Anderlecht in de zevende hemel met 'nieuwe topontdekking'

door
Anderlecht in de zevende hemel met 'nieuwe topontdekking'

Ondanks de terugkeer van Jan Vertonghen blijft de zoektocht naar een nieuwe centrale verdediger noodzakelijk bij Anderlecht. De 16-jarige Nunzio Engwanda kreeg volop de kans om zich te bewijzen tijdens de voorbereiding.

Engwanda wordt alom geprezen als een van de grootste talenten van Anderlecht en hij wordt zelfs vergeleken met de jonge Vincent Kompany. Tijdens de voorbereiding in Portugal maakte Engwanda indruk als intelligente en dominante verdediger.

Door het vertrek van Zeno Debast en de afwezigheid van Vertonghen, is de kans groot dat hij in de basis start tegen Sint-Truiden.

LEES OOK: Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

Anderlecht zoekt centrale verdediger

Anderlecht is op zoek naar een doelman, linker- en rechterback, creatieve middenvelder en flankaanvallers. Maar bovenaan hun lijst staat de aanwerving van een centrale verdediger.

“Onze prioriteit ligt vooral centraal achterin”, vertelde Brian Riemer aan Het Laatste Nieuws. “Ongeacht de terugkeer van Jan Vertonghen moet er een nieuwe centrale verdediger bijkomen.”

Anderlecht verkent verschillende mogelijkheden, maar het doel is om spelers aan te trekken die een echte meerwaarde bieden. Dit proces kost echter tijd. “Er wordt dag en nacht gewerkt aan het versterken van de selectie, maar dat vergt tijd.”

Door het tekort aan opties in de selectie kregen verschillende jonge talenten de kans om zich voor te bereiden met de A-kern.

In de 25-koppige selectie die op oefenstage naar Portugal trok, bevonden zich naast Nunzio Engwanda ook andere youngsters zoals Timon Vanhoutte, Amando Lapage, Ismaël Baouf, Nathan De Cat, Devon De Corte, Tristan Degreef, Luca Monticelli en Robbie Ure.

De 16-jarige centrale verdediger Engwanda startte zelfs meermaals in de basis tijdens de oefenwedstrijden.

Engwanda wordt vergeleken met de jonge Kompany

Nunzio Engwanda wordt al geruime tijd beschouwd als een van de grootste talenten van Anderlecht. Met 22 wedstrijden in de Challenger Pro League voor de Futures heeft hij al behoorlijk wat ervaring opgedaan.

In augustus vorig jaar, op slechts 15 jaar, 8 maanden en 11 dagen, werd hij de jongste prof in de geschiedenis van het Belgische voetbal. Aanvankelijk maakte hij indruk op het middenveld, maar recentelijk wordt het goudklompje steeds vaker achterin geposteerd.

In februari selecteerde Brian Riemer hem voor de wedstrijd tegen AA Gent, hoewel zijn debuut in de eerste ploeg nog uitblijft. Eerder deze week werd zijn contract verlengd tot 2027, wat het vertrouwen van de club in zijn potentieel onderstreept.

Ex-RSCA Futures coach Veldman ziet zijn talent en zegt dat hij “al toe is aan een nieuwe uitdaging”.

Engwanda werd door Het Nieuwsblad op nummer 20 geplaatst in de lijst van de vijftig grootste Belgische talenten van het moment. “Wordt door zijn goeie voeten en leiderschapskwaliteiten weleens vergeleken met de jonge Vincent Kompany”, aldus de krant.

Engwanda start tegen Sint-Truiden?

Nunzio Engwanda maakte indruk tijdens zijn eerste voorbereiding met de grote jongens. In Portugal toonde hij zich als een intelligente verdediger: goed in de opbouw, dominant aan de bal en sereen.

Hoewel hij op 16-jarige leeftijd nog wat maturiteit mist, heeft hij duidelijk zijn kans gegrepen tijdens de voorbereiding.

