'Transfer van formaat: Anderlecht slaat home run'

1638 stemmen
'Transfer van formaat: Anderlecht slaat home run'

Anderlecht staat op het punt een belangrijke slag te slaan door de 19-jarige Serviër Jan-Carlo Simic over te nemen van AC Milan voor 3 miljoen euro.

Simic, die twee jaar geleden van VfB Stuttgart naar Milan verhuisde, maakte indruk als leider van de U17, stoomde door naar de Primavera en de eerste ploeg, en werd geïnspireerd door zijn idool Paolo Maldini.

Ondanks beperkte speeltijd bij Milan, toonde Simic zijn potentieel tijdens oefenwedstrijden en in de Serie A. Simic is een veelzijdige verdediger die ook als back en verdedigende middenvelder kan spelen.

Zijn fysieke kracht, balans, dominantie in luchtduels en voetballende kwaliteiten maken hem een moderne verdediger. Voetbalanalist Lorenzo Minotti vergeleek hem zelfs met Franco Baresi.

Simic’s marktwaarde is inmiddels vervijfvoudigd, wat zijn aankoopprijs van 3 miljoen euro een koopje maakt.

LEES OOK: 'Nieuwste Karetsas-wending: transfersom door het dak'

Anderlecht betaalt 3 miljoen euro voor Simic

Anderlecht is op zoek naar een doelman, linker- en rechterback, creatieve middenvelder en flankaanvallers. Maar bovenaan hun lijst staat de aanwerving van een centrale verdediger.

“Onze prioriteit ligt vooral centraal achterin”, vertelde Brian Riemer aan Het Laatste Nieuws. “Ongeacht de terugkeer van Jan Vertonghen moet er een nieuwe centrale verdediger bijkomen.”

Anderlecht verkent verschillende mogelijkheden, maar het doel is om spelers aan te trekken die een echte meerwaarde bieden. Dit proces kost echter tijd. “Er wordt dag en nacht gewerkt aan het versterken van de selectie, maar dat vergt tijd.”

Sporting heeft zijn oog laten vallen op Jan-Carlo Simic als de nieuwe centrale verdediger en wil hem definitief overnemen van AC Milan. De 19-jarige Serviër is klaar voor een vertrek uit Milaan, waar hij niet voldoende kansen krijgt om zich te bewijzen in het eerste elftal.

Anderlecht ziet een kans in deze situatie en is bereid 3 miljoen euro te betalen voor Simic, met een vijfjarig contract voor de jonge verdediger.

Maldini als voorbeeld: “Zijn tackles zijn de maatstaf voor mij”

Jan-Carlo Simic maakte twee jaar geleden de overstap naar AC Milan vanuit VfB Stuttgart, waar hij de aanvoerder was van de U17. Zijn komst naar Milan werd mede mogelijk gemaakt door zijn idool Paolo Maldini, die een blijvende indruk op hem heeft achtergelaten sinds zijn jeugd.

“Zijn tackles zijn vandaag de dag nog steeds de maatstaf voor mij,” vertelde de jonge verdediger in een interview met Transfermarkt.com.

Simic is van nature een centrale verdediger, maar zijn veelzijdigheid maakt hem ook uitstekend inzetbaar als linker- en rechterback en zelfs als verdedigende middenvelder.

Deze veelzijdigheid maakt hem een aantrekkelijke optie voor Anderlecht, die op zoek zijn naar een centrale verdediger die een echte meerwaarde kan bieden aan het team. 

Simic: dominante leider, keiharde verdediger, en voetballend sterk

Jan-Carlo Simic, een 1 meter 86 grote verdediger, valt op door zijn kracht, balans en dominantie in luchtduels. Zijn fysieke capaciteiten zijn zijn grootste troef, maar de Servische jeugdinternational beschikt ook over een uitstekend voetballend vermogen, goede techniek en nauwkeurige passing.

