‘Dan barst de bom: Kompany al onder hoogspanning bij Bayern’

door
‘Dan barst de bom: Kompany al onder hoogspanning bij Bayern’

Na een lange en complexe zoektocht werd Vincent Kompany aangesteld als coach van Bayern München, maar hij was verre van de eerste keuze, eerder plan J of K. De internationale pers reageerde cynisch op Kompany’s aanstelling.

Duitse media noemen hem een "degradatietrainer" en benadrukken de zware druk en bestuurlijke chaos binnen Bayern. Kompany zal moeten werken binnen een clubcultuur waar succes en titels een absolute vereiste zijn.

Max Eberl, sportdirecteur van Bayern, is optimistisch over Kompany’s potentieel ondanks zijn beperkte ervaring. Kompany’s komst werd mede aanbevolen door Pep Guardiola. In zijn eerste dagen maakte hij een positieve indruk door betrokkenheid te tonen bij verschillende clubonderdelen.

LEES OOK: 'Real Madrid verrast: Kompany is de echte miljoenenstunt'

Kompany was plan J of K voor Bayern München

De zoektocht van Bayern München naar een nieuwe hoofdcoach verliep ronduit dramatisch. Drie maanden na het aangekondigde afscheid van Thomas Tuchel hadden sportief directeur Christoph Freund en de nieuwe CEO Sports, Max Eberl, verschillende topcoaches benaderd, maar zonder succes.

Namen als Xabi Alonso, Julian Nagelsmann, Ralf Rangnick, Hansi Flick, Unai Emery, Erik ten Hag, Oliver Glasner, Zinedine Zidane, Thomas Frank, Eddie Howe en Roberto De Zerbi werden allemaal overwogen, maar zij kozen er stuk voor stuk voor om de Duitse recordkampioen af te wijzen.

Zelfs een poging om Tuchel langer aan boord te houden, mislukte.

Na deze lange reeks afwijzingen heeft Bayern uiteindelijk Vincent Kompany voor drie jaar onder contract gelegd. Het is duidelijk dat de opties voor Bayern slonken en dat onze landgenoot niet de eerste keuze was, maar eerder plan J of K.

Kompany’s werkwijze past misschien beter bij Bayern München

Enerzijds is het verrassend dat Vincent Kompany genoemd werd bij de Duitse topclub, gezien zijn beperkte ervaring als hoofdcoach op het hoogste niveau. Hoewel hij een grote rol speelde in Burnley's promotie naar de Championship, heeft hij ook een groot aandeel in hun degradatie uit de Premier League.

Zijn aanvallende speelstijl bleek te naïef voor het hoogste niveau, waardoor Burnley vaak werd gedomineerd door sterkere tegenstanders. Daarnaast werd Kompany verantwoordelijk gehouden voor het tegenvallende transferbeleid van het vorige seizoen.

Als speler was Kompany dan weer absolute topklasse en hij weet hoe het is om op het hoogste niveau te werken, zoals bij een club als Bayern München. Bovendien staat hij bekend om zijn positieve en aantrekkelijke voetbalstijl en zijn vermogen om jonge spelers te ontwikkelen.

Eén teleurstellend seizoen mag een 38-jarige coach niet definiëren; Kompany blijft een van de meest veelbelovende coaches in Europa. Kompany's werkwijze zou beter kunnen passen bij spelers van het hogere segment, waardoor Bayern München wellicht een betere match is voor hem dan Burnley.

Bild: “der Abstiegstrainer”, de degradatiecoach

Na de officiële aankondiging van Vincent Kompany bij Bayern München was de algemene teneur in de internationale pers cynisch. “Weet Vincent Kompany waar hij terecht is gekomen en waar hij aan begint?” vroeg de Duitse krant Die Zeit zich af.

“Kompany kan een innovatieve coach worden. Het enige probleem is dat FC Bayern nog niet bekend staat als club voor innovatieve coaches.”

Der Spiegel was ook niet helemaal overtuigd over de kunde van Kompany. “Verdomd riskant.” De Duitse krant Tagesspiegel oordeelde ongemeen hard: “Waarschijnlijk halen ze hem binnen omdat er verder niemand meer is.”

Der Kicker, het belangrijkste voetbaltijdsschrift van Duitsland, noemt Vincent Kompany “een noodoplossing” voor Bayern.

“Je moet het bijna hardop zeggen om het te geloven”, schreef BBC Sport op zijn website.

