Anderlecht geeft ‘toptransfer’ de sleutels van het elftal

898
Anderlecht geeft ‘toptransfer’ de sleutels van het elftal

Anderlecht had hoge verwachtingen van Alexis Flips en zag hem als de missing link. Jesper Fredberg en Brian Riemer wilden hem als nummer tien achter Kasper Dolberg, maar Flips kon vorig seizoen niet overtuigen.

Ondanks deze teleurstellingen blijft Anderlecht geloven in Flips' potentieel. Riemer benadrukte dat Flips de kwaliteiten heeft om te slagen en noemde hem nog steeds een goede transfer.

Flips vertrok op huurbasis naar Ankaragücü zonder aankoopoptie, om Anderlecht niet in de steek te laten. Na een matige periode in Turkije krijgt Flips een nieuwe kans bij Anderlecht.

Zijn prestaties tijdens de zomerstage zullen bepalen of hij in de A-ploeg blijft. RC Lens en Villarreal tonen interesse, maar Anderlecht wees een bod af.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Anderlecht, Club Brugge wil jackpot’

Anderlecht gaf Flips de sleutels van het elftal

Anderlecht had hoge verwachtingen van Alexis Flips vorig seizoen en beschouwde hem als een belangrijke aanwinst, een prominente figuur en de missing link in het paars-witte project.

Jesper Fredberg en Brian Riemer waren zelfs bereid om Flips, die jaarlijks één miljoen euro verdient, de rol te geven als nummer tien achter Kasper Dolberg, waarbij de Fransman de sleutels van het elftal zou krijgen.

Flips moest de verbindingsman worden tussen het middenveld en de aanval. Ondanks deze veelbelovende vooruitzichten heeft Flips in zijn beperkte speeltijd vorig seizoen niet weten te overtuigen.

De verwachting was dat hij op het veld meer creativiteit aan het team zou toevoegen, maar dit bleek niet het geval. Zelfs zijn mentaliteit tijdens de wedstrijden kwam ter discussie te staan.

“Hoeveel spijt zou Alexis Flips hebben van zijn transfer naar Anderlecht?” vroeg Het Laatste Nieuws zich af. Het Nieuwsblad stelde de vraag of Stade Reims dan wel een zaakje deed door hem vorige zomer voor 3,5 miljoen euro te verkopen.

Riemer: “Flips is geen speler die je op de bank zet”

Ondanks de teleurstellende prestaties van Alexis Flips bij Anderlecht, blijft Jesper Fredberg geloven dat de Fransman uiteindelijk zijn draai zal vinden bij de club. De CEO Sports blijft ervan overtuigd dat deze investering op de lange termijn vruchten zal afwerpen.

Anderlecht beschouwt Flips nog steeds als een project voor de toekomst en blijft geduldig en hoopvol. “Hij heeft alle kwaliteiten om hier op termijn te slagen”, zei Brian Riemer vorig seizoen in een interview met Le Soir.

“Flips was een zeer goede transfer en is dat nog steeds.” De Fransman had echter af te rekenen met concurrentie van sterke spelers zoals Thorgan Hazard, Anders Dreyer en Yari Verschaeren.

“We hebben net iets te veel sterren en eigenlijk is Flips geen speler die je op de bank zet.”

In de wintermercato van 2022 zocht Anderlecht naar een oplossing voor Flips. Riemer overwoog drie opties voor de aanvaller: hem meer speeltijd geven, hem uitlenen, of een transfer. Uiteindelijk werd een uitleenbeurt beschouwd als de beste oplossing.

Flips moést niet vertrekken vorige winter

Stade Reims drong vorige winter aan op een tijdelijke terugkeer van hun voormalige sterspeler, maar de onderhandelingen liepen vast. Real Mallorca zag zijn komst als een prioriteit en bood een huurdeal met een verplichte koopoptie aan, maar zowel Anderlecht als Flips waren terughoudend.

