AA Gent realiseert ‘topdeal': “Premier League is mogelijk"

door
AA Gent realiseert ‘topdeal': “Premier League is mogelijk

Bij AA Gent haalden ze met Andri Gudjohnsen en Max Dean al twee nieuwe spitsen. Dat kostte de club ongeveer 5 miljoen euro. Wat mogen de Buffalo-fans verwachten van die laatste? VoetbalNieuws stak zijn licht op bij MK Dons-volger Toby Lock.

Max Dean speelde vorige jaar in de Engelse vierde klasse. Bij MK Dons was de voormalige speler vorig seizoen goed voor 19 goals en 5 assists in 34 duels. Daardoor speelde hij zich in de kijker bij AA Gent. Dat was voor Lock geen verrassing.

"Ik denk niet dat het een verrassing is dat Max deze zomer Milton Keynes zou verlaten, maar het was wel een kleine verrassing dat de interesse uit het buitenland kwam. In Engeland is het gemakkelijk om te denken dat Engelse spelers de neiging hebben om in eigen land te blijven. Toen er interesse werd getoond door Toulouse en AA Gent, denk ik dat velen zich plots realiseerden hoe groot de impact van het vierde niveau van het Engelse voetbal zelfs heeft”, vertelt hij.

LEES OOK: 'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

Klinische afwerker voor AA Gent

Dat hij voor AA Gent koos, is ook geen grote verrassing. “Als je kijkt naar de manier waarop het Belgische nationale team de afgelopen jaren is gegroeid en geëvolueerd, denk ik dat de Belgische competitie jonge spelers een schitterende kans biedt om te floreren. Dus hoe meer we erover nadenken, hoe logischer deze stap is. We zagen de vorige hoofdtrainer Liam Manning (via Lommel SK en MK Dons nu bij Bristol Rovers in de Championship, nvdr.) een paar jaar geleden ook overkomen vanuit België en hij is steeds sterker geworden sinds zijn terugkeer naar Engeland, dus België is een echt goede stap voor jonge mensen."

Maar wat voor speler is Dean nu echt? Daarover gaf Lock ook meer uitleg. "Zijn temperament is zowel zijn grootste kracht als zijn grootste zwakte. Hij is enorm gedreven, gepassioneerd en laat dat ook zien. Maar als de dingen niet gaan zoals hij wil, kunnen die emoties naar boven komen en hem in de problemen brengen. Maar het is precies waarom de supporters bij MK van hem hielden, en ik ben er zeker van dat diezelfde passie ervoor zal zorgen dat de Gentse fans hem meteen in de armen zullen sluiten. Hij is ook een dodelijke afwerker en is in staat om uit het niets een doelpunt te maken, wat op elk niveau een enorme eigenschap is."

Dean speelde anderhalf jaar voor MK Dons en liet daar een geweldige indruk achter. “Zijn 18 maanden in Milton Keynes waren als een wervelwind. In het begin werd ons verteld dat we geduld met hem moesten hebben, maar hij liet al snel zien waar hij voor stond en de fans wilden graag meer van hem zien. Toen hij zijn kans kreeg, greep hij die met beide handen en evolueerde van veelbelovend talent naar de bepalende speler in de ploeg."

Op termijn naar de Premier League?

Bij AA Gent hopen ze uiteraard dat hij progressie kan maken en kan uitgroeien tot een uitblinker in de Jupiler Pro League. Een verkoop aan een club uit de Premier League is misschien wel het grote doel, want daar zit uiteraard het grote geld. Heeft de Engelse spits daar het potentieel voor?

"Ik zie niet in waarom hij op een dag niet in de Premier League kan spelen. Hij is nog zo jong, maar van wat we in Milton Keynes zagen, was hij een speler die onder zijn niveau speelde op dat niveau. De Premier League is een heel moeilijke wereld om binnen te raken als jonge Brit, vooral met het geld en het prestige dat er tegenwoordig rondslingert. Maar als hij progressie blijft maken en zijn traject voortzet, zie ik hem in de toekomst misschien wel zijn goals scoren in de Premier League."

Claudio Reulens

 

Gaat hij op termijn doorbreken in de Premier League?

