De Mil ziet nog een groot probleem bij Charleroi

145 stemmen
De Mil ziet nog een groot probleem bij Charleroi

Eén van de teams naar wie het komend seizoen uitkijken wordt in de Jupiler Pro League, is Charleroi. De Carolo's waren de voorbije jaren vaak in de subtop te vinden, maar moesten afgelopen seizoen tot het einde voor het behoud knokken. Dezer dagen waait er echter een frisse wind op Mambourg.

De vernieuwing werd bij de start van de play-offs vorig seizoen al ingezet met de aanstelling van Rik De Mil als nieuwe trainer. Deze zomer wordt ook de spelerskern grondig op de schop genomen. Heel wat spelers zagen hun aflopende contracten niet verlengd worden en Charleroi is volop bezig met vervangers aan te trekken.

Charleroi boekt goede resultaten

Dat levert in de voorbereiding tot dusver vrij goede resultaten op. Zo hield Charleroi Genk al op een spectaculaire 3-3 en zaterdag boekte het zelfs twee overwinningen. Eerst ging Beerschot met 3-0 voor de bijl en meteen daarna werd met 2-0 gewonnen van Zulte Waregem.

De Mil kan dan ook tevreden zijn. "Het globale gevoel is goed. Iedereen heeft gespeeld en we hebben geen blessures. Voor mij is het belangrijkste de manier van voetballen. Ik heb goede dingen gezien", geeft de trainer aan bij La Dernière Heure.

De Mil ziet nog werkpunten

Maar de coach ziet wel nog enkele stevige werkpunten voor het nieuwe seizoen. "We moeten het nog 90 minuten leren volhouden om druk te zetten. We geven nog te veel kansen weg. Als we dat tegen betere ploegen doen, dan gaan we veel tegengoals pakken", vreest hij.

De Mil heeft nog twee weken om beterschap in zijn elftal te krijgen. Charleroi kent immers een zeer pittige seizoensstart. Op de openingsspeeldag treft het meteen Antwerp en op speeldag drie en vier volgen AA Gent en Union.

Kan Charleroi dit seizoen opnieuw aansluiten bij de subtop?

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

25
25
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

219
219
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

80
80
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

113
113
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

171
171
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

100
100
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

157
157
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

55
55
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

320
320
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

111
111
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

671
671
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

72
72
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

273
273
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

296
296
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

592
592
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

478
478
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

807
807
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

80
80
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

119
119
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

192
192
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

100
100
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

248
248
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

174
174
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

170
170

Meer sportnieuws