Hommeles: eerste luitenant laat Anderlecht barsten

1234 stemmen
Hommeles: eerste luitenant laat Anderlecht barsten

Thomas Delaney was vorig seizoen een belangrijke schakel voor Brian Riemer, maar kon de verwachtingen bij Anderlecht niet helemaal waarmaken. Ondanks zijn ervaring en leiderschap, bleef zijn voetballende bijdrage beperkt en kampte hij met blessures.

Anderlecht overwoog om hem deze zomer definitief over te nemen van FC Sevilla, maar stuitte op financiële obstakels. Sevilla vroeg een transfersom van ongeveer 1,5 miljoen euro en Delaney’s salaris bleek te hoog voor Anderlecht.

Na moeizame onderhandelingen en de wil van Delaney om in te boeten, besloot Sevilla het contract met de speler te beëindigen. Delaney is nu een vrije speler en FC Kopenhagen heeft interesse getoond.

Anderlecht heeft inmiddels andere middenvelders op het oog, zoals Dennis Praet en Abdelkahar Kadri, om hun team te versterken.

LEES OOK: 'Sibierski laat zich gaan: tot zés (!) extra aanwinsten'

Delaney: de eerste luitenant van Riemer

Thomas Delaney was afgelopen seizoen een onmisbare schakel bij Anderlecht. De 32-jarige Deen was een van de eerste namen die Brian Riemer opschreef in zijn opstelling. Met zijn ervaring en vechtlust bracht de middenvelder balans in het team.

Zijn inzet en spelintelligentie waren belangrijk, en zijn coachende kwaliteiten en duelkracht maakten hem enorm waardevol. Delaney blonk uit in zijn zelfopoffering, ervaring en sluwheid, eigenschappen die onschatbaar bleken voor de ploeg.

“Delaney trekt een ploeg mee. Je kan geen 11 Delaney’s opstellen, maar ook geen 11 spelers als Verschaeren”, zei Riemer. “Mario, Yari, Theo, Killian en Zeno leren veel van spelers als Rits, Delaney en Vertonghen. Delaney is een heel belangrijke speler voor onze ploeg”, verklaarde de coach van Anderlecht.

Delaney was Riemers eerste luitenant en de stille kracht in de paars-witte kleedkamer. Op Neerpede werd de Deense middenvelder op elk niveau en bij vrijwel elke belangrijke bijeenkomst als voorbeeld gesteld.

“Thomas speelde een EK, een WK en tientallen wedstrijden op het hoogste niveau”, zei Riemer.

Delaney voldeed niet aan de verwachtingen bij Anderlecht

Hoewel Brian Riemer hem van onschatbare waarde achtte, kon Thomas Delaney vorig seizoen de verwachtingen niet waarmaken. Zijn fysieke impact was belangrijk, maar voetballend bleef zijn bijdrage beperkt.

Bovendien kampte hij regelmatig met blessures. Een speler met zijn staat van dienst en de enorme lof van zijn coach moest meer brengen. In plaats van de sterke speler die iedereen verwachtte, bleek hij meer de ‘ideale 13de man’.

De ex-speler van Borussia Dortmund fungeerde als waterdrager, niet als spelbepalende kracht. Ondanks zijn ervaring had Delaney meer moeten laten zien en zijn impact op het veld moest groter zijn.

Toch was het de bedoeling dat Anderlecht Delaney deze zomer definitief zou overnemen van FC Sevilla. Volgens La Capitale bereikte Jesper Fredberg vorige zomer al een akkoord voor een huurcontract van twee extra seizoenen bij Sporting.

Het enige wat Anderlecht nog restte, was een akkoord bereiken met Sevilla. De Andalusiërs, die niet langer afhankelijk zijn van de middenvelder, zouden genoegen nemen met zo'n 1,5 miljoen euro voor de Deen

Het salaris van Delaney zou voor een club als RSCA echter substantieel blijven, zeker voor een speler die aan het begin van volgend seizoen zijn 33ste verjaardag viert en redelijk veel blessures heeft gehad.

Anderlecht wilde/kon Delaney’s salaris niet betalen

Eind mei startte Anderlecht de gesprekken met FC Sevilla over een verlengd verblijf van Thomas Delaney, maar deze verliepen moeizaam. Het was duidelijk dat Anderlecht aanzienlijke financiële inspanningen zou moeten leveren om hem te behouden, wat intern vragen opriep.

“Op Neerpede vragen ze zich af op het sop de kool wel waard is”, aldus Het Laatste Nieuws.

Sevilla had het vorige seizoen een aanzienlijke financiële tegemoetkoming gedaan, waardoor Anderlecht slechts een klein deel van Delaney's salaris op tafel hoefde te leggen. Nu zou Anderlecht zowel de volledige salarislast als de transfersom van net onder de 2 miljoen euro moeten betalen.

Medio juni bleek er nog steeds geen vooruitgang te zijn in de onderhandelingen. Terwijl de transferprijs mogelijk geregeld kon worden, bleef Delaney's salaris een aanzienlijk obstakel. “Een salaris dat RSCA niet wil/kan betalen”, aldus Het Nieuwsblad.

Anderlecht verlaat piste-Delaney

Jesper Fredberg hoopte dat Thomas Delaney een enorme inspanning zou leveren op het gebied van zijn salaris, maar het verschil tussen zijn verwachtingen en het voorstel van de club waren nog steeds te groot. 

De middenvelder was bereid om in te leveren, maar FC Sevilla begon toen ook uit te kijken naar andere oplossingen. De Andalusiërs waren van mening dat ze in deze kwestie geen gunstige uitkomst zouden vinden door met RSCA samen te werken.