“Dit zal ongetwijfeld een van de meest sensationele verhalen van de zomer worden, waarbij de voetbalwereld verbijsterd zal zijn over hoe een manager die gedegradeerd was uit de Premier League een van de meest prestigieuze banen in de sport kon bemachtigen.”

De boulevardkrant Bild bedacht al snel een bijnaam: ‘der Abstiegstrainer' , de degradatiecoach. Die verwijst naar zijn degradatie met het gepromoveerde Burnley uit de Premier League, waarin hij in een seizoen slechts vijf wedstrijden kon winnen.

Bayern kampt met hevige turbulentie

Bij Bayern München zal Vincent Kompany niet dezelfde macht en invloed hebben als bij Burnley, waar hij controle had over elk voetbalaspect, inclusief het transferbeleid. De inmenging aan de top is enorm, en er heerst bovendien bestuurlijke chaos.

Jan-Christian Dreesen volgde Oliver Kahn op als CEO en Christoph Freund en Max Eberl vullen samen de positie van voorzitter Sport Hasan Salihamidzic in. Xabi Alonso weigerde een overstap naar Bayern München vanwege de bestuurlijke en sportieve instabiliteit van de club.

“Wáár gaat Bayern naartoe? De straaljager die jarenlang door de Bundesliga (en Europa) zoefde, kampt met hevige turbulentie”, schreef De Morgen bijvoorbeeld. “'FC Hollywood.' Bayern München heeft zijn bijnaam niet gestolen. De Duitse topclub speelt de hoofdrol in een ware soap”, voegde Het Laatste Nieuws eraan toe.

Het was de nieuwe sportdirecteur Max Eberl, nog maar sinds 1 maart in dienst, die zijn nek uitstak. Hij zal op het resultaat worden afgerekend. Net zoals Kompany.

Kompany bij FC Hollywood: “Ik wens hem veel succes”

Bovendien staat Bayern München altijd onder druk, intern en extern. De Duitse Rekordmeister dankt er de bijnaam FC Hollywood aan. “Bij Bayern is de druk 24/7 aanwezig”, zei Jurgen Klinsmann, ex-speler en coach van de club.

“Winnen is er de normaalste zaak van de wereld. Ze gaan ervan uit dat je elk jaar de beker en de titel wint. En om de zoveel jaren de Champions League.” Thomas Tuchel werd vorig seizoen bijvoorbeeld ontslagen na één jaar zonder prijzen.

“Als je bij Bayern München een jaar lang geen titel wint, is dat al een jaar te veel zonder trofee. Een jaar zonder prijs is eigenlijk geen optie. Ik wens Vincent veel succes”, zei voormalig topbestuurder bij de Duitse grootmacht Karl-Heinz Rummenigge.

De media zit er kort op in München en de boulevardpers weet precies wat er leeft binnen de club. Bepaalde info zou hen zelfs rechtstreeks doorgestuurd worden door de top. “Als Bayern zijn reputatie van FC Hollywood blijft waarmaken, kan het nog amusant worden”, zei journalist Jan Hauspie in HUMO.

CEO Eberl: “Kompany heeft alles, behalve veel ervaring”

“Waar ik wel naar uitkijk, is hoe de samenwerking tussen Kompany en zijn bazen zal verlopen”, zei journalist Jan Hauspie in HUMO. Kompany is namelijk veel inmenging niet gewoon en bij Anderlecht liep hij al niet hoog op met voorzitter Wouter Vandenhaute en sportief directeur Peter Verbeke.

Bij Bayern zijn Uli Hoeness en Karl-Heinz Rummenigge natuurlijk wel ex-voetballers die zelf op het allerhoogste niveau hebben gespeeld. 

“Vincents twee jaar bij Anderlecht waren uitzonderlijk. Hij speelde ongelooflijk aantrekkelijk en intensief voetbal”, verklaarde Max Eberl de komst van Vincent Kompany.

“Hij heeft er met het jongste team van Europa furore gemaakt. In zijn eerste jaar bij Burnley deed hij het uitstekend, terwijl het eigenlijk voorzien was om pas over twee à drie jaar terug te promoveren.”

Kompany stond vanaf het begin op de lijst met trainers en volgens Eberl had de club misschien meteen met Kompany moeten spreken. Eberl ontkende dat niet iedereen binnen de club achter de keuze voor Kompany stond.

De ene was kritischer dan de andere, of de ene positiever dan de andere. Maar uiteindelijk werd de keuze voor Kompany unaniem besloten. “Hij heeft alles, behalve veel ervaring”, zegt sportief directeur Eberl. “Maar, ja ervaring… Dat doe je toch op door samen te werken?”

