Verrassing bij Spanje voor finale: "Hij wordt 27ste speler"

143
Verrassing bij Spanje voor finale:

Zondagavond kent het EK 2024 zijn apotheose. In Berlijn nemen dan in de finale Spanje en Engeland het tegen elkaar op. Bij beide landen is de honger naar een prijs uiteraard groot. De Spanjaarden gelden misschien wel lichtjes als favoriet nadat ze tijdens het toernooi al een aantal indrukwekkende prestaties afleverden.

Een finale is echter altijd een heel ander verhaal en dus zullen ze bij beide teams alles uit de kast halen om toch maar zo sterk en zo gemotiveerd mogelijk aan de aftrap te verschijnen. Bij Spanje pakken ze daarom uit met een zeer opmerkelijke zet.

Gavi komt bij Spaanse selectie

Op zjn persconferentie zaterdagavond kondigde bondscoach Luis de la Fuente aan dat hij voor de finale nog een extra speler bij de selectie haalt. "Gavi zal zich morgen bij ons voegen. Hij zal de hele dag bij ons zijn. Hij wordt onze 27ste speler", liet hij immers weten.

De nog altijd maar 19-jarige middenvelder was de voorbije jaren een vaste waarde in de Spaanse selectie. In november liep hij tijdens de laatste EK-kwalificatiewedstrijd tegen Georgië echter een zeer zware knieblessure op, die hem nog steeds aan de kant houdt.

Goudhaantje Barça nog altijd geblesseerd

Het goudhaantje van FC Barcelona zag daardoor dus ook zijn EK in rook opgaan, al wist Spanje zijn afwezigheid zeer goed op te vangen. De la Fuente opteerde doorgaans voor een driehoek met Rodri, Fabian Ruiz en Pedri op het middenveld. Die laatste was in de halve finale wel geblesseerd en werd toen vervangen door Dani Olmo.

Nu kan hij dus weer een beetje rekenen op Gavi, zij het enkel voor mentale steun. De tiener maakte overigens zaterdag wel zijn rentree op het trainingsveld bij zijn club, zo deelde FC Barcelona op zijn sociale media. Gavi wordt echter pas tegen september volledig fit verwacht.

Is Spanje zondag de topfavoriet?

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

20
20
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

36
36
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

60
60
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

59
59
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

125
125
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

174
174
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

66
66
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

91
91
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

61
61
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

111
111
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

14
14
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

18
18
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

78
78
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

198
198
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

116
116
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

98
98
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

903
903
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

72
72
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

153
153
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

103
103
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

41
41
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

390
390
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

427
427
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

205
205
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

412
412

Meer sportnieuws