Pro League grijpt hard in na 'penaltygate' en andere soaps

door
Pro League grijpt hard in na 'penaltygate' en andere soaps

De start van het nieuwe Belgische voetbalseizoen nadert met rasse schreden. Binnen negen dagen staat de eerste afspraak al op het programma met de Supercup tussen landskampioen Club Brugge en bekerwinnaar Union. Een week later gaat ook de Jupiler Pro League van start.

De Pro League vond dan ook het ideale moment gekomen om de nieuwigheden voor het komende seizoen eens op een rij te zetten. Naast de hervormingen van de Lotto Super League en de Belgische beker bij de vrouwen springt daarbij één zaak in het oog.

LEES OOK: ‘Entourage Ilic slaat op tafel: Anderlecht stuit op probleem’

Geen klachten tegen scheidsrechterlijke beslissingen meer mogelijk

"De regels met betrekking tot klachten ingeval van schending van de spelregels door de scheidsrechters en de mogelijke gevolgen daarvan werden voor het profvoetbal, conform de regelgeving van FIFA en UEFA, geschrapt uit het Bondsreglement", laat de Pro League immers weten.

Het afgelopen seizoen werd opgeschrikt door verschillende klachten van teams die het niet eens waren met beslissingen van de scheidsrechters. Het meest beruchte dossier was de 'penaltygate' in de wedstrijd tussen Anderlecht en KRC Genk, die maandenlang het Belgische voetbal in een wurggreep hield. Ook Club Brugge en RWDM stapten op een gegeven moment echter naar het Disciplinair Comité en/of het BAS.

Reviewcommissie afgeschaft, einddatum mercato bekend

Dat zal voortaan dus niet meer mogelijk zijn. "Bijgevolg zijn de beslissingen van de scheidsrechter tijdens of naar aanleiding van de wedstrijd definitief en kan de uitslag van een wedstrijd niet gewijzigd worden voor of door een fout van de scheidsrechter, noch kan een wedstrijd in het profvoetbal om deze reden herspeeld worden."

Daarnaast laat de Pro League ook nog weten dat de reviewcommissie afgeschaft wordt. Door het invoeren van de VAR was die al grotendeels overbodig geworden. Daarnaast werden ook de data van de transferperiodes dit seizoen nog eens bevestigd. Belgische clubs kunnen deze zomer tot en met 6 september nieuwe spelers aantrekken. De wintermercato loopt dan weer van 7 januari tot en met 3 februari.

Goede beslissing om die regels te schrappen?

Meest recent

'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

In de nieuwste update van het toonaangevende Transfermarkt vestigt Club Brugge een nieuw record, ...

53
53
Ruben Van Gucht neemt héél grote beslissing in Rome

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

5
5
'Genk all-in: krankzinnig prijskaartje Karetsas lekt uit'

De zenuwen staan strakgespannen in Genk, dat zondag uitgerekend in de derby tegen STVV zijn kansen ...

84
84
Update marktwaarden JPL: alle winnaars & verliezers

Het toonaangevende Transfermarkt kwam vrijdag met een update van de verschillende marktwaarden in de ...

66
66
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

272
272
Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

132
132
Limburgse derby op scherp: Hayen gooit olie op het vuur

Komende speeldag staat de Limburgse derby tussen KRC Genk en Sint-Truiden VV op het programma. Nicky ...

129
129
Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Eric Gerets is een clubicoon van Standard Luik en La Dernière Heure sprak met de voormalige ...

361
361
Steven Defour snel terug als hoofdtrainer in België?

Steven Defour was in het verleden hoofdtrainer van KV Mechelen, maar sinds zijn ontslag bij Malinwa ...

127
127
Taravel reageert na vertrouwen: ambities Anderlecht bekend

RSC Anderlecht heeft ervoor gekozen om officieel door te gaan met Jeremy Taravel als hoofdtrainer. ...

142
142
Mazzu kan zijn oude liefde nieuwe hak zetten

Komend weekend zitten we al aan de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler ...

30
30
Witte rook: Anderlecht hakt trainersknoop definitief door

Anderlecht zat de voorbije anderhalve maand met een stevig trainersdilemma. Na het ontslag van ...

248
248
Camara geeft dé oorzaak voor vele blessures bij Anderlecht

Anderlecht kent de laatste weken een opleving, maar beleeft globaal gezien nog altijd een ...

239
239
Verbauwhede heeft slecht nieuws voor Kortrijk bij promotie

SK Beveren veroverde deze week al de titel in de Challenger Pro League en is daarmee ook al zeker ...

306
306
Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

128
128
Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

291
291
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

179
179
Colpaert spreekt duidelijke taal over toekomst Zulte

Het rommelt ferm bij Zulte Waregem. Sven Vandenbroeck werd ontslagen en assistent Steve Colpaert ...

111
111
Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

Alexis Flips staat nog tot 2028 onder contract bij RSC Anderlecht. De Franse middenvelder werd twee ...

266
266
Wesley Sonck kotsmisselijk na VTM-horror met Koen Wauters

Voor Wesley Sonck werd een ogenschijnlijk onschuldige uitdaging plots een kleine nachtmerrie. De ...

42
42
KAA Gent met de rug tegen de muur: De Mil waarschuwt

KAA Gent staat voorlopig op een zesde plek, maar het is ongemeen spannend. KRC Genk, Standard Luik ...

181
181
Bataille terug naar België? “Raketten in Israël”

Jelle Bataille maakte de opvallende overstap naar Maccabi Haifa na zijn periode bij Royal Antwerp ...

121
121
Focus op derby: Heymans roept oorlogstaal naar STVV

KRC Genk blijft verbazen in Europa. De Limburgers wonnen de heenwedstrijd tegen het Duitse Freiburg ...

338
338
Iran draait kar en maakt Trump met de grond gelijk

Iran leek aanvankelijk niet deel te nemen aan het Wereldkampioenschap voetbal dit jaar, maar na een ...

206
206
Onana breekt lans voor deze Rode Duivel

Het wordt uitkijken naar wie volgende week de selectie van de Rode Duivels zal halen. Bondscoach ...

99
99

Meer sportnieuws