Hayen haalt De Cuyper-vervanger naar Club Brugge

door
Hayen haalt De Cuyper-vervanger naar Club Brugge

Bij Club NXT barst het van de jonge talenten die klaarstaan om door te breken in de eerste ploeg. Een opvallende naam is Joaquin Seys (19), de aanvoerder van Club NXT. Maxim De Cuyper voorspelde hem een grote toekomst, en Seys klopt nadrukkelijk op de deur van de eerste ploeg.

Seys traint volledig mee met de A-kern en door blessures in het team wordt verwacht dat Seys aan het begin van het seizoen in de basis zal staan, inclusief in de Supercup tegen Union SG.

Seys’ speelstijl wordt vergeleken met die van Maxim De Cuyper, met zijn sterke balbehandeling, goede offensieve impulsen, en kalmte en intelligentie onder druk - essentiële eigenschappen in de aanpak onder Nicky Hayen.

LEES OOK: 'Vuurwerk Club Brugge: víér toptransfers nu al op tafel'

De Cuyper: “Seys gaat een grote toekomst tegemoet”

Bij Club NXT bruist het van veelbelovende jonge talenten, klaar om door te breken in de eerste ploeg. Denk aan namen zoals Liam en Lenn De Smet, Chemsdine Talbi, Bi Abdoul Kader Yameogo, Laurens Goemaere en Benjamin Faraas.

Een bijzonder opvallende speler is Joaquin Seys (19), de aanvoerder van Club NXT.

Vorig seizoen vroeg Het Nieuwsblad aan Maxim De Cuyper welke jonge speler volgens hem een grote toekomst tegemoet gaat. “Joaquin Seys, de linksachter van Club NXT”, antwoordde hij resoluut.

Seys, afkomstig uit Gistel, maakte een indrukwekkende opmars binnen Club Brugge. Al vanaf zijn zevende maakt hij deel uit van de club. Vorige zomer kreeg hij de kans om zich te tonen tijdens de stage in Sint-Michielsgestel, waar hij onder meer indruk maakte in een oefenwedstrijd tegen Feyenoord.

Seys klopt op de deur van de eerste ploeg

Vorig seizoen speelde Joaquin Seys een belangrijke rol als aanvoerder van Club NXT, waarbij hij bijna elke wedstrijd op het veld stond. Zijn constante prestaties trokken al snel de aandacht, met Het Laatste Nieuws dat suggereerde dat een selectie voor de A-ploeg binnen handbereik lag.

Tijdens de winterstop versterkte Seys zijn positie nog verder door opnieuw indruk te maken tijdens de stage in Marbella. Als erkenning voor zijn groeiende talent en prestaties, besloot Club Brugge hem samen met Bi Abdoul Yameogo fulltime mee te laten trainen met de A-kern.

Op speeldag 30 van de reguliere competitie plukte Seys de vruchten van zijn harde werk, toen hij voor het eerst werd opgenomen in de wedstrijdselectie van het eerste elftal van Club Brugge.

Seys start het nieuwe seizoen in de basis

Joaquin Seys werd door Het Nieuwsblad geprezen als dé ontbolstering bij Club NXT, waar zijn persoonlijkheid een positieve invloed heeft op het hele team.

Ondanks dat de aanvoerdersband extra verantwoordelijkheid met zich meebrengt voor de jonge verdediger, heeft hij altijd een leidende rol gespeeld, zelfs zonder de band.

Nu hij de kans krijgt om mee te trainen met de A-kern, zag hij dit als een uitstekende gelegenheid om te leren van ervaren spelers zoals Maxim De Cuyper en Bjorn Meijer, in de hoop zijn ontwikkeling te versnellen.

Club Brugge heeft momenteel te maken met personele problemen op de backs, vanwege de blessures van Kyriani Sabbe en Bjorn Meijer, terwijl Maxim De Cuyper pas op de openingsspeeldag tegen KV Mechelen terug verwacht wordt.

Hierdoor wordt verwacht dat Joaquin Seys in de basis zal staan bij de start van het nieuwe seizoen en in de Supercup tegen Union SG.

