'PSV troeft Belgische clubs definitief af voor talent'

96 stemmen
'PSV troeft Belgische clubs definitief af voor talent'

Afgelopen seizoen had Johan Bakayoko een zeer groot aandeel in het succes van PSV, dat met overmacht de titel veroverde in de Eredivisie. In Eindhoven lijken ze dezer dagen weer volop in te willen zetten op Belgisch talent, want er zitten na de Rode Duivel nog heel wat landgenoten in de wachtkamer.

PSV schotelde verschillende Belgische talenten deze zomer een eerste profcontract voor en onlangs mochten in de oefenwedstrijd tegen Anderlecht ook Matteo Dams (20) en Noah Fernandez (16) zich bewijzen. Zij krijgen straks bovendien wellicht gezelschap van een volgende Belg.

LEES OOK: Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

PSV wint de strijd om Monamay

Het Nieuwsblad weet dat PSV goed op weg is om Madi Monamay in te lijven. De 19-jarige verdediger speelde de voorbije jaren voor Bayer Leverkusen, maar wil de Duitse kampioen verlaten om meer speelminuten te krijgen. Bij het eerste elftal debuteerde de jeugdinternational niet.

Verschillende Belgische clubs toonden ook interesse, maar zij worden afgetroefd. PSV zou doorduwen voor een transfer en de verwachting is dat ze die ook zullen afronden. Details over de deal zijn er verder nog niet bekend.

Meer speelkansen in Eindhoven

Bij PSV zal Monamay meer perspectieven hebben op speelgelegenheid. Of hij ook meteen deel zal uitmaken van de A-kern is nog de vraag, al liggen er wel mogelijkheden na het vertrek van Armel Bella-Kotchap en André Ramalho deze zomer. Maar in het slechtste geval kan Monamay ook nog vlieguren maken bij Jong PSV.

Monamay was twee seizoenen aan de slag bij Leverkusen, dat hem in 2022 weggekaapt had uit de jeugdopleiding van KRC Genk. Eerder had hij ook al in de jeugd van OHL gespeeld. Afgelopen seizoen kwam hij vier keer uit voor de Belgische nationale U19.

Zal hij bij PSV wel doorbreken?

Meest recent

'Union krijgt zeer pikante vraagprijs te horen'

Union was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

10
10
Club Brugge ruikt dubbele stuntdeal na plotse wending

Club Brugge staat op het punt om te verrassen op de transfermarkt. Er ligt een dubbele stunt op ...

79
79
'Shoppinglijstje Sibierski uitgebreid na forse domper'

Bij Anderlecht lijken ze eindelijk klaar om helemaal aan hun zomermercato te beginnen. Met Vitor ...

110
110
Doku, Lukaku, Vanaken: Garcia brengt verrassende update

Zaterdagochtend staan de Rode Duivels voor hun match van de waarheid op dit WK. Tegen Nieuw-Zeeland ...

200
200
Oranje boekt weer vlotte zege, Japan en Zweden ook door

In de nacht van donderdag op vrijdag viel ook in groep F nog de beslissing. Oranje verzekerde zich ...

29
29
Turkije redt zijn eer nog, Australië mogelijk tegen Duivels

Vrijdagochtend werd ook nog de slotspeeldag in groep D op het WK afgewerkt. Daarin heeft Turkije ...

49
49
Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

88
88
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

66
66
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

301
301
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

219
219
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

53
53
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

437
437
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

187
187
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

527
527
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

67
67
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

120
120
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

54
54
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

401
401
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

727
727
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

576
576
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

169
169
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1204
1204
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

177
177
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

82
82
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

698
698

Meer sportnieuws