Meunier houdt iedereen voor de gek bij Club Brugge

634 stemmen
Meunier houdt iedereen voor de gek bij Club Brugge

Eind juni hadden Thomas Meunier en Club Brugge contact over een mogelijke terugkeer deze zomer. De gesprekken liepen echter op niets uit, omdat de club geen extra rechtsback wilde aantrekken en het verschil tussen vraag en aanbod te groot bleek. Hoewel Meunier inmiddels transfervrij was, bleef hij te duur voor Club Brugge.

Vorige zomer was Meunier ook in beeld als vervanger voor Clinton Mata. Meunier gaf aan nog vele jaren op hoog niveau te willen spelen, maar zijn salaris van 8,5 miljoen euro per jaar bij Borussia Dortmund lag buiten het bereik van Club Brugge.

In een interview met Het Nieuwsblad gaf Meunier aan open te staan voor een terugkeer naar België, maar de hoge kosten maakten dit lastig. Meunier ontkende aanvankelijk de geruchten over een terugkeer naar Club Brugge en noemde ze "fake news". Toch gaf hij later toe dat de transfer bijna rond was, maar dat de timing uiteindelijk niet klopte.

Eind december bevestigde Meunier dat er contact was geweest met Vincent Mannaert en dat de transfer naar Club Brugge dichtbij was geweest, maar door verschillende factoren uiteindelijk niet doorging. Meunier sloot een toekomstige terugkeer naar Club Brugge niet uit.

LEES OOK: 'Gemiste kans Anderlecht: knaltransfer van 11,5 miljoen'

Meunier zelfs transfervrij te duur voor Club Brugge

Eind juni hadden Thomas Meunier en Club Brugge contact over een mogelijke terugkeer deze zomer. Deze gesprekken leidden echter nergens toe, omdat Blauw-Zwart geen extra rechtsback wilde aantrekken om de ontwikkeling van Kyriani Sabbe en Amine Et Taïbi niet te belemmeren.

Bovendien bleek het verschil tussen vraag en aanbod te groot om Meunier, die destijds tot 2025 onder contract stond bij Trabzonspor, te overtuigen.

Het Nieuwsblad merkte op dat Club Brugge nu toch op zoek is naar een ervaren rechtsback voor deze zomer. Meunier heeft onlangs zijn contract bij Trabzonspor beëindigd, waardoor hij transfervrij was. Hierdoor zou de Rode Duivel een betaalbare optie moeten geweest zijn voor Club Brugge.

Hoewel Meunier graag wilde terugkeren naar Club Brugge, bleef hij zelfs als transfervrije speler te duur voor de landskampioen. Kapitaalkrachtigere clubs zoals Lille OSC, Stade Rennes en AS Monaco hadden betere papieren om Meunier aan te trekken, waarbij Les Dogues hem vrijdag voorstelden als nieuwe aanwinst.

Meunier was vorige zomer ook in beeld bij Club Brugge

Vorige zomer was Thomas Meunier al in beeld bij Club Brugge als mogelijke vervanger voor Clinton Mata, die naar Olympique Lyon vertrok. Meunier had toen nog één jaar contract bij Borussia Dortmund, waar hij door blessures overbodig was geworden.

Deze blessures hadden hem ook zijn basisplaats bij de Rode Duivels gekost. Desondanks behield hij zijn eergevoel, motivatie en ambitie, zowel op nationaal als clubniveau. “Ik denk niet dat leeftijd bepaalt of het begin van het einde is ingezet,” zei Meunier vorig jaar aan Het Nieuwsblad. “Ik wil spelen tot mijn veertigste,” voegde hij daaraan toe.

De mogelijke komst van Meunier had vorige zomer al een geweldige transfer kunnen zijn voor Club Brugge. Hij heeft aangegeven nog vele jaren op het hoogste niveau te willen spelen, en zijn mentale gesteldheid lijkt uitstekend.

Met zijn fysieke en technische kwaliteiten had hij ongetwijfeld een prominente rol kunnen spelen in het Jan Breydelstadion.

