Club Brugge gooit handdoek: bouwplannen terug de koelkast in

1214 stemmen
Club Brugge gooit handdoek: bouwplannen terug de koelkast in

De Processie van Echternach is er niks tegen. Voor de zoveelste keer incasseerden de stadionplannen van Club Brugge een serieuze tik. De vraag is nu wanneer de eerste steen eindelijk gelegd zal worden.

In principe kan dat nu al, want nadat Blauw-Zwart opnieuw alle benodigde vergunningen had verkregen klonk het dat eventueel beroep niet opschortend zou werken. Concreet kan Club dus gewoon al beginnen bouwen op de Oympiasite naast het huidige Jan Breydelstadion.

LEES OOK: Nieuwe beelden: Union-held zet Brugse spionkop in zijn hemd

Buurt in beroep

Alleen lijkt dat niet bepaald opportuun. Een week geleden geraakte namelijk bekend dat een aantal buurtbewoners wel degelijk opnieuw bezwaar hadden aangetekend tegen de plannen van Bart Verhaeghe en co voor een moderne en grotere voetbaltempel op dezelfde locatie.

Zowel tegen de beslissing van de Brugse gemeenteraad als die van de Vlaamse regering om Club groen licht te geven spanden zij een procedure aan. Daardoor kan het project volgens verschillende bronnen gemakkelijk nog maar eens tot meer dan een jaar vertraging oplopen.

Club heeft geduld

Hoewel de Raad voor Vergunningsbetwistingen voorlopig niet gevraagd werd om de mogelijkheid om te bouwen op te schorten vooraleer ze eventueel te vernietigen blijkt Club tenslotte niet zinnens om de spades boven te halen. Dat bevestigt Brugs burgemeester Dirk De fauw.

"Het gebruik is tot nu toe dat Club Brugge geen risico's neemt, en toch niet tot bouwen overgaat vooraleer er een definitieve uitspraak is", klinkt het bij Focus-WTV. Uit angst om de boel opnieuw te moeten afbreken worden de plannen dus opnieuw al dan niet tijdelijk opgeborgen.

Club zou beter gewoon al beginnen bouwen

Meest recent

Infantino maakt zichzelf onmogelijk: UEFA zegt vertrouwen op

Gianni Infantino heeft zichzelf serieus in de nesten gewerkt. Zijn megalomane 'FIFA Forward ...

46
46
TRANSFERUURTJE: 'Witte rook Antwerp, Club dokt enorme som'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

115
115
Hubert deelt sneer uit aan Club Brugge na Supercup

Union SG begint het seizoen met een prijs. De Brusselaars speelden in de Belgische Supercup 1-1 ...

437
437
KBVB roept straf statement na Infantino-crash

Gianni Infantino wilde de rechten van het WK verkopen, maar dat plannetje kon al snel de vuilbak in. ...

27
27
‘Nieuwe naam pronkt op transferlijstje van Anderlecht’

RSC Anderlecht is nog naarstig op zoek naar versterkingen op de zomermercato. Antoine Sibierski wil ...

196
196
Union heeft nu al nieuwe sensatie: socials ontploffen

Union SG heeft een eerste prijs van het seizoen binnen. In de Supercup tegen Club Brugge won de ...

91
91
‘Mika Godts geeft groen licht voor monstertransfer’

Het gaat plots snel voor Mika Godts. Na een wonderseizoen bij Ajax staan verschillende clubs in de ...

102
102
KAA Gent-fans plannen boycot: “We zijn geen beesten”

Het seizoen is nog niet begonnen of de supporters plannen al een eerste boycot. Bij KAA Gent zijn ze ...

193
193
'Club Brugge haalt zwaar uit en legt 10 miljoen op tafel'

Dat Club Brugge nog de nodige versterking nodig heeft, dat bleek tegen Union SG. Dat beseffen ze ...

725
725
'Jackpot voor KV Mechelen: deal van 5 miljoen euro'

KV Mechelen passeert langs de kassa. De Maneblussers gaan een van de komende dagen een volgende ...

179
179
Vanaken stelt fans gerust na nederlaag van Club Brugge

Club Brugge verloor de supercup van Union SG. Dat is geen drama, maar toch een kleine tegenvaller. ...

368
368
Geheime meeting gespot: PSG vol voor Duivel van 60 miljoen

Nog een dikke maand te gaan en de zomermercato zit er alweer op. In de komende weken komen echter ...

196
196
Maandje na WK-blunder: Lammens slaat United met verstomming

Een maand geleden stortte de wereld van Senne Lammens in na zijn kapitale blunder op het WK 2026. ...

532
532
'Club Brugge rondt miljoenentransfer af vlak na supercup'

Club Brugge heeft vrijdagavond de supercup verloren na strafschoppen tegen Union SG. Ondanks een ...

461
461
‘Volgende club De Bruyne zorgt voor enorme verrassing’

De toekomst van Kevin De Bruyne bij Napoli staat plots opnieuw ter discussie. De Europese top houdt ...

337
337
Totale afgang Infantino: FIFA voert controversieel plan al af

Gianni Infantino heeft zijn hand dit keer toch echt verspeeld. De FIFA-voorzitter kreeg zowat de ...

174
174
Nieuwe beelden: Union-held zet Brugse spionkop in zijn hemd

Union SG heeft vrijdagavond beslag gelegd op de Belgische supercup. De bekerwinnaar trok aan het ...

285
285
Geen Club Brugge, wel andere ex-club voor Ryan

Mathew Ryan was actief op het WK, al was hij daar invaller bij Australië. De ervaren doelman ...

77
77
Mechele geeft hét grote verschil met Union SG aan

Union SG heeft na strafschoppen de supercup gewonnen van Club Brugge. Een volgende (kleine) prijs ...

395
395
Standard heeft weer beet met volgende transfer

Standard heeft vanavond nog een aanwinst meegedeeld. De Luikenaars hebben zopas aangekondigd dat de ...

122
122
'Hasi slaat toe en shopt bij KRC Genk'

Besnik Hasi vond deze zomer een opmerkelijke nieuwe uitdaging, vier maanden na zijn ontslag bij ...

431
431
Union SG wint na strafschoppen en heeft eerste prijs beet

Club Brugge en Union SG openden vanavond het Belgische voetbalseizoen met de supercup. De ...

181
181
'Antwerp verrast met ex-smaakmaker van AA Gent'

Royal Antwerp FC heeft nog héél veel versterking nodig. Na Maxime Busi en Michael Frey ...

354
354
Maakt Tinder zijn intrede in de Belgische voetbalwereld?

Mogelijk bent u al vertrouwd met Tinder, alleen zal dat vermoedelijk op een heel andere manier zijn. ...

50
50
Club Brugge - Union SG: fans irriteren zich mateloos

Club Brugge en Union SG begonnen om 20u30 aan de supercup in het Jan Breydelstadion. De eerste 45 ...

254
254

Meer sportnieuws