‘Fenomeen’ voor Club: "Grootste talent van laatste 15 jaar"

1300 stemmen
‘Fenomeen’ voor Club:

Bij Club Brugge kenden ze al een zeer stevige mercato. Blauw-Zwart is dé grote titelfavoriet. Alweer. Met Christos Tzolis haalden ze een grote naam in huis. Wat mogen de Brugse fans verwachten? VoetbalNieuws vroeg het aan de Griekse voetbaljournalist Johnny Georgopoulos, die Tzolis al jaren op de voet volgt.

Club Brugge betaalde 6 miljoen euro om Christos Tzolis weg te halen bij Fortuna Düsseldorf. Daar kende de 22-jarige winger vorig jaar een absoluut topseizoen met 24 goals en 10 assists in 37 wedstrijden. Bij Club Brugge wil hij de volgende stap zetten. In Griekenland kijken ze met grote belangstelling uit naar het huwelijk tussen Tzolis en Club Brugge.

"Tzolis heeft een zeer goede reputatie en naam in het Griekse voetbal. Hij wordt aanzien als een van de beste spelers van Griekenland en een van de grootste Griekse talenten van de afgelopen 10 à 15 jaar. Het probleem is dat hij een verkeerde keuze maakte door van PAOK naar Norwich City te gaan, want daar paste hij niet echt met zijn manier van spelen. Ze degradeerden naar de Championship, hij kreeg niet veel speelkansen… Maar zijn potentieel is enorm”, aldus Georgopoulos.

LEES OOK: 'Tresoldi grof wild: woekerwinst voor Club Brugge'

Smaakmaker in spé voor Club Brugge

Tzolis moet Club Brugge creativiteit op de flank bijbrengen. Op links kon Antonio Nusa nog steeds niet helemaal overtuigen, Philip Zinckernagel is geen flankaanvaller en dat is ook het geval voor Ferran Jutgla. Daar mocht dus versterking bij. De fans mogen alvast uitkijken naar een nieuwe smaakmaker in spé.

"Zijn favoriete positie is op de linkerflank. Hij heeft veel snelheid, een goede passing, is kalm voor doel, heeft een goed afstandsschot, plus hij heeft veel discipline. Je zal ook zien dat hij stevig op zijn benen staat en zijn lichaam goed gebruikt. Hij kan zelfs de nodige luchtduels winnen. Bij Fortuna Düsseldorf bewees hij dat hij veel kwaliteit heeft en ik ben er zeker van dat hij bij Club Brugge nog beter zal worden. Tzolis heeft nog een mooie carrière voor zich."

Doorbreken bij nationaal elftal van Griekenland

Club Brugge lijkt nu de juiste stap te zijn voor Tzolis. “Hij is zeker klaar voor Club Brugge en het is een team dat volgens mij goed bij hem past. Club Brugge heeft toch een mooi track record van jonge spelers die er kunnen doorgroeien. Tzolis komt na zijn seizoen in Duitsland met veel vertrouwen naar België, al zal hij ook wel wat aanpassing nodig hebben in België.”

Via Club Brugge wil Tzolis ook helemaal doorbreken bij het nationaal team. Daar staat de teller op 2 goals in 15 matchen. Daar kan snel verandering in gaan komen. “Zijn rol bij het nationaal elftal? Voorlopig is hij een invaller, maar het lijkt er wel op dat de nieuwe bondscoach (Ivan Jovanovic, nvdr.) hem meer kansen gaat geven. Bij de voetbalbond en de publieke opinie leeft het feit dat hij meer speelkansen verdient. Het is een kwestie van tijd vooraleer hij daar een basispion wordt. Hij is een geliefde speler bij het Griekse publiek.”

Claudio Reulens

Gaat Tzolis een sensatie worden op de Belgische velden?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

12
12
Garcia botst al met Lukaku: "Dit gaat ontploffen"

Lukaku is terug, en dat voelen ze meteen bij de Rode Duivels. Hij wil spelen, Garcia wil hem erbij. ...

26
26
Garcia experimenteert: opstelling Rode Duivels bekend

Een week voor de openingswedstrijd tegen Egypte kan de WK-koorts stilaan volledig losbarsten. Straks ...

40
40
'Hayen op wenken bediend: Genk shopt in eigen land'

Ondanks de meer dan degelijke campagne in Europa werd het een seizoen om snel te vergeten voor KRC ...

76
76
'Tresoldi grof wild: woekerwinst voor Club Brugge'

Na de landstitel gaat Club Brugge een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa ...

249
249
KAA Gent grijpt in na KDB Cup: nieuw groeibriljant

De KDB Cup is afgelopen. Heel wat talenten lieten zien wat ze in huis hebben. Bij KAA Gent besloot ...

30
30
Broos briest: WK-problemen en grote stress Zuid-Afrika

Hugo Broos is de eerste Belgische bondscoach die op weg is naar het WK in de Verenigde Staten, ...

35
35
Courtois verklapt gesprekken met... Sporting Hasselt

Het verhaal van Sporting Hasselt is straf én inspirerend. Sam Kerkhofs en Rik Verheye pakten ...

78
78
Van der Elst onthult grote spijt Duivels: “Ik schaam me”

Franky Van der Elst is één van de meest iconische middenvelders van de Rode Duivels. ...

82
82
‘Collega-Duivel voor Trossard? Arsenal wil ferm uithalen’

Arsenal won dit seizoen de Premier League en ei zo na de Champions League, na strafschoppen ging het ...

63
63
Tedesco heeft nieuwe topjob definitief beet

Domenico Tedesco faalde compleet bij de Rode Duivels en na een mislukte periode werd hij de laan ...

39
39
Pro League velt definitief oordeel over belofteploegen-quota

Er was heel wat om te doen de afgelopen maanden: de verankering van de belofteclubs in de Challenger ...

231
231
Benteke verbaast iedereen met toekomstplannen

Christian Benteke lijkt niet meer in beeld voor de Belgische nationale ploeg. De aanvaller speelt ...

151
151
Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

De Pro League heeft op dinsdagochtend vergaderd en daar werden enkele knopen doorgehakt. Zo werd er ...

283
283
KRC Genk pakt uit met diamant van Standard Luik

KRC Genk kwam op de officiële kanalen met groot nieuws op de proppen. Thibaut Courtois wordt ...

214
214
‘Anderlecht gaat all-in voor piepjong Engels toptalent’

RSC Anderlecht is naarstig de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Antoine Sibierski ...

348
348
TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

479
479
Benteke heeft wat te zeggen na zijn niet-selectie WK

Christian Benteke was lang ene vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar de 35-jarige ...

217
217
Rudi Garcia mengt zich in De Bruyne-debat: harde kritiek

De Rode Duivels nemen het dinsdagavond op tegen Kroatië in een oefeninterland ter voorbereiding ...

79
79
Nieuwe liefdesboodschap voor Van Gucht zorgt voor beroering

Ruben Van Gucht is al maanden één van de meest besproken gezichten in de Vlaamse ...

81
81
Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

94
94
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

166
166
Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Achter de schermen zoekt Paul Gheysens naar miljoenen en COO Kris ...

219
219
Duivels op TV: oefenduels níét op VRT, opvallende aftrapuren

De WK-koorts in België begint zienderogen te stijgen. En dat zal deze week alleen maar toenemen ...

325
325
'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Dat Club Brugge verschillende sterkhouders zal zien vertrekken tijdens de zomermercato staat buiten ...

621
621
'Arsenal spoelt CL-kater door met Premier League-bom'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

147
147

Meer sportnieuws