Spanje pakt Europese titel na zinderende finale tegen Engeland

128 stemmen
Spanje pakt Europese titel na zinderende finale tegen Engeland

Spanje is na twaalf jaar nog eens Europees kampioen. La Roja trok in de slotfase aan het langste eind tegen Engeland, dat voor de tweede keer op rij een EK-finale verliest. Na een zinderende tweede helft haalden de Spanjaarden het uiteindelijk met 2-1.

In München begonnen beide teams min of meer met hun vertrouwde opstellingen aan de finale. Enkel bij de Engelsen noteerden we een verrassing, want Gareth Southgate gaf op de linksachter de voorkeur aan Shaw op Trippier. Maar helaas leverde dat aanvankelijk geen spektakel op.

LEES OOK: ‘FIFA start onderzoek naar WK-finale: monsterschorsing’

Na saaie eerste helft barst match na rust los

De eerste helft was een typische finalehelft: veel spanning, veel zenuwen, maar weinig spektakel. Doelkansen vielen er nauwelijks te noteren en dus was het niet meer dan logisch dat de spelers halfweg de kleedkamers opzochten met een 0-0 op een scorebord.

De tweede helft begon echter met een verrassing én een goal. Spanje kwam de kleedkamer uit zonder de geblesseerde Rodri, maar kwam desondanks na amper een minuut al op voorsprong. Een knappe aanval belandde bij Nico Williams en die nam Pickford te grazen met een gekruist schot.

Palmer gouden wissel

Spanje was helemaal los en ging op zoek naar een tweede goal. Olmo kreeg vrijwel meteen na de 1-0 een enorme kans, maar trapte ver naast. Southgate besefte dat hij moest ingrijpen en aarzelde niet. Hij haalde na een uur verrassend Harry Kane naar de kant voor Watkins en bracht 20 minuten voor tijd ook nog Cole Palmer.

Die laatste leek de Engelse held te gaan worden, want amper twee minuten na zijn invalbeurt bracht hij zijn ploeg langszij. Bellingham legde uitstekend af en Palmer plaatste de bal van buiten de zestien laag en diep in de hoek. We leken weer opnieuw te kunnen beginnen.

Oyarzabal velt Engelsen in slotminuten

Spanje leek ook even aangeslagen na die gelijkmaker, maar herpakte zich snel. Pickford pakte weer uit met een belangrijke redding op Yamal, maar moest zich vier minuten voor tijd toch een tweede keer gewonnen geven. Cucurella zette perfect voor en de eveneens ingevallen Oyarzabal tikte van dichtbij binnen.

Dat bleek de doodsteek voor de Engelsen, die echter wel nog dichtbij de gelijkmaker kwamen. Olmo haalde een kopbal van Guehi echter nog van de lijn. De 2-1 bleef daardoor staan tot het einde en dus mag Spanje zijn vierde Europese titel in zijn geschiedenis vieren.

Is Spanje de verdiende Europese kampioen?

Meest recent

Antwerp rondt overname af: Vandenhaute meteen in actie

De kogel was al langer door de kerk, maar nu de laatste details zijn uitgeklaard is de miljoenendeal ...

61
61
Van Gucht schiet dubbel raak: reporter verbouwereerd

Ruben Van Gucht heeft opnieuw van zich laten spreken. De sportjournalist zorgde de voorbije uren ...

36
36
Mannaert spreekt duidelijke taal: daarom van Bommel

Na Rudi Garcia beginnen de Rode Duivels aan een tijdperk met Mark van Bommel. De Nederlander tekende ...

157
157
Fans gaan los na aanstelling van Bommel: “Gemiste kans!”

Mark van Bommel moet de Rode Duivels tot het EK 2028 gaan leiden. De Nederlander is de opvolger van ...

158
158
Van Bommel met eerste reactie als bondscoach: grote ambities

Mark van Bommel is officieel de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. De Nederland werd door de ...

144
144
‘Anderlecht incasseert gigantische transferdomper’

RSC Anderlecht hoopt de selectie deze zomer nog flink te versterken, maar dat loopt niet van een ...

188
188
Van Bommel officieel bondscoach: KBVB onthult details

De kogel is door de kerk: Mark van Bommel is de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. Dat maakte de ...

155
155
‘Club Brugge slaat op tafel voor straffe miljoenendeal’

Club Brugge wil nog ferm uitpakken op de zomermercato. Blauw-Zwart gaat komend seizoen uiteraard ...

478
478
Sibierski onverbiddellijk: talent ongenadig doorgestuurd

Bij Anderlecht blijft Neerpede van cruciaal belang, ook onder het nieuwe sportieve bewind. Trainer ...

229
229
'Nieuwe grootmacht voor Tresoldi, target te duur voor Club'

Het beloven nog zeer bewogen weken te worden bij Club Brugge. De landskampioen is immers nog op zoek ...

240
240
'AA Gent eist waanzinnig prijskaartje: 15 miljoen'

Bij AA Gent wisten ze deze zomer al verrassend goed te boeren op de transfermarkt na een ...

273
273
'Guardiola hakt knoop door over Italiaans aanbod'

Na het WK kiezen heel wat landen voor een nieuwe bondscoach en daarbij worden heel wat kleppers ...

49
49
'Club voegt daad bij woord: megabod naar prullenmand'

Bij Club Brugge wordt het nog een zeer bewogen transferzomer. Donderdag veegde het al het Belgische ...

431
431
'Eindelijk nieuwe T1: Antwerp mikt op bekende naam'

Twee weken voor de start van het nieuwe seizoen heeft Antwerp nog altijd geen trainer. De Great Old ...

263
263
TRANSFERUURTJE: 'Bekende assistenten Van Bommel, Club houdt sterkhouders'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

215
215
Frustraties lopen hoog op bij Anderlecht-nieuweling

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgetrapt met een Europees gelijkspel tegen Hammarby. Paars-Wit had ...

506
506
Ajax-legende zet Mika Godts ferm op zijn plek

Mika Godts kende afgelopen seizoen een topseizoen bij Ajax. Toch nam gewezen bondscoach Rudi Garcia ...

65
65
Jürgen Klopp is terug: Duitsland heeft topcoach binnen

Jürgen Klopp zal binnenkort weer naast het veld te zien zijn. De topcoach nam een tijdje ...

93
93
Marco Kana briest na gelijkspel Anderlecht: “Pijnlijk…”

RSC Anderlecht leek op weg naar zege tegen het Zweedse Hammarby in de voorrondes van de Europa ...

247
247
‘Club Brugge gaat vol voor stunt: stevig miljoenenbod’

Club Brugge is op de zomermercato naarstig op zoek naar versterkingen. Blauw-Zwart dreigt nog enkele ...

628
628
Matchfixing op WK? Onder meer zaak-Balogun genoemd

Het WK zit erop en met Spanje kregen we uiteindelijk een verdiende wereldkampioen. Globaal gezien ...

177
177
'Nieuwe transfer in aantocht voor Vermeeren'

Hij moest de toekomst van het Belgische voetbal worden en mocht in 2024 nog mee naar het EK, maar ...

224
224
'Union greep naast WK-ganger'

Union heeft al een zeer drukke transferzomer achter de rug. Het haalde tot dusver al zeven nieuwe ...

81
81
'Standard wacht nog steeds op miljoenenbod'

Bij Standard zagen we deze zomer al de nodige beweging. De teller staat tot dusver op zes nieuwe ...

303
303
'Sibierski schrapt target, Anderlecht vreest vertrekker'

Anderlecht begon donderdagavond aan zijn seizoen met een 1-1-gelijkspel op het veld van Hammarby in ...

643
643

Meer sportnieuws