‘Nieuwe ‘Goleador’ geeft Anderlecht koude rillingen’

597
‘Nieuwe ‘Goleador’ geeft Anderlecht koude rillingen’

Anderlecht richt zich op Gonzalo Tapia, een bepalende flankaanvaller van Universidad Católica. De 22-jarige Chileen heeft in 2024 al 7 goals en 3 assists in 19 wedstrijden en trekt de aandacht van topclubs zoals Rangers FC en CSKA Moskou.

Universidad Católica wil Tapia’s contract verlengen tot eind 2026, met een exit-clausule van 3,7 miljoen euro. Tapia heeft prioriteit gegeven aan het verlengen van zijn contract om zijn club niet met lege handen achter te laten bij een toekomstige transfer.

Tapia wordt geprezen door clubicoon Jorge Aravena en journalist Fernando Agustín, en is favoriet bij coach Tiago Nunes. Arturo Vidal waardeert zijn talent, maar vindt dat hij meer karakter moet tonen.

Talentscout Jacek Kulig vergelijkt Tapia met Federico Chiesa en beoordeelt hem met 8,5/10. Tapia is snel, creatief, een harde werker en een begenadigd dribbelaar, en kan op beide flanken spelen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club gaat weer cashen, Union droomt van topdeal'

Bepalende flankaanvaller voor Anderlecht

Anderlecht wil volgend seizoen beter presteren dan vorig jaar. Om dit te bereiken, wil Sporting de basis van de huidige ploeg behouden en tegelijkertijd versterken. Voor de aanvallende flankposities wordt Anderlecht nu gelinkt aan Gonzalo Tapia, de sterkhouder van Universidad Católica.

De 22-jarige Chileen beleeft een fantastisch 2024, waarin hij in 19 wedstrijden al 10 keer beslissend was met 7 goals en 3 assists. Dankzij zijn indrukwekkende prestaties heeft Tapia de aandacht getrokken van verschillende topclubs, waaronder Rangers FC en CSKA Moskou.

Voorlopig blijft het bij informele peilingen en is er nog geen concrete aanbieding gedaan bij Universidad Católica.

De zomermercato komt echter pas echt op gang na de Copa America en het EK 2024, maar de interesse in Tapia is onmiskenbaar.

Anderlecht zal 3,7 miljoen moeten betalen

Universidad Católica wil het contract van hun sterkhouder Gonzalo Tapia openbreken. De 22-jarige aanvaller ligt nog tot eind dit jaar onder contract bij de club, maar zowel de club als Tapia zelf hebben de intentie uitgesproken om dit te verlengen.

Er zijn al enkele informele gesprekken gevoerd tussen de club en de speler over een nieuwe overeenkomst.

Tapia heeft aangegeven dat zijn prioriteit ligt bij het verlengen van zijn contract met Universidad Católica omdat hij de club niet met lege handen wil achterlaten als hij eind december of midden volgend jaar een transfer zou maken.

De onderhandelingen met Tapia en zijn entourage zijn al enkele weken aan de gang en verlopen voorspoedig. Sterker nog, het is niet uitgesloten dat een nieuwe deal de komende dagen of weken wordt aangekondigd.

De verlenging zou voor nog eens twee seizoenen zijn, met een exit-clausule van bijna 4 miljoen dollar, omgerekend zo’n 3,7 miljoen euro.

Vidal is gek van Tapia: “overstijgt de Chileense competitie”

Volgens Jorge Aravena, clubicoon van Universidad Católica, heeft Gonzalo Tapia het niveau van de Chileense competitie overstegen. Aravena benadrukt dat Universidad veel van zijn aanvallende kracht zou verliezen als Tapia vertrekt.

“In het geval van Tapia zitten echt belangrijke teams in het Europese voetbal hem achterna. Hij verdient de mogelijkheid, de kans om ander voetbal te gaan spelen”, voegde hij eraan toe.

Journalist Fernando Agustín stelde op Pauta de Juego dat Tapia de favoriete speler is van zowel coach Tiago Nunes als Universidad. Agustín meent bovendien dat Tapia zijn kans bij de Chileense nationale ploeg verdient.

Arturo Vidal, de ster van het Chileense voetbal, is ook een fan van Tapia. “Ik vind hem leuk, heel leuk, maar hij moet zijn persoonlijkheid veranderen”, aldus Vidal, voormalig speler van onder andere FC Barcelona, Bayern München en Juventus.

“Ik vind dat hij heel relaxed is, hij heeft wat meer streetstyle nodig. Maar hij heeft veel talent, hij is snel. Hij doet alles met talent, maar ik vind dat het karakter ontbreekt.”

Tapia: snel, creatief, harde werker en een begenadigd dribbelaar

Gonzalo Tapia is een flamboyante flankaanvaller die bekendstaat om zijn groot potentieel. Met zijn snelheid en techniek weet hij regelmatig verdedigingen te verrassen. Hij is balvast, creatief, en een begenadigd dribbelaar.

Hoewel Tapia rechtsvoetig is, kan hij op beide flanken uit de voeten, wat zijn veelzijdigheid benadrukt. De vermaarde talentscout Jacek Kulig beoordeelt Tapia met een indrukwekkende 8,5/10 en vergelijkt hem qua profiel met Federico Chiesa van Juventus.

