‘Pijnlijk: Siquet dumpt Anderlecht keihard voor Club Brugge’

3416 stemmen
‘Pijnlijk: Siquet dumpt Anderlecht keihard voor Club Brugge’

Hugo Siquet lijkt deze zomer naar Club Brugge te verhuizen in plaats van naar Anderlecht. De gesprekken tussen beide partijen zijn in volle gang en Club Brugge is bereid om ongeveer 5 miljoen euro te betalen om hem binnen te halen. Anderlecht, waar Brian Riemer een groot bewonderaar is van de rechtsback, vist op die manier achter het net.

LEES OOK: 'Monaco shopt in JPL en beslist over Faes'

Riemer wilde Siquet als vervanger Sardella

Op 24 april behaalde Anderlecht de overwinning tegen Cercle Brugge op de vijfde speeldag van de play-offs. Maar het hoogtepunt van de wedstrijd vond plaats ná het laatste fluitsignaal.

Brian Riemer stapte het veld op en begroette niet alleen zijn eigen spelers, maar ook die van de tegenstander. Het was zijn opvallende praatje met Hugo Siquet (22) die de aandacht trok.

L’Avenir was er als de kippen bij en vroeg Siquet waarom Riemer specifiek met hem een praatje maakte. “Brian is iemand die ik heel graag heb, en ik denk dat het wederzijds is”, deelde Siquet met een glimlach.

De band tussen Siquet en Riemer gaat terug tot drie jaar geleden, toen Siquet nog voor Standard speelde. Riemer, destijds assistent-trainer bij Brentford FC, zag potentie in de aanvallende rechtsback en wilde hem graag naar The Bees halen.

“Hij bleef mij altijd volgen toen ik in 2022 voor Freiburg koos”, voegde Siquet eraan toe in het gesprek met L’Avenir.

Met de zomer in zicht was het zeer waarschijnlijk dat Anderlecht op zoek zou gaan naar een nieuwe rechtsback. Killian Sardella, die een uitstekend seizoen achter de rug heeft, zou kunnen vertrekken vanwege zijn laatste contractjaar en de interesse van Werder Bremen.

“De link is snel gelegd: gaat Riemer eindelijk samenwerken met Siquet?”, vroeg de Franstalige krant zich af

Siquet in 2023: “Als Standardman in hart en nieren kan ik niet naar Anderlecht”

In de wintermercato van 2023 deed Anderlecht al een poging om Hugo Siquet binnen te halen, maar de verdediger weigerde resoluut een overstap naar Brussel te maken. Siquet koos destijds vol overtuiging voor het project van Cercle Brugge, uit loyaliteit aan de fans van Standard Luik.

Als geboren en getogen jeugdspeler van de Rouches, waar hij zijn professionele debuut maakte, voelde hij een sterke band met de club. “Als Standarman in hart en nieren kan ik daar niet heen”, legde hij destijds uit.

Zijn principes en loyaliteit aan Standard waren voor hem toen doorslaggevend. Hoewel deze beslissing destijds verrassend was, verdient het respect.

“Ik ben en blijf gehecht aan Standard. Dat is de club van mijn hart. Andere spelers zijn in het verleden van Sclessin naar Brussel gegaan en dat was hun goed recht, maar ik kan dat niet. Ik bleef liever bij mijn principes en dus heb ik daar niet getekend.”

Siquet hield vast aan zijn overtuigingen en koos ervoor om niet te tekenen bij Anderlecht. Hij werd vorig seizoen uitgeleend aan Cercle Brugge door Eintracht Frankfurt en hij keerde deze zomer terug naar de Duitse club.

Met nog twee jaar op zijn contract is de kans groot dat hij op de transfermarkt belandt. Misschien zou een overstap naar Anderlecht er toch van komen, ondanks zijn verleden bij Standard?

“Er zijn al gesprekken geweest tussen Anderlecht en mij. Ik had daar in 2022 kunnen tekenen en het contact is nooit verbroken”, zei Siquet in april aan L’Avenir. “Maar mijn verleden bij Standard maakt het lastig. Brian is goed op de hoogte van de situatie en hij weet hoe ik erover denk, maar Meer zal ik niet zeggen (glimlach).”

