Van kandidaat-Duivel tot 4de keuze: Hayen hakt knoop door

1282
Van kandidaat-Duivel tot 4de keuze: Hayen hakt knoop door

Club Brugge won makkelijk met 3-0 van Norwich City, een Engelse tweedeklasser die vorig jaar 6de werd. Union SG zal een zwaardere test worden. Maar voor één speler was het een toch een teleurstellende match.

Enkele weken geleden opperden bepaalde Waalse journalisten dat Jorne Spileers defensief verder staat dan Zeno Debast. Dat is natuurlijk de waarheid geweld aandoen. Debast staat momenteel verder dan Spileers inzake het totale pakket als verdediger, wat elke scout je ook zal vertellen. Debast is defensief gegroeid en uitvoetballen is een aspect dat een moderne verdediger anno 2024 ook moet hebben. Debast speelde 106 matchen voor Anderlecht en de Rode Duivels, Spileers speelde 55 matchen op het hoogste niveau. 

Het Brugse talent moet nog stappen zetten, net als Debast weliswaar. Voor de 19-jarige centrale verdediger van Club Brugge is het wel niet makkelijk geworden sinds Nicky Hayen de hoofdtrainer is geworden.

LEES OOK: ‘Blessureverdict Ordonez gooit transferplannen in de war’

Spileers voorlopig vierde keuze

Hij verloor vrijwel meteen zijn basisplaats aan Joel Ordonez. Onder Ronny Deila was Spileers een vaste waarde. Hij deed dat behoorlijk, met ups en downs maar die zijn normaal bij een jong talent. Sommigen opperden hem zelfs als mogelijk Rode Duivel. Onder Hayen is Spileers echter naast de ploeg gevallen. In de Play-Offs startte hij 1 keer, en viel hij 1 keer in. Hij bleef 7 partijen zonder speelminuten op de bank en 1 match miste hij door blessure.

Brandon Mechele en Joel Ordonez kregen de voorkeur. Die eerste staat nu ook in de ploeg en die laatste moet nog terugkeren van internationale verplichtingen. Daarnaast haalde Club Brugge ook Zaïd Romero in huis. Die speelde tegen Norwich City en na 63 minuten kwam Spileers, die voordien met de tweede garnituur mocht aantreden tegen FCV Dender, in de ploeg. Een duidelijk signaal? Hij begint het seizoen (wellicht) als bankzitter.

Mechele als hét voorbeeld

Spileers lijkt momenteel vierde keuze te zijn als iedereen fit is. Dedryck Boyata is een speler die ze liever kwijt dan rijk zijn. Het Brugse jeugdproduct moet echter niet wanhopen. Het wordt een druk seizoen met heel veel matchen en hij zal nog wel in actie gaan komen. Dat is een zekerheid.

Daarnaast moet hij een voorbeeld nemen aan Mechele. Ook hij werd wel eens uit de ploeg gezet, maar hij knokte zich keer op keer terug. Kan Spileers zich ook terug in de ploeg spelen?

Gaat Spileers zich weer in de ploeg knokken?.

Meest recent

Vanwesemael geeft duidelijk aan wat er misloopt bij STVV

STVV leek op weg naar een goede start van het seizoen, maar de nul op zes tegen SK Beveren en KVC ...

7
7
Anderlecht zet trainer op straat

Een ontslag bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben Jelle Coene de deur gewezen. Die boekte zeer ...

136
136
KRC Genk met povere start: Thorup benoemt problemen

Jess Thorup is niet goed begonnen bij KRC Genk. De Limburgers mikken op de top drie, maar met een 9 ...

49
49
Bruno ziet drie absolute sterkhouders opstaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende een goede start van het seizoen. Ze haken aan bij de top in de klassering en ...

149
149
Ontslagvraag op tafel bij KV Mechelen: “Forse uitspraken”

KV Mechelen speelde afgelopen speeldag doelpuntenloos gelijk tegen Lommel en Malinwa staat nog ...

