'Transfer van formaat: Anderlecht slaat home run'

1638
'Transfer van formaat: Anderlecht slaat home run'

Anderlecht staat op het punt een belangrijke slag te slaan door de 19-jarige Serviër Jan-Carlo Simic over te nemen van AC Milan voor 3 miljoen euro.

Simic, die twee jaar geleden van VfB Stuttgart naar Milan verhuisde, maakte indruk als leider van de U17, stoomde door naar de Primavera en de eerste ploeg, en werd geïnspireerd door zijn idool Paolo Maldini.

Ondanks beperkte speeltijd bij Milan, toonde Simic zijn potentieel tijdens oefenwedstrijden en in de Serie A. Simic is een veelzijdige verdediger die ook als back en verdedigende middenvelder kan spelen.

Zijn fysieke kracht, balans, dominantie in luchtduels en voetballende kwaliteiten maken hem een moderne verdediger. Voetbalanalist Lorenzo Minotti vergeleek hem zelfs met Franco Baresi.

Simic’s marktwaarde is inmiddels vervijfvoudigd, wat zijn aankoopprijs van 3 miljoen euro een koopje maakt.

LEES OOK: Vader Tresoldi onthult grote transferdroom: record in zicht

Anderlecht betaalt 3 miljoen euro voor Simic

Anderlecht is op zoek naar een doelman, linker- en rechterback, creatieve middenvelder en flankaanvallers. Maar bovenaan hun lijst staat de aanwerving van een centrale verdediger.

“Onze prioriteit ligt vooral centraal achterin”, vertelde Brian Riemer aan Het Laatste Nieuws. “Ongeacht de terugkeer van Jan Vertonghen moet er een nieuwe centrale verdediger bijkomen.”

Anderlecht verkent verschillende mogelijkheden, maar het doel is om spelers aan te trekken die een echte meerwaarde bieden. Dit proces kost echter tijd. “Er wordt dag en nacht gewerkt aan het versterken van de selectie, maar dat vergt tijd.”

Sporting heeft zijn oog laten vallen op Jan-Carlo Simic als de nieuwe centrale verdediger en wil hem definitief overnemen van AC Milan. De 19-jarige Serviër is klaar voor een vertrek uit Milaan, waar hij niet voldoende kansen krijgt om zich te bewijzen in het eerste elftal.

Anderlecht ziet een kans in deze situatie en is bereid 3 miljoen euro te betalen voor Simic, met een vijfjarig contract voor de jonge verdediger.

Maldini als voorbeeld: “Zijn tackles zijn de maatstaf voor mij”

Jan-Carlo Simic maakte twee jaar geleden de overstap naar AC Milan vanuit VfB Stuttgart, waar hij de aanvoerder was van de U17. Zijn komst naar Milan werd mede mogelijk gemaakt door zijn idool Paolo Maldini, die een blijvende indruk op hem heeft achtergelaten sinds zijn jeugd.

“Zijn tackles zijn vandaag de dag nog steeds de maatstaf voor mij,” vertelde de jonge verdediger in een interview met Transfermarkt.com.

Simic is van nature een centrale verdediger, maar zijn veelzijdigheid maakt hem ook uitstekend inzetbaar als linker- en rechterback en zelfs als verdedigende middenvelder.

Deze veelzijdigheid maakt hem een aantrekkelijke optie voor Anderlecht, die op zoek zijn naar een centrale verdediger die een echte meerwaarde kan bieden aan het team. 

Simic: dominante leider, keiharde verdediger, en voetballend sterk

Jan-Carlo Simic, een 1 meter 86 grote verdediger, valt op door zijn kracht, balans en dominantie in luchtduels. Zijn fysieke capaciteiten zijn zijn grootste troef, maar de Servische jeugdinternational beschikt ook over een uitstekend voetballend vermogen, goede techniek en nauwkeurige passing.

