Club Brugge scoort: succestransfer om van te smullen

1196
Club Brugge scoort: succestransfer om van te smullen

Club Brugge heeft Shandre Campbell, de 18-jarige sensatie van SuperSport United, weten vast te leggen. Na een indrukwekkend debuut in Zuid-Afrika, toonden ook clubs als Excelsior Rotterdam, Feyenoord en Al Hilal Benghazi interesse, evenals topclubs uit Zuid-Afrika.

Roscoe Krieling, hoofd jeugdopleiding van SuperSport, gelooft sterk in Campbell's kansen om te slagen in Europa. “Ik ben ervan overtuigd dat hij een groot succes wordt en zich kan aanpassen aan de cultuur.”

Campbell is een technisch begaafde aanvaller met een sterke werkethiek en een directe speelstijl. Vorig seizoen werd hij uitgeroepen tot Jonge Speler van het Jaar in Zuid-Afrika en staat nu op de radar van bondscoach Hugo Broos.

Stanley Matthews, chief executive van SuperSport United, voorspelt dat Campbell de nieuwe referentie van het Zuid-Afrikaanse voetbal kan worden.

LEES OOK: Tresoldi doet opvallende bekentenis na moeilijke match

Zuid-Afrikaanse tienersensatie voor Club NXT

Club Brugge heeft de felbegeerde handtekening van Shandre Campbell binnengehaald, de 18-jarige Zuid-Afrikaanse sensatie van SuperSport United. Campbell maakte vorig seizoen een indrukwekkend debuut op het hoogste niveau in Zuid-Afrika en ontpopte zich snel tot een onmisbare speler voor zijn team.

Naast Club Brugge toonden ook Excelsior Rotterdam, Feyenoord en het Libische Al Hilal Benghazi interesse in de getalenteerde aanvaller. Binnen Zuid-Afrika volgden topclubs als Orlando Pirates en Mamelodi Sundowns zijn verrichtingen eveneens nauwlettend.

Uiteindelijk trok Club Brugge aan het langste eind en legde Campbell vast met een driejarig contract. Hij zal zijn carrière voortzetten bij Club NXT, het opleidingsteam van Brugge.

“De komst van Shandre weerspiegelt onze ambitie om jong talent te rekruteren en te ontwikkelen met ons persoonlijke traject en coaching,” aldus Club NXT.

Campbell staat op de radar van Hugo Broos

Shandre Campbell is een technisch begaafde aanvaller met een werkethiek die elke coach waardeert. Het is dan ook geen verrassing dat de 18-jarige steevast als eerste op het wedstrijdblad van coach Gavin Hunt stond.

Campbell speelt met een directe stijl en haalt het beste in zijn teamgenoten naar boven, wat blijkt uit zijn zes assists en vijf doelpunten in alle competities vorig seizoen.

Vorig seizoen werd Campbell uitgeroepen tot Jonge Speler van het Jaar in Zuid-Afrika, en hij staat inmiddels op de radar van bondscoach Hugo Broos.

Hoewel hij voornamelijk als linkeraanvaller speelt, kan de veelbelovende speler van de Premier Division ook op rechts of als tweede spits uit de voeten. 

“Campbell wordt een succes in België”

Shandre Campbell is de eerste speler die rechtstreeks wordt getransfereerd van SuperSport United naar een Europese club. Roscoe Krieling, hoofd jeugdopleiding van SuperSport, gelooft sterk in Campbell's kansen om te slagen in Europa.

 “Ik ben ervan overtuigd dat hij een groot succes wordt en zich kan aanpassen aan de cultuur. Hij heeft een geweldige mentaliteit”, zei Krieling aan SABC Sport. “De Belgische competitie is een van de beste voor jonge spelers om zich te ontwikkelen. Kijk maar eens hoeveel spelers uit België naar de Premier League zijn gegaan.”

Krieling verwacht dat Campbell zich kan onderscheiden bij Club Brugge en later een stap zal maken naar een grotere competitie zoals Spanje, Duitsland of zelfs Engeland.

“Ik geloof dat Shandre een uitstekende toekomst voor zich heeft”, voegde hij eraan toe.

“Campbell wordt de referentie van het Zuid-Afrikaanse voetbal”

Stanley Matthews, chief executive van SuperSport United, gelooft dat Shandre Campbell de nieuwe referentie van het Zuid-Afrikaanse voetbal kan worden in de komende tien jaar.

“We zijn ervan overtuigd dat Shandre zal schitteren en een van Zuid-Afrika’s grootste sterren zal worden in het komende decennium. We hopen dat hij een katalysator zal worden voor jonge spelers die van onze club naar de grootste competities zullen gaan,” aldus Matthews.

Elrio Van Heerden, voormalig speler van Club Brugge, ziet een match met Campbell en spreekt lovend over de club. “De club is enorm gegroeid, zelfs toen ik er nog speelde. Elk jaar spelen ze Europees voetbal en die exposure is zo belangrijk voor jonge spelers,” zei Van Heerden.

“Er zijn veel quality spelers die nu uit België komen. Elke speler in de competitie daar heeft de ambitie om ooit in Engeland of La Liga te spelen. België is een goede springplank en een uitstekende omgeving om in te spelen.”

