Meunier houdt iedereen voor de gek bij Club Brugge

634
Meunier houdt iedereen voor de gek bij Club Brugge

Eind juni hadden Thomas Meunier en Club Brugge contact over een mogelijke terugkeer deze zomer. De gesprekken liepen echter op niets uit, omdat de club geen extra rechtsback wilde aantrekken en het verschil tussen vraag en aanbod te groot bleek. Hoewel Meunier inmiddels transfervrij was, bleef hij te duur voor Club Brugge.

Vorige zomer was Meunier ook in beeld als vervanger voor Clinton Mata. Meunier gaf aan nog vele jaren op hoog niveau te willen spelen, maar zijn salaris van 8,5 miljoen euro per jaar bij Borussia Dortmund lag buiten het bereik van Club Brugge.

In een interview met Het Nieuwsblad gaf Meunier aan open te staan voor een terugkeer naar België, maar de hoge kosten maakten dit lastig. Meunier ontkende aanvankelijk de geruchten over een terugkeer naar Club Brugge en noemde ze "fake news". Toch gaf hij later toe dat de transfer bijna rond was, maar dat de timing uiteindelijk niet klopte.

Eind december bevestigde Meunier dat er contact was geweest met Vincent Mannaert en dat de transfer naar Club Brugge dichtbij was geweest, maar door verschillende factoren uiteindelijk niet doorging. Meunier sloot een toekomstige terugkeer naar Club Brugge niet uit.

LEES OOK: UEL/UECL: zorgen om Trossard, Nederlandse eliminatie dreigt

Meunier zelfs transfervrij te duur voor Club Brugge

Eind juni hadden Thomas Meunier en Club Brugge contact over een mogelijke terugkeer deze zomer. Deze gesprekken leidden echter nergens toe, omdat Blauw-Zwart geen extra rechtsback wilde aantrekken om de ontwikkeling van Kyriani Sabbe en Amine Et Taïbi niet te belemmeren.

Bovendien bleek het verschil tussen vraag en aanbod te groot om Meunier, die destijds tot 2025 onder contract stond bij Trabzonspor, te overtuigen.

Het Nieuwsblad merkte op dat Club Brugge nu toch op zoek is naar een ervaren rechtsback voor deze zomer. Meunier heeft onlangs zijn contract bij Trabzonspor beëindigd, waardoor hij transfervrij was. Hierdoor zou de Rode Duivel een betaalbare optie moeten geweest zijn voor Club Brugge.

Hoewel Meunier graag wilde terugkeren naar Club Brugge, bleef hij zelfs als transfervrije speler te duur voor de landskampioen. Kapitaalkrachtigere clubs zoals Lille OSC, Stade Rennes en AS Monaco hadden betere papieren om Meunier aan te trekken, waarbij Les Dogues hem vrijdag voorstelden als nieuwe aanwinst.

Meunier was vorige zomer ook in beeld bij Club Brugge

Vorige zomer was Thomas Meunier al in beeld bij Club Brugge als mogelijke vervanger voor Clinton Mata, die naar Olympique Lyon vertrok. Meunier had toen nog één jaar contract bij Borussia Dortmund, waar hij door blessures overbodig was geworden.

Deze blessures hadden hem ook zijn basisplaats bij de Rode Duivels gekost. Desondanks behield hij zijn eergevoel, motivatie en ambitie, zowel op nationaal als clubniveau. “Ik denk niet dat leeftijd bepaalt of het begin van het einde is ingezet,” zei Meunier vorig jaar aan Het Nieuwsblad. “Ik wil spelen tot mijn veertigste,” voegde hij daaraan toe.

De mogelijke komst van Meunier had vorige zomer al een geweldige transfer kunnen zijn voor Club Brugge. Hij heeft aangegeven nog vele jaren op het hoogste niveau te willen spelen, en zijn mentale gesteldheid lijkt uitstekend.

Met zijn fysieke en technische kwaliteiten had hij ongetwijfeld een prominente rol kunnen spelen in het Jan Breydelstadion.

