TRANSFERUURTJE: 'Club krijgt opmerkelijk voorstel, Gent vindt spits'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club krijgt opmerkelijk voorstel, Gent vindt spits'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge moeten ze nog vrezen voor het vertrek van een aantal smaakmakers. Zo blijt bijvoorbeeld Maxim De Cuyper gegeerd. Besiktas blijft aan de mouw van de Rode Duivel trekken en doet nu een opmerkelijk voorstel. Ze zouden bereid zijn om één of meerdere spelers in ruil naar Brugge te sturen.

Of Club daarop zal ingaan, is nog maar de vraag. Het werkt intussen wel aan andere inkomende transfers. Zo lijkt de deal voor Gustaf Nilsson helemaal beklonken, alleen moet Nicky Hayen nog even wachten op zijn nieuwe spits. Die zou immers pas volgende week aansluiten na de stage.

Wie daarentegen niet naar Club komt, is Loun Srdanovic. De komst van de 17-jarige verdediger werd enkele maanden geleden nog aangekondigd als een done deal, maar hij zou nu alsnog van gedacht veranderd zijn. Hij zal in plaats daarvan voor drie jaar bijtekenen bij Servette, waar hij meteen deel mag uitmaken van de A-kern.

Anderlecht moet zich ook nog versterken, maar maakt wel al volop werk van de toekomst. Het is er bijvoorbeeld in geslaagd om Nunzio Engwanda langer aan zich te binden. De 16-jarige verdediger wordt gezien als een groot talent en krijgt in de voorbereiding volop zijn kans bij de A-kern. Hij tekende bij tot 2027.

Intussen speurt Jesper Fredberg wel naar aanwinsten, onder meer voor het middenveld. Daar zou hij zijn oog laten vallen hebben op Abdelkahar Kadri. Enkele weken geleden was Anderlecht zelfs zeer concreet voor de sterkhouder van KV Kortrijk. Intussen is de interesse wat bekoeld, maar een transfer is nog niet van de baan.

De kans dat Thomas Delaney terugkeert, lijkt intussen alsmaar kleiner te worden. De Deen begint volgende week aan de voorbereiding bij Sevilla en zou in eerste instantie een nieuwe kans bij de Spaanse club proberen af te dwingen. Pas als die er echt niet blijkt in te zitten, denkt hij aan vertrekken. Maar dan krijgt Anderlecht stevige concurrentie van FC Kopenhagen, dat het voordeel heeft dat het gezin van Delaney graag terug naar de Deense hoofdstad zou willen verhuizen.

AA Gent lijkt zijn volgende zomeraanwinst beet te hebben. De komst van Max Dean zou namelijk in kannen en kruiken zijn. De Engelse aanvaller wordt voor de neus van Toulouse weggeplukt bij MK Dons en zou al medisch gekeurd zijn. De 20-jarige zal voor vier seizoenen tekenen.

Bij KV Mechelen hebben ze afscheid genomen van Ngal'ayel Mukau. Een vertrek van de 19-jarige smaakmaker stond in de sterren geschreven, al is zijn bestemming verrassend. Nadat een transfer naar Club Brugge afsprong, zette de Congolees uiteindelijk zijn handtekening bij Lille.

Buitenland

Jurgen Klopp is nog maar net vertrokken bij Liverpool, of hij krijgt al een opmerkelijke aanbieding om weer aan de slag te gaan. De Verenigde Staten willen hem aanstellen om hun team te leiden op het WK 2026 in eigen land, omdat na een teleurstellende Copa America Gregg Berhalter ontslagen werd. De Duitser lijkt echter niet op het voorstel in te gaan omdat hij rust wil nemen.

PSG wil na het vertrek van Kylian Mbappé deze zomer stevig uithalen op de transfermarkt. Het zou een bod van maar liefst 200 miljoen euro neergelegd hebben bij Napoli, waarmee het zowel Khvicha Kvaratskhelia als Victor Osimhen wou binnenhalen. Het bod werd door de Italianen echter van tafel geveegd.

Moet Club Brugge bij een goed bod meewerken aan een transfer van De Cuyper?

Meest recent

Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

14
14
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

15
15
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

31
31
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

133
133
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

72
72
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

99
99
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

183
183
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

116
116
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

73
73
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

36
36
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

93
93
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

267
267
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 10M-toptransfer'

Dit wordt geen doorsnee wintermercato voor Club Brugge. Blauw-Zwart twijfelt en is zenuwachtig: 10 ...

873
873
'Beerschot doet bod op parel: gesprekken gaande'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

91
91
'Westerlo droomt van knaltransfer: Rangers lonkt'

Bij KVC Westerlo moet er in 2026 weer flink verkocht worden om de rekeningen te laten kloppen. De ...

78
78
'Union SG grijpt mis én doet miljoenenbod'

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

90
90
DAZN versus Pro League: nieuw dieptepunt in koude oorlog

Vertegenwoordigers van DAZN en de Pro League stonden maandag tegenover elkaar in de rechtbank, die ...

341
341
Hayen & De Condé onthullen winterplannen KRC Genk

De nationale media blies dinsdag verzamelen in Genk, waar de presentatie van Nicky Hayen op het ...

471
471
Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

392
392
'Club Brugge tast in de buidel: topaanwinst in aantocht'

Met een zes op zes heeft Ivan Leko zijn start niet gemist bij Club Brugge, dat vrijdag in Genk het ...

718
718
De Condé verklaart komst Hayen: "Dat is erg zeldzaam"

Nicky Hayen stond zopas voor het eerst de verzamelde pers te woord als trainer van KRC Genk. De ...

209
209
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

267
267
'Over & out: Hasi en Renard dumpen miscasts Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke winter tegemoet. Op inkomend gebied lijkt defensieve versterking ...

537
537
Hayen voorgesteld in Genk: "Revanche op Club Brugge?"

Maandag maakte KRC Genk bekend dat Nicky Hayen de opvolger wordt van Thorsten Fink. Daags nadien ...

375
375
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

284
284

Meer sportnieuws