Anderlecht neemt bizar risico met 'topspeler'

681
Anderlecht neemt bizar risico met 'topspeler'

RSC Anderlecht heeft Majeed Ashimeru maanden geleden wél degelijk op de lijst gezet van spelers die mag vertrekken. Als een club een goed bod neerlegt, mag dat nog altijd. Maar die kans is nihil wegens matige jaren. Een contractverlenging is echter toch wel een risico.

Anderlecht nam Majeed Ashimeru 3,5 jaar geleden over van RB Salzburg. Bij de Oostenrijkse club waren er twijfels over zijn fysieke paraatheid. “Technisch is hij goed, maar op het fysieke vlak moet hij nog veel stappen zetten. Als Anderlecht hem op tactisch en fysiek vlak wat kan bijschaven, kan hij het team wel wat bijbrengen”, vertelde een lokale journalist toen nog aan onze redactie.

LEES OOK: 'Anderlecht aast op Serie A-kanon: 14M voor stunt'

Matige cijfers voor Ashimeru

Dat was in januari 2021. Juli 2024 is dezelfde conclusie nog steeds een item. Ashimeru is zeer goed in het versnellen van het spel als hij de bal vanuit de defensie krijgt. Dat gebeurt vaak met een goede draaibeweging en goede loopactie. Maar we haalden het al vaak aan dat hij moeite heeft met het leveren van de laatste pass. Dat is nog te vaak een werkpunt.

De speler is een ‘8’ en met 5 goals en 8 assists in 106 wedstrijden is dat veel te weinig voor een speler op die positie. Hij speelde 5.038 minuten. Dat is een bepalende actie om de 387,53 minuten, oftewel om de 4 matchen en nog wat. We lazen dat Anderlecht Ashimeru eens een seizoen fit wil zien, maar dat was twee jaar geleden het geval. Toen kreeg hij samen met Amadou Diawara de sleutels van het middenveld in handen, maar dat was een fiasco. Ashimeru speelde 42 matchen (2.690 minuten) met daarin 3 goals en 3 assists.

Kan hij eindelijk dé stap zetten bij Anderlecht?

De energieke middenvelder is geen dragende speler, dat werd toen bewezen. Hij viel toen te vaak door de ondergrens. Ashimeru is een speler die een toegevoegde waarde kan zijn als aanvullende speler. Hij heeft goede loopacties, kan goed wegdraaien en het spel versnellen. Als hij na al die jaren de voortzetting, de laatste pass en meer scoren, ook aan zijn spel kan toevoegen, pas dan is hij een echte meerwaarde. Dan kan het plan van Anderlecht werken en kunnen ze hem binnen een jaar misschien voor miljoenen doorverkopen.

Als Ashimeru echter in hetzelfde bedje ziek blijft, met onder meer veel blessureleed, dan dreigt Paars-Wit wél nog met een speler te zitten die jarenlang onder contract ligt. RSCA neemt dus toch een risico.

CR

Wat moet RSCA doen met Ashimeru?

Meest recent

'Zeer mooie transfer lonkt voor Belgische verdediger'

Matteo Waem staat deze zomer nadrukkelijk op de radar van verschillende buitenlandse clubs. De ...

10
10
Heeft Club Brugge er verrassende aanwinst bij?

Bij Club Brugge deden ze ook bij Club NXT heel veel transfers. Of dat een goede zaak is voor de ...

75
75
'Zirkzee kiest club: einde lijdensweg bij Man Utd'

Joshua Zirkzee staat voor een belangrijke transferbeslissing. De Nederlandse spits zou Manchester ...

20
20
'Geen AA Gent, andere sterkhouder wél weg bij Beerschot'

Op het Kiel blijft het transferdossier rond Nick Shinton maar aanslepen. De 25-jarige doelman was ...

141
141
Jonckheere stuurt stevig signaal naar Kortrijk-bestuur

KV Kortrijk is nog niet klaar op de transfermarkt. De West-Vlaamse club wil de selectie de komende ...

