‘Dan barst de bom: Kompany al onder hoogspanning bij Bayern’

1136 stemmen
‘Dan barst de bom: Kompany al onder hoogspanning bij Bayern’

Na een lange en complexe zoektocht werd Vincent Kompany aangesteld als coach van Bayern München, maar hij was verre van de eerste keuze, eerder plan J of K. De internationale pers reageerde cynisch op Kompany’s aanstelling.

Duitse media noemen hem een "degradatietrainer" en benadrukken de zware druk en bestuurlijke chaos binnen Bayern. Kompany zal moeten werken binnen een clubcultuur waar succes en titels een absolute vereiste zijn.

Max Eberl, sportdirecteur van Bayern, is optimistisch over Kompany’s potentieel ondanks zijn beperkte ervaring. Kompany’s komst werd mede aanbevolen door Pep Guardiola. In zijn eerste dagen maakte hij een positieve indruk door betrokkenheid te tonen bij verschillende clubonderdelen.

LEES OOK: 'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Kompany was plan J of K voor Bayern München

De zoektocht van Bayern München naar een nieuwe hoofdcoach verliep ronduit dramatisch. Drie maanden na het aangekondigde afscheid van Thomas Tuchel hadden sportief directeur Christoph Freund en de nieuwe CEO Sports, Max Eberl, verschillende topcoaches benaderd, maar zonder succes.

Namen als Xabi Alonso, Julian Nagelsmann, Ralf Rangnick, Hansi Flick, Unai Emery, Erik ten Hag, Oliver Glasner, Zinedine Zidane, Thomas Frank, Eddie Howe en Roberto De Zerbi werden allemaal overwogen, maar zij kozen er stuk voor stuk voor om de Duitse recordkampioen af te wijzen.

Zelfs een poging om Tuchel langer aan boord te houden, mislukte.

Na deze lange reeks afwijzingen heeft Bayern uiteindelijk Vincent Kompany voor drie jaar onder contract gelegd. Het is duidelijk dat de opties voor Bayern slonken en dat onze landgenoot niet de eerste keuze was, maar eerder plan J of K.

Kompany’s werkwijze past misschien beter bij Bayern München

Enerzijds is het verrassend dat Vincent Kompany genoemd werd bij de Duitse topclub, gezien zijn beperkte ervaring als hoofdcoach op het hoogste niveau. Hoewel hij een grote rol speelde in Burnley's promotie naar de Championship, heeft hij ook een groot aandeel in hun degradatie uit de Premier League.

Zijn aanvallende speelstijl bleek te naïef voor het hoogste niveau, waardoor Burnley vaak werd gedomineerd door sterkere tegenstanders. Daarnaast werd Kompany verantwoordelijk gehouden voor het tegenvallende transferbeleid van het vorige seizoen.

Als speler was Kompany dan weer absolute topklasse en hij weet hoe het is om op het hoogste niveau te werken, zoals bij een club als Bayern München. Bovendien staat hij bekend om zijn positieve en aantrekkelijke voetbalstijl en zijn vermogen om jonge spelers te ontwikkelen.

Eén teleurstellend seizoen mag een 38-jarige coach niet definiëren; Kompany blijft een van de meest veelbelovende coaches in Europa. Kompany's werkwijze zou beter kunnen passen bij spelers van het hogere segment, waardoor Bayern München wellicht een betere match is voor hem dan Burnley.

Bild: “der Abstiegstrainer”, de degradatiecoach

Na de officiële aankondiging van Vincent Kompany bij Bayern München was de algemene teneur in de internationale pers cynisch. “Weet Vincent Kompany waar hij terecht is gekomen en waar hij aan begint?” vroeg de Duitse krant Die Zeit zich af.

“Kompany kan een innovatieve coach worden. Het enige probleem is dat FC Bayern nog niet bekend staat als club voor innovatieve coaches.”

Der Spiegel was ook niet helemaal overtuigd over de kunde van Kompany. “Verdomd riskant.” De Duitse krant Tagesspiegel oordeelde ongemeen hard: “Waarschijnlijk halen ze hem binnen omdat er verder niemand meer is.”

Der Kicker, het belangrijkste voetbaltijdsschrift van Duitsland, noemt Vincent Kompany “een noodoplossing” voor Bayern.

“Je moet het bijna hardop zeggen om het te geloven”, schreef BBC Sport op zijn website.

“Dit zal ongetwijfeld een van de meest sensationele verhalen van de zomer worden, waarbij de voetbalwereld verbijsterd zal zijn over hoe een manager die gedegradeerd was uit de Premier League een van de meest prestigieuze banen in de sport kon bemachtigen.”

De boulevardkrant Bild bedacht al snel een bijnaam: ‘der Abstiegstrainer' , de degradatiecoach. Die verwijst naar zijn degradatie met het gepromoveerde Burnley uit de Premier League, waarin hij in een seizoen slechts vijf wedstrijden kon winnen.

Bayern kampt met hevige turbulentie

Bij Bayern München zal Vincent Kompany niet dezelfde macht en invloed hebben als bij Burnley, waar hij controle had over elk voetbalaspect, inclusief het transferbeleid. De inmenging aan de top is enorm, en er heerst bovendien bestuurlijke chaos.

