Belgische nummer 10 zet Club Brugge zwaar voor paal

door
Belgische nummer 10 zet Club Brugge zwaar voor paal

Club Brugge had zijn zinnen gezet op Philippe Rommens, de bepalende nummer 10 van Go Ahead Eagles. De 26-jarige Belg bloeide op tot een sleutelspeler met indrukwekkende cijfers: 4 goals en 4 assists in 20 wedstrijden afgelopen seizoen.

Rommens' traptechniek en spelanalyse zijn opvallend verbeterd onder trainer René Hake, wat hem tot een gewilde aanwinst maakt voor clubs zoals Club Brugge en Ferencváros. Uiteindelijk lopen de Hongaren met Rommens' handtekening weg.

LEES OOK: De Busser reageert op interesse van Club Brugge

De volgende stap van Rommens

Club Brugge heeft zijn oog laten vallen op Philippe Rommens, zoals gemeld door de lokale Nederlandse zender RTV Oost. De 26-jarige Belg, een jeugdproduct van PSV, slaagde er destijds niet in om door te breken in Eindhoven.

Na zijn tijd bij PSV vond hij zijn weg naar Go Ahead Eagles, waar hij de afgelopen seizoenen uitgroeide tot een sleutelspeler. Volgens De Stentor leek het vrijwel zeker dat Rommens deze zomer zijn huidige club zal verlaten, hij geniet de belangstelling van Club interesse en ook die van Ferencváros.

De Hongaarse club zag een eerste bod op Rommens echter afgewezen worden, maar het lijkt slechts een kwestie van tijd voordat hij v.ertrok bij GA Eagles.

Rommens heeft duidelijk gemaakt dat hij toe is aan een nieuwe uitdaging. Hij speelt al sinds 2021 bij Go Ahead Eagles, waar het recente aanbod om zijn contract te verlengen door hem werd afgeslagen.

Rommens bepaalt het tempo en is de dirigent van GA Eagles

Go Ahead Eagles ontdekte Philippe Rommens in de Eerste Divisie, waar hij in 2021 transfervrij werd aangetrokken van TOP Oss. Sindsdien heeft hij zich ontwikkeld tot de onbetwiste leider van het team, zowel verbaal als op voetbalgebied.

Rommens werd de dirigent van Go Ahead Eagles. Hij neemt de hoekschoppen en vrije trappen, hij bepaalt het tempo en blinkt uit met zijn voetbalintelligentie.

De Stentor merkte op: “Zet al die kwaliteiten op een rij en dan is het raar dat clubs niet eerder toesloegen. Alleen voor de subtop van Nederland zou hij al een regelrechte aanwinst zijn.”

Deze zomer heeft de spelbepalende Rommens besloten om zijn carrière voort te zetten bij een nieuwe club, waarmee Go Ahead Eagles hoopt te profiteren van het proces dat ze drie jaar geleden met de Belgische middenvelder begonnen zijn.

 “Mocht de transfer er komen, dan is het precies zo gelopen als iedereen voor ogen had.”

Rommens heeft de droom om uiteindelijk in de Premier League te spelen, en hij gelooft dat hij daarvoor nog één tussenstap moet zetten. Bij Club Brugge?

De belangrijke nummer 10: traptechniek en scannen van het spel

Philippe Rommens is de onbetwiste regisseur, smaakmaker en een van de belangrijkste spelers van het team van Go Ahead Eagles. Zelden zakt hij door de ondergrens en hij presteert altijd boven het gemiddelde.

Hoewel er in voorgaande jaren wel eens kritiek was op zijn aantal doelpunten en assists, heeft Rommens het afgelopen Eredivisie seizoen indruk gemaakt met 4 goals en 4 assists in 20 competitiewedstrijden.

Als nummer 10 van Go Ahead Eagles heeft hij veel tijd besteed aan zijn traptechniek, vaak nog eens vijftien tot twintig ballen te trappen na de training. Zijn doel was om beslissender te worden, en dat heeft hij vorig seizoen ruimschoots waargemaakt.

Onder trainer René Hake heeft Rommens zich ook sterk ontwikkeld in het ‘scannen’ van het spel, zodat hij beter kan anticiperen op wat er om hem heen gebeurt.

Hake gebruikte beeldmateriaal om Rommens te tonen waar ruimtes ontstaan. Hierdoor kan de middenvelder slimmer vrijlopen of direct zien waar de bal heen moet in de ruimte.

Rommens kiest voor Ferencváros

Philippe Rommens trekt uiteindelijk niet naar Club Brugge, maar wel naar Ferencváros. Go Ahead Eagles en de Hongaarse topclub hebben een overeenstemming bereikt over de transfer van  Rommens. De Belgische middenvelder tekende  donderdag een contract bij de club uit Hongarije.

Club Brugge moest Rommens halen

Meest recent

Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

104
104
RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Anderlecht zit verveeld met de hele Goto‑zaak, en dat is logisch. De spits die ze zelf lieten ...

523
523
Club pakt weer uit: sterkhouder NXT verlengt

Bij Club Brugge zijn ze al druk in de weer met volgend seizoen. Dat doen ze in eerste instantie door ...

9
9
Taravel sneert naar Union: "Dat zijn we gewoon"

Bij Anderlecht zijn alle ogen gericht op 14 mei om het seizoen nog glans te geven. Dan speelt ...

60
60
'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

172
172
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

51
51
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

115
115
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

255
255
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

56
56
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

164
164
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

81
81
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

537
537
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

322
322
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

282
282
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

293
293
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

554
554
'Garcia dubt: noodgedwongen wissel in basiself Duivels'

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

274
274
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

63
63
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

179
179
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

95
95
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

596
596
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

175
175
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

111
111
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

181
181
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

63
63

Meer sportnieuws