Dit geeft aan hoe hoog Tapia wordt ingeschat in de voetbalwereld. Tapia’s spel kenmerkt zich niet alleen door zijn offensieve kwaliteiten; hij schuwt ook het verdedigende werk niet. Hij is bereid om vuile meters te maken en draagt actief bij aan balrecuperatie, wat hem tot een complete speler maakt.

Anderlecht moet Tapia halen

Meest recent

Storm blijft waaien boven KVDO: opvallende wending schokt

Het dossier dat al weken voor onrust zorgt binnen KV Diksmuide Oostende krijgt voorlopig geen nieuwe ...

1
1
'Alaba vindt na vertrek bij Real eindelijk nieuwe club'

De transfermarkt sloot enkele weken geleden in de meeste Europese voetballanden zijn deuren, maar ...

3
3
Eerste transfer van Union voor volgende zomer al bekend?

Net als de vorige jaren werden er afgelopen zomer opnieuw twijfels geplaatst bij Union. Opnieuw zag ...

13
13
Blunders deren Club niet: zeer straffe cijfers

Door het interlandvoetbal ligt de Jupiler Pro League een drietal weken stil. Met intussen toch al ...

38
38
Rode Duivels krijgen absolute topref tegen Italië

Vrijdagavond om 20u45 trappen de Rode Duivels helemaal hun nieuwe tijdperk af. Dan komen ze voor de ...

9
9
'Van Bommel en Mannaert grijpen stevig in bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed begonnen aan hun voorbereiding op de nieuwe campagne in de ...

70
70
TRANSFERUURTJE: 'Club gaat weer cashen, Union droomt van topdeal'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

90
90
Broer Higuain ontslagen na schandaal met vrouwelijke ref

Er is altijd wat te bleven in de Verenigde Staten en de hoogste klasse (MLS). Een maand geleden ging ...

36
36
‘KNVB spiegelt zich aan Rudi Garcia: bizar verzoek Xavi’

Voormalige bondscoach van België, Rudi Garcia, is een Fransman, maar tijdens het volkslied zong ...

33
33
‘Waarom De Cat een nachtmerrie beleeft na Anderlecht’

De clubs stonden in de rij voor Nathan De Cat, maar de middenvelder verraste iedereen met zijn keuze ...

296
296
Verhuurde spelers: doelpunt, maar ook zorgen in Premier League

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

44
44
De Bruyne velt oordeel over het nieuwe Italië

Kevin De Bruyne kijkt met respect, maar ook met een kritische blik naar de Italiaanse nationale ...

147
147
Anderlecht met een nijpend tekort? Niet helemaal

Volgens Hein Vanhaezebrouck heeft RSC Anderlecht een tekort aan Belgen. En daardoor zal Neerpede ...

167
167
Geflopt bij Anderlecht, nu de hoop van Italië

ebastiano Esposito staat voor een bijzonder moment in zijn carrière. De Italiaanse aanvaller ...

126
126
Leekens duidelijk over ervaren Duivel: "Nog véél kwaliteit"

Georges Leekens ziet nog altijd een belangrijke rol weggelegd voor Kevin De Bruyne bij de Rode ...

41
41
Ajax houdt hart vast: dramatisch nieuws over Dolberg

Een stevige domper voor Kasper Dolberg en Ajax. De Deense spits is op training bij de nationale ...

55
55
Mokerslag voor Jelle Vossen: "Niet te onderschatten"

Met 15 op 18 heeft Beerschot VA zich in het eerste luik van het seizoen opgeworpen tot de grote ...

126
126
Grote afwezige in selectie Van Bommel: "Onbegrijpelijk"

De Rode Duivels staan voor een uiterst pittig vierluik in de Nations League. Om die opdrachten tot ...

467
467
'Kompany zwijmelt: waanzinnige opvolger Harry Kane'

Bayern München is weer uitstekend aan het seizoen begonnen en daar heeft Harry Kane een ...

231
231
Club en Union gewaarschuwd: "Anderlecht terug winstmachine"

RSC Anderlecht kan behoorlijk tevreden terugblikken op het eerste luik van het seizoen. De ...

588
588
De Cuyper verbaast: "Hij was beste Rode Duivel op WK"

De Rode Duivels zijn deze week begonnen aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van Mark van ...

322
322
‘Lukaku geschokt: Van Bommel grijpt genadeloos in’

Romelu Lukaku krijgt meteen een stevige boodschap van Mark van Bommel. De nieuwe bondscoach maakt ...

278
278
Transferdrama Club Brugge: gedroomde jackpot smelt weg

Club Brugge verdiende afgelopen zomer bijna 100 miljoen euro aan de verkoop van spelers. Dat bedrag ...

354
354
Keihard dilemma Van Bommel: WK-uitblinker op de bank?

De Rode Duivels zijn volop bezig met hun voorbereiding op het Nations League-duel van aanstaande ...

226
226
JPL krijgt nieuwe sensatie: "Wat een speler, echt waar"

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, inmiddels zijn al zeven speeldagen afgerond. En ...

514
514

Meer sportnieuws