Club Brugge scoort: succestransfer om van te smullen

door
Club Brugge scoort: succestransfer om van te smullen

Club Brugge heeft Shandre Campbell, de 18-jarige sensatie van SuperSport United, weten vast te leggen. Na een indrukwekkend debuut in Zuid-Afrika, toonden ook clubs als Excelsior Rotterdam, Feyenoord en Al Hilal Benghazi interesse, evenals topclubs uit Zuid-Afrika.

Roscoe Krieling, hoofd jeugdopleiding van SuperSport, gelooft sterk in Campbell's kansen om te slagen in Europa. “Ik ben ervan overtuigd dat hij een groot succes wordt en zich kan aanpassen aan de cultuur.”

Campbell is een technisch begaafde aanvaller met een sterke werkethiek en een directe speelstijl. Vorig seizoen werd hij uitgeroepen tot Jonge Speler van het Jaar in Zuid-Afrika en staat nu op de radar van bondscoach Hugo Broos.

Stanley Matthews, chief executive van SuperSport United, voorspelt dat Campbell de nieuwe referentie van het Zuid-Afrikaanse voetbal kan worden.

Zuid-Afrikaanse tienersensatie voor Club NXT

Club Brugge heeft de felbegeerde handtekening van Shandre Campbell binnengehaald, de 18-jarige Zuid-Afrikaanse sensatie van SuperSport United. Campbell maakte vorig seizoen een indrukwekkend debuut op het hoogste niveau in Zuid-Afrika en ontpopte zich snel tot een onmisbare speler voor zijn team.

Naast Club Brugge toonden ook Excelsior Rotterdam, Feyenoord en het Libische Al Hilal Benghazi interesse in de getalenteerde aanvaller. Binnen Zuid-Afrika volgden topclubs als Orlando Pirates en Mamelodi Sundowns zijn verrichtingen eveneens nauwlettend.

Uiteindelijk trok Club Brugge aan het langste eind en legde Campbell vast met een driejarig contract. Hij zal zijn carrière voortzetten bij Club NXT, het opleidingsteam van Brugge.

“De komst van Shandre weerspiegelt onze ambitie om jong talent te rekruteren en te ontwikkelen met ons persoonlijke traject en coaching,” aldus Club NXT.

Campbell staat op de radar van Hugo Broos

Shandre Campbell is een technisch begaafde aanvaller met een werkethiek die elke coach waardeert. Het is dan ook geen verrassing dat de 18-jarige steevast als eerste op het wedstrijdblad van coach Gavin Hunt stond.

Campbell speelt met een directe stijl en haalt het beste in zijn teamgenoten naar boven, wat blijkt uit zijn zes assists en vijf doelpunten in alle competities vorig seizoen.

Vorig seizoen werd Campbell uitgeroepen tot Jonge Speler van het Jaar in Zuid-Afrika, en hij staat inmiddels op de radar van bondscoach Hugo Broos.

Hoewel hij voornamelijk als linkeraanvaller speelt, kan de veelbelovende speler van de Premier Division ook op rechts of als tweede spits uit de voeten. 

“Campbell wordt een succes in België”

Shandre Campbell is de eerste speler die rechtstreeks wordt getransfereerd van SuperSport United naar een Europese club. Roscoe Krieling, hoofd jeugdopleiding van SuperSport, gelooft sterk in Campbell's kansen om te slagen in Europa.

 “Ik ben ervan overtuigd dat hij een groot succes wordt en zich kan aanpassen aan de cultuur. Hij heeft een geweldige mentaliteit”, zei Krieling aan SABC Sport. “De Belgische competitie is een van de beste voor jonge spelers om zich te ontwikkelen. Kijk maar eens hoeveel spelers uit België naar de Premier League zijn gegaan.”

Krieling verwacht dat Campbell zich kan onderscheiden bij Club Brugge en later een stap zal maken naar een grotere competitie zoals Spanje, Duitsland of zelfs Engeland.

“Ik geloof dat Shandre een uitstekende toekomst voor zich heeft”, voegde hij eraan toe.

“Campbell wordt de referentie van het Zuid-Afrikaanse voetbal”

Stanley Matthews, chief executive van SuperSport United, gelooft dat Shandre Campbell de nieuwe referentie van het Zuid-Afrikaanse voetbal kan worden in de komende tien jaar.

“We zijn ervan overtuigd dat Shandre zal schitteren en een van Zuid-Afrika’s grootste sterren zal worden in het komende decennium. We hopen dat hij een katalysator zal worden voor jonge spelers die van onze club naar de grootste competities zullen gaan,” aldus Matthews.

