‘Nieuwe ‘Goleador’ geeft Anderlecht koude rillingen’

597 stemmen
‘Nieuwe ‘Goleador’ geeft Anderlecht koude rillingen’

Anderlecht richt zich op Gonzalo Tapia, een bepalende flankaanvaller van Universidad Católica. De 22-jarige Chileen heeft in 2024 al 7 goals en 3 assists in 19 wedstrijden en trekt de aandacht van topclubs zoals Rangers FC en CSKA Moskou.

Universidad Católica wil Tapia’s contract verlengen tot eind 2026, met een exit-clausule van 3,7 miljoen euro. Tapia heeft prioriteit gegeven aan het verlengen van zijn contract om zijn club niet met lege handen achter te laten bij een toekomstige transfer.

Tapia wordt geprezen door clubicoon Jorge Aravena en journalist Fernando Agustín, en is favoriet bij coach Tiago Nunes. Arturo Vidal waardeert zijn talent, maar vindt dat hij meer karakter moet tonen.

Talentscout Jacek Kulig vergelijkt Tapia met Federico Chiesa en beoordeelt hem met 8,5/10. Tapia is snel, creatief, een harde werker en een begenadigd dribbelaar, en kan op beide flanken spelen.

LEES OOK: Voetbal op TV: uitstekend nieuws voor Anderlecht-fans

Bepalende flankaanvaller voor Anderlecht

Anderlecht wil volgend seizoen beter presteren dan vorig jaar. Om dit te bereiken, wil Sporting de basis van de huidige ploeg behouden en tegelijkertijd versterken. Voor de aanvallende flankposities wordt Anderlecht nu gelinkt aan Gonzalo Tapia, de sterkhouder van Universidad Católica.

De 22-jarige Chileen beleeft een fantastisch 2024, waarin hij in 19 wedstrijden al 10 keer beslissend was met 7 goals en 3 assists. Dankzij zijn indrukwekkende prestaties heeft Tapia de aandacht getrokken van verschillende topclubs, waaronder Rangers FC en CSKA Moskou.

Voorlopig blijft het bij informele peilingen en is er nog geen concrete aanbieding gedaan bij Universidad Católica.

De zomermercato komt echter pas echt op gang na de Copa America en het EK 2024, maar de interesse in Tapia is onmiskenbaar.

Anderlecht zal 3,7 miljoen moeten betalen

Universidad Católica wil het contract van hun sterkhouder Gonzalo Tapia openbreken. De 22-jarige aanvaller ligt nog tot eind dit jaar onder contract bij de club, maar zowel de club als Tapia zelf hebben de intentie uitgesproken om dit te verlengen.

Er zijn al enkele informele gesprekken gevoerd tussen de club en de speler over een nieuwe overeenkomst.

Tapia heeft aangegeven dat zijn prioriteit ligt bij het verlengen van zijn contract met Universidad Católica omdat hij de club niet met lege handen wil achterlaten als hij eind december of midden volgend jaar een transfer zou maken.

De onderhandelingen met Tapia en zijn entourage zijn al enkele weken aan de gang en verlopen voorspoedig. Sterker nog, het is niet uitgesloten dat een nieuwe deal de komende dagen of weken wordt aangekondigd.

De verlenging zou voor nog eens twee seizoenen zijn, met een exit-clausule van bijna 4 miljoen dollar, omgerekend zo’n 3,7 miljoen euro.

Vidal is gek van Tapia: “overstijgt de Chileense competitie”

Volgens Jorge Aravena, clubicoon van Universidad Católica, heeft Gonzalo Tapia het niveau van de Chileense competitie overstegen. Aravena benadrukt dat Universidad veel van zijn aanvallende kracht zou verliezen als Tapia vertrekt.

“In het geval van Tapia zitten echt belangrijke teams in het Europese voetbal hem achterna. Hij verdient de mogelijkheid, de kans om ander voetbal te gaan spelen”, voegde hij eraan toe.

Journalist Fernando Agustín stelde op Pauta de Juego dat Tapia de favoriete speler is van zowel coach Tiago Nunes als Universidad. Agustín meent bovendien dat Tapia zijn kans bij de Chileense nationale ploeg verdient.

Arturo Vidal, de ster van het Chileense voetbal, is ook een fan van Tapia. “Ik vind hem leuk, heel leuk, maar hij moet zijn persoonlijkheid veranderen”, aldus Vidal, voormalig speler van onder andere FC Barcelona, Bayern München en Juventus.

“Ik vind dat hij heel relaxed is, hij heeft wat meer streetstyle nodig. Maar hij heeft veel talent, hij is snel. Hij doet alles met talent, maar ik vind dat het karakter ontbreekt.”

Tapia: snel, creatief, harde werker en een begenadigd dribbelaar

Gonzalo Tapia is een flamboyante flankaanvaller die bekendstaat om zijn groot potentieel. Met zijn snelheid en techniek weet hij regelmatig verdedigingen te verrassen. Hij is balvast, creatief, en een begenadigd dribbelaar.

Hoewel Tapia rechtsvoetig is, kan hij op beide flanken uit de voeten, wat zijn veelzijdigheid benadrukt. De vermaarde talentscout Jacek Kulig beoordeelt Tapia met een indrukwekkende 8,5/10 en vergelijkt hem qua profiel met Federico Chiesa van Juventus.

