Van kandidaat-Duivel tot 4de keuze: Hayen hakt knoop door

1282 stemmen
Van kandidaat-Duivel tot 4de keuze: Hayen hakt knoop door

Club Brugge won makkelijk met 3-0 van Norwich City, een Engelse tweedeklasser die vorig jaar 6de werd. Union SG zal een zwaardere test worden. Maar voor één speler was het een toch een teleurstellende match.

Enkele weken geleden opperden bepaalde Waalse journalisten dat Jorne Spileers defensief verder staat dan Zeno Debast. Dat is natuurlijk de waarheid geweld aandoen. Debast staat momenteel verder dan Spileers inzake het totale pakket als verdediger, wat elke scout je ook zal vertellen. Debast is defensief gegroeid en uitvoetballen is een aspect dat een moderne verdediger anno 2024 ook moet hebben. Debast speelde 106 matchen voor Anderlecht en de Rode Duivels, Spileers speelde 55 matchen op het hoogste niveau. 

Het Brugse talent moet nog stappen zetten, net als Debast weliswaar. Voor de 19-jarige centrale verdediger van Club Brugge is het wel niet makkelijk geworden sinds Nicky Hayen de hoofdtrainer is geworden.

LEES OOK: Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Spileers voorlopig vierde keuze

Hij verloor vrijwel meteen zijn basisplaats aan Joel Ordonez. Onder Ronny Deila was Spileers een vaste waarde. Hij deed dat behoorlijk, met ups en downs maar die zijn normaal bij een jong talent. Sommigen opperden hem zelfs als mogelijk Rode Duivel. Onder Hayen is Spileers echter naast de ploeg gevallen. In de Play-Offs startte hij 1 keer, en viel hij 1 keer in. Hij bleef 7 partijen zonder speelminuten op de bank en 1 match miste hij door blessure.

Brandon Mechele en Joel Ordonez kregen de voorkeur. Die eerste staat nu ook in de ploeg en die laatste moet nog terugkeren van internationale verplichtingen. Daarnaast haalde Club Brugge ook Zaïd Romero in huis. Die speelde tegen Norwich City en na 63 minuten kwam Spileers, die voordien met de tweede garnituur mocht aantreden tegen FCV Dender, in de ploeg. Een duidelijk signaal? Hij begint het seizoen (wellicht) als bankzitter.

Mechele als hét voorbeeld

Spileers lijkt momenteel vierde keuze te zijn als iedereen fit is. Dedryck Boyata is een speler die ze liever kwijt dan rijk zijn. Het Brugse jeugdproduct moet echter niet wanhopen. Het wordt een druk seizoen met heel veel matchen en hij zal nog wel in actie gaan komen. Dat is een zekerheid.

Daarnaast moet hij een voorbeeld nemen aan Mechele. Ook hij werd wel eens uit de ploeg gezet, maar hij knokte zich keer op keer terug. Kan Spileers zich ook terug in de ploeg spelen?

Gaat Spileers zich weer in de ploeg knokken?.

Meest recent

Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

59
59
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

47
47
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

37
37
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

433
433
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

173
173
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

80
80
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

94
94
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

96
96
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

9
9
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

82
82
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

246
246
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

101
101
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

362
362
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

95
95
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

31
31
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

129
129
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

522
522
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

186
186
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

66
66
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

330
330
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

254
254
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

130
130
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

186
186
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

491
491
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

93
93

Meer sportnieuws