Hayen haalt De Cuyper-vervanger naar Club Brugge

door
Hayen haalt De Cuyper-vervanger naar Club Brugge

Bij Club NXT barst het van de jonge talenten die klaarstaan om door te breken in de eerste ploeg. Een opvallende naam is Joaquin Seys (19), de aanvoerder van Club NXT. Maxim De Cuyper voorspelde hem een grote toekomst, en Seys klopt nadrukkelijk op de deur van de eerste ploeg.

Seys traint volledig mee met de A-kern en door blessures in het team wordt verwacht dat Seys aan het begin van het seizoen in de basis zal staan, inclusief in de Supercup tegen Union SG.

Seys’ speelstijl wordt vergeleken met die van Maxim De Cuyper, met zijn sterke balbehandeling, goede offensieve impulsen, en kalmte en intelligentie onder druk - essentiële eigenschappen in de aanpak onder Nicky Hayen.

LEES OOK: 'Strijd barst los: Arsenal en Man Utd melden zich bij Club'

De Cuyper: “Seys gaat een grote toekomst tegemoet”

Bij Club NXT bruist het van veelbelovende jonge talenten, klaar om door te breken in de eerste ploeg. Denk aan namen zoals Liam en Lenn De Smet, Chemsdine Talbi, Bi Abdoul Kader Yameogo, Laurens Goemaere en Benjamin Faraas.

Een bijzonder opvallende speler is Joaquin Seys (19), de aanvoerder van Club NXT.

Vorig seizoen vroeg Het Nieuwsblad aan Maxim De Cuyper welke jonge speler volgens hem een grote toekomst tegemoet gaat. “Joaquin Seys, de linksachter van Club NXT”, antwoordde hij resoluut.

Seys, afkomstig uit Gistel, maakte een indrukwekkende opmars binnen Club Brugge. Al vanaf zijn zevende maakt hij deel uit van de club. Vorige zomer kreeg hij de kans om zich te tonen tijdens de stage in Sint-Michielsgestel, waar hij onder meer indruk maakte in een oefenwedstrijd tegen Feyenoord.

Seys klopt op de deur van de eerste ploeg

Vorig seizoen speelde Joaquin Seys een belangrijke rol als aanvoerder van Club NXT, waarbij hij bijna elke wedstrijd op het veld stond. Zijn constante prestaties trokken al snel de aandacht, met Het Laatste Nieuws dat suggereerde dat een selectie voor de A-ploeg binnen handbereik lag.

Tijdens de winterstop versterkte Seys zijn positie nog verder door opnieuw indruk te maken tijdens de stage in Marbella. Als erkenning voor zijn groeiende talent en prestaties, besloot Club Brugge hem samen met Bi Abdoul Yameogo fulltime mee te laten trainen met de A-kern.

Op speeldag 30 van de reguliere competitie plukte Seys de vruchten van zijn harde werk, toen hij voor het eerst werd opgenomen in de wedstrijdselectie van het eerste elftal van Club Brugge.

Seys start het nieuwe seizoen in de basis

Joaquin Seys werd door Het Nieuwsblad geprezen als dé ontbolstering bij Club NXT, waar zijn persoonlijkheid een positieve invloed heeft op het hele team.

Ondanks dat de aanvoerdersband extra verantwoordelijkheid met zich meebrengt voor de jonge verdediger, heeft hij altijd een leidende rol gespeeld, zelfs zonder de band.

Nu hij de kans krijgt om mee te trainen met de A-kern, zag hij dit als een uitstekende gelegenheid om te leren van ervaren spelers zoals Maxim De Cuyper en Bjorn Meijer, in de hoop zijn ontwikkeling te versnellen.

Club Brugge heeft momenteel te maken met personele problemen op de backs, vanwege de blessures van Kyriani Sabbe en Bjorn Meijer, terwijl Maxim De Cuyper pas op de openingsspeeldag tegen KV Mechelen terug verwacht wordt.

Hierdoor wordt verwacht dat Joaquin Seys in de basis zal staan bij de start van het nieuwe seizoen en in de Supercup tegen Union SG.

Seys is een type-De Cuyper

Volgens Het Laatste Nieuws is het de intentie van Club Brugge om geen extra rechtsback aan te kopen als vervanger van Kyriani Sabbe. De krant stelt dat het aan te trekken van een extra flankverdediger Sabbe en Joaquin Seys, die in principe de derde keuze is na Maxim De Cuyper en Bjorn Meijer, zou kunnen hypothekeren.

Seys wordt uitgebreid geprezen om zijn balvaardigheid, zijn vermogen om snel situaties te herkennen, en zijn capaciteit om onder druk te spelen en zijn tegenstanders slim af te zijn.

Het Laatste Nieuws vergeleek zelfs zijn speelstijl met die van Maxim De Cuyper, waarbij ze zijn sterke balbehandeling, goede offensieve impulsen, en kalmte en intelligentie onder druk benadrukten - essentiële eigenschappen in de aanpak onder Nicky Hayen.

Het Nieuwsblad heeft Seys opgenomen in de lijst van de vijftig grootste Belgische talenten van dit moment.

Seys moet een volwaardige kans krijgen bij Club Brugge

Meest recent

'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

16
16
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

9
9
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

65
65
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

61
61
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

49
49
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

55
55
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

56
56
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

122
122
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

147
147
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

281
281
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

308
308
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

183
183
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

332
332
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

48
48
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

176
176
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

163
163
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

84
84
Deschacht haalt uit: vertrek bij Anderlecht kwam te laat

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

180
180
'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

58
58
Club Brugge grijpt mis: terugkeer ketst af

Club Brugge zette dit seizoen opnieuw grote stappen met zijn jeugdopleiding, want Club NXT schopte ...

160
160
Ministuntje AA Gent: De Mil koestert één grote hoop

De titelstrijd kreeg woensdagavond weer een verrassende wending. Enkele dagen nadat het nog de ...

205
205
Rode Duivels plots tegen Italië op WK? Trump-plan duikt op

Bij de FIFA liet voorzitter Gianni Infantino onlangs nog weten dat Iran zeker zal deelnemen aan het ...

257
257
Vrancken héél mysterieus over transfer naar Anderlecht

RSC Anderlecht gaat mogelijk op zoek naar een nieuwe trainer, al is daar nog geen duidelijkheid ...

398
398
Beerschot slijpt de messen: "Dat gaan we tonen!"

In de Challenger Pro League beginnen de Play-Offs voor de promotie. Beerschot neemt het op tegen ...

155
155
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

82
82

Meer sportnieuws