Anderlecht in de zevende hemel met 'nieuwe topontdekking'

door
Anderlecht in de zevende hemel met 'nieuwe topontdekking'

Ondanks de terugkeer van Jan Vertonghen blijft de zoektocht naar een nieuwe centrale verdediger noodzakelijk bij Anderlecht. De 16-jarige Nunzio Engwanda kreeg volop de kans om zich te bewijzen tijdens de voorbereiding.

Engwanda wordt alom geprezen als een van de grootste talenten van Anderlecht en hij wordt zelfs vergeleken met de jonge Vincent Kompany. Tijdens de voorbereiding in Portugal maakte Engwanda indruk als intelligente en dominante verdediger.

Door het vertrek van Zeno Debast en de afwezigheid van Vertonghen, is de kans groot dat hij in de basis start tegen Sint-Truiden.

LEES OOK: 'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

Anderlecht zoekt centrale verdediger

Anderlecht is op zoek naar een doelman, linker- en rechterback, creatieve middenvelder en flankaanvallers. Maar bovenaan hun lijst staat de aanwerving van een centrale verdediger.

“Onze prioriteit ligt vooral centraal achterin”, vertelde Brian Riemer aan Het Laatste Nieuws. “Ongeacht de terugkeer van Jan Vertonghen moet er een nieuwe centrale verdediger bijkomen.”

Anderlecht verkent verschillende mogelijkheden, maar het doel is om spelers aan te trekken die een echte meerwaarde bieden. Dit proces kost echter tijd. “Er wordt dag en nacht gewerkt aan het versterken van de selectie, maar dat vergt tijd.”

Door het tekort aan opties in de selectie kregen verschillende jonge talenten de kans om zich voor te bereiden met de A-kern.

In de 25-koppige selectie die op oefenstage naar Portugal trok, bevonden zich naast Nunzio Engwanda ook andere youngsters zoals Timon Vanhoutte, Amando Lapage, Ismaël Baouf, Nathan De Cat, Devon De Corte, Tristan Degreef, Luca Monticelli en Robbie Ure.

De 16-jarige centrale verdediger Engwanda startte zelfs meermaals in de basis tijdens de oefenwedstrijden.

Engwanda wordt vergeleken met de jonge Kompany

Nunzio Engwanda wordt al geruime tijd beschouwd als een van de grootste talenten van Anderlecht. Met 22 wedstrijden in de Challenger Pro League voor de Futures heeft hij al behoorlijk wat ervaring opgedaan.

In augustus vorig jaar, op slechts 15 jaar, 8 maanden en 11 dagen, werd hij de jongste prof in de geschiedenis van het Belgische voetbal. Aanvankelijk maakte hij indruk op het middenveld, maar recentelijk wordt het goudklompje steeds vaker achterin geposteerd.

In februari selecteerde Brian Riemer hem voor de wedstrijd tegen AA Gent, hoewel zijn debuut in de eerste ploeg nog uitblijft. Eerder deze week werd zijn contract verlengd tot 2027, wat het vertrouwen van de club in zijn potentieel onderstreept.

Ex-RSCA Futures coach Veldman ziet zijn talent en zegt dat hij “al toe is aan een nieuwe uitdaging”.

Engwanda werd door Het Nieuwsblad op nummer 20 geplaatst in de lijst van de vijftig grootste Belgische talenten van het moment. “Wordt door zijn goeie voeten en leiderschapskwaliteiten weleens vergeleken met de jonge Vincent Kompany”, aldus de krant.

Engwanda start tegen Sint-Truiden?

Nunzio Engwanda maakte indruk tijdens zijn eerste voorbereiding met de grote jongens. In Portugal toonde hij zich als een intelligente verdediger: goed in de opbouw, dominant aan de bal en sereen.

Hoewel hij op 16-jarige leeftijd nog wat maturiteit mist, heeft hij duidelijk zijn kans gegrepen tijdens de voorbereiding.

