Skov Olsen zorgt voor gedonder bij Club Brugge

3571 stemmen
Skov Olsen zorgt voor gedonder bij Club Brugge

Hoewel Andreas Skov Olsen zijn focus op het EK 2024 legde om de Europese top te bereiken, was zijn toernooi niet het succes waarop hij én Club Brugge gehoopt hadden. Ondanks zijn talent en potentieel lijkt een afscheid deze zomer voor alle partijen ideaal, hoewel er momenteel weinig buitenlandse interesse is.

Skov Olsen's relatie met de club blijft een uitdaging, inclusief spanningen met de medische staf, wisselvalligheid en persoonlijke ambities.

LEES OOK: Luxeprobleem voor Leko: twee wissels bij Club Brugge?

Skov Olsen bleef vorige zomer bij Club Brugge

Andreas Skov Olsen hield Club Brugge in grote spanning tijdens de vorige zomermercato. Vincent Mannaert, destijds CEO en technisch directeur, hield rekening met een mogelijk vertrek van de Deense aanvaller, terwijl de toenmalige coach Ronny Deila vastbesloten was om hem koste wat het kost te behouden.

Club Brugge vroeg minstens 15 miljoen euro voor Skov Olsen en was zich er volledig van bewust dat de Deen één belangrijke wens had: een stap hoger te zetten in hun carrière.

Skov Olsen had zijn zinnen gezet op zijn droomcompetitie: de Premier League. Gedurende de zomermaanden vorig jaar toonden verschillende Engelse clubs, waaronder Tottenham, Crystal Palace, Burnley en Bournemouth, interesse in Skov Olsen.

Club Brugge had hem kunnen verkopen voor een bedrag tussen 12 en 15 miljoen euro, maar dat vond de club veel te weinig voor een speler met zijn grote kwaliteiten. Begin augustus gaf Skov Olsen intern aan om zijn transferambities uit te stellen en nog een jaar in Brugge te blijven.

Hij had maandenlang gemikt op een mooie transfer, maar koos ervoor om deze voorlopig on hold te zetten. “Het is met veel plezier dat ik straks in Brugge blijf”, zei hij.

Skov Olsen heeft niets meer te zoeken in België

Andreas Skov Olsen wilde vorig seizoen orde op zaken stellen door zijn vormcrisis en de reeks blessures die hem vorig seizoen weerhielden om zijn beste niveau te halen, aan te pakken.

Op bepaalde momenten kwam de Deense aanvaller dicht in de buurt van zijn absolute topvorm. Hij wordt gezien als een aanvaller die in staat is om elke wedstrijd op z’n eentje te beslissen en is intrinsiek misschien wel de beste speler van Club Brugge.

Volgens Het Nieuwsblad had Vincent Mannaert Andreas Skov Olsen intern al vergeleken met Ivan Perisic en men is ervan overtuigd dat de Deense speler, net als de Kroaat destijds, het potentieel heeft om de Europese top te bereiken.

“Andreas zou nooit voor Club Brugge mogen spelen. En dat zeg ik niet uit een gebrek aan respect voor Club. Skov Olsen is een voetballer voor de absolute top in Europa”, zei Paul Okon in Het Laatste Nieuws. “Als Igor Thiago dertig en meer miljoen waard is, hoeveel mag Andreas Skov Olsen dan kosten? vroeg de krant zich af.

“Ik denk niet dat hij nog veel in België te zoeken heeft”, zei Union SG doelman Anthony Moris.

Moeilijke Skov Olsen: “Denk dat je er als coach zot van wordt”

Dit kalenderjaar heeft Andreas Skov Olsen een achtbaan van prestaties laten zien, met hoogtepunten van zijn immense talent en momenten waarop hij compleet afwezig en onzichtbaar bleef.

Soms straalt hij met zijn verfijnde techniek, waarmee hij zelfs de lastigste ballen moeiteloos controleert. Maar dan zijn er ook momenten waarop hij volledig verdwijnt, als het ware wegsmelt op het veld.

In de club van 'no sweat, no glory' loopt de flankaanvaller er ook figuurlijk de kantjes af. “Ik vind hem ook fantastisch, maar ik denk dat je er als coach zot van wordt”, zei Steven Defour in Het Laatste Nieuws.

De krant merkte op dat hoewel er geen gebrek is aan goals en assists, Skov Olsen niet begrepen heeft van teamspirit en 'togetherness'. De Deen heeft wel een moeilijk karakter, maar hij is ook niet meteen een ‘etter’.

Daarnaast rapporteerde Het Laatste Nieuws wel over een onenigheid tussen Skov Olsen en de medische staf, een “koude oorlog” die al ruim een jaar aan de gang is.

EK 2024 was geen succes voor Skov Olsen

 Andreas Skov Olsen's wisselvallige seizoen is grotendeels te verklaren doordat hij zijn volledige focus had gelegd op het EK 2024 met Denemarken. Voor hem moest dit EK de springplank zijn naar de Europese top, waarbij hij de aandacht van clubs uit Engeland, Italië en Duitsland wilde trekken.

Volgens Het Laatste Nieuws had hij in zijn hoofd al afscheid genomen van Club Brugge nog voor het toernooi begon. Hoewel Club Brugge Skov Olsen niet per se hoeft te verkopen, lijkt deze zomer voor alle partijen het ideale moment om uit elkaar te gaan.

Zijn EK in Duitsland was echter niet succesvol, en momenteel is er geen interesse vanuit het buitenland.

