Belgische nummer 10 zet Club Brugge zwaar voor paal

door
Belgische nummer 10 zet Club Brugge zwaar voor paal

Club Brugge had zijn zinnen gezet op Philippe Rommens, de bepalende nummer 10 van Go Ahead Eagles. De 26-jarige Belg bloeide op tot een sleutelspeler met indrukwekkende cijfers: 4 goals en 4 assists in 20 wedstrijden afgelopen seizoen.

Rommens' traptechniek en spelanalyse zijn opvallend verbeterd onder trainer René Hake, wat hem tot een gewilde aanwinst maakt voor clubs zoals Club Brugge en Ferencváros. Uiteindelijk lopen de Hongaren met Rommens' handtekening weg.

LEES OOK: Schade voor Club Brugge? "Kunnen iedereen aan"

De volgende stap van Rommens

Club Brugge heeft zijn oog laten vallen op Philippe Rommens, zoals gemeld door de lokale Nederlandse zender RTV Oost. De 26-jarige Belg, een jeugdproduct van PSV, slaagde er destijds niet in om door te breken in Eindhoven.

Na zijn tijd bij PSV vond hij zijn weg naar Go Ahead Eagles, waar hij de afgelopen seizoenen uitgroeide tot een sleutelspeler. Volgens De Stentor leek het vrijwel zeker dat Rommens deze zomer zijn huidige club zal verlaten, hij geniet de belangstelling van Club interesse en ook die van Ferencváros.

De Hongaarse club zag een eerste bod op Rommens echter afgewezen worden, maar het lijkt slechts een kwestie van tijd voordat hij v.ertrok bij GA Eagles.

Rommens heeft duidelijk gemaakt dat hij toe is aan een nieuwe uitdaging. Hij speelt al sinds 2021 bij Go Ahead Eagles, waar het recente aanbod om zijn contract te verlengen door hem werd afgeslagen.

Rommens bepaalt het tempo en is de dirigent van GA Eagles

Go Ahead Eagles ontdekte Philippe Rommens in de Eerste Divisie, waar hij in 2021 transfervrij werd aangetrokken van TOP Oss. Sindsdien heeft hij zich ontwikkeld tot de onbetwiste leider van het team, zowel verbaal als op voetbalgebied.

Rommens werd de dirigent van Go Ahead Eagles. Hij neemt de hoekschoppen en vrije trappen, hij bepaalt het tempo en blinkt uit met zijn voetbalintelligentie.

De Stentor merkte op: “Zet al die kwaliteiten op een rij en dan is het raar dat clubs niet eerder toesloegen. Alleen voor de subtop van Nederland zou hij al een regelrechte aanwinst zijn.”

Deze zomer heeft de spelbepalende Rommens besloten om zijn carrière voort te zetten bij een nieuwe club, waarmee Go Ahead Eagles hoopt te profiteren van het proces dat ze drie jaar geleden met de Belgische middenvelder begonnen zijn.

 “Mocht de transfer er komen, dan is het precies zo gelopen als iedereen voor ogen had.”

Rommens heeft de droom om uiteindelijk in de Premier League te spelen, en hij gelooft dat hij daarvoor nog één tussenstap moet zetten. Bij Club Brugge?

De belangrijke nummer 10: traptechniek en scannen van het spel

Philippe Rommens is de onbetwiste regisseur, smaakmaker en een van de belangrijkste spelers van het team van Go Ahead Eagles. Zelden zakt hij door de ondergrens en hij presteert altijd boven het gemiddelde.

Hoewel er in voorgaande jaren wel eens kritiek was op zijn aantal doelpunten en assists, heeft Rommens het afgelopen Eredivisie seizoen indruk gemaakt met 4 goals en 4 assists in 20 competitiewedstrijden.

Als nummer 10 van Go Ahead Eagles heeft hij veel tijd besteed aan zijn traptechniek, vaak nog eens vijftien tot twintig ballen te trappen na de training. Zijn doel was om beslissender te worden, en dat heeft hij vorig seizoen ruimschoots waargemaakt.

Onder trainer René Hake heeft Rommens zich ook sterk ontwikkeld in het ‘scannen’ van het spel, zodat hij beter kan anticiperen op wat er om hem heen gebeurt.

Hake gebruikte beeldmateriaal om Rommens te tonen waar ruimtes ontstaan. Hierdoor kan de middenvelder slimmer vrijlopen of direct zien waar de bal heen moet in de ruimte.