80
80
Kat Kerkhofs zorgt met Mertens voor stevig vuurwerk

Het leven van Kat Kerkhofs en Dries Mertens zag er de voorbije maanden behoorlijk anders uit. Het ...

15
15
'Lommel SK werkt aan sensationale terugkeer'

Sam De Grand kan amper een maand na zijn vertrek bij Lommel SK alweer terugkeren naar Noord-Limburg. ...

40
40
Euvrard gecharmeerd: "Laat interessante dingen zien"

Standard kan voorlopig niet op zijn volledige kern rekenen. Mohamed El Hankouri en Marco ...

76
76
Friis enthousiast bij Cercle: "Dat geeft me veel vertrouwen"

Cercle Brugge speelt dit weekend tegen Lommel SK. Na een twee op negen is het stilaan tijd voor een ...

61
61
‘KRC Genk verrast met JPL-transfer’

KRC Genk heeft zijn oog laten vallen op Christiaan Ravych. De 24-jarige verdediger van Cercle Brugge ...

308
308
Simons gelooft in ‘geviseerde’ speler: "Geef hem tijd"

Charly Ikwuemesi (26) heeft de voorbije twee seizoenen nog niet helemaal kunnen overtuigen. De ...

26
26
'Ndiaye op vertrekken: Anderlecht vraagt gepeperde som'

RSC Anderlecht wil in de slotdagen van de transferperiode nog een extra sterkhouder voor het ...

399
399
UCL-kalender: pittige start, interessant einde voor Club

Afgelopen donderdag werd in Monaco geloot voor de samenstelling van de League Phase van de Champions ...

175
175
Van Bommel drukt stempel: grote naam bevestigt, megatalent op radar

Eind september blazen de Rode Duivels verzamelen voor de start van hun Nations League-campagne. Dan ...

707
707
Striemende kritiek op Van Gucht: Coorevits verbijsterd

Ruben Van Gucht begon vrijdagavond aan zijn nieuwe avontuur bij VTM met Happy Hour, maar veel ...

193
193
Union strikt Club Brugge-product; ook OHL haalt oude bekende

Het zomerse transferspektakel nadert zijn climax, volgende week sluit de mercato onheroepelijk zijn ...

54
54
'PSG vindt totaalakkoord: monstertransfer Barcola'

Aanstaande dinsdag sluit de zomerse transfermarkt in meeste grote Europese voetballanden. Maar voor ...

153
153
TRANSFERUURTJE: 'El Ouahdi vertrekt, Anderlecht dokt miljoenen'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

307
307
'Bruno verrast: nieuwkomer Anderlecht al buitenspel'

Antoine Sibierski heeft zijn vuurdoop als sportief directeur van RSC Anderlecht vooralsnog niet ...

836
836
'Club Brugge schiet wakker: last-minute toptransfers'

Nu de overstap van Joel Ordonez naar Crystal Palace in het water is gevallen, lijkt Club Brugge ...

623
623
Anderlecht houdt adem in: fans niet welkom in Europa?

Na de loting voor de League Phase van de Europa League overheerst toch vooral het enthousiasme bij ...

355
355
Super Sunday: basisdebutanten bij Club en Anderlecht?

Op speeldag vier van de Jupiler Pro League is het tijd om de term 'Super Sunday' nog eens vanonder ...

520
520
De Mil: "Dat wordt een goede test voor AA Gent"

AA Gent pakte een zes op zes in de Jupiler Pro League en zit in de Conference League. Rik De Mil ...

218
218
'Pech voor Antwerp: Overmars vangt bot'

Geen grote naam voor Royal Antwerp FC. De Great Old hoopte nog een bekende naam naar de Bosuil te ...

237
237
Leko telt af: "Zal blij zijn als het gedaan is"

Club Brugge neemt het zondag op tegen AA Gent. De Bruggelingen zijn uiteraard de grote favoriet, al ...

256
256

Meer sportnieuws