'Nieuwe bizarre wending in soap Eendracht Aalst'

161 stemmen
'Nieuwe bizarre wending in soap Eendracht Aalst'

De voorbije weken ontspon zich een heuse soap rond de toekomst van Eendracht Aalst. De traditieclub wou een jaar geleden met de intrede van Turkse investeerders de weg naar het profvoetbal weer inzetten, maar die ambitie werd snel gefnuikt door financieel wanbeheer.

Aalst veroverde wel de titel in tweede nationale, maar zag zijn promotie door de neus geboord omdat het geen licentie voor eerste nationale kreeg. Het greep vervolgens ook nog eens naast zijn licentie voor tweede en derde nationale, waardoor het in principe teruggezet wordt naar eerste provinciale.

Eendracht Aalst wil verhuizen naar Heusden-Zolder

Sindsdien heerst de totale chaos bij de Ajuinen. Technisch directeur Kevin Mirallas stapte op, het stadsbestuur zette de club uit zijn stadion en de Turkse investeerders kondigden aan dat ze zich zouden terugtrekken. Dat laatste bleek echter slechts schijn te zijn.

Nu komen ze immers met een zeer bizarre demarche. In een communiqué waarin ze vooral de Aalsterse schepen van Sport viseren, kondigen ze immers aan dat ze volgend seizoen zullen verdergaan in eerste provinciale én dat ze dat zullen doen in Heusden-Zolder.

Verhuis reglementair helemaal niet mogelijk

Het enige probleem met dat plan: reglementair is het helemaal niet mogelijk. Dat wordt ook bevestigd door Voetbal Vlaanderen in een reactie aan Het Laatste Nieuws. "Je kan in bepaalde omstandigheden uitwijken met je club, maar dan kan je maximaal 30km van je vorig terrein spelen. Heusden-Zolder ligt meer dan 100km verder. Wat heeft dit voor zin?", vragen ze zich af.

Het laatste woord is dus nog niet gezegd, maar het lijkt er stilaan toch alsmaar meer op dat Eendracht Aalst in zijn huidige vorm zal verdwijnen. Het stadsbestuur laat wel weten dat het werk maakt van een doorstart, waarvoor onderhandeld wordt met derdenationaler VC Jong Lede en enkele nieuw investeerders.

Zal Eendracht Aalst nog gered kunnen worden?

Meest recent

'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

96
96
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

79
79
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

225
225
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

98
98
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

75
75
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

268
268
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

31
31
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

397
397
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

73
73
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

263
263
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

479
479
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

61
61
‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

203
203
Zulte Waregem stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

101
101
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

334
334
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

533
533
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

428
428
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

178
178
Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Patro Eisden liep promotie naar de Jupiler Pro League mis. De club van Stijn Stijnen verloor ...

89
89
'Club Brugge haalt groot gelijk: toekomst Leko op tafel'

Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart plukte ...

426
426
‘Zulte Waregem heeft beet: groen licht voor T1’

Zulte Waregem is volop bezig met volgend seizoen. Essevee zal weer in de Jupiler Pro League te zien ...

103
103
'City schakelt razendsnel: opvolger Guardiola tekent voor 3 jaar'

Terwijl de titelstrijd in de Premier League in volle ontknoping is, werd het Engelse voetbal ...

217
217
'Preud'homme krijgt loodzware transferopdracht bij Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

509
509
'Alonso klopt op tafel: JPL-bekende eerste Chelsea-transfer'

Chelsea FC heeft een nieuwe coach gevonden. Zo besloten de Blues om hun sportieve lot in handen te ...

143
143
Union groter dan Anderlecht? Proto trekt fel van leer

Terwijl RSC Anderlecht de voorbije seizoenen steeds verder wegkwijnt, blijft Union SG hoge toppen ...

353
353

Meer sportnieuws