Union krijgt zware klap: "Onzeker over toekomst in het profvoetbal"

door
Union krijgt zware klap:

Royal Union SG zit met de handen in het haar. Een jaar na de intentieverklaring is er nog steeds geen oplossing gevonden in de zoektocht naar een nieuw stadion voor de Brusselse traditieclub. 

Vorig jaar stond er in een intentieverklaring van het Brussels Gewest, de gemeente Vorst en Union Saint-Gilloise nog te lezen dat er een afspraak werd gevonden omtrent studies naar de impact van een nieuw stadion op het milieu en de mobiliteit. Het nieuwe stadion zou er komen op de Bremptsite in Vorst en alle resultaten van de studies leken positief. 

Staatssecretatis Ans Persoons gaf in naam van het Brussels Gewest groen licht en de onderhandelingen werden voortgezet. Union had aan alle eisen van het gemeentebestuur voldaan, maar een nieuw akkoord werd nooit voorgelegd aan de gemeenteraad.

LEES OOK: KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Toekomst onzeker

Dus zitten ze bij Union met de gebakken peren. “Hieruit moeten wij helaas afleiden dat de wil ontbreekt bij het huidige gemeentebestuur om de gemaakte beloftes na te komen en een oplossing te bereiken", klinkt het in een persbericht.

“De club benadrukt haar dankbaarheid voor de constructieve houding en medewerking van het Brussels Gewest, maar uit tegelijkertijd ook haar teleurstelling. Op deze manier blijft de voortdurende onzekerheid omtrent onze toekomst in het professionele voetbal bestaan.”

Union hoopt dat er na de gemeenteraadsverkiezeingen in Vorst wel tot een oplossing gekomen kan worden. De Brusselse club zoekt nu verder naar alternatieven. 

Moet Union verhuizen?

Meest recent

Bormans velt oordeel over CL-campagne Union

Deze week staat er opnieuw Champions League-voetbal op het programma. Union moet dinsdag aan de bak ...

0
0
Arteta spreekt glashelder over mogelijke transfer Trossard

Arsenal boekte zondag een klinkende zege in de derby tegen Tottenham. Daarbij was een glansrol ...

22
22
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

33
33
Maakt Vertonghen verrassende terugkeer in voetbalwereld?

Afgelopen zomer zette Jan Vertonghen een punt achter zijn spelersloopbaan. De recordinternational ...

25
25
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil JPL-smaakmaker, exit Wils'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

191
191
Ex-ref velt verdict: Genk bestolen, meeval voor STVV?

De interlandbreak heeft het Belgisch arbitragekorps duidelijk deugd gedaan, want behalve in ...

64
64
Hasi moet puzzelen: Anderlecht mist viertal tegen Union

Na de zes op zes voor de interlandbreak wou RSC Anderlecht de goede lijn doortrekken in La ...

329
329
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

380
380
Revelatie in de Jupiler Pro League: "Hij verdient lof"

De heenronde in de Jupiler Pro League ligt achter de rug. Hoogstaand was het zeker niet wat we te ...

84
84
JPL-stunt in de maak: "Wie dit voor het seizoen zei..."

STVV is en blijft een van de leukste ploegen in de Jupiler Pro League. De Kanaries wonnen met 1-2 ...

143
143
Euvrard messcherp en doet oproep aan Standard-bestuur

Standard doet het niet goed. De Rouches tellen na vijftien speeldagen zelfs minder punten dan vorig ...

157
157
Dé titelfavoriet in de JPL? Vandenbempt slaat en zalft

Voorlopig blijven we toch op onze honger zitten in de Jupiler Pro League. Vooral de topclubs mogen ...

179
179
Feest bij Anderlecht: "Kijk maar naar Club Brugge en Union"

RSC Anderlecht heeft na een zwakke match alsnog de drie punten weten te rapen op het veld van La ...

300
300
Antwerp zoekt coach: 10 potentiële topkandidaten

Royal Antwerp FC heeft Stef Wils ontslagen na de pijnlijke nederlaag tegen FCV Dender. De Great Old ...

1002
1002
Nieuwe trainer Antwerp: Gheysens onderneemt actie

Het doek is gevallen over Stef Wils als hoofdcoach van Antwerp FC. Enkele uren na de beschamende ...

300
300
Beeld Lukaku gaat heel Italië rond: Antonio Conte reageert

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli zaterdagavond met 3-1 gewonnen van Atlanta BC. Coach ...

456
456
"Hij maakte Hasi gek" - kranten geven RSCA'er 4 op 10

RSC Anderlecht wist afgelopen voor het eerst sinds half augustus nog eens een wedstrijd op ...

350
350
Degryse legt groot probleem Genk bloot: "Ongelooflijk"

De heenronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en een aantal clubs ...

470
470
'Tzolis shockeert Club Brugge met spectaculaire exit'

In de zomer leek er geen vuiltje aan de lucht: Club Brugge sloeg 32 miljoen van Crystal Palace af en ...

595
595
Engelse pers spreekt straffe taal na derby-optreden Trossard

Wordt dit seizoen eindelijk het goede voor Arsenal FC? De Gunners hebben in ieder geval weer gouden ...

393
393
'Trainer Sporting gelooft ogen niet na scouting Club Brugge'

De vierde speeldag van de League Phase van de Champions League staat voor de deur. Club Brugge gaat ...

833
833
'Anderlecht richt transfervizier op smaakmaker JPL'

RSC Anderlecht lijkt in de goede flow te zitten en kan voor het eerst dit seizoen pronken met een ...

354
354
'Antwerp schakelt razendsnel: eerste kandidaat-coach gelekt'

Het kwakkelende Antwerp FC is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De trieste nederlaag tegen rode ...

546
546
Ophef over Bounida en Mokio: Ajax-coach reageert

Het gaat bij Ajax alleen maar van kwaad naar erger. Ook een trainerswissel bracht geen zoden aan de ...

107
107
Club ontsnapte aan domper: "Als ik hem gezien had..."

Club Brugge heeft zaterdag zijn opdracht volbracht door te winnen van Charleroi. Daardoor blijft het ...

171
171

Meer sportnieuws