Meunier houdt iedereen voor de gek bij Club Brugge

634
Meunier houdt iedereen voor de gek bij Club Brugge

Eind juni hadden Thomas Meunier en Club Brugge contact over een mogelijke terugkeer deze zomer. De gesprekken liepen echter op niets uit, omdat de club geen extra rechtsback wilde aantrekken en het verschil tussen vraag en aanbod te groot bleek. Hoewel Meunier inmiddels transfervrij was, bleef hij te duur voor Club Brugge.

Vorige zomer was Meunier ook in beeld als vervanger voor Clinton Mata. Meunier gaf aan nog vele jaren op hoog niveau te willen spelen, maar zijn salaris van 8,5 miljoen euro per jaar bij Borussia Dortmund lag buiten het bereik van Club Brugge.

In een interview met Het Nieuwsblad gaf Meunier aan open te staan voor een terugkeer naar België, maar de hoge kosten maakten dit lastig. Meunier ontkende aanvankelijk de geruchten over een terugkeer naar Club Brugge en noemde ze "fake news". Toch gaf hij later toe dat de transfer bijna rond was, maar dat de timing uiteindelijk niet klopte.

Eind december bevestigde Meunier dat er contact was geweest met Vincent Mannaert en dat de transfer naar Club Brugge dichtbij was geweest, maar door verschillende factoren uiteindelijk niet doorging. Meunier sloot een toekomstige terugkeer naar Club Brugge niet uit.

LEES OOK: Meunier doet straffe voorspelling over Rode Duivels

Meunier zelfs transfervrij te duur voor Club Brugge

Eind juni hadden Thomas Meunier en Club Brugge contact over een mogelijke terugkeer deze zomer. Deze gesprekken leidden echter nergens toe, omdat Blauw-Zwart geen extra rechtsback wilde aantrekken om de ontwikkeling van Kyriani Sabbe en Amine Et Taïbi niet te belemmeren.

Bovendien bleek het verschil tussen vraag en aanbod te groot om Meunier, die destijds tot 2025 onder contract stond bij Trabzonspor, te overtuigen.

Het Nieuwsblad merkte op dat Club Brugge nu toch op zoek is naar een ervaren rechtsback voor deze zomer. Meunier heeft onlangs zijn contract bij Trabzonspor beëindigd, waardoor hij transfervrij was. Hierdoor zou de Rode Duivel een betaalbare optie moeten geweest zijn voor Club Brugge.

Hoewel Meunier graag wilde terugkeren naar Club Brugge, bleef hij zelfs als transfervrije speler te duur voor de landskampioen. Kapitaalkrachtigere clubs zoals Lille OSC, Stade Rennes en AS Monaco hadden betere papieren om Meunier aan te trekken, waarbij Les Dogues hem vrijdag voorstelden als nieuwe aanwinst.

Meunier was vorige zomer ook in beeld bij Club Brugge

Vorige zomer was Thomas Meunier al in beeld bij Club Brugge als mogelijke vervanger voor Clinton Mata, die naar Olympique Lyon vertrok. Meunier had toen nog één jaar contract bij Borussia Dortmund, waar hij door blessures overbodig was geworden.

Deze blessures hadden hem ook zijn basisplaats bij de Rode Duivels gekost. Desondanks behield hij zijn eergevoel, motivatie en ambitie, zowel op nationaal als clubniveau. “Ik denk niet dat leeftijd bepaalt of het begin van het einde is ingezet,” zei Meunier vorig jaar aan Het Nieuwsblad. “Ik wil spelen tot mijn veertigste,” voegde hij daaraan toe.

De mogelijke komst van Meunier had vorige zomer al een geweldige transfer kunnen zijn voor Club Brugge. Hij heeft aangegeven nog vele jaren op het hoogste niveau te willen spelen, en zijn mentale gesteldheid lijkt uitstekend.

Met zijn fysieke en technische kwaliteiten had hij ongetwijfeld een prominente rol kunnen spelen in het Jan Breydelstadion.

Meunier was vorige zomer te duur: salaris van 8,5 miljoen euro

In een interview met Het Nieuwsblad in mei vorig jaar werd Thomas Meunier al gevraagd of hij klaar was voor een terugkeer naar België, specifiek naar Club Brugge. Hij gaf aan dat hij zich daar zeker in zou kunnen vinden:

“Dat zou me ook bevallen. Onze kinderen naar het Nederlandstalige onderwijs laten gaan. Nu spreken ze Duits en dat is geweldig om te horen. In die mate zelfs dat als onze oudste mij aan de telefoon hoort, zegt dat mijn Duits op niets lijkt. Maar het zal ervan afhangen wat zich aandient.”

