AA Gent miljoenendeal escaleert: “Word er misselijk van”

708 stemmen
AA Gent miljoenendeal escaleert: “Word er misselijk van”

Aimé Omgba, opgeleid bij Feyenoord, brak vorig seizoen door bij NAC Breda en wordt beschouwd als een toekomstige goudmijn voor de club. Anderlecht, Antwerp FC en AA Gent hebben interesse in de middenvelder, met AA Gent als de meest serieuze gegadigde.

NAC wil Omgba graag behouden, ondanks de groeiende interesse en zijn wens voor een sportieve stap vooruit. De club de optie in zijn contract gelicht, waardoor zijn transferwaarde aanzienlijk is gestegen, met bedragen van meer dan drie miljoen euro.

AA Gent heeft tot drie keer een bod uitgebracht, maar trok zich terug nadat 2,5 miljoen euro niet genoeg bleek. Omgba, die bij AA Gent veel meer kon verdienen en Europees voetbal kon spelen, voelt zich misleid door NAC en beschuldigt de club van spelletjes spelen tijdens de onderhandelingen.

LEES OOK: Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Aimé Omgba: de toekomstige goudmijn van NAC Breda

Aimé Omgba, opgeleid bij Feyenoord, beleefde vorig seizoen zijn doorbraak als profvoetballer bij NAC Breda in de Keuken Kampioen Divisie. De 21-jarige valt op als een aanvallend ingestelde en creatieve speler, die altijd naar voren wil voetballen, en het beste uit de verf komt als nummer 10.

In de afgelopen jaren heeft Omgba hard gewerkt aan zijn defensieve vaardigheden, met als doel geen typische nummer 10 te zijn, maar eerder een veelzijdige box-to-box-speler te worden.

Omgba wordt getipt als een opkomende ster bij NAC Breda, en zijn horizon reikt veel verder dan de Keuken Kampioen Divisie. De club koestert grootse plannen voor de 21-jarige middenvelder, die, zoals door het Algemeen Dagblad geschreven, wordt beschouwd als een toekomstige goudmijn.

Anderlecht toonde vorige winter interesse in Omgba en de paars-witte belangstelling is nog steeds niet gaan liggen. Ook Antwerp FC en AA Gent hebben de youngster hoog op de verlanglijst staan.

Het waardevolle porselein: “De klasse druipt er vanaf”

Aimé Omgba heeft zich onmisbaar gemaakt als de meest vooruitgeschoven middenvelder bij NAC Breda, ondersteund door twee controleurs. Hij is belangrijk door het ritme van de aanvalsgolven te bepalen, en eveneens door zijn defensieve bijdrage.

“Niet meer uit de basiself van NAC weg te denken”, schreef Algemeen Dagblad het “waardevolle porselein” van de club. “De klasse druipt er vanaf. Je kan hem altijd inspelen, hij is belangrijk voor de ploeg, verdedigt mee en laat het zien met twee goals in de laatste twee wedstrijden. In zijn koppie zit het ook goed”, zei ploegmaat Clint Leemans.

Trainer Jean-Paul van Gastel schenkt veel vertrouwen aan Omgba en hij maakt hem een belangrijke speler binnen de ploeg. De coach prijst het hoge tempo van de middenvelder, dat volgens hem van nature veel hoger ligt dan bij andere spelers.

“Als Aimé aanzet, is dat meteen in een hoog tempo. Waar anderen in een laag tempo blijven hangen, heeft hij het fysieke vermogen om veel meer te brengen. Gekoppeld aan zijn technische bagage, maakt dat van hem een talentvolle speler”, zei Van Gastel.

NAC houdt het stuur in handen: ‘Meer dan 3 miljoen’

Aimé Omgba wordt als onhoudbaar beschouwd voor NAC Breda, en zowel binnenlandse als buitenlandse interesse zal naar verwachting leiden tot een miljoenenbod.

Het is inmiddels duidelijk dat hij graag een transfer wil maken, terwijl de Bredase eredivisionist er alles aan doet om Omgba te behouden.

“Het klopt dat er al langere tijd interesse is voor Aimé,” zei technisch directeur Peter Maas onlangs aan BN De Stem. “Op dit moment is die interesse echter niet heel concreet. Hij wil zelf graag een sportieve stap vooruit zetten, maar wij willen hem ook graag bij NAC houden.”

De Nederlandse club heeft het stuur in handen, want door het lichten van de optie in Omgba’s contract is zijn transferwaarde aanzienlijk gestegen. Er worden bedragen genoemd van meer dan drie miljoen euro, en die zouden de komende weken nog flink kunnen oplopen.

AA Gent haakt af: “Word misselijk van het gedrag van NAC”

AA Gent heeft tot drie keer toe een bod uitgebracht bij NAC Breda en trok zich terug nadat 2,5 miljoen euro nog steeds niet voldoende bleek te zijn. Bij de Buffalo’s had Aimé Omgba bovendien tot vijftien keer zoveel kunnen verdienen als bij zijn huidige club.

Hoewel NAC Omgba beloofd had mee te werken aan een zomertransfer, blijkt na de onderhandelingen met AA Gent dat deze belofte niet wordt nagekomen. Omgba verklaarde aan het Algemeen Dagblad dat NAC tijdens de onderhandelingen de publiciteit opzocht en spelletjes speelde.

“Ik krijg sterk het gevoel dat NAC mij als een product ziet,” zei hij. Omgba wil graag naar AA Gent, waar hij Europees voetbal kan spelen en kansen heeft om door te stromen naar de Europese top.

“Voor mijn ontwikkeling is het ook beter om bij zo’n grote club in België te voetballen dan bij NAC,” aldus Omgba. “Die 2,5 miljoen euro zou voor NAC vanuit de Keuken Kampioen Divisie een recordverkoop zijn en in Gent kan ik het vijfvoudige verdienen van mijn nu pas opgewaardeerde salaris bij NAC.”

Volgens Omgba heeft AA Gent de stekker uit de transfer getrokken vanwege de handelswijze van NAC Breda. “Ik word misselijk van het gedrag van deze mensen bij NAC Breda,” liet hij weten.

🚀

Zal Omgba naar AA Gent gaan?

Meest recent

'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

34
34
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

32
32
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

59
59
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

43
43
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

17
17
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

47
47
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

67
67
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

56
56
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

135
135
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

262
262
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

923
923
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

209
209
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

100
100
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

202
202
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

107
107
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

296
296
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

111
111
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

581
581
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

586
586
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

436
436
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

1024
1024
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

246
246
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

306
306
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

486
486
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

61
61

Meer sportnieuws