Hayen haalt De Cuyper-vervanger naar Club Brugge

door
Hayen haalt De Cuyper-vervanger naar Club Brugge

Bij Club NXT barst het van de jonge talenten die klaarstaan om door te breken in de eerste ploeg. Een opvallende naam is Joaquin Seys (19), de aanvoerder van Club NXT. Maxim De Cuyper voorspelde hem een grote toekomst, en Seys klopt nadrukkelijk op de deur van de eerste ploeg.

Seys traint volledig mee met de A-kern en door blessures in het team wordt verwacht dat Seys aan het begin van het seizoen in de basis zal staan, inclusief in de Supercup tegen Union SG.

Seys’ speelstijl wordt vergeleken met die van Maxim De Cuyper, met zijn sterke balbehandeling, goede offensieve impulsen, en kalmte en intelligentie onder druk - essentiële eigenschappen in de aanpak onder Nicky Hayen.

LEES OOK: 'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

De Cuyper: “Seys gaat een grote toekomst tegemoet”

Bij Club NXT bruist het van veelbelovende jonge talenten, klaar om door te breken in de eerste ploeg. Denk aan namen zoals Liam en Lenn De Smet, Chemsdine Talbi, Bi Abdoul Kader Yameogo, Laurens Goemaere en Benjamin Faraas.

Een bijzonder opvallende speler is Joaquin Seys (19), de aanvoerder van Club NXT.

Vorig seizoen vroeg Het Nieuwsblad aan Maxim De Cuyper welke jonge speler volgens hem een grote toekomst tegemoet gaat. “Joaquin Seys, de linksachter van Club NXT”, antwoordde hij resoluut.

Seys, afkomstig uit Gistel, maakte een indrukwekkende opmars binnen Club Brugge. Al vanaf zijn zevende maakt hij deel uit van de club. Vorige zomer kreeg hij de kans om zich te tonen tijdens de stage in Sint-Michielsgestel, waar hij onder meer indruk maakte in een oefenwedstrijd tegen Feyenoord.

Seys klopt op de deur van de eerste ploeg

Vorig seizoen speelde Joaquin Seys een belangrijke rol als aanvoerder van Club NXT, waarbij hij bijna elke wedstrijd op het veld stond. Zijn constante prestaties trokken al snel de aandacht, met Het Laatste Nieuws dat suggereerde dat een selectie voor de A-ploeg binnen handbereik lag.

Tijdens de winterstop versterkte Seys zijn positie nog verder door opnieuw indruk te maken tijdens de stage in Marbella. Als erkenning voor zijn groeiende talent en prestaties, besloot Club Brugge hem samen met Bi Abdoul Yameogo fulltime mee te laten trainen met de A-kern.

Op speeldag 30 van de reguliere competitie plukte Seys de vruchten van zijn harde werk, toen hij voor het eerst werd opgenomen in de wedstrijdselectie van het eerste elftal van Club Brugge.

Seys start het nieuwe seizoen in de basis

Joaquin Seys werd door Het Nieuwsblad geprezen als dé ontbolstering bij Club NXT, waar zijn persoonlijkheid een positieve invloed heeft op het hele team.

Ondanks dat de aanvoerdersband extra verantwoordelijkheid met zich meebrengt voor de jonge verdediger, heeft hij altijd een leidende rol gespeeld, zelfs zonder de band.

Nu hij de kans krijgt om mee te trainen met de A-kern, zag hij dit als een uitstekende gelegenheid om te leren van ervaren spelers zoals Maxim De Cuyper en Bjorn Meijer, in de hoop zijn ontwikkeling te versnellen.

Club Brugge heeft momenteel te maken met personele problemen op de backs, vanwege de blessures van Kyriani Sabbe en Bjorn Meijer, terwijl Maxim De Cuyper pas op de openingsspeeldag tegen KV Mechelen terug verwacht wordt.

Hierdoor wordt verwacht dat Joaquin Seys in de basis zal staan bij de start van het nieuwe seizoen en in de Supercup tegen Union SG.

