'Hayen lanceert 2 jonkies bij Club Brugge tijdens Supercup'

1044 stemmen
'Hayen lanceert 2 jonkies bij Club Brugge tijdens Supercup'

Binnen een week wordt het Belgische voetbalseizoen alweer op gang getrapt, want op 20 juli staat de Supercup al op het programma. Daarin neemt landskampioen Club Brugge het op tegen bekerwinnaar Union. Een echte waardemeter lijkt die confrontatie echter nog niet te gaan worden, want beide teams staan nog lang niet op hun sterkst.

Uiteraard is er het feit dat de transfermarkt nog meer dan een maand open is en er dus nog de nodige bijkomende versterkingen kunnen en zullen gehaald worden, maar daarnaast zijn ook heel wat spelers gewoon nog afwezig. Internationals die op het EK of de Copa America actief waren, zullen er volgende week nog niet bij zijn.

LEES OOK: Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Seys begint als titularis aan seizoen bij Club

Bij Club Brugge zullen ze daardoor bijvoorbeeld nog niet kunnen rekenen op Maxim De Cuyper, ook al kreeg die geen minuut bij de Rode Duivels op het EK. Dat maakt wel dat de spoeling op de backs momenteel zeer dun is bij Blauw-Zwart. Kyriani Sabbe en Bjorn Meijer liggen immers ook nog een tijdje in de lappenmand.

Maar bij Club panikeren ze niet. Het Laatste Nieuws weet dat Nicky Hayen daardoor kansen zal geven aan de jeugd. Zo lijkt Joaquin Seys al zeker als titularis aan het seizoen te beginnen. De 19-jarige linksachter werd in februari bij de A-kern gehaald en wordt binnen Club gezien als het volgende talent dat moet doorbreken.

Improviseren op rechtsachter

De jeugdinternational zou al zeker tegen Union op een basisplaats mogen rekenen en mogelijk ook in de openingsmatch van de competitie tegen KV Mechelen. Daarnaast lijkt de kans ook groot dat Hayen minstens tegen Union op rechts een jonkie voor de leeuwen zal gooien.

Daar ligt een vacature door het vertrek van Odoi en de blessure van Sabbe, maar Club wil geen nieuwe flankverdediger halen om de ontwikkeling van Sabbe en Seys niet te remmen. Hayen zal tegen Union dan maar teruggrijpen naar Spileers (19), Yameogo (19) of Et-Taïbi (21) om te depanneren.

Zal Seys dit seizoen helemaal doorbreken bij Club Brugge?

Meest recent

Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

10
10
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

75
75
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

147
147
Extra geluksbrenger: Duivels zorgen voor WK-primeur tegen Senegal

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

106
106
Waarschuwing Garcia: "Als hij speelt, is België kansloos"

De Rode Duivels staan voor een zware dobber in de 1/16de finales van het WK 2026. Zo wacht een duel ...

412
412
Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Voor Zuid-Afrika zit het wereldkampioenschap erop. Bafana Bafana sneuvelde zondagavond in de 1/16de ...

37
37
'Geheim plan PSG onthuld: Club Brugge ruikt miljoenen'

Club Brugge wist de voorbije zomermercato's steevast miljoenen op te halen met de verkoop van ...

339
339
Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

681
681
Scaloni doet boekje open: Messi toont klasse met groots gebaar

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

102
102
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

208
208
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

168
168
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

305
305
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

76
76
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

51
51
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

42
42
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

565
565
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

79
79
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

264
264
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

54
54
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

258
258
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

185
185
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

135
135
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

788
788
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

71
71
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

204
204

Meer sportnieuws