Uiteindelijk verbrak Sevilla zijn contract in onderling overleg, waardoor Delaney nu een vrije speler is. Terwijl Delaney de trainingen bij FC Sevilla hervatte, heeft FC Kopenhagen zich inmiddels als geïnteresseerde club gemeld.

L’Avenir meldt zelfs dat Anderlecht het dossier rond Delaney heeft opgegeven. De contractverlenging van Majeed Ashimeru en de terugkeer van Alexis Flips, die een herkansing krijgt, betekent dat Anderlecht momenteel met zes middenvelders op drie posities zit.

Dit sluit echter niet uit dat Anderlecht nog steeds op zoek is naar versterking voor het middenveld. Volgens Het Nieuwsblad richt de club zich nu op een ander type speler, zoals Dennis Praet of Abdelkahar Kadri, die meer creativiteit en aanvallende impulsen kunnen bieden.

Anderlecht is beter af zonder Delaney

Meest recent

'Sibierski laat zich gaan: tot zés (!) extra aanwinsten'

RSC Anderlecht kruist donderdag de degens met PAOK in de derde voorronde van de Europa League. ...

122
122
Recordtransfer De Cat neemt plots een sensationele wending

Nathan De Cat werd bij Hoffenheim aangekondigd als een toptransfer die tijd zou krijgen om te ...

35
35
Union geeft gouden zege nog weg: dissonant krijgt 3 op 10

Union SG heeft het nagelaten om een goede uitgangspositie te veroveren in de voorrondes van de ...

55
55
Laatste stuiptrekking Infatino? Crisismeeting afgekondigd

Gianni infantino bevindt zich in steeds nauwere schoentjes. Volgens de laatste berichten heeft de ...

70
70
'Anderlecht grijpt nu ook naast Amerikaans toptalent'

De zoektocht naar versterking voor de flanken blijkt voor Anderlecht een werk van lange adem. Het ...

98
98
'KV Mechelen ziet nog goudhaantje vertrekken'

KV Mechelen hield zich deze zomer tot dusver vrij rustig op de transfermarkt. Met Corbanie, Praet en ...

92
92
'Spraakmakende transfer Salah is helemaal rond'

Mohamed Salah zorgde enkele maanden geleden voor een schokgolf door aan te kondigen dat hij deze ...

63
63
Union blijft positief: "Dat biedt perspectief"

Union heeft nog werk aan de winkel als het de league phase van de Champions League wil halen. Het ...

56
56
CL: Domper Lyon, draw tussen volgende Union-tegenstanders

Niet alleen Union kwam dinsdagavond in actie in de derde voorronde van de Champions League. Er ...

62
62
Enorme domper: Union laat gouden uitgangspositie nog liggen

Union zal dinsdagavond  een zuur gevoel overhouden aan zijn eerste belangrijke opdracht van het ...

173
173
Beerschot laat floptransfer vertrekken

Beerschot deed het vorig seizoen met een fel vernieuwde kern uitstekend, maar greep uiteindelijk net ...

75
75
'PSG geeft niet af in strijd om Godts'

Ondanks een ijzersterk seizoen bij Ajax, greep Mika Godts naast een plaats in de WK-selectie van de ...

129
129
'Anderlecht schiet nu toch in actie en legt bod neer'

Nu ook de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League bijna van start gaat, wordt het voor ...

583
583
Exit Overmars bij Antwerp? TD plots mysterieus

Bij Royal Antwerp FC is er eindelijk duidelijkheid over de nieuwe bazen. De club kan nu eindelijk ...

572
572
'Ex-speler Bayern naar Beveren, verdediger vertrekt'

Het begint stevig te bewegen bij SK Beveren. De Waaslanders zijn zeer actief op de transfermarkt en ...

187
187
‘Miljoenenbom Club Brugge: angst voor totale flop groeit’

Club Brugge telt een monsterbedrag neer voor Han-beom Lee. De Zuid-Koreaan moet er meteen staan, ...

664
664
STVV heeft er verrassende 'aanwinst' bij

Bij STVV hebben ze al een aantal nieuwe spelers aangetrokken, maar de Kanaries zijn zeker nog niet ...

42
42
'Drie JPL-clubs strijden om nieuwe sensatie'

Maanden geleden meldden we jullie al dat er in Hongarije een speler actief is die op de radar was ...

125
125
De Meyer sluit vertrek sterkhouder STVV niét uit

Bij STVV zagen ze een aantal sterkhouders de club verlaten, maar mogelijk stopt het daar nog niet ...

70
70
Club Brugge strikt Potts: dit mogen de fans verwachten

Club Brugge heeft met Freddie Potts een nieuwe verdedigende middenvelder aangetrokken. Hij komt over ...

411
411
Antwerp heeft volgende toptransfer helemaal beet

Royal Antwerp FC heeft nog een volgende aanwinst weten te strikken. De Great Old maakte zopas bekend ...

214
214
'Anderlecht keert kar: verguisd duo krijgt laatste kans'

Niet alleen op inkomend vlak is er nog heel wat werk aan de winkel bij RSC Anderlecht, zelf moeten ...

669
669
Jaecques licht taken Vandenhaute toe: "Antwerp 2.0"

Er waait een frisse wind bij Antwerp, dat dinsdag zijn kersverse hoofdcoach Marvin Compper ...

244
244
'Anderlecht all-in: Sibierski breekt spaarvarken open'

Nu de competitiestart met rasse schreden nadert, lijkt RSC Anderlecht van plan om een tandje bij te ...

794
794
'Plottwist bij Club Brugge: knaltransfer van de baan'

Club Brugge hoopt nog minstens één winger aan te werven, en dan is het huiswerk ...

975
975

Meer sportnieuws