Meunier houdt iedereen voor de gek bij Club Brugge

634
Meunier houdt iedereen voor de gek bij Club Brugge

Eind juni hadden Thomas Meunier en Club Brugge contact over een mogelijke terugkeer deze zomer. De gesprekken liepen echter op niets uit, omdat de club geen extra rechtsback wilde aantrekken en het verschil tussen vraag en aanbod te groot bleek. Hoewel Meunier inmiddels transfervrij was, bleef hij te duur voor Club Brugge.

Vorige zomer was Meunier ook in beeld als vervanger voor Clinton Mata. Meunier gaf aan nog vele jaren op hoog niveau te willen spelen, maar zijn salaris van 8,5 miljoen euro per jaar bij Borussia Dortmund lag buiten het bereik van Club Brugge.

In een interview met Het Nieuwsblad gaf Meunier aan open te staan voor een terugkeer naar België, maar de hoge kosten maakten dit lastig. Meunier ontkende aanvankelijk de geruchten over een terugkeer naar Club Brugge en noemde ze "fake news". Toch gaf hij later toe dat de transfer bijna rond was, maar dat de timing uiteindelijk niet klopte.

Eind december bevestigde Meunier dat er contact was geweest met Vincent Mannaert en dat de transfer naar Club Brugge dichtbij was geweest, maar door verschillende factoren uiteindelijk niet doorging. Meunier sloot een toekomstige terugkeer naar Club Brugge niet uit.

LEES OOK: Brüls verbaast met vergelijking Anderlecht vs Club

Meunier zelfs transfervrij te duur voor Club Brugge

Eind juni hadden Thomas Meunier en Club Brugge contact over een mogelijke terugkeer deze zomer. Deze gesprekken leidden echter nergens toe, omdat Blauw-Zwart geen extra rechtsback wilde aantrekken om de ontwikkeling van Kyriani Sabbe en Amine Et Taïbi niet te belemmeren.

Bovendien bleek het verschil tussen vraag en aanbod te groot om Meunier, die destijds tot 2025 onder contract stond bij Trabzonspor, te overtuigen.

Het Nieuwsblad merkte op dat Club Brugge nu toch op zoek is naar een ervaren rechtsback voor deze zomer. Meunier heeft onlangs zijn contract bij Trabzonspor beëindigd, waardoor hij transfervrij was. Hierdoor zou de Rode Duivel een betaalbare optie moeten geweest zijn voor Club Brugge.

Hoewel Meunier graag wilde terugkeren naar Club Brugge, bleef hij zelfs als transfervrije speler te duur voor de landskampioen. Kapitaalkrachtigere clubs zoals Lille OSC, Stade Rennes en AS Monaco hadden betere papieren om Meunier aan te trekken, waarbij Les Dogues hem vrijdag voorstelden als nieuwe aanwinst.

Meunier was vorige zomer ook in beeld bij Club Brugge

Vorige zomer was Thomas Meunier al in beeld bij Club Brugge als mogelijke vervanger voor Clinton Mata, die naar Olympique Lyon vertrok. Meunier had toen nog één jaar contract bij Borussia Dortmund, waar hij door blessures overbodig was geworden.

Deze blessures hadden hem ook zijn basisplaats bij de Rode Duivels gekost. Desondanks behield hij zijn eergevoel, motivatie en ambitie, zowel op nationaal als clubniveau. “Ik denk niet dat leeftijd bepaalt of het begin van het einde is ingezet,” zei Meunier vorig jaar aan Het Nieuwsblad. “Ik wil spelen tot mijn veertigste,” voegde hij daaraan toe.

De mogelijke komst van Meunier had vorige zomer al een geweldige transfer kunnen zijn voor Club Brugge. Hij heeft aangegeven nog vele jaren op het hoogste niveau te willen spelen, en zijn mentale gesteldheid lijkt uitstekend.

Met zijn fysieke en technische kwaliteiten had hij ongetwijfeld een prominente rol kunnen spelen in het Jan Breydelstadion.

