Hayen haalt De Cuyper-vervanger naar Club Brugge

door
Hayen haalt De Cuyper-vervanger naar Club Brugge

Bij Club NXT barst het van de jonge talenten die klaarstaan om door te breken in de eerste ploeg. Een opvallende naam is Joaquin Seys (19), de aanvoerder van Club NXT. Maxim De Cuyper voorspelde hem een grote toekomst, en Seys klopt nadrukkelijk op de deur van de eerste ploeg.

Seys traint volledig mee met de A-kern en door blessures in het team wordt verwacht dat Seys aan het begin van het seizoen in de basis zal staan, inclusief in de Supercup tegen Union SG.

Seys’ speelstijl wordt vergeleken met die van Maxim De Cuyper, met zijn sterke balbehandeling, goede offensieve impulsen, en kalmte en intelligentie onder druk - essentiële eigenschappen in de aanpak onder Nicky Hayen.

LEES OOK: 'Gouden tip De Condé: Mignolet van Club naar Genk?'

De Cuyper: “Seys gaat een grote toekomst tegemoet”

Bij Club NXT bruist het van veelbelovende jonge talenten, klaar om door te breken in de eerste ploeg. Denk aan namen zoals Liam en Lenn De Smet, Chemsdine Talbi, Bi Abdoul Kader Yameogo, Laurens Goemaere en Benjamin Faraas.

Een bijzonder opvallende speler is Joaquin Seys (19), de aanvoerder van Club NXT.

Vorig seizoen vroeg Het Nieuwsblad aan Maxim De Cuyper welke jonge speler volgens hem een grote toekomst tegemoet gaat. “Joaquin Seys, de linksachter van Club NXT”, antwoordde hij resoluut.

Seys, afkomstig uit Gistel, maakte een indrukwekkende opmars binnen Club Brugge. Al vanaf zijn zevende maakt hij deel uit van de club. Vorige zomer kreeg hij de kans om zich te tonen tijdens de stage in Sint-Michielsgestel, waar hij onder meer indruk maakte in een oefenwedstrijd tegen Feyenoord.

Seys klopt op de deur van de eerste ploeg

Vorig seizoen speelde Joaquin Seys een belangrijke rol als aanvoerder van Club NXT, waarbij hij bijna elke wedstrijd op het veld stond. Zijn constante prestaties trokken al snel de aandacht, met Het Laatste Nieuws dat suggereerde dat een selectie voor de A-ploeg binnen handbereik lag.

Tijdens de winterstop versterkte Seys zijn positie nog verder door opnieuw indruk te maken tijdens de stage in Marbella. Als erkenning voor zijn groeiende talent en prestaties, besloot Club Brugge hem samen met Bi Abdoul Yameogo fulltime mee te laten trainen met de A-kern.

Op speeldag 30 van de reguliere competitie plukte Seys de vruchten van zijn harde werk, toen hij voor het eerst werd opgenomen in de wedstrijdselectie van het eerste elftal van Club Brugge.

Seys start het nieuwe seizoen in de basis

Joaquin Seys werd door Het Nieuwsblad geprezen als dé ontbolstering bij Club NXT, waar zijn persoonlijkheid een positieve invloed heeft op het hele team.

Ondanks dat de aanvoerdersband extra verantwoordelijkheid met zich meebrengt voor de jonge verdediger, heeft hij altijd een leidende rol gespeeld, zelfs zonder de band.

Nu hij de kans krijgt om mee te trainen met de A-kern, zag hij dit als een uitstekende gelegenheid om te leren van ervaren spelers zoals Maxim De Cuyper en Bjorn Meijer, in de hoop zijn ontwikkeling te versnellen.

Club Brugge heeft momenteel te maken met personele problemen op de backs, vanwege de blessures van Kyriani Sabbe en Bjorn Meijer, terwijl Maxim De Cuyper pas op de openingsspeeldag tegen KV Mechelen terug verwacht wordt.

Hierdoor wordt verwacht dat Joaquin Seys in de basis zal staan bij de start van het nieuwe seizoen en in de Supercup tegen Union SG.

Seys is een type-De Cuyper

Volgens Het Laatste Nieuws is het de intentie van Club Brugge om geen extra rechtsback aan te kopen als vervanger van Kyriani Sabbe. De krant stelt dat het aan te trekken van een extra flankverdediger Sabbe en Joaquin Seys, die in principe de derde keuze is na Maxim De Cuyper en Bjorn Meijer, zou kunnen hypothekeren.

Seys wordt uitgebreid geprezen om zijn balvaardigheid, zijn vermogen om snel situaties te herkennen, en zijn capaciteit om onder druk te spelen en zijn tegenstanders slim af te zijn.

