STVV zwaait smaakmaker uit: "Goddelijke krachten"

door
STVV zwaait smaakmaker uit:

STVV heeft vandaag de transfer van Aboubakary Koita afgerond. De flankaanvaller tekende voor AEK Athene, dat ongveer 3,5 miljoen euro overmaakt aan de Kanaries. Met bonussen kan dat oplopen tot 4 miljoen euro.

LEES OOK: Vrancken weet niet wat hij ziet: "Nog nooit meegemaakt"

Koita naar AEK Athene

STVV was bij de voorgaande transfers van Matte Smets en Jarne Steuckers niet happy en dat lieten ze ook merken in hun communicatie. Bij Koita zijn ze een stuk positiever, wellicht ook het gevolg van een transfer die STVV meer opbrengt dan Smets en Steuckers samen.

De club zwaaide hem mooi uit. "Het afgelopen seizoen leken de benen van Aboubakary Koïta gezegend met Griekse goddelijke krachten: Abou dartelde op de linkerflank en vond vaker dan ooit de weg naar doel. Dat wonderseizoen bleek de voorbode van een volgende stap in zijn carrière. Komend jaar trekt het nummer 7 van STVV namelijk naar AEK Athene, waar hij de vice-kampioen aan een 14de landstitel wil helpen", laten de Kanaries weten.

Koita en STVV dankbaar.

Sportief directeur André Pinto bedankte Koita. "We hebben Abou de voorbije jaren zien groeien op Stayen. De eerste jaren heeft hij heel wat volume gekweekt, omdat hij als wingback zowel verdedigende als aanvallende taken vervulde. Vorig jaar kwam zijn talent helemaal tot ontbolstering als linkerflankaanvaller. Koita is nu op een leeftijd waarop hij klaar is om een volgende internationale stap te zetten. Als club zijn we hem dankbaar voor de vele keren dat zijn goals en dribbels een glimlach op het gezicht van onze supporters toverden."

De speler zelf bedankte op zijn beurt STVV. "Na drie seizoenen bij STVV is de tijd rijp voor een nieuwe uitdaging. Bedankt aan iedereen binnen de club, aan mijn ploegmaats van de voorbije seizoenen en natuurlijk aan de hartelijke geel-blauwe supporters.”

Zal hij ooit nog terugkeren naar STVV?

Meest recent

Vanderhaeghe verrast met nieuwe job bij Belgische profclub

Yves Vanderhaeghe solliciteerde de voorbije maanden druk naar een nieuwe job. De voormalige Rode ...

7
7
'Pro League neemt standpunt in over DAZN en format'

Woensdag stond er een Algemene Vergadering van de Pro League op het programma. Daarbij moest er ...

34
34
Daags voor cruciale match: nieuwe storm rond Brys

Zowat anderhalf jaar is Marc Brys intussen aan de slag als bondscoach van Kameroen, maar in die ...

18
18
Wilmots kent zijn straf na tirade tegen scheidsrechters

Op 17 oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp helemaal uit de hand. De partij moest ...

35
35
Kapiteinskwestie? Onana spreekt over aanvoerdersambities

De Rode Duivels moeten in de komende week tegen Kazachstan en Liechtenstein hun ticket voor het WK ...

28
28
Antwerp komt met groot nieuws over nieuwe Tribune 2

Antwerp beleeft een zeer moeilijk seizoen, want bijna halfweg de reguliere competitie staat het pas ...

66
66
De Ketelaere geeft voorkeur voor positie bij Duivels

Zaterdag kunnen de Rode Duivels hun ticket voor het WK definitief binnenhalen. Daarvoor is de ...

40
40
'Pro League duidt opmerkelijke vervanger Vandenhaute aan'

Het zijn woelige tijden bij de Pro League. Woensdag staat er een belangrijke Algemene Vergadering op ...

66
66
TRANSFERUURTJE: 'Barça wil Duivel, Anderlecht moet stevig dokken'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

236
236
Albert stellig: "De Cat verlaat Anderlecht volgende zomer'

Dankzij de gewonnen topper tegen Club Brugge duikt RSC Anderlecht met een goed gevoel de ...

171
171
Frank Raes incasseert heel zware klap

Na meer dan veertig jaar bij de openbare omroep geniet Frank Raes (71) van een welverdiend pensioen. ...

98
98
Anderlecht-Club Brugge: DAZN deelt unieke inkijk bij VAR

Afgelopen zondag stond de topper tussen RSC Anderlecht en Club Brugge (1-0) op het programma. Voor ...

132
132
'Transferalarm: stuntdeals voor Mancini en Lewandowski'

Fabrizio Romano en Sasha Tavolieri maken zich klaar voor de wintermercato. De geruchtenmolen komt ...

41
41
Messi doet boekje open over PSG: dit liep er mis

Lionel Messi speelde enkele jaren voor PSG, maar dat is een passage die snel vergeten zal worden. De ...

85
85
'Knaltransfer FC Barcelona: ex-Genkie topprioriteit'

Bij KRC Genk bleken ze de voorbije jaren zeer bedreven in het vinden van offensief sterke ...

196
196
Thorgan Hazard geeft criticasters stevig lik op stuk

De waan van de dag regeert al te vaak in de media en zeker in het voetbal. Onder meer Thorgan Hazard ...

94
94
Hallo, Rudi Garcia? "Ik sprak niet met de bondscoach"

De Rode Duivels zullen wellicht dit weekend zekerheid verschaffen over hun WK-deelname. Bondscoach ...

104
104
Tom Waes zorgt voor grote shock: "Er zijn geen excuses"

Ongeveer één jaar geleden ging Tom Waes zowel fysiek als mentaal door een zware storm. ...

28
28
Weldra deal Bayern en RSCA? "Als Kompany kijkt..."

RSC Anderlecht kende een woelige zomermercato, die we niet meteen als een succes kunnen beschouwen. ...

378
378
Frank Raes breekt stilte: zo ziet zijn leven er nu uit

Frank Raes was als commentator en presentator jarenlang één van dé stemmen in ...

75
75
Belgisch voetbal terug op tv? Nieuwe onthulling in DAZN-hetze

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is exact ...

1130
1130
Frappante uitspraak Albert: Anderlecht naast Union en Club?

RSC Anderlecht heeft de huidige interland-periode op een positieve manier kunnen inzetten. Het ...

306
306
'Megatransfer Fofana: titanenstrijd met drie grootmachten'

De Rode Duivels zullen tijdens de huidige interland-periode geen beroep kunnen doen op de ...

126
126
Vermant in complete stress: Duivels-droom nu al op barsten?

Door de blessuregolf krijgt Romeo Vermant zijn kans bij de Rode Duivels, maar de lat ligt anders: ...

256
256
'Code rood bij Club: zorgwekkend nieuws uit ziekenboeg'

Bij Club Brugge kan men momenteel even op adem komen na het zware schema van de voorbije weken. Maar ...

324
324

Meer sportnieuws