Campbell wordt een schot in de roos bij Club Brugge

Meest recent

Van der Brempt rondt transfer binnen Serie A af

De carrière van Ignace Van der Brempt kende al een zeer opvallend verloop. De rechtsachter ...

8
8
'Deze som vangt Anderlecht nog voor Hatenboer'

Bij Anderlecht beweegt er ook nog behoorlijk wat in het slot van de mercato. Paars-Witt hoopt onder ...

77
77
Tresoldi doet opvallende bekentenis na moeilijke match

Nicolo Tresoldi was de laatste weken misschien wel dé blikvanger bij Club Brugge. De Duitse ...

124
124
'KVM wil bij PSV shoppen, STVV haalt nog verdediger'

Volgende donderdag sluit de transfermarkt voor Belgische clubs zijn deuren en dus zijn alle clubs ...

24
24
'Anderlecht rondt knaltransfer af, exit Hatenboer'

De pijnlijke 3-0 op het veld van Union maakte duidelijk dat Anderlecht ondanks de kwalificatie voor ...

298
298
Vitor Bruno wijst verantwoordelijke aan na pandoering

Anderlecht deed deze week een uitstekende zaak door zich te kwalificeren voor de league phase van de ...

176
176
Genk heeft middenvelder beet, volgende aanwinst op komst

Bij KRC Genk wordt het nog een zeer bewogen slot van de zomermercato. Zowel aan inkomende als ...

132
132
Lierse sleept met tien nog punt uit de brand in Seraing

In de Challenger Pro League stond zondagavond ook nog de slotmatch van de derde speeldag op het ...

25
25
Westerlo veegt eindelijk nul weg met punt tegen Essevee

Na een pijnlijke nul op negen is Westerlo er zondagavond eindelijk in geslaagd om zijn eerste punt ...

36
36
'Steuckers verlaat Genk: oplossing in zicht'

Jarne Steuckers (24) staat voor een belangrijke keuze in zijn carrière. De flankaanvaller van ...

689
689
Union SG geeft Anderlecht wéér pak voor de broek

Om 18u30 stond in het Dudenpark de Brusselse derby tussen Union SG en Anderlecht op het programma. ...

193
193
‘Vermant krijgt vernietigend verdict van Club Brugge’

Club Brugge hield Romeo Vermant deze zomer koste wat kost aan boord. Alleen dreigt die beslissing ...

372
372
Rik Verheye doet huiveringwekkend relaas: "Kon niets meer"

Rik Verheye heeft de voorbije jaren een stevige metamorfose doorgemaakt, maar de acteur en ...

33
33
Vanaken verklaart waar het misliep bij Club Brugge

Een matig Club Brugge, net als vorige week tegen Cercle Brugge, ging deze keer onderuit tegen AA ...

340
340
Manchester United dankt beresterke Fernandes in vlotte zege

In de Premier League had Manchester United wel wat recht te zetten na het debacle tegen Hull City. ...

39
39
Anderlecht wéér achter tegen Union: fans viseren duo

Union SG en RSC Anderlecht zijn momenteel bezig aan de Brusselse derby. De eerste 45 minuten liggen ...

351
351
Clean-sheet Courtois in ruime zege; Ajax haalt stevig uit

Real Madrid is uitstekend begonnen aan het tweede José Mourinho-tijdperk. De Koniklijke legde ...

44
44
'Transferbom in Genk: Liverpool klopt aan voor steunpilaar'

KRC Genk staat op punt om afscheid te nemen van Zakaria El Ouahdi. Maar vlak voor de ...

335
335
Leko maakt eigen speler met grond gelijk: "Ben zéér boos"

Na vier speeldagen is de eerste competitienederlaag van Club Brugge een feit. Ondanks een overwicht ...

297
297
Yves Vanderhaeghe bezorgt Bouchez en co mooie start in CPL

In de Challenger Pro League lijkt alles dit seizoen enorm dicht bij mekaar te liggen. Voor deze ...

47
47
Energieke Kanaries zadelen Antwerp op met ferme kater

STVV had een zware Europese wedstrijd achter de rug, maar bleek toch enorm energiek op de Bosuil. De ...

91
91
Hubert wisselt vijf keer; groot slachtoffer bij Anderlecht

Zondagavond staat de eerste Brusselse derby van het Jupiler Pro League-seizoen op het programma. Kan ...

168
168
Club Brugge benadeeld? Analisten fileren rode kaart Forbs

Club Brugge heeft zijn eerste nederlaag in de Jupiler Pro League beet. De regerende kampioen ging ...

1317
1317
Scorende Lavia helpt Alonso aan droomstart, PSV haalt sloophamer uit

Chelsea FC is sterk aan het seizoen begonnen onder Xabi Alonso. De Blues legden zondagnamiddag ook ...

52
52
Leko keihard: Club-spelers krijgen draai om de oren

Waar een week geleden nog werd gevreesd voor een eentonige titelstrijd, heeft de grote favoriet nu ...

407
407

Meer sportnieuws