‘Fenomeen’ voor Club: "Grootste talent van laatste 15 jaar"

1300 stemmen
‘Fenomeen’ voor Club:

Bij Club Brugge kenden ze al een zeer stevige mercato. Blauw-Zwart is dé grote titelfavoriet. Alweer. Met Christos Tzolis haalden ze een grote naam in huis. Wat mogen de Brugse fans verwachten? VoetbalNieuws vroeg het aan de Griekse voetbaljournalist Johnny Georgopoulos, die Tzolis al jaren op de voet volgt.

Club Brugge betaalde 6 miljoen euro om Christos Tzolis weg te halen bij Fortuna Düsseldorf. Daar kende de 22-jarige winger vorig jaar een absoluut topseizoen met 24 goals en 10 assists in 37 wedstrijden. Bij Club Brugge wil hij de volgende stap zetten. In Griekenland kijken ze met grote belangstelling uit naar het huwelijk tussen Tzolis en Club Brugge.

"Tzolis heeft een zeer goede reputatie en naam in het Griekse voetbal. Hij wordt aanzien als een van de beste spelers van Griekenland en een van de grootste Griekse talenten van de afgelopen 10 à 15 jaar. Het probleem is dat hij een verkeerde keuze maakte door van PAOK naar Norwich City te gaan, want daar paste hij niet echt met zijn manier van spelen. Ze degradeerden naar de Championship, hij kreeg niet veel speelkansen… Maar zijn potentieel is enorm”, aldus Georgopoulos.

LEES OOK: Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Smaakmaker in spé voor Club Brugge

Tzolis moet Club Brugge creativiteit op de flank bijbrengen. Op links kon Antonio Nusa nog steeds niet helemaal overtuigen, Philip Zinckernagel is geen flankaanvaller en dat is ook het geval voor Ferran Jutgla. Daar mocht dus versterking bij. De fans mogen alvast uitkijken naar een nieuwe smaakmaker in spé.

"Zijn favoriete positie is op de linkerflank. Hij heeft veel snelheid, een goede passing, is kalm voor doel, heeft een goed afstandsschot, plus hij heeft veel discipline. Je zal ook zien dat hij stevig op zijn benen staat en zijn lichaam goed gebruikt. Hij kan zelfs de nodige luchtduels winnen. Bij Fortuna Düsseldorf bewees hij dat hij veel kwaliteit heeft en ik ben er zeker van dat hij bij Club Brugge nog beter zal worden. Tzolis heeft nog een mooie carrière voor zich."

Doorbreken bij nationaal elftal van Griekenland

Club Brugge lijkt nu de juiste stap te zijn voor Tzolis. “Hij is zeker klaar voor Club Brugge en het is een team dat volgens mij goed bij hem past. Club Brugge heeft toch een mooi track record van jonge spelers die er kunnen doorgroeien. Tzolis komt na zijn seizoen in Duitsland met veel vertrouwen naar België, al zal hij ook wel wat aanpassing nodig hebben in België.”

Via Club Brugge wil Tzolis ook helemaal doorbreken bij het nationaal team. Daar staat de teller op 2 goals in 15 matchen. Daar kan snel verandering in gaan komen. “Zijn rol bij het nationaal elftal? Voorlopig is hij een invaller, maar het lijkt er wel op dat de nieuwe bondscoach (Ivan Jovanovic, nvdr.) hem meer kansen gaat geven. Bij de voetbalbond en de publieke opinie leeft het feit dat hij meer speelkansen verdient. Het is een kwestie van tijd vooraleer hij daar een basispion wordt. Hij is een geliefde speler bij het Griekse publiek.”

Claudio Reulens

Gaat Tzolis een sensatie worden op de Belgische velden?

Meest recent

Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

10
10
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

85
85
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

23
23
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

35
35
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

159
159
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

63
63
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

251
251
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

175
175
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

58
58
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

54
54
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

426
426
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

57
57
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

157
157
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

251
251
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

59
59
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

148
148
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

269
269
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

42
42
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

63
63
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

74
74
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

126
126
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

107
107
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

38
38
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

233
233
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

217
217

Meer sportnieuws