Spanje pakt Europese titel na zinderende finale tegen Engeland

door
Spanje pakt Europese titel na zinderende finale tegen Engeland

Spanje is na twaalf jaar nog eens Europees kampioen. La Roja trok in de slotfase aan het langste eind tegen Engeland, dat voor de tweede keer op rij een EK-finale verliest. Na een zinderende tweede helft haalden de Spanjaarden het uiteindelijk met 2-1.

In München begonnen beide teams min of meer met hun vertrouwde opstellingen aan de finale. Enkel bij de Engelsen noteerden we een verrassing, want Gareth Southgate gaf op de linksachter de voorkeur aan Shaw op Trippier. Maar helaas leverde dat aanvankelijk geen spektakel op.

LEES OOK: Horror bij de Beckham's: vuile ruzie met grote verdwijntruc

Na saaie eerste helft barst match na rust los

De eerste helft was een typische finalehelft: veel spanning, veel zenuwen, maar weinig spektakel. Doelkansen vielen er nauwelijks te noteren en dus was het niet meer dan logisch dat de spelers halfweg de kleedkamers opzochten met een 0-0 op een scorebord.

De tweede helft begon echter met een verrassing én een goal. Spanje kwam de kleedkamer uit zonder de geblesseerde Rodri, maar kwam desondanks na amper een minuut al op voorsprong. Een knappe aanval belandde bij Nico Williams en die nam Pickford te grazen met een gekruist schot.

Palmer gouden wissel

Spanje was helemaal los en ging op zoek naar een tweede goal. Olmo kreeg vrijwel meteen na de 1-0 een enorme kans, maar trapte ver naast. Southgate besefte dat hij moest ingrijpen en aarzelde niet. Hij haalde na een uur verrassend Harry Kane naar de kant voor Watkins en bracht 20 minuten voor tijd ook nog Cole Palmer.

Die laatste leek de Engelse held te gaan worden, want amper twee minuten na zijn invalbeurt bracht hij zijn ploeg langszij. Bellingham legde uitstekend af en Palmer plaatste de bal van buiten de zestien laag en diep in de hoek. We leken weer opnieuw te kunnen beginnen.

Oyarzabal velt Engelsen in slotminuten

Spanje leek ook even aangeslagen na die gelijkmaker, maar herpakte zich snel. Pickford pakte weer uit met een belangrijke redding op Yamal, maar moest zich vier minuten voor tijd toch een tweede keer gewonnen geven. Cucurella zette perfect voor en de eveneens ingevallen Oyarzabal tikte van dichtbij binnen.

Dat bleek de doodsteek voor de Engelsen, die echter wel nog dichtbij de gelijkmaker kwamen. Olmo haalde een kopbal van Guehi echter nog van de lijn. De 2-1 bleef daardoor staan tot het einde en dus mag Spanje zijn vierde Europese titel in zijn geschiedenis vieren.

Is Spanje de verdiende Europese kampioen?

Meest recent

"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

80
80
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

18
18
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

94
94
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

89
89
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

58
58
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

213
213
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

97
97
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

495
495
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

389
389
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

436
436
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

114
114
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

595
595
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

209
209
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

263
263
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

324
324
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

133
133
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

88
88
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

232
232
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

204
204
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

86
86
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

104
104
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

50
50
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

318
318
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

304
304
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

271
271

Meer sportnieuws