Meunier was vorige zomer te duur: salaris van 8,5 miljoen euro

In een interview met Het Nieuwsblad in mei vorig jaar werd Thomas Meunier al gevraagd of hij klaar was voor een terugkeer naar België, specifiek naar Club Brugge. Hij gaf aan dat hij zich daar zeker in zou kunnen vinden:

“Dat zou me ook bevallen. Onze kinderen naar het Nederlandstalige onderwijs laten gaan. Nu spreken ze Duits en dat is geweldig om te horen. In die mate zelfs dat als onze oudste mij aan de telefoon hoort, zegt dat mijn Duits op niets lijkt. Maar het zal ervan afhangen wat zich aandient.”

Club Brugge stond vorige zomer te springen om Thomas Meunier terug te halen naar België, maar dat bleek een zeer uitdagende financiële operatie. Vorige zomer vroeg Borussia Dortmund nog een haalbare prijs van 3 miljoen euro voor Meunier, maar er waren andere factoren die de komst van Meunier naar Club Brugge bemoeilijkten.

Allereerst was er het aanzienlijke salaris dat Meunier verdiende bij Borussia Dortmund. Volgens Le Soir verdiende de Rode Duivel een jaarlijks salaris van 8,5 miljoen euro in de Bundesliga, wat natuurlijk helemaal buiten het bereik lag van Club Brugge.

Meunier naar Club Brugge: “Fake news” en “Enorme bluf”

Vorige zomer benadrukte Thomas Meunier na de eerste training van het seizoen bij Borussia Dortmund dat hij niet zou terugkeren naar Club Brugge.

“Nee, helemaal niet (lacht). Het is goed dat je het vraagt, want op de dag dat dit fak news uitkwam, nam iedereen contact met me op om erachter te komen of het waar was,” zei hij aan La Dernière Heure.

“Dit is een enorme bluf van degene die dit bedacht heeft. Hij vermeldde zelfs de details van de vermeende deal. Ik vroeg me af hoe iemand zo kon liegen. Sterker nog, ik heb nog nooit het geringste telefoontje uit Brugge gehad.”

Meunier gaf aan dat hij er nooit over had nagedacht om toen al terug te keren naar Club Brugge, omdat hij nog dingen wilde beleven in het buitenland. Hij sloot echter niet uit dat hij op termijn zou terugkeren.

Journalist Sacha Tavolieri was degene die het vermeende ‘fake news’ over een terugkeer van Meunier naar Club Brugge naar buiten bracht. Ondanks de kritiek van Meunier bleef Tavolieri achter zijn woorden staan.

“Thomas had aan zijn entourage gezegd: Ik ga akkoord om terug te keren naar Brugge. Alleen was dat gelieerd aan een vertrek van Buchanan,” zei Tavolieri aan Gazet van Antwerpen. “Als dat dan niet gebeurt, ja… Daar kan ik niets aan doen. Al begrijp ik dat Thomas zichzelf beschermt als zo'n zaak niet doorgaat.”

Meunier draait kar: Het was “dicht” met Club Brugge

Eind december kwam Thomas Meunier nog eens terug op de transfersoap met Club Brugge van de afgelopen zomer. Hoewel hij enkele maanden eerder sprak over 'fake news' en 'enorme bluf van wie dit bedacht heeft', bleek er toch enige waarheid te zitten in de Brugse interesse.

“Het was ‘dicht’,” zei Meunier aan Het Laatste Nieuws. “Maar op een bepaald moment was het daar te veel een stoelendans.” Tajon Buchanan moest namelijk vertrekken om Meunier te kunnen halen, en op een bepaald moment was het gewoon te laat om het plaatje nog te laten kloppen.

“Iedereen weet hoeveel ik van Club Brugge hou en natúúrlijk zou ik op een dag graag terugkeren naar Brugge. Maar in de zomer was dat niet mogelijk. We zullen zien wat de toekomst brengt.”

In een gesprek met Het Nieuwsblad bevestigde Meunier ook dat hij contact had gehad met Vincent Mannaert.

Keert Meunier ooit nog terug naar Club Brugge?

Meest recent

Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

6
6
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

29
29
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

36
36
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

30
30
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

71
71
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

30
30
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

215
215
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

84
84
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

542
542
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

49
49
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

237
237
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

239
239
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

496
496
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

436
436
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

544
544
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

74
74
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

105
105
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

173
173
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

84
84
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

92
92
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

221
221
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

161
161
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

145
145
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

279
279
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

558
558

Meer sportnieuws