Spanje pakt ook alle individuele prijzen op EK

door
Spanje pakt ook alle individuele prijzen op EK

Spanje heeft zondagavond zijn vierde Europese titel gepakt. In een razend spannende finale wist het uiteindelijk Engeland over de knie te leggen. Na een zinderende tweede helft en een late goal van invaller Oyarzabal trok het met 2-1 aan het langste eind.

Na 1964, 2008 en 2012 wordt ook 2024 dus een jaar dat de Spaanse geschiedenisboeken ingaat. La Roja heeft die Europese titel zeker niet gestolen, want het was doorheen het hele EK de ploeg die het beste voetbal op de mat legde. Terwijl Engeland met meer geluk dan kunde in de finale geraakt leek te zijn, legde Spanje een indrukwekkend parcours af.

Het won al zijn matchen op het EK en had daarbij bovendien slechts één keer verlengingen nodig. Dat was in de kwartfinale tegen Duitsland. Verder gingen doorheen het toernooi ook nog Kroatië, Italië, Albanië, Georgië en Frankrijk voor de bijl. De Spanjaarden wisten dus heel wat toplanden te kloppen.

LEES OOK: Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

Yamal uitgeroepen tot Beste Jonge Speler

Het hoeft dan ook niet te verbazen dat na zo'n parcours de Spanjaarden met alle individuele prijzen gaan lopen. De UEFA maakte meteen na de finale immers ook de Speler van het Toernooi en de Jonge Speler van het Toernooi bekend.

Die laatste trofee ging naar Lamine Yamal, die een dag na zijn zeventiende verjaardag een nieuw hoogtepunt beleefde. Hij gaf in de finale ook de assist voor de openingsgoal van Williams en was zo mee bepalend. Hij sluit het toernooi af met een goal en vier assists op de teller.

Rodri Speler van het EK

De Speler van het Toernooi werd dan weer Rodri. De finale werd voor de middenvelder van Manchester City dan weer een ontgoocheling, want hij moest bij de rust al met een blessure naar de kant. Verder was hij wel de absolute sterkhouder bij de Spanjaarden.

Een topschutter werd er niet gelouterd, want die trofee wordt door maar liefst zes spelers gedeeld. In de finale kwamen Dani Olmo en Harry Kane niet tot scoren, wat betekent dat zij met drie goals samen met Georges Mikautadze, Cody Gakpo, Ivan Schranz en Jamal Musiala topschutter zijn.

Was Rodri de beste speler van dit EK?

Meest recent

Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

8
8
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

73
73
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

95
95
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

238
238
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

35
35
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

112
112
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

65
65
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

60
60
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

179
179
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

100
100
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

390
390
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

157
157
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

78
78
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

383
383
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

17
17
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

171
171
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

640
640
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

66
66
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

85
85
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

303
303
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

266
266
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

232
232
Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

192
192
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

168
168
Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

241
241

Meer sportnieuws