‘Fenomeen’ voor Club: "Grootste talent van laatste 15 jaar"

door
‘Fenomeen’ voor Club:

Bij Club Brugge kenden ze al een zeer stevige mercato. Blauw-Zwart is dé grote titelfavoriet. Alweer. Met Christos Tzolis haalden ze een grote naam in huis. Wat mogen de Brugse fans verwachten? VoetbalNieuws vroeg het aan de Griekse voetbaljournalist Johnny Georgopoulos, die Tzolis al jaren op de voet volgt.

Club Brugge betaalde 6 miljoen euro om Christos Tzolis weg te halen bij Fortuna Düsseldorf. Daar kende de 22-jarige winger vorig jaar een absoluut topseizoen met 24 goals en 10 assists in 37 wedstrijden. Bij Club Brugge wil hij de volgende stap zetten. In Griekenland kijken ze met grote belangstelling uit naar het huwelijk tussen Tzolis en Club Brugge.

"Tzolis heeft een zeer goede reputatie en naam in het Griekse voetbal. Hij wordt aanzien als een van de beste spelers van Griekenland en een van de grootste Griekse talenten van de afgelopen 10 à 15 jaar. Het probleem is dat hij een verkeerde keuze maakte door van PAOK naar Norwich City te gaan, want daar paste hij niet echt met zijn manier van spelen. Ze degradeerden naar de Championship, hij kreeg niet veel speelkansen… Maar zijn potentieel is enorm”, aldus Georgopoulos.

LEES OOK: 'Grootmacht twijfelt plots: recorddeal Club in gevaar'

Smaakmaker in spé voor Club Brugge

Tzolis moet Club Brugge creativiteit op de flank bijbrengen. Op links kon Antonio Nusa nog steeds niet helemaal overtuigen, Philip Zinckernagel is geen flankaanvaller en dat is ook het geval voor Ferran Jutgla. Daar mocht dus versterking bij. De fans mogen alvast uitkijken naar een nieuwe smaakmaker in spé.

"Zijn favoriete positie is op de linkerflank. Hij heeft veel snelheid, een goede passing, is kalm voor doel, heeft een goed afstandsschot, plus hij heeft veel discipline. Je zal ook zien dat hij stevig op zijn benen staat en zijn lichaam goed gebruikt. Hij kan zelfs de nodige luchtduels winnen. Bij Fortuna Düsseldorf bewees hij dat hij veel kwaliteit heeft en ik ben er zeker van dat hij bij Club Brugge nog beter zal worden. Tzolis heeft nog een mooie carrière voor zich."

Doorbreken bij nationaal elftal van Griekenland

Club Brugge lijkt nu de juiste stap te zijn voor Tzolis. “Hij is zeker klaar voor Club Brugge en het is een team dat volgens mij goed bij hem past. Club Brugge heeft toch een mooi track record van jonge spelers die er kunnen doorgroeien. Tzolis komt na zijn seizoen in Duitsland met veel vertrouwen naar België, al zal hij ook wel wat aanpassing nodig hebben in België.”

Via Club Brugge wil Tzolis ook helemaal doorbreken bij het nationaal team. Daar staat de teller op 2 goals in 15 matchen. Daar kan snel verandering in gaan komen. “Zijn rol bij het nationaal elftal? Voorlopig is hij een invaller, maar het lijkt er wel op dat de nieuwe bondscoach (Ivan Jovanovic, nvdr.) hem meer kansen gaat geven. Bij de voetbalbond en de publieke opinie leeft het feit dat hij meer speelkansen verdient. Het is een kwestie van tijd vooraleer hij daar een basispion wordt. Hij is een geliefde speler bij het Griekse publiek.”

Claudio Reulens

Gaat Tzolis een sensatie worden op de Belgische velden?

Meest recent

'Grootmacht twijfelt plots: recorddeal Club in gevaar'

De kans is reëel dat Club Brugge komende zomer opnieuw het Belgische transferrecord zal ...

