'Klopp kan meteen terugkeren met opmerkelijke aanbieding'

916 stemmen
'Klopp kan meteen terugkeren met opmerkelijke aanbieding'

Deze zomer nam Jürgen Klopp na maar liefst negen jaar afscheid van Liverpool, dat hij tijdens zijn passage naar onder meer een titel en een Champions League leidde. Daarmee kwam op Anfield een einde aan een tijdperk, terwijl de Duitse trainer zelf uiteraard ook een belangrijke periode afsluit.

Klopp kondigde zijn vertrek al in januari aan en wou Liverpool op die manier voldoende tijd gunnen om een gepaste opvolger voor hem te vinden. Dat werd uiteindelijk de Nederlander Arne Slot. Klopp zelf werd ook aan een aantal nieuwe jobs gelinkt, maar gaf aan dat hij eerst nood heeft aan wat rust.

VS willen Klopp als bondscoach

De verwachting was dus dat hij een sabbatjaar zou nemen, maar mogelijk gaat dat plan nu toch de prullenmand in. Klopp zou immers een opmerkelijke aanbieding binnengekregen hebben. Volgens The Independent willen de Verenigde Staten hem aanstellen als nieuwe bondscoach.

De Amerikanen maakten de voorbije weken een slechte beurt op de Copa America in eigen land. Ze wonnen nog hun openingsmatch tegen Bolivia, maar verloren daarna van Panama en Uruguay en werden daardoor al in de groepsfase uitgeschakeld. Dat kostte bondscoach Gregg Berhalter zijn job.

WK 2026 in Amerika

Nu dromen ze in de VS van Klopp als opvolger en de eerste contacten zouden zelfs al gelegd zijn. Het wordt afwachten of ze de 57-jarige ook zullen kunnen overtuigen. Als bondscoach zou hij wel aan een iets rustiger ritme kunnen worden en bovendien ligt er ook een mooie uitdaging in het verschiet.

In 2026 organiseren de Verenigde Staten immers samen met Canada en Mexico ook het WK. Klopp zou tijdens dat toernooi dus het gastland onder zijn hoede kunnen hebben. Ongetwijfeld zullen de Amerikanen hem met dat vooruitzicht proberen te verleiden.

Moet Klopp die uitdaging aangaan?

Meest recent

Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

33
33
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

15
15
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

115
115
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

213
213
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

253
253
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

173
173
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

203
203
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

123
123
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

125
125
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

266
266
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

250
250
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

104
104
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

39
39
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

85
85
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

560
560
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

199
199
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

445
445
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

523
523
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

182
182
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

98
98
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

244
244
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

149
149
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

92
92
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

341
341
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

259
259

Meer sportnieuws