'Anderlecht neemt verrassende beslissing omtrent Ashimeru'

door
'Anderlecht neemt verrassende beslissing omtrent Ashimeru'

Terwijl het nog altijd wachten blijft op versterking moet Anderlecht tijdens de zomermercato ook nog heel wat overtollige ballast zien te dumpen. Een van die overbodige pionnen lijkt Majeed Ashimeru. Al blijkt zijn vertrek nog lang geen uitgemaakte zaak.

Nochtans gaat de 26-jarige Ghanees zijn laatste contractjaar in bij Paars-Wit, dat hem drie jaar geleden voor 1,5 miljoen overnam van RB Salzburg. Sindsdien was Ashimeru, die geregeld gehinderd werd door blessureleed, goed voor acht goals en vijf assists in 106 optredens. Ook vorig seizoen bracht de middenvelder meer tijd door in de ziekenboeg dan tussen de lijnen.

LEES OOK: Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Ashimeru blijft bij Anderlecht

Zo leek hij tegen Union in de play-offs eindelijk gelanceerd, om vervolgens meteen weer in de lappenmand te belanden. Anderlecht leek dan ook niet geneigd om zijn verbintenis te verlengen. Volgens zowel Het Nieuwsblad als La Dernière Heure wil het Ashimeru evenwel alsnog aan boord houden door hem een "nieuw twee -of driejarig voorstel op maat" aan te bieden.

Concreet zou het dan gaan om een contract doorspekt met prestatiegerelateerde bonussen, waarin fitheid beloond wordt. Om dat project te doen slagen willen de Brusselaars met een individuele trainingsaanpak zijn workload ook aanpassen aan zijn specifieke noden op fysiek vlak. Het ultieme doel van dat alles is dat Ashimeru volgend seizoen een sleutelfiguur wordt.

Perfect profiel voor Fredberg

Brian Riemer en vooral Jesper Fredberg geloven tenslotte rotsvast in zijn kwaliteiten. "Majeed heeft iets speciaals. Iets wat weinig andere spelers hebben: hij voetbalt direct en verticaal. Hij zou alleen meer beschikbaar moeten zijn, want hij is vaak out. Zijn contract loopt af over een jaar. We bekijken de situatie", aldus de CEO Sports eind mei. Geen loze woorden, zo blijkt.

Zelf wil de negenvoudig international, wiens dynamische profiel in theorie perfect past bij het intense voetbal dat de Denen voor ogen hebben, naar verluidt ook graag in het Lotto Park blijven. Het lijkt dus slechts een kwestie van tijd vooraleer Ashimeru zijn kribbel zet onder een nieuw contract, waardoor Fredberg direct ook een target van zijn verlanglijst kan schrappen.

Gelooft u nog in Ashimeru?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

95
95
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

8
8
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

27
27
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

17
17
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

35
35
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

146
146
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1025
1025
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

113
113
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

35
35
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

117
117
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

232
232
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

61
61
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

112
112
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

47
47
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

39
39
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

157
157
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

82
82
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

304
304
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

68
68
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

82
82
Liverpool en Chelsea verwennen fans met ouderwetse partij

In de Premier League namen Liverpool en Chelsea het tegen elkaar op. De twee ploegen kennen een ...

19
19
Lommel SK klaar voor epische strijd: "Hiervoor doe je het"

Lommel SK staat voor een heel belangrijk duel tegen Beerschot. In de terugmatch van de finale van de ...

88
88
'PSV neemt beslissing over Antwerp-huurling Babadi'

De afgelopen transferperiodes van Royal Antwerp FC waren niet bepaald een succes. Dat is nog zacht ...

89
89
Euvrard waarschuwt Genk en Westerlo: "Ik voelde het"

Standard won verdiend met 2-1 van OH Leuven en staat zo aan de leiding in de Europe Play-Offs. Zij ...

117
117
Sonck over Verschaeren: "Zet hem bij Club Brugge..."

Club Brugge was twee keer véél te sterk voor RSC Anderlecht in deze PO's. Ze scoorden ...

528
528
Jan Mulder ziet emotioneelste club volledig ontploffen

De terugkeer van Schalke 04 naar de Bundesliga zorgde vorig weekend voor taferelen die perfect ...

41
41

Meer sportnieuws