Van kandidaat-Duivel tot 4de keuze: Hayen hakt knoop door

1282 stemmen
Van kandidaat-Duivel tot 4de keuze: Hayen hakt knoop door

Club Brugge won makkelijk met 3-0 van Norwich City, een Engelse tweedeklasser die vorig jaar 6de werd. Union SG zal een zwaardere test worden. Maar voor één speler was het een toch een teleurstellende match.

Enkele weken geleden opperden bepaalde Waalse journalisten dat Jorne Spileers defensief verder staat dan Zeno Debast. Dat is natuurlijk de waarheid geweld aandoen. Debast staat momenteel verder dan Spileers inzake het totale pakket als verdediger, wat elke scout je ook zal vertellen. Debast is defensief gegroeid en uitvoetballen is een aspect dat een moderne verdediger anno 2024 ook moet hebben. Debast speelde 106 matchen voor Anderlecht en de Rode Duivels, Spileers speelde 55 matchen op het hoogste niveau. 

Het Brugse talent moet nog stappen zetten, net als Debast weliswaar. Voor de 19-jarige centrale verdediger van Club Brugge is het wel niet makkelijk geworden sinds Nicky Hayen de hoofdtrainer is geworden.

LEES OOK: Antwerp plukt zeer groot talent weg bij Club Brugge

Spileers voorlopig vierde keuze

Hij verloor vrijwel meteen zijn basisplaats aan Joel Ordonez. Onder Ronny Deila was Spileers een vaste waarde. Hij deed dat behoorlijk, met ups en downs maar die zijn normaal bij een jong talent. Sommigen opperden hem zelfs als mogelijk Rode Duivel. Onder Hayen is Spileers echter naast de ploeg gevallen. In de Play-Offs startte hij 1 keer, en viel hij 1 keer in. Hij bleef 7 partijen zonder speelminuten op de bank en 1 match miste hij door blessure.

Brandon Mechele en Joel Ordonez kregen de voorkeur. Die eerste staat nu ook in de ploeg en die laatste moet nog terugkeren van internationale verplichtingen. Daarnaast haalde Club Brugge ook Zaïd Romero in huis. Die speelde tegen Norwich City en na 63 minuten kwam Spileers, die voordien met de tweede garnituur mocht aantreden tegen FCV Dender, in de ploeg. Een duidelijk signaal? Hij begint het seizoen (wellicht) als bankzitter.

Mechele als hét voorbeeld

Spileers lijkt momenteel vierde keuze te zijn als iedereen fit is. Dedryck Boyata is een speler die ze liever kwijt dan rijk zijn. Het Brugse jeugdproduct moet echter niet wanhopen. Het wordt een druk seizoen met heel veel matchen en hij zal nog wel in actie gaan komen. Dat is een zekerheid.

Daarnaast moet hij een voorbeeld nemen aan Mechele. Ook hij werd wel eens uit de ploeg gezet, maar hij knokte zich keer op keer terug. Kan Spileers zich ook terug in de ploeg spelen?

Gaat Spileers zich weer in de ploeg knokken?.

Meest recent

Antwerp plukt zeer groot talent weg bij Club Brugge

De 'war on talent' is énorm hevig. Het lijkt met het jaar steviger te worden, nu Belgische ...

66
66
Bayern-spelers dol op Kompany: "Nog nooit zoveel geleerd"

In Anderlecht maakte Wouter Vandenhaute misschien wel de grootste blunder in de clubgeschiedenis ...

35
35
De Bilde komt met héél straf transfernieuws bij Union SG

Union SG gaat deze zomer weer heel wat spelers de club zien verlaten. De Brusselaars weten dat een ...

69
69
Sibierski gaat (deels) terug naar vorig RSCA-beleid

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgesloten met een 5-1-nederlaag tegen Union SG. RSCA pakte een ...

