Van kandidaat-Duivel tot 4de keuze: Hayen hakt knoop door

1282
Van kandidaat-Duivel tot 4de keuze: Hayen hakt knoop door

Club Brugge won makkelijk met 3-0 van Norwich City, een Engelse tweedeklasser die vorig jaar 6de werd. Union SG zal een zwaardere test worden. Maar voor één speler was het een toch een teleurstellende match.

Enkele weken geleden opperden bepaalde Waalse journalisten dat Jorne Spileers defensief verder staat dan Zeno Debast. Dat is natuurlijk de waarheid geweld aandoen. Debast staat momenteel verder dan Spileers inzake het totale pakket als verdediger, wat elke scout je ook zal vertellen. Debast is defensief gegroeid en uitvoetballen is een aspect dat een moderne verdediger anno 2024 ook moet hebben. Debast speelde 106 matchen voor Anderlecht en de Rode Duivels, Spileers speelde 55 matchen op het hoogste niveau. 

Het Brugse talent moet nog stappen zetten, net als Debast weliswaar. Voor de 19-jarige centrale verdediger van Club Brugge is het wel niet makkelijk geworden sinds Nicky Hayen de hoofdtrainer is geworden.

LEES OOK: Vanaken op tribunes bij Club: Leko speelt open kaart

Spileers voorlopig vierde keuze

Hij verloor vrijwel meteen zijn basisplaats aan Joel Ordonez. Onder Ronny Deila was Spileers een vaste waarde. Hij deed dat behoorlijk, met ups en downs maar die zijn normaal bij een jong talent. Sommigen opperden hem zelfs als mogelijk Rode Duivel. Onder Hayen is Spileers echter naast de ploeg gevallen. In de Play-Offs startte hij 1 keer, en viel hij 1 keer in. Hij bleef 7 partijen zonder speelminuten op de bank en 1 match miste hij door blessure.

Brandon Mechele en Joel Ordonez kregen de voorkeur. Die eerste staat nu ook in de ploeg en die laatste moet nog terugkeren van internationale verplichtingen. Daarnaast haalde Club Brugge ook Zaïd Romero in huis. Die speelde tegen Norwich City en na 63 minuten kwam Spileers, die voordien met de tweede garnituur mocht aantreden tegen FCV Dender, in de ploeg. Een duidelijk signaal? Hij begint het seizoen (wellicht) als bankzitter.

Mechele als hét voorbeeld

Spileers lijkt momenteel vierde keuze te zijn als iedereen fit is. Dedryck Boyata is een speler die ze liever kwijt dan rijk zijn. Het Brugse jeugdproduct moet echter niet wanhopen. Het wordt een druk seizoen met heel veel matchen en hij zal nog wel in actie gaan komen. Dat is een zekerheid.

Daarnaast moet hij een voorbeeld nemen aan Mechele. Ook hij werd wel eens uit de ploeg gezet, maar hij knokte zich keer op keer terug. Kan Spileers zich ook terug in de ploeg spelen?

Gaat Spileers zich weer in de ploeg knokken?.

Meest recent

Totale crisis KVK, Jonckheere op de wip: "Ben beschaamd"

De eerste interland-break van het seizoen, uitzonderlijk een extra lange, komt eraan. En dat ...

2
2
Vanaken op tribunes bij Club: Leko speelt open kaart

Club Brugge hield zondagmiddag de drie punten thuis tegen Antwerp FC: 3-1. Nochtans verscheen de ...

47
47
4 op 12 voor United: optreden Tielemans verdeelt Engelse pers

Manchester United heeft een tegenvallende start van de Premier League genomen. De grootmacht telt ...

24
24
Gent blijft ongeslagen: "Dát is het verschil met vorig seizoen"

Na zes speeldagen is AA Gent zijn maximum van de punten kwijt. Maar ondertussen hebben de Buffalo's ...

55
55
‘Van Bommel schokt België met harde Lukaku-ingreep’

Romelu Lukaku begon donderdag tegen AS Roma voor de zesde keer op rij op de bank bij ...

