Anderlecht geeft ‘toptransfer’ de sleutels van het elftal

898 stemmen
Anderlecht geeft ‘toptransfer’ de sleutels van het elftal

Anderlecht had hoge verwachtingen van Alexis Flips en zag hem als de missing link. Jesper Fredberg en Brian Riemer wilden hem als nummer tien achter Kasper Dolberg, maar Flips kon vorig seizoen niet overtuigen.

Ondanks deze teleurstellingen blijft Anderlecht geloven in Flips' potentieel. Riemer benadrukte dat Flips de kwaliteiten heeft om te slagen en noemde hem nog steeds een goede transfer.

Flips vertrok op huurbasis naar Ankaragücü zonder aankoopoptie, om Anderlecht niet in de steek te laten. Na een matige periode in Turkije krijgt Flips een nieuwe kans bij Anderlecht.

Zijn prestaties tijdens de zomerstage zullen bepalen of hij in de A-ploeg blijft. RC Lens en Villarreal tonen interesse, maar Anderlecht wees een bod af.

LEES OOK: 'Tonnen werk voor Sibierski: nog 7 vertrekkers?'

Anderlecht gaf Flips de sleutels van het elftal

Anderlecht had hoge verwachtingen van Alexis Flips vorig seizoen en beschouwde hem als een belangrijke aanwinst, een prominente figuur en de missing link in het paars-witte project.

Jesper Fredberg en Brian Riemer waren zelfs bereid om Flips, die jaarlijks één miljoen euro verdient, de rol te geven als nummer tien achter Kasper Dolberg, waarbij de Fransman de sleutels van het elftal zou krijgen.

Flips moest de verbindingsman worden tussen het middenveld en de aanval. Ondanks deze veelbelovende vooruitzichten heeft Flips in zijn beperkte speeltijd vorig seizoen niet weten te overtuigen.

De verwachting was dat hij op het veld meer creativiteit aan het team zou toevoegen, maar dit bleek niet het geval. Zelfs zijn mentaliteit tijdens de wedstrijden kwam ter discussie te staan.

“Hoeveel spijt zou Alexis Flips hebben van zijn transfer naar Anderlecht?” vroeg Het Laatste Nieuws zich af. Het Nieuwsblad stelde de vraag of Stade Reims dan wel een zaakje deed door hem vorige zomer voor 3,5 miljoen euro te verkopen.

Riemer: “Flips is geen speler die je op de bank zet”

Ondanks de teleurstellende prestaties van Alexis Flips bij Anderlecht, blijft Jesper Fredberg geloven dat de Fransman uiteindelijk zijn draai zal vinden bij de club. De CEO Sports blijft ervan overtuigd dat deze investering op de lange termijn vruchten zal afwerpen.

Anderlecht beschouwt Flips nog steeds als een project voor de toekomst en blijft geduldig en hoopvol. “Hij heeft alle kwaliteiten om hier op termijn te slagen”, zei Brian Riemer vorig seizoen in een interview met Le Soir.

“Flips was een zeer goede transfer en is dat nog steeds.” De Fransman had echter af te rekenen met concurrentie van sterke spelers zoals Thorgan Hazard, Anders Dreyer en Yari Verschaeren.

“We hebben net iets te veel sterren en eigenlijk is Flips geen speler die je op de bank zet.”

In de wintermercato van 2022 zocht Anderlecht naar een oplossing voor Flips. Riemer overwoog drie opties voor de aanvaller: hem meer speeltijd geven, hem uitlenen, of een transfer. Uiteindelijk werd een uitleenbeurt beschouwd als de beste oplossing.

Flips moést niet vertrekken vorige winter

Stade Reims drong vorige winter aan op een tijdelijke terugkeer van hun voormalige sterspeler, maar de onderhandelingen liepen vast. Real Mallorca zag zijn komst als een prioriteit en bood een huurdeal met een verplichte koopoptie aan, maar zowel Anderlecht als Flips waren terughoudend.

