'Anderlecht neemt verrassende beslissing omtrent Ashimeru'

door
'Anderlecht neemt verrassende beslissing omtrent Ashimeru'

Terwijl het nog altijd wachten blijft op versterking moet Anderlecht tijdens de zomermercato ook nog heel wat overtollige ballast zien te dumpen. Een van die overbodige pionnen lijkt Majeed Ashimeru. Al blijkt zijn vertrek nog lang geen uitgemaakte zaak.

Nochtans gaat de 26-jarige Ghanees zijn laatste contractjaar in bij Paars-Wit, dat hem drie jaar geleden voor 1,5 miljoen overnam van RB Salzburg. Sindsdien was Ashimeru, die geregeld gehinderd werd door blessureleed, goed voor acht goals en vijf assists in 106 optredens. Ook vorig seizoen bracht de middenvelder meer tijd door in de ziekenboeg dan tussen de lijnen.

LEES OOK: 'Anderlecht davert: Sibierski zorgt voor aardverschuiving'

Ashimeru blijft bij Anderlecht

Zo leek hij tegen Union in de play-offs eindelijk gelanceerd, om vervolgens meteen weer in de lappenmand te belanden. Anderlecht leek dan ook niet geneigd om zijn verbintenis te verlengen. Volgens zowel Het Nieuwsblad als La Dernière Heure wil het Ashimeru evenwel alsnog aan boord houden door hem een "nieuw twee -of driejarig voorstel op maat" aan te bieden.

Concreet zou het dan gaan om een contract doorspekt met prestatiegerelateerde bonussen, waarin fitheid beloond wordt. Om dat project te doen slagen willen de Brusselaars met een individuele trainingsaanpak zijn workload ook aanpassen aan zijn specifieke noden op fysiek vlak. Het ultieme doel van dat alles is dat Ashimeru volgend seizoen een sleutelfiguur wordt.

Perfect profiel voor Fredberg

Brian Riemer en vooral Jesper Fredberg geloven tenslotte rotsvast in zijn kwaliteiten. "Majeed heeft iets speciaals. Iets wat weinig andere spelers hebben: hij voetbalt direct en verticaal. Hij zou alleen meer beschikbaar moeten zijn, want hij is vaak out. Zijn contract loopt af over een jaar. We bekijken de situatie", aldus de CEO Sports eind mei. Geen loze woorden, zo blijkt.

Zelf wil de negenvoudig international, wiens dynamische profiel in theorie perfect past bij het intense voetbal dat de Denen voor ogen hebben, naar verluidt ook graag in het Lotto Park blijven. Het lijkt dus slechts een kwestie van tijd vooraleer Ashimeru zijn kribbel zet onder een nieuw contract, waardoor Fredberg direct ook een target van zijn verlanglijst kan schrappen.

Gelooft u nog in Ashimeru?

Meest recent

Van der Elst tip Garcia: "Hem als nummer 1 in de spits"

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Franky Van der Elst oordeelde over ...

28
28
'Arne Engels gewild: interesse groeit razendsnel'

Arne Engels is een speler die deze zomer wellicht weer van club gaat veranderen. De voormalige ...

15
15
Anderlecht voor moeilijke keuze: twee talenten weg?

RSCA Futures kende een degelijk seizoen. Er waren enkele Belgische talenten die doorbraken, maar de ...

132
132
Conte en Lukaku in gesprek: details lekken uit

Romelu Lukaku is terug bij Napoli na zijn revalidatie in België. Hij ging daar meteen een ...

108
108
'Onrust bij Genk: drie spelers willen weg?'

Bij Racing Genk gaat er in de zomer wel het een en ander gebeuren. De Limburgers zullen ongetwijfeld ...

219
219
Trossard krijgt lof: Engelse media onder de indruk

Arsenal trekt naar de finale van de Champions League na de zege tegen Atlético Madrid. ...

72
72
Gert Verheyen overvallen door emoties na onverwacht nieuws

Een onverwacht moment rond Gert Verheyen heeft voor heel wat beroering gezorgd bij supporters. ...

207
207
Kompany verovert het voetbal: "FIFA of UEFA leiden"

Vincent Kompany was een topper als speler en ook als coach. We haalden al aan dat hij de grootste ...

40
40
'Schoonmaak KRC Genk: twee ervaren pionnen op de wip'

Bij KRC Genk gaan ze in de zomer toch wel wat spelers van de hand doen. De Limburgers zullen enkele ...

255
255
'Vertrek Rigaux concreet: Verhaeghe neemt standpunt in'

Moet Club Brugge weldra zijn sportieve leiding opnieuw herschikken? Die kans is behoorlijk groot. ...

385
385
'Anderlecht davert: Sibierski zorgt voor aardverschuiving'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief directeur nu ook officieel beet. Zoals verwacht werd ...

487
487
Toekomst Kompany: sterke man Bayern doet straffe uitspraak

Vincent Kompany kan dinsdagavond geschiedenis schrijven als coach van Bayern München als hij ...

113
113
'Leegloop STVV: eerste grote vertrekker staat al klaar'

STVV is bezig aan droomseizoen en is ondertussen zelfs verzekerd van een Europees ticket. Desondanks ...

199
199
Ruben Van Gucht diep geraakt door overlijden Hans Otten

Het nieuws over het overlijden van Hans Otten heeft velen diep geraakt, en ook Ruben Van Gucht bleef ...

23
23
'Kassa kassa bij Club: Juventus klopt aan voor topdeal'

Club Brugge zal komende zomer verschillende sterkhouders zien vertrekken. En daarvoor neemt het ...

344
344
Club Brugge-killer in vizier: Anderlecht ruikt gratis stunt

Anderlecht kijkt naar Frankrijk om zijn aanval te versterken. De Brusselaars zien een jonge ...

302
302
Grote bron van ergernis Genk-bestuur: zware gevolgen in PO's

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

302
302
Spanje spreekt schande: geurtje aan finaleticket Arsenal

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

220
220
'Taravel onder druk: groot slachtoffer voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

390
390
Doorgestuurd bij RSCA: "Ajax en PSV mogen aankloppen"

Ismaël Baouf kende een fantastisch seizoen bij Cambuur. Zij promoveerden naar de Eredivisie en ...

85
85
Anderlecht heeft groot bekernieuws voor de fans

RSC Anderlecht speelt volgende week de bekerfinale tegen Union SG. De Brusselaars hopen dat de derde ...

125
125
Pakken JPL-clubs uit met doorgestuurde RSCA-sensatie?

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

124
124
Arsenal naar Champions League-finale na zenuwslopende partij

Vanavond stond in de Champions League de terugwedstrijd van de halve finale tussen Arsenal en ...

65
65
Weergaloos STVV is ‘hot’: "Wie van hen gaat blijven?"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn geschiedenis. De Truienaars zijn dit jaar veruit de ...

123
123
Patro met straffe prestatie: "We zijn er heel fier op"

Patro Eisden kende alweer een sterk seizoen. Het stond weer in de Promotion Play-Offs, maar daar was ...

102
102

Meer sportnieuws