'Hayen lanceert 2 jonkies bij Club Brugge tijdens Supercup'

door
'Hayen lanceert 2 jonkies bij Club Brugge tijdens Supercup'

Binnen een week wordt het Belgische voetbalseizoen alweer op gang getrapt, want op 20 juli staat de Supercup al op het programma. Daarin neemt landskampioen Club Brugge het op tegen bekerwinnaar Union. Een echte waardemeter lijkt die confrontatie echter nog niet te gaan worden, want beide teams staan nog lang niet op hun sterkst.

Uiteraard is er het feit dat de transfermarkt nog meer dan een maand open is en er dus nog de nodige bijkomende versterkingen kunnen en zullen gehaald worden, maar daarnaast zijn ook heel wat spelers gewoon nog afwezig. Internationals die op het EK of de Copa America actief waren, zullen er volgende week nog niet bij zijn.

LEES OOK: Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Seys begint als titularis aan seizoen bij Club

Bij Club Brugge zullen ze daardoor bijvoorbeeld nog niet kunnen rekenen op Maxim De Cuyper, ook al kreeg die geen minuut bij de Rode Duivels op het EK. Dat maakt wel dat de spoeling op de backs momenteel zeer dun is bij Blauw-Zwart. Kyriani Sabbe en Bjorn Meijer liggen immers ook nog een tijdje in de lappenmand.

Maar bij Club panikeren ze niet. Het Laatste Nieuws weet dat Nicky Hayen daardoor kansen zal geven aan de jeugd. Zo lijkt Joaquin Seys al zeker als titularis aan het seizoen te beginnen. De 19-jarige linksachter werd in februari bij de A-kern gehaald en wordt binnen Club gezien als het volgende talent dat moet doorbreken.

Improviseren op rechtsachter

De jeugdinternational zou al zeker tegen Union op een basisplaats mogen rekenen en mogelijk ook in de openingsmatch van de competitie tegen KV Mechelen. Daarnaast lijkt de kans ook groot dat Hayen minstens tegen Union op rechts een jonkie voor de leeuwen zal gooien.

Daar ligt een vacature door het vertrek van Odoi en de blessure van Sabbe, maar Club wil geen nieuwe flankverdediger halen om de ontwikkeling van Sabbe en Seys niet te remmen. Hayen zal tegen Union dan maar teruggrijpen naar Spileers (19), Yameogo (19) of Et-Taïbi (21) om te depanneren.

Zal Seys dit seizoen helemaal doorbreken bij Club Brugge?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

99
99
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

5
5
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

58
58
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

82
82
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

54
54
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

105
105
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

149
149
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

91
91
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

146
146
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

230
230
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

176
176
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

465
465
Henry ziet twee absolute kleppers bij de Rode Duivels

Binnen een maandje start het WK. De Rode Duivels zitten in een groep met Iran, Nieuw-Zeeland en ...

182
182
Sibierski aan zet: Anderlecht beslist over aankoop verdediger

Bij RSC Anderlecht gaat Antoine Sibierski samen met de scouting heel wat knopen moeten doorhakken. ...

290
290
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

292
292
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

319
319
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hij is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

149
149
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

220
220
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

138
138
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

170
170
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

83
83
'Van Bommel dicht bij comeback: topclub lonkt'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

179
179
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

38
38
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

75
75
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

254
254
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1446
1446

Meer sportnieuws