Club Brugge scoort: succestransfer om van te smullen

1196 stemmen
Club Brugge scoort: succestransfer om van te smullen

Club Brugge heeft Shandre Campbell, de 18-jarige sensatie van SuperSport United, weten vast te leggen. Na een indrukwekkend debuut in Zuid-Afrika, toonden ook clubs als Excelsior Rotterdam, Feyenoord en Al Hilal Benghazi interesse, evenals topclubs uit Zuid-Afrika.

Roscoe Krieling, hoofd jeugdopleiding van SuperSport, gelooft sterk in Campbell's kansen om te slagen in Europa. “Ik ben ervan overtuigd dat hij een groot succes wordt en zich kan aanpassen aan de cultuur.”

Campbell is een technisch begaafde aanvaller met een sterke werkethiek en een directe speelstijl. Vorig seizoen werd hij uitgeroepen tot Jonge Speler van het Jaar in Zuid-Afrika en staat nu op de radar van bondscoach Hugo Broos.

Stanley Matthews, chief executive van SuperSport United, voorspelt dat Campbell de nieuwe referentie van het Zuid-Afrikaanse voetbal kan worden.

LEES OOK: Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Zuid-Afrikaanse tienersensatie voor Club NXT

Club Brugge heeft de felbegeerde handtekening van Shandre Campbell binnengehaald, de 18-jarige Zuid-Afrikaanse sensatie van SuperSport United. Campbell maakte vorig seizoen een indrukwekkend debuut op het hoogste niveau in Zuid-Afrika en ontpopte zich snel tot een onmisbare speler voor zijn team.

Naast Club Brugge toonden ook Excelsior Rotterdam, Feyenoord en het Libische Al Hilal Benghazi interesse in de getalenteerde aanvaller. Binnen Zuid-Afrika volgden topclubs als Orlando Pirates en Mamelodi Sundowns zijn verrichtingen eveneens nauwlettend.

Uiteindelijk trok Club Brugge aan het langste eind en legde Campbell vast met een driejarig contract. Hij zal zijn carrière voortzetten bij Club NXT, het opleidingsteam van Brugge.

“De komst van Shandre weerspiegelt onze ambitie om jong talent te rekruteren en te ontwikkelen met ons persoonlijke traject en coaching,” aldus Club NXT.

Campbell staat op de radar van Hugo Broos

Shandre Campbell is een technisch begaafde aanvaller met een werkethiek die elke coach waardeert. Het is dan ook geen verrassing dat de 18-jarige steevast als eerste op het wedstrijdblad van coach Gavin Hunt stond.

Campbell speelt met een directe stijl en haalt het beste in zijn teamgenoten naar boven, wat blijkt uit zijn zes assists en vijf doelpunten in alle competities vorig seizoen.

Vorig seizoen werd Campbell uitgeroepen tot Jonge Speler van het Jaar in Zuid-Afrika, en hij staat inmiddels op de radar van bondscoach Hugo Broos.

Hoewel hij voornamelijk als linkeraanvaller speelt, kan de veelbelovende speler van de Premier Division ook op rechts of als tweede spits uit de voeten. 

“Campbell wordt een succes in België”

Shandre Campbell is de eerste speler die rechtstreeks wordt getransfereerd van SuperSport United naar een Europese club. Roscoe Krieling, hoofd jeugdopleiding van SuperSport, gelooft sterk in Campbell's kansen om te slagen in Europa.

 “Ik ben ervan overtuigd dat hij een groot succes wordt en zich kan aanpassen aan de cultuur. Hij heeft een geweldige mentaliteit”, zei Krieling aan SABC Sport. “De Belgische competitie is een van de beste voor jonge spelers om zich te ontwikkelen. Kijk maar eens hoeveel spelers uit België naar de Premier League zijn gegaan.”

Krieling verwacht dat Campbell zich kan onderscheiden bij Club Brugge en later een stap zal maken naar een grotere competitie zoals Spanje, Duitsland of zelfs Engeland.

“Ik geloof dat Shandre een uitstekende toekomst voor zich heeft”, voegde hij eraan toe.

“Campbell wordt de referentie van het Zuid-Afrikaanse voetbal”

Stanley Matthews, chief executive van SuperSport United, gelooft dat Shandre Campbell de nieuwe referentie van het Zuid-Afrikaanse voetbal kan worden in de komende tien jaar.

“We zijn ervan overtuigd dat Shandre zal schitteren en een van Zuid-Afrika’s grootste sterren zal worden in het komende decennium. We hopen dat hij een katalysator zal worden voor jonge spelers die van onze club naar de grootste competities zullen gaan,” aldus Matthews.

Elrio Van Heerden, voormalig speler van Club Brugge, ziet een match met Campbell en spreekt lovend over de club. “De club is enorm gegroeid, zelfs toen ik er nog speelde. Elk jaar spelen ze Europees voetbal en die exposure is zo belangrijk voor jonge spelers,” zei Van Heerden.

“Er zijn veel quality spelers die nu uit België komen. Elke speler in de competitie daar heeft de ambitie om ooit in Engeland of La Liga te spelen. België is een goede springplank en een uitstekende omgeving om in te spelen.”

Campbell wordt een schot in de roos bij Club Brugge

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

7
7
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

16
16
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

36
36
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

77
77
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

53
53
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

81
81
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

348
348
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

187
187
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

61
61
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

45
45
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

364
364
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

119
119
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

739
739
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

111
111
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

47
47
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

104
104
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

85
85
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

202
202
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

376
376
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

346
346
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

571
571
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

928
928
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

151
151
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

996
996
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

225
225

Meer sportnieuws