Spanje pakt ook alle individuele prijzen op EK

door
Spanje pakt ook alle individuele prijzen op EK

Spanje heeft zondagavond zijn vierde Europese titel gepakt. In een razend spannende finale wist het uiteindelijk Engeland over de knie te leggen. Na een zinderende tweede helft en een late goal van invaller Oyarzabal trok het met 2-1 aan het langste eind.

Na 1964, 2008 en 2012 wordt ook 2024 dus een jaar dat de Spaanse geschiedenisboeken ingaat. La Roja heeft die Europese titel zeker niet gestolen, want het was doorheen het hele EK de ploeg die het beste voetbal op de mat legde. Terwijl Engeland met meer geluk dan kunde in de finale geraakt leek te zijn, legde Spanje een indrukwekkend parcours af.

Het won al zijn matchen op het EK en had daarbij bovendien slechts één keer verlengingen nodig. Dat was in de kwartfinale tegen Duitsland. Verder gingen doorheen het toernooi ook nog Kroatië, Italië, Albanië, Georgië en Frankrijk voor de bijl. De Spanjaarden wisten dus heel wat toplanden te kloppen.

Yamal uitgeroepen tot Beste Jonge Speler

Het hoeft dan ook niet te verbazen dat na zo'n parcours de Spanjaarden met alle individuele prijzen gaan lopen. De UEFA maakte meteen na de finale immers ook de Speler van het Toernooi en de Jonge Speler van het Toernooi bekend.

Die laatste trofee ging naar Lamine Yamal, die een dag na zijn zeventiende verjaardag een nieuw hoogtepunt beleefde. Hij gaf in de finale ook de assist voor de openingsgoal van Williams en was zo mee bepalend. Hij sluit het toernooi af met een goal en vier assists op de teller.

Rodri Speler van het EK

De Speler van het Toernooi werd dan weer Rodri. De finale werd voor de middenvelder van Manchester City dan weer een ontgoocheling, want hij moest bij de rust al met een blessure naar de kant. Verder was hij wel de absolute sterkhouder bij de Spanjaarden.

Een topschutter werd er niet gelouterd, want die trofee wordt door maar liefst zes spelers gedeeld. In de finale kwamen Dani Olmo en Harry Kane niet tot scoren, wat betekent dat zij met drie goals samen met Georges Mikautadze, Cody Gakpo, Ivan Schranz en Jamal Musiala topschutter zijn.

Was Rodri de beste speler van dit EK?

Meest recent

Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

61
61
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

42
42
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

21
21
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

18
18
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

14
14
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

110
110
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

50
50
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

82
82
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

129
129
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

104
104
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

10
10
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

374
374
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

18
18
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

146
146
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

85
85
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

110
110
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

44
44
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

211
211
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

251
251
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

44
44
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

139
139
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

85
85
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

347
347
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

85
85
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

123
123

Meer sportnieuws