AA Gent miljoenendeal escaleert: “Word er misselijk van”

door
AA Gent miljoenendeal escaleert: “Word er misselijk van”

Aimé Omgba, opgeleid bij Feyenoord, brak vorig seizoen door bij NAC Breda en wordt beschouwd als een toekomstige goudmijn voor de club. Anderlecht, Antwerp FC en AA Gent hebben interesse in de middenvelder, met AA Gent als de meest serieuze gegadigde.

NAC wil Omgba graag behouden, ondanks de groeiende interesse en zijn wens voor een sportieve stap vooruit. De club de optie in zijn contract gelicht, waardoor zijn transferwaarde aanzienlijk is gestegen, met bedragen van meer dan drie miljoen euro.

AA Gent heeft tot drie keer een bod uitgebracht, maar trok zich terug nadat 2,5 miljoen euro niet genoeg bleek. Omgba, die bij AA Gent veel meer kon verdienen en Europees voetbal kon spelen, voelt zich misleid door NAC en beschuldigt de club van spelletjes spelen tijdens de onderhandelingen.

LEES OOK: Opschudding in Breda: Hoefkens na match naar het ziekenhuis

Aimé Omgba: de toekomstige goudmijn van NAC Breda

Aimé Omgba, opgeleid bij Feyenoord, beleefde vorig seizoen zijn doorbraak als profvoetballer bij NAC Breda in de Keuken Kampioen Divisie. De 21-jarige valt op als een aanvallend ingestelde en creatieve speler, die altijd naar voren wil voetballen, en het beste uit de verf komt als nummer 10.

In de afgelopen jaren heeft Omgba hard gewerkt aan zijn defensieve vaardigheden, met als doel geen typische nummer 10 te zijn, maar eerder een veelzijdige box-to-box-speler te worden.

Omgba wordt getipt als een opkomende ster bij NAC Breda, en zijn horizon reikt veel verder dan de Keuken Kampioen Divisie. De club koestert grootse plannen voor de 21-jarige middenvelder, die, zoals door het Algemeen Dagblad geschreven, wordt beschouwd als een toekomstige goudmijn.

Anderlecht toonde vorige winter interesse in Omgba en de paars-witte belangstelling is nog steeds niet gaan liggen. Ook Antwerp FC en AA Gent hebben de youngster hoog op de verlanglijst staan.

Het waardevolle porselein: “De klasse druipt er vanaf”

Aimé Omgba heeft zich onmisbaar gemaakt als de meest vooruitgeschoven middenvelder bij NAC Breda, ondersteund door twee controleurs. Hij is belangrijk door het ritme van de aanvalsgolven te bepalen, en eveneens door zijn defensieve bijdrage.

“Niet meer uit de basiself van NAC weg te denken”, schreef Algemeen Dagblad het “waardevolle porselein” van de club. “De klasse druipt er vanaf. Je kan hem altijd inspelen, hij is belangrijk voor de ploeg, verdedigt mee en laat het zien met twee goals in de laatste twee wedstrijden. In zijn koppie zit het ook goed”, zei ploegmaat Clint Leemans.

Trainer Jean-Paul van Gastel schenkt veel vertrouwen aan Omgba en hij maakt hem een belangrijke speler binnen de ploeg. De coach prijst het hoge tempo van de middenvelder, dat volgens hem van nature veel hoger ligt dan bij andere spelers.

“Als Aimé aanzet, is dat meteen in een hoog tempo. Waar anderen in een laag tempo blijven hangen, heeft hij het fysieke vermogen om veel meer te brengen. Gekoppeld aan zijn technische bagage, maakt dat van hem een talentvolle speler”, zei Van Gastel.

NAC houdt het stuur in handen: ‘Meer dan 3 miljoen’

Aimé Omgba wordt als onhoudbaar beschouwd voor NAC Breda, en zowel binnenlandse als buitenlandse interesse zal naar verwachting leiden tot een miljoenenbod.

Het is inmiddels duidelijk dat hij graag een transfer wil maken, terwijl de Bredase eredivisionist er alles aan doet om Omgba te behouden.

“Het klopt dat er al langere tijd interesse is voor Aimé,” zei technisch directeur Peter Maas onlangs aan BN De Stem. “Op dit moment is die interesse echter niet heel concreet. Hij wil zelf graag een sportieve stap vooruit zetten, maar wij willen hem ook graag bij NAC houden.”

De Nederlandse club heeft het stuur in handen, want door het lichten van de optie in Omgba’s contract is zijn transferwaarde aanzienlijk gestegen. Er worden bedragen genoemd van meer dan drie miljoen euro, en die zouden de komende weken nog flink kunnen oplopen.

AA Gent haakt af: “Word misselijk van het gedrag van NAC”

AA Gent heeft tot drie keer toe een bod uitgebracht bij NAC Breda en trok zich terug nadat 2,5 miljoen euro nog steeds niet voldoende bleek te zijn. Bij de Buffalo’s had Aimé Omgba bovendien tot vijftien keer zoveel kunnen verdienen als bij zijn huidige club.

Hoewel NAC Omgba beloofd had mee te werken aan een zomertransfer, blijkt na de onderhandelingen met AA Gent dat deze belofte niet wordt nagekomen. Omgba verklaarde aan het Algemeen Dagblad dat NAC tijdens de onderhandelingen de publiciteit opzocht en spelletjes speelde.

“Ik krijg sterk het gevoel dat NAC mij als een product ziet,” zei hij. Omgba wil graag naar AA Gent, waar hij Europees voetbal kan spelen en kansen heeft om door te stromen naar de Europese top.

“Voor mijn ontwikkeling is het ook beter om bij zo’n grote club in België te voetballen dan bij NAC,” aldus Omgba. “Die 2,5 miljoen euro zou voor NAC vanuit de Keuken Kampioen Divisie een recordverkoop zijn en in Gent kan ik het vijfvoudige verdienen van mijn nu pas opgewaardeerde salaris bij NAC.”

Volgens Omgba heeft AA Gent de stekker uit de transfer getrokken vanwege de handelswijze van NAC Breda. “Ik word misselijk van het gedrag van deze mensen bij NAC Breda,” liet hij weten.

Zal Omgba naar AA Gent gaan?

Meest recent

'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

59
59
"Nooit meegemaakt" - Mourinho verbaast met favoriet ex-club

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

41
41
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

25
25
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

67
67
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

185
185
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

43
43
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

121
121
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

63
63
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

450
450
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

278
278
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

259
259
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

248
248
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

488
488
'Garcia dubt: noodgedwongen wissel in basiself Duivels'

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

268
268
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

52
52
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

171
171
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

89
89
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

567
567
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

169
169
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

104
104
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

175
175
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

60
60
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

435
435
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

522
522
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

151
151

Meer sportnieuws