Skov Olsen zorgt voor gedonder bij Club Brugge

3571 stemmen
Skov Olsen zorgt voor gedonder bij Club Brugge

Hoewel Andreas Skov Olsen zijn focus op het EK 2024 legde om de Europese top te bereiken, was zijn toernooi niet het succes waarop hij én Club Brugge gehoopt hadden. Ondanks zijn talent en potentieel lijkt een afscheid deze zomer voor alle partijen ideaal, hoewel er momenteel weinig buitenlandse interesse is.

Skov Olsen's relatie met de club blijft een uitdaging, inclusief spanningen met de medische staf, wisselvalligheid en persoonlijke ambities.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

Skov Olsen bleef vorige zomer bij Club Brugge

Andreas Skov Olsen hield Club Brugge in grote spanning tijdens de vorige zomermercato. Vincent Mannaert, destijds CEO en technisch directeur, hield rekening met een mogelijk vertrek van de Deense aanvaller, terwijl de toenmalige coach Ronny Deila vastbesloten was om hem koste wat het kost te behouden.

Club Brugge vroeg minstens 15 miljoen euro voor Skov Olsen en was zich er volledig van bewust dat de Deen één belangrijke wens had: een stap hoger te zetten in hun carrière.

Skov Olsen had zijn zinnen gezet op zijn droomcompetitie: de Premier League. Gedurende de zomermaanden vorig jaar toonden verschillende Engelse clubs, waaronder Tottenham, Crystal Palace, Burnley en Bournemouth, interesse in Skov Olsen.

Club Brugge had hem kunnen verkopen voor een bedrag tussen 12 en 15 miljoen euro, maar dat vond de club veel te weinig voor een speler met zijn grote kwaliteiten. Begin augustus gaf Skov Olsen intern aan om zijn transferambities uit te stellen en nog een jaar in Brugge te blijven.

Hij had maandenlang gemikt op een mooie transfer, maar koos ervoor om deze voorlopig on hold te zetten. “Het is met veel plezier dat ik straks in Brugge blijf”, zei hij.

Skov Olsen heeft niets meer te zoeken in België

Andreas Skov Olsen wilde vorig seizoen orde op zaken stellen door zijn vormcrisis en de reeks blessures die hem vorig seizoen weerhielden om zijn beste niveau te halen, aan te pakken.

Op bepaalde momenten kwam de Deense aanvaller dicht in de buurt van zijn absolute topvorm. Hij wordt gezien als een aanvaller die in staat is om elke wedstrijd op z’n eentje te beslissen en is intrinsiek misschien wel de beste speler van Club Brugge.

Volgens Het Nieuwsblad had Vincent Mannaert Andreas Skov Olsen intern al vergeleken met Ivan Perisic en men is ervan overtuigd dat de Deense speler, net als de Kroaat destijds, het potentieel heeft om de Europese top te bereiken.

“Andreas zou nooit voor Club Brugge mogen spelen. En dat zeg ik niet uit een gebrek aan respect voor Club. Skov Olsen is een voetballer voor de absolute top in Europa”, zei Paul Okon in Het Laatste Nieuws. “Als Igor Thiago dertig en meer miljoen waard is, hoeveel mag Andreas Skov Olsen dan kosten? vroeg de krant zich af.

“Ik denk niet dat hij nog veel in België te zoeken heeft”, zei Union SG doelman Anthony Moris.

Moeilijke Skov Olsen: “Denk dat je er als coach zot van wordt”

Dit kalenderjaar heeft Andreas Skov Olsen een achtbaan van prestaties laten zien, met hoogtepunten van zijn immense talent en momenten waarop hij compleet afwezig en onzichtbaar bleef.

Soms straalt hij met zijn verfijnde techniek, waarmee hij zelfs de lastigste ballen moeiteloos controleert. Maar dan zijn er ook momenten waarop hij volledig verdwijnt, als het ware wegsmelt op het veld.

In de club van 'no sweat, no glory' loopt de flankaanvaller er ook figuurlijk de kantjes af. “Ik vind hem ook fantastisch, maar ik denk dat je er als coach zot van wordt”, zei Steven Defour in Het Laatste Nieuws.

De krant merkte op dat hoewel er geen gebrek is aan goals en assists, Skov Olsen niet begrepen heeft van teamspirit en 'togetherness'. De Deen heeft wel een moeilijk karakter, maar hij is ook niet meteen een ‘etter’.

Daarnaast rapporteerde Het Laatste Nieuws wel over een onenigheid tussen Skov Olsen en de medische staf, een “koude oorlog” die al ruim een jaar aan de gang is.

EK 2024 was geen succes voor Skov Olsen

 Andreas Skov Olsen's wisselvallige seizoen is grotendeels te verklaren doordat hij zijn volledige focus had gelegd op het EK 2024 met Denemarken. Voor hem moest dit EK de springplank zijn naar de Europese top, waarbij hij de aandacht van clubs uit Engeland, Italië en Duitsland wilde trekken.

Volgens Het Laatste Nieuws had hij in zijn hoofd al afscheid genomen van Club Brugge nog voor het toernooi begon. Hoewel Club Brugge Skov Olsen niet per se hoeft te verkopen, lijkt deze zomer voor alle partijen het ideale moment om uit elkaar te gaan.

Zijn EK in Duitsland was echter niet succesvol, en momenteel is er geen interesse vanuit het buitenland.

Marc Degryse suggereerde dat Club Brugge er goed aan zou doen Skov Olsen te behouden. Ondanks zijn bijzondere karakter, wisselvalligheid en eigenzinnigheid, blijft de Deen intrinsiek de beste speler in de Belgische competitie.

In de play-offs heeft hij, ondanks dat hij niet volledig fit was, eigenhandig vijf punten en de titel voor Club Brugge veiliggesteld.

Zal Skov Olsen deze zomer een transfer maken?

Meest recent

'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

2
2
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

89
89
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

42
42
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

32
32
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

281
281
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

34
34
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

220
220
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

574
574
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

362
362
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

114
114
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

916
916
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

169
169
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

69
69
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

574
574
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

211
211
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

462
462
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

226
226
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

264
264
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1161
1161
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

604
604
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

328
328
Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

287
287
'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

149
149
Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

Anderlecht heeft veel geduld moeten oefenen, maar deze week heeft het eindelijk zijn nieuwe trainer ...

167
167
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

659
659

Meer sportnieuws