'Transfer van formaat: Anderlecht slaat home run'

door
'Transfer van formaat: Anderlecht slaat home run'

Anderlecht staat op het punt een belangrijke slag te slaan door de 19-jarige Serviër Jan-Carlo Simic over te nemen van AC Milan voor 3 miljoen euro.

Simic, die twee jaar geleden van VfB Stuttgart naar Milan verhuisde, maakte indruk als leider van de U17, stoomde door naar de Primavera en de eerste ploeg, en werd geïnspireerd door zijn idool Paolo Maldini.

Ondanks beperkte speeltijd bij Milan, toonde Simic zijn potentieel tijdens oefenwedstrijden en in de Serie A. Simic is een veelzijdige verdediger die ook als back en verdedigende middenvelder kan spelen.

Zijn fysieke kracht, balans, dominantie in luchtduels en voetballende kwaliteiten maken hem een moderne verdediger. Voetbalanalist Lorenzo Minotti vergeleek hem zelfs met Franco Baresi.

Simic’s marktwaarde is inmiddels vervijfvoudigd, wat zijn aankoopprijs van 3 miljoen euro een koopje maakt.

LEES OOK: Origi terug naar België? Dit zegt zijn makelaar

Anderlecht betaalt 3 miljoen euro voor Simic

Anderlecht is op zoek naar een doelman, linker- en rechterback, creatieve middenvelder en flankaanvallers. Maar bovenaan hun lijst staat de aanwerving van een centrale verdediger.

“Onze prioriteit ligt vooral centraal achterin”, vertelde Brian Riemer aan Het Laatste Nieuws. “Ongeacht de terugkeer van Jan Vertonghen moet er een nieuwe centrale verdediger bijkomen.”

Anderlecht verkent verschillende mogelijkheden, maar het doel is om spelers aan te trekken die een echte meerwaarde bieden. Dit proces kost echter tijd. “Er wordt dag en nacht gewerkt aan het versterken van de selectie, maar dat vergt tijd.”

Sporting heeft zijn oog laten vallen op Jan-Carlo Simic als de nieuwe centrale verdediger en wil hem definitief overnemen van AC Milan. De 19-jarige Serviër is klaar voor een vertrek uit Milaan, waar hij niet voldoende kansen krijgt om zich te bewijzen in het eerste elftal.

Anderlecht ziet een kans in deze situatie en is bereid 3 miljoen euro te betalen voor Simic, met een vijfjarig contract voor de jonge verdediger.

Maldini als voorbeeld: “Zijn tackles zijn de maatstaf voor mij”

Jan-Carlo Simic maakte twee jaar geleden de overstap naar AC Milan vanuit VfB Stuttgart, waar hij de aanvoerder was van de U17. Zijn komst naar Milan werd mede mogelijk gemaakt door zijn idool Paolo Maldini, die een blijvende indruk op hem heeft achtergelaten sinds zijn jeugd.

“Zijn tackles zijn vandaag de dag nog steeds de maatstaf voor mij,” vertelde de jonge verdediger in een interview met Transfermarkt.com.

Simic is van nature een centrale verdediger, maar zijn veelzijdigheid maakt hem ook uitstekend inzetbaar als linker- en rechterback en zelfs als verdedigende middenvelder.

Deze veelzijdigheid maakt hem een aantrekkelijke optie voor Anderlecht, die op zoek zijn naar een centrale verdediger die een echte meerwaarde kan bieden aan het team. 

Simic: dominante leider, keiharde verdediger, en voetballend sterk

Jan-Carlo Simic, een 1 meter 86 grote verdediger, valt op door zijn kracht, balans en dominantie in luchtduels. Zijn fysieke capaciteiten zijn zijn grootste troef, maar de Servische jeugdinternational beschikt ook over een uitstekend voetballend vermogen, goede techniek en nauwkeurige passing.

Simic wordt beschouwd als een moderne verdediger die zowel voetballende kwaliteiten als fysieke kracht combineert, samen met een scherp gevoel voor anticipatie. Bovendien toont hij een gezonde agressiviteit en uitstekende man-marking.

Vorig seizoen liet Simic herhaaldelijk zijn kwaliteiten zien bij de Primavera van AC Milan, en ook bij de eerste ploeg. Hij toonde zich als een echte leider, leerde snel Italiaans en gaf inspirerende speeches aan zijn ploegmaats voor de wedstrijden.

Naast Italiaans spreekt Simic ook Duits, Servisch, Frans, Engels en Spaans, wat zijn communicatieve vaardigheden op en naast het veld verder versterkt.

Simic schitterde tegen Real en oogstte lof van Pioli

Jan-Carlo Simic maakte vorige zomer zijn officieuze debuut bij het eerste elftal van AC Milan in een oefenwedstrijd tegen Real Madrid, en deed dat met verve. Te midden van sterren zoals Toni Kroos, Jude Bellingham en Christian Pulisic wist de toen 18-jarige verdediger zich bijzonder goed staande te houden.

De wedstrijd vond plaats in de Rose Bowl in Pasadena, Californië, en trok bijna 100.000 toeschouwers. Ondanks de immense druk wist Simic zijn mannetje te staan en leverde hij een uitstekend debuut af.

Simic kreeg in allerlaatste instantie de voorkeur boven Matteo Gabbia, die net zijn transfer naar Villarreal had afgerond, en hij toonde persoonlijkheid door in dergelijke omstandigheden een onberispelijke prestatie neer te zetten.

Toenmalig coach Stefano Pioli liet zich na de wedstrijd lovend uit over de prestatie van zijn jonge maar veelbelovende verdediger.

Marktwaarde Simic vervijfvoudigd

Jan-Carlo Simic maakte vorig seizoen zijn officiële debuut voor AC Milan in een wedstrijd tegen Monza. Hij speelde in een driemansdefensie en maakte meteen indruk.  Voetbalanalist Lorenzo Minotti vergeleek zijn spel op Sky Italia met dat van de legendarische Franco Baresi: “Hij dreef de bal op zoals Franco Baresi dat ook kon.”

Na zijn debuut speelde Simic nog drie wedstrijden in de Serie A. Hoewel hij dit seizoen niet verwacht werd een vaste basisspeler te zijn bij AC Milan, tot spijt van de Milanese fans, hebben zijn prestaties duidelijk aangetoond dat hij klaar is voor het hoogste niveau.

Zijn prestaties hebben de interesse gewekt van verschillende clubs uit de Bundesliga, de lagere Italiaanse competities en Feyenoord. Ook Nottingham Forest en Club Brugge toonden vorig jaar al interesse in de jonge verdediger.

Twee jaar geleden betaalden de Rossoneri één miljoen euro aan VfB Stuttgart voor Simic, maar inmiddels is zijn waarde aanzienlijk gestegen tot 5 miljoen euro tot op vandaag. En dat terwijl zijn potentiële verkoopprijs ‘amper’ 3 miljoen bedraagt.

Simic wordt een schot in de roos bij Anderlecht

Meest recent

AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

48
48
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

50
50
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

61
61
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

84
84
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

23
23
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

71
71
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

348
348
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

50
50
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

53
53
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

108
108
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

63
63
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

199
199
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

126
126
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

136
136
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

97
97
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

618
618
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

48
48
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

317
317
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

33
33
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

114
114
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

44
44
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

103
103
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

95
95
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

65
65
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

562
562

Meer sportnieuws