Anderlecht geeft ‘toptransfer’ de sleutels van het elftal

898 stemmen
Anderlecht geeft ‘toptransfer’ de sleutels van het elftal

Anderlecht had hoge verwachtingen van Alexis Flips en zag hem als de missing link. Jesper Fredberg en Brian Riemer wilden hem als nummer tien achter Kasper Dolberg, maar Flips kon vorig seizoen niet overtuigen.

Ondanks deze teleurstellingen blijft Anderlecht geloven in Flips' potentieel. Riemer benadrukte dat Flips de kwaliteiten heeft om te slagen en noemde hem nog steeds een goede transfer.

Flips vertrok op huurbasis naar Ankaragücü zonder aankoopoptie, om Anderlecht niet in de steek te laten. Na een matige periode in Turkije krijgt Flips een nieuwe kans bij Anderlecht.

Zijn prestaties tijdens de zomerstage zullen bepalen of hij in de A-ploeg blijft. RC Lens en Villarreal tonen interesse, maar Anderlecht wees een bod af.

LEES OOK: 'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Anderlecht gaf Flips de sleutels van het elftal

Anderlecht had hoge verwachtingen van Alexis Flips vorig seizoen en beschouwde hem als een belangrijke aanwinst, een prominente figuur en de missing link in het paars-witte project.

Jesper Fredberg en Brian Riemer waren zelfs bereid om Flips, die jaarlijks één miljoen euro verdient, de rol te geven als nummer tien achter Kasper Dolberg, waarbij de Fransman de sleutels van het elftal zou krijgen.

Flips moest de verbindingsman worden tussen het middenveld en de aanval. Ondanks deze veelbelovende vooruitzichten heeft Flips in zijn beperkte speeltijd vorig seizoen niet weten te overtuigen.

De verwachting was dat hij op het veld meer creativiteit aan het team zou toevoegen, maar dit bleek niet het geval. Zelfs zijn mentaliteit tijdens de wedstrijden kwam ter discussie te staan.

“Hoeveel spijt zou Alexis Flips hebben van zijn transfer naar Anderlecht?” vroeg Het Laatste Nieuws zich af. Het Nieuwsblad stelde de vraag of Stade Reims dan wel een zaakje deed door hem vorige zomer voor 3,5 miljoen euro te verkopen.

Riemer: “Flips is geen speler die je op de bank zet”

Ondanks de teleurstellende prestaties van Alexis Flips bij Anderlecht, blijft Jesper Fredberg geloven dat de Fransman uiteindelijk zijn draai zal vinden bij de club. De CEO Sports blijft ervan overtuigd dat deze investering op de lange termijn vruchten zal afwerpen.

Anderlecht beschouwt Flips nog steeds als een project voor de toekomst en blijft geduldig en hoopvol. “Hij heeft alle kwaliteiten om hier op termijn te slagen”, zei Brian Riemer vorig seizoen in een interview met Le Soir.

“Flips was een zeer goede transfer en is dat nog steeds.” De Fransman had echter af te rekenen met concurrentie van sterke spelers zoals Thorgan Hazard, Anders Dreyer en Yari Verschaeren.

“We hebben net iets te veel sterren en eigenlijk is Flips geen speler die je op de bank zet.”

In de wintermercato van 2022 zocht Anderlecht naar een oplossing voor Flips. Riemer overwoog drie opties voor de aanvaller: hem meer speeltijd geven, hem uitlenen, of een transfer. Uiteindelijk werd een uitleenbeurt beschouwd als de beste oplossing.

Flips moést niet vertrekken vorige winter

Stade Reims drong vorige winter aan op een tijdelijke terugkeer van hun voormalige sterspeler, maar de onderhandelingen liepen vast. Real Mallorca zag zijn komst als een prioriteit en bood een huurdeal met een verplichte koopoptie aan, maar zowel Anderlecht als Flips waren terughoudend.