Jan-Christian Dreesen volgde Oliver Kahn op als CEO en Christoph Freund en Max Eberl vullen samen de positie van voorzitter Sport Hasan Salihamidzic in. Xabi Alonso weigerde een overstap naar Bayern München vanwege de bestuurlijke en sportieve instabiliteit van de club.

“Wáár gaat Bayern naartoe? De straaljager die jarenlang door de Bundesliga (en Europa) zoefde, kampt met hevige turbulentie”, schreef De Morgen bijvoorbeeld. “'FC Hollywood.' Bayern München heeft zijn bijnaam niet gestolen. De Duitse topclub speelt de hoofdrol in een ware soap”, voegde Het Laatste Nieuws eraan toe.

Het was de nieuwe sportdirecteur Max Eberl, nog maar sinds 1 maart in dienst, die zijn nek uitstak. Hij zal op het resultaat worden afgerekend. Net zoals Kompany.

Kompany bij FC Hollywood: “Ik wens hem veel succes”

Bovendien staat Bayern München altijd onder druk, intern en extern. De Duitse Rekordmeister dankt er de bijnaam FC Hollywood aan. “Bij Bayern is de druk 24/7 aanwezig”, zei Jurgen Klinsmann, ex-speler en coach van de club.

“Winnen is er de normaalste zaak van de wereld. Ze gaan ervan uit dat je elk jaar de beker en de titel wint. En om de zoveel jaren de Champions League.” Thomas Tuchel werd vorig seizoen bijvoorbeeld ontslagen na één jaar zonder prijzen.

“Als je bij Bayern München een jaar lang geen titel wint, is dat al een jaar te veel zonder trofee. Een jaar zonder prijs is eigenlijk geen optie. Ik wens Vincent veel succes”, zei voormalig topbestuurder bij de Duitse grootmacht Karl-Heinz Rummenigge.

De media zit er kort op in München en de boulevardpers weet precies wat er leeft binnen de club. Bepaalde info zou hen zelfs rechtstreeks doorgestuurd worden door de top. “Als Bayern zijn reputatie van FC Hollywood blijft waarmaken, kan het nog amusant worden”, zei journalist Jan Hauspie in HUMO.

CEO Eberl: “Kompany heeft alles, behalve veel ervaring”

“Waar ik wel naar uitkijk, is hoe de samenwerking tussen Kompany en zijn bazen zal verlopen”, zei journalist Jan Hauspie in HUMO. Kompany is namelijk veel inmenging niet gewoon en bij Anderlecht liep hij al niet hoog op met voorzitter Wouter Vandenhaute en sportief directeur Peter Verbeke.

Bij Bayern zijn Uli Hoeness en Karl-Heinz Rummenigge natuurlijk wel ex-voetballers die zelf op het allerhoogste niveau hebben gespeeld. 

“Vincents twee jaar bij Anderlecht waren uitzonderlijk. Hij speelde ongelooflijk aantrekkelijk en intensief voetbal”, verklaarde Max Eberl de komst van Vincent Kompany.

“Hij heeft er met het jongste team van Europa furore gemaakt. In zijn eerste jaar bij Burnley deed hij het uitstekend, terwijl het eigenlijk voorzien was om pas over twee à drie jaar terug te promoveren.”

Kompany stond vanaf het begin op de lijst met trainers en volgens Eberl had de club misschien meteen met Kompany moeten spreken. Eberl ontkende dat niet iedereen binnen de club achter de keuze voor Kompany stond.

De ene was kritischer dan de andere, of de ene positiever dan de andere. Maar uiteindelijk werd de keuze voor Kompany unaniem besloten. “Hij heeft alles, behalve veel ervaring”, zegt sportief directeur Eberl. “Maar, ja ervaring… Dat doe je toch op door samen te werken?”

Aanbevolen door Guardiola: Kompany maakt meteen indruk

Bayern München greep vorig seizoen voor het eerst sinds 2013 naast de titel in de Bundesliga. Daarnaast liep het ook vroegtijdig fout in de beker en in de Champions League strandde de ploeg uit Beieren in de halve finale tegen latere winnaar Real Madrid.

Dit seizoen moeten er weer prijzen gewonnen worden en Vincent Kompany heeft deze week de voorbereidingen voor het nieuwe seizoen begonnen. Kompany is de vijfde trainer bij Bayern in zes jaar en hij werd aanbevolen door voormalig Bayern-coach Pep Guardiola, die met hem bij Manchester City werkte.

Tijdens zijn eerste dagen maakte Kompany al indruk binnen de club. Hij is langs geweest bij de beloften, waar hij tien minuten gepraat heeft met de coach en zelfs een kleine speech gaf. Kompany praatte ook minutenlang met de greenkeepers om zich voor te stellen.

🚀 FC Bayern München-fans lezen nu:

'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'
328

Kompany zal slagen bij Bayern

Meest recent

FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

0
0
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

29
29
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

71
71
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

83
83
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

94
94
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

346
346
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

117
117
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

97
97
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

302
302
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

224
224
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

75
75
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

528
528
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

200
200
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

157
157
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

467
467
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

219
219
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

328
328
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

432
432
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

809
809
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

317
317
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3790
3790
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

74
74
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

98
98
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

156
156
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

67
67

Meer sportnieuws