Dit geeft aan hoe hoog Tapia wordt ingeschat in de voetbalwereld. Tapia’s spel kenmerkt zich niet alleen door zijn offensieve kwaliteiten; hij schuwt ook het verdedigende werk niet. Hij is bereid om vuile meters te maken en draagt actief bij aan balrecuperatie, wat hem tot een complete speler maakt.

Anderlecht moet Tapia halen

Meest recent

'Opvolger Tzolis: Club Brugge vol voor 'man van 10 miljoen''

Christos Tzolis heeft zijn gedroomde transfer quasi beet. Behoudens last-minute wendingen gaat de ...

119
119
Tuchel verbaast zelfs eigen spelers: pijnlijke details gelekt

Engeland is er wederom niet in geslaagd de WK-finale te halen. Nochtans kwam het in de halve finale ...

40
40
'OHL en KVM kruisen degens, Lommel lonkt weer naar City'

Het aftellen is begonnen, binnen minder dan een maandje trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro ...

69
69
Spanje houdt hart vast: tweetal staakt training daags voor finale

Aanstaande zondag is het zover, dan wordt in New-Jersey de finale van het WK 2026 afgewerkt. ...

51
51
Volgende cashbom bij Club? 'Nieuwe ommezwaai Tresoldi'

Club Brugge vangt eerstdaags de jackpot met de verkoop van Christos Tzolis aan Arsenal FC. Er zijn ...

410
410
Micah Richards krijgt hartbrekend nieuws vlak voor WK-uitzending

Engeland sneuvelde woensdag in de halve finales van het WK 2026. Voor Micah Richards werd de avond ...

24
24
Transferbommetje! Dennis Praet vindt nieuwe Belgische club

Dennis Praet heeft voor een verrassende move op de transfermarkt gezorgd. Enkele weken nadat zijn ...

381
381
Adieu Didier: nieuwe bondscoach Frankrijk staat al klaar

Frankrijk kruist zaterdagavond de degens met Frankrijk tijdens de troostfinale van het WK 2026. Dat ...

140
140
Monsterdeal Tzolis: Club Brugge krijgt nog méér goed nieuws

Club Brugge staat andermaal op punt het nationale transferrecord op scherp te stellen. Met de ...

649
649
Thorup krijgt cruciale update: vijftal op terugweg naar Genk

Jess Thorup werd deze week gepresenteerd als nieuwe coach van KRC Genk. Zijn tweede ambtstermijn ...

238
238
Club Brugge laat Meunier op het pijnlijkste moment stikken

Thomas Meunier zette de deur naar Club Brugge wagenwijd open. Toch bleef het stil vanuit Brugge, net ...

281
281
Commotie rond Courtois: grond wordt heet onder voeten Garcia

De KBVB wil voor het einde van de maand ronde zijn met de evaluatie van bondscoach Rudi Garcia. ...

196
196
Al ruim 265 mil. gespendeerd: 'Spurs blijft gaan op mercato'

Tottenham Hotspur ontsnapte afgelopen seizoen pas op het nippertje aan degradatie uit de Premier ...

179
179
Voetbal op TV: uitstekend nieuws voor Anderlecht-fans

Komend weekend valt het doek over het wereldkampioenschap 2026. Maar de voetbalfans zullen niet lang ...

359
359
'Club vliegt erin met Tzolis-miljoenen: wending Adedeji-Sternberg'

Club Brugge staat op punt om Christos Tzolis voor een smak geld te verkopen aan Arsenal FC. En dat ...

1080
1080
Frankrijk spreekt schande: "Hij deed bijna alles fout"

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet voor de wereldtitel niet kunnen verzilveren. Les Bleus ...

269
269
Anderlecht-fans vellen duidelijk oordeel na vertrek Borguet

RSC Anderlecht is weer aan een paleisrevolutie achter de schermen bezig. Na zes seizoenen neemt Tim ...

257
257
Coucke roept erg straffe taal bij Cercle: “Waarom niet?”

Cercle Brugge zit in de voorbereiding voor komend seizoen. Groen-Zwart zag doelman Warleson ...

273
273
‘Club Brugge jubelt: verrassende oplossing Nilsson in zicht’

Club Brugge is volop bezig met de zomermercato. Niet alleen ingaand, maar ook uitgaand hoopt ...

329
329
Anderlecht met lichtpunten én zorgen naar Hammarby

RSC Anderlecht won met 0-1 van AZ, maar het resultaat is in oefenmatchen van ondergeschikt belang. ...

234
234
Vanwesemael kiest voor STVV: "Er was interesse"

STVV zag al een aantal sterkhouders de club verlaten, maar het wist wel Robert-Jan Vanwesemael tot ...

92
92
Bommetje bij Anderlecht: stoelendans en exit Borguet

Bij RSC Anderlecht blijft het toch weer onrustig. De Brusselaars blijven maar van mensen wisselen op ...

554
554
'Club Brugge en Arsenal sluiten deal: recordsom is een feit'

Christos Tzolis verlaat Club Brugge. Arsenal en Blauw-Zwart hebben volgens de doorgaans zeer goed ...

798
798
'Club Brugge en Ajax vechten om handtekening Genk-pion'

Gaat KRC Genk dan toch een van zijn talentvolle spelers uit de A-kern verliezen? Het begint er ...

646
646
OH Leuven heeft weer beet en stelt volgende speler voor

Bij OH Leuven gaat het plots snel. De Belgische eersteklasser heeft vandaag zijn volgende ...

69
69

Meer sportnieuws