Club Brugge scoort: succestransfer om van te smullen

1196
Club Brugge scoort: succestransfer om van te smullen

Club Brugge heeft Shandre Campbell, de 18-jarige sensatie van SuperSport United, weten vast te leggen. Na een indrukwekkend debuut in Zuid-Afrika, toonden ook clubs als Excelsior Rotterdam, Feyenoord en Al Hilal Benghazi interesse, evenals topclubs uit Zuid-Afrika.

Roscoe Krieling, hoofd jeugdopleiding van SuperSport, gelooft sterk in Campbell's kansen om te slagen in Europa. “Ik ben ervan overtuigd dat hij een groot succes wordt en zich kan aanpassen aan de cultuur.”

Campbell is een technisch begaafde aanvaller met een sterke werkethiek en een directe speelstijl. Vorig seizoen werd hij uitgeroepen tot Jonge Speler van het Jaar in Zuid-Afrika en staat nu op de radar van bondscoach Hugo Broos.

Stanley Matthews, chief executive van SuperSport United, voorspelt dat Campbell de nieuwe referentie van het Zuid-Afrikaanse voetbal kan worden.

LEES OOK: 'Club Brugge kan cashen: jacht op Tresoldi barst los'

Zuid-Afrikaanse tienersensatie voor Club NXT

Club Brugge heeft de felbegeerde handtekening van Shandre Campbell binnengehaald, de 18-jarige Zuid-Afrikaanse sensatie van SuperSport United. Campbell maakte vorig seizoen een indrukwekkend debuut op het hoogste niveau in Zuid-Afrika en ontpopte zich snel tot een onmisbare speler voor zijn team.

Naast Club Brugge toonden ook Excelsior Rotterdam, Feyenoord en het Libische Al Hilal Benghazi interesse in de getalenteerde aanvaller. Binnen Zuid-Afrika volgden topclubs als Orlando Pirates en Mamelodi Sundowns zijn verrichtingen eveneens nauwlettend.

Uiteindelijk trok Club Brugge aan het langste eind en legde Campbell vast met een driejarig contract. Hij zal zijn carrière voortzetten bij Club NXT, het opleidingsteam van Brugge.

“De komst van Shandre weerspiegelt onze ambitie om jong talent te rekruteren en te ontwikkelen met ons persoonlijke traject en coaching,” aldus Club NXT.

Campbell staat op de radar van Hugo Broos

Shandre Campbell is een technisch begaafde aanvaller met een werkethiek die elke coach waardeert. Het is dan ook geen verrassing dat de 18-jarige steevast als eerste op het wedstrijdblad van coach Gavin Hunt stond.

Campbell speelt met een directe stijl en haalt het beste in zijn teamgenoten naar boven, wat blijkt uit zijn zes assists en vijf doelpunten in alle competities vorig seizoen.

Vorig seizoen werd Campbell uitgeroepen tot Jonge Speler van het Jaar in Zuid-Afrika, en hij staat inmiddels op de radar van bondscoach Hugo Broos.

Hoewel hij voornamelijk als linkeraanvaller speelt, kan de veelbelovende speler van de Premier Division ook op rechts of als tweede spits uit de voeten. 

“Campbell wordt een succes in België”

Shandre Campbell is de eerste speler die rechtstreeks wordt getransfereerd van SuperSport United naar een Europese club. Roscoe Krieling, hoofd jeugdopleiding van SuperSport, gelooft sterk in Campbell's kansen om te slagen in Europa.

 “Ik ben ervan overtuigd dat hij een groot succes wordt en zich kan aanpassen aan de cultuur. Hij heeft een geweldige mentaliteit”, zei Krieling aan SABC Sport. “De Belgische competitie is een van de beste voor jonge spelers om zich te ontwikkelen. Kijk maar eens hoeveel spelers uit België naar de Premier League zijn gegaan.”

Krieling verwacht dat Campbell zich kan onderscheiden bij Club Brugge en later een stap zal maken naar een grotere competitie zoals Spanje, Duitsland of zelfs Engeland.

“Ik geloof dat Shandre een uitstekende toekomst voor zich heeft”, voegde hij eraan toe.

“Campbell wordt de referentie van het Zuid-Afrikaanse voetbal”

Stanley Matthews, chief executive van SuperSport United, gelooft dat Shandre Campbell de nieuwe referentie van het Zuid-Afrikaanse voetbal kan worden in de komende tien jaar.

“We zijn ervan overtuigd dat Shandre zal schitteren en een van Zuid-Afrika’s grootste sterren zal worden in het komende decennium. We hopen dat hij een katalysator zal worden voor jonge spelers die van onze club naar de grootste competities zullen gaan,” aldus Matthews.

Elrio Van Heerden, voormalig speler van Club Brugge, ziet een match met Campbell en spreekt lovend over de club. “De club is enorm gegroeid, zelfs toen ik er nog speelde. Elk jaar spelen ze Europees voetbal en die exposure is zo belangrijk voor jonge spelers,” zei Van Heerden.