Meunier was vorige zomer te duur: salaris van 8,5 miljoen euro

In een interview met Het Nieuwsblad in mei vorig jaar werd Thomas Meunier al gevraagd of hij klaar was voor een terugkeer naar België, specifiek naar Club Brugge. Hij gaf aan dat hij zich daar zeker in zou kunnen vinden:

“Dat zou me ook bevallen. Onze kinderen naar het Nederlandstalige onderwijs laten gaan. Nu spreken ze Duits en dat is geweldig om te horen. In die mate zelfs dat als onze oudste mij aan de telefoon hoort, zegt dat mijn Duits op niets lijkt. Maar het zal ervan afhangen wat zich aandient.”

Club Brugge stond vorige zomer te springen om Thomas Meunier terug te halen naar België, maar dat bleek een zeer uitdagende financiële operatie. Vorige zomer vroeg Borussia Dortmund nog een haalbare prijs van 3 miljoen euro voor Meunier, maar er waren andere factoren die de komst van Meunier naar Club Brugge bemoeilijkten.

Allereerst was er het aanzienlijke salaris dat Meunier verdiende bij Borussia Dortmund. Volgens Le Soir verdiende de Rode Duivel een jaarlijks salaris van 8,5 miljoen euro in de Bundesliga, wat natuurlijk helemaal buiten het bereik lag van Club Brugge.

Meunier naar Club Brugge: “Fake news” en “Enorme bluf”

Vorige zomer benadrukte Thomas Meunier na de eerste training van het seizoen bij Borussia Dortmund dat hij niet zou terugkeren naar Club Brugge.

“Nee, helemaal niet (lacht). Het is goed dat je het vraagt, want op de dag dat dit fak news uitkwam, nam iedereen contact met me op om erachter te komen of het waar was,” zei hij aan La Dernière Heure.

“Dit is een enorme bluf van degene die dit bedacht heeft. Hij vermeldde zelfs de details van de vermeende deal. Ik vroeg me af hoe iemand zo kon liegen. Sterker nog, ik heb nog nooit het geringste telefoontje uit Brugge gehad.”

Meunier gaf aan dat hij er nooit over had nagedacht om toen al terug te keren naar Club Brugge, omdat hij nog dingen wilde beleven in het buitenland. Hij sloot echter niet uit dat hij op termijn zou terugkeren.

Journalist Sacha Tavolieri was degene die het vermeende ‘fake news’ over een terugkeer van Meunier naar Club Brugge naar buiten bracht. Ondanks de kritiek van Meunier bleef Tavolieri achter zijn woorden staan.

“Thomas had aan zijn entourage gezegd: Ik ga akkoord om terug te keren naar Brugge. Alleen was dat gelieerd aan een vertrek van Buchanan,” zei Tavolieri aan Gazet van Antwerpen. “Als dat dan niet gebeurt, ja… Daar kan ik niets aan doen. Al begrijp ik dat Thomas zichzelf beschermt als zo'n zaak niet doorgaat.”

Meunier draait kar: Het was “dicht” met Club Brugge

Eind december kwam Thomas Meunier nog eens terug op de transfersoap met Club Brugge van de afgelopen zomer. Hoewel hij enkele maanden eerder sprak over 'fake news' en 'enorme bluf van wie dit bedacht heeft', bleek er toch enige waarheid te zitten in de Brugse interesse.

“Het was ‘dicht’,” zei Meunier aan Het Laatste Nieuws. “Maar op een bepaald moment was het daar te veel een stoelendans.” Tajon Buchanan moest namelijk vertrekken om Meunier te kunnen halen, en op een bepaald moment was het gewoon te laat om het plaatje nog te laten kloppen.

“Iedereen weet hoeveel ik van Club Brugge hou en natúúrlijk zou ik op een dag graag terugkeren naar Brugge. Maar in de zomer was dat niet mogelijk. We zullen zien wat de toekomst brengt.”

In een gesprek met Het Nieuwsblad bevestigde Meunier ook dat hij contact had gehad met Vincent Mannaert.

Keert Meunier ooit nog terug naar Club Brugge?

Meest recent

Twee ‘verdwenen’ RSCA-spelers: tijd voor duidelijkheid

RSC Anderlecht staat weer met beide voeten op de grond. De Brusselaars verloren met 1-0 van SK ...

6
6
Vete in Charleroi: "Bayat viel speler aan"

Charleroi pronkt na twee speeldagen met het maximum van de punten mee aan de leiding in de Jupiler ...

14
14
Zulte Waregem pakt uit met zeer stevige aanwinst

Zulte Waregem is zeer goed aan het seizoen begonnen. Ze pakten een vier op zes tegen KRC Genk en ...