Seys is een type-De Cuyper

Volgens Het Laatste Nieuws is het de intentie van Club Brugge om geen extra rechtsback aan te kopen als vervanger van Kyriani Sabbe. De krant stelt dat het aan te trekken van een extra flankverdediger Sabbe en Joaquin Seys, die in principe de derde keuze is na Maxim De Cuyper en Bjorn Meijer, zou kunnen hypothekeren.

Seys wordt uitgebreid geprezen om zijn balvaardigheid, zijn vermogen om snel situaties te herkennen, en zijn capaciteit om onder druk te spelen en zijn tegenstanders slim af te zijn.

Het Laatste Nieuws vergeleek zelfs zijn speelstijl met die van Maxim De Cuyper, waarbij ze zijn sterke balbehandeling, goede offensieve impulsen, en kalmte en intelligentie onder druk benadrukten - essentiële eigenschappen in de aanpak onder Nicky Hayen.

Het Nieuwsblad heeft Seys opgenomen in de lijst van de vijftig grootste Belgische talenten van dit moment.

Seys moet een volwaardige kans krijgen bij Club Brugge

Meest recent

Vrancken grijpt krachtig in: "Hij zat niet in de wedstrijd"

Het Europese ticket komt steeds dichterbij voor STVV. De nummer drie in de Champions' Play-Offs kon ...

5
5
Europe Play-Offs: Antwerp op weg naar ultieme climax?

Niet enkel de heenronde van de Champions' Play-Offs zit erop, ook de Europe Play-Offs zijn exact ...

34
34
"Absolute minimum" - kranten delen 3 op 10 uit na Anderlecht-Union

RSC Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om zijn voet naast die van Union SG te zetten. In ...

142
142
'Van 20M naar gratis: Club Brugge verrast met toptransfer'

Club Brugge kijkt voor versterking opnieuw naar een oude piste, maar deze keer ligt het dossier ...

190
190
WK-drama voor Oranje: "Ik ben er kapot van"

Nog exact 45 dagen tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada van start. ...

52
52
'Transferklapper Mika Godts: eerste topclub al genoemd'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

86
86
'Transferitis bij Club: grote naam wil persé vertrekken'

Met overtuigende zeges tegen KV Mechelen en AA Gent heeft Club Brugge zich op gepaste wijze herpakt ...

194
194
Anderlecht geflikt door VAR? Analisten fileren rood Sardella

RSC Anderlecht moest zondagavond wederom de duimen leggen voor Union SG: 1-3. Maar ondanks al snel ...

494
494
Waanzinnig: Spaans duel ontaardt in ordinaire knokpartij

In de Spaanse tweede klasse hebben zich zondagavond waanzinnige taferelen afgespeeld. De ...

96
96
'Still moet 3 maand na Anderlecht-exit al opkrassen'

Bij Anderlecht is er de voorbije maanden alweer heel veel veranderd, met in februari het ontslag van ...

108
108
Vossen spreekt zich uit over zijn toekomst

Zulte Waregem is al enkele weken zeker van het behoud en dus staat er in de rest van de Relegation ...

346
346
Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

Zondagavond stond er in de Serie A nog een onvervalste topper op het programma met de wedstrijd ...

23
23
'Anderlecht krijgt opsteker voor Club en bekerfinale'

Bij Anderlecht hebben ze deze week flinke klappen gekregen. Het blijft achter met een nul op zes na ...

410
410
Taravel trekt verrassende conclusie over Anderlecht

Anderlecht heeft zondagavond geen al te beste repetitie voor de bekerfinale beleefd. Het ging met ...

268
268
Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

De Brusselse derby is zondagavond een prooi geworden voor Union. Dat ging met 1-3 winnen op het veld ...

301
301
Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

56
56
Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het ...

223
223
Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

137
137
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

45
45
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

88
88
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

909
909
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

556
556
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

207
207
Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

AA Gent blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning van de Champions' Play-Offs. ...

116
116
Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

199
199

Meer sportnieuws