‘Pijnlijk: Siquet dumpt Anderlecht keihard voor Club Brugge’

3416 stemmen
‘Pijnlijk: Siquet dumpt Anderlecht keihard voor Club Brugge’

Hugo Siquet lijkt deze zomer naar Club Brugge te verhuizen in plaats van naar Anderlecht. De gesprekken tussen beide partijen zijn in volle gang en Club Brugge is bereid om ongeveer 5 miljoen euro te betalen om hem binnen te halen. Anderlecht, waar Brian Riemer een groot bewonderaar is van de rechtsback, vist op die manier achter het net.

LEES OOK: 'Cercle Brugge stunt met transfer bij Manchester City'

Riemer wilde Siquet als vervanger Sardella

Op 24 april behaalde Anderlecht de overwinning tegen Cercle Brugge op de vijfde speeldag van de play-offs. Maar het hoogtepunt van de wedstrijd vond plaats ná het laatste fluitsignaal.

Brian Riemer stapte het veld op en begroette niet alleen zijn eigen spelers, maar ook die van de tegenstander. Het was zijn opvallende praatje met Hugo Siquet (22) die de aandacht trok.

L’Avenir was er als de kippen bij en vroeg Siquet waarom Riemer specifiek met hem een praatje maakte. “Brian is iemand die ik heel graag heb, en ik denk dat het wederzijds is”, deelde Siquet met een glimlach.

De band tussen Siquet en Riemer gaat terug tot drie jaar geleden, toen Siquet nog voor Standard speelde. Riemer, destijds assistent-trainer bij Brentford FC, zag potentie in de aanvallende rechtsback en wilde hem graag naar The Bees halen.

“Hij bleef mij altijd volgen toen ik in 2022 voor Freiburg koos”, voegde Siquet eraan toe in het gesprek met L’Avenir.

Met de zomer in zicht was het zeer waarschijnlijk dat Anderlecht op zoek zou gaan naar een nieuwe rechtsback. Killian Sardella, die een uitstekend seizoen achter de rug heeft, zou kunnen vertrekken vanwege zijn laatste contractjaar en de interesse van Werder Bremen.

“De link is snel gelegd: gaat Riemer eindelijk samenwerken met Siquet?”, vroeg de Franstalige krant zich af

Siquet in 2023: “Als Standardman in hart en nieren kan ik niet naar Anderlecht”

In de wintermercato van 2023 deed Anderlecht al een poging om Hugo Siquet binnen te halen, maar de verdediger weigerde resoluut een overstap naar Brussel te maken. Siquet koos destijds vol overtuiging voor het project van Cercle Brugge, uit loyaliteit aan de fans van Standard Luik.

Als geboren en getogen jeugdspeler van de Rouches, waar hij zijn professionele debuut maakte, voelde hij een sterke band met de club. “Als Standarman in hart en nieren kan ik daar niet heen”, legde hij destijds uit.

Zijn principes en loyaliteit aan Standard waren voor hem toen doorslaggevend. Hoewel deze beslissing destijds verrassend was, verdient het respect.

“Ik ben en blijf gehecht aan Standard. Dat is de club van mijn hart. Andere spelers zijn in het verleden van Sclessin naar Brussel gegaan en dat was hun goed recht, maar ik kan dat niet. Ik bleef liever bij mijn principes en dus heb ik daar niet getekend.”

Siquet hield vast aan zijn overtuigingen en koos ervoor om niet te tekenen bij Anderlecht. Hij werd vorig seizoen uitgeleend aan Cercle Brugge door Eintracht Frankfurt en hij keerde deze zomer terug naar de Duitse club.

Met nog twee jaar op zijn contract is de kans groot dat hij op de transfermarkt belandt. Misschien zou een overstap naar Anderlecht er toch van komen, ondanks zijn verleden bij Standard?

“Er zijn al gesprekken geweest tussen Anderlecht en mij. Ik had daar in 2022 kunnen tekenen en het contact is nooit verbroken”, zei Siquet in april aan L’Avenir. “Maar mijn verleden bij Standard maakt het lastig. Brian is goed op de hoogte van de situatie en hij weet hoe ik erover denk, maar Meer zal ik niet zeggen (glimlach).”

Club Brugge duwt door voor Siquet

Hoewel de verwachtingen waren dat Hugo Siquet deze zomer naar Anderlecht zou vertrekken, lijkt aartsrivaal Club Brugge nu de beste papieren te hebben om hem binnen te halen.

Volgens Het Nieuwsblad staat Siquet op de radar van Club Brugge, al benadrukt de krant dat er momenteel niets concreets speelt tussen beide partijen. Wel is duidelijk dat Club Brugge op zoek is naar een aanvallende rechtsback, zeker nu Kyriani Sabbe geblesseerd is en er weinig alternatieven in de selectie zijn.

Het Laatste Nieuws meldt echter dat Club Brugge in gesprek is met Siquet. Sacha Tavolieri bevestigt dat de onderhandelingen in volle gang zijn en dat Blauw-Zwart doorduwt om de rechtsback binnen te halen.

