Anderlecht in de zevende hemel met 'nieuwe topontdekking'

door
Anderlecht in de zevende hemel met 'nieuwe topontdekking'

Ondanks de terugkeer van Jan Vertonghen blijft de zoektocht naar een nieuwe centrale verdediger noodzakelijk bij Anderlecht. De 16-jarige Nunzio Engwanda kreeg volop de kans om zich te bewijzen tijdens de voorbereiding.

Engwanda wordt alom geprezen als een van de grootste talenten van Anderlecht en hij wordt zelfs vergeleken met de jonge Vincent Kompany. Tijdens de voorbereiding in Portugal maakte Engwanda indruk als intelligente en dominante verdediger.

Door het vertrek van Zeno Debast en de afwezigheid van Vertonghen, is de kans groot dat hij in de basis start tegen Sint-Truiden.

LEES OOK: 'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

Anderlecht zoekt centrale verdediger

Anderlecht is op zoek naar een doelman, linker- en rechterback, creatieve middenvelder en flankaanvallers. Maar bovenaan hun lijst staat de aanwerving van een centrale verdediger.

“Onze prioriteit ligt vooral centraal achterin”, vertelde Brian Riemer aan Het Laatste Nieuws. “Ongeacht de terugkeer van Jan Vertonghen moet er een nieuwe centrale verdediger bijkomen.”

Anderlecht verkent verschillende mogelijkheden, maar het doel is om spelers aan te trekken die een echte meerwaarde bieden. Dit proces kost echter tijd. “Er wordt dag en nacht gewerkt aan het versterken van de selectie, maar dat vergt tijd.”

Door het tekort aan opties in de selectie kregen verschillende jonge talenten de kans om zich voor te bereiden met de A-kern.

In de 25-koppige selectie die op oefenstage naar Portugal trok, bevonden zich naast Nunzio Engwanda ook andere youngsters zoals Timon Vanhoutte, Amando Lapage, Ismaël Baouf, Nathan De Cat, Devon De Corte, Tristan Degreef, Luca Monticelli en Robbie Ure.

De 16-jarige centrale verdediger Engwanda startte zelfs meermaals in de basis tijdens de oefenwedstrijden.

Engwanda wordt vergeleken met de jonge Kompany

Nunzio Engwanda wordt al geruime tijd beschouwd als een van de grootste talenten van Anderlecht. Met 22 wedstrijden in de Challenger Pro League voor de Futures heeft hij al behoorlijk wat ervaring opgedaan.

In augustus vorig jaar, op slechts 15 jaar, 8 maanden en 11 dagen, werd hij de jongste prof in de geschiedenis van het Belgische voetbal. Aanvankelijk maakte hij indruk op het middenveld, maar recentelijk wordt het goudklompje steeds vaker achterin geposteerd.

In februari selecteerde Brian Riemer hem voor de wedstrijd tegen AA Gent, hoewel zijn debuut in de eerste ploeg nog uitblijft. Eerder deze week werd zijn contract verlengd tot 2027, wat het vertrouwen van de club in zijn potentieel onderstreept.

Ex-RSCA Futures coach Veldman ziet zijn talent en zegt dat hij “al toe is aan een nieuwe uitdaging”.

Engwanda werd door Het Nieuwsblad op nummer 20 geplaatst in de lijst van de vijftig grootste Belgische talenten van het moment. “Wordt door zijn goeie voeten en leiderschapskwaliteiten weleens vergeleken met de jonge Vincent Kompany”, aldus de krant.

Engwanda start tegen Sint-Truiden?

Nunzio Engwanda maakte indruk tijdens zijn eerste voorbereiding met de grote jongens. In Portugal toonde hij zich als een intelligente verdediger: goed in de opbouw, dominant aan de bal en sereen.

Hoewel hij op 16-jarige leeftijd nog wat maturiteit mist, heeft hij duidelijk zijn kans gegrepen tijdens de voorbereiding.

Door het vertrek van Zeno Debast en de afwezigheid van Jan Vertonghen is de kans groot dat Engwanda zelfs in de basis start in de competitie opener tegen Sint-Truiden.

Engwanda voldoet aan alle eisen van een speler die is opgeleid op Neerpede, maar zijn weg is natuurlijk nog lang. Le Soir speculeert dat hij, net als Konstantinos Karetsas van KRC Genk, met wie hij opgroeide in Neerpede, snel zijn kans zou kunnen krijgen in het eerste elftal van RSCA.

De steile ontwikkeling van Engwanda

Robin Veldman, die samenwerkte met Nunzio Engwanda bij de RSCA Futures, beschouwt hem als een supertalent. Hoewel Veldman inmiddels niet meer bij Anderlecht werkt, volgde hij nog lang alle wedstrijden van de RSCA Futures.

In een interview met Het Nieuwsblad prees hij Engwanda, vooral na de wedstrijd tegen Beerschot, destijds een topploeg in 1B.

“Hoe Nunzio Engwanda daar als centrale verdediger acteerde... Pff. Hij hield zich als 16-jarige fysiek staande en was tegelijkertijd ook dominant aan de bal,” aldus Veldman. Engwanda heeft een snelle ontwikkeling doorgemaakt, waarbij hij van de U14 en U16 snel doorschoof naar de beloften.

Veldman vervolgde: “Vroeger zag ik meer een middenvelder in hem, maar in de defensie kan hij ook sterk zijn.”

Engwanda moet zijn kans krijgen bij Anderlecht

Meest recent

Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

51
51
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

17
17
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

115
115
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

24
24
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

523
523
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

81
81
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

273
273
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

315
315
"Geen dribbel lukte" - Club-smaakmaker krijgt volle laag

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

434
434
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

339
339
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

296
296
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

421
421
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League, die intussen al naar de rechtbank trok, was de ...

388
388
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

410
410
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

147
147
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

220
220
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

122
122
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

348
348
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

171
171
Hein geeft Hayen wijze raad: "Al de tweede keer"

Het werd deze keer geen feest in de Champions League voor Club Brugge. Alle euforie na het knappe ...

223
223
'Club Brugge en Union kruisen degens bij voetbalbond'

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

187
187
'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Er staat dit seizoen weer geen maat op Erling Haaland. De doelpuntenmachine scoorde voor Manchester ...

185
185
'Genk mengt zich in strijd om peperdure goalgetter'

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een nieuw resultaat in de Europa League. Daarvoor zal het ...

539
539
Domper voor Trossard: Arteta brengt update

Woensdagavond werkten Arsenal en Bayern München dé kraker van de speeldag in de ...

106
106
Pijnlijke conclusie voor Club: "Is er een probleem?"

Club Brugge likt zijn wonden na de pijnlijke zeperd van woensdagavond in Lissabon. De 3-0-nederlaag ...

185
185

Meer sportnieuws