Chelsea-statement, spelers blokken Fernandez na racismerel

door
Chelsea-statement, spelers blokken Fernandez na racismerel

Enzo Fernandez zit in een storm van kritiek na de racistische en discriminerende spreekkoren van de Argentijnse nationale ploeg na winst in de Copa América.

Ook bij Chelsea rommelt het omdat Fernandez de aansteker van het incident was. De Argentijnse spelers zongen over de nationale ploeg van Frankrijk. De Londense club kwam met een statement naar buiten.

Racistisch lied

De spelers zongen een lied over de Franse nationale ploeg. ‘Ze spelen voor Frankrijk, maar komen uit Angola. Zijn moeder is Nigeriaans, zijn vader komt uit Kameroen. Maar op het paspoort staat Fransman’, doelend op de Franse spelers van Afrikaanse origine. Wesley Fofana, ploegmakker van Fernandez, reagerde al onthutst: ‘Dit is voetbal in 2024, ongeremd racisme’.

Fofana, Malo Gusto en Axel Disasi hebben Fernandez ook al geblokkeerd op sociale media en Chelsea lijkt ook zelf in te grijpen. Het kwam alvast met een statement. De Franse voetbalbond is dan weer van plan een klacht neer te leggen.

‘Chelsea vindt alle vormen van discriminatie volledig onaanvaardbaar. We zijn trots dat Chelsea een diversie, inclusieve club is waar mensen uit alle culturen, gemeenschappen en identiteiten zich welkom voelen’, klinkt het bij de Engelse topclub. 

LEES OOK: Romeo Lavia krijgt duidelijke boodschap bij Chelsea

Excuses Fernandez

Ondertussen bood de Argentijnse middenvelder al via sociale media zijn excuses aan. 'Ik ben tegen discriminatie op elke manier. Het spijt me dat ik me heb laten gaan in de euforie van onze Copa América-winst. De video, dat moment, die woorden; ze weerspiegelen niet mijn overtuigingen en mijn karakter. Het spijt me enorm.'

Moet Fernandez worden gestraft?

Meest recent

'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

27
27
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

94
94
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

193
193
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

97
97
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

83
83
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

424
424
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

224
224
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

114
114
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

491
491
Standard heeft ferme waarschuwing voor Anderlecht

Komende speeldag staat de klassieker tussen RSC Anderlecht en Standard Luik op het programma. ...

400
400
Simeone roept meteen oorlogstaal richting Club Brugge

Club Brugge neemt het in de tussenronde van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

596
596
Pro League komt met hard statement voor supporters

De afgelopen seizoenen werden er al verschillende wedstrijden gestaakt door het gebruik van ...

237
237
Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Royal Antwerp FC wil zich nog versterken op het slot van de wintermercato. The Great Old kijkt ...

455
455
‘Club Brugge heeft toptalent beet: transferplan onthuld’

Club Brugge is nog niet klaar op de wintermercato. Blauw-Zwart wil nog flink uitpakken en wordt met ...

334
334
Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

91
91
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

533
533
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

354
354
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

106
106
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

222
222
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

574
574
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

305
305
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

77
77
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

117
117
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

47
47
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

489
489

Meer sportnieuws