Verrassing bij Spanje voor finale: "Hij wordt 27ste speler"

143 stemmen
Verrassing bij Spanje voor finale:

Zondagavond kent het EK 2024 zijn apotheose. In Berlijn nemen dan in de finale Spanje en Engeland het tegen elkaar op. Bij beide landen is de honger naar een prijs uiteraard groot. De Spanjaarden gelden misschien wel lichtjes als favoriet nadat ze tijdens het toernooi al een aantal indrukwekkende prestaties afleverden.

Een finale is echter altijd een heel ander verhaal en dus zullen ze bij beide teams alles uit de kast halen om toch maar zo sterk en zo gemotiveerd mogelijk aan de aftrap te verschijnen. Bij Spanje pakken ze daarom uit met een zeer opmerkelijke zet.

LEES OOK: België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

Gavi komt bij Spaanse selectie

Op zjn persconferentie zaterdagavond kondigde bondscoach Luis de la Fuente aan dat hij voor de finale nog een extra speler bij de selectie haalt. "Gavi zal zich morgen bij ons voegen. Hij zal de hele dag bij ons zijn. Hij wordt onze 27ste speler", liet hij immers weten.

De nog altijd maar 19-jarige middenvelder was de voorbije jaren een vaste waarde in de Spaanse selectie. In november liep hij tijdens de laatste EK-kwalificatiewedstrijd tegen Georgië echter een zeer zware knieblessure op, die hem nog steeds aan de kant houdt.

Goudhaantje Barça nog altijd geblesseerd

Het goudhaantje van FC Barcelona zag daardoor dus ook zijn EK in rook opgaan, al wist Spanje zijn afwezigheid zeer goed op te vangen. De la Fuente opteerde doorgaans voor een driehoek met Rodri, Fabian Ruiz en Pedri op het middenveld. Die laatste was in de halve finale wel geblesseerd en werd toen vervangen door Dani Olmo.

Nu kan hij dus weer een beetje rekenen op Gavi, zij het enkel voor mentale steun. De tiener maakte overigens zaterdag wel zijn rentree op het trainingsveld bij zijn club, zo deelde FC Barcelona op zijn sociale media. Gavi wordt echter pas tegen september volledig fit verwacht.

Is Spanje zondag de topfavoriet?

Meest recent

Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

8
8
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

52
52
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

28
28
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

46
46
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

270
270
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

69
69
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

114
114
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

437
437
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

54
54
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

233
233
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

351
351
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1242
1242
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

540
540
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

175
175
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

205
205
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

789
789
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

586
586
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

273
273
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

135
135
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

202
202
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

54
54
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

62
62
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

87
87

Meer sportnieuws