Belgische nummer 10 zet Club Brugge zwaar voor paal

997 stemmen
Belgische nummer 10 zet Club Brugge zwaar voor paal

Club Brugge had zijn zinnen gezet op Philippe Rommens, de bepalende nummer 10 van Go Ahead Eagles. De 26-jarige Belg bloeide op tot een sleutelspeler met indrukwekkende cijfers: 4 goals en 4 assists in 20 wedstrijden afgelopen seizoen.

Rommens' traptechniek en spelanalyse zijn opvallend verbeterd onder trainer René Hake, wat hem tot een gewilde aanwinst maakt voor clubs zoals Club Brugge en Ferencváros. Uiteindelijk lopen de Hongaren met Rommens' handtekening weg.

LEES OOK: 'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

De volgende stap van Rommens

Club Brugge heeft zijn oog laten vallen op Philippe Rommens, zoals gemeld door de lokale Nederlandse zender RTV Oost. De 26-jarige Belg, een jeugdproduct van PSV, slaagde er destijds niet in om door te breken in Eindhoven.

Na zijn tijd bij PSV vond hij zijn weg naar Go Ahead Eagles, waar hij de afgelopen seizoenen uitgroeide tot een sleutelspeler. Volgens De Stentor leek het vrijwel zeker dat Rommens deze zomer zijn huidige club zal verlaten, hij geniet de belangstelling van Club interesse en ook die van Ferencváros.

De Hongaarse club zag een eerste bod op Rommens echter afgewezen worden, maar het lijkt slechts een kwestie van tijd voordat hij v.ertrok bij GA Eagles.

Rommens heeft duidelijk gemaakt dat hij toe is aan een nieuwe uitdaging. Hij speelt al sinds 2021 bij Go Ahead Eagles, waar het recente aanbod om zijn contract te verlengen door hem werd afgeslagen.

Rommens bepaalt het tempo en is de dirigent van GA Eagles

Go Ahead Eagles ontdekte Philippe Rommens in de Eerste Divisie, waar hij in 2021 transfervrij werd aangetrokken van TOP Oss. Sindsdien heeft hij zich ontwikkeld tot de onbetwiste leider van het team, zowel verbaal als op voetbalgebied.

Rommens werd de dirigent van Go Ahead Eagles. Hij neemt de hoekschoppen en vrije trappen, hij bepaalt het tempo en blinkt uit met zijn voetbalintelligentie.

De Stentor merkte op: “Zet al die kwaliteiten op een rij en dan is het raar dat clubs niet eerder toesloegen. Alleen voor de subtop van Nederland zou hij al een regelrechte aanwinst zijn.”

Deze zomer heeft de spelbepalende Rommens besloten om zijn carrière voort te zetten bij een nieuwe club, waarmee Go Ahead Eagles hoopt te profiteren van het proces dat ze drie jaar geleden met de Belgische middenvelder begonnen zijn.

 “Mocht de transfer er komen, dan is het precies zo gelopen als iedereen voor ogen had.”

Rommens heeft de droom om uiteindelijk in de Premier League te spelen, en hij gelooft dat hij daarvoor nog één tussenstap moet zetten. Bij Club Brugge?

De belangrijke nummer 10: traptechniek en scannen van het spel

Philippe Rommens is de onbetwiste regisseur, smaakmaker en een van de belangrijkste spelers van het team van Go Ahead Eagles. Zelden zakt hij door de ondergrens en hij presteert altijd boven het gemiddelde.

Hoewel er in voorgaande jaren wel eens kritiek was op zijn aantal doelpunten en assists, heeft Rommens het afgelopen Eredivisie seizoen indruk gemaakt met 4 goals en 4 assists in 20 competitiewedstrijden.

Als nummer 10 van Go Ahead Eagles heeft hij veel tijd besteed aan zijn traptechniek, vaak nog eens vijftien tot twintig ballen te trappen na de training. Zijn doel was om beslissender te worden, en dat heeft hij vorig seizoen ruimschoots waargemaakt.

Onder trainer René Hake heeft Rommens zich ook sterk ontwikkeld in het ‘scannen’ van het spel, zodat hij beter kan anticiperen op wat er om hem heen gebeurt.

Hake gebruikte beeldmateriaal om Rommens te tonen waar ruimtes ontstaan. Hierdoor kan de middenvelder slimmer vrijlopen of direct zien waar de bal heen moet in de ruimte.

Rommens kiest voor Ferencváros

Philippe Rommens trekt uiteindelijk niet naar Club Brugge, maar wel naar Ferencváros. Go Ahead Eagles en de Hongaarse topclub hebben een overeenstemming bereikt over de transfer van  Rommens. De Belgische middenvelder tekende  donderdag een contract bij de club uit Hongarije.

Club Brugge moest Rommens halen

Meest recent

'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

0
0
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

18
18
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

50
50
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

210
210
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

127
127
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

274
274
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

194
194
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

148
148
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

75
75
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

75
75
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

132
132
Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

159
159
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

301
301
Kanaté verklaart plots vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht verhuurde vandaag Ibrahim Kanaté aan FC Kaiserslautern. De winger was een van ...

311
311
'KV Mechelen ruikt jackpot: Bundesliga-club meldt zich'

Bij KV Mechelen gaan er de komende weken nog de nodige spelers de club verlaten. Voor ...

232
232
Zulte Waregem komt met zeer groot transfernieuws

Zulte Waregem was tot op heden nog rustig op de transfermarkt. CEO Michiel Beeuwsaert gaf bij Het ...

414
414
Niets verloren? Zelfs zonder groepswinst mogen Duivels hopen

De verwachting was dat de Rode Duivels door de groepsfase van het WK zouden walsen, maar niets ...

137
137
'UIttocht Anderlecht: ook verrassende transfer Stroeykens'

Het wordt nog een zeer drukke transferzomer voor Anderlecht. Met Giulian Biancone streek tot dusver ...

640
640
Standard heeft weer beet: oude bekende keert terug

Standard is bezig aan een zeer opvallende zomermercato. De Rouches willen volgend seizoen weer ...

97
97
'Westerlo blijft cashen: 8 miljoen voor duo'

Het belooft bij Westerlo een zeer drukke transferzomer te drukken. In eerste instantie lijken de ...

64
64
Vitor Bruno spreekt eerste keer na intrede bij Anderlecht

Anderlecht heeft lang geduld moeten oefenen, maar heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

356
356
Beerschot kondigt uitgaande 'toptransfer' aan

Beerschot greep afgelopen seizoen maar net naast een directe terugkeer in de Jupiler Pro League en ...

61
61
'Bakayoko maakt zeer verrassende transfer'

In de WK-selectie van de Rode Duivels koos Rudi Garcia voor Jérémy Doku, Leandro ...

158
158
'Westerlo op een zucht van nieuwe miljoenendeal'

Westerlo boerde de voorbije jaren al zeer goed op de transfermarkt. Ze wisten vooral hun spitsen ...

38
38
Veronique De Kock en Ronaldo serveren bloedheet spektakel

Véronique De Kock heeft een verhaal opgediept waar veel mensen alleen maar van kunnen dromen. ...

106
106

Meer sportnieuws