AA Gent miljoenendeal escaleert: “Word er misselijk van”

door
AA Gent miljoenendeal escaleert: “Word er misselijk van”

Aimé Omgba, opgeleid bij Feyenoord, brak vorig seizoen door bij NAC Breda en wordt beschouwd als een toekomstige goudmijn voor de club. Anderlecht, Antwerp FC en AA Gent hebben interesse in de middenvelder, met AA Gent als de meest serieuze gegadigde.

NAC wil Omgba graag behouden, ondanks de groeiende interesse en zijn wens voor een sportieve stap vooruit. De club de optie in zijn contract gelicht, waardoor zijn transferwaarde aanzienlijk is gestegen, met bedragen van meer dan drie miljoen euro.

AA Gent heeft tot drie keer een bod uitgebracht, maar trok zich terug nadat 2,5 miljoen euro niet genoeg bleek. Omgba, die bij AA Gent veel meer kon verdienen en Europees voetbal kon spelen, voelt zich misleid door NAC en beschuldigt de club van spelletjes spelen tijdens de onderhandelingen.

LEES OOK: Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

Aimé Omgba: de toekomstige goudmijn van NAC Breda

Aimé Omgba, opgeleid bij Feyenoord, beleefde vorig seizoen zijn doorbraak als profvoetballer bij NAC Breda in de Keuken Kampioen Divisie. De 21-jarige valt op als een aanvallend ingestelde en creatieve speler, die altijd naar voren wil voetballen, en het beste uit de verf komt als nummer 10.

In de afgelopen jaren heeft Omgba hard gewerkt aan zijn defensieve vaardigheden, met als doel geen typische nummer 10 te zijn, maar eerder een veelzijdige box-to-box-speler te worden.

Omgba wordt getipt als een opkomende ster bij NAC Breda, en zijn horizon reikt veel verder dan de Keuken Kampioen Divisie. De club koestert grootse plannen voor de 21-jarige middenvelder, die, zoals door het Algemeen Dagblad geschreven, wordt beschouwd als een toekomstige goudmijn.

Anderlecht toonde vorige winter interesse in Omgba en de paars-witte belangstelling is nog steeds niet gaan liggen. Ook Antwerp FC en AA Gent hebben de youngster hoog op de verlanglijst staan.

Het waardevolle porselein: “De klasse druipt er vanaf”

Aimé Omgba heeft zich onmisbaar gemaakt als de meest vooruitgeschoven middenvelder bij NAC Breda, ondersteund door twee controleurs. Hij is belangrijk door het ritme van de aanvalsgolven te bepalen, en eveneens door zijn defensieve bijdrage.

“Niet meer uit de basiself van NAC weg te denken”, schreef Algemeen Dagblad het “waardevolle porselein” van de club. “De klasse druipt er vanaf. Je kan hem altijd inspelen, hij is belangrijk voor de ploeg, verdedigt mee en laat het zien met twee goals in de laatste twee wedstrijden. In zijn koppie zit het ook goed”, zei ploegmaat Clint Leemans.

Trainer Jean-Paul van Gastel schenkt veel vertrouwen aan Omgba en hij maakt hem een belangrijke speler binnen de ploeg. De coach prijst het hoge tempo van de middenvelder, dat volgens hem van nature veel hoger ligt dan bij andere spelers.

“Als Aimé aanzet, is dat meteen in een hoog tempo. Waar anderen in een laag tempo blijven hangen, heeft hij het fysieke vermogen om veel meer te brengen. Gekoppeld aan zijn technische bagage, maakt dat van hem een talentvolle speler”, zei Van Gastel.

NAC houdt het stuur in handen: ‘Meer dan 3 miljoen’

Aimé Omgba wordt als onhoudbaar beschouwd voor NAC Breda, en zowel binnenlandse als buitenlandse interesse zal naar verwachting leiden tot een miljoenenbod.

Het is inmiddels duidelijk dat hij graag een transfer wil maken, terwijl de Bredase eredivisionist er alles aan doet om Omgba te behouden.

“Het klopt dat er al langere tijd interesse is voor Aimé,” zei technisch directeur Peter Maas onlangs aan BN De Stem. “Op dit moment is die interesse echter niet heel concreet. Hij wil zelf graag een sportieve stap vooruit zetten, maar wij willen hem ook graag bij NAC houden.”

De Nederlandse club heeft het stuur in handen, want door het lichten van de optie in Omgba’s contract is zijn transferwaarde aanzienlijk gestegen. Er worden bedragen genoemd van meer dan drie miljoen euro, en die zouden de komende weken nog flink kunnen oplopen.

