'Verdediger maakt vertrekwens bekend aan Anderlecht'

801 stemmen
'Verdediger maakt vertrekwens bekend aan Anderlecht'

Jan Vertonghen blijft allicht op post, maar na de exit van Zeno Debast, Federico Gattoni en vermoedelijk ook Ludwig Augustinsson lijkt de defensie van Anderlecht toch een fikse metamorfose te ondergaan. Te meer mochten nog meer verdedigers het ruime sop kiezen.

De enige positie achterin die momenteel dubbel bezet is in het Lotto Park is de rechtsback, waar Killian Sardella vorig seizoen het pleit won van nieuwkomer Louis Patris. Alleen gaat het product van eigen kweek zijn laatste contractjaar in, en dus ziet Paars-Wit zich mogelijk genoodzaakt om hem te verkopen.

LEES OOK: Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Interesse in rechtsbacks

Aan interesse alleszins geen gebrek, want Het Nieuwsblad benadrukt nogmaals dat Sardella op de radar staat van onder meer Werder Bremen. Voorlopig blijken de Duitsers wel nog niet helemaal door te drukken: zoals eerder al gemeld is er ook volgens de krant van een concreet bod momenteel geen sprake.

Bij een eventueel vertrek van zijn concurrent zou Brian Riemer vol de kaart van Patris kunnen trekken, tenminste indien hijzelf aan boord blijft. Eerder op de dag geraakte bekend dat de 23-jarige rechtsachter, pas een jaar geleden voor 3,5 miljoen weggeplukt bij OH Leuven, op de verlanglijst staat van Venezia.

Patris wil RSCA verlaten

Ook dat wordt bevestigd door Het Nieuwsblad, dat er net zoals La Dernière Heure aan toevoegt dat de Italianen niet de enigen zijn die een oogje op Patris hebben laten vallen. De promovendus in de Serie A zou hem bovendien louter willen huren, een constructie die ook de andere gegadigden wel zien zitten.

Net zoals Patris zelf trouwens, die volgens LDH niet weerspanning staat tegenover een al dan niet tijdelijk vertrek om meer speeltijd te vergaren. Door de dunne spoeling achterin lijkt Anderlecht, waar hij nog tot medio 2028 vastligt, echter enkel een transfer te overwegen indien ze zo hun investering recupereren.

Gelooft u nog in Patris bij RSCA?

Meest recent

"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

26
26
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

49
49
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

187
187
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

66
66
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

74
74
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

141
141
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

173
173
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

181
181
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

62
62
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

145
145
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

289
289
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

369
369
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

79
79
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

537
537
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

75
75
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

445
445
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

642
642
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

247
247
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

304
304
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

102
102
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

918
918
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

494
494
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

153
153
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

459
459
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

613
613

Meer sportnieuws