Vanaken reageert op EK-selectie en toekomst bij Rode Duivels

door
Vanaken reageert op EK-selectie en toekomst bij Rode Duivels

Terwijl de Belgische ploegen zich al voorbereiden op de start van het volgende seizoen zinder het teleurstellend EK van de Rode Duivels nog altijd na. Het Nieuwsblad vroeg aan Hans Vanaken hoe hij het toernooi vanaf een afstand had beleefd.

Hoewel hij alweer een uitstekende campagne achter de rug had werd de draaischijf van Club Brugge gepasseerd door bondscoach Domenico Tedesco, een beslissing die heel wat stof deed opwaaien. Zelf was Vanaken naar eigen zeggen evenwel niet verrast dat hij geen uitnodiging in de bus kreeg.

LEES OOK: 'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

Tedesco dumpt Vanaken

"Ik zat in de voorselectie, maar ach: daar hoorden misschien wel vijftig jongens bij. Eerlijk: ik had niet verwacht dat ik erbij zitten. Ik las wel dat er veel over gesproken werd. Het was een issue. Velen hadden verwacht dat ik mee zou gaan naar Duitsland, maar ik dus niet", aldus 23-voudig international.

"Het had - op basis van de play-offs - gekund, maar ik ben realistisch. Tedesco is een andere weg ingeslagen met een nieuwe generatie. De Cuyper is daar een goed voorbeeld van", klinkt het nog. Van wrok of spijt is dan ook geen sprake. Integendeel: Vanaken genoot van zijn extra lange rustperiode.

Afscheid als Rode Duivel?

"Weet je, het was een lang en slopend seizoen. Ik heb liever een maand vakantie dan als nummer 26 mee te gaan naar het EK en daar geen minuut te spelen. Anderzijds blijft het een eer om op een groot tornooi te spelen", aldus de tweevoudig Gouden Schoen, die de deur weliswaar toch niet sluit.

"Ik ben altijd fier om voor de nationale ploeg te spelen. Het is niet aan mij om het einde aan te kondigen en ik zou zoiets ook niet snel doen. Ik was nooit titularis of tel bij wijze van spreken geen 100 caps. Het ligt gewoon niet in mijn handen. Nogmaals: als je opgeroepen wordt, is dat een eer", besluit hij.

Denkt u dat Vanaken ooit nog zal spelen voor de Rode Duivels?

Meest recent

Bekerkoorts stijgt: Anderlecht krijgt cruciaal nieuws over finale

Na de recente 6 op 6 lijkt RSC Anderlecht nagenoeg zeker van zijn plek in de Champions' Play-Offs. ...

0
0
Joos heeft voorkeur: "Ik wil hen erbij in Play-Off I"

Met nog drie speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie ligt de strijd om de Champions' ...

108
108
Liverpool gaat knullig met billen bloot bij rode lantaarn

Liverpool heeft dinsdagavond nogmaals averij opgelopen in de strijd om de top vier in de Premier ...

21
21
Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

Atletico Madrid heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De 4-0-zege in ...

47
47
'Nieuwe ramp in de maak? Donkere wolken boven RWDM'

De voorbije jaren bleek de Challenger Pro League al een kerkhof, met het failliet van clubs als KV ...

39
39
'Kompany lacht tanden bloot na transferbeslissing Liverpool'

Bayern München kan een geweldig seizoen beleven. Het staat tien speeldagen voor het einde ruim ...

35
35
Harde conclusie: "Dat moet AA Gent in de zomer aantrekken"

De strijd om de Champions' Play-Off kreeg vorig weekend een nieuwe wending. AA Gent moest zijn zesde ...

79
79
Geen dubbel: PSV laat zich verrassen in halve finale beker

In Nederland stevent PSV af op een snelle landstitel, want in de Eredivisie hebben ze nu al ...

42
42
Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

62
62
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

74
74
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

72
72
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

153
153
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

509
509
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

158
158
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

25
25
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

19
19
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

208
208
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

275
275
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

199
199
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

476
476
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

266
266
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

158
158
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

732
732
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

125
125
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

158
158

Meer sportnieuws