'Klopp kan meteen terugkeren met opmerkelijke aanbieding'

door
'Klopp kan meteen terugkeren met opmerkelijke aanbieding'

Deze zomer nam Jürgen Klopp na maar liefst negen jaar afscheid van Liverpool, dat hij tijdens zijn passage naar onder meer een titel en een Champions League leidde. Daarmee kwam op Anfield een einde aan een tijdperk, terwijl de Duitse trainer zelf uiteraard ook een belangrijke periode afsluit.

Klopp kondigde zijn vertrek al in januari aan en wou Liverpool op die manier voldoende tijd gunnen om een gepaste opvolger voor hem te vinden. Dat werd uiteindelijk de Nederlander Arne Slot. Klopp zelf werd ook aan een aantal nieuwe jobs gelinkt, maar gaf aan dat hij eerst nood heeft aan wat rust.

LEES OOK: Garcia speelt open kaart over Vermant, Hazard en Lavia

VS willen Klopp als bondscoach

De verwachting was dus dat hij een sabbatjaar zou nemen, maar mogelijk gaat dat plan nu toch de prullenmand in. Klopp zou immers een opmerkelijke aanbieding binnengekregen hebben. Volgens The Independent willen de Verenigde Staten hem aanstellen als nieuwe bondscoach.

De Amerikanen maakten de voorbije weken een slechte beurt op de Copa America in eigen land. Ze wonnen nog hun openingsmatch tegen Bolivia, maar verloren daarna van Panama en Uruguay en werden daardoor al in de groepsfase uitgeschakeld. Dat kostte bondscoach Gregg Berhalter zijn job.

WK 2026 in Amerika

Nu dromen ze in de VS van Klopp als opvolger en de eerste contacten zouden zelfs al gelegd zijn. Het wordt afwachten of ze de 57-jarige ook zullen kunnen overtuigen. Als bondscoach zou hij wel aan een iets rustiger ritme kunnen worden en bovendien ligt er ook een mooie uitdaging in het verschiet.

In 2026 organiseren de Verenigde Staten immers samen met Canada en Mexico ook het WK. Klopp zou tijdens dat toernooi dus het gastland onder zijn hoede kunnen hebben. Ongetwijfeld zullen de Amerikanen hem met dat vooruitzicht proberen te verleiden.

Moet Klopp die uitdaging aangaan?

Meest recent

De Bruyne maakt 90 minuten vol: Conte geeft mooi compliment

Kevin De Bruyne heeft voor het eerst sinds zijn zware blessure opnieuw een volledige wedstrijd ...

30
30
Drie debutanten bij Duivels: "Hij is de meest verrassende"

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke spelers hij meepakt op de WK-stage in de ...

29
29
Maguire anti-held United, Leipzig en Lens halen stevig uit

Geen vrijdagavond voetbal in de Jupiler Pro League, maar elders in Europa ging de bal wel aan het ...

14
14
'Made in Neerpede' : Anderlecht eist selectie Duivels op

Bij RSC Anderlecht zal ongetwijfeld tevreden zijn geweest met de selectie van de Rode Duivels. Met ...

101
101
'Monstertransfer Kompany: titanengevecht met City en United'

Bayern München is onder leiding van Vincent Kompany bezig aan een fenomenaal seizoen. Maar ook ...

69
69
Beerschot haalt Patro door gehaktmolen, Eupen mist kansen

In de Challenger Pro League heeft een efficiënt Beerschot vanavond Patro door de gehaktmolen ...

91
91
Publieke opinie tegen Garcia: één naam zorgt voor storm

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

87
87
Lammens of Sels? 'Doublure voor Courtois staat al vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

114
114
'Zure deal voor Club: ruim 20 miljoen door neus geboord'

Club Brugge lijkt na amper één seizoen al afscheid te moeten nemen van Aleksandar ...

194
194
Klaar voor Duivels! De Bruyne speelt volle match in zege Napoli

Kevin De Bruyne lijkt volledig hersteld van de blessure die hem maandenlang aan de kant hield. ...

46
46
Genk likt zijn wonden: "Iedereen had hiervoor getekend"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

224
224
Club Brugge houdt de adem in: Leko werkt aan ‘comebackbom’

Ivan Leko lijkt bij Club Brugge aan een opvallende comeback te werken. De trainer wil een ...

490
490
Garcia negeert JPL-smaakmaker: "Als je mijn mening vraagt ..."

Bondscoach Rudi Garcia maakte vrijdagmiddag zijn selectie bekend voor het komende oefenkamp van de ...

174
174
Gevecht om Play-Off I: doemscenario voor één kandidaat?

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

377
377
Taravel reageert op selectie Rode Duivels: "Hazard?"

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat eindelijk weer een Rode Duivel in de rangen. Al hadden dat er ...

86
86
Geel gevaar in JPL: wie riskeert een schorsing in PO's?

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Nadien gaat het pas ...

129
129
'Anderlecht bindt transferstrijd aan met Atlético'

RSC Anderlecht heeft voorlopig nog altijd geen technisch directeur aangeworven, maar dat belet de ...

129
129
Alarm bij AA Gent: bemoedigend signaal voor KRC Genk

Mathematisch kan het nog. De vier woorden die de Rode Duivels jarenlang moed inpeperden, vaak ...

340
340
Donkere wolken pakken zich samen boven Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht kende een jaar met hoge pieken en stevige dalen. De VRT-man dook recent op in tal ...

62
62
Taravel wanhoop nabij: Anderlecht slikt bittere pil

Om nog naast de top zes te vallen moet het zondag al serieus mislopen voor RSC Anderlecht, dat op de ...

243
243
Garcia houdt adem in: Leko geeft update over Vanaken

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie hoopt Club Brugge nog over Union naar de koppositie ...

184
184
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

373
373
Garcia legt keuze Godts uit: ingewikkelde relatie KBVB

Mika Godts kent dit seizoen een schitterend seizoen bij Ajax. Op clubniveau vallen de resultaten ...

78
78
Must see: reactie De Cat én Anderlecht na selectie

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd geselecteerd voor de Rode Duivels. Bondscoach Rudi Garcia nam ...

204
204
Garcia speelt open kaart over Vermant, Hazard en Lavia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor de Rode Duivels bekendgemaakt. De Belgische nationale ...

203
203

Meer sportnieuws