Simic wordt beschouwd als een moderne verdediger die zowel voetballende kwaliteiten als fysieke kracht combineert, samen met een scherp gevoel voor anticipatie. Bovendien toont hij een gezonde agressiviteit en uitstekende man-marking.

Vorig seizoen liet Simic herhaaldelijk zijn kwaliteiten zien bij de Primavera van AC Milan, en ook bij de eerste ploeg. Hij toonde zich als een echte leider, leerde snel Italiaans en gaf inspirerende speeches aan zijn ploegmaats voor de wedstrijden.

Naast Italiaans spreekt Simic ook Duits, Servisch, Frans, Engels en Spaans, wat zijn communicatieve vaardigheden op en naast het veld verder versterkt.

Simic schitterde tegen Real en oogstte lof van Pioli

Jan-Carlo Simic maakte vorige zomer zijn officieuze debuut bij het eerste elftal van AC Milan in een oefenwedstrijd tegen Real Madrid, en deed dat met verve. Te midden van sterren zoals Toni Kroos, Jude Bellingham en Christian Pulisic wist de toen 18-jarige verdediger zich bijzonder goed staande te houden.

De wedstrijd vond plaats in de Rose Bowl in Pasadena, Californië, en trok bijna 100.000 toeschouwers. Ondanks de immense druk wist Simic zijn mannetje te staan en leverde hij een uitstekend debuut af.

Simic kreeg in allerlaatste instantie de voorkeur boven Matteo Gabbia, die net zijn transfer naar Villarreal had afgerond, en hij toonde persoonlijkheid door in dergelijke omstandigheden een onberispelijke prestatie neer te zetten.

Toenmalig coach Stefano Pioli liet zich na de wedstrijd lovend uit over de prestatie van zijn jonge maar veelbelovende verdediger.

Marktwaarde Simic vervijfvoudigd

Jan-Carlo Simic maakte vorig seizoen zijn officiële debuut voor AC Milan in een wedstrijd tegen Monza. Hij speelde in een driemansdefensie en maakte meteen indruk.  Voetbalanalist Lorenzo Minotti vergeleek zijn spel op Sky Italia met dat van de legendarische Franco Baresi: “Hij dreef de bal op zoals Franco Baresi dat ook kon.”

Na zijn debuut speelde Simic nog drie wedstrijden in de Serie A. Hoewel hij dit seizoen niet verwacht werd een vaste basisspeler te zijn bij AC Milan, tot spijt van de Milanese fans, hebben zijn prestaties duidelijk aangetoond dat hij klaar is voor het hoogste niveau.

Zijn prestaties hebben de interesse gewekt van verschillende clubs uit de Bundesliga, de lagere Italiaanse competities en Feyenoord. Ook Nottingham Forest en Club Brugge toonden vorig jaar al interesse in de jonge verdediger.

Twee jaar geleden betaalden de Rossoneri één miljoen euro aan VfB Stuttgart voor Simic, maar inmiddels is zijn waarde aanzienlijk gestegen tot 5 miljoen euro tot op vandaag. En dat terwijl zijn potentiële verkoopprijs ‘amper’ 3 miljoen bedraagt.

Simic wordt een schot in de roos bij Anderlecht

Meest recent

Grote clash: Van Gucht zet Vannieuwkerke stevig onder druk

Na weken waarin Ruben Van Gucht vooral om andere redenen de aandacht trok, krijgt de populaire ...

8
8
'Real dropt weer transferbom: akkoord over Rodri'

Na twee tegenvallende seizoenen zonder prijs is het Real Madrid menens om straks weer met succes aan ...

18
18
'Union neemt afscheid van zeldzame flop'

Union maakte de voorbije seizoenen indruk met de consistentie in zijn prestaties, ondanks dat het ...

10
10
Week voor Supercup: Club verliest wéér, knappe zege Union

Binnen iets minder dan een week gaat het nieuwe Belgische voetbalseizoen alweer van start met de ...

92
92
Club Brugge plant stuntdeal met Braziliaanse dribbelkoning

Club Brugge kijkt naar Brazilië voor versterking. Blauw-zwart heeft miljoenen klaar voor een ...

