AA Gent miljoenendeal escaleert: “Word er misselijk van”

708 stemmen
AA Gent miljoenendeal escaleert: “Word er misselijk van”

Aimé Omgba, opgeleid bij Feyenoord, brak vorig seizoen door bij NAC Breda en wordt beschouwd als een toekomstige goudmijn voor de club. Anderlecht, Antwerp FC en AA Gent hebben interesse in de middenvelder, met AA Gent als de meest serieuze gegadigde.

NAC wil Omgba graag behouden, ondanks de groeiende interesse en zijn wens voor een sportieve stap vooruit. De club de optie in zijn contract gelicht, waardoor zijn transferwaarde aanzienlijk is gestegen, met bedragen van meer dan drie miljoen euro.

AA Gent heeft tot drie keer een bod uitgebracht, maar trok zich terug nadat 2,5 miljoen euro niet genoeg bleek. Omgba, die bij AA Gent veel meer kon verdienen en Europees voetbal kon spelen, voelt zich misleid door NAC en beschuldigt de club van spelletjes spelen tijdens de onderhandelingen.

LEES OOK: Odoi moet na halfjaar alweer op zoek naar nieuwe club

Aimé Omgba: de toekomstige goudmijn van NAC Breda

Aimé Omgba, opgeleid bij Feyenoord, beleefde vorig seizoen zijn doorbraak als profvoetballer bij NAC Breda in de Keuken Kampioen Divisie. De 21-jarige valt op als een aanvallend ingestelde en creatieve speler, die altijd naar voren wil voetballen, en het beste uit de verf komt als nummer 10.

In de afgelopen jaren heeft Omgba hard gewerkt aan zijn defensieve vaardigheden, met als doel geen typische nummer 10 te zijn, maar eerder een veelzijdige box-to-box-speler te worden.

Omgba wordt getipt als een opkomende ster bij NAC Breda, en zijn horizon reikt veel verder dan de Keuken Kampioen Divisie. De club koestert grootse plannen voor de 21-jarige middenvelder, die, zoals door het Algemeen Dagblad geschreven, wordt beschouwd als een toekomstige goudmijn.

Anderlecht toonde vorige winter interesse in Omgba en de paars-witte belangstelling is nog steeds niet gaan liggen. Ook Antwerp FC en AA Gent hebben de youngster hoog op de verlanglijst staan.

Het waardevolle porselein: “De klasse druipt er vanaf”

Aimé Omgba heeft zich onmisbaar gemaakt als de meest vooruitgeschoven middenvelder bij NAC Breda, ondersteund door twee controleurs. Hij is belangrijk door het ritme van de aanvalsgolven te bepalen, en eveneens door zijn defensieve bijdrage.

“Niet meer uit de basiself van NAC weg te denken”, schreef Algemeen Dagblad het “waardevolle porselein” van de club. “De klasse druipt er vanaf. Je kan hem altijd inspelen, hij is belangrijk voor de ploeg, verdedigt mee en laat het zien met twee goals in de laatste twee wedstrijden. In zijn koppie zit het ook goed”, zei ploegmaat Clint Leemans.

Trainer Jean-Paul van Gastel schenkt veel vertrouwen aan Omgba en hij maakt hem een belangrijke speler binnen de ploeg. De coach prijst het hoge tempo van de middenvelder, dat volgens hem van nature veel hoger ligt dan bij andere spelers.

“Als Aimé aanzet, is dat meteen in een hoog tempo. Waar anderen in een laag tempo blijven hangen, heeft hij het fysieke vermogen om veel meer te brengen. Gekoppeld aan zijn technische bagage, maakt dat van hem een talentvolle speler”, zei Van Gastel.

NAC houdt het stuur in handen: ‘Meer dan 3 miljoen’

Aimé Omgba wordt als onhoudbaar beschouwd voor NAC Breda, en zowel binnenlandse als buitenlandse interesse zal naar verwachting leiden tot een miljoenenbod.

Het is inmiddels duidelijk dat hij graag een transfer wil maken, terwijl de Bredase eredivisionist er alles aan doet om Omgba te behouden.

“Het klopt dat er al langere tijd interesse is voor Aimé,” zei technisch directeur Peter Maas onlangs aan BN De Stem. “Op dit moment is die interesse echter niet heel concreet. Hij wil zelf graag een sportieve stap vooruit zetten, maar wij willen hem ook graag bij NAC houden.”

De Nederlandse club heeft het stuur in handen, want door het lichten van de optie in Omgba’s contract is zijn transferwaarde aanzienlijk gestegen. Er worden bedragen genoemd van meer dan drie miljoen euro, en die zouden de komende weken nog flink kunnen oplopen.

AA Gent haakt af: “Word misselijk van het gedrag van NAC”

AA Gent heeft tot drie keer toe een bod uitgebracht bij NAC Breda en trok zich terug nadat 2,5 miljoen euro nog steeds niet voldoende bleek te zijn. Bij de Buffalo’s had Aimé Omgba bovendien tot vijftien keer zoveel kunnen verdienen als bij zijn huidige club.

Hoewel NAC Omgba beloofd had mee te werken aan een zomertransfer, blijkt na de onderhandelingen met AA Gent dat deze belofte niet wordt nagekomen. Omgba verklaarde aan het Algemeen Dagblad dat NAC tijdens de onderhandelingen de publiciteit opzocht en spelletjes speelde.

“Ik krijg sterk het gevoel dat NAC mij als een product ziet,” zei hij. Omgba wil graag naar AA Gent, waar hij Europees voetbal kan spelen en kansen heeft om door te stromen naar de Europese top.

“Voor mijn ontwikkeling is het ook beter om bij zo’n grote club in België te voetballen dan bij NAC,” aldus Omgba. “Die 2,5 miljoen euro zou voor NAC vanuit de Keuken Kampioen Divisie een recordverkoop zijn en in Gent kan ik het vijfvoudige verdienen van mijn nu pas opgewaardeerde salaris bij NAC.”

Volgens Omgba heeft AA Gent de stekker uit de transfer getrokken vanwege de handelswijze van NAC Breda. “Ik word misselijk van het gedrag van deze mensen bij NAC Breda,” liet hij weten.

Zal Omgba naar AA Gent gaan?

Meest recent

Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

1
1
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

18
18
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

45
45
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

38
38
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

17
17
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

41
41
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

228
228
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

38
38
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

149
149
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

192
192
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

59
59
Vandenbempt ziet één megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

133
133
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

240
240
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

153
153
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

125
125
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

359
359
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

218
218
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

203
203
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

240
240
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

392
392
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

255
255
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

69
69
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

176
176
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

539
539
Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. In de Europe Play-Offs verloor het de afgelopen weken ...

273
273

Meer sportnieuws