Club Brugge stond vorige zomer te springen om Thomas Meunier terug te halen naar België, maar dat bleek een zeer uitdagende financiële operatie. Vorige zomer vroeg Borussia Dortmund nog een haalbare prijs van 3 miljoen euro voor Meunier, maar er waren andere factoren die de komst van Meunier naar Club Brugge bemoeilijkten.

Allereerst was er het aanzienlijke salaris dat Meunier verdiende bij Borussia Dortmund. Volgens Le Soir verdiende de Rode Duivel een jaarlijks salaris van 8,5 miljoen euro in de Bundesliga, wat natuurlijk helemaal buiten het bereik lag van Club Brugge.

Meunier naar Club Brugge: “Fake news” en “Enorme bluf”

Vorige zomer benadrukte Thomas Meunier na de eerste training van het seizoen bij Borussia Dortmund dat hij niet zou terugkeren naar Club Brugge.

“Nee, helemaal niet (lacht). Het is goed dat je het vraagt, want op de dag dat dit fak news uitkwam, nam iedereen contact met me op om erachter te komen of het waar was,” zei hij aan La Dernière Heure.

“Dit is een enorme bluf van degene die dit bedacht heeft. Hij vermeldde zelfs de details van de vermeende deal. Ik vroeg me af hoe iemand zo kon liegen. Sterker nog, ik heb nog nooit het geringste telefoontje uit Brugge gehad.”

Meunier gaf aan dat hij er nooit over had nagedacht om toen al terug te keren naar Club Brugge, omdat hij nog dingen wilde beleven in het buitenland. Hij sloot echter niet uit dat hij op termijn zou terugkeren.

Journalist Sacha Tavolieri was degene die het vermeende ‘fake news’ over een terugkeer van Meunier naar Club Brugge naar buiten bracht. Ondanks de kritiek van Meunier bleef Tavolieri achter zijn woorden staan.

“Thomas had aan zijn entourage gezegd: Ik ga akkoord om terug te keren naar Brugge. Alleen was dat gelieerd aan een vertrek van Buchanan,” zei Tavolieri aan Gazet van Antwerpen. “Als dat dan niet gebeurt, ja… Daar kan ik niets aan doen. Al begrijp ik dat Thomas zichzelf beschermt als zo'n zaak niet doorgaat.”

Meunier draait kar: Het was “dicht” met Club Brugge

Eind december kwam Thomas Meunier nog eens terug op de transfersoap met Club Brugge van de afgelopen zomer. Hoewel hij enkele maanden eerder sprak over 'fake news' en 'enorme bluf van wie dit bedacht heeft', bleek er toch enige waarheid te zitten in de Brugse interesse.

“Het was ‘dicht’,” zei Meunier aan Het Laatste Nieuws. “Maar op een bepaald moment was het daar te veel een stoelendans.” Tajon Buchanan moest namelijk vertrekken om Meunier te kunnen halen, en op een bepaald moment was het gewoon te laat om het plaatje nog te laten kloppen.

“Iedereen weet hoeveel ik van Club Brugge hou en natúúrlijk zou ik op een dag graag terugkeren naar Brugge. Maar in de zomer was dat niet mogelijk. We zullen zien wat de toekomst brengt.”

In een gesprek met Het Nieuwsblad bevestigde Meunier ook dat hij contact had gehad met Vincent Mannaert.

Keert Meunier ooit nog terug naar Club Brugge?

Meest recent

'Rampscenario voor Antwerp: miljoenen de vuilbak in'

Ondanks de overname moet Antwerp nog altijd op de centen passen. Tegenvallers op de transfermarkt ...

3
3
Donkere wolken boven KVDO: schokkende details lekken uit

Er hangt een donkere wolk boven amateurclub KV Diksmuide Oostende, de opvolger van KV Oostende. ...

156
156
Verrassing bij Anderlecht: met basisdebutant tegen Lyon?

Tijdens de openingsspeeldag van de Europa League, krijgt RSC Anderlecht woensdagavond het bezoek van ...

