'Transfer van formaat: Anderlecht slaat home run'

door
'Transfer van formaat: Anderlecht slaat home run'

Anderlecht staat op het punt een belangrijke slag te slaan door de 19-jarige Serviër Jan-Carlo Simic over te nemen van AC Milan voor 3 miljoen euro.

Simic, die twee jaar geleden van VfB Stuttgart naar Milan verhuisde, maakte indruk als leider van de U17, stoomde door naar de Primavera en de eerste ploeg, en werd geïnspireerd door zijn idool Paolo Maldini.

Ondanks beperkte speeltijd bij Milan, toonde Simic zijn potentieel tijdens oefenwedstrijden en in de Serie A. Simic is een veelzijdige verdediger die ook als back en verdedigende middenvelder kan spelen.

Zijn fysieke kracht, balans, dominantie in luchtduels en voetballende kwaliteiten maken hem een moderne verdediger. Voetbalanalist Lorenzo Minotti vergeleek hem zelfs met Franco Baresi.

Simic’s marktwaarde is inmiddels vervijfvoudigd, wat zijn aankoopprijs van 3 miljoen euro een koopje maakt.

LEES OOK: Origi terug naar België? Dit zegt zijn makelaar

Anderlecht betaalt 3 miljoen euro voor Simic

Anderlecht is op zoek naar een doelman, linker- en rechterback, creatieve middenvelder en flankaanvallers. Maar bovenaan hun lijst staat de aanwerving van een centrale verdediger.

“Onze prioriteit ligt vooral centraal achterin”, vertelde Brian Riemer aan Het Laatste Nieuws. “Ongeacht de terugkeer van Jan Vertonghen moet er een nieuwe centrale verdediger bijkomen.”

Anderlecht verkent verschillende mogelijkheden, maar het doel is om spelers aan te trekken die een echte meerwaarde bieden. Dit proces kost echter tijd. “Er wordt dag en nacht gewerkt aan het versterken van de selectie, maar dat vergt tijd.”

Sporting heeft zijn oog laten vallen op Jan-Carlo Simic als de nieuwe centrale verdediger en wil hem definitief overnemen van AC Milan. De 19-jarige Serviër is klaar voor een vertrek uit Milaan, waar hij niet voldoende kansen krijgt om zich te bewijzen in het eerste elftal.

Anderlecht ziet een kans in deze situatie en is bereid 3 miljoen euro te betalen voor Simic, met een vijfjarig contract voor de jonge verdediger.

Maldini als voorbeeld: “Zijn tackles zijn de maatstaf voor mij”

Jan-Carlo Simic maakte twee jaar geleden de overstap naar AC Milan vanuit VfB Stuttgart, waar hij de aanvoerder was van de U17. Zijn komst naar Milan werd mede mogelijk gemaakt door zijn idool Paolo Maldini, die een blijvende indruk op hem heeft achtergelaten sinds zijn jeugd.

“Zijn tackles zijn vandaag de dag nog steeds de maatstaf voor mij,” vertelde de jonge verdediger in een interview met Transfermarkt.com.

Simic is van nature een centrale verdediger, maar zijn veelzijdigheid maakt hem ook uitstekend inzetbaar als linker- en rechterback en zelfs als verdedigende middenvelder.

Deze veelzijdigheid maakt hem een aantrekkelijke optie voor Anderlecht, die op zoek zijn naar een centrale verdediger die een echte meerwaarde kan bieden aan het team. 

Simic: dominante leider, keiharde verdediger, en voetballend sterk

Jan-Carlo Simic, een 1 meter 86 grote verdediger, valt op door zijn kracht, balans en dominantie in luchtduels. Zijn fysieke capaciteiten zijn zijn grootste troef, maar de Servische jeugdinternational beschikt ook over een uitstekend voetballend vermogen, goede techniek en nauwkeurige passing.

