El Hadj draait KRC Genk een keiharde loer

door
El Hadj draait KRC Genk een keiharde loer

Anouar Ait El Hadj verlaat KRC Genk voor Union SG, waar hij als nieuwe nummer 10 hoopt op meer speeltijd en vertrouwen. Geboren en getogen in Brussel, keert hij terug naar zijn roots om zijn carrière een nieuwe impuls te geven.

Bij Genk kreeg hij te weinig kansen, maar liet hij toch zijn talent zien met enkele sterke prestaties. De Limburgers wilden hem niet laten gaan, maar El Hadj duwde door om te vertrekken.

LEES OOK: 'Nieuwe leegloop Union: 5 sterkhouders spelen voor transfer'

El Hadj: meer spelen, nummer 10 en terug in Brussel

Na anderhalve maand onderhandelen hebben KRC Genk en Union SG eindelijk een akkoord bereikt over de transfer van Anouar Ait El Hadj.

De Brusselaars betalen tussen de 1,5 en 2 miljoen euro voor de technisch begaafde aanvallende middenvelder, die de nieuwe nummer 10 van het team moet worden. 

El Hadj heeft een vierjarig contract getekend in het Dudenpark en zal de taak krijgen om het aanstaande vertrek van Cameron Puertas op te vangen.

De Belgisch-Marokkaanse speler hoopt bij Union meer speeltijd en vertrouwen te krijgen dan bij Genk. Daarnaast is El Hadj, geboren in Molenbeek, verheugd om terug te keren naar Brussel, waar hij is opgegroeid en waar zijn familie woont.

El Hadj wilde vertrekken, Genk wilde hem houden

Nochtans wilde Genk Anouar Ait El Hadj niet laten gaan. De club haalde hem in 2022 als de beoogde opvolger van Bilal El Khannouss en had nog plannen met hem.

Volgens L’Avenir zag Genk hem als onderdeel van een indrukwekkende driehoek met El Khannouss en Zakaria El Ouahdi. Het was echter El Hadj zelf die aandrong op een vertrek.

Hij vond dat hij te weinig kansen kreeg bij Genk, waar hij vorig seizoen slechts tien keer aan de aftrap stond in de Jupiler Pro League en slechts 10% van de speeltijd kreeg in de reguliere competitie.

El Hadj was ongelukkig bij Genk: “Het was lastig”

Vorig seizoen kreeg Anouar Ait El Hadj weinig speeltijd bij KRC Genk en leek hij lange tijd zelfs bijna afgeschreven in Limburg. In een interview met HUMO gaf hij aan dat zijn tijd bij Genk niet gemakkelijk is geweest, maar dat hij er veel van heeft geleerd.

“Soms verdiende ik het om te spelen, maar kreeg ik de kans niet: dat was lastig”, verklaarde hij.

Hoewel hij de mogelijkheid had om te revolteren, heeft hij dat niet gedaan omdat hij op elk moment volledig deel uitmaakte van de groep. “In elke wedstrijd bestond de kans dat ik speelminuten zou krijgen.”

Het duurde tot begin maart voordat hij opnieuw van zich deed spreken met een sterke prestatie tegen Standard, waarin hij de matchwinnaar was met een beslissend doelpunt. Daarna zette hij door met goede prestaties en meer doelpunten.

Toch was hij niet helemaal tevreden met zijn situatie bij Genk, omdat hij niet het vertrouwen en de speeltijd krijgt die hij graag had gewild.

El Hadj heeft het ideale profiel voor Union SG

Met zijn grote motor en technische capaciteiten heeft Anouar Ait El-Hadj het ideale profiel om de ploeg van de nieuwe coach Sebastien Pocognoli te versterken.

Tijdens de laatste maanden van de competitie heeft El Hadj laten zien wat hij in huis heeft als aanvallende middenvelder bij KRC Genk, waar hij tussen de linies kon opereren en een vrije rol kreeg.

Hij gedijt graag in de pocket, waar hij van links naar rechts kan zwerven en van daaruit zijn acties kan maken. Bovendien is El Hadj fysiek sterk en beschikt hij over een groot loopvermogen, wat cruciaal is in het spelsysteem van Union.

“Ik vind dat Anouar een heel complete voetballer is”, zei Jonas De Roeck, die bij Anderlecht nauw samenwerkte met El Hadj, in Het Nieuwsblad. “Een moderne middenvelder, die technisch sterk is én een enorme motor heeft."

"Mensen onderschatten zijn fysieke kwaliteiten vaak, maar die zijn echt top. Ik ben er rotsvast van overtuigd dat hij alles heeft om het te maken op het allerhoogste niveau in België en wie weet op termijn zelfs in het buitenland.”

Heeft El Hadj de juiste beslissing genomen?

Meest recent

Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

81
81
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

115
115
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

109
109
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

88
88
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

193
193
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

226
226
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

155
155
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

70
70
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

42
42
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

505
505
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

364
364
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

601
601
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

363
363
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

110
110
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

122
122
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

442
442
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

168
168
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

268
268
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

115
115
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

277
277
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

481
481
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

206
206
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

76
76
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

590
590

Meer sportnieuws