“Er zijn veel quality spelers die nu uit België komen. Elke speler in de competitie daar heeft de ambitie om ooit in Engeland of La Liga te spelen. België is een goede springplank en een uitstekende omgeving om in te spelen.”

Campbell wordt een schot in de roos bij Club Brugge

Meest recent

Transferitis in Kazachstan: opstelling Anderlecht bekend

RSC Anderlecht moet tegen Kairat Almaty straks de voorlaatste stap zien te zetten richting de League ...

100
100
'Club Brugge kan cashen: jacht op Tresoldi barst los'

Joel Ordonez zoekt allicht wel nog andere oorden op, maar voorts wenst Club Brugge deze zomer geen ...

280
280
Bruno blijft roteren: vier wijzigingen bij Anderlecht

RSC Anderlecht kreeg weinig tijd om te bekomen van de nederlaag in Beveren, want twee dagen later ...

280
280
STVV droomt al: "Dat zouden mooie tegenstanders zijn"

Voor STVV begint het Europese avontuur donderdagavond. Om 20u krijgen ze op Stayen het bezoek van ...

62
62
'Fofana krijgt transferdomper te slikken'

Toen Olympique Lyon dinsdagavond in de heenwedstrijd van de play-offs van de Champions League een ...

38
38
La Louviére laat grote naam die flopte vertrekken

Bij La Louvière is het al een zeer drukke zomermercato geweest. Het begon opnieuw met een ...

26
26
'Club legt fors prijskaartje vast voor Forbs'

Bij Club Brugge beleven ze een zeer bewogen transferzomer. Met Mignolet, Stankovic, Onyedika en ...

299
299
Duchâtelet spreekt vrijuit: Stevige investering verrast

Roland Duchâtelet is nooit een man geweest die onopgemerkt door de voetbalwereld kon bewegen. ...

82
82
'KV Mechelen richt ook pijlen op Tunesisch international'

KV Mechelen sleepte vorig weekend tegen Standard wel met een knappe comeback zijn eerste punt van ...

103
103
Barça nu al gek van Bisiwu: jonge Belg laat zich weer zien

Jesse Bisiwu beleeft dezer dagen een heuse droom. Bij Club Brugge had hij zijn kans in de hoofdmacht ...

169
169
'Na vertrek David: transferplannen Union bekend'

Het zijn alweer drukke tijden voor Union. Dat kwam deze week nog met verrassend nieuws, want uit het ...

241
241
'Straffe wending Tresoldi: Flick drukt stempel op dossier'

Het is een opvallende vaststelling dat deze zomer de absolute topclubs alsmaar vaker komen ...

543
543
TRANSFERUURTJE: 'Club vreest voor Tresoldi, Stroeykens weg bij RSCA'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

250
250
Hoe Pocognoli door AI bondscoach van Schotland werd

Sebastien Pocognoli begint aan een nieuwe uitdaging als bondscoach van Schotland. Een opvallende ...

115
115
Kiki Vanrafelghem zet internet in brand: "Voelt als 10 jaar"

Kiki Vanrafelghem werd, enigszins onverwacht, enkele jaren geleden al een echte mediaster. De ...

159
159
‘KV Mechelen vol voor miljoenentransfer na blessure Hjelde’

KV Mechelen zag nieuwkomer Leo Hjelde meteen uitvallen met een zware blessure en Malinwa gaat daarom ...

189
189
Witsel onthult plannetje: "Daar wil ik graag stoppen"

Op zijn 37ste heeft Axel Witsel nog steeds geen genoeg van het voetbal. De Rode Duivel breit nog een ...

140
140
Straffe details van pittige Anderlecht-trip bekend

Donderdagavond zijn drie Belgische clubs in Europa aan zet. De debatten worden om 19u geopend door ...

290
290
Van Veldhoven legt transferplannen Lommel op tafel

Voor Lommel is de terugkeer in de Jupiler Pro League best woelig verlopen. Het begon zijn seizoen ...

125
125
Stadiondossier Club zorgt voor storm: "Rotzak en leugenaar!"

Het stadiondossier van Club Brugge krijgt opnieuw een opvallende wending. Zes buurtbewoners geven de ...

1432
1432
'Fenerbahçe wil na Lukaku meteen tweede Duivel'

De Turkse topclubs halen deze zomer stevig uit op de mercato en richten daarbij ook hun pijlen op ...

173
173
Recordaankoop Gent ontploft eindelijk: De Mil ziet één manco

AA Gent staat om 20u30 voor een levensbelangrijke opdracht, want tegen Hibernian wordt het alles of ...

308
308
'Eindelijk transfer Stassin: verrassende club meldt zich'

Lucas Stassin begon de voorbije weken aan een nieuw seizoen in de Ligue 2, nadat Saint-Etienne vorig ...

134
134
Anderlecht stelde één grote eis aan Sibierski

RSC Anderlecht roerde zich al stevig deze zomermercato. De Brusselaars zijn nog niet klaar met hun ...

536
536
Nieuwe smaakmaker staat op bij STVV

STVV staat voor een tweeluik met Omonia Nicosia in de laatste voorronde van de Europa League. De ...

76
76

Meer sportnieuws