Meunier houdt iedereen voor de gek bij Club Brugge

634 stemmen
Meunier houdt iedereen voor de gek bij Club Brugge

Eind juni hadden Thomas Meunier en Club Brugge contact over een mogelijke terugkeer deze zomer. De gesprekken liepen echter op niets uit, omdat de club geen extra rechtsback wilde aantrekken en het verschil tussen vraag en aanbod te groot bleek. Hoewel Meunier inmiddels transfervrij was, bleef hij te duur voor Club Brugge.

Vorige zomer was Meunier ook in beeld als vervanger voor Clinton Mata. Meunier gaf aan nog vele jaren op hoog niveau te willen spelen, maar zijn salaris van 8,5 miljoen euro per jaar bij Borussia Dortmund lag buiten het bereik van Club Brugge.

In een interview met Het Nieuwsblad gaf Meunier aan open te staan voor een terugkeer naar België, maar de hoge kosten maakten dit lastig. Meunier ontkende aanvankelijk de geruchten over een terugkeer naar Club Brugge en noemde ze "fake news". Toch gaf hij later toe dat de transfer bijna rond was, maar dat de timing uiteindelijk niet klopte.

Eind december bevestigde Meunier dat er contact was geweest met Vincent Mannaert en dat de transfer naar Club Brugge dichtbij was geweest, maar door verschillende factoren uiteindelijk niet doorging. Meunier sloot een toekomstige terugkeer naar Club Brugge niet uit.

LEES OOK: 'Kassa kassa in Genk: na Karetsas nog 2 topdeal op komst'

Meunier zelfs transfervrij te duur voor Club Brugge

Eind juni hadden Thomas Meunier en Club Brugge contact over een mogelijke terugkeer deze zomer. Deze gesprekken leidden echter nergens toe, omdat Blauw-Zwart geen extra rechtsback wilde aantrekken om de ontwikkeling van Kyriani Sabbe en Amine Et Taïbi niet te belemmeren.

Bovendien bleek het verschil tussen vraag en aanbod te groot om Meunier, die destijds tot 2025 onder contract stond bij Trabzonspor, te overtuigen.

Het Nieuwsblad merkte op dat Club Brugge nu toch op zoek is naar een ervaren rechtsback voor deze zomer. Meunier heeft onlangs zijn contract bij Trabzonspor beëindigd, waardoor hij transfervrij was. Hierdoor zou de Rode Duivel een betaalbare optie moeten geweest zijn voor Club Brugge.

Hoewel Meunier graag wilde terugkeren naar Club Brugge, bleef hij zelfs als transfervrije speler te duur voor de landskampioen. Kapitaalkrachtigere clubs zoals Lille OSC, Stade Rennes en AS Monaco hadden betere papieren om Meunier aan te trekken, waarbij Les Dogues hem vrijdag voorstelden als nieuwe aanwinst.

Meunier was vorige zomer ook in beeld bij Club Brugge

Vorige zomer was Thomas Meunier al in beeld bij Club Brugge als mogelijke vervanger voor Clinton Mata, die naar Olympique Lyon vertrok. Meunier had toen nog één jaar contract bij Borussia Dortmund, waar hij door blessures overbodig was geworden.

Deze blessures hadden hem ook zijn basisplaats bij de Rode Duivels gekost. Desondanks behield hij zijn eergevoel, motivatie en ambitie, zowel op nationaal als clubniveau. “Ik denk niet dat leeftijd bepaalt of het begin van het einde is ingezet,” zei Meunier vorig jaar aan Het Nieuwsblad. “Ik wil spelen tot mijn veertigste,” voegde hij daaraan toe.

De mogelijke komst van Meunier had vorige zomer al een geweldige transfer kunnen zijn voor Club Brugge. Hij heeft aangegeven nog vele jaren op het hoogste niveau te willen spelen, en zijn mentale gesteldheid lijkt uitstekend.

Met zijn fysieke en technische kwaliteiten had hij ongetwijfeld een prominente rol kunnen spelen in het Jan Breydelstadion.