41
41
Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Deze week staan heel wat interessante oefenduels op het programma met oog op het WK van komende ...

22
22
WK-barrages: Italië en Denemarken op koers, Polen ontsnapt

Donderdagavond werd de eerste ronde van de Europese WK-barrages afgewerkt. Daarbij kon Italië ...

73
73
'Topkandidaat bij City: Kompany beslist over Bayern-vertrek'

Vincent Kompany levert momenteel uitstekend werk af als hoofdtrainer van Bayern München. Toch ...

138
138
Tresoldi verklapt opvallend detail over Club-transfer

Club Brugge wil in de komende weken absoluut de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. ...

197
197
Garcia lacht tanden bloot na eerste groepstraining in VS

De Rode Duivels vertoeven momenteel op Amerikaanse bodem voor een stage. Aanstaande zaterdag werken ...

93
93
Titelfavorieten afgewogen: "Het momentum ligt bij hun"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

108
108
'Transferklepper Barça: steraanvaller naar Camp Nou'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

162
162
De Cat naar Bayern München? 'Sleutelrol Kompany onthuld'

In de komende dagen hoopt hij zijn grote debuut als Rode Duivel te maken, ondertussen wordt ook al ...

264
264
Interlands: Turkije op zucht van WK, noodscenario Standard

Donderdag staan verschillende WK-barragewedstrijden op het programma. Daarnaast wordt er ook in de ...

65
65
‘Club Brugge blaast mercato op: 9M voor eerste zomerknaller’

Club Brugge wil deze zomer vroeg en hard toeslaan op de transfermarkt. Blauw-Zwart volgt een jonge ...

388
388
'Garcia keihard: deze spelers mogen WK op buik schrijven'

De Rode Duivels zijn geland op Amerikaanse bodem waar ze de komende dagen een stage en twee ...

246
246
Oosting jubelt: Antwerp krijgt er belangrijk wapen bij

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

391
391
'Opvolger Courtois: nieuwe nummer één Duivels staat vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

476
476
Transfervoorwaarden bekend: huurling terug naar Anderlecht?

RSC Anderlecht blijft op zoek naar een nieuwe sportief directeur. De Brusselaars willen dan ook een ...

368
368
'Erfgenaam Salah: imposante verlanglijst Liverpool gelekt'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

113
113
Titeldruk neem toe: "Schande als zij geen kampioen worden"

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

515
515
'Wit konijn Garcia: verrassende vervanger Lukaku?'

Nadat eerder al Thibaut Courtois moest afhaken, gaf nu ook Romelu Lukaku verstek bij de Rode ...

255
255
Leven na Gheysens: toekomst Antwerp oogt rooskleurig

De voorbije maanden is er veel inkt gevloeid over Antwerp. Niet alleen omwille van de ondermaatse ...

743
743
Baro betaalt zware prijs: AA Gent haakt af bij top vier

AA Gent verzekerde zich nipt van een plaats in de Champions' Play-Offs, die het toch maar mooi als ...

433
433
Witte rook bij Essevee: opvolger Vandenbroeck bekend

Door de late zege van OH Leuven werd Zulte Waregem op de valreep alsnog veroordeeld tot de ...

152
152
'Inter plukt Club Brugge kaal: bod van 50 miljoen?'

Met ruim 83 miljoen aan inkomsten rinkelde de kassa vorige zomer als nooit tevoren bij Club Brugge. ...

649
649
Familiedrama bij de Beckhams ontspoort helemaal

De spanningen binnen de familie van David Beckham en Victoria Beckham slepen al een hele tijd aan, ...

71
71
Bornauw zaait mist over toekomst Taravel in Anderlecht

RSC Anderlecht laat zich niet onder druk zetten in de zoektocht naar een technisch directeur, zo ...

177
177
'Gouden tip De Condé: Mignolet van Club naar Genk?'

Tenzij hij in de play-offs alsnog een nieuw contract afdwingt, oogt de toekomst van Simon Mignolet ...

878
878

Meer sportnieuws