Ook Celta de Vigo en Olympique Lyon hielden het dossier van Flips in de gaten. Voor 1 februari werd er geen oplossing gevonden, waardoor het leek alsof de Fransman bij Anderlecht zou blijven tot het einde van het seizoen.

Volgens La Libre moést Flips zelfs blijven van Anderlecht, ondanks het aandringen van Mallorca om hem over te nemen. Hij kreeg nog een kans van Anderlecht, wat blijkt uit zijn vier selecties in de laatste vier wedstrijden.

Tijdens de winterstage in Tabarka, Tunesië, maakte Flips een goede indruk en boekte hij vooruitgang. Bovendien lag hij goed in de groep.

Anderlecht & Flips laten elkaar niet in de steek

Uiteindelijk vertrok Alexis Flips alsnog op huurbasis naar Ankaragücü in de Turkse Süper Lig. Coach Emre Belözoğlu, voormalige speler van Internazionale en Newcastle, had Flips overtuigd om voor het project van Ankaragücü te kiezen.

Anderlecht besloot om de Fransman te laten vertrekken zonder aankoopoptie. Dit was een doordachte en bewuste zet van zowel Anderlecht als Flips.

De Fransman koos ook bewust voor het kortetermijnproject bij Ankaragücü boven een huurdeal met een verplichte aankoopoptie bij Real Mallorca, om Anderlecht niet in de steek te laten.

“Mijn enige doel is terugkeren naar Anderlecht waar ik een contract tot 2028 heb en een belangrijke rol wil spelen,” zei Flips in februari aan Het Nieuwsblad. “Deze zes maanden in de stevige Turkse competitie zullen me sterker maken. Ik zal hier op de afspraak zijn.”

Volgens de afspraken: Flips dwingt nieuwe kans af bij Anderlecht

De huurbeurt van Alexis Flips bij Ankaragücü was geen onverdeeld succes, maar volgens Jesper Fredberg zou de Fransman, net zoals elke speler die terugkeert van een uitleenbeurt, een kans krijgen om zich te bewijzen.

Coach Brian Riemer maakt gebruik van de zomerstage om zijn kern intern te evalueren en te bepalen wie eventueel in aanmerking komt om te concurreren bij de A-ploeg. “Hij checkt ook hoe huurling Alexis Flips terugkeerde uit Turkije,” aldus Het Nieuwsblad.

Het Laatste Nieuws schrijft dat het aan zulke spelers is om hun kans te grijpen. “Zo maakt onder meer Alexis Flips een bijzonder gretige indruk,” aldus de krant. “Het is nog afwachten wat zijn toekomst brengt, het is niet zo dat hij absoluut moet vertrekken in het Lotto Park.”

Flips werd de voorbije weken al gelinkt aan RC Lens, waar hij herenigd zou kunnen worden met Will Still. Bovendien is er nog meer belangstelling: Villarreal zou zelfs al een bod hebben neergelegd bij Anderlecht, maar dat werd resoluut van tafel geveegd.

Flips moet een volwaardige kans krijgen bij Anderlecht

Meest recent

TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Anderlecht, Club Brugge wil jackpot’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

48
48
‘Matteo Dams hakt transferknoop door over Club Brugge’

Eerder op de dag kwam het nieuws naar buiten dat Club Brugge Matteo Dams op het lijstje heeft staan ...

110
110
‘Anderlecht stuit op transfermuur: ferme som op tafel’

RSC Anderlecht is nog niet klaar op de zomermercato. Antoine Sibierski is nog op zoek naar een spits ...

138
138
'Fedde Leysen vertrekt bij Union: opvallende constructie'

Union SG ziet deze zomer toch nog een pion vertrekken. Fedde Leysen wordt al een tijdje in verband ...

39
39
‘Opvolger Kindermans: Antwerp draait Anderlecht ferme loer'

Royal Antwerp FC zag Jean Kindermans terug naar RSC Anderlecht trekken en inmiddels heeft The Great ...