Meunier was vorige zomer te duur: salaris van 8,5 miljoen euro

In een interview met Het Nieuwsblad in mei vorig jaar werd Thomas Meunier al gevraagd of hij klaar was voor een terugkeer naar België, specifiek naar Club Brugge. Hij gaf aan dat hij zich daar zeker in zou kunnen vinden:

“Dat zou me ook bevallen. Onze kinderen naar het Nederlandstalige onderwijs laten gaan. Nu spreken ze Duits en dat is geweldig om te horen. In die mate zelfs dat als onze oudste mij aan de telefoon hoort, zegt dat mijn Duits op niets lijkt. Maar het zal ervan afhangen wat zich aandient.”

Club Brugge stond vorige zomer te springen om Thomas Meunier terug te halen naar België, maar dat bleek een zeer uitdagende financiële operatie. Vorige zomer vroeg Borussia Dortmund nog een haalbare prijs van 3 miljoen euro voor Meunier, maar er waren andere factoren die de komst van Meunier naar Club Brugge bemoeilijkten.

Allereerst was er het aanzienlijke salaris dat Meunier verdiende bij Borussia Dortmund. Volgens Le Soir verdiende de Rode Duivel een jaarlijks salaris van 8,5 miljoen euro in de Bundesliga, wat natuurlijk helemaal buiten het bereik lag van Club Brugge.

Meunier naar Club Brugge: “Fake news” en “Enorme bluf”

Vorige zomer benadrukte Thomas Meunier na de eerste training van het seizoen bij Borussia Dortmund dat hij niet zou terugkeren naar Club Brugge.

“Nee, helemaal niet (lacht). Het is goed dat je het vraagt, want op de dag dat dit fak news uitkwam, nam iedereen contact met me op om erachter te komen of het waar was,” zei hij aan La Dernière Heure.

“Dit is een enorme bluf van degene die dit bedacht heeft. Hij vermeldde zelfs de details van de vermeende deal. Ik vroeg me af hoe iemand zo kon liegen. Sterker nog, ik heb nog nooit het geringste telefoontje uit Brugge gehad.”

Meunier gaf aan dat hij er nooit over had nagedacht om toen al terug te keren naar Club Brugge, omdat hij nog dingen wilde beleven in het buitenland. Hij sloot echter niet uit dat hij op termijn zou terugkeren.

Journalist Sacha Tavolieri was degene die het vermeende ‘fake news’ over een terugkeer van Meunier naar Club Brugge naar buiten bracht. Ondanks de kritiek van Meunier bleef Tavolieri achter zijn woorden staan.

“Thomas had aan zijn entourage gezegd: Ik ga akkoord om terug te keren naar Brugge. Alleen was dat gelieerd aan een vertrek van Buchanan,” zei Tavolieri aan Gazet van Antwerpen. “Als dat dan niet gebeurt, ja… Daar kan ik niets aan doen. Al begrijp ik dat Thomas zichzelf beschermt als zo'n zaak niet doorgaat.”

Meunier draait kar: Het was “dicht” met Club Brugge

Eind december kwam Thomas Meunier nog eens terug op de transfersoap met Club Brugge van de afgelopen zomer. Hoewel hij enkele maanden eerder sprak over 'fake news' en 'enorme bluf van wie dit bedacht heeft', bleek er toch enige waarheid te zitten in de Brugse interesse.

“Het was ‘dicht’,” zei Meunier aan Het Laatste Nieuws. “Maar op een bepaald moment was het daar te veel een stoelendans.” Tajon Buchanan moest namelijk vertrekken om Meunier te kunnen halen, en op een bepaald moment was het gewoon te laat om het plaatje nog te laten kloppen.

“Iedereen weet hoeveel ik van Club Brugge hou en natúúrlijk zou ik op een dag graag terugkeren naar Brugge. Maar in de zomer was dat niet mogelijk. We zullen zien wat de toekomst brengt.”

In een gesprek met Het Nieuwsblad bevestigde Meunier ook dat hij contact had gehad met Vincent Mannaert.

Keert Meunier ooit nog terug naar Club Brugge?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Last-minute jackpot Club, opdoffer Tielemans'

De zomerse transferperiode nadert zijn ontknoping, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

74
74
Lichtpuntje KRC Genk staat op ondanks zware dobber

KRC Genk stond 1-4 voor op de Bosuil, maar Royal Antwerp FC vocht terug en maakte nog 4-4. De ...

36
36
Mo Messoudi maakt Beerschot-spelers af na zeperd

Beerschot is dit seizoen de grote favoriet in de Challenger Pro League, maar vroeg in het seizoen ...

49
49
Stijn Stijnen compleet door het lint: zware straf?