Marc Degryse suggereerde dat Club Brugge er goed aan zou doen Skov Olsen te behouden. Ondanks zijn bijzondere karakter, wisselvalligheid en eigenzinnigheid, blijft de Deen intrinsiek de beste speler in de Belgische competitie.

In de play-offs heeft hij, ondanks dat hij niet volledig fit was, eigenhandig vijf punten en de titel voor Club Brugge veiliggesteld.

Zal Skov Olsen deze zomer een transfer maken?

Meest recent

Met déze Google-tip krijg je veel beter voetbalnieuws

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

117
117
Coucke druipt gedesillusioneerd af, Verschueren baalt luidop

De clubleiding van RSC Anderlecht keek donderdag reikhalzend uit naar de finale van de Croky Cup. ...

63
63
Europese tickets: waarom STVV en co meevieren met Union

Union SG is een nieuw sportief succes rijker. De regerende landskampioen won donderdagnamiddag ...

134
134
'Anderlecht davert: eerste miljoenentransfer Sibierski'

Anderlecht heeft zijn eerste zomerklapper in het vizier, en die komt uit onverwachte hoek. De ...

189
189
Gênant moment: Anderlecht-tifo viraal na pijnlijke fout

Het is uiteindelijk een bijzonder pijnlijke namiddag geworden voor RSC Anderlecht. In de verloren ...

87
87
Hommeles Anderlecht: Bertaccini sneert openlijk naar Taravel

Maandenlang had RSC Anderlecht uitgekeken naar de bekerfinale. Nadat het tegen Union SG wederom ...

271
271
Club grijnst: Union kondigt meteen bekerviering aan

Union SG heeft voor het derde jaar op rij een hoofdprijs gepakt en legde donderdagnamiddag beslag op ...

265
265
3 op 10 - Kranten geven vette buis aan Anderlecht-zondebok

RSC Anderlecht zal volgend jaar exact tien jaar zonder prijs zitten. Donderdag volgde een uitgelezen ...

323
323
Eregast Lukaku reageert vlak na nieuwe Anderlecht-miskleun

De tribunes van het Koning Boudewijn-stadion zaten donderdag vol met Anderlecht-vips, maar wederom ...

398
398
Krankzinnig! Het magistrale parcours van Union sinds promotie

Union SG heeft donderdag de beker van België gewonnen door RSC Anderlecht in de finale te ...

125
125
Brussel ontploft: Union laat Anderlecht achter met kater

Union heeft een zinderende bekerfinale naar zijn hand gezet. De landskampioen leek na rust de ...

113
113
LIVE BEKERFINALE: Union maakt komaf met Anderlecht

In een uitverkocht Koning Boudewijnstadon hebben Union en Anderlecht om 15 uur de bekerfinale op ...

29
29
Union bestolen in bekerfinale? Lardot velt verdict

Halfweg stond de nul nog steeds op het bord in de bekerfinale tussen Union en Anderlecht. Namens de ...

162
162
Coucke verrast met project voor ‘broekschijters’

Een zenuwachtige Marc Coucke zit op dit moment in het Heizelstadion voor de finale van de Croky Cup. ...

54
54
Bekerfinale baart muis: gebeten hond bij Anderlecht

De eerste helft van de bekerfinale tussen Union en Anderlecht zit erop. Tot dusver viel er nog maar ...

81
81
Luxeprobleem voor Leko: twee wissels bij Club Brugge?

Momenteel neemt Union het in de bekerfinale op tegen Anderlecht, maar ook in de competitie gaat het ...

440
440
Taravel kop van Jut: "En wanneer de echte opstelling?"

Voor de derde keer in vijf jaar tijd moet RSC Anderlecht zijn seizoen zien te redden in de ...

85
85
Van Gucht in liefdesstorm: Instagram ontploft door Charlotte

Na weken van speculatie rond haar relatie met Ruben Van Gucht laat Charlotte Van Looy opnieuw van ...

76
76
Verschueren geeft hint over terugkeer Lukaku

Voor Anderlecht kan het een hoogdag worden. Bij Paars-Wit leeft de hoop dat bekerwinst hen opnieuw ...

194
194
'Winger kan Genk nog miljoenen opleveren'

KRC Genk probeert in de komende weken nog de Europe Play-Off naar zich toe te trekken, maar sowieso ...

189
189
Taravel verrast met 4 wissels, Union start zonder Rodriguez

Vanaf 15u wordt de eerste hoofdprijs van het Belgische voetbalseizoen uitgedeeld. In het Koning ...

191
191
Deschacht zet Anderlecht-fans in vuur en vlam met uitspraak

Bij Anderlecht leven ze in volle spanning toe naar de bekerfinale. Dat gebeurt ook met de nodige ...

79
79
Standard bevestigt dramatisch nieuws over Homawoo

Standard en de play-offs bleek de voorbije jaren geen goed huwelijk, maar dit seizoen strijden de ...

63
63
Verschaeren spreekt klare taal over transfergeruchten

Als Yari Verschaeren nog een prijs met Anderlecht wil pakken, dan zal het donderdagnamiddag moeten ...

328
328
Nu ook officieel: Geraerts moet op zoek naar nieuwe club

Karel Geraerts kende al een woelig verloop van zijn nog zeer prille trainerscarrière. Na een ...

100
100
Verschueren velt oordeel over bekerkansen Anderlecht

De aftrap is pas voorzien voor 15u, maar in Brussel hangt er nu al elektriciteit in de lucht voor de ...

146
146

Meer sportnieuws