Spanje pakt Europese titel na zinderende finale tegen Engeland

door
Spanje pakt Europese titel na zinderende finale tegen Engeland

Spanje is na twaalf jaar nog eens Europees kampioen. La Roja trok in de slotfase aan het langste eind tegen Engeland, dat voor de tweede keer op rij een EK-finale verliest. Na een zinderende tweede helft haalden de Spanjaarden het uiteindelijk met 2-1.

In München begonnen beide teams min of meer met hun vertrouwde opstellingen aan de finale. Enkel bij de Engelsen noteerden we een verrassing, want Gareth Southgate gaf op de linksachter de voorkeur aan Shaw op Trippier. Maar helaas leverde dat aanvankelijk geen spektakel op.

LEES OOK: Clement in shock: De Vlieger voert heroïsche strijd

Na saaie eerste helft barst match na rust los

De eerste helft was een typische finalehelft: veel spanning, veel zenuwen, maar weinig spektakel. Doelkansen vielen er nauwelijks te noteren en dus was het niet meer dan logisch dat de spelers halfweg de kleedkamers opzochten met een 0-0 op een scorebord.

De tweede helft begon echter met een verrassing én een goal. Spanje kwam de kleedkamer uit zonder de geblesseerde Rodri, maar kwam desondanks na amper een minuut al op voorsprong. Een knappe aanval belandde bij Nico Williams en die nam Pickford te grazen met een gekruist schot.

Palmer gouden wissel

Spanje was helemaal los en ging op zoek naar een tweede goal. Olmo kreeg vrijwel meteen na de 1-0 een enorme kans, maar trapte ver naast. Southgate besefte dat hij moest ingrijpen en aarzelde niet. Hij haalde na een uur verrassend Harry Kane naar de kant voor Watkins en bracht 20 minuten voor tijd ook nog Cole Palmer.

Die laatste leek de Engelse held te gaan worden, want amper twee minuten na zijn invalbeurt bracht hij zijn ploeg langszij. Bellingham legde uitstekend af en Palmer plaatste de bal van buiten de zestien laag en diep in de hoek. We leken weer opnieuw te kunnen beginnen.

Oyarzabal velt Engelsen in slotminuten

Spanje leek ook even aangeslagen na die gelijkmaker, maar herpakte zich snel. Pickford pakte weer uit met een belangrijke redding op Yamal, maar moest zich vier minuten voor tijd toch een tweede keer gewonnen geven. Cucurella zette perfect voor en de eveneens ingevallen Oyarzabal tikte van dichtbij binnen.

Dat bleek de doodsteek voor de Engelsen, die echter wel nog dichtbij de gelijkmaker kwamen. Olmo haalde een kopbal van Guehi echter nog van de lijn. De 2-1 bleef daardoor staan tot het einde en dus mag Spanje zijn vierde Europese titel in zijn geschiedenis vieren.

Is Spanje de verdiende Europese kampioen?

Meest recent

Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

26
26
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

13
13
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

107
107
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

79
79
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

114
114
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

153
153
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

195
195
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

10
10
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

332
332
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

53
53
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

153
153
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

223
223
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

55
55
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

195
195
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

245
245
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

122
122
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

157
157
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

68
68
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

530
530
Hubert bevestigt ferme domper én meevaller Union SG

Union SG werd nipt uitgeschakeld in de Champions League, maar de Brusselse club is wel nog steeds de ...

48
48
SK Beveren slaat bijzonder grote slag

SK Beveren lijkt op weg naar de Jupiler Pro League. Er wordt goed werk geleverd op de Freethiel. De ...

122
122
Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers ...

315
315
KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

72
72
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

457
457
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

495
495

Meer sportnieuws