'Anderlecht all-in: Vandenhaute overtuigt Vertonghen'

495
'Anderlecht all-in: Vandenhaute overtuigt Vertonghen'

De officiële aankondiging ontbreekt voorlopig nog, maar dat lijkt slechts een kwestie van tijd. Tenslotte zou Jan Vertonghen weldra zijn kribbel zetten onder een verlengd contract bij Anderlecht. Dat moest daarvoor wel alle zeilen bijzetten.

Naar verluidt breekt Vertonghen zijn verbintenis open tot volgende zomer, met zelfs nog een optie voor een bijkomend seizoen. Voor het overige zijn er tot dusver weinig details bekend omtrent de deal, al ziet het er niet naar uit dat de aanvoerder qua salaris veel hoeft in te leveren.

LEES OOK: Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Ploegmaats pushen Vertonghen

Anderlecht bleek namelijk bereid om tot het uiterste te gaan om Vertonghen, die overwoog om zijn schoenen aan de haak te hangen, alsnog aan boord te houden. Behalve het financiële aspect lanceerden de Brusselaars volgens Het Nieuwsblad namelijk een stevig charmeoffensief.

Zo zouden onder andere Théo Leoni, Mats Rits, Colin Coosemans en Yari Verschaeren, die allen close met hem zijn, de voorbije weken intens in contact zijn blijven staan met de recordinternational. Zij pushten Vertonghen om bij te tekenen, net zoals het Paars-Witte bestuur overigens.

Anderlecht heeft plannetje klaar

Dat was uiteraard al langer vragende partij om de leider op en naast het veld langer aan zich te binden, te meer omwille van de huidige schaarste centraal achterin. Ondanks het heuglijke nieuws blijft vers bloed daar wel nog steeds geen overbodige luxe voor Jesper Fredberg en co.

Tenslotte zou het de bedoeling zijn om Vertonghen, die daarom alvast afscheid nam als Rode Duivel, af en toe rust te gunnen. Zowel om familiale als fysieke redenen, al denkt de krant niet dat hij veel trainingen of wedstrijden zal overslaan. Daarvoor brandt het vuur nog steeds te fel.

Prima band met Vandenhaute

Behalve zijn prima band met voorzitter Wouter Vandenhaute, en het feit dat hij het EK zo kort na zijn blessure vrij moeiteloos verteerde, zouden tot slot ook de sportieve ambities in het Lotto Park daarom een cruciale factor zijn. Net zoals Vertonghen zelf zint Anderlecht op revanche.

Vreest u voor het jaartje teveel bij Vertonghen?

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

6
6
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

27
27
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

81
81
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

20
20
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

23
23
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

37
37
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

56
56
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

87
87
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

111
111
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

46
46
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

51
51
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

271
271
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

570
570
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

73
73
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

22
22
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

141
141
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

79
79
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

147
147
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

179
179
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

326
326
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

635
635
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

241
241
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

195
195
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

576
576
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

100
100

Meer sportnieuws