Het Laatste Nieuws vergeleek zelfs zijn speelstijl met die van Maxim De Cuyper, waarbij ze zijn sterke balbehandeling, goede offensieve impulsen, en kalmte en intelligentie onder druk benadrukten - essentiële eigenschappen in de aanpak onder Nicky Hayen.

Het Nieuwsblad heeft Seys opgenomen in de lijst van de vijftig grootste Belgische talenten van dit moment.

Seys moet een volwaardige kans krijgen bij Club Brugge

Meest recent

Bornauw zaait mist over toekomst Taravel in Anderlecht

RSC Anderlecht laat zich niet onder druk zetten in de zoektocht naar een technisch directeur, zo ...

43
43
'Gouden tip De Condé: Mignolet van Club naar Genk?'

Tenzij hij in de play-offs alsnog een nieuw contract afdwingt, oogt de toekomst van Simon Mignolet ...

156
156
Familiedrama bij de Beckhams ontspoort helemaal

De spanningen binnen de familie van David Beckham en Victoria Beckham slepen al een hele tijd aan, ...

11
11
Felle uithaal naar Leko: “Ik was teleurgesteld in hem”

In december keerde Ivan Leko terug bij Club Brugge, met als voornaamste opdracht om weer vuur in het ...

49
49
'Lukaku-borm barst: Napoli grijpt keihard in'

Romelu Lukaku lijkt zich deze interlandperiode in nesten gewerkt te hebben. De topschutter aller ...

112
112
'Club Brugge-sensatie moet kruis maken over WK'

Club Brugge lijkt in de zomer weer stevig langs de kassa te zullen passeren. Het zag de voorbije ...

158
158
Korte boodschap van Noa Lang zorgt voor grote onrust

Noa Lang lijkt opnieuw klaar om naast het veld van zich te laten horen. De aanvaller, die momenteel ...

30
30
Zeer verrassend centraal duo bij Rode Duivels?

De Rode Duivels zijn woensdag aangekomen in de Verenigde Staten voor hun laatste oefenstage voor het ...

119
119
'Rangers hakt transferknoop door over Belgische sensatie'

In Schotland blijft de titelstrijd razend spannend. Hearts prijkt nog steeds verrassend aan de ...

61
61
'Anderlecht waagt nieuwe poging bij oud target'

Er is nog altijd grote onzekerheid over welke richting Anderlecht uit zal gaan, want de zoektocht ...

146
146
'Lukaku gooit olie op vuur bij Napoli'

De Rode Duivels vertoeven momenteel in de Verenigde Staten voor twee oefenwedstrijden tegen het ...

125
125
Mannaert komt met Duivels plan dat alles kan veranderen

De Rode Duivels willen komende zomer zo ver mogelijk raken op het WK, maar heel erg hoog zijn de ...

179
179
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in 1B, Arsenal haalt zwaar uit'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

145
145
Jonge Duivel geeft WK niet op: “Het kan snel gaan”

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel in de Verenigde Staten op stage met de Rode Duivels. Het is een ...

65
65
Grote vrees WK 2026: cijfers spreken ‘grote drie’ tegen

De Rode Duivels werken een stage af in de Verenigde Staten, maar bondscoach Rudi Garcia zit nu al ...

84
84
‘Rode Duivels landen in VS: één pion haakt af op training'

De Rode Duivels werken een stage af in de Verenigde Staten. Er staan oefenwedstrijden tegen ...

245
245
Terugkeer Rode Duivel dichterbij? Anderlecht droomt

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten vertrokken voor hun laatste bijeenkomst voor ...

359
359
BIZAR: KV Mechelen zet opvallende constructie op

KV Mechelen beleeft een sportief topseizoen en wist zich in de allerlaatste editie eindelijk voor de ...

185
185
Dreigt WK-drama voor Lukaku? Mannaert spreekt

De Rode Duivels zijn woensdag aangekomen in de Verenigde Staten, waar ze in de komende week twee ...

98
98
Van Gucht verrast met opvallende naam als peter

Ruben Van Gucht heeft voor een opvallend moment gezorgd tijdens een uitzending van Wielerclub ...

42
42
'Strijd om Tresoldi barst los: 2 clubs schieten in actie'

Club Brugge heeft na de interlandbreak maar één doel: in de play-offs zijn 20ste ...

478
478
Marokko schakelt meteen: Bounida staat voor debuut

Het werd deze week duidelijk dat de Rode Duivels in de toekomst opnieuw niet moeten rekenen op een ...

67
67
'Anderlecht schrapt volgende bekende naam als TD'

Bij Anderlecht is de zoektocht naar een sportief directeur nog altijd volop aan de gang. Paars-Wit ...

184
184
Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

608
608
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

345
345

Meer sportnieuws