El Hadj draait KRC Genk een keiharde loer

869 stemmen
El Hadj draait KRC Genk een keiharde loer

Anouar Ait El Hadj verlaat KRC Genk voor Union SG, waar hij als nieuwe nummer 10 hoopt op meer speeltijd en vertrouwen. Geboren en getogen in Brussel, keert hij terug naar zijn roots om zijn carrière een nieuwe impuls te geven.

Bij Genk kreeg hij te weinig kansen, maar liet hij toch zijn talent zien met enkele sterke prestaties. De Limburgers wilden hem niet laten gaan, maar El Hadj duwde door om te vertrekken.

LEES OOK: Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

El Hadj: meer spelen, nummer 10 en terug in Brussel

Na anderhalve maand onderhandelen hebben KRC Genk en Union SG eindelijk een akkoord bereikt over de transfer van Anouar Ait El Hadj.

De Brusselaars betalen tussen de 1,5 en 2 miljoen euro voor de technisch begaafde aanvallende middenvelder, die de nieuwe nummer 10 van het team moet worden. 

El Hadj heeft een vierjarig contract getekend in het Dudenpark en zal de taak krijgen om het aanstaande vertrek van Cameron Puertas op te vangen.

De Belgisch-Marokkaanse speler hoopt bij Union meer speeltijd en vertrouwen te krijgen dan bij Genk. Daarnaast is El Hadj, geboren in Molenbeek, verheugd om terug te keren naar Brussel, waar hij is opgegroeid en waar zijn familie woont.

El Hadj wilde vertrekken, Genk wilde hem houden

Nochtans wilde Genk Anouar Ait El Hadj niet laten gaan. De club haalde hem in 2022 als de beoogde opvolger van Bilal El Khannouss en had nog plannen met hem.

Volgens L’Avenir zag Genk hem als onderdeel van een indrukwekkende driehoek met El Khannouss en Zakaria El Ouahdi. Het was echter El Hadj zelf die aandrong op een vertrek.

Hij vond dat hij te weinig kansen kreeg bij Genk, waar hij vorig seizoen slechts tien keer aan de aftrap stond in de Jupiler Pro League en slechts 10% van de speeltijd kreeg in de reguliere competitie.

El Hadj was ongelukkig bij Genk: “Het was lastig”

Vorig seizoen kreeg Anouar Ait El Hadj weinig speeltijd bij KRC Genk en leek hij lange tijd zelfs bijna afgeschreven in Limburg. In een interview met HUMO gaf hij aan dat zijn tijd bij Genk niet gemakkelijk is geweest, maar dat hij er veel van heeft geleerd.

“Soms verdiende ik het om te spelen, maar kreeg ik de kans niet: dat was lastig”, verklaarde hij.

Hoewel hij de mogelijkheid had om te revolteren, heeft hij dat niet gedaan omdat hij op elk moment volledig deel uitmaakte van de groep. “In elke wedstrijd bestond de kans dat ik speelminuten zou krijgen.”

Het duurde tot begin maart voordat hij opnieuw van zich deed spreken met een sterke prestatie tegen Standard, waarin hij de matchwinnaar was met een beslissend doelpunt. Daarna zette hij door met goede prestaties en meer doelpunten.

Toch was hij niet helemaal tevreden met zijn situatie bij Genk, omdat hij niet het vertrouwen en de speeltijd krijgt die hij graag had gewild.

El Hadj heeft het ideale profiel voor Union SG

Met zijn grote motor en technische capaciteiten heeft Anouar Ait El-Hadj het ideale profiel om de ploeg van de nieuwe coach Sebastien Pocognoli te versterken.

Tijdens de laatste maanden van de competitie heeft El Hadj laten zien wat hij in huis heeft als aanvallende middenvelder bij KRC Genk, waar hij tussen de linies kon opereren en een vrije rol kreeg.

Hij gedijt graag in de pocket, waar hij van links naar rechts kan zwerven en van daaruit zijn acties kan maken. Bovendien is El Hadj fysiek sterk en beschikt hij over een groot loopvermogen, wat cruciaal is in het spelsysteem van Union.

“Ik vind dat Anouar een heel complete voetballer is”, zei Jonas De Roeck, die bij Anderlecht nauw samenwerkte met El Hadj, in Het Nieuwsblad. “Een moderne middenvelder, die technisch sterk is én een enorme motor heeft."

"Mensen onderschatten zijn fysieke kwaliteiten vaak, maar die zijn echt top. Ik ben er rotsvast van overtuigd dat hij alles heeft om het te maken op het allerhoogste niveau in België en wie weet op termijn zelfs in het buitenland.”

Heeft El Hadj de juiste beslissing genomen?

Meest recent

Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

30
30
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

331
331
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

25
25
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

248
248
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

25
25
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

13
13
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

26
26
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

159
159
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

220
220
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

178
178
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

667
667
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

502
502
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

375
375
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

236
236
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

245
245
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

95
95
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

63
63
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

233
233
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

99
99
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

75
75
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

436
436
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

211
211
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

250
250
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

517
517
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

123
123

Meer sportnieuws