‘Pijnlijk: Siquet dumpt Anderlecht keihard voor Club Brugge’

3416
‘Pijnlijk: Siquet dumpt Anderlecht keihard voor Club Brugge’

Hugo Siquet lijkt deze zomer naar Club Brugge te verhuizen in plaats van naar Anderlecht. De gesprekken tussen beide partijen zijn in volle gang en Club Brugge is bereid om ongeveer 5 miljoen euro te betalen om hem binnen te halen. Anderlecht, waar Brian Riemer een groot bewonderaar is van de rechtsback, vist op die manier achter het net.

LEES OOK: Charleroi en Cercle bezorgen fans alsnog goed nieuws

Riemer wilde Siquet als vervanger Sardella

Op 24 april behaalde Anderlecht de overwinning tegen Cercle Brugge op de vijfde speeldag van de play-offs. Maar het hoogtepunt van de wedstrijd vond plaats ná het laatste fluitsignaal.

Brian Riemer stapte het veld op en begroette niet alleen zijn eigen spelers, maar ook die van de tegenstander. Het was zijn opvallende praatje met Hugo Siquet (22) die de aandacht trok.

L’Avenir was er als de kippen bij en vroeg Siquet waarom Riemer specifiek met hem een praatje maakte. “Brian is iemand die ik heel graag heb, en ik denk dat het wederzijds is”, deelde Siquet met een glimlach.

De band tussen Siquet en Riemer gaat terug tot drie jaar geleden, toen Siquet nog voor Standard speelde. Riemer, destijds assistent-trainer bij Brentford FC, zag potentie in de aanvallende rechtsback en wilde hem graag naar The Bees halen.

“Hij bleef mij altijd volgen toen ik in 2022 voor Freiburg koos”, voegde Siquet eraan toe in het gesprek met L’Avenir.

Met de zomer in zicht was het zeer waarschijnlijk dat Anderlecht op zoek zou gaan naar een nieuwe rechtsback. Killian Sardella, die een uitstekend seizoen achter de rug heeft, zou kunnen vertrekken vanwege zijn laatste contractjaar en de interesse van Werder Bremen.

“De link is snel gelegd: gaat Riemer eindelijk samenwerken met Siquet?”, vroeg de Franstalige krant zich af

Siquet in 2023: “Als Standardman in hart en nieren kan ik niet naar Anderlecht”

In de wintermercato van 2023 deed Anderlecht al een poging om Hugo Siquet binnen te halen, maar de verdediger weigerde resoluut een overstap naar Brussel te maken. Siquet koos destijds vol overtuiging voor het project van Cercle Brugge, uit loyaliteit aan de fans van Standard Luik.

Als geboren en getogen jeugdspeler van de Rouches, waar hij zijn professionele debuut maakte, voelde hij een sterke band met de club. “Als Standarman in hart en nieren kan ik daar niet heen”, legde hij destijds uit.

Zijn principes en loyaliteit aan Standard waren voor hem toen doorslaggevend. Hoewel deze beslissing destijds verrassend was, verdient het respect.

“Ik ben en blijf gehecht aan Standard. Dat is de club van mijn hart. Andere spelers zijn in het verleden van Sclessin naar Brussel gegaan en dat was hun goed recht, maar ik kan dat niet. Ik bleef liever bij mijn principes en dus heb ik daar niet getekend.”

Siquet hield vast aan zijn overtuigingen en koos ervoor om niet te tekenen bij Anderlecht. Hij werd vorig seizoen uitgeleend aan Cercle Brugge door Eintracht Frankfurt en hij keerde deze zomer terug naar de Duitse club.

Met nog twee jaar op zijn contract is de kans groot dat hij op de transfermarkt belandt. Misschien zou een overstap naar Anderlecht er toch van komen, ondanks zijn verleden bij Standard?

“Er zijn al gesprekken geweest tussen Anderlecht en mij. Ik had daar in 2022 kunnen tekenen en het contact is nooit verbroken”, zei Siquet in april aan L’Avenir. “Maar mijn verleden bij Standard maakt het lastig. Brian is goed op de hoogte van de situatie en hij weet hoe ik erover denk, maar Meer zal ik niet zeggen (glimlach).”

Club Brugge duwt door voor Siquet

Hoewel de verwachtingen waren dat Hugo Siquet deze zomer naar Anderlecht zou vertrekken, lijkt aartsrivaal Club Brugge nu de beste papieren te hebben om hem binnen te halen.

Volgens Het Nieuwsblad staat Siquet op de radar van Club Brugge, al benadrukt de krant dat er momenteel niets concreets speelt tussen beide partijen. Wel is duidelijk dat Club Brugge op zoek is naar een aanvallende rechtsback, zeker nu Kyriani Sabbe geblesseerd is en er weinig alternatieven in de selectie zijn.

Het Laatste Nieuws meldt echter dat Club Brugge in gesprek is met Siquet. Sacha Tavolieri bevestigt dat de onderhandelingen in volle gang zijn en dat Blauw-Zwart doorduwt om de rechtsback binnen te halen.

