Engwanda looft onverwachte speler: "Hij is erg sterk"

door
Engwanda looft onverwachte speler:

RSC Anderlecht is op stage in Portugal en daar krijgen zoals altijd in een stage veel jonge talenten een kans om zich te tonen. Deze keer is het de beurt aan Nathan De Cat, Devin De Corte en Nunzio Engwanda. Zij spraken via het clubkanaal Mauve TV.

Engwanda is de speler die het dichtst bij de eerste ploeg staat. Hij maakte tot op heden al indruk in de oefenmatchen. Hij maakt zelfs kans om te starten tegen STVV. Hij sprak over de stage en het komende seizoen.

LEES OOK: Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: deze spelers op de wip

Ashimeru

"De speler die het meest indruk op mij maakte, is Ashimeru. Ik wist vroeger niet echt hoe hij speelde. Nu zie ik op training hoe technisch hij is, hoe in omgang is. Hij is erg sterk”, verraste hij toch wel. Ashimeru speelt al 3,5 jaar voor Anderlecht en maakte voorlopig nog geen indruk. Veel spelers zijn lovend, maar tot op heden toonde hij dat vooramµl op training.

Engwanda hoopt te debuteren dit seizoen. “Ik hoop vooral een basispion te zijn bij de Futures en waarom niet bij de eerste ploeg in actie komen? Daar ga ik alles aan doen."

Rits en debuut maken

De Cat is de jongste met zijn 15 jaar, maar hij deed het al goed bij de Futures. “Ik kijk vooral naar Mats Rits, omdat hij op mijn positie speelt. Hij heeft een beetje hetzelfde profiel als mij en hij leert mij ook veel dingen bij. Hij geeft na matchen of trainingen aan wat eventueel beter kan bij mij. Hij zegt ook positieve zaken en dat is wel leuk."

De Corte toonde zich al in de oefenmatchen. “Volgend seizoen wil ik vooral een basisspeler worden bij de Futures. Ik hoop ook zo vaak mogelijk betrokken te worden bij de eerste ploeg en uiteraard op termijn mijn debuut te maken bij de A-ploeg."

Het slotwoord is voor De Cat: “Ik wil mijn debuut maken in het Lotto Park en zoveel mogelijk spelen bij de Futures.”

Gaat Engwanda meteen in de basis starten tegen STVV?

Meest recent

Irritatie bij Red Flames: "Verrast dat je die vraag stelt"

De Red Flames hopen in eigen huis tegen Schotland een zeer goede zaak te doen. Een zege zou heel ...

15
15
Hayen reageert op kritiek: "Daarom deed ik die uitspraak"

KRC Genk staat stevig onder druk dit weekend. Verliezen tegen KVC Westerlo is absoluut uit den boze. ...

38
38
Arteta vol lof: "Beste manager ooit in Premier League"

In de Premier League maken ze zich klaar voor dé match van het seizoen. In een al bij al ...

42
42
Hubert krijgt pikante vraag: "Wie ik van Club Brugge wil?"

Union SG gaat zondag voluit voor de zege tegen Club Brugge. In het eigen Dudenpark kunnen ze een ...

110
110
'Coach Lierse SK bood zich aan bij drie JPL-clubs'

Lierse SK is een club die relatief weinig aandacht krijgt in de Belgische media. Toch leveren ze ...

111
111
De Mil voert druk op: "Verwacht beter van hem"

AA Gent boekte een 1 op 6 tegen rechtstreekse concurrenten KV Mechelen en RSC Anderlecht. ...

61
61
CPL ontploft: Stijnen triomfeert, dubbel drama onderin

De slotspeeldag in de Challenger Pro League beloofde heel wat drama en dat is er ook gekomen. ...

291
291
Hoeneß komt met héél straf verhaal over Kompany

Bij Bayern München is Uli Hoeneß nog steeds een zeer invloedrijk figuur. Vincent Kompany ...

138
138
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: deze spelers op de wip

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat nieuwe spelers halen. Paars-Wit moet de kern vooral ...

265
265
Duwt Antwerp in de zomer wél door voor JPL-smaakmaker?

Royal Antwerp FC gaat in de zomer toch het nodige geld moeten vinden om de ploeg heel stevig te ...

213
213
Van Holsbeeck spreekt! Dit zegt hij over Anderlecht

Herman Van Holsbeeck werd vele jaren geleden ontslagen door Marc Coucke. Nadien werd hij een van de ...

262
262
Olise-transferbom: Kompany vangt eerste grote klap

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn ...

172
172
Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Benito Raman was te gast in de podcast Café Constant. De huidige aanvaller van KV Mechelen ...

57
57
'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Bij Racing Genk lopen heel wat spelers in de kijker. Het ene transfergerucht is al correcter dan het ...

198
198
Kompany is 'hot': "Tuurlijk staat hij het op verlanglijstje"

Vincent Kompany is plots heel ‘hot’. In heel Europa wordt er geschreven over de coach ...

133
133
'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

174
174
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

156
156
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

64
64
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

250
250
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

293
293
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

56
56
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

400
400
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

233
233
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

316
316
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

185
185

Meer sportnieuws