Belgische nummer 10 zet Club Brugge zwaar voor paal

997
Belgische nummer 10 zet Club Brugge zwaar voor paal

Club Brugge had zijn zinnen gezet op Philippe Rommens, de bepalende nummer 10 van Go Ahead Eagles. De 26-jarige Belg bloeide op tot een sleutelspeler met indrukwekkende cijfers: 4 goals en 4 assists in 20 wedstrijden afgelopen seizoen.

Rommens' traptechniek en spelanalyse zijn opvallend verbeterd onder trainer René Hake, wat hem tot een gewilde aanwinst maakt voor clubs zoals Club Brugge en Ferencváros. Uiteindelijk lopen de Hongaren met Rommens' handtekening weg.

LEES OOK: "Lamentabel" - Club Brugge-schlemiel 'delft eigen graf'

De volgende stap van Rommens

Club Brugge heeft zijn oog laten vallen op Philippe Rommens, zoals gemeld door de lokale Nederlandse zender RTV Oost. De 26-jarige Belg, een jeugdproduct van PSV, slaagde er destijds niet in om door te breken in Eindhoven.

Na zijn tijd bij PSV vond hij zijn weg naar Go Ahead Eagles, waar hij de afgelopen seizoenen uitgroeide tot een sleutelspeler. Volgens De Stentor leek het vrijwel zeker dat Rommens deze zomer zijn huidige club zal verlaten, hij geniet de belangstelling van Club interesse en ook die van Ferencváros.

De Hongaarse club zag een eerste bod op Rommens echter afgewezen worden, maar het lijkt slechts een kwestie van tijd voordat hij v.ertrok bij GA Eagles.

Rommens heeft duidelijk gemaakt dat hij toe is aan een nieuwe uitdaging. Hij speelt al sinds 2021 bij Go Ahead Eagles, waar het recente aanbod om zijn contract te verlengen door hem werd afgeslagen.

Rommens bepaalt het tempo en is de dirigent van GA Eagles

Go Ahead Eagles ontdekte Philippe Rommens in de Eerste Divisie, waar hij in 2021 transfervrij werd aangetrokken van TOP Oss. Sindsdien heeft hij zich ontwikkeld tot de onbetwiste leider van het team, zowel verbaal als op voetbalgebied.

Rommens werd de dirigent van Go Ahead Eagles. Hij neemt de hoekschoppen en vrije trappen, hij bepaalt het tempo en blinkt uit met zijn voetbalintelligentie.

De Stentor merkte op: “Zet al die kwaliteiten op een rij en dan is het raar dat clubs niet eerder toesloegen. Alleen voor de subtop van Nederland zou hij al een regelrechte aanwinst zijn.”

Deze zomer heeft de spelbepalende Rommens besloten om zijn carrière voort te zetten bij een nieuwe club, waarmee Go Ahead Eagles hoopt te profiteren van het proces dat ze drie jaar geleden met de Belgische middenvelder begonnen zijn.

 “Mocht de transfer er komen, dan is het precies zo gelopen als iedereen voor ogen had.”

Rommens heeft de droom om uiteindelijk in de Premier League te spelen, en hij gelooft dat hij daarvoor nog één tussenstap moet zetten. Bij Club Brugge?

De belangrijke nummer 10: traptechniek en scannen van het spel

Philippe Rommens is de onbetwiste regisseur, smaakmaker en een van de belangrijkste spelers van het team van Go Ahead Eagles. Zelden zakt hij door de ondergrens en hij presteert altijd boven het gemiddelde.

Hoewel er in voorgaande jaren wel eens kritiek was op zijn aantal doelpunten en assists, heeft Rommens het afgelopen Eredivisie seizoen indruk gemaakt met 4 goals en 4 assists in 20 competitiewedstrijden.

Als nummer 10 van Go Ahead Eagles heeft hij veel tijd besteed aan zijn traptechniek, vaak nog eens vijftien tot twintig ballen te trappen na de training. Zijn doel was om beslissender te worden, en dat heeft hij vorig seizoen ruimschoots waargemaakt.

Onder trainer René Hake heeft Rommens zich ook sterk ontwikkeld in het ‘scannen’ van het spel, zodat hij beter kan anticiperen op wat er om hem heen gebeurt.

Hake gebruikte beeldmateriaal om Rommens te tonen waar ruimtes ontstaan. Hierdoor kan de middenvelder slimmer vrijlopen of direct zien waar de bal heen moet in de ruimte.

Rommens kiest voor Ferencváros

Philippe Rommens trekt uiteindelijk niet naar Club Brugge, maar wel naar Ferencváros. Go Ahead Eagles en de Hongaarse topclub hebben een overeenstemming bereikt over de transfer van  Rommens. De Belgische middenvelder tekende  donderdag een contract bij de club uit Hongarije.

