TRANSFERUURTJE: 'Club krijgt opmerkelijk voorstel, Gent vindt spits'

1058
TRANSFERUURTJE: 'Club krijgt opmerkelijk voorstel, Gent vindt spits'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge moeten ze nog vrezen voor het vertrek van een aantal smaakmakers. Zo blijt bijvoorbeeld Maxim De Cuyper gegeerd. Besiktas blijft aan de mouw van de Rode Duivel trekken en doet nu een opmerkelijk voorstel. Ze zouden bereid zijn om één of meerdere spelers in ruil naar Brugge te sturen.

Of Club daarop zal ingaan, is nog maar de vraag. Het werkt intussen wel aan andere inkomende transfers. Zo lijkt de deal voor Gustaf Nilsson helemaal beklonken, alleen moet Nicky Hayen nog even wachten op zijn nieuwe spits. Die zou immers pas volgende week aansluiten na de stage.

Wie daarentegen niet naar Club komt, is Loun Srdanovic. De komst van de 17-jarige verdediger werd enkele maanden geleden nog aangekondigd als een done deal, maar hij zou nu alsnog van gedacht veranderd zijn. Hij zal in plaats daarvan voor drie jaar bijtekenen bij Servette, waar hij meteen deel mag uitmaken van de A-kern.

Anderlecht moet zich ook nog versterken, maar maakt wel al volop werk van de toekomst. Het is er bijvoorbeeld in geslaagd om Nunzio Engwanda langer aan zich te binden. De 16-jarige verdediger wordt gezien als een groot talent en krijgt in de voorbereiding volop zijn kans bij de A-kern. Hij tekende bij tot 2027.

Intussen speurt Jesper Fredberg wel naar aanwinsten, onder meer voor het middenveld. Daar zou hij zijn oog laten vallen hebben op Abdelkahar Kadri. Enkele weken geleden was Anderlecht zelfs zeer concreet voor de sterkhouder van KV Kortrijk. Intussen is de interesse wat bekoeld, maar een transfer is nog niet van de baan.

De kans dat Thomas Delaney terugkeert, lijkt intussen alsmaar kleiner te worden. De Deen begint volgende week aan de voorbereiding bij Sevilla en zou in eerste instantie een nieuwe kans bij de Spaanse club proberen af te dwingen. Pas als die er echt niet blijkt in te zitten, denkt hij aan vertrekken. Maar dan krijgt Anderlecht stevige concurrentie van FC Kopenhagen, dat het voordeel heeft dat het gezin van Delaney graag terug naar de Deense hoofdstad zou willen verhuizen.

AA Gent lijkt zijn volgende zomeraanwinst beet te hebben. De komst van Max Dean zou namelijk in kannen en kruiken zijn. De Engelse aanvaller wordt voor de neus van Toulouse weggeplukt bij MK Dons en zou al medisch gekeurd zijn. De 20-jarige zal voor vier seizoenen tekenen.

Bij KV Mechelen hebben ze afscheid genomen van Ngal'ayel Mukau. Een vertrek van de 19-jarige smaakmaker stond in de sterren geschreven, al is zijn bestemming verrassend. Nadat een transfer naar Club Brugge afsprong, zette de Congolees uiteindelijk zijn handtekening bij Lille.

Buitenland

Jurgen Klopp is nog maar net vertrokken bij Liverpool, of hij krijgt al een opmerkelijke aanbieding om weer aan de slag te gaan. De Verenigde Staten willen hem aanstellen om hun team te leiden op het WK 2026 in eigen land, omdat na een teleurstellende Copa America Gregg Berhalter ontslagen werd. De Duitser lijkt echter niet op het voorstel in te gaan omdat hij rust wil nemen.

PSG wil na het vertrek van Kylian Mbappé deze zomer stevig uithalen op de transfermarkt. Het zou een bod van maar liefst 200 miljoen euro neergelegd hebben bij Napoli, waarmee het zowel Khvicha Kvaratskhelia als Victor Osimhen wou binnenhalen. Het bod werd door de Italianen echter van tafel geveegd.

Moet Club Brugge bij een goed bod meewerken aan een transfer van De Cuyper?

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

57
57
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

62
62
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

80
80
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

73
73
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

146
146
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

200
200
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

75
75
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

104
104
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

74
74
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

121
121
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

15
15
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

20
20
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

81
81
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

217
217
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

121
121
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

105
105
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

971
971
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

74
74
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

165
165
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

109
109
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

43
43
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

398
398
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

437
437
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

207
207
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

420
420

Meer sportnieuws