Engwanda looft onverwachte speler: "Hij is erg sterk"

door
Engwanda looft onverwachte speler:

RSC Anderlecht is op stage in Portugal en daar krijgen zoals altijd in een stage veel jonge talenten een kans om zich te tonen. Deze keer is het de beurt aan Nathan De Cat, Devin De Corte en Nunzio Engwanda. Zij spraken via het clubkanaal Mauve TV.

Engwanda is de speler die het dichtst bij de eerste ploeg staat. Hij maakte tot op heden al indruk in de oefenmatchen. Hij maakt zelfs kans om te starten tegen STVV. Hij sprak over de stage en het komende seizoen.

LEES OOK: 'RB Leipzig ziet héél interessante piste bij Anderlecht'

Ashimeru

"De speler die het meest indruk op mij maakte, is Ashimeru. Ik wist vroeger niet echt hoe hij speelde. Nu zie ik op training hoe technisch hij is, hoe in omgang is. Hij is erg sterk”, verraste hij toch wel. Ashimeru speelt al 3,5 jaar voor Anderlecht en maakte voorlopig nog geen indruk. Veel spelers zijn lovend, maar tot op heden toonde hij dat vooramµl op training.

Engwanda hoopt te debuteren dit seizoen. “Ik hoop vooral een basispion te zijn bij de Futures en waarom niet bij de eerste ploeg in actie komen? Daar ga ik alles aan doen."

Rits en debuut maken

De Cat is de jongste met zijn 15 jaar, maar hij deed het al goed bij de Futures. “Ik kijk vooral naar Mats Rits, omdat hij op mijn positie speelt. Hij heeft een beetje hetzelfde profiel als mij en hij leert mij ook veel dingen bij. Hij geeft na matchen of trainingen aan wat eventueel beter kan bij mij. Hij zegt ook positieve zaken en dat is wel leuk."

De Corte toonde zich al in de oefenmatchen. “Volgend seizoen wil ik vooral een basisspeler worden bij de Futures. Ik hoop ook zo vaak mogelijk betrokken te worden bij de eerste ploeg en uiteraard op termijn mijn debuut te maken bij de A-ploeg."

Het slotwoord is voor De Cat: “Ik wil mijn debuut maken in het Lotto Park en zoveel mogelijk spelen bij de Futures.”

Gaat Engwanda meteen in de basis starten tegen STVV?

Meest recent

Napoli-hetze escaleert: Lukaku déze zomer naar Anderlecht?

De soap rond Romelu Lukaku blijft maar escaleren. Verschillende Italiaanse media meldden dinsdag dat ...

23
23
"Match gestolen" - enorme woede na UCL-eliminatie Barça

De eerste halve finalisten in de Champions League zijn bekend. Paris Saint-Germain klaarde de klus ...

51
51
'Absolute droomtransfer lonkt voor Noah Sadiki'

De afgelopen jaren vertrokken heel wat toppers uit de Jupiler Pro League. Dat was ook afgelopen ...

57
57
Kompany waarschuwt: "Real deed daardoor vertrouwen op"

Bayern München neemt het morgenavond in eigen huis op tegen Real Madrid. In Spanje werd het ...

38
38
Heymans reageert op alle ophef: "Is géén excuus"

KRC Genk sloeg de bal aardig mis tegen OH Leuven. Achteraf sprak Nicky Hayen over een mogelijk ...

42
42
FC Barcelona redt het niet na spektakelstuk, PSG vlot door

In de Champions League stonden er vanavond twee duels op het programma. FC Barcelona en Liverpool ...

65
65
Red Flames geven in extra tijd alsnog knappe zege weg

Om 20u30 speelden de Red Flames een belangrijk duel in en tegen Schotland. De Belgische dames ...

71
71
Messi baalt enorm: Inter Miami verrast met afscheid

Inter Miami won vorig jaar de Major League Soccer. De club groeit enorm, financieel én ...

37
37
'Standard zet alles op alles voor tweede zomertransfer'

Het is Standard duidelijk menens. De Rouches willen volgend jaar sportief een volgende stap zetten ...

62
62
'Antwerp dumpt één van de vele transferflops'

Royal Antwerp FC zit in de penarie. Weer geen Europees voetbal en dat is financieel toch wel een ...

162
162
'Club Brugge krijgt héél zware concurrentie voor transfer'

Onze redactie bracht jullie in het weekend het exclusieve nieuws dat Club Brugge de prestaties van ...

113
113
'RB Leipzig ziet héél interessante piste bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat in de zomer wellicht heel wat spelers van de hand doen. Paars-Wit zal ook ...

170
170
'Kompany gecharmeerd en klopt weldra aan bij KRC Genk'

KRC Genk gaat in de zomer Konstantinos Karetsas verkopen. De jonge Griek is simpelweg onhoudbaar. ...

162
162
Maat is vol bij Club: sterkhouder pikt vernedering niet meer

Bij Club Brugge is een grens bereikt. Een sterkhouder die op Stayen opnieuw mee de match deed ...

538
538
Maesschalck komt met cruciale update omtrent Lukaku

Romelu Lukaku kent een echt horrorseizoen. In de voorbereiding liep hij een zeer zware spierblessure ...

83
83
Club Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren talenten van eigen bodem te laten doorstromen. Na het ...

200
200
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht én treurt

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

100
100
Straffe voorspelling: Gouden Schoen 2026 al bekend?

De play-offs zijn nog maar net begonnen, maar hier en daar wordt er nu al een pak verder ...

203
203
'Plottwist bij Anderlecht: unieke kans Verschaeren'

De hoop op de bekerfinale is nog niet opgeborgen, maar de komende weken moet RSC Anderlecht het ...

246
246
KRC Genk waagt gokje: Hayen vist 'dure miscast' op

KRC Genk kreeg de nul niet van het bord geveegd tegen OH Leuven en is daardoor leider af in de ...

181
181
Leko likt wonden: Club Brugge vreest rampscenario

Na twee speeldagen in de Champions' Play-Offs pronken Club Brugge en Union nog met een perfect ...

396
396
Anderlecht wijzigt koers: Sibierski in, Taravel out?

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen AA Gent. Een opluchting ook voor ...

463
463
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

107
107
'Exit Tresoldi: Club Brugge richt pijlen op spits'

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat op het veld van Union een grote stap kan zetten richting ...

353
353
'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

347
347

Meer sportnieuws