Meunier was vorige zomer te duur: salaris van 8,5 miljoen euro

In een interview met Het Nieuwsblad in mei vorig jaar werd Thomas Meunier al gevraagd of hij klaar was voor een terugkeer naar België, specifiek naar Club Brugge. Hij gaf aan dat hij zich daar zeker in zou kunnen vinden:

“Dat zou me ook bevallen. Onze kinderen naar het Nederlandstalige onderwijs laten gaan. Nu spreken ze Duits en dat is geweldig om te horen. In die mate zelfs dat als onze oudste mij aan de telefoon hoort, zegt dat mijn Duits op niets lijkt. Maar het zal ervan afhangen wat zich aandient.”

Club Brugge stond vorige zomer te springen om Thomas Meunier terug te halen naar België, maar dat bleek een zeer uitdagende financiële operatie. Vorige zomer vroeg Borussia Dortmund nog een haalbare prijs van 3 miljoen euro voor Meunier, maar er waren andere factoren die de komst van Meunier naar Club Brugge bemoeilijkten.

Allereerst was er het aanzienlijke salaris dat Meunier verdiende bij Borussia Dortmund. Volgens Le Soir verdiende de Rode Duivel een jaarlijks salaris van 8,5 miljoen euro in de Bundesliga, wat natuurlijk helemaal buiten het bereik lag van Club Brugge.

Meunier naar Club Brugge: “Fake news” en “Enorme bluf”

Vorige zomer benadrukte Thomas Meunier na de eerste training van het seizoen bij Borussia Dortmund dat hij niet zou terugkeren naar Club Brugge.

“Nee, helemaal niet (lacht). Het is goed dat je het vraagt, want op de dag dat dit fak news uitkwam, nam iedereen contact met me op om erachter te komen of het waar was,” zei hij aan La Dernière Heure.

“Dit is een enorme bluf van degene die dit bedacht heeft. Hij vermeldde zelfs de details van de vermeende deal. Ik vroeg me af hoe iemand zo kon liegen. Sterker nog, ik heb nog nooit het geringste telefoontje uit Brugge gehad.”

Meunier gaf aan dat hij er nooit over had nagedacht om toen al terug te keren naar Club Brugge, omdat hij nog dingen wilde beleven in het buitenland. Hij sloot echter niet uit dat hij op termijn zou terugkeren.

Journalist Sacha Tavolieri was degene die het vermeende ‘fake news’ over een terugkeer van Meunier naar Club Brugge naar buiten bracht. Ondanks de kritiek van Meunier bleef Tavolieri achter zijn woorden staan.

“Thomas had aan zijn entourage gezegd: Ik ga akkoord om terug te keren naar Brugge. Alleen was dat gelieerd aan een vertrek van Buchanan,” zei Tavolieri aan Gazet van Antwerpen. “Als dat dan niet gebeurt, ja… Daar kan ik niets aan doen. Al begrijp ik dat Thomas zichzelf beschermt als zo'n zaak niet doorgaat.”

Meunier draait kar: Het was “dicht” met Club Brugge

Eind december kwam Thomas Meunier nog eens terug op de transfersoap met Club Brugge van de afgelopen zomer. Hoewel hij enkele maanden eerder sprak over 'fake news' en 'enorme bluf van wie dit bedacht heeft', bleek er toch enige waarheid te zitten in de Brugse interesse.

“Het was ‘dicht’,” zei Meunier aan Het Laatste Nieuws. “Maar op een bepaald moment was het daar te veel een stoelendans.” Tajon Buchanan moest namelijk vertrekken om Meunier te kunnen halen, en op een bepaald moment was het gewoon te laat om het plaatje nog te laten kloppen.

“Iedereen weet hoeveel ik van Club Brugge hou en natúúrlijk zou ik op een dag graag terugkeren naar Brugge. Maar in de zomer was dat niet mogelijk. We zullen zien wat de toekomst brengt.”

In een gesprek met Het Nieuwsblad bevestigde Meunier ook dat hij contact had gehad met Vincent Mannaert.

Keert Meunier ooit nog terug naar Club Brugge?

Meest recent

Leko haalt keihard uit naar concurrenten: "Dat is raar"

Binnen twee dagen gaat het Belgische voetbalseizoen officieel van start met de Supercup. Die wordt ...

31
31
Alarmbellen gaan af: Genk slikt wéér pandoering

Een dikke week voor de start van de competitie lijken ze bij KRC Genk met zorgen te zitten. De ...

