Verrassing bij Spanje voor finale: "Hij wordt 27ste speler"

door
Verrassing bij Spanje voor finale:

Zondagavond kent het EK 2024 zijn apotheose. In Berlijn nemen dan in de finale Spanje en Engeland het tegen elkaar op. Bij beide landen is de honger naar een prijs uiteraard groot. De Spanjaarden gelden misschien wel lichtjes als favoriet nadat ze tijdens het toernooi al een aantal indrukwekkende prestaties afleverden.

Een finale is echter altijd een heel ander verhaal en dus zullen ze bij beide teams alles uit de kast halen om toch maar zo sterk en zo gemotiveerd mogelijk aan de aftrap te verschijnen. Bij Spanje pakken ze daarom uit met een zeer opmerkelijke zet.

Gavi komt bij Spaanse selectie

Op zjn persconferentie zaterdagavond kondigde bondscoach Luis de la Fuente aan dat hij voor de finale nog een extra speler bij de selectie haalt. "Gavi zal zich morgen bij ons voegen. Hij zal de hele dag bij ons zijn. Hij wordt onze 27ste speler", liet hij immers weten.

De nog altijd maar 19-jarige middenvelder was de voorbije jaren een vaste waarde in de Spaanse selectie. In november liep hij tijdens de laatste EK-kwalificatiewedstrijd tegen Georgië echter een zeer zware knieblessure op, die hem nog steeds aan de kant houdt.

Goudhaantje Barça nog altijd geblesseerd

Het goudhaantje van FC Barcelona zag daardoor dus ook zijn EK in rook opgaan, al wist Spanje zijn afwezigheid zeer goed op te vangen. De la Fuente opteerde doorgaans voor een driehoek met Rodri, Fabian Ruiz en Pedri op het middenveld. Die laatste was in de halve finale wel geblesseerd en werd toen vervangen door Dani Olmo.

Nu kan hij dus weer een beetje rekenen op Gavi, zij het enkel voor mentale steun. De tiener maakte overigens zaterdag wel zijn rentree op het trainingsveld bij zijn club, zo deelde FC Barcelona op zijn sociale media. Gavi wordt echter pas tegen september volledig fit verwacht.

Is Spanje zondag de topfavoriet?

Meest recent

"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

12
12
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

5
5
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

65
65
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

70
70
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

54
54
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

187
187
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

80
80
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

430
430
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

377
377
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

416
416
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

111
111
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

573
573
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

190
190
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

256
256
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

310
310
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

129
129
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

82
82
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

221
221
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

193
193
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

81
81
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

101
101
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

48
48
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

307
307
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

299
299
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

265
265

Meer sportnieuws