Ook Celta de Vigo en Olympique Lyon hielden het dossier van Flips in de gaten. Voor 1 februari werd er geen oplossing gevonden, waardoor het leek alsof de Fransman bij Anderlecht zou blijven tot het einde van het seizoen.

Volgens La Libre moést Flips zelfs blijven van Anderlecht, ondanks het aandringen van Mallorca om hem over te nemen. Hij kreeg nog een kans van Anderlecht, wat blijkt uit zijn vier selecties in de laatste vier wedstrijden.

Tijdens de winterstage in Tabarka, Tunesië, maakte Flips een goede indruk en boekte hij vooruitgang. Bovendien lag hij goed in de groep.

Anderlecht & Flips laten elkaar niet in de steek

Uiteindelijk vertrok Alexis Flips alsnog op huurbasis naar Ankaragücü in de Turkse Süper Lig. Coach Emre Belözoğlu, voormalige speler van Internazionale en Newcastle, had Flips overtuigd om voor het project van Ankaragücü te kiezen.

Anderlecht besloot om de Fransman te laten vertrekken zonder aankoopoptie. Dit was een doordachte en bewuste zet van zowel Anderlecht als Flips.

De Fransman koos ook bewust voor het kortetermijnproject bij Ankaragücü boven een huurdeal met een verplichte aankoopoptie bij Real Mallorca, om Anderlecht niet in de steek te laten.

“Mijn enige doel is terugkeren naar Anderlecht waar ik een contract tot 2028 heb en een belangrijke rol wil spelen,” zei Flips in februari aan Het Nieuwsblad. “Deze zes maanden in de stevige Turkse competitie zullen me sterker maken. Ik zal hier op de afspraak zijn.”

Volgens de afspraken: Flips dwingt nieuwe kans af bij Anderlecht

De huurbeurt van Alexis Flips bij Ankaragücü was geen onverdeeld succes, maar volgens Jesper Fredberg zou de Fransman, net zoals elke speler die terugkeert van een uitleenbeurt, een kans krijgen om zich te bewijzen.

Coach Brian Riemer maakt gebruik van de zomerstage om zijn kern intern te evalueren en te bepalen wie eventueel in aanmerking komt om te concurreren bij de A-ploeg. “Hij checkt ook hoe huurling Alexis Flips terugkeerde uit Turkije,” aldus Het Nieuwsblad.

Het Laatste Nieuws schrijft dat het aan zulke spelers is om hun kans te grijpen. “Zo maakt onder meer Alexis Flips een bijzonder gretige indruk,” aldus de krant. “Het is nog afwachten wat zijn toekomst brengt, het is niet zo dat hij absoluut moet vertrekken in het Lotto Park.”

Flips werd de voorbije weken al gelinkt aan RC Lens, waar hij herenigd zou kunnen worden met Will Still. Bovendien is er nog meer belangstelling: Villarreal zou zelfs al een bod hebben neergelegd bij Anderlecht, maar dat werd resoluut van tafel geveegd.

Flips moet een volwaardige kans krijgen bij Anderlecht

Meest recent

Henry zet Ronaldo na WK-opener op zijn plaats

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

5
5
AA Gent zorgt voor absolute recordtransfer

AA Gent haalde Josué Vergara naar de Planet Group Arena. De Buffalo’s halen hem voor de ...

20
20
Helemaal omgeslagen: Club Brugge verrast met Sels-wending

Club Brugge leek Matz Sels stilaan te moeten vergeten, maar achter de schermen heeft het dossier ...

557
557
'JPL-clubs lonken naar ex-smaakmaker Beerschot'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

36
36
Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

België heeft al lange tijd een probleem. Zonder Romelu Lukaku scoort het te moeilijk. Dat bleek ...

100
100
Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

189
189
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

17
17
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

38
38
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

236
236
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

126
126
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

311
311
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

237
237
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

409
409
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

417
417
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

244
244
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

74
74
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

103
103
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

182
182
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

62
62
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

67
67
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

528
528
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

126
126
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

185
185
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

190
190
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

960
960

Meer sportnieuws