Genk gaat kopje onder, nieuwkomer maakt meteen indruk

door
Genk gaat kopje onder, nieuwkomer maakt meteen indruk

Na een geslaagde zomerstage bij onze noorderburen kreeg Genk woensdag zelf een Nederlandse ploeg over de vloer. In het eigen H. Essers Talent Park gingen de Limburgers in een vriendschappelijke partij achter gesloten deuren, die door technische problemen helaas nergens live te volgen was, met 1-2 onderuit tegen Go Ahead Eagles.

Thorsten Fink koos voor een enigszins onuitgegeven en vooral erg aanvallende opstelling. Zo vormden Ken Nkuba, Josué Kongolo en Adrián Palacios samen het trio achterin, terwijl Christopher Bonsu Baah en Alieu Fadera de flanken voor hun rekening namen. Op het middenveld kregen jonkies Ibrahima Sory Bangoura en Thomas Claes hun kans.

LEES OOK: Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

Oh maakt indruk

Konstantinos Karetsas en Yira Sor speelden dan weer in steun van diepe spits Hyeon-Gyu Oh, die dus zijn officieuze debuut mocht vieren in Genkse loondienst. Vooraf liet zijn spitsbroer Tolu Arokodare alvast weten reeds onder de indruk te zijn van zijn nieuwe concurrent. "His shooting is crazy, bro", vertelde hij namelijk aan Het Belang van Limburg.

Dat zag hoe Oh, die eerst wel even tijd nodig had om zijn draai te vinden, tevens een goede dribbelaar blijkt. Met enkele snelle bewegingen wist de 23-jarige Zuid-Koreaan zijn tegenstander een paar keer op het verkeerde been te zetten. Na de pauze, toen Fink behalve Claes en doelman Mike Penders zijn volledige elftal wisselde, zat zijn match erop.

Prima Penders

Na een eerste helft met kansen langs weerzijden, waarin Penders zich andermaal onderscheidde, stond Genk op dat moment al met 0-1 in het krijt na een goal van Edvarsen. Een kwartier later verdubbelde Adekanye verdiend die voorsprong. Nadien ging Genk nadrukkelijk op zoek naar de aansluitingstreffer, die er uiteindelijk ook kwam via Arokodare.

Verder geraakten de Limburgers echter niet, waardoor ze na de nederlaag tegen Feyenoord dus voor een tweede keer op rij kopje onder gingen. Zaterdag staat in de Cegeka Arena nog de galamatch tegen Lille op het programma. Fink hoopt dan ongetwijfeld op een succesvolle generale repetitie voor de competitiestart tegen Standard een week later.

KRC Genk eerste helft: Penders - Nkuba, Kongolo, Palacios - Fadera, Bangoura, Claes, Bonsu Baah - Karetsas, Sor - Oh.

KRC Genk tweede helft: Penders - Sadick, Smets, Onstein - Steuckers, Hrosovsky, Haroun, Kayembe - Lukanic, Claes - Tolu.

Wie zal volgens u als titularis aan het seizoen beginnen?

Meest recent

Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

7
7
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

14
14
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

26
26
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

223
223
Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

73
73
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

18
18
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

31
31
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

199
199
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

299
299
CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

In de Challenger Pro League draait de ontknoping van de reguliere competitie op volle toeren. ...

86
86
Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

256
256
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

325
325
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

377
377
Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

301
301
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona wil zich in de komende weken verzekeren van de Spaanse titel én de Champions ...

110
110
Feyenoord faalt: PSV vanuit zetel kampioen van Nederland

PSV heeft zich voor de derde keer op rij tot Nederlands gekroond. Dat zat er natuurlijk al een hele ...

49
49
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

549
549
Hete transferzomer Club Brugge: vijf topaanwinsten onderweg

Simon Mignolet kondigde afgelopen donderdag aan dat hij na het seizoen met pensioen gaat als ...

723
723
Mechele speelt open kaart: "Zij zijn geen titelkandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

239
239
'Anderlecht-exit in de maak: De Cat legt eisen op tafel'

Nathan De Cat wil in de komende weken schitteren in de Champions' Play-Offs en heeft ook de ...

311
311
Potje Lamine Yamal kookt over: Flick komt met verklaring

FC Barcelona heeft zaterdag gouden zaken gedaan in de Spaanse titelstrijd. Terwijl grote rivaal Real ...

71
71
'City eist uitsluitsel Guardiola: opvolger al aangeduid'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

131
131
Nieuw goudhaantje voor KRC Genk: "Legacy voortzetten"

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

336
336
Union bevoordeeld tegen STVV? Frank Boeckx velt verdict

Leider Union SG heeft een foutloze start van de Champions' Play-Offs genomen. De Brusselaars wonnen ...

376
376
Goedkope strafschop tegen Antwerp: Oosting reageert

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

215
215

Meer sportnieuws