Ook Celta de Vigo en Olympique Lyon hielden het dossier van Flips in de gaten. Voor 1 februari werd er geen oplossing gevonden, waardoor het leek alsof de Fransman bij Anderlecht zou blijven tot het einde van het seizoen.

Volgens La Libre moést Flips zelfs blijven van Anderlecht, ondanks het aandringen van Mallorca om hem over te nemen. Hij kreeg nog een kans van Anderlecht, wat blijkt uit zijn vier selecties in de laatste vier wedstrijden.

Tijdens de winterstage in Tabarka, Tunesië, maakte Flips een goede indruk en boekte hij vooruitgang. Bovendien lag hij goed in de groep.

Anderlecht & Flips laten elkaar niet in de steek

Uiteindelijk vertrok Alexis Flips alsnog op huurbasis naar Ankaragücü in de Turkse Süper Lig. Coach Emre Belözoğlu, voormalige speler van Internazionale en Newcastle, had Flips overtuigd om voor het project van Ankaragücü te kiezen.

Anderlecht besloot om de Fransman te laten vertrekken zonder aankoopoptie. Dit was een doordachte en bewuste zet van zowel Anderlecht als Flips.

De Fransman koos ook bewust voor het kortetermijnproject bij Ankaragücü boven een huurdeal met een verplichte aankoopoptie bij Real Mallorca, om Anderlecht niet in de steek te laten.

“Mijn enige doel is terugkeren naar Anderlecht waar ik een contract tot 2028 heb en een belangrijke rol wil spelen,” zei Flips in februari aan Het Nieuwsblad. “Deze zes maanden in de stevige Turkse competitie zullen me sterker maken. Ik zal hier op de afspraak zijn.”

Volgens de afspraken: Flips dwingt nieuwe kans af bij Anderlecht

De huurbeurt van Alexis Flips bij Ankaragücü was geen onverdeeld succes, maar volgens Jesper Fredberg zou de Fransman, net zoals elke speler die terugkeert van een uitleenbeurt, een kans krijgen om zich te bewijzen.

Coach Brian Riemer maakt gebruik van de zomerstage om zijn kern intern te evalueren en te bepalen wie eventueel in aanmerking komt om te concurreren bij de A-ploeg. “Hij checkt ook hoe huurling Alexis Flips terugkeerde uit Turkije,” aldus Het Nieuwsblad.

Het Laatste Nieuws schrijft dat het aan zulke spelers is om hun kans te grijpen. “Zo maakt onder meer Alexis Flips een bijzonder gretige indruk,” aldus de krant. “Het is nog afwachten wat zijn toekomst brengt, het is niet zo dat hij absoluut moet vertrekken in het Lotto Park.”

Flips werd de voorbije weken al gelinkt aan RC Lens, waar hij herenigd zou kunnen worden met Will Still. Bovendien is er nog meer belangstelling: Villarreal zou zelfs al een bod hebben neergelegd bij Anderlecht, maar dat werd resoluut van tafel geveegd.

Flips moet een volwaardige kans krijgen bij Anderlecht

Meest recent

'Vuurwerk bij Club Brugge: transferplannen onthuld'

Club Brugge vertrok met drie nieuwkomers richting het oefenkamp in Frankrijk, maar de komende weken ...

12
12
'Van Bommel wordt bondscoach: ex-Rode Duivel als T2'

De laatste details moeten nog worden uitgeklaard, maar behoudens een onverwachte wending wordt Mark ...

72
72
'Genk zet zich schrap: Club duwt door voor opvolger Tzolis'

Nu de recordtransfer van Christos Tzolis naar Arsenal officieel in kannen en kruiken is, lijkt de ...

198
198
AA Gent op glad ijs: De Mil stoot fans tegen de borst

In de tweede voorronde van de Conference League neemt AA Gent het straks in Polen op tegen FK LNZ ...

