Club Brugge scoort: succestransfer om van te smullen

1196
Club Brugge scoort: succestransfer om van te smullen

Club Brugge heeft Shandre Campbell, de 18-jarige sensatie van SuperSport United, weten vast te leggen. Na een indrukwekkend debuut in Zuid-Afrika, toonden ook clubs als Excelsior Rotterdam, Feyenoord en Al Hilal Benghazi interesse, evenals topclubs uit Zuid-Afrika.

Roscoe Krieling, hoofd jeugdopleiding van SuperSport, gelooft sterk in Campbell's kansen om te slagen in Europa. “Ik ben ervan overtuigd dat hij een groot succes wordt en zich kan aanpassen aan de cultuur.”

Campbell is een technisch begaafde aanvaller met een sterke werkethiek en een directe speelstijl. Vorig seizoen werd hij uitgeroepen tot Jonge Speler van het Jaar in Zuid-Afrika en staat nu op de radar van bondscoach Hugo Broos.

Stanley Matthews, chief executive van SuperSport United, voorspelt dat Campbell de nieuwe referentie van het Zuid-Afrikaanse voetbal kan worden.

LEES OOK: Meijer doet boekje open over vertrek bij Club Brugge

Zuid-Afrikaanse tienersensatie voor Club NXT

Club Brugge heeft de felbegeerde handtekening van Shandre Campbell binnengehaald, de 18-jarige Zuid-Afrikaanse sensatie van SuperSport United. Campbell maakte vorig seizoen een indrukwekkend debuut op het hoogste niveau in Zuid-Afrika en ontpopte zich snel tot een onmisbare speler voor zijn team.

Naast Club Brugge toonden ook Excelsior Rotterdam, Feyenoord en het Libische Al Hilal Benghazi interesse in de getalenteerde aanvaller. Binnen Zuid-Afrika volgden topclubs als Orlando Pirates en Mamelodi Sundowns zijn verrichtingen eveneens nauwlettend.

Uiteindelijk trok Club Brugge aan het langste eind en legde Campbell vast met een driejarig contract. Hij zal zijn carrière voortzetten bij Club NXT, het opleidingsteam van Brugge.

“De komst van Shandre weerspiegelt onze ambitie om jong talent te rekruteren en te ontwikkelen met ons persoonlijke traject en coaching,” aldus Club NXT.

Campbell staat op de radar van Hugo Broos

Shandre Campbell is een technisch begaafde aanvaller met een werkethiek die elke coach waardeert. Het is dan ook geen verrassing dat de 18-jarige steevast als eerste op het wedstrijdblad van coach Gavin Hunt stond.

Campbell speelt met een directe stijl en haalt het beste in zijn teamgenoten naar boven, wat blijkt uit zijn zes assists en vijf doelpunten in alle competities vorig seizoen.

Vorig seizoen werd Campbell uitgeroepen tot Jonge Speler van het Jaar in Zuid-Afrika, en hij staat inmiddels op de radar van bondscoach Hugo Broos.

Hoewel hij voornamelijk als linkeraanvaller speelt, kan de veelbelovende speler van de Premier Division ook op rechts of als tweede spits uit de voeten. 

“Campbell wordt een succes in België”

Shandre Campbell is de eerste speler die rechtstreeks wordt getransfereerd van SuperSport United naar een Europese club. Roscoe Krieling, hoofd jeugdopleiding van SuperSport, gelooft sterk in Campbell's kansen om te slagen in Europa.

 “Ik ben ervan overtuigd dat hij een groot succes wordt en zich kan aanpassen aan de cultuur. Hij heeft een geweldige mentaliteit”, zei Krieling aan SABC Sport. “De Belgische competitie is een van de beste voor jonge spelers om zich te ontwikkelen. Kijk maar eens hoeveel spelers uit België naar de Premier League zijn gegaan.”

Krieling verwacht dat Campbell zich kan onderscheiden bij Club Brugge en later een stap zal maken naar een grotere competitie zoals Spanje, Duitsland of zelfs Engeland.

“Ik geloof dat Shandre een uitstekende toekomst voor zich heeft”, voegde hij eraan toe.

“Campbell wordt de referentie van het Zuid-Afrikaanse voetbal”

Stanley Matthews, chief executive van SuperSport United, gelooft dat Shandre Campbell de nieuwe referentie van het Zuid-Afrikaanse voetbal kan worden in de komende tien jaar.

“We zijn ervan overtuigd dat Shandre zal schitteren en een van Zuid-Afrika’s grootste sterren zal worden in het komende decennium. We hopen dat hij een katalysator zal worden voor jonge spelers die van onze club naar de grootste competities zullen gaan,” aldus Matthews.

Elrio Van Heerden, voormalig speler van Club Brugge, ziet een match met Campbell en spreekt lovend over de club. “De club is enorm gegroeid, zelfs toen ik er nog speelde. Elk jaar spelen ze Europees voetbal en die exposure is zo belangrijk voor jonge spelers,” zei Van Heerden.

