De Mil ziet nog een groot probleem bij Charleroi

145 stemmen
De Mil ziet nog een groot probleem bij Charleroi

Eén van de teams naar wie het komend seizoen uitkijken wordt in de Jupiler Pro League, is Charleroi. De Carolo's waren de voorbije jaren vaak in de subtop te vinden, maar moesten afgelopen seizoen tot het einde voor het behoud knokken. Dezer dagen waait er echter een frisse wind op Mambourg.

De vernieuwing werd bij de start van de play-offs vorig seizoen al ingezet met de aanstelling van Rik De Mil als nieuwe trainer. Deze zomer wordt ook de spelerskern grondig op de schop genomen. Heel wat spelers zagen hun aflopende contracten niet verlengd worden en Charleroi is volop bezig met vervangers aan te trekken.

LEES OOK: Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Charleroi boekt goede resultaten

Dat levert in de voorbereiding tot dusver vrij goede resultaten op. Zo hield Charleroi Genk al op een spectaculaire 3-3 en zaterdag boekte het zelfs twee overwinningen. Eerst ging Beerschot met 3-0 voor de bijl en meteen daarna werd met 2-0 gewonnen van Zulte Waregem.

De Mil kan dan ook tevreden zijn. "Het globale gevoel is goed. Iedereen heeft gespeeld en we hebben geen blessures. Voor mij is het belangrijkste de manier van voetballen. Ik heb goede dingen gezien", geeft de trainer aan bij La Dernière Heure.

De Mil ziet nog werkpunten

Maar de coach ziet wel nog enkele stevige werkpunten voor het nieuwe seizoen. "We moeten het nog 90 minuten leren volhouden om druk te zetten. We geven nog te veel kansen weg. Als we dat tegen betere ploegen doen, dan gaan we veel tegengoals pakken", vreest hij.

De Mil heeft nog twee weken om beterschap in zijn elftal te krijgen. Charleroi kent immers een zeer pittige seizoensstart. Op de openingsspeeldag treft het meteen Antwerp en op speeldag drie en vier volgen AA Gent en Union.

Kan Charleroi dit seizoen opnieuw aansluiten bij de subtop?

Meest recent

Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

6
6
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

4
4
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

8
8
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

57
57
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

136
136
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

150
150
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

569
569
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

452
452
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

336
336
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

191
191
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

233
233
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

92
92
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

59
59
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

220
220
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

88
88
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

70
70
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

397
397
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

206
206
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

238
238
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

473
473
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

117
117
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

262
262
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

84
84
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

447
447
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

213
213

Meer sportnieuws