Spanje pakt ook alle individuele prijzen op EK

door
Spanje pakt ook alle individuele prijzen op EK

Spanje heeft zondagavond zijn vierde Europese titel gepakt. In een razend spannende finale wist het uiteindelijk Engeland over de knie te leggen. Na een zinderende tweede helft en een late goal van invaller Oyarzabal trok het met 2-1 aan het langste eind.

Na 1964, 2008 en 2012 wordt ook 2024 dus een jaar dat de Spaanse geschiedenisboeken ingaat. La Roja heeft die Europese titel zeker niet gestolen, want het was doorheen het hele EK de ploeg die het beste voetbal op de mat legde. Terwijl Engeland met meer geluk dan kunde in de finale geraakt leek te zijn, legde Spanje een indrukwekkend parcours af.

Het won al zijn matchen op het EK en had daarbij bovendien slechts één keer verlengingen nodig. Dat was in de kwartfinale tegen Duitsland. Verder gingen doorheen het toernooi ook nog Kroatië, Italië, Albanië, Georgië en Frankrijk voor de bijl. De Spanjaarden wisten dus heel wat toplanden te kloppen.

Yamal uitgeroepen tot Beste Jonge Speler

Het hoeft dan ook niet te verbazen dat na zo'n parcours de Spanjaarden met alle individuele prijzen gaan lopen. De UEFA maakte meteen na de finale immers ook de Speler van het Toernooi en de Jonge Speler van het Toernooi bekend.

Die laatste trofee ging naar Lamine Yamal, die een dag na zijn zeventiende verjaardag een nieuw hoogtepunt beleefde. Hij gaf in de finale ook de assist voor de openingsgoal van Williams en was zo mee bepalend. Hij sluit het toernooi af met een goal en vier assists op de teller.

Rodri Speler van het EK

De Speler van het Toernooi werd dan weer Rodri. De finale werd voor de middenvelder van Manchester City dan weer een ontgoocheling, want hij moest bij de rust al met een blessure naar de kant. Verder was hij wel de absolute sterkhouder bij de Spanjaarden.

Een topschutter werd er niet gelouterd, want die trofee wordt door maar liefst zes spelers gedeeld. In de finale kwamen Dani Olmo en Harry Kane niet tot scoren, wat betekent dat zij met drie goals samen met Georges Mikautadze, Cody Gakpo, Ivan Schranz en Jamal Musiala topschutter zijn.

Was Rodri de beste speler van dit EK?

Meest recent

Nainggolan weer beslissend, RWDM wint opnieuw

In de slotwedstrijden van zaterdagavond in de Challenger Pro League heeft Radja Nainggolan zich ...

21
21
PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

De wintermercato is in zijn laatste dagen aanbeland. Ongetwijfeld zullen we daarin nog enkele ...

18
18
'Cercle pakt nog uit met Duitse jeugdinternational'

Cercle Brugge was de voorbije weken goed op dreef, maar kreeg zaterdag een pijnlijke 0-4 om de oren ...

13
13
'Club Brugge in shock: alsnog vertrek Onyedika?'

Voor Club Brugge belooft het slot van de wintermercato nog zeer druk te worden. Niet alleen hopen ze ...

184
184
Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

17
17
Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

23
23
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

85
85
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

18
18
'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

In België is er al jaren een strijd om de beste talenten. AA Gent probeert ook steeds meer in ...

160
160
'Club Brugge baalt: parel trekt naar Europese top'

Club Brugge leeft momenteel op een wolk na de kwalificatie in de Champions League, maar ze gaan toch ...

566
566
Druk op Renard neemt toe: "Er werd toch flink gespendeerd"

Besnik Hasi krijgt voorlopig de volle laag, maar daarachter zal Olivier Renard toch stilaan ...

272
272
Vannieuwkerke verrast vriend en vijand met opvallende zet

Karl Vannieuwkerke is dit weekend te horen en te zien op het WK Veldrijden in het Nederlandse Hulst. ...

78
78
KRC Genk maakt transferdeal met FC Barcelona bekend

Een zeer opvallende transfer bij Racing Genk. Daar hebben ze vandaag een deal gesloten met FC ...

147
147
Clement komt met bijzonder straffe Premier League-uitspraak

Philippe Clement kende wisselend succes bij AS Monaco en Rangers FC. Hij trok nadien naar Norwich ...

79
79
Arsenal recht de rug, Leipzig haakt helemaal af

In de Bundesliga en Premier League stonden er namiddag een aantal matche op het programma. Kregen we ...

19
19
Antwerp houdt gezondheidswandeling bij Cercle Brugge

Royal Antwerp FC stond om 16u voor een aantal moeilijke verplaatsing naar Cercle Brugge. Al werd het ...

68
68
Kompany looft oude JPL-bekende: "Groot talent"

Bayern München hoopt vandaag weer de zege te pakken tegen Hamburger SV. Vincent Kompany kreeg ...

42
42
Vanhaezebrouck scherp voor De Mil: "Stel je je vragen bij"

Rik De Mil trok enkele weken geleden van Sporting Charleroi naar AA Gent. Bij de Carolo's doet Hans ...

229
229
Hasi trekt van leer: "Dàt vroeg de club aan mij"

Bij RSC Anderlecht staat er na de 5 op 18 veel druk op de ketel. Winnen bij Standard is nodig voor ...

229
229
Belgische coach verrast: "Sprak met Antwerp"

Royal Antwerp FC is zwaar teruggevallen. Voorzitter Paul Gheysens voerde allerminst een duurzaam ...

306
306
Onmisbaar bij Anderlecht: tijd dringt voor Renard

Thorgan Hazard krijgt vreemd genoeg kritiek de laatste weken. Zelfs Besnik Hasi was kritisch voor ...

333
333
STVV houdt hart vast: weldra witte rook over Vrancken

STVV kent een droomseizoen in de Jupiler Pro League. De club hoopt dat ze Wouter Vrancken nog langer ...

218
218
Snoop Dogg zorgt voor stevig bommetje in Engels voetbal

Iedereen kent Snoop Dogg vooral als rapper. Hij was vele jaren een van de beste rappers en hij ...

59
59
Sterk tegen Man Utd en Liverpool: weldra Rode Duivel?

Rudi Garcia heeft zijn WK-selectie wellicht al zo goed als in zijn hoofd voor het WK van komende ...

149
149
'Anderlecht rondt verrassende deal af in Serie A'

Bij RSC Anderlecht gaat er de komende dagen ingaand wellicht nog weinig gebeuren. Bij RSCA Futures ...

452
452

Meer sportnieuws