Anderlecht heeft beet: verdediger tekent tot medio 2027

door
Anderlecht heeft beet: verdediger tekent tot medio 2027

Hoewel het tegenwoordig misschien iets minder opvalt zet Anderlecht nog altijd volop in op de jeugd. Dat wierp met de lucratieve transfer van Zeno Debast naar Sporting Lissabon recent nog maar eens zijn vruchten af. Intussen staan de volgende toptalenten al te popelen om dat voorbeeld te volgen.

Door de huidige schaarste centraal achterin ziet Brian Riemer, die vorig seizoen ook onder meer Killian Sardella, Théo Leoni en Mario Stroeykens helemaal lanceerde, zich straks misschien wel genoodzaakt om opnieuw de kaart van de jeugd te trekken. Op de zomerstage in Portugal krijgen heel wat tieners alvast de kans om zich in de kijker te spelen.

LEES OOK: Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSCA legt Nunzio vast

Een van hen is Nunzio Engwanda, die veel meer nog dan Amando Lapage geboekstaafd staat als een aanstorment toptalent. Via de officiële clubkanalen hebben de Brusselaars heuglijk nieuws te melden omtrent de pas 16-jarige centrale verdediger, want hij zette zopas zijn handtekening onder een contract dat hem tot medio 2027 aan RSCA verbindt.

Afgelopen seizoen vierde Engwanda op amper 15-jarige leeftijd zijn profdebuut in de Challenger Pro League. Sindsdien kwam hij al 22 keer in actie voor de RSCA Futures, waar zijn oudere broer Alonzo toen aanvoerder was. Terwijl hij naar FC Utrecht verhuisde blijft de jongste Engwanda voorlopig dus gewoon nog even op post bij de recordkampioen.

Opvolger van Debast?

"Ondanks zijn jonge leeftijd heeft Nunzio, die al sinds zijn zesde op Neerpede speelt, zich al snel gevestigd als een referentie bij RSCA Futures. Zijn zelfvertrouwen aan de bal, zijn positionering en zijn passing hebben indruk gemaakt op de toeschouwers van de Belgische tweede divisie", klinkt het onder meer in de aankondiging op de clubwebsite.

"Nunzio is opgeleid in Neerpede en al vele jaren bij de club. Hij is erg slim en rustig in de spelopbouw. Hij is ook een veelzijdige speler die op verschillende posities kan spelen. Nunzio is zonder twijfel een zeer interessant talent. We zijn erg blij dat hij zijn verblijf bij de club verlengt", doet ook Academy Director Mikkel Hemmersam zijn duit in het zakje.

Denkt u dat Engwanda dit seizoen al zal debuteren voor RSCA?

Meest recent

‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

32
32
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

13
13
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

15
15
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

69
69
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

86
86
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

302
302
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

71
71
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

166
166
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

32
32
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

114
114
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

138
138
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

129
129
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

292
292
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

114
114
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

84
84
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

350
350
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

73
73
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

140
140
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

153
153
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

330
330
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

422
422
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

141
141
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

120
120
Crisis loert bij AA Gent: "Begrijp reactie supporters"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

145
145
Taravel drukt stempel: eerste slachtoffer bij Anderlecht

Ondanks een tegenvallende eerste helft, pakte RSC Anderlecht afgelopen weekend een ruime 5-1-zege ...

506
506

Meer sportnieuws