Skov Olsen zorgt voor gedonder bij Club Brugge

3571 stemmen
Skov Olsen zorgt voor gedonder bij Club Brugge

Hoewel Andreas Skov Olsen zijn focus op het EK 2024 legde om de Europese top te bereiken, was zijn toernooi niet het succes waarop hij én Club Brugge gehoopt hadden. Ondanks zijn talent en potentieel lijkt een afscheid deze zomer voor alle partijen ideaal, hoewel er momenteel weinig buitenlandse interesse is.

Skov Olsen's relatie met de club blijft een uitdaging, inclusief spanningen met de medische staf, wisselvalligheid en persoonlijke ambities.

LEES OOK: Romano meldt mogelijke twist in transferdossier Club

Skov Olsen bleef vorige zomer bij Club Brugge

Andreas Skov Olsen hield Club Brugge in grote spanning tijdens de vorige zomermercato. Vincent Mannaert, destijds CEO en technisch directeur, hield rekening met een mogelijk vertrek van de Deense aanvaller, terwijl de toenmalige coach Ronny Deila vastbesloten was om hem koste wat het kost te behouden.

Club Brugge vroeg minstens 15 miljoen euro voor Skov Olsen en was zich er volledig van bewust dat de Deen één belangrijke wens had: een stap hoger te zetten in hun carrière.

Skov Olsen had zijn zinnen gezet op zijn droomcompetitie: de Premier League. Gedurende de zomermaanden vorig jaar toonden verschillende Engelse clubs, waaronder Tottenham, Crystal Palace, Burnley en Bournemouth, interesse in Skov Olsen.

Club Brugge had hem kunnen verkopen voor een bedrag tussen 12 en 15 miljoen euro, maar dat vond de club veel te weinig voor een speler met zijn grote kwaliteiten. Begin augustus gaf Skov Olsen intern aan om zijn transferambities uit te stellen en nog een jaar in Brugge te blijven.

Hij had maandenlang gemikt op een mooie transfer, maar koos ervoor om deze voorlopig on hold te zetten. “Het is met veel plezier dat ik straks in Brugge blijf”, zei hij.

Skov Olsen heeft niets meer te zoeken in België

Andreas Skov Olsen wilde vorig seizoen orde op zaken stellen door zijn vormcrisis en de reeks blessures die hem vorig seizoen weerhielden om zijn beste niveau te halen, aan te pakken.

Op bepaalde momenten kwam de Deense aanvaller dicht in de buurt van zijn absolute topvorm. Hij wordt gezien als een aanvaller die in staat is om elke wedstrijd op z’n eentje te beslissen en is intrinsiek misschien wel de beste speler van Club Brugge.

Volgens Het Nieuwsblad had Vincent Mannaert Andreas Skov Olsen intern al vergeleken met Ivan Perisic en men is ervan overtuigd dat de Deense speler, net als de Kroaat destijds, het potentieel heeft om de Europese top te bereiken.

“Andreas zou nooit voor Club Brugge mogen spelen. En dat zeg ik niet uit een gebrek aan respect voor Club. Skov Olsen is een voetballer voor de absolute top in Europa”, zei Paul Okon in Het Laatste Nieuws. “Als Igor Thiago dertig en meer miljoen waard is, hoeveel mag Andreas Skov Olsen dan kosten? vroeg de krant zich af.

“Ik denk niet dat hij nog veel in België te zoeken heeft”, zei Union SG doelman Anthony Moris.

Moeilijke Skov Olsen: “Denk dat je er als coach zot van wordt”

Dit kalenderjaar heeft Andreas Skov Olsen een achtbaan van prestaties laten zien, met hoogtepunten van zijn immense talent en momenten waarop hij compleet afwezig en onzichtbaar bleef.

Soms straalt hij met zijn verfijnde techniek, waarmee hij zelfs de lastigste ballen moeiteloos controleert. Maar dan zijn er ook momenten waarop hij volledig verdwijnt, als het ware wegsmelt op het veld.

In de club van 'no sweat, no glory' loopt de flankaanvaller er ook figuurlijk de kantjes af. “Ik vind hem ook fantastisch, maar ik denk dat je er als coach zot van wordt”, zei Steven Defour in Het Laatste Nieuws.

De krant merkte op dat hoewel er geen gebrek is aan goals en assists, Skov Olsen niet begrepen heeft van teamspirit en 'togetherness'. De Deen heeft wel een moeilijk karakter, maar hij is ook niet meteen een ‘etter’.

Daarnaast rapporteerde Het Laatste Nieuws wel over een onenigheid tussen Skov Olsen en de medische staf, een “koude oorlog” die al ruim een jaar aan de gang is.

EK 2024 was geen succes voor Skov Olsen

 Andreas Skov Olsen's wisselvallige seizoen is grotendeels te verklaren doordat hij zijn volledige focus had gelegd op het EK 2024 met Denemarken. Voor hem moest dit EK de springplank zijn naar de Europese top, waarbij hij de aandacht van clubs uit Engeland, Italië en Duitsland wilde trekken.

Volgens Het Laatste Nieuws had hij in zijn hoofd al afscheid genomen van Club Brugge nog voor het toernooi begon. Hoewel Club Brugge Skov Olsen niet per se hoeft te verkopen, lijkt deze zomer voor alle partijen het ideale moment om uit elkaar te gaan.

Zijn EK in Duitsland was echter niet succesvol, en momenteel is er geen interesse vanuit het buitenland.