Elrio Van Heerden, voormalig speler van Club Brugge, ziet een match met Campbell en spreekt lovend over de club. “De club is enorm gegroeid, zelfs toen ik er nog speelde. Elk jaar spelen ze Europees voetbal en die exposure is zo belangrijk voor jonge spelers,” zei Van Heerden.

“Er zijn veel quality spelers die nu uit België komen. Elke speler in de competitie daar heeft de ambitie om ooit in Engeland of La Liga te spelen. België is een goede springplank en een uitstekende omgeving om in te spelen.”

POLL: Campbell wordt een schot in de roos bij Club Brugge

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Transferdomper Anderlecht, Karetsas beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

35
35
”Snap nog altijd niet waarom” - Odoi’s dieptepunt tegen Anderlecht

Denis Odoi is inmiddels al 37 jaar, maar de polyvalente middenvelder blijft gaan. Bij Royal Antwerp ...

45
45
Milicevic vuurt stevige waarschuwing af aan Club Brugge

KAA Gent neemt het donderdag op tegen Club Brugge. De Buffalo’s zitten momenteel in de hoek ...

116
116
OH Leuven moet vertrek van belangrijke pion vrezen

OH Leuven beleefde opnieuw een vrij grijs seizoen, waarin het nooit uit de buik van het klassement ...

24
24
'Ramazani ziet Premier League-droom uiteenspatten'

Wout Faes degradeert met Leicester City opnieuw uit de Premier League, maar dat betekent niet ...

41
41
Winteraanwinst Anderlecht zoekt zijn weg in RSCA 2.0

Besnik Hasi verloor veel tijd door de eerste drie matchen van de Play-Offs met een 3-5-2 of 3-4-2 ...

184
184
Zulte Waregem onthult transferplannen voor terugkeer in 1A

Na twee seizoenen afwezigheid keert Zulte Waregem straks terug op het hoogste niveau. De ...

235
235
'Anderlecht hakt knoop over Vertonghen definitief door'

Voor Anderlecht breekt een zeer belangrijke vierdaagse aan. Daarbij is het vizier vooral gericht op ...

151
151
'Antwerp krijgt geweldig nieuws over tribune 2 Bosuil'

Antwerp zette de voorbije jaren grote stappen in haar ontwikkeling als club. Daar hoorde ook een ...

287
287
'AA Gent troeft Anderlecht en Ajax af voor transfer'

AA Gent beleeft ontgoochelende play-offs met slechts een drie op achttien, waarbij het onlangs twee ...

148
148
AA Gent zwaar verzwakt naar Club: Milicevic moet puzzelen

In de immer beladen Slag om Vlaanderen moet AA Gent opstaan na een reeks nederlagen. Gemakkelijker ...

148
148
'Anderlecht in shock: pittig prijskaartje toptarget bekend'

RSC Anderlecht kan zich in de komende dagen verzekeren van een Europees ticket. Ook op financieel ...

179
179
'Mignolet versus Jackers: Hayen hakt knoop nu al door'

Mits een zege in eigen huis tegen AA Gent kan Club Brugge straks opnieuw haasje-over doen met Union. ...

324
324
'Antwerp all-in: Ulderink neemt risico tegen Anderlecht'

Na de fraaie vier op zes tegen KRC Genk barst Antwerp plots weer van het vertrouwen. Een lijn die ...

187
187
Club Brugge betaalt nu de prijs voor één grote fout

Club Brugge kampt met een ernstig spitsenprobleem. In de cruciale wedstrijden tegen Union SG werd ...

301
301
'Woekerwinst voor AA Gent: steunpilaar richting exit'

AA Gent sleept zich naar het einde van het seizoen, al hopen Danijel Milicevic zijn troepen op het ...

136
136
'Kassa kassa in Genk: toptransfer in stroomversnelling'

Na nagenoeg een heel seizoen op kop te hebben gestaan is KRC Genk plots op achtervolgen aangewezen ...

493
493
'Hasi experimenteert: verrassende vervanger Simic bekend'

Als generale repetitie voor de cruciale bekerfinale tegen Club Brugge hoopt RSC Anderlecht eerst nog ...

262
262
'Hayen verbaast vriend en vijand met opstelling Club Brugge'

Club Brugge hoopt de een op zes tegen Union straks door te spoelen met een klinkende zege in eigen ...

831
831
Genk rekent op één man: "Hij blijft voor 200% zeker"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

264
264

Meer sportnieuws