‘Fenomeen’ voor Club: "Grootste talent van laatste 15 jaar"

door
‘Fenomeen’ voor Club:

Bij Club Brugge kenden ze al een zeer stevige mercato. Blauw-Zwart is dé grote titelfavoriet. Alweer. Met Christos Tzolis haalden ze een grote naam in huis. Wat mogen de Brugse fans verwachten? VoetbalNieuws vroeg het aan de Griekse voetbaljournalist Johnny Georgopoulos, die Tzolis al jaren op de voet volgt.

Club Brugge betaalde 6 miljoen euro om Christos Tzolis weg te halen bij Fortuna Düsseldorf. Daar kende de 22-jarige winger vorig jaar een absoluut topseizoen met 24 goals en 10 assists in 37 wedstrijden. Bij Club Brugge wil hij de volgende stap zetten. In Griekenland kijken ze met grote belangstelling uit naar het huwelijk tussen Tzolis en Club Brugge.

"Tzolis heeft een zeer goede reputatie en naam in het Griekse voetbal. Hij wordt aanzien als een van de beste spelers van Griekenland en een van de grootste Griekse talenten van de afgelopen 10 à 15 jaar. Het probleem is dat hij een verkeerde keuze maakte door van PAOK naar Norwich City te gaan, want daar paste hij niet echt met zijn manier van spelen. Ze degradeerden naar de Championship, hij kreeg niet veel speelkansen… Maar zijn potentieel is enorm”, aldus Georgopoulos.

LEES OOK: Club Brugge was bijna wéér trainerstalent kwijt

Smaakmaker in spé voor Club Brugge

Tzolis moet Club Brugge creativiteit op de flank bijbrengen. Op links kon Antonio Nusa nog steeds niet helemaal overtuigen, Philip Zinckernagel is geen flankaanvaller en dat is ook het geval voor Ferran Jutgla. Daar mocht dus versterking bij. De fans mogen alvast uitkijken naar een nieuwe smaakmaker in spé.

"Zijn favoriete positie is op de linkerflank. Hij heeft veel snelheid, een goede passing, is kalm voor doel, heeft een goed afstandsschot, plus hij heeft veel discipline. Je zal ook zien dat hij stevig op zijn benen staat en zijn lichaam goed gebruikt. Hij kan zelfs de nodige luchtduels winnen. Bij Fortuna Düsseldorf bewees hij dat hij veel kwaliteit heeft en ik ben er zeker van dat hij bij Club Brugge nog beter zal worden. Tzolis heeft nog een mooie carrière voor zich."

Doorbreken bij nationaal elftal van Griekenland

Club Brugge lijkt nu de juiste stap te zijn voor Tzolis. “Hij is zeker klaar voor Club Brugge en het is een team dat volgens mij goed bij hem past. Club Brugge heeft toch een mooi track record van jonge spelers die er kunnen doorgroeien. Tzolis komt na zijn seizoen in Duitsland met veel vertrouwen naar België, al zal hij ook wel wat aanpassing nodig hebben in België.”

Via Club Brugge wil Tzolis ook helemaal doorbreken bij het nationaal team. Daar staat de teller op 2 goals in 15 matchen. Daar kan snel verandering in gaan komen. “Zijn rol bij het nationaal elftal? Voorlopig is hij een invaller, maar het lijkt er wel op dat de nieuwe bondscoach (Ivan Jovanovic, nvdr.) hem meer kansen gaat geven. Bij de voetbalbond en de publieke opinie leeft het feit dat hij meer speelkansen verdient. Het is een kwestie van tijd vooraleer hij daar een basispion wordt. Hij is een geliefde speler bij het Griekse publiek.”

Claudio Reulens

Gaat Tzolis een sensatie worden op de Belgische velden?

Meest recent

Genkse kassa rinkelt: dit bedrag leverde Europa League al op

KRC Genk heeft donderdagavond een lastige avond beleefd tegen Dinamo Zagreb, maar heeft wel mentale ...

11
11
Club Brugge was bijna wéér trainerstalent kwijt

Club Brugge ontpopte zich de voorbije jaren tot een heuse opleidingsclub. Niet alleen vinden hun ...

14
14
Genk bidt voor Karetsas: Hayen brengt nieuws

KRC Genk heeft zich donderdagavond geplaatst voor de achtste finale van de Europa League, al kostte ...

56
56
Garcia krijgt raad: "Spelverdeler à la Modric"

Binnen enkele weken blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Eind maart trekken ze naar de ...

61
61
Overname Standard: François brengt update

Op vier speeldagen van het einde is Standard nog steeds in de running voor de Champions' Play-Off. ...

87
87
Bob Peeters met verstomming geslagen en diep geraakt

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

65
65
Keeperskwestie bij Genk? Hayen en Smets reageren

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren. Na de pandoering tegen Standard van vorig weekend ...

223
223
Ex-Anderlecht-talent droomt van comeback

Met Nathan De Cat wist dit seizoen weer een product van Neerpede helemaal door te breken in de ...

225
225
Red Bull New York pakt uit met verrassende Belg

De laatste jaren slaagt de MLS er alsmaar vaker in om spelers uit Europa te lokken. Ook ...

18
18
‘Alarm bij Club Brugge: Mignolet-bom op springen’

Simon Mignolet ligt opnieuw zwaar onder vuur bij Club Brugge. Na zijn pijnlijke fout tegen ...

583
583
Ito slaat mea culpa: "Had niet mogen gebeuren"

KRC Genk is donderdagavond met de schrik vrijgekomen in de Europa League. Bijna vergooide het tegen ...

54
54
Taravel tot einde seizoen T1? Broer reageert duidelijk

Het is intussen bijna vier weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd als trainer van Anderlecht. ...

146
146
'Union verliest Khalaili aan topclub uit Premier League'

Union pakte vorig seizoen de titel en ligt dit seizoen zelfs nog op koers voor de dubbel, want het ...

110
110
Hayen ging tekeer tegen spelers: "Het was best heftig"

KRC Genk zet zijn knappe Europese parcours verder en plaatste zich voor de achtste finales van de ...

289
289
Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

416
416
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

184
184
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

121
121
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

168
168
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

113
113
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

306
306
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

61
61
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

50
50
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

834
834
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

21
21
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

503
503

Meer sportnieuws