“Er zijn veel quality spelers die nu uit België komen. Elke speler in de competitie daar heeft de ambitie om ooit in Engeland of La Liga te spelen. België is een goede springplank en een uitstekende omgeving om in te spelen.”

Campbell wordt een schot in de roos bij Club Brugge

Meest recent

Lukaku voorgesteld in Turkije: straffe taal én ambities

Romelu Lukaku laat Napoli achter zich voor Fenerbahçe. De toptransfer van de Rode Duivel werd ...

9
9
STVV wint transferstrijd: toptransfer is officieel

Sint-Truiden VV was vorig seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en dit seizoen ...

24
24
Europees succes heeft gevolgen voor JPL-kalender

KAA Gent en RSC Anderlecht wisten zich te kwalificeren voor de volgende ronde van de Conference en ...

145
145
‘Wending Rodri: monstersom City direct naar vervanger'

Waar ligt de toekomst van Rodri? De beste speler van het afgelopen WK staat onder contract bij ...

55
55
Vreemde formule Challenger Pro League compleet afgemaakt

Het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League staat voor de deur. Terwijl de Jupiler Pro League aan ...

141
141
'Arne Engels heeft straffe transfer helemaal beet'

De Schotse titelstrijd was de voorbije jaren ook een duel tussen twee Rode Duivels, want met Nicolas ...

51
51
'Rigaux ligt nu al onder vuur bij Feyenoord'

Deze zomer zette Dévy Rigaux een opmerkelijke stap. De Director of Football trok de deur van ...

221
221
Meijer doet boekje open over vertrek bij Club Brugge

Sampdoria vertolkte deze week een zeer opvallende rol op de Belgische transfermarkt. De Italiaanse ...

382
382
Straf verhaal bij AA Gent: "Jongensdroom die uitkomt"

Het Europese avontuur van AA Gent krijgt dit seizoen nog een vervolg. Het plaatste zich ...

50
50
Wéér uitstel: proces Anderlecht herbegint met nieuwe rechter

In 2017 kreeg Marc Coucke Anderlecht in handen na een bewogen overnameproces. Nadien vielen er ...

124
124
Scorende Lukebakio schenkt klare wijn over toekomst

Donderdagavond waren Anderlecht en AA Gent lang niet de enige Belgen die in actie kwamen op het ...

84
84
AA Gent kondigt miljoenenvertrekker aan

AA Gent heeft zich donderdagavond geplaatst voor de play-offs van de Conference League, want het ...

106
106
Vitor Bruno gaat stevig in de clinch met coach van PAOK

Anderlecht kreeg in de derde voorronde van de Europa League met PAOK een zeer pittige tegenstander ...

803
803
‘Lukaku krijgt meteen eerste mokerslag bij Fenerbahçe’

Romelu Lukaku lijkt bij Fenerbahçe zijn ideale uitweg te hebben gevonden. Een ...

237
237
'Here we go: Union heeft nieuwe recordtransfer beet'

Union moest deze week een kruis maken over de vetpotten van de Champions League, want het sneuvelde ...

126
126
'KV Kortrijk duwt door en legt tweede bod neer'

KV Kortrijk is er bij zijn terugkeer in de Jupiler Pro League niet in geslaagd om te stunten, want ...

127
127
De Mil ziet progressie bij Gent: "Beter en beter"

AA Gent is erin geslaagd ook zijn tweede horde in de voorrondes van de Conference League met succes ...

138
138
Bertaccini in tranen na match: Vitor Bruno geeft uitleg

Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de play-offs van de Europa League nadat het ook ...

1315
1315
Nieuwe chouchou bij Anderlecht: kranten zwieren met lof

RSC Anderlecht blijft zijn goede seizoensstart bevestigen. Donderdagavond werd de laatste voorronde ...

791
791
Anderlecht, Gent en STVV: Europese tegenstanders gekend

Club Brugge treedt aan in de Champions League, Union SG is zeker van de Europa League. Er zijn ...

826
826
UEL/UECL: Rangers sneuvelt, Nederlanders blameren zich

De tickets voor de laatste Europese voorrondes zijn verdeeld. In de Europa League leidde dat tot de ...

389
389
Ondanks eerste tegengoal: AA Gent kan League Phase ruiken

AA Gent staat op één horde van de League Phase van de Conference League. De Buffalo's ...

185
185
Europees najaar binnen: Anderlecht voorbij negenkoppig PAOK

RSC Anderlecht is zeker van Europees voetbal tot minstens eind dit kalenderjaar. De Brusselaars ...

332
332
Héérlijke aankondiging: Dries Mertens stapt in Belgische club

Dries Mertens maakte van zijn pensioen als profvoetballer de voorbije maanden gretig gebruik om te ...

184
184
'Club niet gerust: landskampioen klopt aan voor Tresoldi'

Nicolo Tresoldi kan terugblikken op een sterk eerste seizoen bij Club Brugge. De Belgische kampioen ...

663
663

Meer sportnieuws