Volgens de transferexpert heeft Siquet zelf een voorkeur voor Club Brugge en is hij overtuigd van hun project. Club Brugge hoopt de deal af te ronden voor een bedrag van 5 miljoen euro.

Waar past Siquet het beste?

Meest recent

Karl Vannieuwkerke deelt privénieuws dat iedereen raakt

Karl Vannieuwkerke lijkt een nieuwe, mooie fase in zijn leven te zijn ingegaan. De bekende ...

5
5
Pijnlijke avond Club Brugge: Alderweireld pakt zondebok aan

Club Brugge is in zijn eerste Champions League-wedstrijd meteen onderuit gegaan. Tegen Aston Villa ...

41
41
Mourinho en co lyrisch: "Courtois is beste ter wereld"

Real Madrid heeft zijn Champions League-campagne op gang getrapt met een cruciale zege. De ...

28
28
Engelse pers spaart 'zwak' Club Brugge niet na Villa-slipper

Club Brugge heeft in de Champions League niet de start genomen waar het op hoopte. In de eerste ...

227
227
Verhaeghe laat bom barsten bij Club Brugge: “Echt op”’

Bart Verhaeghe trekt hard aan de alarmbel over Jan Breydel. Club Brugge moet nog drie seizoenen ...

198
198
Leider Gent vloekt: transfervrije topdeal valt in water

De transfermarkt is in de meeste Europese voetballanden inmiddels gesloten. Maar transfervrije ...

191
191
Genadeloze 3 op 10: kranten messcherp voor 'puinhoop' bij Club

Club Brugge is met een valse noot aan zijn Champions League-campagne begonnen. Tegen Aston Villa ...

287
287
Courtois dropt bommetje: géén Nations League met Duivels

Thibaut Courtois speelde dinsdag opnieuw een puike wedstrijd in de Champions League met Real Madrid. ...

165
165
Leko verrast: "Hij is onze beste zomertransfer tot dusver"

Club Brugge droomde er de voorbije dagen van zijn campagne in de Champions League meteen te beginnen ...

279
279
'Standard met handen in haar na uitvallen sterkhouder'

Standard is tot dusver één van de aangename verrassingen in de Jupiler Pro League. De ...

125
125
Vanaken komt met uitleg voor verrassende wissel

Club Brugge is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Champions League te beginnen met ...

144
144
Real krijgt zege cadeau van Inter, Haaland verlost City

Er stonden dinsdagavond nog vier wedstrijden op het programma op de openingsspeeldag van de league ...

47
47
CL-debuut voor Bisiwu? Flick spreekt duidelijke taal

Dinsdag en woensdag wordt de Champions League afgetrapt en daarbij kunnen ook heel wat Belgen in ...

75
75
Grote zorgen om Karetsas: CL-debuut eindigt snel in mineur

Na de nederlaag van Club Brugge tegen Aston Villa staan er dinsdagavond nog de nodige wedstrijden op ...

94
94
Sommer slaat mea culpa na enorme blunder

Club Brugge kreeg in de Champions League een zeer pittige loting voorgeschoteld en dus was het erop ...

209
209
Charleroi en Cercle bezorgen fans alsnog goed nieuws

Eerder op de dag kregen Charleroi en Cercle slecht nieuws te horen, want hun onderlinge confrontatie ...

24
24
Club Brugge-spelers zien duidelijke oorzaak voor nederlaag

Club Brugge is er dinsdagavond niet in geslaagd om een droomstart te nemen in de Champions League. ...

372
372
Club Brugge betaalt zwakke helft cash tegen Aston Villa

Club Brugge opende vanavond zijn Champions League-campagne met een thuisduel tegen Aston Villa. De ...

134
134
Verhuurde spelers: spits maakt indruk in Nederland

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

70
70
Voorzitter Beerschot maakt toekomstplannen bekend

Beerschot wil zo snel mogelijk terug naar de Jupiler Pro League, maar voorzitter Yusuke Ohno ...

348
348
Club Brugge in de problemen: twee pionnen krijgen volle laag

Club Brugge is om 18u45 begonnen aan zijn eerste match in de League Phase van de Champions League. ...

327
327
‘James Rodriguez verrast compleet met nieuwe club'

James Rodríguez staat voor een van de meest verrassende transfers uit zijn carrière. ...

38
38
Erenbjerg spreekt héél straffe ambities uit

Jeppe Erenbjerg kijkt met vertrouwen naar de toekomst. De middenvelder ziet nog heel wat groeimarge ...

160
160
'PSV en Lommel vingen bot bij Anderlecht'

Cedric Hatenboer had deze zomer geen gebrek aan belangstelling. De Nederlander zat op een zijspoor ...

251
251
Cercle Brugge haalt slag thuis: "We zijn trots"

Cercle Brugge kende een drukke mercato. Ze hebben na het sluiten van de transfermarkt een van de ...

177
177

Meer sportnieuws