TRANSFERUURTJE: 'Club gaat voor Rode Duivel, Anderlecht keert kar'

587 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club gaat voor Rode Duivel, Anderlecht keert kar'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge lijkt er toch nog onverwachte transferactiviteit op komst. De landskampioen zou immers van plan zijn om alsnog een rechtsachter aan te trekken, want door de blessures van Sabbe en Meijer en de afwezigheid van De Cuyper is het improviseren voor Nicky Hayen. Eén van de pistes die ze daarvoor volgen is die van eenmalig Rode Duivel Hugo Siquet, die vorig seizoen een smaakmaker was bij Cercle en deze zomer naar Freiburg terugkeerde.

Van een aantal spelers in de Brugse kern is hun toekomst nog onzeker. Zo krijgt Romeo Vermant deze zomer een nieuwe kans, maar pas later in de mercato wordt beslist of hij ook het hele seizoen bij de kern blijft. De 20-jarige spits kan in ieder geval wel al kunnen rekenen op interesse van NAC Breda.

Ook bij Anderlecht veranderen ze hun plannen. Er wordt immers alsnog een streep gezet door een terugkeer van Thomas Delaney. De Deense middenvelder liet vrijdagochtend wel zijn contract bij Sevilla ontbinden, maar zou daarna zijn handtekening zetten bij FC Kopenhagen. In zijn plaats wil Anderlecht een meer creatieve middenvelder halen, waarvoor ze denken aan Dennis Praet en Abdelkahar Kadri.

Wel lijkt Ludwig Augustinsson alsnog terug te gaan keren. De onderhandelingen met de Zweedse linksachter liepen ook moeizaam, maar Augustinsson zou bereid zijn een inspanning te doen om tot een akkoord te komen. Een akkoord zou zelfs al in de maak zijn.

Daarnaast is ook de komst van een centrale verdediger nog broodnodig. De naam van Chiquete Orozco zou alvast definitief van het wenslijstje geschrapt zijn. Daardoor lijkt Anderlecht alles te zetten op de komst van de jonge Serviër Jan-Carlo Simic van AC Milan.

Bij KV Mechelen beweegt er ook nog één en ander. Besnik Hasi lijkt te mogen hopen op offensieve versterking, want KVM zou werk maken van de komst van Petter Nosa Dahl, een 20-jarige flankaanvaller van Bodø/Glimt. Anderzijds zou David Bates wel kunnen vertrekken. De verdediger zou al een persoonlijk akkoord hebben met Standard, dat echter wel twee boden geweigerd zag worden door Malinwa.

AA Gent zag in de play-offs vorig seizoen Matias Fernandez-Pardo helemaal ontbolsteren. De jonge aanvaller blijkt zich zelfs al in de kijker gespeeld te hebben van een aantal Europese topclubs, want onder meer AC Milan, Bayer Leverkusen en AS Roma zouden op zijn komst azen. Gent zou wel tussen de 10 en 15 miljoen euro verlangen.

Buitenland

Vincent Kompany mocht deze zomer al enkele stevige versterkingen verwelkomen bij Bayern München en is er nog meer transfergeweld op komst. Zo zou de Duitse grootmacht ook werk maken van de komst van Xavi Simons. Ze zouden PSG een voorstel gedaan hebben voor een uitleenbeurt van een jaar met een verplichte aankoopoptie van maar liefst 90 miljoen euro.

Manchester City heeft donderdag een stevige aanwinst voor het nieuwe seizoen gestrikt. Het rondde immers de komst af van de Braziliaanse international Savinho, die voor 25 miljoen euro plus bonussen weggeplukt wordt bij zusterclub Troyes. Dat verhuurde hem vorig seizoen wel aan Girona, waar de 20-jarige winger grote indruk maakte.

Moet Club nog een rechtsachter halen?

Meest recent

Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

24
24
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

74
74
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

381
381
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

35
35
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

46
46
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

297
297
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

412
412
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

497
497
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

829
829
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

112
112
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

521
521
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

52
52
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

97
97
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

137
137
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

96
96
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

149
149
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

400
400
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

716
716
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

304
304
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

502
502
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

406
406
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

231
231
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

108
108
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

106
106
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

172
172

Meer sportnieuws