Verrassing bij Spanje voor finale: "Hij wordt 27ste speler"

143 stemmen
Verrassing bij Spanje voor finale:

Zondagavond kent het EK 2024 zijn apotheose. In Berlijn nemen dan in de finale Spanje en Engeland het tegen elkaar op. Bij beide landen is de honger naar een prijs uiteraard groot. De Spanjaarden gelden misschien wel lichtjes als favoriet nadat ze tijdens het toernooi al een aantal indrukwekkende prestaties afleverden.

Een finale is echter altijd een heel ander verhaal en dus zullen ze bij beide teams alles uit de kast halen om toch maar zo sterk en zo gemotiveerd mogelijk aan de aftrap te verschijnen. Bij Spanje pakken ze daarom uit met een zeer opmerkelijke zet.

LEES OOK: Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Gavi komt bij Spaanse selectie

Op zjn persconferentie zaterdagavond kondigde bondscoach Luis de la Fuente aan dat hij voor de finale nog een extra speler bij de selectie haalt. "Gavi zal zich morgen bij ons voegen. Hij zal de hele dag bij ons zijn. Hij wordt onze 27ste speler", liet hij immers weten.

De nog altijd maar 19-jarige middenvelder was de voorbije jaren een vaste waarde in de Spaanse selectie. In november liep hij tijdens de laatste EK-kwalificatiewedstrijd tegen Georgië echter een zeer zware knieblessure op, die hem nog steeds aan de kant houdt.

Goudhaantje Barça nog altijd geblesseerd

Het goudhaantje van FC Barcelona zag daardoor dus ook zijn EK in rook opgaan, al wist Spanje zijn afwezigheid zeer goed op te vangen. De la Fuente opteerde doorgaans voor een driehoek met Rodri, Fabian Ruiz en Pedri op het middenveld. Die laatste was in de halve finale wel geblesseerd en werd toen vervangen door Dani Olmo.

Nu kan hij dus weer een beetje rekenen op Gavi, zij het enkel voor mentale steun. De tiener maakte overigens zaterdag wel zijn rentree op het trainingsveld bij zijn club, zo deelde FC Barcelona op zijn sociale media. Gavi wordt echter pas tegen september volledig fit verwacht.

Is Spanje zondag de topfavoriet?

Meest recent

Anderlecht maakt knaltransfer Goto wereldkundig

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

18
18
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

26
26
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

44
44
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

67
67
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

75
75
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

37
37
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

312
312
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

93
93
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

125
125
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

135
135
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

145
145
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

476
476
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

142
142
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

130
130
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

368
368
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

285
285
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

86
86
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

654
654
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

235
235
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

173
173
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

512
512
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

241
241
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

395
395
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

447
447
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

869
869

Meer sportnieuws