El Hadj draait KRC Genk een keiharde loer

869 stemmen
El Hadj draait KRC Genk een keiharde loer

Anouar Ait El Hadj verlaat KRC Genk voor Union SG, waar hij als nieuwe nummer 10 hoopt op meer speeltijd en vertrouwen. Geboren en getogen in Brussel, keert hij terug naar zijn roots om zijn carrière een nieuwe impuls te geven.

Bij Genk kreeg hij te weinig kansen, maar liet hij toch zijn talent zien met enkele sterke prestaties. De Limburgers wilden hem niet laten gaan, maar El Hadj duwde door om te vertrekken.

LEES OOK: Union keihard: grote namen en 4(!) nieuwkomers niet op lijst

El Hadj: meer spelen, nummer 10 en terug in Brussel

Na anderhalve maand onderhandelen hebben KRC Genk en Union SG eindelijk een akkoord bereikt over de transfer van Anouar Ait El Hadj.

De Brusselaars betalen tussen de 1,5 en 2 miljoen euro voor de technisch begaafde aanvallende middenvelder, die de nieuwe nummer 10 van het team moet worden. 

El Hadj heeft een vierjarig contract getekend in het Dudenpark en zal de taak krijgen om het aanstaande vertrek van Cameron Puertas op te vangen.

De Belgisch-Marokkaanse speler hoopt bij Union meer speeltijd en vertrouwen te krijgen dan bij Genk. Daarnaast is El Hadj, geboren in Molenbeek, verheugd om terug te keren naar Brussel, waar hij is opgegroeid en waar zijn familie woont.

El Hadj wilde vertrekken, Genk wilde hem houden

Nochtans wilde Genk Anouar Ait El Hadj niet laten gaan. De club haalde hem in 2022 als de beoogde opvolger van Bilal El Khannouss en had nog plannen met hem.

Volgens L’Avenir zag Genk hem als onderdeel van een indrukwekkende driehoek met El Khannouss en Zakaria El Ouahdi. Het was echter El Hadj zelf die aandrong op een vertrek.

Hij vond dat hij te weinig kansen kreeg bij Genk, waar hij vorig seizoen slechts tien keer aan de aftrap stond in de Jupiler Pro League en slechts 10% van de speeltijd kreeg in de reguliere competitie.

El Hadj was ongelukkig bij Genk: “Het was lastig”

Vorig seizoen kreeg Anouar Ait El Hadj weinig speeltijd bij KRC Genk en leek hij lange tijd zelfs bijna afgeschreven in Limburg. In een interview met HUMO gaf hij aan dat zijn tijd bij Genk niet gemakkelijk is geweest, maar dat hij er veel van heeft geleerd.

“Soms verdiende ik het om te spelen, maar kreeg ik de kans niet: dat was lastig”, verklaarde hij.

Hoewel hij de mogelijkheid had om te revolteren, heeft hij dat niet gedaan omdat hij op elk moment volledig deel uitmaakte van de groep. “In elke wedstrijd bestond de kans dat ik speelminuten zou krijgen.”

Het duurde tot begin maart voordat hij opnieuw van zich deed spreken met een sterke prestatie tegen Standard, waarin hij de matchwinnaar was met een beslissend doelpunt. Daarna zette hij door met goede prestaties en meer doelpunten.

Toch was hij niet helemaal tevreden met zijn situatie bij Genk, omdat hij niet het vertrouwen en de speeltijd krijgt die hij graag had gewild.

El Hadj heeft het ideale profiel voor Union SG

Met zijn grote motor en technische capaciteiten heeft Anouar Ait El-Hadj het ideale profiel om de ploeg van de nieuwe coach Sebastien Pocognoli te versterken.

Tijdens de laatste maanden van de competitie heeft El Hadj laten zien wat hij in huis heeft als aanvallende middenvelder bij KRC Genk, waar hij tussen de linies kon opereren en een vrije rol kreeg.

Hij gedijt graag in de pocket, waar hij van links naar rechts kan zwerven en van daaruit zijn acties kan maken. Bovendien is El Hadj fysiek sterk en beschikt hij over een groot loopvermogen, wat cruciaal is in het spelsysteem van Union.

“Ik vind dat Anouar een heel complete voetballer is”, zei Jonas De Roeck, die bij Anderlecht nauw samenwerkte met El Hadj, in Het Nieuwsblad. “Een moderne middenvelder, die technisch sterk is én een enorme motor heeft."

"Mensen onderschatten zijn fysieke kwaliteiten vaak, maar die zijn echt top. Ik ben er rotsvast van overtuigd dat hij alles heeft om het te maken op het allerhoogste niveau in België en wie weet op termijn zelfs in het buitenland.”

Heeft El Hadj de juiste beslissing genomen?