AA Gent haakt af: “Word misselijk van het gedrag van NAC”

AA Gent heeft tot drie keer toe een bod uitgebracht bij NAC Breda en trok zich terug nadat 2,5 miljoen euro nog steeds niet voldoende bleek te zijn. Bij de Buffalo’s had Aimé Omgba bovendien tot vijftien keer zoveel kunnen verdienen als bij zijn huidige club.

Hoewel NAC Omgba beloofd had mee te werken aan een zomertransfer, blijkt na de onderhandelingen met AA Gent dat deze belofte niet wordt nagekomen. Omgba verklaarde aan het Algemeen Dagblad dat NAC tijdens de onderhandelingen de publiciteit opzocht en spelletjes speelde.

“Ik krijg sterk het gevoel dat NAC mij als een product ziet,” zei hij. Omgba wil graag naar AA Gent, waar hij Europees voetbal kan spelen en kansen heeft om door te stromen naar de Europese top.

“Voor mijn ontwikkeling is het ook beter om bij zo’n grote club in België te voetballen dan bij NAC,” aldus Omgba. “Die 2,5 miljoen euro zou voor NAC vanuit de Keuken Kampioen Divisie een recordverkoop zijn en in Gent kan ik het vijfvoudige verdienen van mijn nu pas opgewaardeerde salaris bij NAC.”

Volgens Omgba heeft AA Gent de stekker uit de transfer getrokken vanwege de handelswijze van NAC Breda. “Ik word misselijk van het gedrag van deze mensen bij NAC Breda,” liet hij weten.

Zal Omgba naar AA Gent gaan?

Meest recent

'Kopzorgen Garcia: grote JPL-surprise in beeld bij Duivels'

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

51
51
Droomreeks United voorbij, finalisten Copa del Rey bekend

In de Premier League heeft Manchester United zijn ongeslagen reeks onder interim-trainer Michael ...

7
7
Arsenal zet nieuwe titelstap: City maakt dure uitschuiver

In de Engelse titelstrijd heeft Arsenal FC woensdagavond een uitstekende zaak gedaan. De leider had ...

30
30
Tedesco in ziekenhuis opgenomen: pakkende details bekend

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

47
47
Rits kwijnt weg bij Anderlecht: einde lijdensweg in zicht

Hoewel hij in de voorbije seizoenen behoorlijk wat minuten maakte, werd Mats Rits afgelopen zomer ...

340
340
DAZN-soap níét voorbij: grote ongerustheid bij Belgische clubs

De Belgische profclubs verzamelden woensdag op de burelen van de Pro League. Tijdens de meeting ...

285
285
Antwerp aangemaand tot transferactie: "In deze vorm ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

249
249
'Pérez drukt stempel: grote naam kandidaat-trainer Real'

Real Madrid heeft enkele mindere resultaten achter de rug in La Liga en zag FC Barcelona weer vier ...

73
73
Club Brugge boort ware goudmijn aan: dríé nieuwe jackpots

Club Brugge kan al enkele seizoenen lang uitstekende financiële cijfers voorleggen. Grotendeels ...

582
582
Nieuwe titelwending: "Bij Union beseffen ze het"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

563
563
Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Anderlecht moet knopen doorhakken. Paars-wit zoekt een nieuwe technisch directeur en wil eindelijk ...

296
296
'Enorme flop: Celtic stuurt JPL-aanwinst alweer door'

De Schotse topclubs richtten in de voorbije mercato's graag hun pijlen op de Belgische markt. ...

104
104
'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

Antwerp heeft vorig weekend een belangrijke zege geboekt door STVV toch wel verrassend met 1-0 te ...

151
151
'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Napoli maakt een moeilijk seizoen door. De Italiaanse titelverdediger sneuvelde al in de league ...

54
54
'Weer uittocht: eerste vertrekker bij Union bekend'

Bij Union moeten ze elke zomer opnieuw hun beste spelers laten vertrekken. Dat was vorige zomer niet ...

80
80
Van Den Kerkhof kent sanctie na aanslag op Tzolis

De wedstrijd van vorig weekend tussen Charleroi en Club Brugge deed heel wat stof opwaaien. Bij de ...

420
420
'Alarm in Frankrijk: grote zorgen om WK Mbappé'

We zijn slechts drie maanden voor de start van het WK en dus is het voor vrijwel elke bondscoach van ...

55
55
Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wesley Sonck beroert ook na zijn actieve carrière nog steeds vriend en vijand. De glimlach, ...

58
58
Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

149
149
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

140
140
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

200
200
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

46
46
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

175
175
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

377
377
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

121
121

Meer sportnieuws