Simic wordt beschouwd als een moderne verdediger die zowel voetballende kwaliteiten als fysieke kracht combineert, samen met een scherp gevoel voor anticipatie. Bovendien toont hij een gezonde agressiviteit en uitstekende man-marking.

Vorig seizoen liet Simic herhaaldelijk zijn kwaliteiten zien bij de Primavera van AC Milan, en ook bij de eerste ploeg. Hij toonde zich als een echte leider, leerde snel Italiaans en gaf inspirerende speeches aan zijn ploegmaats voor de wedstrijden.

Naast Italiaans spreekt Simic ook Duits, Servisch, Frans, Engels en Spaans, wat zijn communicatieve vaardigheden op en naast het veld verder versterkt.

Simic schitterde tegen Real en oogstte lof van Pioli

Jan-Carlo Simic maakte vorige zomer zijn officieuze debuut bij het eerste elftal van AC Milan in een oefenwedstrijd tegen Real Madrid, en deed dat met verve. Te midden van sterren zoals Toni Kroos, Jude Bellingham en Christian Pulisic wist de toen 18-jarige verdediger zich bijzonder goed staande te houden.

De wedstrijd vond plaats in de Rose Bowl in Pasadena, Californië, en trok bijna 100.000 toeschouwers. Ondanks de immense druk wist Simic zijn mannetje te staan en leverde hij een uitstekend debuut af.

Simic kreeg in allerlaatste instantie de voorkeur boven Matteo Gabbia, die net zijn transfer naar Villarreal had afgerond, en hij toonde persoonlijkheid door in dergelijke omstandigheden een onberispelijke prestatie neer te zetten.

Toenmalig coach Stefano Pioli liet zich na de wedstrijd lovend uit over de prestatie van zijn jonge maar veelbelovende verdediger.

Marktwaarde Simic vervijfvoudigd

Jan-Carlo Simic maakte vorig seizoen zijn officiële debuut voor AC Milan in een wedstrijd tegen Monza. Hij speelde in een driemansdefensie en maakte meteen indruk.  Voetbalanalist Lorenzo Minotti vergeleek zijn spel op Sky Italia met dat van de legendarische Franco Baresi: “Hij dreef de bal op zoals Franco Baresi dat ook kon.”

Na zijn debuut speelde Simic nog drie wedstrijden in de Serie A. Hoewel hij dit seizoen niet verwacht werd een vaste basisspeler te zijn bij AC Milan, tot spijt van de Milanese fans, hebben zijn prestaties duidelijk aangetoond dat hij klaar is voor het hoogste niveau.

Zijn prestaties hebben de interesse gewekt van verschillende clubs uit de Bundesliga, de lagere Italiaanse competities en Feyenoord. Ook Nottingham Forest en Club Brugge toonden vorig jaar al interesse in de jonge verdediger.

Twee jaar geleden betaalden de Rossoneri één miljoen euro aan VfB Stuttgart voor Simic, maar inmiddels is zijn waarde aanzienlijk gestegen tot 5 miljoen euro tot op vandaag. En dat terwijl zijn potentiële verkoopprijs ‘amper’ 3 miljoen bedraagt.

Simic wordt een schot in de roos bij Anderlecht

Meest recent

Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

34
34
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

17
17
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

119
119
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

86
86
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

125
125
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

164
164
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

214
214
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

11
11
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

351
351
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

54
54
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

159
159
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

244
244
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

56
56
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

197
197
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

246
246
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

123
123
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

158
158
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

71
71
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

533
533
Hubert bevestigt ferme domper én meevaller Union SG

Union SG werd nipt uitgeschakeld in de Champions League, maar de Brusselse club is wel nog steeds de ...

49
49
SK Beveren slaat bijzonder grote slag

SK Beveren lijkt op weg naar de Jupiler Pro League. Er wordt goed werk geleverd op de Freethiel. De ...

122
122
Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers ...

317
317
KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

72
72
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

460
460
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

502
502

Meer sportnieuws