Anderlecht neemt bizar risico met 'topspeler'

681 stemmen
Anderlecht neemt bizar risico met 'topspeler'

RSC Anderlecht heeft Majeed Ashimeru maanden geleden wél degelijk op de lijst gezet van spelers die mag vertrekken. Als een club een goed bod neerlegt, mag dat nog altijd. Maar die kans is nihil wegens matige jaren. Een contractverlenging is echter toch wel een risico.

Anderlecht nam Majeed Ashimeru 3,5 jaar geleden over van RB Salzburg. Bij de Oostenrijkse club waren er twijfels over zijn fysieke paraatheid. “Technisch is hij goed, maar op het fysieke vlak moet hij nog veel stappen zetten. Als Anderlecht hem op tactisch en fysiek vlak wat kan bijschaven, kan hij het team wel wat bijbrengen”, vertelde een lokale journalist toen nog aan onze redactie.

LEES OOK: ‘Anderlecht schiet raak: bekerheld voor stuntprijs’

Matige cijfers voor Ashimeru

Dat was in januari 2021. Juli 2024 is dezelfde conclusie nog steeds een item. Ashimeru is zeer goed in het versnellen van het spel als hij de bal vanuit de defensie krijgt. Dat gebeurt vaak met een goede draaibeweging en goede loopactie. Maar we haalden het al vaak aan dat hij moeite heeft met het leveren van de laatste pass. Dat is nog te vaak een werkpunt.

De speler is een ‘8’ en met 5 goals en 8 assists in 106 wedstrijden is dat veel te weinig voor een speler op die positie. Hij speelde 5.038 minuten. Dat is een bepalende actie om de 387,53 minuten, oftewel om de 4 matchen en nog wat. We lazen dat Anderlecht Ashimeru eens een seizoen fit wil zien, maar dat was twee jaar geleden het geval. Toen kreeg hij samen met Amadou Diawara de sleutels van het middenveld in handen, maar dat was een fiasco. Ashimeru speelde 42 matchen (2.690 minuten) met daarin 3 goals en 3 assists.

Kan hij eindelijk dé stap zetten bij Anderlecht?

De energieke middenvelder is geen dragende speler, dat werd toen bewezen. Hij viel toen te vaak door de ondergrens. Ashimeru is een speler die een toegevoegde waarde kan zijn als aanvullende speler. Hij heeft goede loopacties, kan goed wegdraaien en het spel versnellen. Als hij na al die jaren de voortzetting, de laatste pass en meer scoren, ook aan zijn spel kan toevoegen, pas dan is hij een echte meerwaarde. Dan kan het plan van Anderlecht werken en kunnen ze hem binnen een jaar misschien voor miljoenen doorverkopen.

Als Ashimeru echter in hetzelfde bedje ziek blijft, met onder meer veel blessureleed, dan dreigt Paars-Wit wél nog met een speler te zitten die jarenlang onder contract ligt. RSCA neemt dus toch een risico.

CR

Wat moet RSCA doen met Ashimeru?

Meest recent

'Anderlecht grijpt nu ook naast Amerikaans toptalent'

De zoektocht naar versterking voor de flanken blijkt voor Anderlecht een werk van lange adem. Het ...

51
51
'KV Mechelen ziet nog goudhaantje vertrekken'

KV Mechelen hield zich deze zomer tot dusver vrij rustig op de transfermarkt. Met Corbanie, Praet en ...

54
54
'Spraakmakende transfer Salah is helemaal rond'

Mohamed Salah zorgde enkele maanden geleden voor een schokgolf door aan te kondigen dat hij deze ...

44
44
Union blijft positief: "Dat biedt perspectief"

Union heeft nog werk aan de winkel als het de league phase van de Champions League wil halen. Het ...

43
43
CL: Domper Lyon, draw tussen volgende Union-tegenstanders

Niet alleen Union kwam dinsdagavond in actie in de derde voorronde van de Champions League. Er ...

