‘Dan barst de bom: Kompany al onder hoogspanning bij Bayern’

door
‘Dan barst de bom: Kompany al onder hoogspanning bij Bayern’

Na een lange en complexe zoektocht werd Vincent Kompany aangesteld als coach van Bayern München, maar hij was verre van de eerste keuze, eerder plan J of K. De internationale pers reageerde cynisch op Kompany’s aanstelling.

Duitse media noemen hem een "degradatietrainer" en benadrukken de zware druk en bestuurlijke chaos binnen Bayern. Kompany zal moeten werken binnen een clubcultuur waar succes en titels een absolute vereiste zijn.

Max Eberl, sportdirecteur van Bayern, is optimistisch over Kompany’s potentieel ondanks zijn beperkte ervaring. Kompany’s komst werd mede aanbevolen door Pep Guardiola. In zijn eerste dagen maakte hij een positieve indruk door betrokkenheid te tonen bij verschillende clubonderdelen.

LEES OOK: Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Kompany was plan J of K voor Bayern München

De zoektocht van Bayern München naar een nieuwe hoofdcoach verliep ronduit dramatisch. Drie maanden na het aangekondigde afscheid van Thomas Tuchel hadden sportief directeur Christoph Freund en de nieuwe CEO Sports, Max Eberl, verschillende topcoaches benaderd, maar zonder succes.

Namen als Xabi Alonso, Julian Nagelsmann, Ralf Rangnick, Hansi Flick, Unai Emery, Erik ten Hag, Oliver Glasner, Zinedine Zidane, Thomas Frank, Eddie Howe en Roberto De Zerbi werden allemaal overwogen, maar zij kozen er stuk voor stuk voor om de Duitse recordkampioen af te wijzen.

Zelfs een poging om Tuchel langer aan boord te houden, mislukte.

Na deze lange reeks afwijzingen heeft Bayern uiteindelijk Vincent Kompany voor drie jaar onder contract gelegd. Het is duidelijk dat de opties voor Bayern slonken en dat onze landgenoot niet de eerste keuze was, maar eerder plan J of K.

Kompany’s werkwijze past misschien beter bij Bayern München

Enerzijds is het verrassend dat Vincent Kompany genoemd werd bij de Duitse topclub, gezien zijn beperkte ervaring als hoofdcoach op het hoogste niveau. Hoewel hij een grote rol speelde in Burnley's promotie naar de Championship, heeft hij ook een groot aandeel in hun degradatie uit de Premier League.

Zijn aanvallende speelstijl bleek te naïef voor het hoogste niveau, waardoor Burnley vaak werd gedomineerd door sterkere tegenstanders. Daarnaast werd Kompany verantwoordelijk gehouden voor het tegenvallende transferbeleid van het vorige seizoen.

Als speler was Kompany dan weer absolute topklasse en hij weet hoe het is om op het hoogste niveau te werken, zoals bij een club als Bayern München. Bovendien staat hij bekend om zijn positieve en aantrekkelijke voetbalstijl en zijn vermogen om jonge spelers te ontwikkelen.

Eén teleurstellend seizoen mag een 38-jarige coach niet definiëren; Kompany blijft een van de meest veelbelovende coaches in Europa. Kompany's werkwijze zou beter kunnen passen bij spelers van het hogere segment, waardoor Bayern München wellicht een betere match is voor hem dan Burnley.

Bild: “der Abstiegstrainer”, de degradatiecoach

Na de officiële aankondiging van Vincent Kompany bij Bayern München was de algemene teneur in de internationale pers cynisch. “Weet Vincent Kompany waar hij terecht is gekomen en waar hij aan begint?” vroeg de Duitse krant Die Zeit zich af.

“Kompany kan een innovatieve coach worden. Het enige probleem is dat FC Bayern nog niet bekend staat als club voor innovatieve coaches.”

Der Spiegel was ook niet helemaal overtuigd over de kunde van Kompany. “Verdomd riskant.” De Duitse krant Tagesspiegel oordeelde ongemeen hard: “Waarschijnlijk halen ze hem binnen omdat er verder niemand meer is.”

Der Kicker, het belangrijkste voetbaltijdsschrift van Duitsland, noemt Vincent Kompany “een noodoplossing” voor Bayern.

“Je moet het bijna hardop zeggen om het te geloven”, schreef BBC Sport op zijn website.

“Dit zal ongetwijfeld een van de meest sensationele verhalen van de zomer worden, waarbij de voetbalwereld verbijsterd zal zijn over hoe een manager die gedegradeerd was uit de Premier League een van de meest prestigieuze banen in de sport kon bemachtigen.”

De boulevardkrant Bild bedacht al snel een bijnaam: ‘der Abstiegstrainer' , de degradatiecoach. Die verwijst naar zijn degradatie met het gepromoveerde Burnley uit de Premier League, waarin hij in een seizoen slechts vijf wedstrijden kon winnen.

Bayern kampt met hevige turbulentie

Bij Bayern München zal Vincent Kompany niet dezelfde macht en invloed hebben als bij Burnley, waar hij controle had over elk voetbalaspect, inclusief het transferbeleid. De inmenging aan de top is enorm, en er heerst bovendien bestuurlijke chaos.

