'Wending rond Mukau: club knoopt gesprekken aan'

door
'Wending rond Mukau: club knoopt gesprekken aan'

Vorige week leek het er nog op dat Ngal'ayel Mukau naar Club Brugge zou vertrekken. De landskampioen had een akkoord met zowel KV Mechelen als de speler, maar uiteindelijk sprong de deal op het laatste moment nog af. De 19-jarige middenvelder lijkt echter alsnog een transfer te gaan maken.

Er deden verschillende geruchten de ronde over het afspringen van de deal met Club. Er werd gesproken over een probleem bij de medische keuring, maar ook dat Mukau besloot alsnog naar het buitenland te willen. Het lijkt er in ieder geval wel op dat zijn toekomst niet in België ligt.

LEES OOK: Niemand in Europa doet beter: KVM mag uitblinker danken

Lille meldt zich voor Mukau

De voorbije dagen werden Luton Town, Venezia en Parma al genoemd als mogelijke bestemmingen voor de Congolese Belg, maar een andere club lijkt het meest concreet te zijn. Lille werd ook genoemd en Sacha Tavolieri bevestigt nu dat de Franse club zich gemeld heeft.

Les Dogues zouden zich al gemeld hebben en de gesprekken met zowel Malinwa als Mukau en zijn entourage aangeknoopt hebben. Het wordt nu dus afwachten of zij er ook in zullen slagen om een akkoord te bereiken.

In de voetsporen van Onana en co

Bij Lille zijn ze omwille van tragische redenen nog op zoek naar een defensieve middenvelder. Midden juni werd Nabil Bentaleb namelijk thuis onwel en de 29-jarige zou een hartstilstand gehad hebben. Hij moest onder het mes om een defibrillator te laten plaatsen en daardoor hangt zijn carrière aan een zijden draadje, want in Frankrijk mag je daarmee niet voetballen.

Mogelijk wordt Mukau dus zijn vervanger. Hij zou bij Lille ook in de voetsporen kunnen treden van Amadou Onana, die in het seizoen 2021/22 de laatste Belg was die de kleuren van de Noord-Franse club verdedigde. Ook onder meer Eden Hazard, Divock Origi en Kevin Mirallas hebben er een verleden.

Zou Lille een goede stap zijn voor Mukau?

Meest recent

Taravel brengt RSCA duidelijke boodschap na eerste nederlaag

Anderlecht bevestigde vorige week het vertrouwen in Jérémy Taravel. De interimaris mag ...

8
8
Niemand in Europa doet beter: KVM mag uitblinker danken

In de voorbije vijftien jaar greep KV Mechelen meermaals naast de top zes, maar in de allerlaatste ...

23
23
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

36
36
'NAC hakt knoop door over ontslag Hoefkens'

Carl Hoefkens oogstte vorig seizoen nog lof door NAC Breda na een onverwachte promotie in de ...

31
31
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil shoppen bij Club, waanzin bij Spurs'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

150
150
Vandenbempt kijkt ogen uit: “Onverwacht succes in JPL”

De plekjes werden afgelopen speeldag uitgedeeld. KV Mechelen wist tegen RSC Anderlecht een plek in ...

105
105
Antwerp zoekt jackpot: drie spelers richting knaltransfer?

Royal Antwerp FC kent een teleurstellend seizoen. The Great Old kan Play-Off 1 vergeten en dat ...

185
185
Drama lonkt voor Hayen: serieuze loer KRC Genk

KRC Genk kent hoogtes en laagtes dit seizoen. In Europa verdedigen de Limburgers een goede ...

303
303
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

55
55
Finale Croky Cup: belangrijke wijziging op politieverzoek

Op donderdag 14 mei vindt in het Koning Boudewijn-stadion de finale van de Croky Cup. Dat wordt dit ...

263
263
Laatste tickets Play-Off I: Vandenbempt kijkt in glazen bol

Komend weekend valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Tijdens die ...

413
413
'Deal van 160 miljoen: Florentino Pérez doet Kompany beven'

Bayern München is bezig aan een grandioos seizoen. Die dominantie wil de Duitse supermacht in ...

139
139
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

123
123
'Club Brugge sputtert: ingreep Leko doet bestuur steigeren'

Club Brugge heeft zaterdagavond de volle buit gepakt op het veld van KVC Westerlo: 1-2. Maar op ...

577
577
De Bruyne nú al cruciaal: Napoli-maats door dolle heen

In amper zijn tweede optreden na zijn zware blessure, heeft Kevin De Bruyne meteen zijn stempel ...

81
81
Biertje in hand, tranen in ogen: RSCA-geste ontroert Raman

KV Mechelen schreef zondagavond geschiedenis door zich voor de eerste keer ooit te plaatsen voor de ...

405
405
'Standard grijpt in: transfervizier op JPL-uitblinker'

Behoudens een onwaarschijnlijk mirakel, zal Standard dit seizoen geen Champions' Play-Offs spelen. ...

220
220
Vervanger Vanaken: drie alternatieven voor Ivan Leko

Bij Club Brugge werd zondagavond een collectieve zucht van opluchting geslaakt: de blessure van Hans ...

350
350
Hayen grijpt drastisch in: groot slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk heeft een mooie week achter de rug. De Limburgers wonnen in de Europa League van SC ...

513
513
Dissonant bij matig Anderlecht: kranten delen 4 op 10 uit

RSC Anderlecht is er zondag dan toch niet in geslaagd om zich mathematisch te verzekeren van zijn ...

292
292
Nachtmerrie Kompany komt uit: code rood bij Bayern

Deze week worden de tickets voor de kwartfinales van de Champions League uitgedeeld. Bayern ...

254
254
Nieuw goudklompje bij Genk: El Ouahdi zwaait met lof

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

331
331
WK-ticket op helling: Rode Duivel maakt zich onmogelijk

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

395
395
Club Brugge blundert zwaar: groot drama rond Vanaken

Club Brugge pakte in Westerlo de drie punten, maar schrok zich vooral een hoedje toen Hans Vanaken ...

419
419
Race om Play-Off I: dit scenario heeft elke kandidaat nodig

Naar jaarlijkse gewoonte belooft de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro ...

343
343

Meer sportnieuws