Spanje pakt Europese titel na zinderende finale tegen Engeland

door
Spanje pakt Europese titel na zinderende finale tegen Engeland

Spanje is na twaalf jaar nog eens Europees kampioen. La Roja trok in de slotfase aan het langste eind tegen Engeland, dat voor de tweede keer op rij een EK-finale verliest. Na een zinderende tweede helft haalden de Spanjaarden het uiteindelijk met 2-1.

In München begonnen beide teams min of meer met hun vertrouwde opstellingen aan de finale. Enkel bij de Engelsen noteerden we een verrassing, want Gareth Southgate gaf op de linksachter de voorkeur aan Shaw op Trippier. Maar helaas leverde dat aanvankelijk geen spektakel op.

Na saaie eerste helft barst match na rust los

De eerste helft was een typische finalehelft: veel spanning, veel zenuwen, maar weinig spektakel. Doelkansen vielen er nauwelijks te noteren en dus was het niet meer dan logisch dat de spelers halfweg de kleedkamers opzochten met een 0-0 op een scorebord.

De tweede helft begon echter met een verrassing én een goal. Spanje kwam de kleedkamer uit zonder de geblesseerde Rodri, maar kwam desondanks na amper een minuut al op voorsprong. Een knappe aanval belandde bij Nico Williams en die nam Pickford te grazen met een gekruist schot.

Palmer gouden wissel

Spanje was helemaal los en ging op zoek naar een tweede goal. Olmo kreeg vrijwel meteen na de 1-0 een enorme kans, maar trapte ver naast. Southgate besefte dat hij moest ingrijpen en aarzelde niet. Hij haalde na een uur verrassend Harry Kane naar de kant voor Watkins en bracht 20 minuten voor tijd ook nog Cole Palmer.

Die laatste leek de Engelse held te gaan worden, want amper twee minuten na zijn invalbeurt bracht hij zijn ploeg langszij. Bellingham legde uitstekend af en Palmer plaatste de bal van buiten de zestien laag en diep in de hoek. We leken weer opnieuw te kunnen beginnen.

Oyarzabal velt Engelsen in slotminuten

Spanje leek ook even aangeslagen na die gelijkmaker, maar herpakte zich snel. Pickford pakte weer uit met een belangrijke redding op Yamal, maar moest zich vier minuten voor tijd toch een tweede keer gewonnen geven. Cucurella zette perfect voor en de eveneens ingevallen Oyarzabal tikte van dichtbij binnen.

Dat bleek de doodsteek voor de Engelsen, die echter wel nog dichtbij de gelijkmaker kwamen. Olmo haalde een kopbal van Guehi echter nog van de lijn. De 2-1 bleef daardoor staan tot het einde en dus mag Spanje zijn vierde Europese titel in zijn geschiedenis vieren.

Is Spanje de verdiende Europese kampioen?

Meest recent

'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

3
3
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

20
20
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

25
25
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

17
17
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

157
157
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

49
49
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

69
69
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

245
245
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

126
126
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

160
160
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

48
48
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

72
72
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

370
370
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

169
169
Leko drukt stempel: Club Brugge vist 'miskoop' weer op

Ivan Leko vierde een comeback in mineur bij Club Brugge, dat woensdag met 0-3 onderuit ging tegen ...

855
855
Anderlecht titelkandidaat? Hasi spreekt duidelijke taal

RSC Anderlecht zat in de zevende hemel na zeges tegen Union SG en KRC Genk, maar Westerlo zette ...

153
153
Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

De Rode Duivels nemen het volgende zomer in de groepsfase op tegen Egypte, Nieuw-Zeeland en Iran ...

85
85
De Mil bonkt direct op tafel: “Zeker versterkingen"

Rik De Mil staat voor zijn vuurdoop bij KAA Gent. De oefenmeester verliet Sporting Charleroi voor de ...

277
277
Groot nieuws voor Kompany: Bayern doet ferme geste

Vincent Kompany is dit seizoen geweldig bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester is ...

95
95
Opvolger De Mil bekend: Bayat verbaast vriend en vijand

Door het ontslag van Nicky Hayen klopte Club Brugge aan bij KAA Gent en door de exit van Ivan Leko ...

439
439
Hasi looft verrassend trio bij Anderlecht: “Stappen gezet”

RSC Anderlecht kreeg afgelopen speeldag een pandoering van Westerlo en komende speeldag wacht ...

250
250
UEFA brengt geweldig nieuws voor Belgische refs

In eigen land is er zeer vaak grote kritiek op de Belgische scheidsrechters. Spelers, trainers en ...

76
76
Anderlecht troeft Standard en buitenland af: dit is waarom

Anderlecht maakte donderdag bekend dat het nog maar eens schuift in zijn organigram. Nadat de ...

250
250
'Napoli heeft masterplan voor Lukaku klaar'

De terugkeer van Romelu Lukaku nadert met rasse schreden. Meer dan vier maanden lag de Rode Duivel ...

62
62
Maxime Lestienne weldra weer op Belgische velden?

Ooit leek Maxime Lestienne voorbestemd voor de Rode Duivels. Een cap zou de flankaanvaller ...

206
206

Meer sportnieuws