Nieuwe spits houdt Club Brugge stevig in zijn greep

door
Nieuwe spits houdt Club Brugge stevig in zijn greep

Roméo Vermant hoopte op veel speeltijd bij Club Brugge vorig seizoen, maar de concurrentie onder coach Ronny Deila was te zwaar. Ondanks een contractverlenging tot 2026, slaagde hij er niet in om indruk te maken en vroeg hij afgelopen winter om een transfer voor meer speelminuten.

Deze vond hij bij KVC Westerlo. Bij Westerlo, onder leiding van voormalig Club Brugge-coach Rik De Mil, maakte Vermant indruk. Hij scoorde in zijn eerste twee wedstrijden en won snel de harten van de fans.

Vermant is vastberaden om zijn stempel te drukken bij Club Brugge dit seizoen. Hij ziet zichzelf een vergelijkbaar pad volgen als Maxim De Cuyper, die na een uitleenperiode terugkeerde en een basisplaats veroverde.

LEES OOK: 'Puzzelwerken Hayen: termijn afwezigheid Vermant bekend'

Deila duwde Vermant naar de exit bij Club Brugge

Met de hoop op veel speeltijd in het vorige seizoen, zag Roméo Vermant al snel dat de concurrentie voor een plaats in de aanvalslinie van Club Brugge te zwaar was. Bovendien slaagde hij er niet in om indruk te maken in de kansen die hij kreeg van de toenmalige coach Ronny Deila.

Het Laatste Nieuws meldde vorige zomer dat de spits niet binnen de plannen van de coach paste. Vermant verlangde naar speelminuten op een hoger niveau, iets wat hij bij Club niet kon krijgen.

Een definitieve transfer van Vermant in de vorige zomer was evenwel uitgesloten. Niet voor niets werd zijn contract in mei verlengd tot en met 2026. Vorige winter heeft Vermant echter wel nadrukkelijk aangegeven te willen vertrekken bij Club Brugge.

De 20-jarige spits wilde een (tijdelijke) transfer om elders speelminuten te verzamelen op het hoogste niveau en die uitdaging vond hij bij KVC Westerlo.

Westerlo wordt in sneltempo verliefd op Vermant

Rik De Mil en Roméo Vermant werkten twee jaar zij aan zij bij Club NXT, waarbij Vermant twee jaar geleden de kans kreeg om onder de interim-hoofdcoach van Club Brugge zijn debuut te maken in het eerste elftal.

Toen De Mil overstapte naar KVC Westerlo, waar hij inmiddels al ontslagen is, slaagde hij erin om zijn poulain vorige winter op huurbasis naar de Kempen te halen. De komst van Vermant was cruciaal voor Westerlo vanwege de langdurige blessures van Kyan Vaesen en Lucas Stassin.

Gelukkig voor De Mil paste Vermant perfect in het systeem dat hij bij Westerlo hanteerde, aangezien er veel gelijkenissen waren met het systeem van Club NXT. En dat betaalde zich meteen uit.

In zijn eerste twee wedstrijden voor Westerlo, tegen AA Gent en Cercle Brugge, scoorde Vermant telkens een doelpunt. Gazet van Antwerpen was lovend:

“Zelfs als Romeo maar een halfjaar in de Kempen zou voetballen, gaan er in ’t Kuipje veel fans verliefd op hem worden. Een neus voor goals en een spits die met zijn acties voor de nodige frisheid zorgt. De zoon van Sven drukt nu al zijn stempel op Westerlo.”

Vermant is een spits die gemaakt is voor Club Brugge

Roméo Vermant is een stevige en jonge spits van 1,84 meter, die altijd strijd levert en volledig het motto van Club Brugge: ‘No Sweat, no glory’ belichaamt. Hij is een kind van de club, de chouchou van het Brugse publiek, en helemaal doordrenkt met blauw-zwart bloed.

“Hij is de Jan Ceulemans, de Gert Verheyen. Iemand die nooit opgeeft, dat heeft hij ook nooit gedaan”, stelde Pascal De Maesschalck, voormalig hoofd jeugdopleiding bij Club Brugge, in Het Laatste Nieuws.

Vermant heeft tot nu toe nog niet de grote doorbraak beleefd bij Club Brugge, maar hij blijft geloven dat de club hem ooit in de eerste ploeg ziet spelen. Dit veranderde niet door zijn uitleenbeurt aan Westerlo.

Zoals hij aan HUMO vertelde: “Soms moet je een stap terug zetten om er twee vooruit te gaan.”

Vermant is volwaardige speler van de A-kern

Roméo Vermant zag voor zichzelf een vergelijkbaar traject als Maxim De Cuyper, die na zijn uitleenperiode aan Westerlo terugkeerde naar Club Brugge en een basisplaats veroverde.

Hij realiseerde zich dat het moeilijk is voor een spits uit de eigen jeugdacademie om door te breken bij een topclub als Club Brugge, gezien de intense concurrentie en het feit dat spitsen vaak de duurste spelers zijn.

Spelers als Ferran Jutgla (aankoopprijs 5 miljoen euro), Igor Thiago, (aankoopprijs 11 miljoen euro) en Gustaf Nilsson (aankooprijs 6 miljoen euro), illustreren dit.