Jan-Christian Dreesen volgde Oliver Kahn op als CEO en Christoph Freund en Max Eberl vullen samen de positie van voorzitter Sport Hasan Salihamidzic in. Xabi Alonso weigerde een overstap naar Bayern München vanwege de bestuurlijke en sportieve instabiliteit van de club.

“Wáár gaat Bayern naartoe? De straaljager die jarenlang door de Bundesliga (en Europa) zoefde, kampt met hevige turbulentie”, schreef De Morgen bijvoorbeeld. “'FC Hollywood.' Bayern München heeft zijn bijnaam niet gestolen. De Duitse topclub speelt de hoofdrol in een ware soap”, voegde Het Laatste Nieuws eraan toe.

Het was de nieuwe sportdirecteur Max Eberl, nog maar sinds 1 maart in dienst, die zijn nek uitstak. Hij zal op het resultaat worden afgerekend. Net zoals Kompany.

Kompany bij FC Hollywood: “Ik wens hem veel succes”

Bovendien staat Bayern München altijd onder druk, intern en extern. De Duitse Rekordmeister dankt er de bijnaam FC Hollywood aan. “Bij Bayern is de druk 24/7 aanwezig”, zei Jurgen Klinsmann, ex-speler en coach van de club.

“Winnen is er de normaalste zaak van de wereld. Ze gaan ervan uit dat je elk jaar de beker en de titel wint. En om de zoveel jaren de Champions League.” Thomas Tuchel werd vorig seizoen bijvoorbeeld ontslagen na één jaar zonder prijzen.

“Als je bij Bayern München een jaar lang geen titel wint, is dat al een jaar te veel zonder trofee. Een jaar zonder prijs is eigenlijk geen optie. Ik wens Vincent veel succes”, zei voormalig topbestuurder bij de Duitse grootmacht Karl-Heinz Rummenigge.

De media zit er kort op in München en de boulevardpers weet precies wat er leeft binnen de club. Bepaalde info zou hen zelfs rechtstreeks doorgestuurd worden door de top. “Als Bayern zijn reputatie van FC Hollywood blijft waarmaken, kan het nog amusant worden”, zei journalist Jan Hauspie in HUMO.

CEO Eberl: “Kompany heeft alles, behalve veel ervaring”

“Waar ik wel naar uitkijk, is hoe de samenwerking tussen Kompany en zijn bazen zal verlopen”, zei journalist Jan Hauspie in HUMO. Kompany is namelijk veel inmenging niet gewoon en bij Anderlecht liep hij al niet hoog op met voorzitter Wouter Vandenhaute en sportief directeur Peter Verbeke.

Bij Bayern zijn Uli Hoeness en Karl-Heinz Rummenigge natuurlijk wel ex-voetballers die zelf op het allerhoogste niveau hebben gespeeld. 

“Vincents twee jaar bij Anderlecht waren uitzonderlijk. Hij speelde ongelooflijk aantrekkelijk en intensief voetbal”, verklaarde Max Eberl de komst van Vincent Kompany.

“Hij heeft er met het jongste team van Europa furore gemaakt. In zijn eerste jaar bij Burnley deed hij het uitstekend, terwijl het eigenlijk voorzien was om pas over twee à drie jaar terug te promoveren.”

Kompany stond vanaf het begin op de lijst met trainers en volgens Eberl had de club misschien meteen met Kompany moeten spreken. Eberl ontkende dat niet iedereen binnen de club achter de keuze voor Kompany stond.

De ene was kritischer dan de andere, of de ene positiever dan de andere. Maar uiteindelijk werd de keuze voor Kompany unaniem besloten. “Hij heeft alles, behalve veel ervaring”, zegt sportief directeur Eberl. “Maar, ja ervaring… Dat doe je toch op door samen te werken?”

Aanbevolen door Guardiola: Kompany maakt meteen indruk

Bayern München greep vorig seizoen voor het eerst sinds 2013 naast de titel in de Bundesliga. Daarnaast liep het ook vroegtijdig fout in de beker en in de Champions League strandde de ploeg uit Beieren in de halve finale tegen latere winnaar Real Madrid.

Dit seizoen moeten er weer prijzen gewonnen worden en Vincent Kompany heeft deze week de voorbereidingen voor het nieuwe seizoen begonnen. Kompany is de vijfde trainer bij Bayern in zes jaar en hij werd aanbevolen door voormalig Bayern-coach Pep Guardiola, die met hem bij Manchester City werkte.

Tijdens zijn eerste dagen maakte Kompany al indruk binnen de club. Hij is langs geweest bij de beloften, waar hij tien minuten gepraat heeft met de coach en zelfs een kleine speech gaf. Kompany praatte ook minutenlang met de greenkeepers om zich voor te stellen.

Kompany zal slagen bij Bayern

Meest recent

Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

101
101
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

70
70
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

34
34
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

23
23
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

18
18
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

138
138
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

57
57
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

97
97
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

149
149
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

110
110
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

13
13
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

404
404
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

19
19
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

151
151
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

88
88
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

122
122
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

46
46
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

221
221
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

263
263
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

44
44
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

142
142
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

86
86
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

357
357
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

88
88
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

131
131

Meer sportnieuws