Hayen haalt De Cuyper-vervanger naar Club Brugge

door
Hayen haalt De Cuyper-vervanger naar Club Brugge

Bij Club NXT barst het van de jonge talenten die klaarstaan om door te breken in de eerste ploeg. Een opvallende naam is Joaquin Seys (19), de aanvoerder van Club NXT. Maxim De Cuyper voorspelde hem een grote toekomst, en Seys klopt nadrukkelijk op de deur van de eerste ploeg.

Seys traint volledig mee met de A-kern en door blessures in het team wordt verwacht dat Seys aan het begin van het seizoen in de basis zal staan, inclusief in de Supercup tegen Union SG.

Seys’ speelstijl wordt vergeleken met die van Maxim De Cuyper, met zijn sterke balbehandeling, goede offensieve impulsen, en kalmte en intelligentie onder druk - essentiële eigenschappen in de aanpak onder Nicky Hayen.

LEES OOK: Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

De Cuyper: “Seys gaat een grote toekomst tegemoet”

Bij Club NXT bruist het van veelbelovende jonge talenten, klaar om door te breken in de eerste ploeg. Denk aan namen zoals Liam en Lenn De Smet, Chemsdine Talbi, Bi Abdoul Kader Yameogo, Laurens Goemaere en Benjamin Faraas.

Een bijzonder opvallende speler is Joaquin Seys (19), de aanvoerder van Club NXT.

Vorig seizoen vroeg Het Nieuwsblad aan Maxim De Cuyper welke jonge speler volgens hem een grote toekomst tegemoet gaat. “Joaquin Seys, de linksachter van Club NXT”, antwoordde hij resoluut.

Seys, afkomstig uit Gistel, maakte een indrukwekkende opmars binnen Club Brugge. Al vanaf zijn zevende maakt hij deel uit van de club. Vorige zomer kreeg hij de kans om zich te tonen tijdens de stage in Sint-Michielsgestel, waar hij onder meer indruk maakte in een oefenwedstrijd tegen Feyenoord.

Seys klopt op de deur van de eerste ploeg

Vorig seizoen speelde Joaquin Seys een belangrijke rol als aanvoerder van Club NXT, waarbij hij bijna elke wedstrijd op het veld stond. Zijn constante prestaties trokken al snel de aandacht, met Het Laatste Nieuws dat suggereerde dat een selectie voor de A-ploeg binnen handbereik lag.

Tijdens de winterstop versterkte Seys zijn positie nog verder door opnieuw indruk te maken tijdens de stage in Marbella. Als erkenning voor zijn groeiende talent en prestaties, besloot Club Brugge hem samen met Bi Abdoul Yameogo fulltime mee te laten trainen met de A-kern.

Op speeldag 30 van de reguliere competitie plukte Seys de vruchten van zijn harde werk, toen hij voor het eerst werd opgenomen in de wedstrijdselectie van het eerste elftal van Club Brugge.

Seys start het nieuwe seizoen in de basis

Joaquin Seys werd door Het Nieuwsblad geprezen als dé ontbolstering bij Club NXT, waar zijn persoonlijkheid een positieve invloed heeft op het hele team.

Ondanks dat de aanvoerdersband extra verantwoordelijkheid met zich meebrengt voor de jonge verdediger, heeft hij altijd een leidende rol gespeeld, zelfs zonder de band.

Nu hij de kans krijgt om mee te trainen met de A-kern, zag hij dit als een uitstekende gelegenheid om te leren van ervaren spelers zoals Maxim De Cuyper en Bjorn Meijer, in de hoop zijn ontwikkeling te versnellen.

Club Brugge heeft momenteel te maken met personele problemen op de backs, vanwege de blessures van Kyriani Sabbe en Bjorn Meijer, terwijl Maxim De Cuyper pas op de openingsspeeldag tegen KV Mechelen terug verwacht wordt.

Hierdoor wordt verwacht dat Joaquin Seys in de basis zal staan bij de start van het nieuwe seizoen en in de Supercup tegen Union SG.

Seys is een type-De Cuyper

Volgens Het Laatste Nieuws is het de intentie van Club Brugge om geen extra rechtsback aan te kopen als vervanger van Kyriani Sabbe. De krant stelt dat het aan te trekken van een extra flankverdediger Sabbe en Joaquin Seys, die in principe de derde keuze is na Maxim De Cuyper en Bjorn Meijer, zou kunnen hypothekeren.

Seys wordt uitgebreid geprezen om zijn balvaardigheid, zijn vermogen om snel situaties te herkennen, en zijn capaciteit om onder druk te spelen en zijn tegenstanders slim af te zijn.

Het Laatste Nieuws vergeleek zelfs zijn speelstijl met die van Maxim De Cuyper, waarbij ze zijn sterke balbehandeling, goede offensieve impulsen, en kalmte en intelligentie onder druk benadrukten - essentiële eigenschappen in de aanpak onder Nicky Hayen.

Het Nieuwsblad heeft Seys opgenomen in de lijst van de vijftig grootste Belgische talenten van dit moment.

Seys moet een volwaardige kans krijgen bij Club Brugge

Meest recent

"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

16
16
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

36
36
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

106
106
'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

130
130
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

243
243
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

317
317
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

126
126
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

90
90
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

485
485
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

286
286
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

256
256
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

164
164
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

270
270
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

415
415
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

65
65
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

132
132
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

60
60
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

254
254
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

205
205
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

69
69
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

70
70
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

97
97
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

198
198
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

147
147
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

125
125

Meer sportnieuws