Vanaken reageert op EK-selectie en toekomst bij Rode Duivels

door
Vanaken reageert op EK-selectie en toekomst bij Rode Duivels

Terwijl de Belgische ploegen zich al voorbereiden op de start van het volgende seizoen zinder het teleurstellend EK van de Rode Duivels nog altijd na. Het Nieuwsblad vroeg aan Hans Vanaken hoe hij het toernooi vanaf een afstand had beleefd.

Hoewel hij alweer een uitstekende campagne achter de rug had werd de draaischijf van Club Brugge gepasseerd door bondscoach Domenico Tedesco, een beslissing die heel wat stof deed opwaaien. Zelf was Vanaken naar eigen zeggen evenwel niet verrast dat hij geen uitnodiging in de bus kreeg.

LEES OOK: ‘Wout Faes pakt vliegtuig richting nieuwe topclub’

Tedesco dumpt Vanaken

"Ik zat in de voorselectie, maar ach: daar hoorden misschien wel vijftig jongens bij. Eerlijk: ik had niet verwacht dat ik erbij zitten. Ik las wel dat er veel over gesproken werd. Het was een issue. Velen hadden verwacht dat ik mee zou gaan naar Duitsland, maar ik dus niet", aldus 23-voudig international.

"Het had - op basis van de play-offs - gekund, maar ik ben realistisch. Tedesco is een andere weg ingeslagen met een nieuwe generatie. De Cuyper is daar een goed voorbeeld van", klinkt het nog. Van wrok of spijt is dan ook geen sprake. Integendeel: Vanaken genoot van zijn extra lange rustperiode.

Afscheid als Rode Duivel?

"Weet je, het was een lang en slopend seizoen. Ik heb liever een maand vakantie dan als nummer 26 mee te gaan naar het EK en daar geen minuut te spelen. Anderzijds blijft het een eer om op een groot tornooi te spelen", aldus de tweevoudig Gouden Schoen, die de deur weliswaar toch niet sluit.

"Ik ben altijd fier om voor de nationale ploeg te spelen. Het is niet aan mij om het einde aan te kondigen en ik zou zoiets ook niet snel doen. Ik was nooit titularis of tel bij wijze van spreken geen 100 caps. Het ligt gewoon niet in mijn handen. Nogmaals: als je opgeroepen wordt, is dat een eer", besluit hij.

Denkt u dat Vanaken ooit nog zal spelen voor de Rode Duivels?

Meest recent

'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

32
32
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

48
48
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

251
251
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

59
59
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

132
132
'AA Gent vindt oplossing voor Mitrovic'

AA Gent is bezig met een grote schoonmaak in de A-kern. De Buffalo’s gaan nog een speler van ...

185
185
Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

68
68
'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

RSC Anderlecht hoopt in januari een oplossing te vinden voor tal van overbodige pionnen. ...

207
207
Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

187
187
'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

347
347
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

272
272
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

377
377
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

321
321
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

287
287
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

56
56
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

258
258
El Ouahdi legt zich neer bij enorme teleurstelling

Zakaria El Ouahdi is één van de beste backs van de Belgische competitie, al dan niet ...

448
448
Guardiola achterna? Kompany schuift historische kans opzij

Vincent Kompany kan met Bayern München geschiedenis schrijven. De Belgische oefenmeester kan ...

117
117
‘Klopp weer T1? Europese grootmacht overtuigt Duitser’

Zien we Jurgen Klopp binennkort weer aan de zijlijn als hoofdtrainer? Momenteel is de Duitser de ...

200
200
‘Westerlo vindt opvolger Rommens: harde gesprekken’

Westerlo is op de wintermercato naarstig op zoek naar een nieuwe linksachter. Afgelopen zomer zagen ...

61
61
Michèle Lacroix steelt de show en betovert Engeland

Kevin De Bruyne was de verrassingsgast op het Gala van de Gouden Schoen afgelopen zondag. De Rode ...

122
122
‘Wout Faes pakt vliegtuig richting nieuwe topclub’

Wout Faes krijgt bij de Rode Duivels vaak kritiek, maar in clubverband staat de verdediger op een ...

180
180
Club en Standard geviseerd: Cornelis roept straffe taal

De Croky Cup staat weer op het programma en Sporting Charleroi neemt het op tegen Club Brugge. Na ...

334
334
Union heeft beet: nieuwe ruwe diamant is binnen

Union SG is altijd op zoek naar ruwe diamanten op de transfermarkt. De Brusselse club heeft een ...

63
63
Ronaldo door het lint in Saudi-Arabië: weer einde verhaal?

Cristiano Ronaldo is inmiddels al 40 jaar, maar de Portugees is nog één van de ...

121
121

Meer sportnieuws