Uitblinkers bij Anderlecht, maar ook 2 mindere experimenten

door
Uitblinkers bij Anderlecht, maar ook 2 mindere experimenten

RSC Anderlecht verloor terecht met 2-1 van Sporting Braga. De Portugezen waren ruim de betere ploeg. Welke conclusies kunnen we trekken na de stage van Paars-Wit?

Van de jonkies staat Nunzio Engwanda heel dicht bij de A-kern. Hij had het niet makkelijk tegen de snelle en krachtige Portugese aanvallers. Het zou voor hem een zegen zijn als Jan Vertonghen nog een jaar zou doordoen. Engwanda gaat dit seizoen zeker zijn debuut maken.

LEES OOK: 'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Coosemans en Amuzu maken indruk

Colin Coosemans en Francis Amuzu zijn duidelijk klaar voor het nieuwe seizoen. Coosemans pakte uit met vier zeer goede reddingen en gaf een loepzuivere assist op Amuzu, die scoorde maar de goal werd onterecht afgekeurd wegens buitenspel.

Ciske is voorlopig de beste veldspeler tijdens deze voorbereiding. Hij is topfit en dat is er aan te zien. Hij scoort en deelt assists uit. Amuzu steekt nu al in vorm. Mats Rits is op het middenveld onmisbaar als breker pur sang. Hij bevestigt zijn goede vorige seizoen.

Leoni en Angulo geen succes

Brian Riemer moest ook noodgedwongen experimenteren. Theo Leoni werd tegen PSV en Sporting Braga getest als linker centrale verdediger. Dat gaat als Anderlecht dominant is, want voetballend zorgt Leoni met passes tussen de linies en met zijn crosspasses voor een voetballende meerwaarde. Als hij echter de fysieke duels moet aangaan, is het link. Leoni is enkel een noodoplossing. Het is een teken dat Amando Lapage nog niet helemaal klaar wordt geacht voor de eerste ploeg.

Nilson Angulo mocht de laatste twee oefenmatchen op rechts zijn kans gaan door het ontbreken van Anders Dreyer. Dat was geen succes. De flankaanvaller komt duidelijk veel dreigender voor de dag op links. Daar kan hij meer variatie in zijn spel brengen. Anderlecht wil niet voor niets nog een flankaanvaller voor de rechterzijde halen.

Anderlecht lijkt twee weken voor de start van de competitie nog niet helemaal klaar te zijn. Als Kasper Dolberg en Anders Dreyer terugkeren, krijgt de aanval een kwaliteitsinjectie. Achteraan is het hopen voor RSCA dat Jan Vertonghen nog een jaar bijtekent. Paars-Wit kan als Vertonghen, Dolberg en Dreyer terugkeren nog steeds een meer dan degelijk elftal op de been brengen.

Alleen is het wel duidelijk dat Jesper Fredberg inzake basismateriaal en in de breedte moet versterken. Maar daar is nog tijd voor. Op 25 augustus is er de Europese voorronde en dan zou RSCA toch inzake basisploeg klaar moeten zijn. Dat betekent een doelman, linksachter (Moussa N’Diaye bewees nog niet dat hij een basisplaats waard is), centrale verdediger en een echte spelbepaler op het middenveld. Of het moet zijn dat Yari Verschaeren zijn huidige niveau weet op te krikken. Hij staat voor een héél belangrijk jaar.

CR

Lees ook:

Moet Coosemans als nummer 1 beginnen bij RSCA?

Meest recent

'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

34
34
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

48
48
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

107
107
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

39
39
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

191
191
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

17
17
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

346
346
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

147
147
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

48
48
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

443
443
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

98
98
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

100
100
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

52
52
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

202
202
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

126
126
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

99
99
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

22
22
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

35
35
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

51
51
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

164
164
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

167
167
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

80
80
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

180
180
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

147
147
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

146
146

Meer sportnieuws