Spanje pakt ook alle individuele prijzen op EK

door
Spanje pakt ook alle individuele prijzen op EK

Spanje heeft zondagavond zijn vierde Europese titel gepakt. In een razend spannende finale wist het uiteindelijk Engeland over de knie te leggen. Na een zinderende tweede helft en een late goal van invaller Oyarzabal trok het met 2-1 aan het langste eind.

Na 1964, 2008 en 2012 wordt ook 2024 dus een jaar dat de Spaanse geschiedenisboeken ingaat. La Roja heeft die Europese titel zeker niet gestolen, want het was doorheen het hele EK de ploeg die het beste voetbal op de mat legde. Terwijl Engeland met meer geluk dan kunde in de finale geraakt leek te zijn, legde Spanje een indrukwekkend parcours af.

Het won al zijn matchen op het EK en had daarbij bovendien slechts één keer verlengingen nodig. Dat was in de kwartfinale tegen Duitsland. Verder gingen doorheen het toernooi ook nog Kroatië, Italië, Albanië, Georgië en Frankrijk voor de bijl. De Spanjaarden wisten dus heel wat toplanden te kloppen.

Yamal uitgeroepen tot Beste Jonge Speler

Het hoeft dan ook niet te verbazen dat na zo'n parcours de Spanjaarden met alle individuele prijzen gaan lopen. De UEFA maakte meteen na de finale immers ook de Speler van het Toernooi en de Jonge Speler van het Toernooi bekend.

Die laatste trofee ging naar Lamine Yamal, die een dag na zijn zeventiende verjaardag een nieuw hoogtepunt beleefde. Hij gaf in de finale ook de assist voor de openingsgoal van Williams en was zo mee bepalend. Hij sluit het toernooi af met een goal en vier assists op de teller.

Rodri Speler van het EK

De Speler van het Toernooi werd dan weer Rodri. De finale werd voor de middenvelder van Manchester City dan weer een ontgoocheling, want hij moest bij de rust al met een blessure naar de kant. Verder was hij wel de absolute sterkhouder bij de Spanjaarden.

Een topschutter werd er niet gelouterd, want die trofee wordt door maar liefst zes spelers gedeeld. In de finale kwamen Dani Olmo en Harry Kane niet tot scoren, wat betekent dat zij met drie goals samen met Georges Mikautadze, Cody Gakpo, Ivan Schranz en Jamal Musiala topschutter zijn.

Was Rodri de beste speler van dit EK?

Meest recent

Vanderbiest legt veto op: geen vertrek bij KV

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. Het voetbal is niet oogstrelend, maar de Maneblussers ...

13
13
Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

78
78
'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Club Brugge lijkt komende zomer een leegloop tegemoet te gaan. Heel wat basispionnen gaan de club ...

108
108
'Bom bij Club Brugge: sterspeler botst met Madou'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier nazinderen. Een ...

361
361
‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Dat debat sleept al langer aan bij Anderlecht, maar het raakt net aan de kern van de ambitie. Want ...

368
368
Westerlo weggespeeld door STVV: Charai reageert hard

KVC Westerlo was geen partij voor een oppermachtig STVV. Het werd 0-4 in de Kempen. Uiteraard waren ...

30
30
'Renard buitenspel? Nieuwe wending bij Anderlecht'

De kans lijkt met de dag kleiner te worden dat Olivier Renard nog lang de sportieve baas zal blijven ...

322
322
Akin onthult breuk bij Beerschot: “Hij wilde niet meer spelen”

Beerschot lijkt niet meteen versterkt uit de mercato te zijn gekomen. Althans, niet op de korte ...

106
106
Vrancken zonder twijfel: “De beste in de Jupiler Pro League!"

STVV maakt een zeer stevig statement en won met 0-4 op het veld van KVC Westerlo. Een zeer knappe ...

104
104
Boskamp geeft RSCA gouden tip in trainerszoektocht

RSC Anderlecht zoekt een nieuwe trainer, maar die zoektocht verloopt moeilijk. Mark van Bommel en ...

208
208
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

102
102
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

58
58
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

227
227
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

128
128
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

178
178
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

239
239
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

336
336
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

19
19
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

427
427
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

59
59
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

210
210
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

339
339
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

70
70
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

212
212
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

273
273

Meer sportnieuws