Club Brugge duwt door voor Siquet

Hoewel de verwachtingen waren dat Hugo Siquet deze zomer naar Anderlecht zou vertrekken, lijkt aartsrivaal Club Brugge nu de beste papieren te hebben om hem binnen te halen.

Volgens Het Nieuwsblad staat Siquet op de radar van Club Brugge, al benadrukt de krant dat er momenteel niets concreets speelt tussen beide partijen. Wel is duidelijk dat Club Brugge op zoek is naar een aanvallende rechtsback, zeker nu Kyriani Sabbe geblesseerd is en er weinig alternatieven in de selectie zijn.

Het Laatste Nieuws meldt echter dat Club Brugge in gesprek is met Siquet. Sacha Tavolieri bevestigt dat de onderhandelingen in volle gang zijn en dat Blauw-Zwart doorduwt om de rechtsback binnen te halen.

Volgens de transferexpert heeft Siquet zelf een voorkeur voor Club Brugge en is hij overtuigd van hun project. Club Brugge hoopt de deal af te ronden voor een bedrag van 5 miljoen euro.

Waar past Siquet het beste?

Meest recent

Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

0
0
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

55
55
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

63
63
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

142
142
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

89
89
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

75
75
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

177
177
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

90
90
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

282
282
Haroun lanceert twee nieuwe Antwerp-goudhaantjes

Royal Antwerp FC speelde 0-0 gelijk op het veld van KRC Genk. Een flinke opsteker voor Faris Haroun ...

133
133
'Chelsea in de tribune: KRC Genk vreest vroeg vertrek'

Racing Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Er zat heel wat schoon volk op de tribunes. Erik ten ...

242
242
Tessa Wullaert kondigt nieuwe toptransfer aan

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Ze kende alweer een ...

161
161
'KRC Genk en AA Gent vechten pittige transferstrijd uit'

KRC Genk en AA Gent gaan zich deze zomer ongetwijfeld roeren op de transfermarkt. De twee Belgische ...

120
120
Van Gucht vs Vannieuwkerke: Pittige strijd brandt los

Ruben Van Gucht en Karl Vannieuwkerke zijn al jarenlang collega's bij de VRT. Beide heren worden ...

123
123
'Ten Hag in Genk: FC Twente aast op deze speler'

KRC Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers blijven dramatisch presteren in de ...

100
100
'Anderlecht schakelt door: topvergadering met grote inzet'

RSC Anderlecht hoopt morgenavond een Europees ticket veilig te stellen in eigen huis tegen STVV. De ...

765
765
Jan Vertonghen zet schouders onder uniek WK-project

Het WK loert om de hoek en het is stilaan aftellen naar hét voetbalevenement van het jaar. Er ...

10
10
Antwerp recht rug: Haroun duidt grote uitblinker aan

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

225
225
'Exit Guardiola bezorgt Mourinho droomtransfer bij Real'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar inmiddels is al lang en breed duidelijk dat ...

215
215
Anderlecht-bubbel doorprikt: gruwelijke toekomstvoorspelling

RSC Anderlecht verkeert ondertussen al jarenlang in zwaar weer. Desondanks blijft het geloof heersen ...

808
808
Afscheid in mineur? Genk-lieveling zwaait publiek uit

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

249
249
'Onbegrijpelijk: Club Brugge-held kan plots vertrekken'

Club Brugge zag hem eerst vooral als noodoplossing. Nu is hij plots één van de ...

1278
1278
Trainerswals van start: 'Still per direct terug naar JPL'

Het einde van seizoen is in zicht en dus beginnen de clubs al volop met de voorbereidingen op de ...

110
110
'Vernieuwd bestuur vol aan de bak: transferspektakel Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

816
816
'Anderlecht drukt door voor terugkeer publiekslieveling'

RSC Anderlecht staat de komende weken andermaal voor een grote wederopbouw. En daarbij zal men niet ...

475
475

Meer sportnieuws