'Nieuwe bizarre wending in soap Eendracht Aalst'

161 stemmen
'Nieuwe bizarre wending in soap Eendracht Aalst'

De voorbije weken ontspon zich een heuse soap rond de toekomst van Eendracht Aalst. De traditieclub wou een jaar geleden met de intrede van Turkse investeerders de weg naar het profvoetbal weer inzetten, maar die ambitie werd snel gefnuikt door financieel wanbeheer.

Aalst veroverde wel de titel in tweede nationale, maar zag zijn promotie door de neus geboord omdat het geen licentie voor eerste nationale kreeg. Het greep vervolgens ook nog eens naast zijn licentie voor tweede en derde nationale, waardoor het in principe teruggezet wordt naar eerste provinciale.

Eendracht Aalst wil verhuizen naar Heusden-Zolder

Sindsdien heerst de totale chaos bij de Ajuinen. Technisch directeur Kevin Mirallas stapte op, het stadsbestuur zette de club uit zijn stadion en de Turkse investeerders kondigden aan dat ze zich zouden terugtrekken. Dat laatste bleek echter slechts schijn te zijn.

Nu komen ze immers met een zeer bizarre demarche. In een communiqué waarin ze vooral de Aalsterse schepen van Sport viseren, kondigen ze immers aan dat ze volgend seizoen zullen verdergaan in eerste provinciale én dat ze dat zullen doen in Heusden-Zolder.

Verhuis reglementair helemaal niet mogelijk

Het enige probleem met dat plan: reglementair is het helemaal niet mogelijk. Dat wordt ook bevestigd door Voetbal Vlaanderen in een reactie aan Het Laatste Nieuws. "Je kan in bepaalde omstandigheden uitwijken met je club, maar dan kan je maximaal 30km van je vorig terrein spelen. Heusden-Zolder ligt meer dan 100km verder. Wat heeft dit voor zin?", vragen ze zich af.

Het laatste woord is dus nog niet gezegd, maar het lijkt er stilaan toch alsmaar meer op dat Eendracht Aalst in zijn huidige vorm zal verdwijnen. Het stadsbestuur laat wel weten dat het werk maakt van een doorstart, waarvoor onderhandeld wordt met derdenationaler VC Jong Lede en enkele nieuw investeerders.

Zal Eendracht Aalst nog gered kunnen worden?

Meest recent

België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

116
116
Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

174
174
Cristiano Ronaldo zorgt voor hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

57
57
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

406
406
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

57
57
Sels naar Club Brugge? Doelman geeft hét antwoord

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe doelman nadat Simon Mignolet stopte en Dani van den Heuven ...

196
196
Laatste dans voor Ronaldo bij Portugal? Zus verklapt alles

Cristiano Ronaldo en Portugal hebben zich afgelopen nacht weten te plaatsen voor de volgende ronde. ...

41
41
De Bruyne verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Kevin De Bruyne en de meest gehate transferroute van Italië: alleen het gerucht is al genoeg om ...

73
73
'Anderlecht schrikt zich hoedje: laag eerste bod De Cat'

RSC Anderlecht heeft de voorbereiding hervat mét Nathan De Cat in de selectie. De algemene ...

355
355
Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

125
125
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

107
107
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

72
72
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

191
191
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

599
599
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

822
822
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

672
672
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

108
108
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

482
482
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

681
681
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

275
275
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

84
84
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

278
278
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

506
506
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

275
275
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

772
772

Meer sportnieuws