Marc Degryse suggereerde dat Club Brugge er goed aan zou doen Skov Olsen te behouden. Ondanks zijn bijzondere karakter, wisselvalligheid en eigenzinnigheid, blijft de Deen intrinsiek de beste speler in de Belgische competitie.

In de play-offs heeft hij, ondanks dat hij niet volledig fit was, eigenhandig vijf punten en de titel voor Club Brugge veiliggesteld.

Zal Skov Olsen deze zomer een transfer maken?

Meest recent

Eerst pak slaag, dan transferdeal voor Genk?

KRC Genk is dezer dagen zeer druk in de weer. Niet alleen met de voorbereiding op het nieuwe ...

0
0
Vitor Bruno zet Anderlecht op scherp voor debuut

Donderdagavond begint het seizoen van Anderlecht officieel. In de tweede voorronde van de Europa ...

72
72
Westerlo pakt uit met eenmalige Rode Duivel

Bij Westerlo zagen ze deze zomer al een pak sterkhouders vertrekken. 't Kuipje liep vrijwel helemaal ...

21
21
'Straffe transfer op komst voor De Keersmaecker'

In eigen land kon Brian De Keersmaecker niet doorbreken, maar in het buitenland is de middenvelder ...

21
21
Unieke kans voor Antwerp: oude bekende plots vrij

Voor Antwerp blijft het een zeer moeizame transferzomer. De club werd wekenlang gegijzeld door de ...

240
240
Napoli draait volledig: De Bruyne krijgt pijnlijke klap

Napoli leek Kevin De Bruyne nog te willen behouden. Vier dagen later wordt zijn naam plots op de ...

269
269
Van Bommel de juiste keuze? Dit vindt Van der Elst

Met een kwartfinale deden de Rode Duivels op het WK wat er van hen verwacht werd. Desondanks ...

180
180
De Mil keihard: kwartet én aanwinst niet op Europese lijst

Voor twee Belgische clubs begint het nieuwe seizoen deze week al. Naast Anderlecht moet ook AA Gent ...

105
105
Romano meldt mogelijke twist in transferdossier Club

Club Brugge heeft deze zomer al toegeslagen met drie Zwitserse aanwinsten, maar de verwachte ...

264
264
Transfer Casemiro krijgt staartje: onderzoek geopend

Deze zomer gingen enkele grote namen op zoek naar een nieuwe club. Een dossier dat al maandenlang ...

25
25
Cercle pakt uit met verrassende transfer bij Kortrijk

Nu de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League dichterbij komt, schakelen alle teams ...

103
103
'Kogel door de kerk: Genk heeft recorddeal beet'

Het zijn zeer drukke dagen voor KRC Genk. De Limburgers zetten de voorbije weken enkele mogelijke ...

311
311
Belgische voetbalwereld in rouw: ex-Gouden Schoen overleden

De Belgische voetbalwereld krijgt zeer triest nieuws te verwerken. Een ex-Rode Duivel en gewezen ...

0
0
Transferdomper Anderlecht: "Meer dan 5 miljoen"

Anderlecht staat donderdag al voor zijn eerste opdracht op het Europese toneel. In de tweede ...

444
444
'Barça heeft bijzonder plan met Belgisch toptalent'

Slechts twee Belgen mochten tot dusver ooit het shirt van FC Barcelona dragen. Fernand Goyvaerts was ...

319
319
Peter Vandenbempt laat tranen rollen: "Het laatste woord..."

Na een maand vol voetbal, duizenden kilometers en 104 wedstrijden is ook voor Peter Vandenbempt het ...

263
263
Is Anderlecht klaar voor Hammarby? Bornauw oordeelt

RSC Anderlecht moet donderdag flink aan de bak tegen Hammarby. De Brusselaars moeten deze voorronde ...

350
350
Hammarby-coach velt oordeel over Anderlecht

Henrik Rydström maakt zich met Hammarby op voor het treffen met RSC Anderlecht in de voorrondes ...

284
284
Zoon Van Bommel verklapt: "Komt wel rond met Duivels"

Mark van Bommel wordt de nieuwe bondscoach van België. De Nederlander tekent weldra zijn ...

102
102
'Anderlecht kent maximprijs die het aan De Cat kan verdienen'

Nathan De Cat verliet RSC Anderlecht voor 20 miljoen euro. Een goed bedrag, maar meer ook niet. De ...

228
228
Dé toptransfer van AA Gent: "Voelde meteen een klik"

AA Gent moet deze week Europees aan de bak en mag daar geen schade oplopen. Er is geen foutenmarge. ...

344
344
'Sibierski baalt weer: Anderlecht moet winger schrappen'

Voor Anderlecht begint het nieuwe seizoen deze week al met de eerste Europese confrontatie tegen ...

233
233
Bornauw verklapt: "Daar willen we ons versterken"

RSC Anderlecht moet donderdag aan de bak tegen Hammarby. Een heel belangrijk duel. De fans blijven ...

407
407
Zetterberg stuurt Anderlecht stevige waarschuwing

Voor Anderlecht begint het nieuwe seizoen al op donderdagavond. Dan beginnen ze aan hun avontuur in ...

331
331
'Volgende Rode Duivel hakt transferknoop door'

De Rode Duivels kunnen terugblikken op een meer dan behoorlijk WK, waarin ze uiteindelijk sneuvelden ...

120
120

Meer sportnieuws