Aanbevolen door Guardiola: Kompany maakt meteen indruk

Bayern München greep vorig seizoen voor het eerst sinds 2013 naast de titel in de Bundesliga. Daarnaast liep het ook vroegtijdig fout in de beker en in de Champions League strandde de ploeg uit Beieren in de halve finale tegen latere winnaar Real Madrid.

Dit seizoen moeten er weer prijzen gewonnen worden en Vincent Kompany heeft deze week de voorbereidingen voor het nieuwe seizoen begonnen. Kompany is de vijfde trainer bij Bayern in zes jaar en hij werd aanbevolen door voormalig Bayern-coach Pep Guardiola, die met hem bij Manchester City werkte.

Tijdens zijn eerste dagen maakte Kompany al indruk binnen de club. Hij is langs geweest bij de beloften, waar hij tien minuten gepraat heeft met de coach en zelfs een kleine speech gaf. Kompany praatte ook minutenlang met de greenkeepers om zich voor te stellen.

Kompany zal slagen bij Bayern

Meest recent

Anderlecht wijzigt koers: Sibierski in, Taravel out?

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen AA Gent. Een opluchting ook voor ...

0
0
'Exit Tresoldi: Club Brugge richt pijlen op spits'

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat op het veld van Union een grote stap kan zetten richting ...

71
71
'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

109
109
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

70
70
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

122
122
‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

KRC Genk dreigt komende zomer enkele smaakmakers te verliezen. Naast Konstantinos Karetsas is er ook ...

170
170
Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

De Europe Play-Offs kenden afgelopen speeldag een grote verrassing. Westerlo won op het veld van ...

48
48
Vanderbiest verbaast KV Mechelen met toekomstwens

KV Mechelen is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. Fred ...

119
119
Alarmbellen bij Standard na zeperd: “Dat is onmogelijk”

Standard Luik hoopt snel weer de aansluiting te vinden bij de top van het Belgische voetbal, maar ...

77
77
‘Chelsea maakt opvallend transferplan Penders bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend te noemen. De doelman maakte op jonge leeftijd al de ...

83
83
‘Prijskaartje Godts: waanzinnige recordsom genoemd'

Mika Godts zit dit seizoen in bloedvorm bij Ajax. De kersverse Rode Duivel was ook afgelopen ...

75
75
Vanderbiest draait kar: T1 in vizier voor Anderlecht?

Fred Vanderbiest kent een geweldig seizoen met KV Mechelen. Malinwa plaatste zich onverhoopt voor de ...

465
465
‘Catastrofe voor WK: Napoli straft Lukaku ongezien hard'

Het gaat van kwaad naar erger voor Romelu Lukaku bij Napoli. De Rode Duivel heeft het volledig ...

410
410
Arjen Robben zorgt voor voetbaldrama: Agressie gaat viraal

Nederland is momenteel in de ban van een pittig 'schandaal'. In de hoofdrol: twee bekende ...

75
75
Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch is de kritiek hard. Paars-Wit lag ...

217
217
TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

254
254
Vossen sneert naar Zulte Waregem-coach Colpaert

Jelle Vossen is een goaltjesdief pur sang en dat bewees hij vorig seizoen in de Challenger Pro ...

260
260
KV Mechelen met rug tegen de muur: fans afgemaakt

KV Mechelen was euforisch nadat het zich verzekerde in de top 6. In de Champions Play-Offs werden ...

80
80
Vanhaezebrouck maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor op de eerste speeldag met 4-2 van Club Brugge, maar herpakte zich met een ...

180
180
Man Utd woedend na bizarre rode kaart: Carrick vloekt

Manchester United verloor in eigen huis van Leeds United. Een ferme mokerslag na een goede periode ...

55
55
Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Marc Brys staat in theorie nog onder contract bij Kameroen, maar de Belgische oefenmeester was op de ...

29
29
Vossen onthult oorlog met Zulte: “Er speelt meer…”

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De aanvaller was de topscorer en ...

432
432
Anderlecht in dubio: miljoenenklapper Keisuke Goto?

Dat RSC Anderlecht dringend nood heeft aan een nieuwe sportief directeur is ondertussen duidelijk. ...

529
529
Klasse! Vanaken met knap gebaar bij gebroken Diakhon

Mamadou Diakhon beleefde afgelopen weekend een ware nachtmerrie. De aanvaller van Club Brugge viel ...

436
436
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

62
62

Meer sportnieuws