Seys is een type-De Cuyper

Volgens Het Laatste Nieuws is het de intentie van Club Brugge om geen extra rechtsback aan te kopen als vervanger van Kyriani Sabbe. De krant stelt dat het aan te trekken van een extra flankverdediger Sabbe en Joaquin Seys, die in principe de derde keuze is na Maxim De Cuyper en Bjorn Meijer, zou kunnen hypothekeren.

Seys wordt uitgebreid geprezen om zijn balvaardigheid, zijn vermogen om snel situaties te herkennen, en zijn capaciteit om onder druk te spelen en zijn tegenstanders slim af te zijn.

Het Laatste Nieuws vergeleek zelfs zijn speelstijl met die van Maxim De Cuyper, waarbij ze zijn sterke balbehandeling, goede offensieve impulsen, en kalmte en intelligentie onder druk benadrukten - essentiële eigenschappen in de aanpak onder Nicky Hayen.

Het Nieuwsblad heeft Seys opgenomen in de lijst van de vijftig grootste Belgische talenten van dit moment.

Seys moet een volwaardige kans krijgen bij Club Brugge

Meest recent

Done deal: Union maakt uitgaande transfer bekend

De nederlaag tegen Bayern München betekent wellicht het einde van de Champions League-campagne ...

8
8
'Club Brugge heeft beet: toptransfer in kannen en kruiken'

Tot dusver bleef het rustig bij Club Brugge, maar dat blijkt slechts kalmte voor de storm. Tenslotte ...

163
163
'Oosting grijpt in: trio geslachtofferd bij Antwerp'

Op het veld van hekkensluiter Dender ging Antwerp vorige week voor het eerst sinds Joseph Oosting ...

104
104
Nood breekt wet: Leko verrast met basisploeg Club Brugge

Een week na de thuisnederlaag tegen La Louvière krijgt Club Brugge straks Zulte Waregem over ...

333
333
Standard onder zware druk: volgt er verrassend ontslag?

Standard bakt er de laatste weken niets van. Ze verloren kansloos van Sporting Charleroi en AA Gent ...

299
299
AA Gent loopt weg met De Mil: Lopes verklapt zijn geheim

AA Gent scoorde maar liefst acht keer tegen RSC Anderlecht en Standard en boekte een zes op zes. ...

244
244
Beerschot neemt afscheid: spits verlaat het Kiel

Bij Beerschot vonden er al wat wissels plaats deze transferperiode. De Kielse Ratten hebben nog een ...

61
61
Lang krijgt klets om de oren: "Probleem ligt bij hem zelf"

Amper een half seizoen na zijn aankomst, is Noa Lang alweer vertrokken bij SSC Napoli. De ...

89
89
‘Onyedika ontploft: Club Brugge neemt brutale beslissing’

Bij Club Brugge is het plots oorlog rond Raphael Onyedika. De Nigeriaan duwt richting de uitgang, ...

696
696
'Mercato Anderlecht niet voorbij: Renard vol voor derde aanwinst'

RSC Anderlecht heeft een drukke transferweek achter de rug. Zowel aan de inkomende als de uitgaande ...

525
525
Hel breekt los op Sclessin: brute details supportersbestorming

Standard incasseerde vrijdagavond andermaal een optater en verloor met zware 0-4-cijfers van KAA ...

255
255
'Genk schiet wakker op mercato: versterking Hayen onderweg'

KRC Genk heeft donderdag eindelijk nog eens een wedstrijd kunnen winnen en plaatste zich zo ook voor ...

320
320
'Club gaat compleet los: bom geld voor dríé aanwinsten'

Nog een dikke week te gaan en de winterse transferperiode zit er alweer op. Maar nog heel wat ...

827
827
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

346
346
Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

325
325
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

421
421
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

179
179
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

168
168
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

96
96
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

309
309
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

312
312
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

73
73
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

476
476
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

412
412
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

583
583

Meer sportnieuws