Rommens kiest voor Ferencváros

Philippe Rommens trekt uiteindelijk niet naar Club Brugge, maar wel naar Ferencváros. Go Ahead Eagles en de Hongaarse topclub hebben een overeenstemming bereikt over de transfer van  Rommens. De Belgische middenvelder tekende  donderdag een contract bij de club uit Hongarije.

Club Brugge moest Rommens halen

Meest recent

Schade voor Club Brugge? "Kunnen iedereen aan"

STVV neemt het vanavond op tegen Club Brugge. Heel Sint-Truiden hoopt op een stunt tegen de ...

5
5
Stilaan laatste kans? Cinel velt oordeel over Cercle-crisis

Cercle Brugge ligt uit de Beker van België en bakt er niets van in de Jupiler Pro League. Tegen ...

18
18
Ruud Vormer onthult een zwaar geheim: "Niemand durft nog"

Hij werd Mister Club Brugge, Gouden Schoen-winnaar en jarenlang de motor op elk middenveld dat hij ...

16
16
Plots kritiek op Hayen: "Te veel van het goede"

Club Brugge moet vanavond aan de bak tegen STVV. Na de glansloze bekerwinst tegen OH Leuven hoopt ...

71
71
Vrancken: "Zij zouden elk seizoen JPL-kampioen moeten zijn"

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. Wouter Vrancken maakte van dit STVV een van de leukste ...

72
72
Invaller klopt op tafel: Hasi krijgt duidelijke boodschap

RSC Anderlecht gaat zondagnamiddag op bezoek bij KVC Westerlo en dat slechts enkele dagen nadat het ...

95
95
Club Brugge kampioen? Van der Elst doet titelvoorspelling

Club Brugge wil dit seizoen zo lang mogelijk meestrijden op drie fronten. Maar het belangrijkste ...

183
183
'Kompany grote fan: Bayern-bom van 85 miljoen'

Bayern München blijft in de running voor de treble dit seizoen en plaatste zich deze week voor ...

57
57
Keerzijde WK-loting: "Dan is België de risee van het wereldvoetbal"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

174
174
Totale ommekeer bij Gent? "Dán is er veel mogelijk"

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

191
191
TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

136
136
Grote impact DAZN bekend: Belgische clubs moeten verkopen

DAZN heeft besloten om het TV-contract met de Pro League op te zeggen. Daarbovenop zal het ...

419
419
Jonge Duivel snoeihard voor Anderlecht: “Dat stoorde mij”

RSC Anderlecht staat bekend om hun sterke jeugdopleiding en elk seizoen breken er nieuwe talenten ...

213
213
Sepp Blatter maakt FIFA én Trump met de grond gelijk

De loting in Washington voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada houdt de ...

150
150
Oosting glundert met nieuw goudhaantje bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander moet The Great ...

303
303
Degryse roept ferme WK-waarschuwing naar Garcia

De loting voor het WK 2026 werd gisteren in Washington afgerond. De Rode Duivels zitten in een ...

86
86
Parys op dreef: Pro League slaat keihard terug op DAZN

De perikelen rond DAZN en de Pro League blijft groot nieuws in de Belgische voetbalwereld. Het ...

251
251
Rode Duivels met konijnenpoot: "Drie oefenmatchen op WK"

Rudi Garcia heeft het getroffen met de loting op het WK 2026. De weg naar de kwartfinales ligt ...

97
97
'Club Brugge duizelt: hallucinante Benteke-eis slaat alles'

In Brugge durven ze het bijna niet hardop zeggen, maar de cijfers die rondgaan over Christian ...

795
795
Garcia geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

De WK-loting ligt achter de rug. Er zijn een aantal leuke groepen komende zomer, maar niet voor de ...

96
96
Leko viert 'Grote Terugkeer': "Dacht aan hem als titularis"

AA Gent doet het onder Ivan Leko niet beter dan vorig seizoen, toen de Buffalo's ongeveer dezelfde ...

111
111
JPL-mirakel in de maak: "Wij zijn springlevend"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

93
93
STVV-Club: 'Hayen speelt met surprise in basisploeg'

In de Champions League staat Club Brugge volgende week voor een zware uitdaging tegen Arsenal FC. ...

515
515
'JPL davert: Anderlecht plant spectaculaire transfer'

In Neerpede wordt al weken druk gediscussieerd over een nieuwe doelman die de JPL dit seizoen op ...

291
291
"Walgelijk theater" - Voetbalwereld kotst 'lijpzak' Infantino uit

Vrijdagavond werd in Washington geloot voor het wereldkampioenschap van komende zomer. Maar de show ...

453
453

Meer sportnieuws