Baro geeft enorme schuldenberg van AA Gent prijs

2205 stemmen
Baro geeft enorme schuldenberg van AA Gent prijs

AA Gent heeft in januari zwaar moeten verkopen. Hugo Cuypers, Malick Fofana en Gift Orban werden voor meer dan 30 miljoen euro verkocht. Voorzitter Sam Baro sprak openhartig over de financiële situatie van de Buffalo's.

LEES OOK: 'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

AA Gent maakte 35 miljoen euro verlies

"Na vier verlieslatende jaren was er een opgebouwd verlies van 35 miljoen euro. Voor afgelopen seizoen (2023-2024, red.) maken we een boekhoudkundige winst van 13 miljoen euro. Dat is positief, de club doet het goed nu, maar er is nog wat in te halen", zei hij aan Het Laatste Nieuws.

Van de drie januaritransfers hield de club niet heel veel over. " Van de uitgaande transfers gaat 5% naar de voetbalbond. Makelaarskosten lopen op tot 15 à 20 procent. Je hebt soms percentages op de doorverkoop. Men denkt dat de kassa vol zit nadat je enkele grote uitgaande transfers doet, maar dat is niet het geval."

AA Gent moét spelers verkopen

"De club heeft ook een exploitatieverlies. Dit seizoen moeten we opnieuw 10 miljoen dichtfietsen. Vandaar de nood aan transfers. Wij hebben geen geldezel staan, hé. Daar mogen we transparant over zijn, vind ik. De buitenwereld, en de supporters, hebben het recht om dat te weten", liet Baro weten.

AA Gent gaat de komende weken ook nog de nodige spelers laten gaan. Daarnaast speelt de club Europees voetbal, wat toch ook extra geld in het laatje moet brengen.

Straf dat AA Gent zoveel verlies boekte?

Meest recent

Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

139
139
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

30
30
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

32
32
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

102
102
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

96
96
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

69
69
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

124
124
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

51
51
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

155
155
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

129
129
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

25
25
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

170
170
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

383
383
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

253
253
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

73
73
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

819
819
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

501
501
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

544
544
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

386
386
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

708
708
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

348
348
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

542
542
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

140
140
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2239
2239
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

194
194

Meer sportnieuws