Stijn Stijnen pakte vorig seizoen al een recordaantal kaarten voor een coach en dit seizoen lijkt ...

145
145
Croky Cup davert: club Vannieuwkerke met enorme verrassing

De Croky Cup schakelt een versnelling hoger. We zijn ondertussen aan speeldag vijf toe en vanaf de ...

107
107
KRC Genk briest na ongeziene comeback Antwerp

KRC Genk gaf een 1-4 voorsprong tegen Royal Antwerp FC weg. De Limburgers leken op weg naar een ...

245
245
De Bruyne zorgt voor grote rel in Italië: “Ergste dingen ooit”

Kevin De Bruyne is terug. De middenvelder viel bij Napoli in en was meteen belangrijk tegen Genoa. ...

174
174
Nieuwe smaakmaker Standard: Vurige Stede in vuur en vlam

Standard had in principe altijd met een zes op zes aan het seizoen moeten beginnen. Tegen Cercle ...

136
136
Grote zorgen voor Coucke: ondernemer opnieuw slachtoffer

Marc Coucke heeft al vaker voor hete vuren gestaan, maar de voorbije dagen lijken de zorgen opnieuw ...

131
131
'Totale wending Ordoñez: monstersom voor Club Brugge'

Door zijn blessure leek een toptransfer van Joel Ordoñez tijdens de huidige mercato van de ...

413
413
Anderlecht weer terug? Pfaff waagt zich aan voorspelling

Jean-Marie Pfaff is een van de beste doelmannen die België ooit heeft gehad. Hij sprak met De ...

319
319
'Leko dreigt kampioenenmaker te dumpen: Club Brugge beeft'

Club Brugge staat plots voor een opvallend luxeprobleem. Ivan Leko krijgt er met Jan Virgili een ...

564
564
Compper kijkt zijn ogen uit: "Dat is echt straf"

Antwerp en Genk hebben zaterdagavond voor hét spektakelstuk van het weekend gezorgd. Ze ...

448
448
Onverwachte held bezorgt Mourinho winnende rentree bij Real

Het vernieuwde Real Madrid is zijn seizoen in LaLiga begonnen met een overwinning, zij het pas op de ...

241
241
Domper Bisiwu: grote debuut om pijnlijke reden uitgesteld

Dit weekend is ook in Spanje het nieuwe seizoen op gang getrapt. Dat gebeurt ook met de nodige ...

286
286
De Bruyne matchwinnaar bij Napoli, Fofana ook beslissend

Heel wat grote buitenlandse competities worden dit weekend afgetrapt en daarbij eisen enkele Rode ...

94
94
Sensatie op Bosuil: Antwerp haalt 1-4 nog op tegen Genk

Op de derde speeldag is Antwerp zijn maximum kwijtgespeeld, al zal het daar wellicht niet al te veel ...

389
389
Kompany opent seizoen met prijs en pakt Supercup

Het seizoen is goed begonnen voor Vincent Kompany en Bayern München. De eerste officiële ...

162
162
Lierse veegt de nul weg met knappe comeback tegen Patro

Lierse begon zijn seizoen vorige week nog teleurstellend met een pandoering in Virton, maar heeft ...

152
152
'Marseille komt aankloppen voor smaakmaker Standard'

Standard wist vrijdagavond in de tweede helft nog La Louvière van zich af te schudden en ...

283
283
Charleroi verbaast: Ousou duidt grote verschil aan

Na drie speeldagen is er al zeker één ploeg die nog met het maximum van de punten zal ...

32
32
Enorme blamage Tottenham; Inter haalt meteen stevig uit

Ondanks alle investeringen op de zomermercato is Tottenham Hotspur belabberd aan het seizoen in de ...

110
110
9 op 9! Charleroi leider ten koste van pover KV Mechelen

Sporting Charleroi blijft voorlopig maar winnen in het prille seizoen. De Carolo's staan momenteel ...

53
53
‘Leko legt bom onder derby: Club-fans zien het al fout gaan’

Club Brugge trekt met veel vertrouwen naar de Brugse derby, maar Ivan Leko dreigt één ...

812
812
Drie wissels bij Antwerp, Thorup maakt statement met basiself

Antwerp FC is met een perfect rapport aan het nieuwe seizoen begonnen, maar staat zaterdagavond voor ...

122
122

Meer sportnieuws