Simic wordt beschouwd als een moderne verdediger die zowel voetballende kwaliteiten als fysieke kracht combineert, samen met een scherp gevoel voor anticipatie. Bovendien toont hij een gezonde agressiviteit en uitstekende man-marking.

Vorig seizoen liet Simic herhaaldelijk zijn kwaliteiten zien bij de Primavera van AC Milan, en ook bij de eerste ploeg. Hij toonde zich als een echte leider, leerde snel Italiaans en gaf inspirerende speeches aan zijn ploegmaats voor de wedstrijden.

Naast Italiaans spreekt Simic ook Duits, Servisch, Frans, Engels en Spaans, wat zijn communicatieve vaardigheden op en naast het veld verder versterkt.

Simic schitterde tegen Real en oogstte lof van Pioli

Jan-Carlo Simic maakte vorige zomer zijn officieuze debuut bij het eerste elftal van AC Milan in een oefenwedstrijd tegen Real Madrid, en deed dat met verve. Te midden van sterren zoals Toni Kroos, Jude Bellingham en Christian Pulisic wist de toen 18-jarige verdediger zich bijzonder goed staande te houden.

De wedstrijd vond plaats in de Rose Bowl in Pasadena, Californië, en trok bijna 100.000 toeschouwers. Ondanks de immense druk wist Simic zijn mannetje te staan en leverde hij een uitstekend debuut af.

Simic kreeg in allerlaatste instantie de voorkeur boven Matteo Gabbia, die net zijn transfer naar Villarreal had afgerond, en hij toonde persoonlijkheid door in dergelijke omstandigheden een onberispelijke prestatie neer te zetten.

Toenmalig coach Stefano Pioli liet zich na de wedstrijd lovend uit over de prestatie van zijn jonge maar veelbelovende verdediger.

Marktwaarde Simic vervijfvoudigd

Jan-Carlo Simic maakte vorig seizoen zijn officiële debuut voor AC Milan in een wedstrijd tegen Monza. Hij speelde in een driemansdefensie en maakte meteen indruk.  Voetbalanalist Lorenzo Minotti vergeleek zijn spel op Sky Italia met dat van de legendarische Franco Baresi: “Hij dreef de bal op zoals Franco Baresi dat ook kon.”

Na zijn debuut speelde Simic nog drie wedstrijden in de Serie A. Hoewel hij dit seizoen niet verwacht werd een vaste basisspeler te zijn bij AC Milan, tot spijt van de Milanese fans, hebben zijn prestaties duidelijk aangetoond dat hij klaar is voor het hoogste niveau.

Zijn prestaties hebben de interesse gewekt van verschillende clubs uit de Bundesliga, de lagere Italiaanse competities en Feyenoord. Ook Nottingham Forest en Club Brugge toonden vorig jaar al interesse in de jonge verdediger.

Twee jaar geleden betaalden de Rossoneri één miljoen euro aan VfB Stuttgart voor Simic, maar inmiddels is zijn waarde aanzienlijk gestegen tot 5 miljoen euro tot op vandaag. En dat terwijl zijn potentiële verkoopprijs ‘amper’ 3 miljoen bedraagt.

Simic wordt een schot in de roos bij Anderlecht

Meest recent

Hier kijk je vanavond live naar Internazionale - Club Brugge

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Internazionale. Om 21u start de Europese clash ...

4
4
"Pal naast moordenaar!"-Deschacht haalt ongefilterd uit

Olivier Deschacht lag de voorbije week onder vuur na zijn opvallende uitspraak over het ...

9
9
Antwerp-fans vellen straf oordeel over Marvin Compper

Het begint heet te worden onder de stoel van Marvin Compper na de 5-1 nederlaag tegen Westerlo ...

4
4
Luis Enrique grijpt in: duidelijke boodschap Godts

Mika Godts maakte afgelopen zomer de monstertransfer van Ajax naar PSG. De Franse grootmacht legde ...

