El Hadj draait KRC Genk een keiharde loer

869 stemmen
El Hadj draait KRC Genk een keiharde loer

Anouar Ait El Hadj verlaat KRC Genk voor Union SG, waar hij als nieuwe nummer 10 hoopt op meer speeltijd en vertrouwen. Geboren en getogen in Brussel, keert hij terug naar zijn roots om zijn carrière een nieuwe impuls te geven.

Bij Genk kreeg hij te weinig kansen, maar liet hij toch zijn talent zien met enkele sterke prestaties. De Limburgers wilden hem niet laten gaan, maar El Hadj duwde door om te vertrekken.

LEES OOK: Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

El Hadj: meer spelen, nummer 10 en terug in Brussel

Na anderhalve maand onderhandelen hebben KRC Genk en Union SG eindelijk een akkoord bereikt over de transfer van Anouar Ait El Hadj.

De Brusselaars betalen tussen de 1,5 en 2 miljoen euro voor de technisch begaafde aanvallende middenvelder, die de nieuwe nummer 10 van het team moet worden. 

El Hadj heeft een vierjarig contract getekend in het Dudenpark en zal de taak krijgen om het aanstaande vertrek van Cameron Puertas op te vangen.

De Belgisch-Marokkaanse speler hoopt bij Union meer speeltijd en vertrouwen te krijgen dan bij Genk. Daarnaast is El Hadj, geboren in Molenbeek, verheugd om terug te keren naar Brussel, waar hij is opgegroeid en waar zijn familie woont.

El Hadj wilde vertrekken, Genk wilde hem houden

Nochtans wilde Genk Anouar Ait El Hadj niet laten gaan. De club haalde hem in 2022 als de beoogde opvolger van Bilal El Khannouss en had nog plannen met hem.

Volgens L’Avenir zag Genk hem als onderdeel van een indrukwekkende driehoek met El Khannouss en Zakaria El Ouahdi. Het was echter El Hadj zelf die aandrong op een vertrek.

Hij vond dat hij te weinig kansen kreeg bij Genk, waar hij vorig seizoen slechts tien keer aan de aftrap stond in de Jupiler Pro League en slechts 10% van de speeltijd kreeg in de reguliere competitie.

El Hadj was ongelukkig bij Genk: “Het was lastig”

Vorig seizoen kreeg Anouar Ait El Hadj weinig speeltijd bij KRC Genk en leek hij lange tijd zelfs bijna afgeschreven in Limburg. In een interview met HUMO gaf hij aan dat zijn tijd bij Genk niet gemakkelijk is geweest, maar dat hij er veel van heeft geleerd.

“Soms verdiende ik het om te spelen, maar kreeg ik de kans niet: dat was lastig”, verklaarde hij.

Hoewel hij de mogelijkheid had om te revolteren, heeft hij dat niet gedaan omdat hij op elk moment volledig deel uitmaakte van de groep. “In elke wedstrijd bestond de kans dat ik speelminuten zou krijgen.”

Het duurde tot begin maart voordat hij opnieuw van zich deed spreken met een sterke prestatie tegen Standard, waarin hij de matchwinnaar was met een beslissend doelpunt. Daarna zette hij door met goede prestaties en meer doelpunten.

Toch was hij niet helemaal tevreden met zijn situatie bij Genk, omdat hij niet het vertrouwen en de speeltijd krijgt die hij graag had gewild.

El Hadj heeft het ideale profiel voor Union SG

Met zijn grote motor en technische capaciteiten heeft Anouar Ait El-Hadj het ideale profiel om de ploeg van de nieuwe coach Sebastien Pocognoli te versterken.

Tijdens de laatste maanden van de competitie heeft El Hadj laten zien wat hij in huis heeft als aanvallende middenvelder bij KRC Genk, waar hij tussen de linies kon opereren en een vrije rol kreeg.

Hij gedijt graag in de pocket, waar hij van links naar rechts kan zwerven en van daaruit zijn acties kan maken. Bovendien is El Hadj fysiek sterk en beschikt hij over een groot loopvermogen, wat cruciaal is in het spelsysteem van Union.

“Ik vind dat Anouar een heel complete voetballer is”, zei Jonas De Roeck, die bij Anderlecht nauw samenwerkte met El Hadj, in Het Nieuwsblad. “Een moderne middenvelder, die technisch sterk is én een enorme motor heeft."

"Mensen onderschatten zijn fysieke kwaliteiten vaak, maar die zijn echt top. Ik ben er rotsvast van overtuigd dat hij alles heeft om het te maken op het allerhoogste niveau in België en wie weet op termijn zelfs in het buitenland.”

Heeft El Hadj de juiste beslissing genomen?

Meest recent

'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

98
98
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

183
183
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

42
42
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

143
143
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

80
80
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

64
64
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

153
153
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

250
250
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

351
351
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

187
187
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

539
539
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

59
59
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

340
340
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

250
250
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

372
372
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

248
248
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

173
173
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

221
221
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

171
171
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

67
67
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

648
648
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

102
102
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

52
52
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

292
292
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

112
112

Meer sportnieuws