Engwanda looft onverwachte speler: "Hij is erg sterk"

door
Engwanda looft onverwachte speler:

RSC Anderlecht is op stage in Portugal en daar krijgen zoals altijd in een stage veel jonge talenten een kans om zich te tonen. Deze keer is het de beurt aan Nathan De Cat, Devin De Corte en Nunzio Engwanda. Zij spraken via het clubkanaal Mauve TV.

Engwanda is de speler die het dichtst bij de eerste ploeg staat. Hij maakte tot op heden al indruk in de oefenmatchen. Hij maakt zelfs kans om te starten tegen STVV. Hij sprak over de stage en het komende seizoen.

LEES OOK: Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

Ashimeru

"De speler die het meest indruk op mij maakte, is Ashimeru. Ik wist vroeger niet echt hoe hij speelde. Nu zie ik op training hoe technisch hij is, hoe in omgang is. Hij is erg sterk”, verraste hij toch wel. Ashimeru speelt al 3,5 jaar voor Anderlecht en maakte voorlopig nog geen indruk. Veel spelers zijn lovend, maar tot op heden toonde hij dat vooramµl op training.

Engwanda hoopt te debuteren dit seizoen. “Ik hoop vooral een basispion te zijn bij de Futures en waarom niet bij de eerste ploeg in actie komen? Daar ga ik alles aan doen."

Rits en debuut maken

De Cat is de jongste met zijn 15 jaar, maar hij deed het al goed bij de Futures. “Ik kijk vooral naar Mats Rits, omdat hij op mijn positie speelt. Hij heeft een beetje hetzelfde profiel als mij en hij leert mij ook veel dingen bij. Hij geeft na matchen of trainingen aan wat eventueel beter kan bij mij. Hij zegt ook positieve zaken en dat is wel leuk."

De Corte toonde zich al in de oefenmatchen. “Volgend seizoen wil ik vooral een basisspeler worden bij de Futures. Ik hoop ook zo vaak mogelijk betrokken te worden bij de eerste ploeg en uiteraard op termijn mijn debuut te maken bij de A-ploeg."

Het slotwoord is voor De Cat: “Ik wil mijn debuut maken in het Lotto Park en zoveel mogelijk spelen bij de Futures.”

Gaat Engwanda meteen in de basis starten tegen STVV?

Meest recent

Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

71
71
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

81
81
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

42
42
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

244
244
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

380
380
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

295
295
Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

180
180
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

143
143
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

89
89
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

547
547
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

329
329
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

332
332
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

385
385
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

214
214
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

175
175
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

348
348
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

808
808
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

276
276
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

218
218
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

121
121
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

182
182
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

85
85
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

299
299
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

41
41
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

1066
1066

Meer sportnieuws