'PSV troeft Belgische clubs definitief af voor talent'

96 stemmen
'PSV troeft Belgische clubs definitief af voor talent'

Afgelopen seizoen had Johan Bakayoko een zeer groot aandeel in het succes van PSV, dat met overmacht de titel veroverde in de Eredivisie. In Eindhoven lijken ze dezer dagen weer volop in te willen zetten op Belgisch talent, want er zitten na de Rode Duivel nog heel wat landgenoten in de wachtkamer.

PSV schotelde verschillende Belgische talenten deze zomer een eerste profcontract voor en onlangs mochten in de oefenwedstrijd tegen Anderlecht ook Matteo Dams (20) en Noah Fernandez (16) zich bewijzen. Zij krijgen straks bovendien wellicht gezelschap van een volgende Belg.

LEES OOK: 'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

PSV wint de strijd om Monamay

Het Nieuwsblad weet dat PSV goed op weg is om Madi Monamay in te lijven. De 19-jarige verdediger speelde de voorbije jaren voor Bayer Leverkusen, maar wil de Duitse kampioen verlaten om meer speelminuten te krijgen. Bij het eerste elftal debuteerde de jeugdinternational niet.

Verschillende Belgische clubs toonden ook interesse, maar zij worden afgetroefd. PSV zou doorduwen voor een transfer en de verwachting is dat ze die ook zullen afronden. Details over de deal zijn er verder nog niet bekend.

Meer speelkansen in Eindhoven

Bij PSV zal Monamay meer perspectieven hebben op speelgelegenheid. Of hij ook meteen deel zal uitmaken van de A-kern is nog de vraag, al liggen er wel mogelijkheden na het vertrek van Armel Bella-Kotchap en André Ramalho deze zomer. Maar in het slechtste geval kan Monamay ook nog vlieguren maken bij Jong PSV.

Monamay was twee seizoenen aan de slag bij Leverkusen, dat hem in 2022 weggekaapt had uit de jeugdopleiding van KRC Genk. Eerder had hij ook al in de jeugd van OHL gespeeld. Afgelopen seizoen kwam hij vier keer uit voor de Belgische nationale U19.

Zal hij bij PSV wel doorbreken?

Meest recent

Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

4
4
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

13
13
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

46
46
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

90
90
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

115
115
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

258
258
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

712
712
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

120
120
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

632
632
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

182
182
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

534
534
Aanvoerder Tielemans in vraag gesteld: “Beter hij captain"

Bondscoach Rudi Garcia stelde Youri Tielemans een tijdje geleden aan als de vaste aanvoerder van de ...

178
178
“Rudi Garcia manipuleert posivitisme bij Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn op zoek naar een houvast op het WK. Een sterke prestatie om zich aan op te ...

57
57
'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Standard Luik wil zo snel mogelijk weer bij de Belgische top horen. De Rouches hebben het volste ...

174
174
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

147
147
Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

727
727
‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

550
550
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

206
206
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

71
71
'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

38
38
Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

48
48
Tielemans slaat hard terug op WK-kritiek Rode Duivels

De Rode Duivels krijgen de wind van voren na Egypte en Iran. Met een twee op zes zoekt België ...

173
173
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

602
602
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

228
228
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

107
107

Meer sportnieuws