Anderlecht neemt bizar risico met 'topspeler'

door
Anderlecht neemt bizar risico met 'topspeler'

RSC Anderlecht heeft Majeed Ashimeru maanden geleden wél degelijk op de lijst gezet van spelers die mag vertrekken. Als een club een goed bod neerlegt, mag dat nog altijd. Maar die kans is nihil wegens matige jaren. Een contractverlenging is echter toch wel een risico.

Anderlecht nam Majeed Ashimeru 3,5 jaar geleden over van RB Salzburg. Bij de Oostenrijkse club waren er twijfels over zijn fysieke paraatheid. “Technisch is hij goed, maar op het fysieke vlak moet hij nog veel stappen zetten. Als Anderlecht hem op tactisch en fysiek vlak wat kan bijschaven, kan hij het team wel wat bijbrengen”, vertelde een lokale journalist toen nog aan onze redactie.

LEES OOK: SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

Matige cijfers voor Ashimeru

Dat was in januari 2021. Juli 2024 is dezelfde conclusie nog steeds een item. Ashimeru is zeer goed in het versnellen van het spel als hij de bal vanuit de defensie krijgt. Dat gebeurt vaak met een goede draaibeweging en goede loopactie. Maar we haalden het al vaak aan dat hij moeite heeft met het leveren van de laatste pass. Dat is nog te vaak een werkpunt.

De speler is een ‘8’ en met 5 goals en 8 assists in 106 wedstrijden is dat veel te weinig voor een speler op die positie. Hij speelde 5.038 minuten. Dat is een bepalende actie om de 387,53 minuten, oftewel om de 4 matchen en nog wat. We lazen dat Anderlecht Ashimeru eens een seizoen fit wil zien, maar dat was twee jaar geleden het geval. Toen kreeg hij samen met Amadou Diawara de sleutels van het middenveld in handen, maar dat was een fiasco. Ashimeru speelde 42 matchen (2.690 minuten) met daarin 3 goals en 3 assists.

Kan hij eindelijk dé stap zetten bij Anderlecht?

De energieke middenvelder is geen dragende speler, dat werd toen bewezen. Hij viel toen te vaak door de ondergrens. Ashimeru is een speler die een toegevoegde waarde kan zijn als aanvullende speler. Hij heeft goede loopacties, kan goed wegdraaien en het spel versnellen. Als hij na al die jaren de voortzetting, de laatste pass en meer scoren, ook aan zijn spel kan toevoegen, pas dan is hij een echte meerwaarde. Dan kan het plan van Anderlecht werken en kunnen ze hem binnen een jaar misschien voor miljoenen doorverkopen.

Als Ashimeru echter in hetzelfde bedje ziek blijft, met onder meer veel blessureleed, dan dreigt Paars-Wit wél nog met een speler te zitten die jarenlang onder contract ligt. RSCA neemt dus toch een risico.

CR

Wat moet RSCA doen met Ashimeru?

Meest recent

Godts schittert weer bij Ajax: toptransfer op komst?

Het werd al bij al een goede avond voor de Belgen in de Champions League. Na de zege van Club Brugge ...

2
2
Stankovic treedt in voetsporen vader met wereldgoal

Club Brugge heeft dinsdagavond in Kazachstan de rug gerecht. Na de pijnlijke nederlagen in eigen ...

4
4
FC Barcelona kondigt verrassende transfer Ter Stegen aan

FC Barcelona moet pas woensdagavond aan de bak in de Champions League, want dan wacht hen een ...

9
9
Pocognoli vernederd door Real, Trossard bepalend bij Arsenal

Dinsdagavond in de Champions League viel er opnieuw het nodige spektakel te beleven. Real Madrid ...

14
14
'Anderlecht nog niet af van Ashimeru: probleem duikt op'

Bij Anderlecht is de wintermercato de voorbije dagen helemaal op gang gekomen. Met Cedric Hatenboer ...

72
72
Kompany doet zeer verrassende uitspraak over band met Union

Union mag nog steeds dromen van de play-offs in de Champions League, maar zal daarvoor in zijn ...

26
26
'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

88
88
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

148
148
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

287
287
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

101
101
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

156
156
Kompany ontploft bij Bayern: harde ingreep zorgt voor schok

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

107
107
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

517
517
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

529
529
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

41
41
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

363
363
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

169
169
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

207
207
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

222
222
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

449
449
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

575
575
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

136
136
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

124
124
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

69
69
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

75
75

Meer sportnieuws