42
42
Enorme domper: Union laat gouden uitgangspositie nog liggen

Union zal dinsdagavond  een zuur gevoel overhouden aan zijn eerste belangrijke opdracht van het ...

141
141
Beerschot laat floptransfer vertrekken

Beerschot deed het vorig seizoen met een fel vernieuwde kern uitstekend, maar greep uiteindelijk net ...

59
59
'PSG geeft niet af in strijd om Godts'

Ondanks een ijzersterk seizoen bij Ajax, greep Mika Godts naast een plaats in de WK-selectie van de ...

113
113
'Anderlecht schiet nu toch in actie en legt bod neer'

Nu ook de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League bijna van start gaat, wordt het voor ...

543
543
Exit Overmars bij Antwerp? TD plots mysterieus

Bij Royal Antwerp FC is er eindelijk duidelijkheid over de nieuwe bazen. De club kan nu eindelijk ...

531
531
'Ex-speler Bayern naar Beveren, verdediger vertrekt'

Het begint stevig te bewegen bij SK Beveren. De Waaslanders zijn zeer actief op de transfermarkt en ...

170
170
‘Miljoenenbom Club Brugge: angst voor totale flop groeit’

Club Brugge telt een monsterbedrag neer voor Han-beom Lee. De Zuid-Koreaan moet er meteen staan, ...

631
631
STVV heeft er verrassende 'aanwinst' bij

Bij STVV hebben ze al een aantal nieuwe spelers aangetrokken, maar de Kanaries zijn zeker nog niet ...

39
39
'Drie JPL-clubs strijden om nieuwe sensatie'

Maanden geleden meldden we jullie al dat er in Hongarije een speler actief is die op de radar was ...

121
121
De Meyer sluit vertrek sterkhouder STVV niét uit

Bij STVV zagen ze een aantal sterkhouders de club verlaten, maar mogelijk stopt het daar nog niet ...

63
63
Club Brugge strikt Potts: dit mogen de fans verwachten

Club Brugge heeft met Freddie Potts een nieuwe verdedigende middenvelder aangetrokken. Hij komt over ...

399
399
Antwerp heeft volgende toptransfer helemaal beet

Royal Antwerp FC heeft nog een volgende aanwinst weten te strikken. De Great Old maakte zopas bekend ...

209
209
'Anderlecht keert kar: verguisd duo krijgt laatste kans'

Niet alleen op inkomend vlak is er nog heel wat werk aan de winkel bij RSC Anderlecht, zelf moeten ...

638
638
Jaecques licht taken Vandenhaute toe: "Antwerp 2.0"

Er waait een frisse wind bij Antwerp, dat dinsdag zijn kersverse hoofdcoach Marvin Compper ...

239
239
'Anderlecht all-in: Sibierski breekt spaarvarken open'

Nu de competitiestart met rasse schreden nadert, lijkt RSC Anderlecht van plan om een tandje bij te ...

781
781
'Plottwist bij Club Brugge: knaltransfer van de baan'

Club Brugge hoopt nog minstens één winger aan te werven, en dan is het huiswerk ...

961
961
Ruben Van Gucht tart alle TV-wetten: van BV tot miljonair

Ruben Van Gucht is al jaren één van de bekendste en vooral ook meest ...

114
114
Overmars klapt uit de biecht: vuurwerk bij Antwerp

Amper een handvol dagen voor de competitiestart heeft Antwerp met Marvin Compper een nieuwe T1 te ...

573
573
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: nieuw record wenkt'

Na de verloren Supercup schakelt Club Brugge stilaan een versnelling hoger op de transfermarkt, want ...

1990
1990
KVDO-fans woedend na stunt Cercle: "Lijkenpikkers!"

KVDO en Cercle Brugge staan plots allebei centraal op sociale media. Een opvallende advertentie van ...

492
492

Meer sportnieuws