Meest recent

'Miljoenentransfer Cercle, Kortrijk wil ook nog toeslaan'

Het seizoen in de Jupiler Pro League is nu helemaal onderweg. Na de openingsspeeldag willen een ...

7
7
Fabrizio Romano meldt straf nieuws in dossier Lukaku

Al maandenlang wordt er gespeculeerd over de toekomst van Romelu Lukaku en nu lijkt het er echt op ...

54
54
Standard begint nieuw seizoen met serieuze mokerslag

Standard leek lange tijd op weg naar een mooie avond op Sclessin, maar zag die in het slot alsnog ...

56
56
‘Miljoenenbom bij Club Brugge: Leko krijgt zijn eigen Yamal’

Club Brugge trekt stevig de portefeuille open voor een jonge winger die in Spanje met Lamine Yamal ...

348
348
Wilmots baalt over Anderlecht: "Anders 10 miljoen euro"

Standard was deze mercato al zeer aanwezig. De club kijkt uit naar opportuniteiten, een defensieve ...

255
255
'PSG vindt akkoord en haalt grote naam bij FC Barcelona'

Ferran Torres staat op het punt om FC Barcelona te verlaten voor Paris Saint-Germain. De Spaanse ...

42
42
Vanderbiest geeft info over transferplannen KV Mechelen

KV Mechelen was al actief op de transfermarkt, maar het huiswerk is nog niet klaar. Trainer Fred ...

108
108
"Dat ik naar Standard kon? Anderlecht is de grootste club"

Anderlecht investeerde al 12,5 miljoen euro in nieuwe spelers. Dat is voorlopig minder dan vorig ...

244
244
Vanhaezebrouck scherp voor topclub: "Geen verbetering"

Union SG speelde tot op heden twee officiële duels. Tegen Club Brugge en Bodo Glimt. Daaruit ...

192
192
De Mil herstelt ‘foutje’: "Had goed gesprek met de coach"

Bij AA Gent wisten ze opgelucht adem te halen na de 0-1-zege tegen Göteborg. Er zat druk op de ...

118
118
Anderlecht en La Louvière sloten héél opvallend akkoord

RSC Anderlecht opent zijn seizoen in de Jupiler Pro League met een thuiswedstrijd tegen La ...

300
300
Standard is gewaarschuwd: "Hen pijn doen"

Cercle Brugge opent zijn seizoen met een verplaatsing naar Standard. Zijn de Bruggelingen klaar voor ...

48
48
Euvrard verrast: toptalent zet stap terug bij Standard

Bij Standard willen ze meer de kaart van de jeugd trekken, maar door het wanbeleid van de ...

75
75
Coucke en Borsato zorgen voor immens vuurwerk in Knokke

Marc Coucke liet zijn volgers opnieuw even meekijken in zijn leven buiten de bestuurskamer. De ...

46
46
'STVV strijkt miljoenen op dankzij PSG'

STVV is financieel een zeer gezonde club. De Kanaries verkochten deze mercato al voor een zevental ...

158
158
'Stassin kan transfer versieren naar de Serie A'

Lucas Stassin is op zoek naar een nieuwe club. De Belgische aanvaller wil niet langer in de Ligue 2 ...

40
40
Leko niet zeker van mercato: "Kan nog veel gebeuren"

Club Brugge speelde een degelijk partij tegen KV Kortrijk. Het werd 3-0 in het Jan Breydelstadion. ...

378
378
Union SG legt volgende aanwinst officieel vast

Union SG heeft nog een transfer weten af te ronden. De Brusselaars hebben een buitenlandse speler ...

45
45
'Vader Lionel Messi overleden op 68-jarige leeftijd'

Jorge Messi, de vader van voetbalster Lionel Messi, is op 68-jarige leeftijd overleden. Dat melden ...

0
0
'KRC Genk verrast met komst JPL-smaakmaker'

KRC Genk staat op het punt om zijn derde ingaande transfer af te ronden. De Limburgers zouden ...

412
412
PSV pakt uit met peperdure ingaande transfer

PSV is een club die financieel nog steeds meer middelen heeft dan Club Brugge. De Eindhovenaren ...

47
47
Van Gaal lokt met Instagram-bericht massale smeekbede uit

Louis van Gaal viert vandaag een bijzondere dag, maar het is vooral een heel ander bericht dat ...

32
32
Simons ontdekt ‘nieuwe smaakmaker’ bij OHL

OH Leuven wordt naar jaarlijkse traditie door de ‘experts’ naar voren geschoven als een ...

135
135
'Nieuwe twist Lukaku: topclub knoopt gesprekken aan'

Van Romelu Lukaku was deze week geen spoor te bekennen op het trainingskamp van SSC Napoli. Een ...

202
202
Anderlecht haalt slag thuis: goudhaantje tekent tot 2029

RSC Anderlecht is deze zomer begonnen aan een gloednieuw sportief project. Maar ook daarin zal de ...

436
436

Meer sportnieuws