Anderlecht in de zevende hemel met 'nieuwe topontdekking'

door
Anderlecht in de zevende hemel met 'nieuwe topontdekking'

Ondanks de terugkeer van Jan Vertonghen blijft de zoektocht naar een nieuwe centrale verdediger noodzakelijk bij Anderlecht. De 16-jarige Nunzio Engwanda kreeg volop de kans om zich te bewijzen tijdens de voorbereiding.

Engwanda wordt alom geprezen als een van de grootste talenten van Anderlecht en hij wordt zelfs vergeleken met de jonge Vincent Kompany. Tijdens de voorbereiding in Portugal maakte Engwanda indruk als intelligente en dominante verdediger.

Door het vertrek van Zeno Debast en de afwezigheid van Vertonghen, is de kans groot dat hij in de basis start tegen Sint-Truiden.

LEES OOK: 'Schreuder naar Anderlecht: nieuwe wending in dossier'

Anderlecht zoekt centrale verdediger

Anderlecht is op zoek naar een doelman, linker- en rechterback, creatieve middenvelder en flankaanvallers. Maar bovenaan hun lijst staat de aanwerving van een centrale verdediger.

“Onze prioriteit ligt vooral centraal achterin”, vertelde Brian Riemer aan Het Laatste Nieuws. “Ongeacht de terugkeer van Jan Vertonghen moet er een nieuwe centrale verdediger bijkomen.”

Anderlecht verkent verschillende mogelijkheden, maar het doel is om spelers aan te trekken die een echte meerwaarde bieden. Dit proces kost echter tijd. “Er wordt dag en nacht gewerkt aan het versterken van de selectie, maar dat vergt tijd.”

Door het tekort aan opties in de selectie kregen verschillende jonge talenten de kans om zich voor te bereiden met de A-kern.

In de 25-koppige selectie die op oefenstage naar Portugal trok, bevonden zich naast Nunzio Engwanda ook andere youngsters zoals Timon Vanhoutte, Amando Lapage, Ismaël Baouf, Nathan De Cat, Devon De Corte, Tristan Degreef, Luca Monticelli en Robbie Ure.

De 16-jarige centrale verdediger Engwanda startte zelfs meermaals in de basis tijdens de oefenwedstrijden.

Engwanda wordt vergeleken met de jonge Kompany

Nunzio Engwanda wordt al geruime tijd beschouwd als een van de grootste talenten van Anderlecht. Met 22 wedstrijden in de Challenger Pro League voor de Futures heeft hij al behoorlijk wat ervaring opgedaan.

In augustus vorig jaar, op slechts 15 jaar, 8 maanden en 11 dagen, werd hij de jongste prof in de geschiedenis van het Belgische voetbal. Aanvankelijk maakte hij indruk op het middenveld, maar recentelijk wordt het goudklompje steeds vaker achterin geposteerd.

In februari selecteerde Brian Riemer hem voor de wedstrijd tegen AA Gent, hoewel zijn debuut in de eerste ploeg nog uitblijft. Eerder deze week werd zijn contract verlengd tot 2027, wat het vertrouwen van de club in zijn potentieel onderstreept.

Ex-RSCA Futures coach Veldman ziet zijn talent en zegt dat hij “al toe is aan een nieuwe uitdaging”.

Engwanda werd door Het Nieuwsblad op nummer 20 geplaatst in de lijst van de vijftig grootste Belgische talenten van het moment. “Wordt door zijn goeie voeten en leiderschapskwaliteiten weleens vergeleken met de jonge Vincent Kompany”, aldus de krant.

Engwanda start tegen Sint-Truiden?

Nunzio Engwanda maakte indruk tijdens zijn eerste voorbereiding met de grote jongens. In Portugal toonde hij zich als een intelligente verdediger: goed in de opbouw, dominant aan de bal en sereen.

Hoewel hij op 16-jarige leeftijd nog wat maturiteit mist, heeft hij duidelijk zijn kans gegrepen tijdens de voorbereiding.

Door het vertrek van Zeno Debast en de afwezigheid van Jan Vertonghen is de kans groot dat Engwanda zelfs in de basis start in de competitie opener tegen Sint-Truiden.

Engwanda voldoet aan alle eisen van een speler die is opgeleid op Neerpede, maar zijn weg is natuurlijk nog lang. Le Soir speculeert dat hij, net als Konstantinos Karetsas van KRC Genk, met wie hij opgroeide in Neerpede, snel zijn kans zou kunnen krijgen in het eerste elftal van RSCA.

De steile ontwikkeling van Engwanda

Robin Veldman, die samenwerkte met Nunzio Engwanda bij de RSCA Futures, beschouwt hem als een supertalent. Hoewel Veldman inmiddels niet meer bij Anderlecht werkt, volgde hij nog lang alle wedstrijden van de RSCA Futures.