Door het vertrek van Zeno Debast en de afwezigheid van Jan Vertonghen is de kans groot dat Engwanda zelfs in de basis start in de competitie opener tegen Sint-Truiden.

Engwanda voldoet aan alle eisen van een speler die is opgeleid op Neerpede, maar zijn weg is natuurlijk nog lang. Le Soir speculeert dat hij, net als Konstantinos Karetsas van KRC Genk, met wie hij opgroeide in Neerpede, snel zijn kans zou kunnen krijgen in het eerste elftal van RSCA.

De steile ontwikkeling van Engwanda

Robin Veldman, die samenwerkte met Nunzio Engwanda bij de RSCA Futures, beschouwt hem als een supertalent. Hoewel Veldman inmiddels niet meer bij Anderlecht werkt, volgde hij nog lang alle wedstrijden van de RSCA Futures.

In een interview met Het Nieuwsblad prees hij Engwanda, vooral na de wedstrijd tegen Beerschot, destijds een topploeg in 1B.

“Hoe Nunzio Engwanda daar als centrale verdediger acteerde... Pff. Hij hield zich als 16-jarige fysiek staande en was tegelijkertijd ook dominant aan de bal,” aldus Veldman. Engwanda heeft een snelle ontwikkeling doorgemaakt, waarbij hij van de U14 en U16 snel doorschoof naar de beloften.

Veldman vervolgde: “Vroeger zag ik meer een middenvelder in hem, maar in de defensie kan hij ook sterk zijn.”

Engwanda moet zijn kans krijgen bij Anderlecht

Meest recent

'Urgentie neemt toe: nieuwe TD Anderlecht voor einde seizoen'

RSC Anderlecht wil zich komend weekend herpakken na drie nederlagen op rij. Coach ...

38
38
Barça bestolen in UCL? Club Brugge-flashbacks na bizarre fase

FC Barcelona staat in de Champions League op de rand van de uitschakeling. De Spaanse kampioen ...

28
28
"Als we dat toelaten ..."- Antwerp tóch genekt door arbitrage?

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

73
73
UCL: PSG mept Liverpool KO, Barça in kritieke toestand na rood

Titelverdediger Paris Saint-Germain is goed op weg naar de halve finales van de Champions League. De ...

41
41
Positie Taravel onder druk: "Duizenden alternatieven voor hem"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

286
286
Top 20: Courtois beste ter wereld, straffe notering Lammens

De Rode Duivels trekken straks naar het wereldkampioenschap met een op papier minder kwalitatieve ...

273
273
Maarten Martens doet boekje open over Anderlecht-flirt

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

92
92
Club-fans pakken De Cat hard aan: opvallende reden geopperd

Nathan De Cat heeft zijn start in de Champions' Play-Offs gemist. Het goudhaantje van RSC Anderlecht ...

422
422
'Uithaal Leko zindert na: drie sterkhouders in vizier'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

285
285
'Kompany verliest 69-voudig international: Europese toptransfer'

Het Bayern München van Vincent Kompany maakt dinsdag weer indruk door in de Champions League ...

106
106
KRC Genk ruikt bloed: ideaal script voor het grijpen

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

268
268
'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Club Brugge kijkt opvallend ver buiten zijn vertrouwde markt. Blauw-Zwart wordt gelinkt aan een ...

527
527
'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

De komende zomermercato belooft weer enkele knallende transfers te gaan opleveren in de Jupiler Pro ...

91
91
Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

In maart werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld en dat zorgde voor enkele bijzondere ...

66
66
'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

46
46
Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

383
383
Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Union heeft afgelopen weekend zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het klopte STVV met ...

585
585
'Nieuwe TD: Anderlecht maakt verwachtingen duidelijk'

Begin februari zette Anderlecht zowel trainer Besnik Hasi als sportief directeur Olivier Renard op ...

286
286
Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

92
92
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

83
83
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

490
490
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

223
223
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

321
321
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

205
205
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

149
149

Meer sportnieuws