72
72
Bruno doet oproep aan de fans van Anderlecht

Het is morgen al een cruciaal duel voor RSC Anderlecht. Er moét gewonnen worden van Hammarby, ...

169
169
Lokeren rondt zeer lucratieve transfer officieel af

Net zoals elke Belgische club leeft ook Sporting Lokeren van de transfergelden van uitgaande ...

37
37
Realistische Kana: "Zijn geen favoriet tegen Hammbarby"

RSC Anderlecht speelde degelijk, maar zeker niet overweldigend goed tegen Hammarby. Dat kan ook niet ...

151
151
Cercle Brugge pakt uit met enorme stunttransfer

Cercle Brugge heeft zopas een nieuwe speler voorgesteld. De Bruggelingen wisten voor een toch wel ...

109
109
Lommel SK heeft beet: tweede ingaande transfer een feit

Transfernieuws bij Lommel SK. De Limburgers hebben vandaag hun tweede ingaande transfer meegedeeld ...

27
27
Ajax maakt stunt bekend: Tolu Arokodare tekent

Ajax heeft een volgende toptransfer aangekondigd. De Amsterdammers maakten vandaag de komst van Tolu ...

121
121
Bruno zet RSCA met de voeten op de grond: "De titel?"

Er staat héél veel druk op de ketel bij RSC Anderlecht. De Brusselaars moéten ...

655
655
'Standard schrikt: Premier League lonkt naar sterkhouder'

Bij Standard konden ze deze zomer al eens de kassa laten rinkelen, want Wolverhampton Wanderers ...

116
116
'Hasi wil nu ook in Genk komen shoppen'

Besnik Hasi vond deze zomer een opmerkelijke nieuwe uitdaging, vier maanden na zijn ontslag bij ...

183
183
'Vierde aanwinst voor Club: transfersom bekend'

Het duurde even voor de zomermercato van Club Brugge op gang kwam, maar sinds het einde van het WK ...

669
669
Marc Coucke ziet familieverhaal onverwachte wending nemen

Marc Coucke staat al jaren bekend als een ondernemer die kansen ziet waar anderen ze laten liggen. ...

83
83
'Kassa kassa in Genk: na Karetsas nog 2 topdeal op komst'

Een tiental dagen voor de start van de competitie beweegt er plots nog heel wat bij KRC Genk. Nadat ...

464
464
'Straf: Club Brugge hield interesse van Tottenham af'

Bij Club Brugge is het al een zeer bewogen zomer geweest. Het deed al zaken met de allergrootste ...

419
419
'Standard verbaast iedereen met transferbeslissing'

Standard beleefde deze zomer al een behoorlijk drukke mercato. Het haalde al zes nieuwe spelers ...

255
255
'Barça heeft plan klaar: deadline Bisiwu-debuut bekend'

Club Brugge zag deze zomer de kassa al stevig rinkelen met de uitgaande transfers van Aleksandar ...

215
215
'Hoefkens jubelt met terugkeer van ervaren Belg'

Carl Hoefkens bleef deze zomer gewoon trainer van NAC Breda en dat is toch best opmerkelijk. Onze ...

47
47
'Anderlecht keert alsnog terug voor geschrapt target'

Anderlecht staat donderdag alweer voor een levensbelangrijke opdracht, want tegen Hammarby moet ...

629
629
Nicky Hayen krijgt plots bijzonder signaal uit Limburg

Nicky Hayen blijft een naam die overal in het Belgische voetbal opduikt. De voormalige coach van ...

174
174
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt WK-revelatie, beweging bij Anderlecht'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

311
311
Bob Peeters pakt uit met nieuwe toptransfer bij SK Beveren

SK Beveren is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League na een topseizoen in de ...

129
129
Vrancken direct zwaar onder druk: “In oktober al ontslag”

Wouter Vrancken kent geen ideale start bij Hearts. De Schotse club speelde vorig seizoen ei zo na ...

153
153
Nieuw seizoen, zelfde problemen: Lavia incasseert wéér

Romeo Lavia werd gezien als één van de grootste Belgische talenten van de huidige ...

127
127
'Anderlecht is twee clubs te snel af voor Antman'

RSC Anderlecht lijkt op weg naar een volgende aanwinst. Oliver Antman zou bijna een speler zijn van ...

570
570

Meer sportnieuws