12
12
'Lukaku debuteert véél sneller dan verwacht'

Deze zomer kende de maandenlang aanslepende soap tussen Napoli en Romelu Lukaku eindelijk zijn ...

19
19
Pocognoli verklaart zijn keuze voor Schotland

Sébastien Pocognoli moest deze zomer opstappen bij AS Monaco, maar heeft niet al te lang ...

17
17
Nederland op stelten: grote liefde voor Imke Courtois

De naam Courtois doet tegenwoordig ook boven de grens steeds meer belletjes rinkelen. Imke Courtois ...

87
87
'Volgende belangrijke vertrekker bij Union'

Bij Union zien ze deze zomer weer de nodige smaakmakers de club verlaten. Kjell Scherpen en Anan ...

40
40
Fernandez-Pardo op ramkoers met Lille: voorzitter haalt uit

Voor een aantal Rode Duivels belooft het einde van de zomemercato nog zeer spannend te worden. Dat ...

59
59
Spaanse pers maakt meteen straffe Bisiwu-vergelijking

Jesse Bisiwu heeft zijn intrede bij FC Barcelona niet gemist. Onze 18-jarige landgenoot drukte bij ...

169
169
Brüls verbaast met vergelijking Anderlecht vs Club

De grootste verrassing van afgelopen weekend in de Jupiler Pro League was zonder twijfel de eerste ...

500
500
'Van der Brempt heeft opmerkelijke transfer beet'

De rechtsachter is één van de posities waar binnenkort vernieuwing zal moeten komen ...

98
98
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat weer toe, nieuw record bij Club'

De zomerse transferperiode nadert stilaan zijn climax. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland ...

248
248
Arsenal-legende trekt grote ogen bij Tzolis: “Goudklomp!”

Christos Tzolis heeft zijn start niet gemist bij Arsenal. De Griekse buitenspeler maakte de overstap ...

110
110
Westerlo hengelt talent binnen: ‘Lengte, kracht en snelheid’

Westerlo heeft op de officiële kanalen een nieuwe zomertransfer bekendgemaakt. De Kemphanen ...

36
36
Cercle Brugge haalt ferm uit met oude JPL-bekende

Cercle Brugge is nog niet klaar op de zomermercato. Groen-Zwart is nog op zoek naar versterkingen en ...

108
108
Mechele maakt voetbalfans stil met emotionele boodschap

Club Brugge is uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen en Brandon Mechele lijkt meteen alweer een ...

383
383
'OHL ruikt miljoenen na Bundesliga-interesse'

OH Leuven lijkt rekening te moeten houden met een vertrek van Roggerio Nyakossi. De 22-jarige ...

86
86
'STVV weigert miljoenenbod op sterspeler'

STVV heeft opnieuw een stevig bod op Ilias Sebaoui van tafel geveegd. Nadat eerder Amed SK 2,5 ...

192
192
Goudklomp voor Antwerp: "Zoals Vermeeren en Keita"

Royal Antwerp FC won afgelopen weekend van KV Kortrijk. Daardoor begon de Great Old met een zes op ...

542
542
'Anderlecht plots gelinkt aan JPL-smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft heel erg nood aan aanvallende versterking, dat bleek nog maar eens tegen SK ...

570
570
'De Ketelaere grijpt naast absolute droomtransfer'

Een transfer naar Paris Saint-Germain zit er voor Charles De Ketelaere wellicht niet meer in. PSG ...

230
230
KRC Genk passeert weer langs de kassa door Juventus

KRC Genk kent een héél lucratieve zomer. Ze verkochten al voor 33 miljoen euro, maar ...

273
273
Nieuwe smaakmaker voor AA Gent? "Dit is zalig"

AA Gent is met een foutloze 6 op 6 aan de competitie begonnen. Zondagnamiddag werd ook La ...

257
257
Vraagtekens bij ingreep Bruno: "Is een transfer hangende?"

De eerste nederlaag van het seizoen is een feit bij RSC Anderlecht. De recordkampioen ging ...

437
437
'Club Brugge doet duizelen: transfersom van 45 miljoen'

Nadat het deze zomer al verschillende steunpilaren zag vertrekken, wil Club Brugge de rest van zijn ...

1177
1177

Meer sportnieuws