Anderlecht neemt bizar risico met 'topspeler'

door
Anderlecht neemt bizar risico met 'topspeler'

RSC Anderlecht heeft Majeed Ashimeru maanden geleden wél degelijk op de lijst gezet van spelers die mag vertrekken. Als een club een goed bod neerlegt, mag dat nog altijd. Maar die kans is nihil wegens matige jaren. Een contractverlenging is echter toch wel een risico.

Anderlecht nam Majeed Ashimeru 3,5 jaar geleden over van RB Salzburg. Bij de Oostenrijkse club waren er twijfels over zijn fysieke paraatheid. “Technisch is hij goed, maar op het fysieke vlak moet hij nog veel stappen zetten. Als Anderlecht hem op tactisch en fysiek vlak wat kan bijschaven, kan hij het team wel wat bijbrengen”, vertelde een lokale journalist toen nog aan onze redactie.

LEES OOK: 'Anderlecht vult kassa: 10 miljoen euro op komst'

Matige cijfers voor Ashimeru

Dat was in januari 2021. Juli 2024 is dezelfde conclusie nog steeds een item. Ashimeru is zeer goed in het versnellen van het spel als hij de bal vanuit de defensie krijgt. Dat gebeurt vaak met een goede draaibeweging en goede loopactie. Maar we haalden het al vaak aan dat hij moeite heeft met het leveren van de laatste pass. Dat is nog te vaak een werkpunt.

De speler is een ‘8’ en met 5 goals en 8 assists in 106 wedstrijden is dat veel te weinig voor een speler op die positie. Hij speelde 5.038 minuten. Dat is een bepalende actie om de 387,53 minuten, oftewel om de 4 matchen en nog wat. We lazen dat Anderlecht Ashimeru eens een seizoen fit wil zien, maar dat was twee jaar geleden het geval. Toen kreeg hij samen met Amadou Diawara de sleutels van het middenveld in handen, maar dat was een fiasco. Ashimeru speelde 42 matchen (2.690 minuten) met daarin 3 goals en 3 assists.

Kan hij eindelijk dé stap zetten bij Anderlecht?

De energieke middenvelder is geen dragende speler, dat werd toen bewezen. Hij viel toen te vaak door de ondergrens. Ashimeru is een speler die een toegevoegde waarde kan zijn als aanvullende speler. Hij heeft goede loopacties, kan goed wegdraaien en het spel versnellen. Als hij na al die jaren de voortzetting, de laatste pass en meer scoren, ook aan zijn spel kan toevoegen, pas dan is hij een echte meerwaarde. Dan kan het plan van Anderlecht werken en kunnen ze hem binnen een jaar misschien voor miljoenen doorverkopen.

Als Ashimeru echter in hetzelfde bedje ziek blijft, met onder meer veel blessureleed, dan dreigt Paars-Wit wél nog met een speler te zitten die jarenlang onder contract ligt. RSCA neemt dus toch een risico.

CR

Wat moet RSCA doen met Ashimeru?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

80
80
Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

KRC Genk hoopt in de komende weken alsnog een Europees ticket te veroveren, maar ondertussen is men ...

17
17
'City en United knokken om Duivel, Kompany op de loer'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens nakende zomermercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

34
34
'Exodus van start: Antwerp verliest eerste steunpilaar'

Antwerp FC staat opnieuw voor een drukke zomermercato. De sportieve leiding van de Great Old zal ...

168
168
'Vertrek Tzolis krijgt vorm: eisen Club Brugge gelekt'

Club Brugge neemt komende zomer afscheid van verschillende sterkhouders. Even laaide de hoop op een ...

202
202
Kompany hakt knoop door: Kane legt bom onder Bayern

De toekomst van Harry Kane bepaalt meer dan alleen de aanval van Bayern. Vincent Kompany botst ...

163
163
Real op apegapen: Valverde naar hospitaal na nieuwe knokpartij

Aanstaande zondag wil Real Madrid er alles aan doen om te voorkomen dat FC Barcelona kampioen speelt ...

177
177
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

161
161
'Irritaties bij Genk-bestuur: spelers intern aangepakt'

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

484
484
KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Na één jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn ...

55
55
Vier toppers, één verrassing: ontdek de Europese topscorers

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal nadert met rasse schreden en dus staan ook nog heel wat ...

66
66
'Pittige vuurdoop: Sibierski krijgt eerste transferopdracht'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

409
409
'Club Brugge kaalgeplukt: ook Forbs richting exit?'

Of de titelrace tot een goed einde zal worden gebracht valt nog af te wachten, maar hoe dan ook mag ...

542
542
'Duiventil in Genk: verlanglijst De Condé lekt uit'

Of het nog een Europees ticket kan bemachtigen valt voorlopig af te wachten, maar dat KRC Genk ...

385
385
Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Daags na de officiële voorstelling van Antoine Sibierski als technisch directeur zit het er ...

269
269
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

444
444
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

693
693
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

404
404
'Grote kuis in Genk: volledig elftal richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

403
403
'Club Brugge hakt knoop door over opvolger Mignolet'

Of hij zaterdag zijn wederoptreden kan vieren tegen STVV valt nog af te wachten, maar Simon Mignolet ...

493
493
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

683
683
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

168
168
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

156
156
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

75
75
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

30
30
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

58
58

Meer sportnieuws