KV Mechelen kondigt transfer Mukau aan: “Beloning”

door
KV Mechelen kondigt transfer Mukau aan: “Beloning”

Club Brugge was in de markt voor KV Mechelen-talent Ngala Mukau, maar de 19-jarige middenvelder gaat aan de slag bij het Franse Lille. Malinwa kondigde de transfer op de officiële kanalen aan.

Club Brugge leek lange tijd op weg om Mukau binnen te halen. Er was een akkoord met club en speler, maar de medische tests gingen niet zoals gepland.

LEES OOK: 'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Beloning

Op de webstek van KVM sprak sportief directeur Tim Matthys over de transfer. “Ik ben zeer fier op het parcours dat we samen met Ngal’ayel gereden hebben en ben vooral ook trots op hem, want hij heeft dit afgedwongen. Al in december ’22 kon Mukau ons overtuigen van zijn kwaliteiten. En geloof me, er is tijd en moeite gekropen in dit project.”

Uiteindelijk brak Mukau volledig door Achter de Kazerne. “We hebben hem toen kunnen overtuigen om vol voor KV Mechelen te kiezen. Want hij geloofde zelf misschien niet helemaal dat dit alles mogelijk was. Ik ben geweldig blij voor Malinwa dat hij voor de volle 100% voor ons project koos, en voor hem omdat hij zijn keuze vandaag beloond ziet met deze mooie transfer.”

Businessmodel

Matthys is dan ook fier op de transfer. “Deze transfer past ook volledig in ons businessmodel. We willen investeren in de juiste jonge profielen, zij moeten kansen krijgen bij Geel-Rood. Daarna is het aan hen. Natuurlijk doet het ook een beetje pijn om zulke jongens af te moeten geven, maar dat is ook ons lot.”

KV Mechelen verdient ook een mooie som aan Mukau. “Malinwa kan haar spaarpot wat aandikken en de speler kan de juiste volgende stap zetten in zijn ontwikkeling. Op die momenten moeten we de hand schudden en dankbaar terugkijken op wat we betekend hebben voor elkaar. Deze manier van werken zullen ikzelf en mijn team bewaken, dit zijn de succesverhalen waar we het voor doen.”

Een goede club voor Mukau?

Meest recent

Garcia speelt open kaart over opstelling Rode Duivels

Met een 2-5 zege tegen het gastland begonnen de Rode Duivels op geslaagde wijze aan hun oefenstage ...

58
58
'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku verlaat Napoli'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

79
79
'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

112
112
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

102
102
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

75
75
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

42
42
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

217
217
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

333
333
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

79
79
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

525
525
"Missen als kiespijn" - Tielemans krijgt tik om de oren

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

270
270
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

105
105
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

121
121
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

407
407
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

95
95
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat vierde zaterdag op amper 17-jarige leeftijd al zijn debuut bij de Rode Duivels. De ...

333
333
KRC Genk betaalt dure flops cash: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

802
802
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

46
46
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

302
302
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

61
61
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

298
298
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

88
88
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

294
294
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

44
44
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

97
97

Meer sportnieuws