Skov Olsen zorgt voor gedonder bij Club Brugge

door
Skov Olsen zorgt voor gedonder bij Club Brugge

Hoewel Andreas Skov Olsen zijn focus op het EK 2024 legde om de Europese top te bereiken, was zijn toernooi niet het succes waarop hij én Club Brugge gehoopt hadden. Ondanks zijn talent en potentieel lijkt een afscheid deze zomer voor alle partijen ideaal, hoewel er momenteel weinig buitenlandse interesse is.

Skov Olsen's relatie met de club blijft een uitdaging, inclusief spanningen met de medische staf, wisselvalligheid en persoonlijke ambities.

LEES OOK: 'Club Brugge boekt woekerwinst: knaltransfer Tzolis'

Skov Olsen bleef vorige zomer bij Club Brugge

Andreas Skov Olsen hield Club Brugge in grote spanning tijdens de vorige zomermercato. Vincent Mannaert, destijds CEO en technisch directeur, hield rekening met een mogelijk vertrek van de Deense aanvaller, terwijl de toenmalige coach Ronny Deila vastbesloten was om hem koste wat het kost te behouden.

Club Brugge vroeg minstens 15 miljoen euro voor Skov Olsen en was zich er volledig van bewust dat de Deen één belangrijke wens had: een stap hoger te zetten in hun carrière.

Skov Olsen had zijn zinnen gezet op zijn droomcompetitie: de Premier League. Gedurende de zomermaanden vorig jaar toonden verschillende Engelse clubs, waaronder Tottenham, Crystal Palace, Burnley en Bournemouth, interesse in Skov Olsen.

Club Brugge had hem kunnen verkopen voor een bedrag tussen 12 en 15 miljoen euro, maar dat vond de club veel te weinig voor een speler met zijn grote kwaliteiten. Begin augustus gaf Skov Olsen intern aan om zijn transferambities uit te stellen en nog een jaar in Brugge te blijven.

Hij had maandenlang gemikt op een mooie transfer, maar koos ervoor om deze voorlopig on hold te zetten. “Het is met veel plezier dat ik straks in Brugge blijf”, zei hij.

Skov Olsen heeft niets meer te zoeken in België

Andreas Skov Olsen wilde vorig seizoen orde op zaken stellen door zijn vormcrisis en de reeks blessures die hem vorig seizoen weerhielden om zijn beste niveau te halen, aan te pakken.

Op bepaalde momenten kwam de Deense aanvaller dicht in de buurt van zijn absolute topvorm. Hij wordt gezien als een aanvaller die in staat is om elke wedstrijd op z’n eentje te beslissen en is intrinsiek misschien wel de beste speler van Club Brugge.

Volgens Het Nieuwsblad had Vincent Mannaert Andreas Skov Olsen intern al vergeleken met Ivan Perisic en men is ervan overtuigd dat de Deense speler, net als de Kroaat destijds, het potentieel heeft om de Europese top te bereiken.

“Andreas zou nooit voor Club Brugge mogen spelen. En dat zeg ik niet uit een gebrek aan respect voor Club. Skov Olsen is een voetballer voor de absolute top in Europa”, zei Paul Okon in Het Laatste Nieuws. “Als Igor Thiago dertig en meer miljoen waard is, hoeveel mag Andreas Skov Olsen dan kosten? vroeg de krant zich af.

“Ik denk niet dat hij nog veel in België te zoeken heeft”, zei Union SG doelman Anthony Moris.

Moeilijke Skov Olsen: “Denk dat je er als coach zot van wordt”

Dit kalenderjaar heeft Andreas Skov Olsen een achtbaan van prestaties laten zien, met hoogtepunten van zijn immense talent en momenten waarop hij compleet afwezig en onzichtbaar bleef.

Soms straalt hij met zijn verfijnde techniek, waarmee hij zelfs de lastigste ballen moeiteloos controleert. Maar dan zijn er ook momenten waarop hij volledig verdwijnt, als het ware wegsmelt op het veld.

In de club van 'no sweat, no glory' loopt de flankaanvaller er ook figuurlijk de kantjes af. “Ik vind hem ook fantastisch, maar ik denk dat je er als coach zot van wordt”, zei Steven Defour in Het Laatste Nieuws.

De krant merkte op dat hoewel er geen gebrek is aan goals en assists, Skov Olsen niet begrepen heeft van teamspirit en 'togetherness'. De Deen heeft wel een moeilijk karakter, maar hij is ook niet meteen een ‘etter’.

Daarnaast rapporteerde Het Laatste Nieuws wel over een onenigheid tussen Skov Olsen en de medische staf, een “koude oorlog” die al ruim een jaar aan de gang is.

EK 2024 was geen succes voor Skov Olsen

 Andreas Skov Olsen's wisselvallige seizoen is grotendeels te verklaren doordat hij zijn volledige focus had gelegd op het EK 2024 met Denemarken. Voor hem moest dit EK de springplank zijn naar de Europese top, waarbij hij de aandacht van clubs uit Engeland, Italië en Duitsland wilde trekken.

