'Anderlecht neemt verrassende beslissing omtrent Ashimeru'

door
'Anderlecht neemt verrassende beslissing omtrent Ashimeru'

Terwijl het nog altijd wachten blijft op versterking moet Anderlecht tijdens de zomermercato ook nog heel wat overtollige ballast zien te dumpen. Een van die overbodige pionnen lijkt Majeed Ashimeru. Al blijkt zijn vertrek nog lang geen uitgemaakte zaak.

Nochtans gaat de 26-jarige Ghanees zijn laatste contractjaar in bij Paars-Wit, dat hem drie jaar geleden voor 1,5 miljoen overnam van RB Salzburg. Sindsdien was Ashimeru, die geregeld gehinderd werd door blessureleed, goed voor acht goals en vijf assists in 106 optredens. Ook vorig seizoen bracht de middenvelder meer tijd door in de ziekenboeg dan tussen de lijnen.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Ashimeru blijft bij Anderlecht

Zo leek hij tegen Union in de play-offs eindelijk gelanceerd, om vervolgens meteen weer in de lappenmand te belanden. Anderlecht leek dan ook niet geneigd om zijn verbintenis te verlengen. Volgens zowel Het Nieuwsblad als La Dernière Heure wil het Ashimeru evenwel alsnog aan boord houden door hem een "nieuw twee -of driejarig voorstel op maat" aan te bieden.

Concreet zou het dan gaan om een contract doorspekt met prestatiegerelateerde bonussen, waarin fitheid beloond wordt. Om dat project te doen slagen willen de Brusselaars met een individuele trainingsaanpak zijn workload ook aanpassen aan zijn specifieke noden op fysiek vlak. Het ultieme doel van dat alles is dat Ashimeru volgend seizoen een sleutelfiguur wordt.

Perfect profiel voor Fredberg

Brian Riemer en vooral Jesper Fredberg geloven tenslotte rotsvast in zijn kwaliteiten. "Majeed heeft iets speciaals. Iets wat weinig andere spelers hebben: hij voetbalt direct en verticaal. Hij zou alleen meer beschikbaar moeten zijn, want hij is vaak out. Zijn contract loopt af over een jaar. We bekijken de situatie", aldus de CEO Sports eind mei. Geen loze woorden, zo blijkt.

Zelf wil de negenvoudig international, wiens dynamische profiel in theorie perfect past bij het intense voetbal dat de Denen voor ogen hebben, naar verluidt ook graag in het Lotto Park blijven. Het lijkt dus slechts een kwestie van tijd vooraleer Ashimeru zijn kribbel zet onder een nieuw contract, waardoor Fredberg direct ook een target van zijn verlanglijst kan schrappen.

Gelooft u nog in Ashimeru?

Meest recent

Godts schittert weer bij Ajax: toptransfer op komst?

Het werd al bij al een goede avond voor de Belgen in de Champions League. Na de zege van Club Brugge ...

33
33
Stankovic treedt in voetsporen vader met wereldgoal

Club Brugge heeft dinsdagavond in Kazachstan de rug gerecht. Na de pijnlijke nederlagen in eigen ...

34
34
FC Barcelona kondigt verrassende transfer Ter Stegen aan

FC Barcelona moet pas woensdagavond aan de bak in de Champions League, want dan wacht hen een ...

25
25
Pocognoli vernederd door Real, Trossard bepalend bij Arsenal

Dinsdagavond in de Champions League viel er opnieuw het nodige spektakel te beleven. Real Madrid ...

20
20
'Anderlecht nog niet af van Ashimeru: probleem duikt op'

Bij Anderlecht is de wintermercato de voorbije dagen helemaal op gang gekomen. Met Cedric Hatenboer ...

119
119
Kompany doet zeer verrassende uitspraak over band met Union

Union mag nog steeds dromen van de play-offs in de Champions League, maar zal daarvoor in zijn ...

41
41
'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

112
112
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

177
177
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

335
335
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

113
113
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

170
170
Kompany ontploft bij Bayern: harde ingreep zorgt voor schok

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

117
117
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

580
580
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

587
587
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

44
44
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

382
382
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

179
179
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

213
213
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

240
240
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

476
476
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

621
621
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

140
140
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

131
131
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

70
70
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

77
77

Meer sportnieuws