Verrassing bij Spanje voor finale: "Hij wordt 27ste speler"

door
Verrassing bij Spanje voor finale:

Zondagavond kent het EK 2024 zijn apotheose. In Berlijn nemen dan in de finale Spanje en Engeland het tegen elkaar op. Bij beide landen is de honger naar een prijs uiteraard groot. De Spanjaarden gelden misschien wel lichtjes als favoriet nadat ze tijdens het toernooi al een aantal indrukwekkende prestaties afleverden.

Een finale is echter altijd een heel ander verhaal en dus zullen ze bij beide teams alles uit de kast halen om toch maar zo sterk en zo gemotiveerd mogelijk aan de aftrap te verschijnen. Bij Spanje pakken ze daarom uit met een zeer opmerkelijke zet.

LEES OOK: Jonge Duivels kennen loodzware opdracht op EK U17

Gavi komt bij Spaanse selectie

Op zjn persconferentie zaterdagavond kondigde bondscoach Luis de la Fuente aan dat hij voor de finale nog een extra speler bij de selectie haalt. "Gavi zal zich morgen bij ons voegen. Hij zal de hele dag bij ons zijn. Hij wordt onze 27ste speler", liet hij immers weten.

De nog altijd maar 19-jarige middenvelder was de voorbije jaren een vaste waarde in de Spaanse selectie. In november liep hij tijdens de laatste EK-kwalificatiewedstrijd tegen Georgië echter een zeer zware knieblessure op, die hem nog steeds aan de kant houdt.

Goudhaantje Barça nog altijd geblesseerd

Het goudhaantje van FC Barcelona zag daardoor dus ook zijn EK in rook opgaan, al wist Spanje zijn afwezigheid zeer goed op te vangen. De la Fuente opteerde doorgaans voor een driehoek met Rodri, Fabian Ruiz en Pedri op het middenveld. Die laatste was in de halve finale wel geblesseerd en werd toen vervangen door Dani Olmo.

Nu kan hij dus weer een beetje rekenen op Gavi, zij het enkel voor mentale steun. De tiener maakte overigens zaterdag wel zijn rentree op het trainingsveld bij zijn club, zo deelde FC Barcelona op zijn sociale media. Gavi wordt echter pas tegen september volledig fit verwacht.

Is Spanje zondag de topfavoriet?

Meest recent

Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

41
41
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

145
145
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

51
51
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

79
79
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

74
74
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

106
106
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

58
58
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

199
199
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

25
25
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

450
450
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

56
56
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

91
91
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

177
177
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

301
301
'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

92
92
Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

99
99
'Club Brugge baalt: megabod afgewezen'

Voorlopig is het op transfervlak nog stil gebleven bij Club Brugge, maar achter de schermen werkt ...

281
281
Verdict De Cat bekend: Anderlecht krijgt mokerslag

Anderlecht wipte zondagavond naar de vierde plaats in het klassement dankzij een late zege tegen AA ...

510
510
Mentaal probleem Anderlecht: Kana suggereert oplossing

Anderlecht heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. ...

161
161
Bizarre keuze Oosting: "Ik begrijp hem echt niet"

Voor Antwerp dreigen de play-offs een grote ontgoocheling te worden. De Great Old ging vrijdag ...

116
116
Union-Club: Albert doet stevige voorspelling

Ook na twee speeldagen in de Champions' Play-Off blijft het status quo in de titelstrijd behouden. ...

562
562
'Openda heeft transfer helemaal beet'

Het is intussen al meer dan een maand geleden dat Loïs Openda nog eens op het veld verschenen ...

145
145
TRANSFERUURTJE: 'Duivel voor Inter, topaankoop Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

154
154
Groot risico Leko loont: “Hij scoort punten bij spelers”

Club Brugge verwezenlijkte afgelopen speeldag een straffe comeback tegen Sint-Truiden VV. ...

164
164
Rik De Mil zet klagende KAA Gent-fans op hun plaats

KAA Gent ging tegen RSC Anderlecht pijnlijk onderuit. De Buffalo’s kwamen op voorsprong, maar ...

264
264

Meer sportnieuws