Meest recent

‘Anderlecht heeft beet: Renard pakt uit met verrassing’

RSC Anderlecht wil nog toeslaan op de wintermercato en volgens Het Laatste Nieuws staat Paars-Wit op ...

145
145
‘Grote Tielemans-vrees: Garcia huivert, Villa grijpt in’

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder bij de Rode Duivels. Dit seizoen is de ...

57
57
TRANSFERUURTJE: Club Brugge vreest, Hasi dumpt, jackpot Genk

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

231
231
Leko krijgt gigantische opsteker vlak voor Club-Marseille

Club Brugge kijkt woensdag Olympique Marseille recht in de ogen namens de Champions League. ...

187
187
Middenvelder Anderlecht kiest voor straffe Belgische transfer

Bij RSC Anderlecht gaan er ook dit jaar een aantal talenten vertrekken. Vanuit RSCA Futures is er ...

128
128
Vanhaezebrouck snoeihard: “Beschamend voor een topclub”

Naar goede gewoonte neemt Hein Vanhaezebrouck de Belgische clubs onder de loep. Deze keer keek de ...

122
122
‘Club Brugge geeft niet op: nieuw bod op toptarget’

Club Brugge wil deze mercato nog flink uitpakken. Blauw-Zwart kent dit seizoen wisselende resultaten ...

423
423
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

98
98
‘KAA Gent zit niet stil en lonkt naar verdediger'

KAA Gent is niet van plan om af te remmen op de wintermercato. De Buffalo’s willen op het slot ...

154
154
Frank Boeckx beleeft natte droom bij vrouwelijke collega

Frank Boeckx werd na zijn actieve carrière een meer dan gewaardeerd analist en ...

97
97
‘Oliveir Deman verbaast en heeft knappe transfer beet’

Olivier Deman is op zoek naar een vaste basisstek. De Rode Duivel is volgens Het Nieuwsblad op weg ...

65
65
Club houdt hart vast: veelbesproken ref voor Marseille

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille. Blauw-Zwart kan zich nog ...

166
166
OM-coach De Zerbi dropt straffe Club Brugge-uitspraak

Woensdagavond is het zover, dan bereikt de League Phase van de Champions League zijn climax. Club ...

474
474
Trainersdebacle bij Anderlecht: "Kompany terughalen?"

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

246
246
'Club drukt door: tweede winteraanwinst in aantocht'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge afgelopen weekend zijn eerste winteraanwinst ...

749
749
Kompany trekt grote ogen: Kane-bommetje bij Bayern

Bayern München verloor afgelopen weekend zijn eerste match in de Bundesliga, maar is voorts ...

103
103
Hoofd Hasi op kapblok: 'ideale opvolger' wordt genoemd

Besnik Hasi blijft tot nader orde de hoofdtrainer van RSC Anderlecht. Maar als het komende zondag ...

460
460
Grove transferblunder Genk: "Hij is nu al een miskoop"

KRC Genk is bezig aan een tegenvallend seizoen tot dusver, enkel de Europese campagne is een ...

729
729
Politie vreest ergste: forse ingreep voor Club-Marseille

Woensdag wordt de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League afgewerkt. Club Brugge ...

273
273
‘Anderlecht ruikt stunt: JPL-topcoach staat te trappelen’

Anderlecht liet zondagavond opnieuw steken vallen, en dat voelde je meteen in de tribunes. De ...

942
942
Zulte Waregem pakt opnieuw uit: ruwe diamant tekent

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

180
180
Anderlecht schrikt zich rot: Vazquez meteen held in La Liga

Het contrast kon bijna niet groter zijn. Terwijl RSC Anderlecht maandag een crisisoverleg hield ...

279
279
Gheysens buiten geschreeuwd: nieuwe eigenaars bij Antwerp?

Opvallend tafereel zondag in de vernieuwde tribune 2 van de Bosuil. Tijdens de match tegen Charleroi ...

333
333
Malaise Anderlecht: ultimatum Hasi, sterkhouders op matje

RSC Anderlecht trekt komende zondag met het mes op de keel naar Standard. Loopt het in Luik opnieuw ...

223
223
Jackers of Mignolet: Leko hakt Club Brugge-knoop door

Ivan Leko maakt zich naar eigen zeggen weinig zorgen, maar de vele tegengoals zijn toch een thema ...

682
682

Meer sportnieuws