De Mil ziet nog een groot probleem bij Charleroi

door
De Mil ziet nog een groot probleem bij Charleroi

Eén van de teams naar wie het komend seizoen uitkijken wordt in de Jupiler Pro League, is Charleroi. De Carolo's waren de voorbije jaren vaak in de subtop te vinden, maar moesten afgelopen seizoen tot het einde voor het behoud knokken. Dezer dagen waait er echter een frisse wind op Mambourg.

De vernieuwing werd bij de start van de play-offs vorig seizoen al ingezet met de aanstelling van Rik De Mil als nieuwe trainer. Deze zomer wordt ook de spelerskern grondig op de schop genomen. Heel wat spelers zagen hun aflopende contracten niet verlengd worden en Charleroi is volop bezig met vervangers aan te trekken.

LEES OOK: Charleroi bezorgt ex-coach Mazzu frustrerende namiddag

Charleroi boekt goede resultaten

Dat levert in de voorbereiding tot dusver vrij goede resultaten op. Zo hield Charleroi Genk al op een spectaculaire 3-3 en zaterdag boekte het zelfs twee overwinningen. Eerst ging Beerschot met 3-0 voor de bijl en meteen daarna werd met 2-0 gewonnen van Zulte Waregem.

De Mil kan dan ook tevreden zijn. "Het globale gevoel is goed. Iedereen heeft gespeeld en we hebben geen blessures. Voor mij is het belangrijkste de manier van voetballen. Ik heb goede dingen gezien", geeft de trainer aan bij La Dernière Heure.

De Mil ziet nog werkpunten

Maar de coach ziet wel nog enkele stevige werkpunten voor het nieuwe seizoen. "We moeten het nog 90 minuten leren volhouden om druk te zetten. We geven nog te veel kansen weg. Als we dat tegen betere ploegen doen, dan gaan we veel tegengoals pakken", vreest hij.

De Mil heeft nog twee weken om beterschap in zijn elftal te krijgen. Charleroi kent immers een zeer pittige seizoensstart. Op de openingsspeeldag treft het meteen Antwerp en op speeldag drie en vier volgen AA Gent en Union.

Kan Charleroi dit seizoen opnieuw aansluiten bij de subtop?

Meest recent

Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

42
42
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

14
14
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

197
197
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

80
80
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

190
190
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

121
121
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

132
132
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

336
336
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

224
224
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

113
113
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

264
264
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

56
56
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

146
146
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

131
131
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

74
74
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

266
266
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

262
262
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

414
414
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

62
62
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

202
202
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

96
96
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

91
91
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

329
329
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

152
152
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

545
545

Meer sportnieuws