs. Maar het hoogtepunt van de wedstrijd vond plaats ná het laatste fluitsignaal.

Brian Riemer stapte het veld op en begroette niet alleen zijn eigen spelers, maar ook die van de tegenstander. Het was zijn opvallende praatje met Hugo Siquet (22) die de aandacht trok.

L’Avenir was er als de kippen bij en vroeg Siquet waarom Riemer specifiek met hem een praatje maakte. “Brian is iemand die ik heel graag heb, en ik denk dat het wederzijds is”, deelde Siquet met een glimlach.

De band tussen Siquet en Riemer gaat terug tot drie jaar geleden, toen Siquet nog voor Standard speelde. Riemer, destijds assistent-trainer bij Brentford FC, zag potentie in de aanvallende rechtsback en wilde hem graag naar The Bees halen.

“Hij bleef mij altijd volgen toen ik in 2022 voor Freiburg koos”, voegde Siquet eraan toe in het gesprek met L’Avenir.

Met de zomer in zicht was het zeer waarschijnlijk dat Anderlecht op zoek zou gaan naar een nieuwe rechtsback. Killian Sardella, die een uitstekend seizoen achter de rug heeft, zou kunnen vertrekken vanwege zijn laatste contractjaar en de interesse van Werder Bremen.

“De link is snel gelegd: gaat Riemer eindelijk samenwerken met Siquet?”, vroeg de Franstalige krant zich af

Siquet in 2023: “Als Standardman in hart en nieren kan ik niet naar Anderlecht”

In de wintermercato van 2023 deed Anderlecht al een poging om Hugo Siquet binnen te halen, maar de verdediger weigerde resoluut een overstap naar Brussel te maken. Siquet koos destijds vol overtuiging voor het project van Cercle Brugge, uit loyaliteit aan de fans van Standard Luik.

Als geboren en getogen jeugdspeler van de Rouches, waar hij zijn professionele debuut maakte, voelde hij een sterke band met de club. “Als Standarman in hart en nieren kan ik daar niet heen”, legde hij destijds uit.

Zijn principes en loyaliteit aan Standard waren voor hem toen doorslaggevend. Hoewel deze beslissing destijds verrassend was, verdient het respect.

“Ik ben en blijf gehecht aan Standard. Dat is de club van mijn hart. Andere spelers zijn in het verleden van Sclessin naar Brussel gegaan en dat was hun goed recht, maar ik kan dat niet. Ik bleef liever bij mijn principes en dus heb ik daar niet getekend.”

Siquet hield vast aan zijn overtuigingen en koos ervoor om niet te tekenen bij Anderlecht. Hij werd vorig seizoen uitgeleend aan Cercle Brugge door Eintracht Frankfurt en hij keerde deze zomer terug naar de Duitse club.

Met nog twee jaar op zijn contract is de kans groot dat hij op de transfermarkt belandt. Misschien zou een overstap naar Anderlecht er toch van komen, ondanks zijn verleden bij Standard?

“Er zijn al gesprekken geweest tussen Anderlecht en mij. Ik had daar in 2022 kunnen tekenen en het contact is nooit verbroken”, zei Siquet in april aan L’Avenir. “Maar mijn verleden bij Standard maakt het lastig. Brian is goed op de hoogte van de situatie en hij weet hoe ik erover denk, maar Meer zal ik niet zeggen (glimlach).”

Club Brugge duwt door voor Siquet

Hoewel de verwachtingen waren dat Hugo Siquet deze zomer naar Anderlecht zou vertrekken, lijkt aartsrivaal Club Brugge nu de beste papieren te hebben om hem binnen te halen.

Volgens Het Nieuwsblad staat Siquet op de radar van Club Brugge, al benadrukt de krant dat er momenteel niets concreets speelt tussen beide partijen. Wel is duidelijk dat Club Brugge op zoek is naar een aanvallende rechtsback, zeker nu Kyriani Sabbe geblesseerd is en er weinig alternatieven in de selectie zijn.

Het Laatste Nieuws meldt echter dat Club Brugge in gesprek is met Siquet. Sacha Tavolieri bevestigt dat de onderhandelingen in volle gang zijn en dat Blauw-Zwart doorduwt om de rechtsback binnen te halen.

Volgens de transferexpert heeft Siquet zelf een voorkeur voor Club Brugge en is hij overtuigd van hun project. Club Brugge hoopt de deal af te ronden voor een bedrag van 5 miljoen euro.

Waar past Siquet het beste?

Meest recent

Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

205
205
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

199
199
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

66
66
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

57
57
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

502
502
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

259
259
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

116
116
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

118
118
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

121
121
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

12
12
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

97
97
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

281
281
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

114
114
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

408
408
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

100
100
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

37
37
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

137
137
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

565
565
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

206
206
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

70
70
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

359
359
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

270
270
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

140
140
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

198
198
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

533
533

Meer sportnieuws