Belgische nummer 10 zet Club Brugge zwaar voor paal

997 stemmen
Belgische nummer 10 zet Club Brugge zwaar voor paal

Club Brugge had zijn zinnen gezet op Philippe Rommens, de bepalende nummer 10 van Go Ahead Eagles. De 26-jarige Belg bloeide op tot een sleutelspeler met indrukwekkende cijfers: 4 goals en 4 assists in 20 wedstrijden afgelopen seizoen.

Rommens' traptechniek en spelanalyse zijn opvallend verbeterd onder trainer René Hake, wat hem tot een gewilde aanwinst maakt voor clubs zoals Club Brugge en Ferencváros. Uiteindelijk lopen de Hongaren met Rommens' handtekening weg.

LEES OOK: 'De Busser heeft droomtransfer beet'

De volgende stap van Rommens

Club Brugge heeft zijn oog laten vallen op Philippe Rommens, zoals gemeld door de lokale Nederlandse zender RTV Oost. De 26-jarige Belg, een jeugdproduct van PSV, slaagde er destijds niet in om door te breken in Eindhoven.

Na zijn tijd bij PSV vond hij zijn weg naar Go Ahead Eagles, waar hij de afgelopen seizoenen uitgroeide tot een sleutelspeler. Volgens De Stentor leek het vrijwel zeker dat Rommens deze zomer zijn huidige club zal verlaten, hij geniet de belangstelling van Club interesse en ook die van Ferencváros.

De Hongaarse club zag een eerste bod op Rommens echter afgewezen worden, maar het lijkt slechts een kwestie van tijd voordat hij v.ertrok bij GA Eagles.

Rommens heeft duidelijk gemaakt dat hij toe is aan een nieuwe uitdaging. Hij speelt al sinds 2021 bij Go Ahead Eagles, waar het recente aanbod om zijn contract te verlengen door hem werd afgeslagen.

Rommens bepaalt het tempo en is de dirigent van GA Eagles

Go Ahead Eagles ontdekte Philippe Rommens in de Eerste Divisie, waar hij in 2021 transfervrij werd aangetrokken van TOP Oss. Sindsdien heeft hij zich ontwikkeld tot de onbetwiste leider van het team, zowel verbaal als op voetbalgebied.

Rommens werd de dirigent van Go Ahead Eagles. Hij neemt de hoekschoppen en vrije trappen, hij bepaalt het tempo en blinkt uit met zijn voetbalintelligentie.

De Stentor merkte op: “Zet al die kwaliteiten op een rij en dan is het raar dat clubs niet eerder toesloegen. Alleen voor de subtop van Nederland zou hij al een regelrechte aanwinst zijn.”

Deze zomer heeft de spelbepalende Rommens besloten om zijn carrière voort te zetten bij een nieuwe club, waarmee Go Ahead Eagles hoopt te profiteren van het proces dat ze drie jaar geleden met de Belgische middenvelder begonnen zijn.

 “Mocht de transfer er komen, dan is het precies zo gelopen als iedereen voor ogen had.”

Rommens heeft de droom om uiteindelijk in de Premier League te spelen, en hij gelooft dat hij daarvoor nog één tussenstap moet zetten. Bij Club Brugge?

De belangrijke nummer 10: traptechniek en scannen van het spel

Philippe Rommens is de onbetwiste regisseur, smaakmaker en een van de belangrijkste spelers van het team van Go Ahead Eagles. Zelden zakt hij door de ondergrens en hij presteert altijd boven het gemiddelde.

Hoewel er in voorgaande jaren wel eens kritiek was op zijn aantal doelpunten en assists, heeft Rommens het afgelopen Eredivisie seizoen indruk gemaakt met 4 goals en 4 assists in 20 competitiewedstrijden.

Als nummer 10 van Go Ahead Eagles heeft hij veel tijd besteed aan zijn traptechniek, vaak nog eens vijftien tot twintig ballen te trappen na de training. Zijn doel was om beslissender te worden, en dat heeft hij vorig seizoen ruimschoots waargemaakt.

Onder trainer René Hake heeft Rommens zich ook sterk ontwikkeld in het ‘scannen’ van het spel, zodat hij beter kan anticiperen op wat er om hem heen gebeurt.

Hake gebruikte beeldmateriaal om Rommens te tonen waar ruimtes ontstaan. Hierdoor kan de middenvelder slimmer vrijlopen of direct zien waar de bal heen moet in de ruimte.

Rommens kiest voor Ferencváros

Philippe Rommens trekt uiteindelijk niet naar Club Brugge, maar wel naar Ferencváros. Go Ahead Eagles en de Hongaarse topclub hebben een overeenstemming bereikt over de transfer van  Rommens. De Belgische middenvelder tekende  donderdag een contract bij de club uit Hongarije.

Club Brugge moest Rommens halen

Meest recent

Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

146
146
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

179
179
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

26
26
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

147
147
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

85
85
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

101
101
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

187
187
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

35
35
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

32
32
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

124
124
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

432
432
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

207
207
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

196
196
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

129
129
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

84
84
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

426
426
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

327
327
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

140
140
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

132
132
WK-speech gaat viraal: Van der Bruggen haalt zwaar uit

Het WK heeft al voor enkele opvallende momenten gezorgd. Bij Tunesië werd bondscoach Lamouchi ...

23
23
Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Devy Rigaux trok de deur van Club Brugge achter zich dicht om een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

126
126
‘Anderlecht gaat plots voor absolute stunttransfer’

RSC Anderlecht wil weer hoog mikken en dat is ook te zien aan de transfergeruchten op de ...

552
552
Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

346
346
Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan. De Rouches willen weer ...

229
229
Borguet jubelt: Anderlecht pakt uit met nieuw toptalent

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Paars-Wit zet elk jaar vol in op de ...

201
201

Meer sportnieuws