In een interview met Het Nieuwsblad prees hij Engwanda, vooral na de wedstrijd tegen Beerschot, destijds een topploeg in 1B.

“Hoe Nunzio Engwanda daar als centrale verdediger acteerde... Pff. Hij hield zich als 16-jarige fysiek staande en was tegelijkertijd ook dominant aan de bal,” aldus Veldman. Engwanda heeft een snelle ontwikkeling doorgemaakt, waarbij hij van de U14 en U16 snel doorschoof naar de beloften.

Veldman vervolgde: “Vroeger zag ik meer een middenvelder in hem, maar in de defensie kan hij ook sterk zijn.”

Engwanda moet zijn kans krijgen bij Anderlecht

Meest recent

Goots waarschuwt voor rampscenario bij Antwerp

Antwerp heeft zondag opnieuw een pijnlijke dag beleefd. In een ondergesneeuwde Bosuil ging het met ...

12
12
'Anderlecht zoekt TD: eerste naam doet de ronde'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard en de Brusselaars zijn ondertussen op zoek naar een opvolger. ...

63
63
'Schreuder naar Anderlecht: nieuwe wending in dossier'

De voorbije dagen was er even euforie bij Anderlecht na de straffe kwalificatie voor de bekerfinale, ...

121
121
Probleempositie Club? "In vergelijking met die toppers..."

Club Brugge deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de titelstrijd. Het naderde tot op drie ...

78
78
Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

45
45
Clash bij Anderlecht? "Schreuder zal er niet mee lachen"

Het blijft wachten op een nieuwe trainer bij Anderlecht. Paars-Wit richt nog altijd zijn pijlen op ...

233
233
STVV komt met opmerkelijke reactie na racisme-incident

Er viel heel wat na te kaarten over de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League ...

77
77
'Deco geobsedeerd: op één jaar van JPL naar Barça'

De Jupiler Pro League bleek de voorbije jaren een uitstekende springplank voor jongere spelers om de ...

53
53
Anderlecht kijkt met open mond: Vazquez valt in de prijzen

Bij Anderlecht blijven ze met een scoringsprobleem zitten. Tegen La Louvière vond het al voor ...

196
196
Vandenbempt keihard na sneeuwfarces: "Niet reglementair"

De 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft voor enkele zeer opmerkelijke taferelen gezorgd. ...

270
270
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

120
120
TRANSFERUURTJE: 'Deal Club en Barça, Anderlecht krijgt T1-nieuws'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

339
339
Taravel krijgt klappen: Anderlecht-pion springt in de bres

RSC Anderlecht speelde 0-0 gelijk in de competitie tegen La Louviere en de euforie na de ferme ...

284
284
Code rood bij Antwerp: rampscenario plots in zicht

Het is weer code rood bij Royal Antwerp FC. Joseph Oosting was goed begonnen op de Bosuil, maar de ...

321
321
Orban start rel na bizarre rode kaart: “Omdat ik zwart ben”

Gift Orban scoorde in het verleden doelpunten bij KAA Gent, maar inmiddels zit de aanvaller in ...

125
125
Vandenbempt scherp voor Club: "Niet normaal hoe zwak"

Club Brugge won al bij al onverdiend met 1-2 van Cercle Brugge. Via flitsen wist het de zege over de ...

379
379
Heynen verklaart ommekeer onder Hayen

KRC Genk komt steeds meer boven water. Ze staan op twee punten van de top zes en dat zorgt voor ...

193
193
'Anderlecht ontkent: deze coach nooit een piste'

In deze tijden delen voetbalinfluenceers heel veel nieuwtjes via hun sociale media. Zo ook over het ...

255
255
Bart De Wever treft Antwerp-fan Van Looy recht in het hart

Het is andermaal crisis op de Bosuil en het hart van veel Antwerp-fans bloedt momenteel. Zo ook bij ...

221
221
Albert luidt de alarmbel voor alweer matig Anderlecht

RSC Anderlecht heeft op papier een makkelijk programma, maar als je dan punten laat liggen tegen een ...

180
180
Zulte Waregem en STVV bundelen krachten na kwalijk incident

Zulte Waregem leek op weg naar een stunt op Stayen, maar de 0-2 werd alsnog omgezet in een 3-2 voor ...

112
112
Anderlecht met gigantisch probleem: noodoplossing in de maak

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. De Brusselaars verdienden te winnen van La ...

542
542
KRC Genk tóch naar Play-Off I? Degryse velt verdict

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

465
465
Hommeles Atlético vlak voor Club: Simeone zet titularis op plaats

Deze week worden de heenwedstrijden in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. Club Brugge ...

221
221
Vergiftigd afscheidsgeschenk Renard: dubbele transferflop RSCA?

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije wintermercato een aantal directe versterkingen in huis. ...

456
456

Meer sportnieuws