'Nieuwe bizarre wending in soap Eendracht Aalst'

161 stemmen
'Nieuwe bizarre wending in soap Eendracht Aalst'

De voorbije weken ontspon zich een heuse soap rond de toekomst van Eendracht Aalst. De traditieclub wou een jaar geleden met de intrede van Turkse investeerders de weg naar het profvoetbal weer inzetten, maar die ambitie werd snel gefnuikt door financieel wanbeheer.

Aalst veroverde wel de titel in tweede nationale, maar zag zijn promotie door de neus geboord omdat het geen licentie voor eerste nationale kreeg. Het greep vervolgens ook nog eens naast zijn licentie voor tweede en derde nationale, waardoor het in principe teruggezet wordt naar eerste provinciale.

LEES OOK: Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Eendracht Aalst wil verhuizen naar Heusden-Zolder

Sindsdien heerst de totale chaos bij de Ajuinen. Technisch directeur Kevin Mirallas stapte op, het stadsbestuur zette de club uit zijn stadion en de Turkse investeerders kondigden aan dat ze zich zouden terugtrekken. Dat laatste bleek echter slechts schijn te zijn.

Nu komen ze immers met een zeer bizarre demarche. In een communiqué waarin ze vooral de Aalsterse schepen van Sport viseren, kondigen ze immers aan dat ze volgend seizoen zullen verdergaan in eerste provinciale én dat ze dat zullen doen in Heusden-Zolder.

Verhuis reglementair helemaal niet mogelijk

Het enige probleem met dat plan: reglementair is het helemaal niet mogelijk. Dat wordt ook bevestigd door Voetbal Vlaanderen in een reactie aan Het Laatste Nieuws. "Je kan in bepaalde omstandigheden uitwijken met je club, maar dan kan je maximaal 30km van je vorig terrein spelen. Heusden-Zolder ligt meer dan 100km verder. Wat heeft dit voor zin?", vragen ze zich af.

Het laatste woord is dus nog niet gezegd, maar het lijkt er stilaan toch alsmaar meer op dat Eendracht Aalst in zijn huidige vorm zal verdwijnen. Het stadsbestuur laat wel weten dat het werk maakt van een doorstart, waarvoor onderhandeld wordt met derdenationaler VC Jong Lede en enkele nieuw investeerders.

Zal Eendracht Aalst nog gered kunnen worden?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

66
66
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

14
14
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

12
12
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

55
55
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

42
42
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

82
82
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

71
71
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

40
40
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

219
219
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

161
161
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

171
171
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

292
292
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

444
444
'STVV grijpt naast absolute toptransfer'

STVV gaat deze zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De club gaat dus ook heel wat ...

78
78
Club Brugge vreest transferstorm rond zeven spelers

Club Brugge gaat een heel drukke zomer tegemoet. We haalden al aan dat drie spelers toch een keuze ...

242
242
Courtois zet toon bij Genk: iedereen gewaarschuwd

Thibaut Courtois keert terug naar KRC Genk. Dat gebeurde met zijn holding NXTPLAY. De doelman van ...

154
154
Anderlecht lacht en treurt met WK-selectie

RSC Anderlecht zag Ilay Camara alsnog afhaken voor het WK. Hij zit dan toch niet in de selectie. Een ...

274
274
'Union SG scoort met ingaande topdeal van 5 miljoen euro'

Union SG zit niet stil op de transfermarkt. De Brusselaars zijn op weg om een tweede ingaande ...

151
151
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

448
448
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

199
199
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

157
157
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

310
310
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

135
135
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

261
261
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

783
783
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

154
154

Meer sportnieuws