250
250
Van Gucht doet opmerkelijke onthulling rond Blanka Vlasić

Ruben Van Gucht trekt andermaal alle aandacht naar zich toe. Terwijl hij binnenkort een dochter ...

57
57
STVV zoekt opvolger Vrancken: dit zijn 10 kandidaten

Wouter Vrancken verlaat STVV, wat iedereen al een tijdje zag aankomen. De Kanaries willen op korte ...

239
239
Maziz deelt sneertje uit aan bestuur van OH Leuven

Bij OH Leuven gaan ze de nodige spelers van de hand doen. Eén van hen is alvast Youssef ...

33
33
Talentenfabriek KRC Genk: nog jaren plezier voor de fans

KRC Genk kan zijn seizoen enkel nog redden met een (ondertussen onverhoopt?) Europees ticket, al was ...

75
75
Wie wordt trainer van Anderlecht? Dit zijn 10 kandidaten

Het seizoen is voorbij in de Jupiler Pro League. Eindelijk, zullen ze denken bij RSC Anderlecht. De ...

1111
1111
'Anderlecht heeft knoop over Taravel doorgehakt'

Voor Anderlecht eindigde het seizoen bijzonder pijnlijk, want in de slotmatch kreeg het zondag een ...

238
238
'Spraakmakende transfer voor Julien Duranville'

Op geen positie is de weelde bij de Rode Duivels wellicht groter dan op de flanken. Rudi Garcia kon ...

103
103
Bormans kondigt stevig transfervuurwerk aan bij Union

Union heeft voor het derde seizoen op rij een prijs gepakt. Na een beker en een titel in de twee ...

144
144
16-jarige international voor Club: "Als Yamal dat kon..."

Nu het seizoen erop zit, mogen de meeste spelers van Club Brugge op vakantie. Voor sommigen komen er ...

199
199
Schokgolf na WK-selectie Spanje: Real Madrid verbijsterd

Spanje trekt straks als dé absolute topfavoriet naar het WK. Bondscoach Luis de la Fuente gaf ...

200
200
Standard grijpt keihard in na knokpartijen

Voor Standard eindigde het seizoen met een stevige valse noot. Met een thuisnederlaag tegen ...

156
156
Club Brugge baalt: transfer lijkt van de baan

Club Brugge heeft deze week stevig gevierd, want donderdag veroverde het de landstitel en die zette ...

206
206
Smaakmaker Union helder: "Ik wil nieuwe uitdaging"

Union eindigde zondag zijn seizoen in stijl met een klinkende 5-1 tegen Anderlecht. Het werd zo voor ...

150
150
Garcia ziet al een Rode Duivel afhaken voor WK

Nu het clubseizoen er in de meeste landen opzit, kunnen de ogen alsmaar meer gericht worden op het ...

294
294
TRANSFERUURTJE: 'Vrancken spreekt, Club beslist over Seys'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

354
354
‘Argentinië in paniek: WK in gevaar voor Lionel Messi?’

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De sterspelers denken al aan het ...

52
52
Anderlecht jubelt: ‘Doet beter dan Lukaku en Tielemans’

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Elke jaar breken nieuwe talenten door bij ...

262
262
‘Ambras bij Club Brugge: Van den Heuvel plots misnoegd'

Doelmannen en Club Brugge, het was dit seizoen een moeilijk huwelijk. Er was de rotatiediscussie met ...

744
744
'Union SG neemt beslissing over vertrek Burgess'

Christian Burgess speelde gisteren alweer in een zetel tegen RSC Anderlecht. Opvallend: de Britse ...

316
316
Mechele en Vanaken genieten: "Ik kan de volgende zijn"

Club Brugge nam op heel mooie wijze afscheid van Simon Mignolet. Veruit een van de beste keepers ...

123
123
Toptransfer OHL: "Er is interesse uit Italië"

Bij OH Leuven wisten ze zich te handhaven in de Jupiler Pro League, maar dat is dan ook het enige ...

67
67

Meer sportnieuws