‘Fenomeen’ voor Club: "Grootste talent van laatste 15 jaar"

door
‘Fenomeen’ voor Club:

Bij Club Brugge kenden ze al een zeer stevige mercato. Blauw-Zwart is dé grote titelfavoriet. Alweer. Met Christos Tzolis haalden ze een grote naam in huis. Wat mogen de Brugse fans verwachten? VoetbalNieuws vroeg het aan de Griekse voetbaljournalist Johnny Georgopoulos, die Tzolis al jaren op de voet volgt.

Club Brugge betaalde 6 miljoen euro om Christos Tzolis weg te halen bij Fortuna Düsseldorf. Daar kende de 22-jarige winger vorig jaar een absoluut topseizoen met 24 goals en 10 assists in 37 wedstrijden. Bij Club Brugge wil hij de volgende stap zetten. In Griekenland kijken ze met grote belangstelling uit naar het huwelijk tussen Tzolis en Club Brugge.

"Tzolis heeft een zeer goede reputatie en naam in het Griekse voetbal. Hij wordt aanzien als een van de beste spelers van Griekenland en een van de grootste Griekse talenten van de afgelopen 10 à 15 jaar. Het probleem is dat hij een verkeerde keuze maakte door van PAOK naar Norwich City te gaan, want daar paste hij niet echt met zijn manier van spelen. Ze degradeerden naar de Championship, hij kreeg niet veel speelkansen… Maar zijn potentieel is enorm”, aldus Georgopoulos.

LEES OOK: Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Smaakmaker in spé voor Club Brugge

Tzolis moet Club Brugge creativiteit op de flank bijbrengen. Op links kon Antonio Nusa nog steeds niet helemaal overtuigen, Philip Zinckernagel is geen flankaanvaller en dat is ook het geval voor Ferran Jutgla. Daar mocht dus versterking bij. De fans mogen alvast uitkijken naar een nieuwe smaakmaker in spé.

"Zijn favoriete positie is op de linkerflank. Hij heeft veel snelheid, een goede passing, is kalm voor doel, heeft een goed afstandsschot, plus hij heeft veel discipline. Je zal ook zien dat hij stevig op zijn benen staat en zijn lichaam goed gebruikt. Hij kan zelfs de nodige luchtduels winnen. Bij Fortuna Düsseldorf bewees hij dat hij veel kwaliteit heeft en ik ben er zeker van dat hij bij Club Brugge nog beter zal worden. Tzolis heeft nog een mooie carrière voor zich."

Doorbreken bij nationaal elftal van Griekenland

Club Brugge lijkt nu de juiste stap te zijn voor Tzolis. “Hij is zeker klaar voor Club Brugge en het is een team dat volgens mij goed bij hem past. Club Brugge heeft toch een mooi track record van jonge spelers die er kunnen doorgroeien. Tzolis komt na zijn seizoen in Duitsland met veel vertrouwen naar België, al zal hij ook wel wat aanpassing nodig hebben in België.”

Via Club Brugge wil Tzolis ook helemaal doorbreken bij het nationaal team. Daar staat de teller op 2 goals in 15 matchen. Daar kan snel verandering in gaan komen. “Zijn rol bij het nationaal elftal? Voorlopig is hij een invaller, maar het lijkt er wel op dat de nieuwe bondscoach (Ivan Jovanovic, nvdr.) hem meer kansen gaat geven. Bij de voetbalbond en de publieke opinie leeft het feit dat hij meer speelkansen verdient. Het is een kwestie van tijd vooraleer hij daar een basispion wordt. Hij is een geliefde speler bij het Griekse publiek.”

Claudio Reulens

Gaat Tzolis een sensatie worden op de Belgische velden?

Meest recent

Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

19
19
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

94
94
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

177
177
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

67
67
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

187
187
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

235
235
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

46
46
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

456
456
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

351
351
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

143
143
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

459
459
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

421
421
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

75
75
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

349
349
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

580
580
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

210
210
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

251
251
'Anderlecht verrast: dit is de staf na vertrek Still'

RSC Anderlecht ziet Edward Still vertrekken naar Watford. Wie de stromingen kent binnen het ...

312
312
Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

309
309
Vandenbempt luidt alarmbel: paniek bij Anderlecht

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft er genoeg van. Het sportieve wanbeleid van Wouter Vandenhaute ...

375
375
Renard ontslagen: Bornauw & co trekken meteen door

RSC Anderlecht staat nog maar eens in brand. Het is duidelijk dat het wanbeleid van de afgelopen ...

558
558
KRC Genk op oorlogspad: Heymans waarschuwt concurrentie

KRC Genk won oververdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers blijven zo meedoen voor de top ...

200
200
'Renard gaf twee spelers veeg uit de pan'

RSC Anderlecht verloor in een week tijd van Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk. Enkel op ...

311
311
Anderlecht grijpt in: Renard per direct op straat gezet

Een week na het ontslag van hoofdcoach Besnik Hasi, heeft RSC Anderlecht opnieuw stevig ingegrepen. ...

513
513
Still kiest exit: Anderlecht zonder hoofdcoach naar Bosuil?

Aanstaande donderdag staat RSC Anderlecht voor de levensbelangrijke terugmatch in de halve finales ...

393
393

Meer sportnieuws