Anderlecht in de zevende hemel met 'nieuwe topontdekking'

door
Anderlecht in de zevende hemel met 'nieuwe topontdekking'

Ondanks de terugkeer van Jan Vertonghen blijft de zoektocht naar een nieuwe centrale verdediger noodzakelijk bij Anderlecht. De 16-jarige Nunzio Engwanda kreeg volop de kans om zich te bewijzen tijdens de voorbereiding.

Engwanda wordt alom geprezen als een van de grootste talenten van Anderlecht en hij wordt zelfs vergeleken met de jonge Vincent Kompany. Tijdens de voorbereiding in Portugal maakte Engwanda indruk als intelligente en dominante verdediger.

Door het vertrek van Zeno Debast en de afwezigheid van Vertonghen, is de kans groot dat hij in de basis start tegen Sint-Truiden.

LEES OOK: Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

Anderlecht zoekt centrale verdediger

Anderlecht is op zoek naar een doelman, linker- en rechterback, creatieve middenvelder en flankaanvallers. Maar bovenaan hun lijst staat de aanwerving van een centrale verdediger.

“Onze prioriteit ligt vooral centraal achterin”, vertelde Brian Riemer aan Het Laatste Nieuws. “Ongeacht de terugkeer van Jan Vertonghen moet er een nieuwe centrale verdediger bijkomen.”

Anderlecht verkent verschillende mogelijkheden, maar het doel is om spelers aan te trekken die een echte meerwaarde bieden. Dit proces kost echter tijd. “Er wordt dag en nacht gewerkt aan het versterken van de selectie, maar dat vergt tijd.”

Door het tekort aan opties in de selectie kregen verschillende jonge talenten de kans om zich voor te bereiden met de A-kern.

In de 25-koppige selectie die op oefenstage naar Portugal trok, bevonden zich naast Nunzio Engwanda ook andere youngsters zoals Timon Vanhoutte, Amando Lapage, Ismaël Baouf, Nathan De Cat, Devon De Corte, Tristan Degreef, Luca Monticelli en Robbie Ure.

De 16-jarige centrale verdediger Engwanda startte zelfs meermaals in de basis tijdens de oefenwedstrijden.

Engwanda wordt vergeleken met de jonge Kompany

Nunzio Engwanda wordt al geruime tijd beschouwd als een van de grootste talenten van Anderlecht. Met 22 wedstrijden in de Challenger Pro League voor de Futures heeft hij al behoorlijk wat ervaring opgedaan.

In augustus vorig jaar, op slechts 15 jaar, 8 maanden en 11 dagen, werd hij de jongste prof in de geschiedenis van het Belgische voetbal. Aanvankelijk maakte hij indruk op het middenveld, maar recentelijk wordt het goudklompje steeds vaker achterin geposteerd.

In februari selecteerde Brian Riemer hem voor de wedstrijd tegen AA Gent, hoewel zijn debuut in de eerste ploeg nog uitblijft. Eerder deze week werd zijn contract verlengd tot 2027, wat het vertrouwen van de club in zijn potentieel onderstreept.

Ex-RSCA Futures coach Veldman ziet zijn talent en zegt dat hij “al toe is aan een nieuwe uitdaging”.

Engwanda werd door Het Nieuwsblad op nummer 20 geplaatst in de lijst van de vijftig grootste Belgische talenten van het moment. “Wordt door zijn goeie voeten en leiderschapskwaliteiten weleens vergeleken met de jonge Vincent Kompany”, aldus de krant.

Engwanda start tegen Sint-Truiden?

Nunzio Engwanda maakte indruk tijdens zijn eerste voorbereiding met de grote jongens. In Portugal toonde hij zich als een intelligente verdediger: goed in de opbouw, dominant aan de bal en sereen.

Hoewel hij op 16-jarige leeftijd nog wat maturiteit mist, heeft hij duidelijk zijn kans gegrepen tijdens de voorbereiding.

Door het vertrek van Zeno Debast en de afwezigheid van Jan Vertonghen is de kans groot dat Engwanda zelfs in de basis start in de competitie opener tegen Sint-Truiden.

Engwanda voldoet aan alle eisen van een speler die is opgeleid op Neerpede, maar zijn weg is natuurlijk nog lang. Le Soir speculeert dat hij, net als Konstantinos Karetsas van KRC Genk, met wie hij opgroeide in Neerpede, snel zijn kans zou kunnen krijgen in het eerste elftal van RSCA.

De steile ontwikkeling van Engwanda

Robin Veldman, die samenwerkte met Nunzio Engwanda bij de RSCA Futures, beschouwt hem als een supertalent. Hoewel Veldman inmiddels niet meer bij Anderlecht werkt, volgde hij nog lang alle wedstrijden van de RSCA Futures.

In een interview met Het Nieuwsblad prees hij Engwanda, vooral na de wedstrijd tegen Beerschot, destijds een topploeg in 1B.

“Hoe Nunzio Engwanda daar als centrale verdediger acteerde... Pff. Hij hield zich als 16-jarige fysiek staande en was tegelijkertijd ook dominant aan de bal,” aldus Veldman. Engwanda heeft een snelle ontwikkeling doorgemaakt, waarbij hij van de U14 en U16 snel doorschoof naar de beloften.

Veldman vervolgde: “Vroeger zag ik meer een middenvelder in hem, maar in de defensie kan hij ook sterk zijn.”

Engwanda moet zijn kans krijgen bij Anderlecht

Meest recent

'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

5
5
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

61
61
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

272
272
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

508
508
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

340
340
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

217
217
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

125
125
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

208
208
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

399
399
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

41
41
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

249
249
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

161
161
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

223
223
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

325
325
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

654
654
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

198
198
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

342
342
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

2071
2071
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

248
248
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

352
352
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

643
643
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

185
185
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

326
326
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

386
386
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

87
87

Meer sportnieuws