Spanje pakt ook alle individuele prijzen op EK

door
Spanje pakt ook alle individuele prijzen op EK

Spanje heeft zondagavond zijn vierde Europese titel gepakt. In een razend spannende finale wist het uiteindelijk Engeland over de knie te leggen. Na een zinderende tweede helft en een late goal van invaller Oyarzabal trok het met 2-1 aan het langste eind.

Na 1964, 2008 en 2012 wordt ook 2024 dus een jaar dat de Spaanse geschiedenisboeken ingaat. La Roja heeft die Europese titel zeker niet gestolen, want het was doorheen het hele EK de ploeg die het beste voetbal op de mat legde. Terwijl Engeland met meer geluk dan kunde in de finale geraakt leek te zijn, legde Spanje een indrukwekkend parcours af.

Het won al zijn matchen op het EK en had daarbij bovendien slechts één keer verlengingen nodig. Dat was in de kwartfinale tegen Duitsland. Verder gingen doorheen het toernooi ook nog Kroatië, Italië, Albanië, Georgië en Frankrijk voor de bijl. De Spanjaarden wisten dus heel wat toplanden te kloppen.

LEES OOK: 'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Yamal uitgeroepen tot Beste Jonge Speler

Het hoeft dan ook niet te verbazen dat na zo'n parcours de Spanjaarden met alle individuele prijzen gaan lopen. De UEFA maakte meteen na de finale immers ook de Speler van het Toernooi en de Jonge Speler van het Toernooi bekend.

Die laatste trofee ging naar Lamine Yamal, die een dag na zijn zeventiende verjaardag een nieuw hoogtepunt beleefde. Hij gaf in de finale ook de assist voor de openingsgoal van Williams en was zo mee bepalend. Hij sluit het toernooi af met een goal en vier assists op de teller.

Rodri Speler van het EK

De Speler van het Toernooi werd dan weer Rodri. De finale werd voor de middenvelder van Manchester City dan weer een ontgoocheling, want hij moest bij de rust al met een blessure naar de kant. Verder was hij wel de absolute sterkhouder bij de Spanjaarden.

Een topschutter werd er niet gelouterd, want die trofee wordt door maar liefst zes spelers gedeeld. In de finale kwamen Dani Olmo en Harry Kane niet tot scoren, wat betekent dat zij met drie goals samen met Georges Mikautadze, Cody Gakpo, Ivan Schranz en Jamal Musiala topschutter zijn.

Was Rodri de beste speler van dit EK?

Meest recent

"Je brengt me in problemen bij Courtois" - Kompany dribbelt netelige vraag

In de Champions League heeft Bayern München dinsdagavond een eerste grote stap richting de ...

8
8
Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

De 4-2-nederlaag op Club Brugge heeft het debat rond Jérémy Taravel weer helemaal ...

43
43
Vertrek voor Vanaken? 'Club Brugge schiet in actie'

Met Simon Mignolet ziet Club Brugge na het seizoen één van zijn vaste steunpilaren ...

120
120
Stoel Taravel wankelt: "Op basis van wat is hij hoofdcoach?"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

45
45
'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

106
106
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

76
76
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

98
98
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

92
92
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

137
137
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

43
43
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

105
105
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

326
326
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

136
136
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

214
214
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

57
57
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

205
205
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

98
98
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

31
31
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

144
144
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

97
97
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

364
364
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

246
246
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

350
350
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

317
317

Meer sportnieuws