De Mil ziet nog een groot probleem bij Charleroi

145
De Mil ziet nog een groot probleem bij Charleroi

Eén van de teams naar wie het komend seizoen uitkijken wordt in de Jupiler Pro League, is Charleroi. De Carolo's waren de voorbije jaren vaak in de subtop te vinden, maar moesten afgelopen seizoen tot het einde voor het behoud knokken. Dezer dagen waait er echter een frisse wind op Mambourg.

De vernieuwing werd bij de start van de play-offs vorig seizoen al ingezet met de aanstelling van Rik De Mil als nieuwe trainer. Deze zomer wordt ook de spelerskern grondig op de schop genomen. Heel wat spelers zagen hun aflopende contracten niet verlengd worden en Charleroi is volop bezig met vervangers aan te trekken.

LEES OOK: Voetbalbond maakt scheidsrechters speeldag 8 bekend

Charleroi boekt goede resultaten

Dat levert in de voorbereiding tot dusver vrij goede resultaten op. Zo hield Charleroi Genk al op een spectaculaire 3-3 en zaterdag boekte het zelfs twee overwinningen. Eerst ging Beerschot met 3-0 voor de bijl en meteen daarna werd met 2-0 gewonnen van Zulte Waregem.

De Mil kan dan ook tevreden zijn. "Het globale gevoel is goed. Iedereen heeft gespeeld en we hebben geen blessures. Voor mij is het belangrijkste de manier van voetballen. Ik heb goede dingen gezien", geeft de trainer aan bij La Dernière Heure.

De Mil ziet nog werkpunten

Maar de coach ziet wel nog enkele stevige werkpunten voor het nieuwe seizoen. "We moeten het nog 90 minuten leren volhouden om druk te zetten. We geven nog te veel kansen weg. Als we dat tegen betere ploegen doen, dan gaan we veel tegengoals pakken", vreest hij.

De Mil heeft nog twee weken om beterschap in zijn elftal te krijgen. Charleroi kent immers een zeer pittige seizoensstart. Op de openingsspeeldag treft het meteen Antwerp en op speeldag drie en vier volgen AA Gent en Union.

Kan Charleroi dit seizoen opnieuw aansluiten bij de subtop?

Meest recent

Beerschot slikt enorme domper voor clash met Anderlecht

De extra lange interlandbreak zit erop en dat betekent dat vanaf dit weekend de focus weer kan op ...

1
1
Straf: Westerlo wachtte 3 jaar op nieuwste goudhaantje

Geen Belgische club waar er in de zomer zoveel veranderd is als bij Westerlo. De Kemphanen lieten ...

6
6
Club krijgt stevige waarschuwing voor nieuwe zeperd

Vrijdagavond wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt, maar het is wachten tot zaterdag eer ...

25
25
Stankovic op zijspoor in Milaan: Club ontvangt cruciale update

Aleksandar Stankovic ruilde Club Brugge afgelopen zomer opnieuw in voor Internazionale. Voorlopig is ...

283
283
Aanzienlijk nadeel Anderlecht: Vitor Bruno reageert

Ook bij RSC Anderlecht wordt het seizoen eerstdaags hervat. En de Brusselaars zullen meteen vol aan ...

84
84
'Olise naar Real Madrid? Bayern onderneemt actie'

Michael Olise toonde zich tijdens de voorbije interlandperiode tot twee keer toe de kwelgeest van de ...

94
94
Kortrijk stelt nieuwe T1 aan: bijzonder detail bekend

De Jupiler Pro League hervat komend weekend met één gloednieuw gezicht voor de ...

68
68
Tresoldi-case: Klopp aangemaand tot actie met Club-spits

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

97
97
Anderlecht mag dromen: recordtransfer van 30 miljoen

RSC Anderlecht wist zijn boekhouding de voorbije jaren weer ietwat in evenwicht te krijgen, maar ...

225
225
Van Gucht ziet kijkers weglopen: grote verrassing op komst

Ruben Van Gucht krijgt voorlopig maar weinig reden om op zijn lauweren te rusten. Zijn talkshow ...

55
55
Druk op Thorup neemt gevoelig toe: cruciaal vijfluik Genk

KRC Genk heeft een behoorlijk tegenvallend eerste luik van het seizoen achter de rug. De resultaten ...

151
151
'Arsenal doet Premier League daveren: supertransfer in 2027'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

53
53
Gouden transfermove Club: Barça volgt situatie van dichtbij

Club Brugge haalde afgelopen zomer heel wat verse krachten in huis. Een aantal daarvan maakte de ...

321
321
De Bruyne doet Parijs ontploffen met onverwachte stunt

Kevin De Bruyne schitterde de afgelopen weken nog eens als vanouds bij de Rode Duivels. Vooral zijn ...

59
59
"One-season wonder" - twijfels bij miljoenenaanwinst Anderlecht

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een elftal nieuwe krachten in huis. Een aantal daarvan liet ...

248
248
Van Bommel uitgespuwd in Wallonië: Mannaert springt in de bres

Naar aanleiding van zijn benoeming als CEO van de KBVB, heeft Vincent Mannaert een uitgebreid ...

182
182
Moordend! Club krijgt waanzinnig programma voorgeschoteld

De extra lange interland-periode zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid losbarsten. ...

450
450
Marc Coucke zorgt voor groot mysterie aan Belgische kust

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de nieuwsgierigheid moet prikkelen. De eigenaar van ...

25
25
City in diepe problemen: 'eerste grote sanctie' al gelekt

Het clubvoetbal staat weer in de startblokken, maar in Engeland blijft de situatie rond Manchester ...

353
353
Van Bommel stelt groot doel na ondergang in Parijs

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

395
395
Absolute topper is dé grote verliezer onder Van Bommel

Vier matchen in elf dagen onder Mark van Bommel, en de Rode Duivels hebben hun eerste grote ...

357
357
De Mil slikt bittere pil: abrupte exit bij AA Gent

Na zeven speeldagen staat AA Gent mee op kop. Rik De Mil duimt dan ook dat zijn troepen de lijn ...

461
461
'Club Brugge ruikt jackpot: toptransfer Seys in januari?'

Club Brugge heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin onder meer Christos Tzolis en ...

227
227
Anderlecht keert kar: laatste kans voor verguisd duo

Na het late transferoffensief van Antoine Sibierski bleef RSC Anderlecht achter met een bijzonder ...

400
400
Sonck kiest ultieme 11 uit JPL: één club domineert

De eerste interlandbreak van het seizoen is achter de rug. Tijd dus om de aandacht opnieuw naar de ...

424
424

Meer sportnieuws