STVV zwaait smaakmaker uit: "Goddelijke krachten"

117 stemmen
STVV zwaait smaakmaker uit:

STVV heeft vandaag de transfer van Aboubakary Koita afgerond. De flankaanvaller tekende voor AEK Athene, dat ongveer 3,5 miljoen euro overmaakt aan de Kanaries. Met bonussen kan dat oplopen tot 4 miljoen euro.

LEES OOK: STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Koita naar AEK Athene

STVV was bij de voorgaande transfers van Matte Smets en Jarne Steuckers niet happy en dat lieten ze ook merken in hun communicatie. Bij Koita zijn ze een stuk positiever, wellicht ook het gevolg van een transfer die STVV meer opbrengt dan Smets en Steuckers samen.

De club zwaaide hem mooi uit. "Het afgelopen seizoen leken de benen van Aboubakary Koïta gezegend met Griekse goddelijke krachten: Abou dartelde op de linkerflank en vond vaker dan ooit de weg naar doel. Dat wonderseizoen bleek de voorbode van een volgende stap in zijn carrière. Komend jaar trekt het nummer 7 van STVV namelijk naar AEK Athene, waar hij de vice-kampioen aan een 14de landstitel wil helpen", laten de Kanaries weten.

Koita en STVV dankbaar.

Sportief directeur André Pinto bedankte Koita. "We hebben Abou de voorbije jaren zien groeien op Stayen. De eerste jaren heeft hij heel wat volume gekweekt, omdat hij als wingback zowel verdedigende als aanvallende taken vervulde. Vorig jaar kwam zijn talent helemaal tot ontbolstering als linkerflankaanvaller. Koita is nu op een leeftijd waarop hij klaar is om een volgende internationale stap te zetten. Als club zijn we hem dankbaar voor de vele keren dat zijn goals en dribbels een glimlach op het gezicht van onze supporters toverden."

De speler zelf bedankte op zijn beurt STVV. "Na drie seizoenen bij STVV is de tijd rijp voor een nieuwe uitdaging. Bedankt aan iedereen binnen de club, aan mijn ploegmaats van de voorbije seizoenen en natuurlijk aan de hartelijke geel-blauwe supporters.”

Zal hij ooit nog terugkeren naar STVV?

Meest recent

JPL 'Talent vh Jaar': De Cat níét bij drie kandidaten

Maandagavond worden de uitblinkers van het voorbije seizoen nog eens in de verf gezet op de Pro ...

54
54
'Toptransfer Joaquin Seys: Club hakt knoop door'

Met hun sterke prestaties van de voorbije maanden, hebben heel wat spelers van Club Brugge zich in ...

111
111
Kane-statement bij Bayern: Barça krijgt tik om de oren

Bayern München verzekerde zich zaterdag van de Duitse dubbel door in de bekerfinale met VfB ...

37
37
Schokkend! Nieuwe beelden duiken op na veldslag op Sclessin

Sporting Charleroi won zaterdagavond met 0-2 van Standard en kostte de Rouches zo de eindzege in de ...

152
152
Genk zet zinnen op smaakmaker: "Hij is zeker interessant"

KRC Genk hoopt zich via de barrages alsnog te verzekeren van een Europees ticket. Dat weerhoudt de ...

365
365
Brandon Mechele deelt nieuws dat enorm veel emoties losmaakt

De komende dagen staan volledig in het teken van feest, emotie en mooie vooruitzichten. Terwijl ...

154
154
'Nieuwe trainer Napoli absoluut godsgeschenk De Bruyne'

SSC Napoli wil zondagavond zijn tweede plaats veilig stellen in de afsluitende competitiematch tegen ...

95
95
Revanche Tzolis: vier uitdagers voor 'Player of the Season'

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

311
311
TU: 'Trainerscarrousel in JPL, eerste aanwinsten Club/RSCA'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

337
337
Rampscenario voor Genk: halve basisploeg mist barrage

Op de valreep kroonde KRC Genk zich alsnog tot winnaar van de Europe Play-Offs. Straks weten de ...

128
128
Janssen onthult toekomstplannen: "Anderlecht of Brugge?"

Het einde van het seizoen gaat traditiegetrouw weer gepaard met oudgedienden die op emotionele wijze ...

365
365
Kippenvel: Van der Elst schrijft eerbetoon aan Vanaken

Christos Tzolis is de gevierde held bij Club Brugge, maar ook Hans Vanaken zijn aandeel in de ...

78
78
'Code rood voor Sibierski: nieuw toptarget Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt een op z'n zachtst gezegd matig seizoen nog in schoonheid af te sluiten tegen ...

296
296
Verhaeghe dropt hint over exit: Club Brugge te koop?

Club Brugge viert straks de twintigste landstitel in het clubbestaan. De zevende al in de afgelopen ...

344
344
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

494
494
Euvrard reageert na zware rellen bij Standard-Charleroi

Standard en Sporting Charleroi hebben voor de zoveelste keer hun eigen imago besmeurd na een Waalse ...

162
162
STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

249
249
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

182
182
Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

901
901
Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

214
214
Vierende Kompany stuurt boodschap richting Anderlecht

Vincent Kompany heeft van Bayern München weer een machine gemaakt. De Duitsers wonnen zonder ...

362
362
Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

225
225
Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

518
518
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

374
374
'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

605
605

Meer sportnieuws