Door het vertrek van Zeno Debast en de afwezigheid van Jan Vertonghen is de kans groot dat Engwanda zelfs in de basis start in de competitie opener tegen Sint-Truiden.

Engwanda voldoet aan alle eisen van een speler die is opgeleid op Neerpede, maar zijn weg is natuurlijk nog lang. Le Soir speculeert dat hij, net als Konstantinos Karetsas van KRC Genk, met wie hij opgroeide in Neerpede, snel zijn kans zou kunnen krijgen in het eerste elftal van RSCA.

De steile ontwikkeling van Engwanda

Robin Veldman, die samenwerkte met Nunzio Engwanda bij de RSCA Futures, beschouwt hem als een supertalent. Hoewel Veldman inmiddels niet meer bij Anderlecht werkt, volgde hij nog lang alle wedstrijden van de RSCA Futures.

In een interview met Het Nieuwsblad prees hij Engwanda, vooral na de wedstrijd tegen Beerschot, destijds een topploeg in 1B.

“Hoe Nunzio Engwanda daar als centrale verdediger acteerde... Pff. Hij hield zich als 16-jarige fysiek staande en was tegelijkertijd ook dominant aan de bal,” aldus Veldman. Engwanda heeft een snelle ontwikkeling doorgemaakt, waarbij hij van de U14 en U16 snel doorschoof naar de beloften.

Veldman vervolgde: “Vroeger zag ik meer een middenvelder in hem, maar in de defensie kan hij ook sterk zijn.”

Engwanda moet zijn kans krijgen bij Anderlecht

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

104
104
Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Voor Genk is het een tegenvallend seizoen geweest, maar dat kunnen ze wel nog altijd afsluiten met ...

6
6
'Princiepsakkoord bereikt: Union verliest smaakmaker'

Voor Union staat of valt het seizoen met de komende week. Donderdag strijden ze met Anderlecht om de ...

30
30
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

10
10
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

28
28
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

92
92
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

81
81
Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Bij RSC Anderlecht mocht Adriano Bertaccini zoals verwacht starten voor Thorgan Hazard, die rust ...

110
110
Union SG klaart de klus, grote zorgen omtrent sterkhouder

Union SG moest winnen tegen KV Mechelen, nadat Club Brugge vlot won van STVV. De Brusselaars konden ...

193
193
'Relatiebreuk voor Trossard? Vrouw verwijdert alle foto’s'

Sportief kent Leandro Trossard geweldige tijden. Hij was vandaag alweer bepalend voor Arsenal, maar ...

171
171
Club Brugge slaat toe met miljoenenbod voor topschutter

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Nicolo Tresoldi, en dat gaat sneller dan ...

680
680
Roef misnoegd: "Hiervoor speel ik geen voetbal"

AA Gent mocht ruim een helft met een man meer spelen tegen RSC Anderlecht. Verder dan een ...

134
134
Trossard grote redder bij Arsenal na sensationeel slot

In de Premier League is de titelstrijd bijzonder spannend. Manchester City won, waardoor Arsenal ook ...

82
82
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

123
123
Hommeles Antwerp: Oosting opvallend streng na penaltymoment

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

162
162
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

50
50
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

286
286
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

49
49
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

407
407
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

22
22
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

316
316
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

211
211
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

569
569
'Europa bibbert: Enrique hamert op supertransfer PSG'

Paris Saint-Germain plaatste zich deze week voor zijn tweede opeenvolgende Champions League-finale. ...

248
248
Rode kaart beslissend: geen winnaar in Gent-Anderlecht

In de Champions' Play-Offs heeft het duel om de vierde plaats tussen AA Gent en RSC Anderlecht geen ...

101
101
Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

KRC Genk staat zondagavond voor een sleutelwedstrijd. Op eigen veld kunnen de Limburgers zich ...

257
257

Meer sportnieuws