563
563
'Naar Antwerp? Stengs heeft nieuwe club gekozen'

Voor Antwerp blijft het een zeer moeizame transferzomer. De club werd wekenlang gegijzeld door de ...

134
134
"Van Bommel? Hij stond ook bij ons op het lijstje"

Mark van Bommel tekende voor amper twee jaar bij de Belgische bond. Niet echt een project voor de ...

74
74
'Cercle Brugge stunt met transfer bij Manchester City'

Cercle Brugge beseft dat het nood heeft aan versterking. De Bruggelingen hebben daarom besloten om ...

84
84
Haalt Anderlecht nog ex-spelers terug in huis?

Bij RSC Anderlecht haalde Tim Borguet Guillaume Gillet terug naar Neerpede. Hij werd er trainer van ...

309
309
Extra optie voor Van Bommel? Belgische parel maakt indruk

Olympique Lyon heeft mogelijk een uitstekende zaak gedaan op de transfermarkt. Zij haalden Julien ...

143
143
Oefenmatchen: OHL, Cercle onderuit, STVV speelt gelijk

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. Cercle Brugge, Zulte Waregem, KV ...

58
58
'Club Brugge verliest Onyedika: clubs vinden akkoord'

Club Brugge gaat nog een sterkhouder verliezen. Raphael Onyedika trekt weldra de deur achter zich ...

582
582
'Rol Vandenhaute bekend, Alderweireld moét kiezen'

Wouter Vandenhaute is de hoofdaandeelhouder van Royal Antwerp FC, Toby Alderweireld stapt ook mee ...

690
690
Kana ziet goede evolutie: "Dàt is Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde verdienstelijk in en tegen Hammarby. Maar meer ook niet. Marco Kana kijkt al ...

249
249
'STVV dreigt volgende sterkhouder te verliezen'

STVV lijkt zich mogelijk op te maken voor een mogelijke wissel onder de lat. Hoewel er nog geen ...

122
122
Lierse SK klaar op de transfermarkt? Van den Abbeel oordeelt

Lierse SK is volop bezig aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De club uit de Challenger Pro ...

61
61
Rondje België: 'Rigaux in gesprek, Okereke terug naar JPL'

Dévy Rigaux gaat de kern van Feyenoord flink moeten uitdunnen. Er zijn véél te ...

170
170
Terug van mislukte passage bij Standard: "Euvrard was geen fan"

Bij Standard mogen al een aantal zomeraanwinsten van een jaar geleden weg. Een teken dat de ...

120
120
'Tzolis baalt al: Arsenal gaat plots voor énorme concurrent'

Soms is het toch bizar hoe bepaalde clubs denken op een transfermarkt. Neem nu Arsenal. Zij haalden ...

180
180
Zulte Waregem test flankaanvaller in oefenpartij

Zulte Waregem speelt namiddag een oefenpot tegen het Nederlandse Sparta Rotterdam. De fans van ...

141
141
Bruno maakt indruk: Sibierski moet volgen

Vitor Bruno laat tot op heden een goede indruk achter. Nog meer omdat de Portugese trainer voorlopig ...

356
356
KV Mechelen vindt akkoord en regelt 'Hollandse' transfer

KV Mechelen en zusterclub Helmond Sport hebben een volgende onderlinge transfer afgerond. De ...

102
102
Club-aanwinst imponeert: "Geweldig hem hier te hebben"

Club Brugge wil ook komend seizoen weer op meerdere fronten successen boeken. En dus werden deze ...

816
816
Westerlo heeft beet en stelt zevende aanwinst voor

KVC Westerlo is de meest bedrijvige Belgische club op de transfermarkt. De Kemphanen zagen eerst een ...

36
36
'Sibierski vloekt: lucratieve transfer niet aan de orde'

RSC Anderlecht wil zich in de resterende weken van de transferperiode nog verder versterken. ...

295
295

Meer sportnieuws