56
56
'Club Brugge kruist vingers: plottwist rond Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel op zomerstage in Rennes, waar Ivan Leko zijn troepen verder ...

301
301
'Bruno hakt knopen door: Anderlecht mist sterkhouder'

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Zweden, waar het in de tweede voorronde van de Europa League ...

170
170
'Club Brugge mag kruis maken over groot talent'

Club Brugge heeft de komende weken nog het nodige transferhuiswerk voor de boeg. Met Yann Sommer, ...

284
284
'Tonnen werk voor Sibierski: nog 7 vertrekkers?'

Anderlecht trapt zijn seizoen om 19u af tegen Hammarby, dat meteen een pittige tegenstander belooft ...

301
301
Daar is het record: Tzolis heeft transfer naar Arsenal beet

De voorbije jaren liet Club Brugge al regelmatig het Belgische transferrecord sneuvelen, vorige ...

225
225
'Union gaat overstag: sterkhouder op weg naar uitgang'

Union schoot deze zomer heel snel in actie op de transfermarkt. Het rondde al vroeg een pak ...

87
87
'Hayen plukt volgende pion weg bij Genk'

KRC Genk kende een woelige voorbereiding op het nieuwe seizoen, met onder meer een gedwongen ...

205
205
'Droomtransfer De Ketelaere: nieuwe info duikt op'

Nu het WK voorbij is, schieten de Europese grootmachten in actie op de transfermarkt. Dat heeft ook ...

204
204
Barça heeft tweede aanwinst beet, met gevolgen voor Karetsas

FC Barcelona veroverde vorig seizoen voor de tweede keer op rij de Spaanse titel, maar in de ...

173
173
'AZ heeft eerste deal in Jupiler Pro League beet'

AZ pakte vorig seizoen de Nederlandse beker dankzij een klinkende 5-1 in de finale tegen NEC, maar ...

77
77
Genk heeft recordtransfer helemaal beet

Na een tegenvallend seizoen wil Genk straks beter doen, al kreeg het deze zomer wel een tik met het ...

73
73
TRANSFERUURTJE: 'Shortlist Duivels bekend, Club dicht bij megadeal'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

281
281
Kruipt Ruben Van Gucht in de rol van Balthasar Boma?

Het opvallende liefdesleven van Ruben Van Gucht blijft vlot over de tongen gaan. De ...

54
54
'Zeno Debast plots in beeld bij Europese grootmacht'

Zeno Debast zat in de WK-selectie van gewezen bondscoach Rudi Garcia, maar centrale verdediger kwam ...

216
216
Hugo Cuypers meteen als held onthaald bij nieuwe club

Hugo Cuypers gaat een nieuwe uitdaging aan na zijn avontuur in de MLS. De aanvaller was de afgelopen ...

106
106
'Strijd om Onyedika is los: dit beslist Club voorlopig'

Club Brugge is deze week op stage vertrokken naar Frankrijk, waar het tegen Stade Rennes zijn ...

554
554
'Openda krijgt zin: transferakkoord in de maak'

Loïs Openda was één van de voornaamste afwezigen in de WK-selectie van de Rode ...

104
104
Club Brugge pakt uit met fraai nieuw uitshirt

Club Brugge heeft nog een dikke week voor zijn eerste officiële opdracht van het nieuwe ...

243
243
Sterkhouder bezorgt Union opsteker: "Ik wil blijven"

Union heeft zich deze zomer al fors versterkt, want het wou anticiperen op nog maar eens een ...

101
101
'Ingrijpende aankondiging over toekomst Doku op komst'

De verwachting was dat Jérémy Doku één van de sterren van het WK zou ...

251
251
Essevee weet gegeerde jeugdinternational te strikken

Zulte Waregem heeft deze zomer al goed geboerd op de transfermarkt. Het wist al 5,5 miljoen euro te ...

110
110

Meer sportnieuws