TRANSFERUURTJE: 'Club krijgt opmerkelijk voorstel, Gent vindt spits'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club krijgt opmerkelijk voorstel, Gent vindt spits'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge moeten ze nog vrezen voor het vertrek van een aantal smaakmakers. Zo blijt bijvoorbeeld Maxim De Cuyper gegeerd. Besiktas blijft aan de mouw van de Rode Duivel trekken en doet nu een opmerkelijk voorstel. Ze zouden bereid zijn om één of meerdere spelers in ruil naar Brugge te sturen.

Of Club daarop zal ingaan, is nog maar de vraag. Het werkt intussen wel aan andere inkomende transfers. Zo lijkt de deal voor Gustaf Nilsson helemaal beklonken, alleen moet Nicky Hayen nog even wachten op zijn nieuwe spits. Die zou immers pas volgende week aansluiten na de stage.

Wie daarentegen niet naar Club komt, is Loun Srdanovic. De komst van de 17-jarige verdediger werd enkele maanden geleden nog aangekondigd als een done deal, maar hij zou nu alsnog van gedacht veranderd zijn. Hij zal in plaats daarvan voor drie jaar bijtekenen bij Servette, waar hij meteen deel mag uitmaken van de A-kern.

Anderlecht moet zich ook nog versterken, maar maakt wel al volop werk van de toekomst. Het is er bijvoorbeeld in geslaagd om Nunzio Engwanda langer aan zich te binden. De 16-jarige verdediger wordt gezien als een groot talent en krijgt in de voorbereiding volop zijn kans bij de A-kern. Hij tekende bij tot 2027.

Intussen speurt Jesper Fredberg wel naar aanwinsten, onder meer voor het middenveld. Daar zou hij zijn oog laten vallen hebben op Abdelkahar Kadri. Enkele weken geleden was Anderlecht zelfs zeer concreet voor de sterkhouder van KV Kortrijk. Intussen is de interesse wat bekoeld, maar een transfer is nog niet van de baan.

De kans dat Thomas Delaney terugkeert, lijkt intussen alsmaar kleiner te worden. De Deen begint volgende week aan de voorbereiding bij Sevilla en zou in eerste instantie een nieuwe kans bij de Spaanse club proberen af te dwingen. Pas als die er echt niet blijkt in te zitten, denkt hij aan vertrekken. Maar dan krijgt Anderlecht stevige concurrentie van FC Kopenhagen, dat het voordeel heeft dat het gezin van Delaney graag terug naar de Deense hoofdstad zou willen verhuizen.

AA Gent lijkt zijn volgende zomeraanwinst beet te hebben. De komst van Max Dean zou namelijk in kannen en kruiken zijn. De Engelse aanvaller wordt voor de neus van Toulouse weggeplukt bij MK Dons en zou al medisch gekeurd zijn. De 20-jarige zal voor vier seizoenen tekenen.

Bij KV Mechelen hebben ze afscheid genomen van Ngal'ayel Mukau. Een vertrek van de 19-jarige smaakmaker stond in de sterren geschreven, al is zijn bestemming verrassend. Nadat een transfer naar Club Brugge afsprong, zette de Congolees uiteindelijk zijn handtekening bij Lille.

Buitenland

Jurgen Klopp is nog maar net vertrokken bij Liverpool, of hij krijgt al een opmerkelijke aanbieding om weer aan de slag te gaan. De Verenigde Staten willen hem aanstellen om hun team te leiden op het WK 2026 in eigen land, omdat na een teleurstellende Copa America Gregg Berhalter ontslagen werd. De Duitser lijkt echter niet op het voorstel in te gaan omdat hij rust wil nemen.

PSG wil na het vertrek van Kylian Mbappé deze zomer stevig uithalen op de transfermarkt. Het zou een bod van maar liefst 200 miljoen euro neergelegd hebben bij Napoli, waarmee het zowel Khvicha Kvaratskhelia als Victor Osimhen wou binnenhalen. Het bod werd door de Italianen echter van tafel geveegd.

Moet Club Brugge bij een goed bod meewerken aan een transfer van De Cuyper?

Meest recent

'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

29
29
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

21
21
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

42
42
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

58
58
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

86
86
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

25
25
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

73
73
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

250
250
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

108
108
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

185
185
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

49
49
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

193
193
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

88
88
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

28
28
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

135
135
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

87
87
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

345
345
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

235
235
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

331
331
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

304
304
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

441
441
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

215
215
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

65
65
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

372
372

Meer sportnieuws