Engwanda looft onverwachte speler: "Hij is erg sterk"

419 stemmen
Engwanda looft onverwachte speler:

RSC Anderlecht is op stage in Portugal en daar krijgen zoals altijd in een stage veel jonge talenten een kans om zich te tonen. Deze keer is het de beurt aan Nathan De Cat, Devin De Corte en Nunzio Engwanda. Zij spraken via het clubkanaal Mauve TV.

Engwanda is de speler die het dichtst bij de eerste ploeg staat. Hij maakte tot op heden al indruk in de oefenmatchen. Hij maakt zelfs kans om te starten tegen STVV. Hij sprak over de stage en het komende seizoen.

LEES OOK: Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Ashimeru

"De speler die het meest indruk op mij maakte, is Ashimeru. Ik wist vroeger niet echt hoe hij speelde. Nu zie ik op training hoe technisch hij is, hoe in omgang is. Hij is erg sterk”, verraste hij toch wel. Ashimeru speelt al 3,5 jaar voor Anderlecht en maakte voorlopig nog geen indruk. Veel spelers zijn lovend, maar tot op heden toonde hij dat vooramµl op training.

Engwanda hoopt te debuteren dit seizoen. “Ik hoop vooral een basispion te zijn bij de Futures en waarom niet bij de eerste ploeg in actie komen? Daar ga ik alles aan doen."

Rits en debuut maken

De Cat is de jongste met zijn 15 jaar, maar hij deed het al goed bij de Futures. “Ik kijk vooral naar Mats Rits, omdat hij op mijn positie speelt. Hij heeft een beetje hetzelfde profiel als mij en hij leert mij ook veel dingen bij. Hij geeft na matchen of trainingen aan wat eventueel beter kan bij mij. Hij zegt ook positieve zaken en dat is wel leuk."

De Corte toonde zich al in de oefenmatchen. “Volgend seizoen wil ik vooral een basisspeler worden bij de Futures. Ik hoop ook zo vaak mogelijk betrokken te worden bij de eerste ploeg en uiteraard op termijn mijn debuut te maken bij de A-ploeg."

Het slotwoord is voor De Cat: “Ik wil mijn debuut maken in het Lotto Park en zoveel mogelijk spelen bij de Futures.”

Gaat Engwanda meteen in de basis starten tegen STVV?

Meest recent

‘Leegloop Westerlo: wéér toptransfer op het Kuipje'

Westerlo staat voor een drukke transferzomer. Arthur Piedfort en Nacho Ferri staan op een zucht van ...

14
14
Vandenbempt vreest enorm rampscenario Rode Duivels

De Rode Duivels staan voor een belangrijk moment op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada, ...

41
41
Duivels Vanaken-plan compleet afgeschoten “Heel jammer…”

De Belgische supporters willen graag Hans Vanaken in de basis zien verschijnen tegen Nieuw-Zeeland, ...

142
142
‘Garcia hakt knoop door: zeer verrassende vervanger Doku’

Jérémy Doku is terug bij de groep na de geboorte van zijn zoontje en ook de ...

398
398
‘Belgisch toptalent op een zucht van zomerse knaltransfer’

De zomermercato is aan het losbarsten en ook de minder bekende spelers staan voor een hete zomer. ...

95
95
'Zeer fraaie club dient zich aan voor Raskin'

Het lijkt er niet op dat Nicolas Raskin tegen Nieuw-Zeeland opnieuw een basisplaats zal krijgen, ...

56
56
'Waanzinnige schorsing van 11 matchen voor Dwomoh'

Enkele jaren geleden werd Pierre Dwomoh nog gezien als één van de grootste talenten ...

73
73
Anderlecht moet meteen tweede blessuredomper slikken

Anderlecht begon zich deze week klaar te stomen voor het nieuwe seizoen en dat gebeurt sinds ...

220
220
Anderlecht bezorgt Sporting Hasselt stevige mokerslag

Bij Anderlecht zijn ze nu helemaal begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De eerste ...

334
334
Genk pakt uit: Hayen krijgt héél wat versterking

Bij KRC Genk willen ze na een tegenvallend seizoen absoluut beter gaan doen. De Limburgers waren ...

175
175
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

211
211
TRANSFERUURTJE: 'Vrancken vindt club, Club krijgt ja van topper'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

270
270
Beste WK-Duivel? Mechele reageert erg verrassend

Wie had ooit gedacht dat Brandon Mechele een basispion op het WK zou zijn voor de Rode Duivels? De ...

108
108
Nieuw-Zeeland roept ferme waarschuwing naar België

Zaterdagochtend staan België en Nieuw-Zeeland tegenover elkaar namens de laatste groepsmatch ...

205
205
Vandenbempt verwoest één Duivel: “Niet meer verdedigbaar”

De Rode Duivels bekampen Nieuw-Zeeland in de laatste groepsmatch van het WK. België moet winnen ...

330
330
Duivels extra onder druk voor Nieuw-Zeeland: “Hallucinant”

De Rode Duivels nemen het zaterdagochtend op tegen Nieuw-Zeeland. Met twee punten uit twee ...

76
76
‘Knopen doorgehakt: pakt Club Brugge uit met Sels?’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman. Simon Mignolet stopt en Dani van den Heuvel ...

600
600
Beveren jubelt: sterspeler blijft alsnog aan boord

SK Beveren veroverde vorig seizoen tot ieders verbazing met grote overmacht de titel in 1B en mag ...

75
75
Vandenbempt waarschuwt Garcia: "Zou enorme fout zijn"

De Rode Duivels staan voor hun match van de waarheid. Tegen Nieuw-Zeeland moeten ze nog alle zeilen ...

230
230
Sporting Hasselt slaat zeer fraaie Belgische dubbelslag

Het wordt komend seizoen in de Challenger Pro League uitkijken naar welke meerwaarde Sporting ...

106
106
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

124
124
'Man City haalt keihard uit met deal van 135 miljoen'

Bij Manchester City beginnen ze deze zomer aan een nieuw tijdperk na het vertrek van Pep Guardiola. ...

55
55
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

47
47
Rode Duivels krijgen zware uppercut vlak voor groepsfinale

De Rode Duivels staan voor hun groepsfinale al met de rug tegen de muur. En vlak voor de beslissende ...

540
540
'KV Mechelen laat goalgetter rijpen, nieuwe keeper Westerlo'

Nu de meeste eersteklassers weer begonnen zijn aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen, willen ze ...

57
57

Meer sportnieuws