Spanje pakt Europese titel na zinderende finale tegen Engeland

128 stemmen
Spanje pakt Europese titel na zinderende finale tegen Engeland

Spanje is na twaalf jaar nog eens Europees kampioen. La Roja trok in de slotfase aan het langste eind tegen Engeland, dat voor de tweede keer op rij een EK-finale verliest. Na een zinderende tweede helft haalden de Spanjaarden het uiteindelijk met 2-1.

In München begonnen beide teams min of meer met hun vertrouwde opstellingen aan de finale. Enkel bij de Engelsen noteerden we een verrassing, want Gareth Southgate gaf op de linksachter de voorkeur aan Shaw op Trippier. Maar helaas leverde dat aanvankelijk geen spektakel op.

LEES OOK: Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Na saaie eerste helft barst match na rust los

De eerste helft was een typische finalehelft: veel spanning, veel zenuwen, maar weinig spektakel. Doelkansen vielen er nauwelijks te noteren en dus was het niet meer dan logisch dat de spelers halfweg de kleedkamers opzochten met een 0-0 op een scorebord.

De tweede helft begon echter met een verrassing én een goal. Spanje kwam de kleedkamer uit zonder de geblesseerde Rodri, maar kwam desondanks na amper een minuut al op voorsprong. Een knappe aanval belandde bij Nico Williams en die nam Pickford te grazen met een gekruist schot.

Palmer gouden wissel

Spanje was helemaal los en ging op zoek naar een tweede goal. Olmo kreeg vrijwel meteen na de 1-0 een enorme kans, maar trapte ver naast. Southgate besefte dat hij moest ingrijpen en aarzelde niet. Hij haalde na een uur verrassend Harry Kane naar de kant voor Watkins en bracht 20 minuten voor tijd ook nog Cole Palmer.

Die laatste leek de Engelse held te gaan worden, want amper twee minuten na zijn invalbeurt bracht hij zijn ploeg langszij. Bellingham legde uitstekend af en Palmer plaatste de bal van buiten de zestien laag en diep in de hoek. We leken weer opnieuw te kunnen beginnen.

Oyarzabal velt Engelsen in slotminuten

Spanje leek ook even aangeslagen na die gelijkmaker, maar herpakte zich snel. Pickford pakte weer uit met een belangrijke redding op Yamal, maar moest zich vier minuten voor tijd toch een tweede keer gewonnen geven. Cucurella zette perfect voor en de eveneens ingevallen Oyarzabal tikte van dichtbij binnen.

Dat bleek de doodsteek voor de Engelsen, die echter wel nog dichtbij de gelijkmaker kwamen. Olmo haalde een kopbal van Guehi echter nog van de lijn. De 2-1 bleef daardoor staan tot het einde en dus mag Spanje zijn vierde Europese titel in zijn geschiedenis vieren.

Is Spanje de verdiende Europese kampioen?

Meest recent

Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

6
6
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

140
140
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

225
225
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

195
195
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

455
455
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

112
112
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

202
202
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

249
249
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

108
108
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

412
412
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

364
364
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

403
403
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

767
767
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

185
185
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

192
192
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

374
374
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1776
1776
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

168
168
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

177
177
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

178
178
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

89
89
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

52
52
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

232
232
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

341
341
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

31
31

Meer sportnieuws