De Mil ziet nog een groot probleem bij Charleroi

door
De Mil ziet nog een groot probleem bij Charleroi

Eén van de teams naar wie het komend seizoen uitkijken wordt in de Jupiler Pro League, is Charleroi. De Carolo's waren de voorbije jaren vaak in de subtop te vinden, maar moesten afgelopen seizoen tot het einde voor het behoud knokken. Dezer dagen waait er echter een frisse wind op Mambourg.

De vernieuwing werd bij de start van de play-offs vorig seizoen al ingezet met de aanstelling van Rik De Mil als nieuwe trainer. Deze zomer wordt ook de spelerskern grondig op de schop genomen. Heel wat spelers zagen hun aflopende contracten niet verlengd worden en Charleroi is volop bezig met vervangers aan te trekken.

LEES OOK: Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Charleroi boekt goede resultaten

Dat levert in de voorbereiding tot dusver vrij goede resultaten op. Zo hield Charleroi Genk al op een spectaculaire 3-3 en zaterdag boekte het zelfs twee overwinningen. Eerst ging Beerschot met 3-0 voor de bijl en meteen daarna werd met 2-0 gewonnen van Zulte Waregem.

De Mil kan dan ook tevreden zijn. "Het globale gevoel is goed. Iedereen heeft gespeeld en we hebben geen blessures. Voor mij is het belangrijkste de manier van voetballen. Ik heb goede dingen gezien", geeft de trainer aan bij La Dernière Heure.

De Mil ziet nog werkpunten

Maar de coach ziet wel nog enkele stevige werkpunten voor het nieuwe seizoen. "We moeten het nog 90 minuten leren volhouden om druk te zetten. We geven nog te veel kansen weg. Als we dat tegen betere ploegen doen, dan gaan we veel tegengoals pakken", vreest hij.

De Mil heeft nog twee weken om beterschap in zijn elftal te krijgen. Charleroi kent immers een zeer pittige seizoensstart. Op de openingsspeeldag treft het meteen Antwerp en op speeldag drie en vier volgen AA Gent en Union.

Kan Charleroi dit seizoen opnieuw aansluiten bij de subtop?

Meest recent

'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

0
0
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

31
31
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

276
276
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

44
44
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

109
109
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

25
25
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

100
100
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

55
55
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

90
90
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

231
231
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

235
235
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

105
105
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

266
266
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

199
199
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

230
230
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

707
707
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

233
233
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

627
627
Duivels U17 zetten op valreep stap richting EK en WK

Er staan de komende dagen heel wat interlands op het programma en dat niet alleen bij de grote ...

110
110
Duranville onthult waarom hij voor Basel koos

De Jonge Duivels staan deze week voor een belangrijke EK-kwalificatiematch tegen Oostenrijk en ...

77
77
'Real Madrid wil uitpakken met Ronaldo-transferbom'

Wie Cristiano Ronaldo zegt, denkt bijna onvermijdelijk ook aan Real Madrid. Het was bij de ...

145
145
'Hoefkens in shock: Belgische collega zaagt aan stoelpoten'

Het zijn geen prettige tijden voor Carl Hoefkens. Onze landgenoot ligt dezer dagen zwaar onder vuur ...

69
69
'Liverpool verrast met vergeten Duivel als opvolger Salah'

Er viel dinsdag een stevige transferbom bij Liverpool, want de club kondigde aan dat ze op het einde ...

97
97
'Club Brugge aast op sensatie uit 1B'

Bij Club Brugge zullen ze al volop bezig zijn met de zomermercato, want maart en april zijn ...

468
468
'Anderlecht wil fraaie slag slaan bij Dortmund'

Bij Anderlecht hebben ze nog altijd geen nieuwe sportief directeur gevonden om de in februari ...

264
264

Meer sportnieuws