Volgens de transferexpert heeft Siquet zelf een voorkeur voor Club Brugge en is hij overtuigd van hun project. Club Brugge hoopt de deal af te ronden voor een bedrag van 5 miljoen euro.

Waar past Siquet het beste?

Meest recent

Lamine Yamal in shock: vriendin met hartverscheurend verhaal

Lamine Yamal is opnieuw het gesprek van de dag, maar deze keer gaat het niet om zijn prestaties op ...

27
27
Bruno laat zich gelden: RSCA-bestuur moet trainer intomen

RSC Anderlecht besloot in het tussenseizoen om de Portugees Vitor Bruno als hoofdtrainer aan te ...

179
179
Genk vermorzelt clubrecord: details Karetsas-deal bekend

Na een transfersoap van enkele weken tijd, is dan toch een akkoord gevonden omtrent Konstaninos ...

116
116
'Verhaeghe ramt op tafel: veto tegen miljoenentransfer Club'

Club Brugge harkte deze zomer al een pak miljoenen binnen op de transfermarkt en er komen nog meer ...

540
540
'Transferbom Vinicius: Real Madrid onderneemt actie'

Waar speelt Vinicius Junior in de nabije toekomst? De voorbije dagen raakte bekend dat Premier ...

116
116
Pro League onthult: drastische veranderingen aan Croky Cup

Het nieuwe seizoen in het Belgische profvoetbal staat voor de deur. Dat gaat gepaard met enkele ...

786
786
'Witte rook bij Anderlecht: contract van vier seizoenen'

Terwijl coach Vitor Bruno zijn troepen klaarstoomt voor de return tegen Hammarby, blijft RSC ...

380
380
'Standard vindt transferakkoord: deal van 2.5 miljoen'

Ook bij Standard telt men momenteel af naar de start van het nieuwe seizoen. Ondertussen blijven de ...

145
145
‘Club Brugge breekt taboe: ongeziene toptransfer van 17M’

Club Brugge haalt het zwaar geschut boven voor een opvallende toptransfer. Blauw-zwart kan liefst ...

973
973
'Nieuwe aanvaller Anderlecht: Sibierski heropent dossier'

RSC Anderlecht haalde tot dusver slechts een drietal verse krachten in huis. Daar moet in de ...

476
476
Zonder anciens: wordt dít de EK-typeploeg van Van Bommel?

Op 15 augustus gaat Mark van Bommel officieel van start als bondscoach van België. De ...

915
915
'Supertransfer Barcola: grootmacht start gesprekken op'

Liverpool FC begint komend seizoen aan een nieuw hoofdstuk onder het bewind van Andoni Iraola. De ...

163
163
'Bertaccini in problemen: Anderlecht neemt transferbesluit'

Met een Franse sportieve baas en Portugese hoofdtrainer, is RSC Anderlecht begonnen aan een ...

568
568
'Antwerp casht op revelatie: opvolging al verzekerd'

Er waait een frisse wind bij Antwerp, waar het sinds de overname voorlopig wel nog opvallend rustig ...

528
528
'Buitenkans voor Club Brugge: dure vogel terug op tafel'

Het beloven nog drukke weken te worden bij Club Brugge. Terwijl er ook op uitgaand vlak nog heel wat ...

392
392
'Anderlecht zoekt flankaanvaller: bod op oude bekende'

Na het 1-1 gelijkspel in Zweden moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien te kloppen om door te ...

392
392
Leko hakt knopen door: typeploeg Club Brugge lekt uit

Vrijdag begint Club Brugge al aan het echte werk, want dan staat de Supercup tegen Union op het ...

874
874
Ryanair pakt Cristiano Ronaldo op heerlijke wijze aan

Cristiano Ronaldo blijft verbazen. De Portugese superster is inmiddels veertig jaar oud, maar de ...

183
183
Italiaanse crisis ontspoort: Maldini vertrekt na twee weken

In Italië neemt de crisis bij de nationale voetbalbond steeds grotere proporties aan. ...

80
80
Burgess genaturaliseerd tot Belg: "Van Bommel mag me bellen"

Christian Burgess heeft een woelig tussenseizoen achter de rug. De verdediger zag zijn contract bij ...

432
432
'Kassa Anderlecht rinkelt; miljoenenaanwinst plots ver weg'

Terwijl de Europese campagne inmiddels al begonnen is, blijft RSC Anderlecht druk in de weer op de ...

361
361
‘Allegri dumpt Lukaku voor zijn droomspits van 50 miljoen’

Romelu Lukaku krijgt een bijzonder pijnlijke boodschap uit Napels. Massimiliano Allegri lijkt niet ...

641
641
Bruno speelt open kaart: vers bloed bij Anderlecht

In de tweede voorronde van de Europa League moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien uit te ...

385
385
'Club Brugge tast in buidel: drie toptransfers op til'

Club Brugge sloot zijn zomerstage zaterdag af met een 2-1 nederlaag tegen Stade Rennes. Daarmee zit ...

931
931
Marc Coucke zeldzaam openhartig tegenover fans: "Sorry..."

Marc Coucke geniet zichtbaar van de zomer, maar voor de eigenaar van Anderlecht blijft het voetbal ...

517
517

Meer sportnieuws