Volgens Het Laatste Nieuws had hij in zijn hoofd al afscheid genomen van Club Brugge nog voor het toernooi begon. Hoewel Club Brugge Skov Olsen niet per se hoeft te verkopen, lijkt deze zomer voor alle partijen het ideale moment om uit elkaar te gaan.

Zijn EK in Duitsland was echter niet succesvol, en momenteel is er geen interesse vanuit het buitenland.

Marc Degryse suggereerde dat Club Brugge er goed aan zou doen Skov Olsen te behouden. Ondanks zijn bijzondere karakter, wisselvalligheid en eigenzinnigheid, blijft de Deen intrinsiek de beste speler in de Belgische competitie.

In de play-offs heeft hij, ondanks dat hij niet volledig fit was, eigenhandig vijf punten en de titel voor Club Brugge veiliggesteld.

Zal Skov Olsen deze zomer een transfer maken?

Meest recent

'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Ondanks een erg wisselvallig seizoen lijkt KRC Genk komende zomer te gaan cashen op verschillende ...

17
17
Na Lukaku ook De Bruyne: miserie loopt uit de hand

Kevin De Bruyne kwam naar Napoli als grote naam, maar in Italië draait zoiets snel. Na de breuk ...

35
35
'Club Brugge boekt woekerwinst: knaltransfer Tzolis'

Dat Club Brugge komende zomer verschillende sterkhouders zal zien vertrekken, staat inmiddels buiten ...

104
104
Napoli-hetze escaleert: Lukaku déze zomer naar Anderlecht?

De soap rond Romelu Lukaku blijft maar escaleren. Verschillende Italiaanse media meldden dinsdag dat ...

100
100
"Match gestolen" - enorme woede na UCL-eliminatie Barça

De eerste halve finalisten in de Champions League zijn bekend. Paris Saint-Germain klaarde de klus ...

132
132
'Absolute droomtransfer lonkt voor Noah Sadiki'

De afgelopen jaren vertrokken heel wat toppers uit de Jupiler Pro League. Dat was ook afgelopen ...

74
74
Kompany waarschuwt: "Real deed daardoor vertrouwen op"

Bayern München neemt het morgenavond in eigen huis op tegen Real Madrid. In Spanje werd het ...

44
44
Heymans reageert op alle ophef: "Is géén excuus"

KRC Genk sloeg de bal aardig mis tegen OH Leuven. Achteraf sprak Nicky Hayen over een mogelijk ...

49
49
FC Barcelona redt het niet na spektakelstuk, PSG vlot door

In de Champions League stonden er vanavond twee duels op het programma. FC Barcelona en Liverpool ...

72
72
Red Flames geven in extra tijd alsnog knappe zege weg

Om 20u30 speelden de Red Flames een belangrijk duel in en tegen Schotland. De Belgische dames ...

77
77
Messi baalt enorm: Inter Miami verrast met afscheid

Inter Miami won vorig jaar de Major League Soccer. De club groeit enorm, financieel én ...

41
41
'Standard zet alles op alles voor tweede zomertransfer'

Het is Standard duidelijk menens. De Rouches willen volgend jaar sportief een volgende stap zetten ...

70
70
'Antwerp dumpt één van de vele transferflops'

Royal Antwerp FC zit in de penarie. Weer geen Europees voetbal en dat is financieel toch wel een ...

177
177
'Club Brugge krijgt héél zware concurrentie voor transfer'

Onze redactie bracht jullie in het weekend het exclusieve nieuws dat Club Brugge de prestaties van ...

120
120
'RB Leipzig ziet héél interessante piste bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat in de zomer wellicht heel wat spelers van de hand doen. Paars-Wit zal ook ...

175
175
'Kompany gecharmeerd en klopt weldra aan bij KRC Genk'

KRC Genk gaat in de zomer Konstantinos Karetsas verkopen. De jonge Griek is simpelweg onhoudbaar. ...

170
170
Maat is vol bij Club: sterkhouder pikt vernedering niet meer

Bij Club Brugge is een grens bereikt. Een sterkhouder die op Stayen opnieuw mee de match deed ...

579
579
Maesschalck komt met cruciale update omtrent Lukaku

Romelu Lukaku kent een echt horrorseizoen. In de voorbereiding liep hij een zeer zware spierblessure ...

85
85
Club Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren talenten van eigen bodem te laten doorstromen. Na het ...

207
207
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht én treurt

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

105
105
Straffe voorspelling: Gouden Schoen 2026 al bekend?

De play-offs zijn nog maar net begonnen, maar hier en daar wordt er nu al een pak verder ...

210
210
'Plottwist bij Anderlecht: unieke kans Verschaeren'

De hoop op de bekerfinale is nog niet opgeborgen, maar de komende weken moet RSC Anderlecht het ...

261
261
KRC Genk waagt gokje: Hayen vist 'dure miscast' op

KRC Genk kreeg de nul niet van het bord geveegd tegen OH Leuven en is daardoor leider af in de ...

192
192
Leko likt wonden: Club Brugge vreest rampscenario

Na twee speeldagen in de Champions' Play-Offs pronken Club Brugge en Union nog met een perfect ...

401
401
Anderlecht wijzigt koers: Sibierski in, Taravel out?

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen AA Gent. Een opluchting ook voor ...

472
472

Meer sportnieuws