Anderlecht geeft ‘toptransfer’ de sleutels van het elftal

898 stemmen
Anderlecht geeft ‘toptransfer’ de sleutels van het elftal

Anderlecht had hoge verwachtingen van Alexis Flips en zag hem als de missing link. Jesper Fredberg en Brian Riemer wilden hem als nummer tien achter Kasper Dolberg, maar Flips kon vorig seizoen niet overtuigen.

Ondanks deze teleurstellingen blijft Anderlecht geloven in Flips' potentieel. Riemer benadrukte dat Flips de kwaliteiten heeft om te slagen en noemde hem nog steeds een goede transfer.

Flips vertrok op huurbasis naar Ankaragücü zonder aankoopoptie, om Anderlecht niet in de steek te laten. Na een matige periode in Turkije krijgt Flips een nieuwe kans bij Anderlecht.

Zijn prestaties tijdens de zomerstage zullen bepalen of hij in de A-ploeg blijft. RC Lens en Villarreal tonen interesse, maar Anderlecht wees een bod af.

LEES OOK: Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

Anderlecht gaf Flips de sleutels van het elftal

Anderlecht had hoge verwachtingen van Alexis Flips vorig seizoen en beschouwde hem als een belangrijke aanwinst, een prominente figuur en de missing link in het paars-witte project.

Jesper Fredberg en Brian Riemer waren zelfs bereid om Flips, die jaarlijks één miljoen euro verdient, de rol te geven als nummer tien achter Kasper Dolberg, waarbij de Fransman de sleutels van het elftal zou krijgen.

Flips moest de verbindingsman worden tussen het middenveld en de aanval. Ondanks deze veelbelovende vooruitzichten heeft Flips in zijn beperkte speeltijd vorig seizoen niet weten te overtuigen.

De verwachting was dat hij op het veld meer creativiteit aan het team zou toevoegen, maar dit bleek niet het geval. Zelfs zijn mentaliteit tijdens de wedstrijden kwam ter discussie te staan.

“Hoeveel spijt zou Alexis Flips hebben van zijn transfer naar Anderlecht?” vroeg Het Laatste Nieuws zich af. Het Nieuwsblad stelde de vraag of Stade Reims dan wel een zaakje deed door hem vorige zomer voor 3,5 miljoen euro te verkopen.

Riemer: “Flips is geen speler die je op de bank zet”

Ondanks de teleurstellende prestaties van Alexis Flips bij Anderlecht, blijft Jesper Fredberg geloven dat de Fransman uiteindelijk zijn draai zal vinden bij de club. De CEO Sports blijft ervan overtuigd dat deze investering op de lange termijn vruchten zal afwerpen.

Anderlecht beschouwt Flips nog steeds als een project voor de toekomst en blijft geduldig en hoopvol. “Hij heeft alle kwaliteiten om hier op termijn te slagen”, zei Brian Riemer vorig seizoen in een interview met Le Soir.

“Flips was een zeer goede transfer en is dat nog steeds.” De Fransman had echter af te rekenen met concurrentie van sterke spelers zoals Thorgan Hazard, Anders Dreyer en Yari Verschaeren.

“We hebben net iets te veel sterren en eigenlijk is Flips geen speler die je op de bank zet.”

In de wintermercato van 2022 zocht Anderlecht naar een oplossing voor Flips. Riemer overwoog drie opties voor de aanvaller: hem meer speeltijd geven, hem uitlenen, of een transfer. Uiteindelijk werd een uitleenbeurt beschouwd als de beste oplossing.

Flips moést niet vertrekken vorige winter

Stade Reims drong vorige winter aan op een tijdelijke terugkeer van hun voormalige sterspeler, maar de onderhandelingen liepen vast. Real Mallorca zag zijn komst als een prioriteit en bood een huurdeal met een verplichte koopoptie aan, maar zowel Anderlecht als Flips waren terughoudend.

Ook Celta de Vigo en Olympique Lyon hielden het dossier van Flips in de gaten. Voor 1 februari werd er geen oplossing gevonden, waardoor het leek alsof de Fransman bij Anderlecht zou blijven tot het einde van het seizoen.

Volgens La Libre moést Flips zelfs blijven van Anderlecht, ondanks het aandringen van Mallorca om hem over te nemen. Hij kreeg nog een kans van Anderlecht, wat blijkt uit zijn vier selecties in de laatste vier wedstrijden.

Tijdens de winterstage in Tabarka, Tunesië, maakte Flips een goede indruk en boekte hij vooruitgang. Bovendien lag hij goed in de groep.

Anderlecht & Flips laten elkaar niet in de steek

Uiteindelijk vertrok Alexis Flips alsnog op huurbasis naar Ankaragücü in de Turkse Süper Lig. Coach Emre Belözoğlu, voormalige speler van Internazionale en Newcastle, had Flips overtuigd om voor het project van Ankaragücü te kiezen.

Anderlecht besloot om de Fransman te laten vertrekken zonder aankoopoptie. Dit was een doordachte en bewuste zet van zowel Anderlecht als Flips.

De Fransman koos ook bewust voor het kortetermijnproject bij Ankaragücü boven een huurdeal met een verplichte aankoopoptie bij Real Mallorca, om Anderlecht niet in de steek te laten.

“Mijn enige doel is terugkeren naar Anderlecht waar ik een contract tot 2028 heb en een belangrijke rol wil spelen,” zei Flips in februari aan Het Nieuwsblad. “Deze zes maanden in de stevige Turkse competitie zullen me sterker maken. Ik zal hier op de afspraak zijn.”

Volgens de afspraken: Flips dwingt nieuwe kans af bij Anderlecht

De huurbeurt van Alexis Flips bij Ankaragücü was geen onverdeeld succes, maar volgens Jesper Fredberg zou de Fransman, net zoals elke speler die terugkeert van een uitleenbeurt, een kans krijgen om zich te bewijzen.

Coach Brian Riemer maakt gebruik van de zomerstage om zijn kern intern te evalueren en te bepalen wie eventueel in aanmerking komt om te concurreren bij de A-ploeg. “Hij checkt ook hoe huurling Alexis Flips terugkeerde uit Turkije,” aldus Het Nieuwsblad.

Het Laatste Nieuws schrijft dat het aan zulke spelers is om hun kans te grijpen. “Zo maakt onder meer Alexis Flips een bijzonder gretige indruk,” aldus de krant. “Het is nog afwachten wat zijn toekomst brengt, het is niet zo dat hij absoluut moet vertrekken in het Lotto Park.”

Flips werd de voorbije weken al gelinkt aan RC Lens, waar hij herenigd zou kunnen worden met Will Still. Bovendien is er nog meer belangstelling: Villarreal zou zelfs al een bod hebben neergelegd bij Anderlecht, maar dat werd resoluut van tafel geveegd.

Flips moet een volwaardige kans krijgen bij Anderlecht

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

70
70
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

2
2
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

144
144
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

163
163
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

134
134
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

35
35
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

102
102
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

291
291
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

445
445
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

407
407
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

370
370
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

171
171
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

100
100
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

105
105
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

569
569
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

129
129
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

119
119
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

88
88
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

87
87
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

128
128
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

181
181
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

258
258
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

254
254
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

766
766
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

341
341
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

179
179

Meer sportnieuws