Anderlecht rondt voorbereiding af: dit is de balans

336
Anderlecht rondt voorbereiding af: dit is de balans

De voorbereiding van RSC Anderlecht ligt achter de rug. Morgen volgt nog een match tegen Amiens voor de spelers die tegen VfL Wolfsburg amper of niet speelden. Welke conclusies kunnen we trekken een week voor de start van het seizoen?

LEES OOK: Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Achteraan:

Anderlecht is achteraan absoluut niet klaar. Colin Coosemans is dat wél. De doelman speelde ijzersterk en begint als eerste keeper. Coosemans toonde zich zeer betrouwbaar en maakte indruk. Hij begint als nummer één, maar er komt nog een keeper. Achteraan is Killian Sardella een zekerheid, Jan Vertonghen ook als hij fit is. Op de linksachter speelt Moussa N'Diaye, maar een terugkeer van Ludwig Augustinsson is broodnodig. N'Diaye is nog niet klaar voor een basisplaats bij een topclub.

Naast Vertonghen zal Nunzio Engwanda mogelijk starten, of gaat de nakende aanwinst Jan-Carlo Simic meteen spelen? Een duo Engwanda-Leoni is niet voor herhaling vatbaar. Nathan De Cat depanneert mogelijk ook, Amando Lapage overtuigde te weinig en lijkt niet in aanmerking te komen.

Middenveld:

Daar liet Mats Rits een voortreffelijk indruk achter deze voorbereiding. Een speler waar Brian Riemer op kan bouwen. Yari Verschaeren en Mario Stroeykens speelden wisselvallig. Théo Leoni is ook een optie op de 8. Majeed Ashimeru ook, maar die kon toch niet overtuigen tegen Wolfsburg. Hij had met balverlies boter op het hoofd bij de 0-1 en hij kende een zeer moeilijke eerste helft met alweer slordige voorwaarts passing in de laatste zone. In de tweede helft en na de wissels bij Wolfsburg ging het beter met 'Magic Majeed'. Alexis Flips is een invaller. 

Aanval:

Kasper Dolberg viel 30 minuten in tegen Wolfsburg en liet meer zien dan Lucas Vazquez in zijn matige matchen tijdens de voorbereiding. De Argentijn heeft een uitgelezen kans gemist om door de afwezigheid van Dolberg zich te tonen. De Deen is met afstand de beste spits van Anderlecht.

Ook de terugkeer van Anders Dreyer zorgt voor een kwaliteitsinjectie. Al moet Jesper Fredberg daar dringend een back-up halen. Nilson Angulo is immers geen succes gebleken op rechts, wél op links. Hij deed het voortreffelijk tegen Wolfsburg, waar Francis Amuzu jammerlijk uitviel. 

Als Vertonghen, Dolberg en Dreyer zouden kunnen starten tegen STVV, lijkt op dit moment dit de beste ploeg die Riemer kan neerzetten: Coosemans, N'Diaye, Vertonghen, Engwanda/De Cat, Sardella, Rits, Stroeykens, Verschaeren, Amuzu (of Angulo indien stevige blessure), Dolberg en Dreyer.

CR

Welke jonkie moet achteraan starten tegen STVV?

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

9
9
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

31
31
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

99
99
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

26
26
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

28
28
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

47
47
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

61
61
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

95
95
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

119
119
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

46
46
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

55
55
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

285
285
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

611
611
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

77
77
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

24
24
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

149
149
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

80
80
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

154
154
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

183
183
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

339
339
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

650
650
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

245
245
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

199
199
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

589
589
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

102
102

Meer sportnieuws