In het nieuwe voetbalseizoen zal Vermant er alles aan doen om na zijn uitleenbeurt aan KVC Westerlo zijn grote doorbraak te forceren bij Club Brugge. Nicky Hayen zei eind juni reeds dat de jonge spits een volwaardige speler is van de A-kern.

Vermant moet een volwaardige kans krijgen bij Club Brugge

Meest recent

Kompany verbaast met tirade: "Alsof ik nog verdediger was"

Vincent Kompany blijft uitstekend op dreef met Bayern München dit seizoen. Woensdagavond werd ...

8
8
Genk-talent slaat terug: "Dat is helemaal niet zo"

Genk beleefde tot dusver een wisselvallig seizoen, maar met zeges tegen Basel en OHL lijken ze ...

18
18
Pro League vs DAZN: nieuwe sleuteldatum bekend

Het bekervoetbal is deze week gewoon nog te volgen bij DAZN, ondanks de heisa van de afgelopen ...

153
153
'Genk ongerust: verrassende club jaagt op Karetsas'

Genk hoopt donderdag verder te kunnen gaan op zijn elan van de laatste weken door Anderlecht uit de ...

125
125
Coucke verrast opnieuw: mysterieuze video zet fans op scherp

RSC Anderlecht beleeft eindelijk opnieuw mooie dagen. Na opeenvolgende zeges tegen aartsrivalen Club ...

95
95
Doku kan topmaand bekronen met unicum sinds 2018

Jérémy Doku lijkt dit seizoen een nieuwe stap in zijn ontwikkeling gezet te hebben, ...

42
42
TRANSFERUURTJE: 'Straf gerucht Benteke, smaakmaker KVM gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

215
215
Oosting-effect: Kerk velt oordeel nieuwe Antwerp-coach

Royal Antwerp FC staat dit seizoen in de gevarenzone en Stef Wils werd na de nederlaag tegen rode ...

225
225
Engeland in de ban van Onana: nieuw Duivels wapen

Aston Villa duwde het Brighton van Maxim De Cuyper woensdagavond in de put. The Villains ...

62
62
Anthuenis sneert: “Wat heeft díé al bewezen bij Anderlecht?”

RSC Anderlecht draait dit seizoen mee bovenin het klassement. Donderdagavond staat de topper in de ...

342
342
Hubert strooit met lof: "Hij is zo belangrijk voor ons"

De topclubs lieten woensdagavond geen steken vallen in de Croky Cup. Ook landskampioen Union bekert ...

36
36
'Knaltransfer Igor Thiago: 3 clubs plannen winters bod'

Bij Club Brugge mogen ze zich tijdens de komende mercato's in de handen wrijven, want er lijken ...

167
167
Tzolis doet boekje open over 'crisis' bij Club Brugge

Club Brugge trok woensdagavond met de nodige druk naar Den Dreef. Sowieso is de beker een toernooi ...

268
268
Courtois verbaast Spaanse pers alweer en wacht beloning

Real Madrid heeft zich woensdagavond herpakt in LaLiga. Na een magere reeks van drie opeenvolgende ...

101
101
Alwéér frustratie bij Cinel: "Deze keer niet de ref..."

Cercle Brugge gaat alweer door een moeilijke periode en is in de competitie weggezakt naar de ...

98
98
WK-koorts stijgt: FIFA kondigt unieke samenwerking aan

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Vrijdag vindt de WK-loting plaats. Het is nu al uitkijken naar ...

17
17
'Puzzelwerken Hayen: termijn afwezigheid Vermant bekend'

Club Brugge wist woensdagavond een verlengstuk te breien aan zijn avontuur in de Croky Cup met een ...

507
507
Anthuenis voorspelt nu al volgende topspeler bij Anderlecht

RSC Anderlecht droomt weer stiekem van een prijs. Ze staan derde in de competitie met vijf punten ...

526
526
'Europese subtop zet zinnen op smaakmaker KV Mechelen'

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag Sporting Charleroi uit te ...

277
277
Bizarre goalgetter staat op bij AA Gent: "Dit is heel fijn"

AA Gent speelt tot op heden een zeer wisselvallig seizoen in de Jupiler Pro League, waar ze amper ...

120
120
Anderlecht zoekt: Hasi heeft één grote transferwens

RSC Anderlecht staat op een derde plaats in de Jupiler Pro League. Ze wonnen van Club Brugge en ...

316
316
Overmars schokt Anderlecht met 'schaamteloze' zet

In Neerpede wordt er gevloekt. Anderlecht legde meer dan twee miljoen op tafel voor een Nederlandse ...

617
617
Club Brugge te zwaar aangepakt? Hayen velt zijn oordeel

Club Brugge plaatste zich voor de volgende ronde van de Beker van België. Het won met 1-2 van ...

192
192
Jackpot voor Anderlecht en KRC Genk: '60 miljoen op komst'

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het vanavond in de Beker van België tegen elkaar op. De twee ...

531
531
Feest bij Antwerp: Oosting laat fans nu al dromen

Royal Antwerp FC leeft weer helemaal op. Na de stunt op het veld van Club Brugge wisten ze na een ...

252
252

Meer sportnieuws