'Nieuwe bizarre wending in soap Eendracht Aalst'

161 stemmen
'Nieuwe bizarre wending in soap Eendracht Aalst'

De voorbije weken ontspon zich een heuse soap rond de toekomst van Eendracht Aalst. De traditieclub wou een jaar geleden met de intrede van Turkse investeerders de weg naar het profvoetbal weer inzetten, maar die ambitie werd snel gefnuikt door financieel wanbeheer.

Aalst veroverde wel de titel in tweede nationale, maar zag zijn promotie door de neus geboord omdat het geen licentie voor eerste nationale kreeg. Het greep vervolgens ook nog eens naast zijn licentie voor tweede en derde nationale, waardoor het in principe teruggezet wordt naar eerste provinciale.

Eendracht Aalst wil verhuizen naar Heusden-Zolder

Sindsdien heerst de totale chaos bij de Ajuinen. Technisch directeur Kevin Mirallas stapte op, het stadsbestuur zette de club uit zijn stadion en de Turkse investeerders kondigden aan dat ze zich zouden terugtrekken. Dat laatste bleek echter slechts schijn te zijn.

Nu komen ze immers met een zeer bizarre demarche. In een communiqué waarin ze vooral de Aalsterse schepen van Sport viseren, kondigen ze immers aan dat ze volgend seizoen zullen verdergaan in eerste provinciale én dat ze dat zullen doen in Heusden-Zolder.

Verhuis reglementair helemaal niet mogelijk

Het enige probleem met dat plan: reglementair is het helemaal niet mogelijk. Dat wordt ook bevestigd door Voetbal Vlaanderen in een reactie aan Het Laatste Nieuws. "Je kan in bepaalde omstandigheden uitwijken met je club, maar dan kan je maximaal 30km van je vorig terrein spelen. Heusden-Zolder ligt meer dan 100km verder. Wat heeft dit voor zin?", vragen ze zich af.

Het laatste woord is dus nog niet gezegd, maar het lijkt er stilaan toch alsmaar meer op dat Eendracht Aalst in zijn huidige vorm zal verdwijnen. Het stadsbestuur laat wel weten dat het werk maakt van een doorstart, waarvoor onderhandeld wordt met derdenationaler VC Jong Lede en enkele nieuw investeerders.

Zal Eendracht Aalst nog gered kunnen worden?

Meest recent

Club Brugge en Feyenoord sluiten volgend akkoord

Club Brugge en Feyenoord vonden een akkoord over de transfer van Dévy Rigaux. Hij ruilde ...

63
63
Wilmots ziet pijnpunt dat Rode Duivels kan nekken

De Rode Duivels bereiden zich al stilaan voor op het WK. Daar hopen ze nog eens een echt positief ...

51
51
'JPL-club zet Hoefkens alsnog hoog op verlanglijst'

Carl Hoefkens en NAC Breda maakten deze week bekend dat ze ook in de Nederlandse tweede klasse samen ...

46
46
Luis Enrique ziet groot verschil tussen PSG en Arsenal

Arsenal en PSG spelen zaterdag de finale van de Champions League. Luis Enrique kan met de ...

33
33
“We praten nog met hem”: Beerschot houdt kaarten tegen de borst

Beerschot greep naast de promotie naar de Jupiler Pro League. Dat kwam hard aan bij de club, maar de ...

51
51
Fortuna Sittard pakt uit met Belgische coach

Fortuna Sittard heeft vandaag de komst van een Belgische trainer aangekondigd. De nummer elf van de ...

14
14
FC Barcelona heeft beet en kondigt megadeal aan

FC Barcelona heeft vanavond zijn eerste grote ingaande transfer voor het komende seizoen afgerond. ...

121
121
'Club Brugge en Antwerp kloppen aan bij PSV'

Club Brugge en Royal Antwerp FC zijn uiteraard volop bezig met het voorbereiden van de zomermercato. ...

126
126
Mourinho boorde Club Brugge toptransfer door de neus

Club Brugge werd kampioen en dat ondanks een wintermercato waar men toch meer van had verwacht. ...

274
274
Deschacht onthult waar Anderlecht écht op mikt

Bij RSC Anderlecht gaat het een drukke zomermercato worden. Toch moeten de fans ook geen volledige ...

155
155
KV Kortrijk sluit Fins akkoord omtrent volgende transfer

KV Kortrijk wist na één jaar weer te promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kerels ...

45
45
De Bruyne heeft er genoeg van: grote beslissing nadert

Kevin De Bruyne vertrok naar Napoli voor een nieuw groot hoofdstuk in zijn carrière, maar het ...

238
238
De Mil kan teleurstelling niet verbergen: "Heel jammer"

AA Gent en KRC Genk spelen zondag een finale voor een Europese ticket. Het moet hun matige Belgische ...

148
148
Hayen toont tanden: “Wij gaan ons niet verstoppen”

KRC Genk moet zijn seizoen proberen te redden tegen AA Gent. Een zege zou hen alsnog een Europees ...

98
98
'FC Barcelona doet bod, Atlético reageert met.... Yamal'

Het is FC Barcelona menens om komend seizoen versterking te halen. Anthony Gordon komt wellicht over ...

132
132
Patro Eisden verbaast België: “Onhoudbaar”

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

145
145
Anderlecht legt verdediger onder contract

RSC Anderlecht is volop bezig met talenten van eigen bodem langdurig vast te leggen. De Brusselaars ...

136
136
'Machtsstrijd bij Antwerp: nieuwe voorzitter op komst?'

Royal Antwerp FC is een club op drift, dat is al enkele jaren duidelijk. Eigenaar en voorzitter Paul ...

349
349
Preud'homme pakt uit: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Dankzij de licentieproblemen van RWDM blijft Club NXT alsnog in 1B. Een opluchting voor Blauw-Zwart, ...

645
645
Einde tijdperk: Anderlecht maakt afscheid bekend

Sportieve baas Antoine Sibierski gaat straks ongetwijfeld met de grove borstel door de kleedkamer ...

692
692
Toby Alderweireld legt financiën op tafel: waarheid schokt

Toby Alderweireld mag dan wel afscheid genomen hebben van het hoogste niveau bij de Rode Duivels, ...

288
288
Antwerp shopt bij Club Brugge: twee vliegen in één klap

Nu het tussenseizoen begonnen is, blijkt ook de jacht op talent opnieuw geopend. Ook deze zomer ...

338
338
'Anderlecht houdt adem in: goudhaantje gratis weg?'

Ondanks alle kommer en kwel bij het eerste elftal, kunnen de fans van RSC Anderlecht zich nog altijd ...

455
455
Ruben Van Gucht pakt uit met megaproject: Big Brother-vibes

Ruben Van Gucht was de afgelopen jaren quasi niet uit het nieuws weg te slaan. De flamboyante ...

49
49
Maesschalck velt oordeel Duivel: alsnog joker Garcia?

Het WK komt dichterbij. Nog een kleine twee weken en Mexico en Zuid-Afrika trappen het mondiale ...

158
158

Meer sportnieuws