AA Gent miljoenendeal escaleert: “Word er misselijk van”

708
AA Gent miljoenendeal escaleert: “Word er misselijk van”

Aimé Omgba, opgeleid bij Feyenoord, brak vorig seizoen door bij NAC Breda en wordt beschouwd als een toekomstige goudmijn voor de club. Anderlecht, Antwerp FC en AA Gent hebben interesse in de middenvelder, met AA Gent als de meest serieuze gegadigde.

NAC wil Omgba graag behouden, ondanks de groeiende interesse en zijn wens voor een sportieve stap vooruit. De club de optie in zijn contract gelicht, waardoor zijn transferwaarde aanzienlijk is gestegen, met bedragen van meer dan drie miljoen euro.

AA Gent heeft tot drie keer een bod uitgebracht, maar trok zich terug nadat 2,5 miljoen euro niet genoeg bleek. Omgba, die bij AA Gent veel meer kon verdienen en Europees voetbal kon spelen, voelt zich misleid door NAC en beschuldigt de club van spelletjes spelen tijdens de onderhandelingen.

LEES OOK: KSC Lokeren pakt uit met comeback: ‘Schat aan ervaring’

Aimé Omgba: de toekomstige goudmijn van NAC Breda

Aimé Omgba, opgeleid bij Feyenoord, beleefde vorig seizoen zijn doorbraak als profvoetballer bij NAC Breda in de Keuken Kampioen Divisie. De 21-jarige valt op als een aanvallend ingestelde en creatieve speler, die altijd naar voren wil voetballen, en het beste uit de verf komt als nummer 10.

In de afgelopen jaren heeft Omgba hard gewerkt aan zijn defensieve vaardigheden, met als doel geen typische nummer 10 te zijn, maar eerder een veelzijdige box-to-box-speler te worden.

Omgba wordt getipt als een opkomende ster bij NAC Breda, en zijn horizon reikt veel verder dan de Keuken Kampioen Divisie. De club koestert grootse plannen voor de 21-jarige middenvelder, die, zoals door het Algemeen Dagblad geschreven, wordt beschouwd als een toekomstige goudmijn.

Anderlecht toonde vorige winter interesse in Omgba en de paars-witte belangstelling is nog steeds niet gaan liggen. Ook Antwerp FC en AA Gent hebben de youngster hoog op de verlanglijst staan.

Het waardevolle porselein: “De klasse druipt er vanaf”

Aimé Omgba heeft zich onmisbaar gemaakt als de meest vooruitgeschoven middenvelder bij NAC Breda, ondersteund door twee controleurs. Hij is belangrijk door het ritme van de aanvalsgolven te bepalen, en eveneens door zijn defensieve bijdrage.

“Niet meer uit de basiself van NAC weg te denken”, schreef Algemeen Dagblad het “waardevolle porselein” van de club. “De klasse druipt er vanaf. Je kan hem altijd inspelen, hij is belangrijk voor de ploeg, verdedigt mee en laat het zien met twee goals in de laatste twee wedstrijden. In zijn koppie zit het ook goed”, zei ploegmaat Clint Leemans.

Trainer Jean-Paul van Gastel schenkt veel vertrouwen aan Omgba en hij maakt hem een belangrijke speler binnen de ploeg. De coach prijst het hoge tempo van de middenvelder, dat volgens hem van nature veel hoger ligt dan bij andere spelers.

“Als Aimé aanzet, is dat meteen in een hoog tempo. Waar anderen in een laag tempo blijven hangen, heeft hij het fysieke vermogen om veel meer te brengen. Gekoppeld aan zijn technische bagage, maakt dat van hem een talentvolle speler”, zei Van Gastel.

NAC houdt het stuur in handen: ‘Meer dan 3 miljoen’

Aimé Omgba wordt als onhoudbaar beschouwd voor NAC Breda, en zowel binnenlandse als buitenlandse interesse zal naar verwachting leiden tot een miljoenenbod.

Het is inmiddels duidelijk dat hij graag een transfer wil maken, terwijl de Bredase eredivisionist er alles aan doet om Omgba te behouden.

“Het klopt dat er al langere tijd interesse is voor Aimé,” zei technisch directeur Peter Maas onlangs aan BN De Stem. “Op dit moment is die interesse echter niet heel concreet. Hij wil zelf graag een sportieve stap vooruit zetten, maar wij willen hem ook graag bij NAC houden.”

De Nederlandse club heeft het stuur in handen, want door het lichten van de optie in Omgba’s contract is zijn transferwaarde aanzienlijk gestegen. Er worden bedragen genoemd van meer dan drie miljoen euro, en die zouden de komende weken nog flink kunnen oplopen.

AA Gent haakt af: “Word misselijk van het gedrag van NAC”

AA Gent heeft tot drie keer toe een bod uitgebracht bij NAC Breda en trok zich terug nadat 2,5 miljoen euro nog steeds niet voldoende bleek te zijn. Bij de Buffalo’s had Aimé Omgba bovendien tot vijftien keer zoveel kunnen verdienen als bij zijn huidige club.

Hoewel NAC Omgba beloofd had mee te werken aan een zomertransfer, blijkt na de onderhandelingen met AA Gent dat deze belofte niet wordt nagekomen. Omgba verklaarde aan het Algemeen Dagblad dat NAC tijdens de onderhandelingen de publiciteit opzocht en spelletjes speelde.

“Ik krijg sterk het gevoel dat NAC mij als een product ziet,” zei hij. Omgba wil graag naar AA Gent, waar hij Europees voetbal kan spelen en kansen heeft om door te stromen naar de Europese top.

