TRANSFERUURTJE: 'Club gaat voor Rode Duivel, Anderlecht keert kar'

587 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club gaat voor Rode Duivel, Anderlecht keert kar'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge lijkt er toch nog onverwachte transferactiviteit op komst. De landskampioen zou immers van plan zijn om alsnog een rechtsachter aan te trekken, want door de blessures van Sabbe en Meijer en de afwezigheid van De Cuyper is het improviseren voor Nicky Hayen. Eén van de pistes die ze daarvoor volgen is die van eenmalig Rode Duivel Hugo Siquet, die vorig seizoen een smaakmaker was bij Cercle en deze zomer naar Freiburg terugkeerde.

Van een aantal spelers in de Brugse kern is hun toekomst nog onzeker. Zo krijgt Romeo Vermant deze zomer een nieuwe kans, maar pas later in de mercato wordt beslist of hij ook het hele seizoen bij de kern blijft. De 20-jarige spits kan in ieder geval wel al kunnen rekenen op interesse van NAC Breda.

Ook bij Anderlecht veranderen ze hun plannen. Er wordt immers alsnog een streep gezet door een terugkeer van Thomas Delaney. De Deense middenvelder liet vrijdagochtend wel zijn contract bij Sevilla ontbinden, maar zou daarna zijn handtekening zetten bij FC Kopenhagen. In zijn plaats wil Anderlecht een meer creatieve middenvelder halen, waarvoor ze denken aan Dennis Praet en Abdelkahar Kadri.

Wel lijkt Ludwig Augustinsson alsnog terug te gaan keren. De onderhandelingen met de Zweedse linksachter liepen ook moeizaam, maar Augustinsson zou bereid zijn een inspanning te doen om tot een akkoord te komen. Een akkoord zou zelfs al in de maak zijn.

Daarnaast is ook de komst van een centrale verdediger nog broodnodig. De naam van Chiquete Orozco zou alvast definitief van het wenslijstje geschrapt zijn. Daardoor lijkt Anderlecht alles te zetten op de komst van de jonge Serviër Jan-Carlo Simic van AC Milan.

Bij KV Mechelen beweegt er ook nog één en ander. Besnik Hasi lijkt te mogen hopen op offensieve versterking, want KVM zou werk maken van de komst van Petter Nosa Dahl, een 20-jarige flankaanvaller van Bodø/Glimt. Anderzijds zou David Bates wel kunnen vertrekken. De verdediger zou al een persoonlijk akkoord hebben met Standard, dat echter wel twee boden geweigerd zag worden door Malinwa.

AA Gent zag in de play-offs vorig seizoen Matias Fernandez-Pardo helemaal ontbolsteren. De jonge aanvaller blijkt zich zelfs al in de kijker gespeeld te hebben van een aantal Europese topclubs, want onder meer AC Milan, Bayer Leverkusen en AS Roma zouden op zijn komst azen. Gent zou wel tussen de 10 en 15 miljoen euro verlangen.

Buitenland

Vincent Kompany mocht deze zomer al enkele stevige versterkingen verwelkomen bij Bayern München en is er nog meer transfergeweld op komst. Zo zou de Duitse grootmacht ook werk maken van de komst van Xavi Simons. Ze zouden PSG een voorstel gedaan hebben voor een uitleenbeurt van een jaar met een verplichte aankoopoptie van maar liefst 90 miljoen euro.

Manchester City heeft donderdag een stevige aanwinst voor het nieuwe seizoen gestrikt. Het rondde immers de komst af van de Braziliaanse international Savinho, die voor 25 miljoen euro plus bonussen weggeplukt wordt bij zusterclub Troyes. Dat verhuurde hem vorig seizoen wel aan Girona, waar de 20-jarige winger grote indruk maakte.

Moet Club nog een rechtsachter halen?

Meest recent

Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

7
7
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

33
33
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

13
13
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

54
54
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

76
76
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

55
55
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

311
311
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

308
308
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

335
335
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

218
218
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

351
351
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

614
614
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

458
458
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

40
40
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

262
262
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

769
769
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

69
69
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

329
329
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

413
413
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

273
273
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

232
232
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

280
280
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

673
673
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

122
122
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

304
304

Meer sportnieuws