Baro geeft enorme schuldenberg van AA Gent prijs

door
Baro geeft enorme schuldenberg van AA Gent prijs

AA Gent heeft in januari zwaar moeten verkopen. Hugo Cuypers, Malick Fofana en Gift Orban werden voor meer dan 30 miljoen euro verkocht. Voorzitter Sam Baro sprak openhartig over de financiële situatie van de Buffalo's.

LEES OOK: Hein blikt emotioneel terug: mond vol tanden na opvallende foto

AA Gent maakte 35 miljoen euro verlies

"Na vier verlieslatende jaren was er een opgebouwd verlies van 35 miljoen euro. Voor afgelopen seizoen (2023-2024, red.) maken we een boekhoudkundige winst van 13 miljoen euro. Dat is positief, de club doet het goed nu, maar er is nog wat in te halen", zei hij aan Het Laatste Nieuws.

Van de drie januaritransfers hield de club niet heel veel over. " Van de uitgaande transfers gaat 5% naar de voetbalbond. Makelaarskosten lopen op tot 15 à 20 procent. Je hebt soms percentages op de doorverkoop. Men denkt dat de kassa vol zit nadat je enkele grote uitgaande transfers doet, maar dat is niet het geval."

AA Gent moét spelers verkopen

"De club heeft ook een exploitatieverlies. Dit seizoen moeten we opnieuw 10 miljoen dichtfietsen. Vandaar de nood aan transfers. Wij hebben geen geldezel staan, hé. Daar mogen we transparant over zijn, vind ik. De buitenwereld, en de supporters, hebben het recht om dat te weten", liet Baro weten.

AA Gent gaat de komende weken ook nog de nodige spelers laten gaan. Daarnaast speelt de club Europees voetbal, wat toch ook extra geld in het laatje moet brengen.

Straf dat AA Gent zoveel verlies boekte?

Meest recent

Heftige beelden: Simeone gaat compléét over de rooie

Het is Liverpool FC andermaal gelukt om in de absolute slotfase met de zege aan de haal te gaan. ...

17
17
Onthutste Fink luidt alarmbel: "Niemand verwachtte dit"

KRC Genk is bezig aan een erg teleurstellende start van de competitie. De Limburgers verloren ...

76
76
Doemscenario Club Brugge: Europese thuisduels in buitenland?

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League met ...

138
138
UCL: Kompany viert, Liverpool ontsnapt en pijnlijke avond Ajax

Bayern München heeft de eerste absolute topaffiches van het nieuwe seizoen in de Champions ...

61
61
Charleroi zet pijnlijk zwak Genk te kijk in eigen huis

Racing Genk stelde vanavond zwaar teleur in de inhaalwedstrijd tegen Charleroi. De thuisploeg oogde ...

169
169
Hasi en co aan zet: "Hij is een speler voor Anderlecht"

RSC Anderlecht bleef zondagavond op een 1-1-gelijkspel steken tegen KRC Genk. Er had misschien wel ...

204
204
Mulder pakt landgenoten aan: "Schooljongetjes tegen Union"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

86
86
Tresoldi kijkt ogen uit: "Dat is hét verschil bij Club"

Club Brugge wil donderdagavond op eigen veld tegen AS Monaco een goede start nemen in de League ...

236
236
Hein blikt emotioneel terug: mond vol tanden na opvallende foto

Hein Vanhaezebrouck is een van de meest markante figuren in het Belgische voetbal. Gedurende zijn ...

82
82
Union als voorbeeld: debutanten maken wéér indruk in UCL

In de Champions League zijn de debutanten tot dusver bezig aan een goede start. Daags na de zege van ...

42
42
Waalse analisten nu al overtuigd: "Zij zijn de titelfavorieten"

De zomermercato zit er definitief op en de Jupiler Pro League is alweer zeven speeldagen ver. Bij ...

410
410
Ongeziene beelden: afreis Monaco naar Brugge loop compléét fout

Club Brugge wist het vorig seizoen tot de achtste finales te schoppen in de Champions League, maar ...

384
384
11 namen: grote afwezige bij Genk, basisdebutanten Charleroi

Er wordt woensdagavond niet alleen gevoetbald in de Champions League, maar ook in de Jupiler Pro ...

70
70
'Openda na basisdebuut in de nesten bij Juventus'

De eerste avond in de League Phase van de Champions League zit erop. Dat leverde meteen een straffe ...

250
250
Straffe transformatie: "Nu zijn ze kandidaat voor top 6"

Sinds een tiental dagen is de zomermercato definitief gesloten voor Belgische clubs en dus kunnen we ...

174
174
Lokeren verrast nog met voormalig jeugdinternational

Vorig seizoen kwam Lokeren nog dicht bij promotie naar de Jupiler Pro League, maar dit seizoen ...

48
48
Selectie Club bekend: één opvallende afwezige

Club Brugge kijkt al reikhalzend uit naar donderdagavond 18u45, want dan trapt het zijn campagne in ...

299
299
'Raskin stuurde twee topclubs wandelen'

Het wordt uitkijken of Nicolas Raskin volgend weekend zijn wederoptreden zal maken bij Rangers, ...

56
56
Droomscenario bij Anderlecht: Kindermans terug?

Er staat weer heel wat verandering op til bij Anderlecht. Door het vertrek van Wouter Vandenhaute ...

659
659
Explosie bij Anderlecht: Hasi verliest alle remmen

Anderlecht staat in pure shock: onder Besnik Hasi is de knop naar intensiteit en agressiviteit ...

622
622
Hayen doet opmerkelijke ontboezeming over Ordoñez

Bij Club Brugge kwam er deze week zeer verrassend nieuws. Dinsdag kwamen ze immers met de ...

240
240
Ook de zon helpt niet: nieuwe mokerslag Vanheusden

Zinho Vanheusden zorgde misschien wel voor één van de opmerkelijkste Belgische ...

196
196
Manchester United deelt onwaarschijnlijk nieuws mee

Manchester United is al vele jaren een subtopper in de Premier League en ondertussen lijken ze ...

230
230
Toptransfer Bayern: "Kompany volgde hem al bij Anderlecht"

Vincent Kompany speelt met Bayern München tegen Chelsea. Een partij waar veel druk op zal ...

353
353
Zorgen bij Club Brugge: Hayen legt vinger op de wonde

Club Brugge staat toch wel onder druk voor de match tegen AS Monaco. In België zijn ze al voor ...

311
311

Meer sportnieuws