Engwanda looft onverwachte speler: "Hij is erg sterk"

door
Engwanda looft onverwachte speler:

RSC Anderlecht is op stage in Portugal en daar krijgen zoals altijd in een stage veel jonge talenten een kans om zich te tonen. Deze keer is het de beurt aan Nathan De Cat, Devin De Corte en Nunzio Engwanda. Zij spraken via het clubkanaal Mauve TV.

Engwanda is de speler die het dichtst bij de eerste ploeg staat. Hij maakte tot op heden al indruk in de oefenmatchen. Hij maakt zelfs kans om te starten tegen STVV. Hij sprak over de stage en het komende seizoen.

LEES OOK: Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

Ashimeru

"De speler die het meest indruk op mij maakte, is Ashimeru. Ik wist vroeger niet echt hoe hij speelde. Nu zie ik op training hoe technisch hij is, hoe in omgang is. Hij is erg sterk”, verraste hij toch wel. Ashimeru speelt al 3,5 jaar voor Anderlecht en maakte voorlopig nog geen indruk. Veel spelers zijn lovend, maar tot op heden toonde hij dat vooramµl op training.

Engwanda hoopt te debuteren dit seizoen. “Ik hoop vooral een basispion te zijn bij de Futures en waarom niet bij de eerste ploeg in actie komen? Daar ga ik alles aan doen."

Rits en debuut maken

De Cat is de jongste met zijn 15 jaar, maar hij deed het al goed bij de Futures. “Ik kijk vooral naar Mats Rits, omdat hij op mijn positie speelt. Hij heeft een beetje hetzelfde profiel als mij en hij leert mij ook veel dingen bij. Hij geeft na matchen of trainingen aan wat eventueel beter kan bij mij. Hij zegt ook positieve zaken en dat is wel leuk."

De Corte toonde zich al in de oefenmatchen. “Volgend seizoen wil ik vooral een basisspeler worden bij de Futures. Ik hoop ook zo vaak mogelijk betrokken te worden bij de eerste ploeg en uiteraard op termijn mijn debuut te maken bij de A-ploeg."

Het slotwoord is voor De Cat: “Ik wil mijn debuut maken in het Lotto Park en zoveel mogelijk spelen bij de Futures.”

Gaat Engwanda meteen in de basis starten tegen STVV?

Meest recent

Haroun moet puzzelen: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Antwerp stelde donderdag Joseph Oosting voor als opvolger van Stef Wils, maar op bezoek bij Club ...

15
15
Vermeeren ontploft: WK-plan van Garcia wankelt

Bij de Rode Duivels tekent zich stilaan een clash van formaat af tussen twee jonge zessen. Arthur ...

26
26
Pro League dumpt DAZN: Proximus & Telenet op vinkenslag

Ondanks de contractbreuk met de Pro League zal DAZN tot het einde van het seizoen de uitzendingen ...

197
197
'Plottwist bij RSCA: Renard hakt opvallende knoop door'

Na drie opeenvolgende zeges wacht zondag een volgende test voor RSC Anderlecht, dat dan Union over ...

142
142
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

47
47
DAZN verstuurt nieuw statement over uitzendingen JPL

In aanloop naar de zestiende speeldag in de Jupiler Pro League worden de krantenkoppen gedomineerd ...

204
204
Pro League versus DAZN: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

168
168
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

182
182
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

147
147
DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

438
438
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

327
327
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

236
236
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

52
52
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

103
103
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

138
138
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

59
59
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

270
270
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

175
175
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

231
231
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

98
98
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

153
153
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

78
78
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

264
264
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

246
246
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

214
214

Meer sportnieuws