575
575
‘Castagne kan na sterk WK plots droomtransfer maken’

Timothy Castagne was één van de revelaties op het WK. Na een aarzelend begin kwam de ...

65
65
‘Grote naam naar Club Brugge? Verrassende optie op lijstje'

Club Brugge vreest deze zomermercato nog vertrekkers. Verschillende spelers kunnen nog een ...

445
445
Club Brugge maakt balans op: alsnog last-minute topaanwinst?

Nu de deadline steeds dichter komt, maken de clubs de balans op voor hun resterende transferplannen. ...

489
489
Kompany in zevende hemel: radicale uitspraak Kane

Aanstaande zaterdag is het zover, dan opent Bayern München zijn nieuwe seizoen in de Duitse ...

119
119
Garcia opent boekje over dé wissel: "Dit zei Courtois me"

In een uitgebreid interview met het Waalse SudPresse heeft Rudi Garcia een eerste keer gereageerd op ...

421
421
Transferhonger RSCA maakt slachtoffers: grote naam naar B-kern?

RSC Anderlecht blijft zich verder versterken. Met Marten Winkler werd maandag een nieuwe ...

829
829
Infantino slaat hard terug: belangrijke kop rolt bij FIFA

Ondanks de lawine aan kritiek van de voorbije weken, blijft Gianni Infantino aan het roer staan bij ...

202
202
Tóch droomtransfer Seys? Engels expert doet ferme uitspraak

Voor Club Brugge is de situatie van Joaquin Seys duidelijk. Zelfs al komt straks een riante ...

818
818
Verbijstering bij KRC Genk: "Compleet onverantwoord"

KRC Genk boekte zaterdag zijn eerste competitiezege, maar de overwinning tegen KVC Westerlo kreeg ...

513
513
‘Club Brugge speelt met vuur: breuk met Tresoldi dreigt’

Club Brugge hield Nicolò Tresoldi deze zomer tegen, ondanks een persoonlijk akkoord met AS ...

779
779
"Hallucinant" - Wilmots maakt brandhout van Lardot

Standard liet voor de tweede week op rij twee kostbare punten liggen. Tegen KV Mechelen slikte het ...

286
286
Grote doorbraak bij AA Gent? "Enorme vertrouwensboost"

AA Gent is met een foutloze 6 op 6 aan de competitie begonnen. Zondagnamiddag werd ook La ...

416
416
'Anderlecht draaft door met topaanwinst: prijskaartje al bekend'

Met einde van de transferperiode in het vooruitzicht, lijkt RSC Anderlecht een tandje bij te ...

719
719
'Duivelse transfercarrousel: dubbeldeal van ruim 90 miljoen'

Mark van Bommel heeft als speler natuurlijk een verleden in de Serie A en kent het Italiaanse ...

190
190
'Solden bij Antwerp: revelatie meteen in etalage gezet'

Na twee speeldagen pronkt Antwerp voorlopig nog met een foutloos rapport. De leegloop van de ...

719
719
Lardot geeft toe: Union ontsnapt, pech voor Standard

Het nieuwe seizoen is amper twee speeldagen ver, maar op verschillende velden zorgden de Belgische ...

286
286
Garcia trapt na: zondebok Rode Duivels krijgt volle laag

Voor het eerst sinds de uitschakeling op het WK laat Rudi Garcia nog eens van zich horen. In een ...

850
850
'Club Brugge rondt huiswerk af: laatste doelwit bekend'

Na de komst van Jan Virgili leek Club Brugge even nóg een vervanger voor Christos Tzolis aan ...

942
942
Diepe rouw bij Racing Genk: eerbetoon treft alle harten

De voetbalwereld is vandaag in diepe rouw. In de Cegeka Arena, normaal het decor van uitbundige ...

106
106
'Anderlecht gaat volledig los: op zucht van nieuwe spits'

RSC Anderlecht heeft maandagavond de komst van flankaanvaller Matin Winkler aangekondigd. Maar ...

548
548

Meer sportnieuws