109
109
‘Blessureverdict Ordonez gooit transferplannen in de war’

Joel Ordonez stond al een paar keer dichtbij een transfer. Afgelopen zomer leek de centrale ...

76
76
‘La Louvière hakt knoop door over Edward Still’

La Louvière ging afgelopen speeldag met 2-0 onderuit tegen rechtstreekse concurrent ...

66
66
Code rood bij KRC Genk: Jess Thorup in de problemen?

KRC Genk ging afgelopen speeldag roemloos onderuit tegen Club Brugge. De formatie van Jess Thorup is ...

183
183
Anderlecht en Vitor Bruno krijgen ferme waarschuwing

RSC Anderlecht boekte afgelopen speeldag een 3-0 zege tegen Zulte Waregem. Paars-Wit sprong daardoor ...

158
158
'Club Brugge incasseert ferme tegenslag Joel Ordonez'

Joel Ordonez werd al verschillende keren in verband gebracht met een knaltransfer, maar de ...

218
218
'KV Mechelen zet druk op Vanderbiest: twee opvolgers''

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Vorig seizoen was Malinwa nog de grote revelatie ...

200
200
Sensationele comeback: twee trainers ruiken bloed in CPL

Ook in de Challenger Pro League is de eerste fase van de competitie achter de rug. En daarbij vallen ...

144
144
TRANSFERUURTJE: ‘JPL-ontslag nakend, comeback bij STVV’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

315
315
‘Uniek fenomeen’ in JPL: “De rest kijkt machteloos toe”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver en helemaal bovenaan prijkt alweer Union SG. Sinds de ...

154
154
Italië gaat los op Diego Moreira: boodschap voor AC Milan

Diego Moreira is bij AC Milan nog geen onbetwistbare basispion, maar de buitenspeler heeft zich de ...

100
100
Ruben Van Gucht gaat diep door het stof: Verbijsterende exit

Ruben Van Gucht beleefde een weekend van uitersten. Terwijl zijn vriendin Valentine Besard de titel ...

72
72
Vandenbempt over RSCA: "Als ze dit kunnen bevestigen..."

Bij RSC Anderlecht wisten ze een overetuigende 3-0-zege te boeken tegen Zulte Waregem. De start van ...

388
388
Tresoldi vol lof: "Speciale vermelding voor hen"

Club Brugge kon eindelijk een topper winnen. De Bruggelingen waren in de topmatchen dit seizoen nog ...

189
189
Vandenbempt over JPL-topper: "Verdiende Duivels-selectie"

De Rode Duivels maken zich klaar voor een lange interlandperiode met maar liefst vier wedstrijden. ...

144
144
Leko is trots én geeft boodschap aan KRC Genk

Club Brugge won verdiend van KRC Genk. De 3-0 was overdreven, de Limburgers kregen immers ook genoeg ...

249
249
Albert maakt eerste balans op van Anderlecht

RSC Anderlecht maakt progressie. Er staat een betere selectie dan vorig jaar en Vitor Bruno heeft ...

452
452
Heynen en Smets geven hét pijnpunt van KRC Genk prijs

KRC Genk gaat voorlopig verder op zijn eland van vorig seizoen. Het is te weinig. De druk neemt toch ...

309
309
Forbs smult van Club Brugge-tweetal: "Fantastische speler"

Na zijn domme rode kaart tegen AA Gent was Carlos Forbs nog de grote zondebok bij Club Brugge. Maar ...

392
392
Na zure owngoal: opvallende Lammens-reactie in Engelse pers

Manchester United blijft maar aanmodderen in de Premier League met een povere 5 op 15. Zondag raakte ...

244
244
Antwerp benadeeld? Oud-ref dient Compper van antwoord

Antwerp FC heeft het eerste luik van het seizoen afgesloten met een tegenvallende reeks van 0 op 12. ...

375
375

Meer sportnieuws