Club Brugge moest Rommens halen

Meest recent

"Lamentabel" - Club Brugge-schlemiel 'delft eigen graf'

Club Brugge heeft zich vrijdagavond herpakt na de slipper op het veld van AA Gent. Tenminste toch ...

22
22
UCL-koorts: dramatische start PSG, eerste uitschuiver Real

Volgende week gaat de League Phase in de Champions League van start. Maar enkele van de Europese ...

15
15
Patro stunt op de transfermarkt: Stijnen geeft uitleg

Patro Eisden sloeg op de laatste dag van de mercato nog keihard toe. De club uit de Challenger Pro ...

73
73
Euvrard tempert verwachtingen: “Wellicht niet tegen Antwerp”

Bij Standard begonnen ze niet onaardig aan het nieuwe seizoen. De ploeg had zelfs nog meer punten ...

76
76
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

442
442
Zegevierend Club overtuigt wederom niet tegen moedig Lommel

Club Brugge blijft voorlopig bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Na de pijnlijke nederlaag ...

174
174
Thorup maakt balans op van mercato KRC Genk

KRC Genk spendeerde ruim dertig miljoen euro op de transfermarkt, enkel Club Brugge investeerde meer ...

152
152
CPL knettert: Vossen zet Kiel in brand, Kadavers verbazen

Spektakel op het Kiel én een nieuwe koppositie voor Dender: de Challenger Pro League leverde ...

113
113
'STVV greep naast twee enorme transferstunts'

STVV wist zich in het slot van de mercato nog te versterken. De Truienaars waagden ook hun kans bij ...

141
141
Olivier Deschacht pakt zwaar uit, fans hebben één boodschap

Olivier Deschacht heeft de voorbije jaren een opvallende tweede carrière uitgebouwd naast het ...

80
80
Club op voorsprong in Lommel: één speler krijgt volle laag

Club Brugge nam het vanavond op in en tegen Lommel SK. Hoe verging het de Bruggelingen de eerste 45 ...

258
258
'Anderlecht weigerde 28-voudig Frans international'

RSC Anderlecht kreeg deze zomer een opvallende naam aangeboden. Presnel Kimpembe, de ervaren Franse ...

564
564
AA Gent maakt nog een uitgaande transfer bekend

Bij AA Gent lijken ze een goede mercato achter de rug hebben. De Buffalo's hebben een aantal goede ...

55
55
Fans Anderlecht verliefd op nieuwe parel: "Geweldige speler"

Bij RSC Anderlecht krijgen de jonge talenten voorlopig héél veel speelkansen. De fans ...

208
208
Vanaken emotioneel diep geraakt: “Dat vergeet ik nooit”

Hans Vanaken heeft vanavond een bijzondere reden om met extra aandacht naar Lommel te kijken. De ...

129
129
Dolle transfermolen JPL: 17 transfers als record, Genk wint jackpot

De transferperiode ligt achter de rug. Het is opvallend: er werden deze zomer héél ...

121
121
‘Schandalige actie Allegri met De Bruyne’

Massimiliano Allegri heeft Kevin De Bruyne opnieuw hard aangepakt. Zelfs na zijn beslissende ...

187
187
Leko heeft gekozen: Club Brugge start met deze elf

Vanavond staat er nog eens oudewetse Lommel SK-Club Brugge op het programma. In het verleden hadden ...

128
128
Beveren verrast nog met aanwinst uit de MLS

SK Beveren heeft zich op de laatste dag van de zomermercato nog heel stevig versterking. Zopas ...

48
48
Van der Elst vol lof: "Misschien wel beste transfer in JPL"

Franky Van der Elst volgt het Belgische voetbal op de voet. Als analist bekijkt hij zeer veel ...

252
252
'Transferitis bij Club Brugge: meer details lekken uit'

In het absolute slot van de mercato was het nog alle hens aan dek bij Club Brugge, waar enkele ...

469
469
Coucke in shock: doodsbedreigingen raken heel hard

Marc Coucke staat opnieuw volop in de belangstelling, al gaat het deze keer niet alleen over wat er ...

87
87
'Leko hakt knoop door: vervanger Forbs al bekend'

De voorbije weken was er al sprake van een duidelijke typeploeg bij Club Brugge, maar voor de ...

258
258
'Frisse wind in Anderlecht: volgend trio bij grof huisvuil'

Met maar liefst 11 nieuwkomers ging RSC Anderlecht met de grove borstel door de kleedkamer. Hoewel ...

959
959
Antwerp verklaart oorlog: fans niet welkom in Sclessin

Antwerp gaat zaterdag op bezoek bij Standard, dat net zoals de Great Old vrij degelijk uit de ...

320
320

Meer sportnieuws