Van kandidaat-Duivel tot 4de keuze: Hayen hakt knoop door

door
Van kandidaat-Duivel tot 4de keuze: Hayen hakt knoop door

Club Brugge won makkelijk met 3-0 van Norwich City, een Engelse tweedeklasser die vorig jaar 6de werd. Union SG zal een zwaardere test worden. Maar voor één speler was het een toch een teleurstellende match.

Enkele weken geleden opperden bepaalde Waalse journalisten dat Jorne Spileers defensief verder staat dan Zeno Debast. Dat is natuurlijk de waarheid geweld aandoen. Debast staat momenteel verder dan Spileers inzake het totale pakket als verdediger, wat elke scout je ook zal vertellen. Debast is defensief gegroeid en uitvoetballen is een aspect dat een moderne verdediger anno 2024 ook moet hebben. Debast speelde 106 matchen voor Anderlecht en de Rode Duivels, Spileers speelde 55 matchen op het hoogste niveau. 

Het Brugse talent moet nog stappen zetten, net als Debast weliswaar. Voor de 19-jarige centrale verdediger van Club Brugge is het wel niet makkelijk geworden sinds Nicky Hayen de hoofdtrainer is geworden.

LEES OOK: Sporting-Club: 'Onverwachte naam in Brugse selectie'

Spileers voorlopig vierde keuze

Hij verloor vrijwel meteen zijn basisplaats aan Joel Ordonez. Onder Ronny Deila was Spileers een vaste waarde. Hij deed dat behoorlijk, met ups en downs maar die zijn normaal bij een jong talent. Sommigen opperden hem zelfs als mogelijk Rode Duivel. Onder Hayen is Spileers echter naast de ploeg gevallen. In de Play-Offs startte hij 1 keer, en viel hij 1 keer in. Hij bleef 7 partijen zonder speelminuten op de bank en 1 match miste hij door blessure.

Brandon Mechele en Joel Ordonez kregen de voorkeur. Die eerste staat nu ook in de ploeg en die laatste moet nog terugkeren van internationale verplichtingen. Daarnaast haalde Club Brugge ook Zaïd Romero in huis. Die speelde tegen Norwich City en na 63 minuten kwam Spileers, die voordien met de tweede garnituur mocht aantreden tegen FCV Dender, in de ploeg. Een duidelijk signaal? Hij begint het seizoen (wellicht) als bankzitter.

Mechele als hét voorbeeld

Spileers lijkt momenteel vierde keuze te zijn als iedereen fit is. Dedryck Boyata is een speler die ze liever kwijt dan rijk zijn. Het Brugse jeugdproduct moet echter niet wanhopen. Het wordt een druk seizoen met heel veel matchen en hij zal nog wel in actie gaan komen. Dat is een zekerheid.

Daarnaast moet hij een voorbeeld nemen aan Mechele. Ook hij werd wel eens uit de ploeg gezet, maar hij knokte zich keer op keer terug. Kan Spileers zich ook terug in de ploeg spelen?

Gaat Spileers zich weer in de ploeg knokken?.

Meest recent

'Hommeles bij Anderlecht: miljoenenaankoop naar uitgang'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

47
47
Sporting-Club: 'Onverwachte naam in Brugse selectie'

Club Brugge reist dinsdagavond af naar Lissabon. Een dag later wordt daar namelijk het Champions ...

112
112
'Harde realiteit' bij Genk: "Worden ze niet vrolijk van"

De heenronde in de reguliere competitie zit erop en KRC Genk mag bij de teleurstellingen van het ...

91
91
Joos kijkt ogen uit bij Anderlecht: "Europese top én WK met Duivels"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

171
171
'Club Brugge grijpt in: topaanwinst in januari'

Halfweg de reguliere competitie staat Club Brugge netjes in het spoor van leider Union SG. Maar een ...

392
392
Opvallende optie voor Antwerp: JPL-coach naar Bosuil?

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

310
310
Eerste nederlaag Lammens: Engelse pers trekt harde conclusie

In de Engelse Premier League kreeg Manchester United maandag een flinke domper te verwerken. Ondanks ...

258
258
'Anderlecht in shock: Man City-topdeal in de maak'

Anderlecht ruikt een unieke kans: een 18-jarige goalgetter die in Engeland alles aan flarden schiet, ...

294
294
'Nieuwe coach Antwerp: Overmars spreekt met topkandidaat'

Antwerp FC staat in de komende weken voor een loodzwaar programma. De vraag is welke trainer dat ...

192
192
'WK-selectie Duivels: verrassende naam plots in de running'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

313
313
'Nieuwe transferstrategie Anderlecht: potentiële goudmijn'

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend geen goede wedstrijd op het veld van La Louvière, ...

246
246
Club doet gouden zet: bliksemvertrek voor topaanwinst?

In de Champions League gaat Club Brugge woensdagavond op bezoek bij Sporting CP. Voor de spelers ...

496
496
DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

541
541
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

369
369
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

501
501
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

319
319
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

349
349
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

82
82
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

366
366
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

300
300
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

228
228
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

390
390
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

148
148
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

118
118
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

195
195

Meer sportnieuws