49
49
Vers bloed voor Van Bommel: deze Duivels-debutanten komen eraan

Vanaf volgende week gaat het tijdperk-Mark van Bommel officieel van start bij de Rode Duivels. De ...

281
281
Vertonghen gooit leven radicaal om: "6 dagen op deze club"

Het leven van Jan Vertonghen ziet er vandaag opvallend anders uit dan enkele jaren geleden. Ruim een ...

145
145
Anderlecht-Lyon: Vitor Bruno krijgt straf compliment

RSC Anderlecht begint woensdagavond aan zijn campagne in de League Phase van de Europa League. Zo ...

225
225
Europa League op TV: hier kijk je naar Anderlecht en Union

Deze week trekt de League Phase van de Europa League zich op gang met een openingsspeeldag verspreid ...

85
85
AA Gent blijft verbazen: hét verschil met vorig seizoen

Na zes speeldagen is AA Gent zijn maximum van de punten kwijt. Maar ondertussen hebben de Buffalo's ...

226
226
TRANSFERUURTJE: Nieuwe cashbom Club, oude bekende trainer KVK?

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

328
328
Danylo Sikan in shock bij Anderlecht: “Enorm zwaar”

Danylo Sikan komt dit seizoen volledig boven water bij RSC Anderlecht. Zijn eerste jaar in Brussel ...

247
247
Bikkelharde oorlog bij KBVB onthuld: “Het is hij of ik”

Het rommelt bij de Koninklijke Belgische Voetbalbond. CEO Peter Willems is vertrokken bij de KBVB en ...

114
114
Standard liet zich na Ambros wéér aftroeven door Anderlecht

Standard is ondanks de nederlaag tegen KVC Westerlo goed begonnen aan het seizoen. De Rouches staan ...

364
364
Ajax pakt weer uit met zeer grote naam

Ajax heeft nog een grote vis aan de haak weten te slaan. De Amsterdammers maakten zopas de komst van ...

74
74
'STVV en AA Gent kregen 'njet' van ex-JPL-smaakmaker'

Ryotaro Ito zit nog altijd zonder club. De Japanse middenvelder zag een transfer naar Blackburn ...

204
204
Nederlandse voetbalwereld rouwt: Koeman met tragisch nieuws

Een bijzonder droevig bericht uit Nederland. Bartina Koeman, de vrouw van voormalig Oranje ...

220
220
Bruno kiest: van basispion tot plots derde keuze?

RSC Anderlecht speelt vanavond tegen Olympique Lyon. De Brusselaars hopen nog eens ouderwets te ...

269
269
Advocaat Lukaku: "Geen Serie A, La Liga of Premier League"

Romelu Lukaku koos deze zomer voor een nieuwe uitdaging in zijn carrière en tekende bij ...

155
155
Duranville terug naar Anderlecht: van gouden naar eeuwig talent?

RSC Anderlecht heeft een geweldige jeugdopleiding, dat weten ze ondertussen in heel Europa. ...

372
372
'Barça zit niet stil: droomopvolger Flick nu al bepaald'

FC Barcelona is denderend aan het nieuwe seizoen begonnen. De club is dan ook dik tevreden over het ...

156
156
'Geen Courtois of Sels: Van Bommel kiest uit deze keepers'

Mark van Bommel maakt vrijdag zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels. Op voorhand ...

861
861
Club-verleden speelt op: Mata deelt sneer uit aan Anderlecht

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht woensdagavond het bezoek van Olympique Lyon. En dus staan ...

429
429
'Code rood in Manchester: transferbom Haaland in 2027'

Met zes doelpunten in de laatste vier wedstrijden is Erling Haaland opnieuw erg doeltreffend bij ...

1375
1375
‘Vitor Bruno zet vier topaankopen per direct opzij’

Anderlecht haalde op de valreep nog een pak versterking binnen. Vitor Bruno is echter lang niet van ...

486
486
Klopp zorgt voor schok bij Duitsland: Club Brugge loert mee

Niet enkel Mark van Bommel maakt deze week zijn eerste selectie bekend als bondscoach. Donderdag is ...

908
908
Anderlecht-Lyon: Bruno voert cruciale wissels door in basiself

RSC Anderlecht opent woensdagavond zijn campagne in de League Phase van de Europa League. Met de ...

263
263

Meer sportnieuws