55
55
Joos waarschuwt Leko: “Dan hangt Club Brugge eraan”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Internazionale. De Italiaanse topclub is de ...

97
97
TRANSFERUURTJE: ‘Record Club Brugge nakend, oplossing Bertaccini’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

170
170
Enorm Antwerp-pijnpunt bloot: pion compleet afgemaakt

Royal Antwerp FC begon goed tegen Westerlo, maar ging uiteindelijk nog met de billen bloot. ...

107
107
Nieuw Anderlecht-goudhaantje staat op: switch naar Marokko

Bij RSC Anderlecht staat plots een nieuw goudhaantje op met een bekend gezicht. Kaïs Barry (20) ...

190
190
Duchâtelet voorspelt VAR-revolutie: “Geen assistenten meer”

Afgelopen speeldag was er heel wat controverse rond de VAR. Bij Standard Luik werd een penalty niet ...

64
64
Union SG vreest Israëlische rel voor Europa League-clash

Union SG neemt het binnenkort op tegen Hapoel Be’er Sheva in de Europa League. De wedstrijd ...

53
53
Vader Tresoldi onthult grote transferdroom: record in zicht

Nicolo Tresoldi was afgelopen zomer grof wild op de mercato. Die interesse zal er ook volgende ...

165
165
Compper zwaar onder vuur bij Antwerp: “Hij ging erover”

Royal Antwerp FC zit ook na de interlandbreak in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old ging ...

267
267
Leko bejubelt Club-tweetal: "Sowieso naar Europese top"

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Internazionale in de Champions League. Traditiegetrouw ...

132
132
'Real bedient Mourinho: eerste toptransfer 2027 staat vast'

Real Madrid haalde in het tussenseizoen een straf lijstje aan versterkingen in huis. Desondanks ...

88
88
AA Gent kampioen? Analisten draaien helemaal bij

AA Gent blijft zijn sterke prestaties bevestigen. Na acht speeldagen staan de Buffalo's alleen aan ...

434
434
'Masterplan bij Club: bestuur plant nieuwe recordtransfer'

Club Brugge haalde tijdens de voorbije zomermercato een pak miljoenen op, maar het weigerde ook ...

498
498
Groot 'slachtoffer' bij Genk: Thorup krijgt lastige opdracht

KRC Genk heeft zaterdag zijn eerste zege sinds eind augustus geboekt. Dat was deels te wijten aan de ...

240
240
Alderweireld in 'Match of the Day': eerste kritiek duikt op

Toby Alderweireld heeft zondagavond een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn carrière als ...

512
512
Standard krijgt klappen: Euvrard ziet groot probleem

Standard begon erg veelbelovend aan het huidige seizoen. Maar momenteel zijn de Rouches op een ...

163
163
Inter-Club: twéé cruciale wissels in Brugse basisploeg?

Dinsdagavond is het zover, dan hervat het seizoen in de Champions League. Club Brugge moet dan ...

276
276
Motie van wantrouwen Anderlecht: ondermaats duo krijgt signaal

RSC Anderlecht haalde afgelopen weekend zowaar Mario Stroeykens als Adriano Bertaccini weer onder ...

301
301
Hommeles bij Bayern: Kompany ontsnapt aan netelige situatie

In de Champions League gaat Bayern München dinsdagavond op bezoek bij debutant Viking FK. Aan ...

201
201
'Club Brugge ruikt zijn kans: Stankovic zorgt voor nieuwe hoop'

Club Brugge speelt dinsdagavond in San Siro tegen Inter, en daar loopt een oude bekende rond. ...

428
428
Europees ontzag voor Club: Inter-topper geeft straf compliment

Club Brugge staat dinsdagavond voor een loodzware opdracht in de Champions League. Zo gaan de ...

319
319
Simons slaat en zalft: "Vergeef ik hem met plezier"

Oud-Heverlee Leuven heeft een knap punt gepakt op het veld van bekerwinnaar Union SG. Na het ...

54
54

Meer sportnieuws