236
236
Antwerp pakt 0 op 9: Compper uit grootste frustratie

Antwerp FC is er niet in geslaagd om net als vorig seizoen te gaan stunten op het veld van Club ...

389
389
'Alarm bij Club: oorzaak gevonden voor Sommer-debacle'

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC. Achteraf ging het echter vooral over Yann ...

389
389
Anderlecht krijgt uitsluitsel over blessure Biancone

In aanloop naar het Europese duel tegen Olympique Lyon, heeft RSC Anderlecht nog wat extra ...

173
173
Nainggolan op de bank: Stijnen haalt stevig uit

De voorbije seizoenen was Patro Eisden nog een vaste waarde in de strijd om de play-offs in de ...

326
326
Adedeji-Sternberg doet opvallend boekje open over Club-soap

KRC Genk slaagde er zondag als eerste in om dit seizoen AA Gent punten te ontfutselen. Vooral ...

229
229
Napoli kan weer winnen: De Bruyne krijgt enorme lof

Bij Napoli slaakten ze zondag een zucht van opluchting. Na een nul op zes in de Serie A én ...

234
234
Sassuolo-Belgen stunten tegen Juve, nipte zege Godts en PSG

Er werd zondagavond ook nog in het buitenland gevoetbald. Daar boekte invaller Mika Godts met PSG ...

54
54
Essvee trekt verrassende conclusie na eerste nederlaag

Er stond zondagnamiddag nog een duel op het programma tussen twee van de revelaties van het ...

142
142
Eerste trainersontslag JPL? "Trainer is verantwoordelijk..."

Na zes speeldagen oogt de situatie bij enkele teams in de Jupiler Pro League stilaan zeer precair. ...

258
258
Club ziet transfer eindelijk renderen: "Heb het nu begrepen"

Club Brugge heeft zondagmiddag zijn opdracht tegen Antwerp tot een goed einde gebracht, want de ...

297
297
Vierde nederlaag op rij voor Patro na dolle slotfase

De slotwedstrijd van de vijfde speeldag in de Challenger Pro League heeft nog een opmerkelijk ...

132
132
Kortrijk nog steeds puntenloos na pandoering in kelderkraker

Na zes speeldagen blijft KV Kortrijk als enige puntenloos in de Jupiler Pro League. De Kerels kregen ...

107
107
Leko velt oordeel over prestatie van Club Brugge

Club Brugge won verdiend met 3-1 van Royal Antwerp FC. Het is echter ook duidelijk dat er nog veel ...

296
296
Charleroi blijft verrassen en zegeviert aan de Gaverbeek

Sporting Charleroi en Zulte Waregem waren goed begonnen aan het seizoen. De twee stonden vanavond ...

37
37
‘Nieuwe Coucke-ramp al in de maak bij Anderlecht’

Anderlecht gaf deze zomer opnieuw bijna dertig miljoen euro uit. De zuinige zege bij KV Mechelen ...

713
713
De Mil looft zijn ploeg: "Dat was top"

AA Gent pakte een punt op het veld van KRC Genk. Alweer een correcte prestatie van de Buffalo's, die ...

162
162
Haaland krijgt Old Trafford stil, Kompany dankt Kane

In de Bundesliga ging Bayern München op bezoek bij Elversberg. In de Premier League stond de ...

58
58
Thorup scherp: "Dat was onacceptabel"

Alwéér puntenverlies voor KRC Genk. De Limburgers speelden 1-1 tegen AA Gent. Daar kan ...

498
498
Drama bij Union: Mac Allister maandenlang buiten strijd

Union SG boekte zaterdagavond een ruime 5-0-overwinning tegen Lommel SK. Maar voor die overwinning ...

162
162
Barça niet te stuiten: Yamal en co pakken 15 op 15

Er staat dit seizoen geen maat op FC Barcelona. De troepen van coach Hansi Flick boekten ...

54
54

Meer sportnieuws