STVV zwaait smaakmaker uit: "Goddelijke krachten"

door
STVV zwaait smaakmaker uit:

STVV heeft vandaag de transfer van Aboubakary Koita afgerond. De flankaanvaller tekende voor AEK Athene, dat ongveer 3,5 miljoen euro overmaakt aan de Kanaries. Met bonussen kan dat oplopen tot 4 miljoen euro.

LEES OOK: Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

Koita naar AEK Athene

STVV was bij de voorgaande transfers van Matte Smets en Jarne Steuckers niet happy en dat lieten ze ook merken in hun communicatie. Bij Koita zijn ze een stuk positiever, wellicht ook het gevolg van een transfer die STVV meer opbrengt dan Smets en Steuckers samen.

De club zwaaide hem mooi uit. "Het afgelopen seizoen leken de benen van Aboubakary Koïta gezegend met Griekse goddelijke krachten: Abou dartelde op de linkerflank en vond vaker dan ooit de weg naar doel. Dat wonderseizoen bleek de voorbode van een volgende stap in zijn carrière. Komend jaar trekt het nummer 7 van STVV namelijk naar AEK Athene, waar hij de vice-kampioen aan een 14de landstitel wil helpen", laten de Kanaries weten.

Koita en STVV dankbaar.

Sportief directeur André Pinto bedankte Koita. "We hebben Abou de voorbije jaren zien groeien op Stayen. De eerste jaren heeft hij heel wat volume gekweekt, omdat hij als wingback zowel verdedigende als aanvallende taken vervulde. Vorig jaar kwam zijn talent helemaal tot ontbolstering als linkerflankaanvaller. Koita is nu op een leeftijd waarop hij klaar is om een volgende internationale stap te zetten. Als club zijn we hem dankbaar voor de vele keren dat zijn goals en dribbels een glimlach op het gezicht van onze supporters toverden."

De speler zelf bedankte op zijn beurt STVV. "Na drie seizoenen bij STVV is de tijd rijp voor een nieuwe uitdaging. Bedankt aan iedereen binnen de club, aan mijn ploegmaats van de voorbije seizoenen en natuurlijk aan de hartelijke geel-blauwe supporters.”

Zal hij ooit nog terugkeren naar STVV?

Meest recent

Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

87
87
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

290
290
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

17
17
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

50
50
'Genk laat toptalent vertrekken: oorzaak bekend'

KRC Genk beleeft een zeer opmerkelijke mercato. Het versterkt zich voorlopig niet, maar laat wel ...

139
139
Woeste Kompany haalt uit naar refs na nieuw puntenverlies

Maandenlang was Bayern München onaantastbaar in de Bundesliga, maar plots lijkt het team van ...

126
126
Nainggolan weer beslissend, RWDM wint opnieuw

In de slotwedstrijden van zaterdagavond in de Challenger Pro League heeft Radja Nainggolan zich ...

81
81
PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

De wintermercato is in zijn laatste dagen aanbeland. Ongetwijfeld zullen we daarin nog enkele ...

142
142
'Cercle pakt nog uit met Duitse jeugdinternational'

Cercle Brugge was de voorbije weken goed op dreef, maar kreeg zaterdag een pijnlijke 0-4 om de oren ...

62
62
'Club Brugge in shock: alsnog vertrek Onyedika?'

Voor Club Brugge belooft het slot van de wintermercato nog zeer druk te worden. Niet alleen hopen ze ...

402
402
Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

21
21
Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

30
30
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

130
130
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

30
30
'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

In België is er al jaren een strijd om de beste talenten. AA Gent probeert ook steeds meer in ...

211
211
'Club Brugge baalt: parel trekt naar Europese top'

Club Brugge leeft momenteel op een wolk na de kwalificatie in de Champions League, maar ze gaan toch ...

763
763
Druk op Renard neemt toe: "Er werd toch flink gespendeerd"

Besnik Hasi krijgt voorlopig de volle laag, maar daarachter zal Olivier Renard toch stilaan ...

367
367
Vannieuwkerke verrast vriend en vijand met opvallende zet

Karl Vannieuwkerke is dit weekend te horen en te zien op het WK Veldrijden in het Nederlandse Hulst. ...

116
116
KRC Genk maakt transferdeal met FC Barcelona bekend

Een zeer opvallende transfer bij Racing Genk. Daar hebben ze vandaag een deal gesloten met FC ...

186
186
Clement komt met bijzonder straffe Premier League-uitspraak

Philippe Clement kende wisselend succes bij AS Monaco en Rangers FC. Hij trok nadien naar Norwich ...

97
97
Arsenal recht de rug, Leipzig haakt helemaal af

In de Bundesliga en Premier League stonden er namiddag een aantal matche op het programma. Kregen we ...

22
22
Antwerp houdt gezondheidswandeling bij Cercle Brugge

Royal Antwerp FC stond om 16u voor een aantal moeilijke verplaatsing naar Cercle Brugge. Al werd het ...

79
79
Kompany looft oude JPL-bekende: "Groot talent"

Bayern München hoopt vandaag weer de zege te pakken tegen Hamburger SV. Vincent Kompany kreeg ...

43
43
Vanhaezebrouck scherp voor De Mil: "Stel je je vragen bij"

Rik De Mil trok enkele weken geleden van Sporting Charleroi naar AA Gent. Bij de Carolo's doet Hans ...

254
254
Hasi trekt van leer: "Dàt vroeg de club aan mij"

Bij RSC Anderlecht staat er na de 5 op 18 veel druk op de ketel. Winnen bij Standard is nodig voor ...

257
257

Meer sportnieuws