'Wending rond Mukau: club knoopt gesprekken aan'

397 stemmen
'Wending rond Mukau: club knoopt gesprekken aan'

Vorige week leek het er nog op dat Ngal'ayel Mukau naar Club Brugge zou vertrekken. De landskampioen had een akkoord met zowel KV Mechelen als de speler, maar uiteindelijk sprong de deal op het laatste moment nog af. De 19-jarige middenvelder lijkt echter alsnog een transfer te gaan maken.

Er deden verschillende geruchten de ronde over het afspringen van de deal met Club. Er werd gesproken over een probleem bij de medische keuring, maar ook dat Mukau besloot alsnog naar het buitenland te willen. Het lijkt er in ieder geval wel op dat zijn toekomst niet in België ligt.

LEES OOK: 'KV Mechelen ruikt jackpot: Bundesliga-club meldt zich'

Lille meldt zich voor Mukau

De voorbije dagen werden Luton Town, Venezia en Parma al genoemd als mogelijke bestemmingen voor de Congolese Belg, maar een andere club lijkt het meest concreet te zijn. Lille werd ook genoemd en Sacha Tavolieri bevestigt nu dat de Franse club zich gemeld heeft.

Les Dogues zouden zich al gemeld hebben en de gesprekken met zowel Malinwa als Mukau en zijn entourage aangeknoopt hebben. Het wordt nu dus afwachten of zij er ook in zullen slagen om een akkoord te bereiken.

In de voetsporen van Onana en co

Bij Lille zijn ze omwille van tragische redenen nog op zoek naar een defensieve middenvelder. Midden juni werd Nabil Bentaleb namelijk thuis onwel en de 29-jarige zou een hartstilstand gehad hebben. Hij moest onder het mes om een defibrillator te laten plaatsen en daardoor hangt zijn carrière aan een zijden draadje, want in Frankrijk mag je daarmee niet voetballen.

Mogelijk wordt Mukau dus zijn vervanger. Hij zou bij Lille ook in de voetsporen kunnen treden van Amadou Onana, die in het seizoen 2021/22 de laatste Belg was die de kleuren van de Noord-Franse club verdedigde. Ook onder meer Eden Hazard, Divock Origi en Kevin Mirallas hebben er een verleden.

Zou Lille een goede stap zijn voor Mukau?

Meest recent

'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

2
2
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

25
25
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

172
172
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

102
102
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

242
242
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

154
154
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

130
130
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

70
70
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

69
69
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

123
123
Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

159
159
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

295
295
Kanaté verklaart plots vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht verhuurde vandaag Ibrahim Kanaté aan FC Kaiserslautern. De winger was een van ...

301
301
'KV Mechelen ruikt jackpot: Bundesliga-club meldt zich'

Bij KV Mechelen gaan er de komende weken nog de nodige spelers de club verlaten. Voor ...

221
221
Zulte Waregem komt met zeer groot transfernieuws

Zulte Waregem was tot op heden nog rustig op de transfermarkt. CEO Michiel Beeuwsaert gaf bij Het ...

400
400
Niets verloren? Zelfs zonder groepswinst mogen Duivels hopen

De verwachting was dat de Rode Duivels door de groepsfase van het WK zouden walsen, maar niets ...

134
134
'UIttocht Anderlecht: ook verrassende transfer Stroeykens'

Het wordt nog een zeer drukke transferzomer voor Anderlecht. Met Giulian Biancone streek tot dusver ...

631
631
Standard heeft weer beet: oude bekende keert terug

Standard is bezig aan een zeer opvallende zomermercato. De Rouches willen volgend seizoen weer ...

96
96
'Westerlo blijft cashen: 8 miljoen voor duo'

Het belooft bij Westerlo een zeer drukke transferzomer te drukken. In eerste instantie lijken de ...

62
62
Vitor Bruno spreekt eerste keer na intrede bij Anderlecht

Anderlecht heeft lang geduld moeten oefenen, maar heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

355
355
Beerschot kondigt uitgaande 'toptransfer' aan

Beerschot greep afgelopen seizoen maar net naast een directe terugkeer in de Jupiler Pro League en ...

61
61
'Bakayoko maakt zeer verrassende transfer'

In de WK-selectie van de Rode Duivels koos Rudi Garcia voor Jérémy Doku, Leandro ...

157
157
'Westerlo op een zucht van nieuwe miljoenendeal'

Westerlo boerde de voorbije jaren al zeer goed op de transfermarkt. Ze wisten vooral hun spitsen ...

38
38
Veronique De Kock en Ronaldo serveren bloedheet spektakel

Véronique De Kock heeft een verhaal opgediept waar veel mensen alleen maar van kunnen dromen. ...

103
103
'Beveren baalt: smaakmaker trekt naar Bundesliga'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

159
159

Meer sportnieuws