“Voor mijn ontwikkeling is het ook beter om bij zo’n grote club in België te voetballen dan bij NAC,” aldus Omgba. “Die 2,5 miljoen euro zou voor NAC vanuit de Keuken Kampioen Divisie een recordverkoop zijn en in Gent kan ik het vijfvoudige verdienen van mijn nu pas opgewaardeerde salaris bij NAC.”

Volgens Omgba heeft AA Gent de stekker uit de transfer getrokken vanwege de handelswijze van NAC Breda. “Ik word misselijk van het gedrag van deze mensen bij NAC Breda,” liet hij weten.

🚀

Zal Omgba naar AA Gent gaan?

Meest recent

‘Inter zet Stankovic buiten: Club Brugge ruikt stunt’

Inter betaalde 23 miljoen euro om hem terug te halen en wees 40 miljoen euro uit Engeland af. Na zes ...

389
389
Courtois keert terug naar België: reden is héél opvallend

Thibaut Courtois is nog eens in België en deze keer draait zijn bezoek niet om de Rode Duivels. ...

15
15
Real Madrid en Frankrijk kennen ernst blessure Mbappé

Kylian Mbappé viel tegen Turkije geblesseerd uit nadat hij scoorde. De Franse sterspeler mist ...

12
12
STVV'er Kokubo helpt zéér hardnekkig gerucht uit de wereld

Leo Kokubo staat op het punt om mogelijk zijn debuut te maken voor de Japanse nationale ploeg, maar ...

7
7
Tom Caluwé schetst harde realiteit bij KV Mechelen

Sportief directeur Tom Caluwé windt er geen doekjes om: de club staat momenteel niet waar ze ...

20
20
Boskamp maakt zich zorgen over één Rode Duivel

Romelu Lukaku kreeg tegen Italië opnieuw een beperkte invalbeurt en kon daarin niet helemaal ...

82
82
Marc Degryse ziet duidelijke verandering bij de Rode Duivels

De 0-2-zege van de Rode Duivels in Italië heeft indruk gemaakt op Marc Degryse. De analist ziet ...

53
53
De Ketelaere onder de indruk: "Blijft een groot voetballand"

De Rode Duivels hebben met een overtuigende 0-2-zege in Italië een statement gemaakt. Ook ...

38
38
Defour haalt opnieuw stevig uit naar Garcia

Dat Steven Defour geen fan was van Rudi Garcia, dat was al duidelijk. In zijn analyse voor Het ...

90
90
Hasi verklapt: "Ik wilde hem weghalen bij Anderlecht"

De passage van Besnik Hasi bij RSC Anderlecht was niet bepaald goed te noemen. De coach werd ...

94
94
Voorzitter Man City komt met statement na alle ophef

Manchester City-voorzitter Khaldoon Al Mubarak heeft zich rechtstreeks tot de supporters van de ...

60
60
Pocognoli debuteert met kleine tegenvaller bij Schotland

Schotland verraste vriend en vijand door Sebastien Pocognoli aan te stellen als bondscoach. De ...

37
37
Albert lyrisch over Rode Duivel: "Een toekomstige ster"

Mika Godts heeft tegen Italië indruk gemaakt en krijgt daarvoor ook lof uit onverwachte hoek. ...

177
177
Beerschot op zijn hoede: "Match van het jaar"

Beerschot trekt morgen in de zesde ronde van de Croky Cup naar Crossing Schaarbeek. Op papier is de ...

56
56
Supportersclash Beerschot-KVM: Gevolgen zijn bikkelhard

De gebeurtenissen op een parking in Geel blijven nazinderen binnen de supporterswereld. Wat vorig ...

120
120
Lukebakio ziet enorme weelde: "Dat is onze sterkte"

Dodi Lukebakio scoorde alweer na een invalbeurt. De explosieve winger kan zeer goed invallen en is ...

53
53
Ze vallen als vliegen: wéér blessures in de Nations League

De Nations League is nog maar amper begonnen, maar de blessurelijst begint nu al stevig aan te ...

122
122
Leoni geeft hét verhaal: "Daarom verliet ik Anderlecht"

Theo Leoni heeft bij LN24 opnieuw teruggeblikt op zijn vertrek bij Anderlecht. De middenvelder, die ...

197
197
Van Bommel: "De beste speler uit de Belgische geschiedenis"

Kevin De Bruyne maakte tegen Italië opnieuw indruk. De Belgische spelmaker stond een uur op het ...

1502
1502
Mancini kritisch na kansloze nederlaag tegen België

Roberto Mancini was na de 0-2-nederlaag van Italië tegen België duidelijk over de ...

255
255
Duivel scoort punten in Wallonië: "Perfecte wedstrijd"

Verschillende spelers behoorden vrijdag tot de uitblinkers bij de Rode Duivels in hun verdiende zege ...

106
106
Lukaku vs. Donnarumma: directe trigger voor conflict onthuld

Vlak na de hun onderlinge Nations League-duel gingen de poppen aan het dansen tussen België en ...

326
326
Zorgen voor Zidane: opdoffer Frankrijk voor clash in Brussel

Veel tijd om te genieten van hun triomftocht in Rome hebben de Rode Duivels niet. Maandag wacht ...

98
98
City davert op grondvesten: degradatie naar vierde divisie?

Qua resultaten is Manchester City uitstekend aan het post Pep Guardiola-tijdperk. Maar deze week ...

428
428
Van Bommel verklapt: deze boodschap kreeg Mika Godts mee

Het is Mark van Bommel gelukt om meteen indruk te maken tijdens zijn debuut als Belgisch bondscoach. ...

229
229

Meer sportnieuws