Anderlecht neemt bizar risico met 'topspeler'

door
Anderlecht neemt bizar risico met 'topspeler'

RSC Anderlecht heeft Majeed Ashimeru maanden geleden wél degelijk op de lijst gezet van spelers die mag vertrekken. Als een club een goed bod neerlegt, mag dat nog altijd. Maar die kans is nihil wegens matige jaren. Een contractverlenging is echter toch wel een risico.

Anderlecht nam Majeed Ashimeru 3,5 jaar geleden over van RB Salzburg. Bij de Oostenrijkse club waren er twijfels over zijn fysieke paraatheid. “Technisch is hij goed, maar op het fysieke vlak moet hij nog veel stappen zetten. Als Anderlecht hem op tactisch en fysiek vlak wat kan bijschaven, kan hij het team wel wat bijbrengen”, vertelde een lokale journalist toen nog aan onze redactie.

LEES OOK: Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Matige cijfers voor Ashimeru

Dat was in januari 2021. Juli 2024 is dezelfde conclusie nog steeds een item. Ashimeru is zeer goed in het versnellen van het spel als hij de bal vanuit de defensie krijgt. Dat gebeurt vaak met een goede draaibeweging en goede loopactie. Maar we haalden het al vaak aan dat hij moeite heeft met het leveren van de laatste pass. Dat is nog te vaak een werkpunt.

De speler is een ‘8’ en met 5 goals en 8 assists in 106 wedstrijden is dat veel te weinig voor een speler op die positie. Hij speelde 5.038 minuten. Dat is een bepalende actie om de 387,53 minuten, oftewel om de 4 matchen en nog wat. We lazen dat Anderlecht Ashimeru eens een seizoen fit wil zien, maar dat was twee jaar geleden het geval. Toen kreeg hij samen met Amadou Diawara de sleutels van het middenveld in handen, maar dat was een fiasco. Ashimeru speelde 42 matchen (2.690 minuten) met daarin 3 goals en 3 assists.

Kan hij eindelijk dé stap zetten bij Anderlecht?

De energieke middenvelder is geen dragende speler, dat werd toen bewezen. Hij viel toen te vaak door de ondergrens. Ashimeru is een speler die een toegevoegde waarde kan zijn als aanvullende speler. Hij heeft goede loopacties, kan goed wegdraaien en het spel versnellen. Als hij na al die jaren de voortzetting, de laatste pass en meer scoren, ook aan zijn spel kan toevoegen, pas dan is hij een echte meerwaarde. Dan kan het plan van Anderlecht werken en kunnen ze hem binnen een jaar misschien voor miljoenen doorverkopen.

Als Ashimeru echter in hetzelfde bedje ziek blijft, met onder meer veel blessureleed, dan dreigt Paars-Wit wél nog met een speler te zitten die jarenlang onder contract ligt. RSCA neemt dus toch een risico.

CR

Wat moet RSCA doen met Ashimeru?

Meest recent

Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

397
397
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

53
53
Debuut Hayen verpest na zinderende Genkse rollercoaster

Geen fan van kerstvoetbal? Mogelijk bent u het na deze wedstrijd wel geworden. Racing Genk en Club ...

251
251
Winterleegloop bij Zulte? Vandenbroeck reageert

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn al volop bezig met transferdossiers. ...

95
95
Één Club Brugge-speler afgemaakt: “Al maanden slecht!"

KRC Genk en Club Brugge zijn er een spektakelstuk van aan het maken in de Cegeka Arena. Na een uur ...

142
142
De Mil lacht er niet mee en voert druk op bij Gent

KAA Gent hoopt op beterschap in de competitie onder Rik De Mil. De Buffalo’s zagen coach Ivan ...

127
127
Genk vloekt op kwelduivel: “Uiteraard weer hij bij Club”

KRC Genk en Club Brugge hebben de Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League afgetrapt. De uitploeg ...

173
173
Geen titel, wel transfer naar Zulte Waregem: "Geen spijt"

Bij Zulte Waregem hebben ze de laatste jaren de Scandinavische markt volop ontdekt. Vooral de Denen ...

139
139
'Liverpool schiet in actie voor volgende topspits'

De verwachtingen waren dit seizoen torenhoog bij Liverpool. Nadat het vorig seizoen al de titel ...

65
65
'Pocognoli met handen in haar: plotse leegloop op komst'

Sébastien Pocognoli zorgde in oktober voor ophef door midden in het seizoen te vertrekken bij ...

58
58
Groot nieuws voor Hoefkens: NAC grijpt in

Vorige week viel de naam van Carl Hoefkens nog bij KRC Genk, maar de trainer paste voor een job bij ...

52
52
11 namen: dubbele opsteker voor Club, Hayen grijpt niet in

Om 13u30 wordt de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Dat gebeurt meteen met een ...

149
149
'Rode Duivels grijpen nu toch weer naast toptalent'

Er was in 2025 heel wat te doen over spelers met een dubbele nationaliteit bij de Rode Duivels. Heel ...

188
188
TRANSFERUURTJE: 'Club troeft Anderlecht af, Barça ontdekt Gentse parel'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

201
201
Hubert haalt snoeihard uit naar Anderlecht

David Hubert werd een tijdje geleden ontslagen bij RSC Anderlecht. Nu zit de hoofdtrainer bij Union ...

386
386
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

266
266
Zulte Waregem roept oorlogstaal naar Antwerp

Zulte Waregem kent dit seizoen wisselvallige resultaten, maar de promovendus doet het behoorlijk in ...

543
543
Held: Vuskovic (ex-Westerlo) redt leven na akelig moment

Luka Vuskovic maakte op 17-jarige leeftijd op huurbasis furore bij Westerlo, maar nu zit de centrale ...

41
41
‘KAA Gent slaat bal mis: wéér toptalent op weg naar exit'

KAA Gent krijgt dit seizoen klappen. De resultaten vallen dik tegen en als klap op de vuurpijl ...

474
474
Einde verhaal? Fans keren zich nu ook tegen Marc Brys

Marc Brys staat officieel nog onder contract als bondscoach van Kameroen, maar de Belgische ...

109
109
'Real schiet in actie: opvolger voor clubicoon bepaald'

Bij Real werkten ze in de voorbije zomers al aan een verjonging van het elftal, met dit seizoen nog ...

88
88
'Afrikaanse kampioen op weg naar Belgische club'

De wintermercato gaat binnen enkele dagen van start en de zoektocht naar versterking is bij de ...

343
343
Tip voor De Mil: "Hij moet meer kansen krijgen"

Rik De Mil heeft tot dusver nog maar weinig plezier beleefd aan zijn overstap naar AA Gent. De ...

184
184
'Paniek bij Club: ook transfer Tzolis weer op tafel'

Club Brugge gaat vrijdagmiddag in Genk nog op zoek naar een resultaat, maar daarna kan het vizier ...

263
263
Ophef op Africa Cup: Saintfiet haalt keihard uit

Op tweede kerstdag wordt er ook op de Africa Cup weer gevoetbald. Daarbij zijn ook twee Belgische ...

162
162

Meer sportnieuws