Pro League grijpt hard in na 'penaltygate' en andere soaps

door
Pro League grijpt hard in na 'penaltygate' en andere soaps

De start van het nieuwe Belgische voetbalseizoen nadert met rasse schreden. Binnen negen dagen staat de eerste afspraak al op het programma met de Supercup tussen landskampioen Club Brugge en bekerwinnaar Union. Een week later gaat ook de Jupiler Pro League van start.

De Pro League vond dan ook het ideale moment gekomen om de nieuwigheden voor het komende seizoen eens op een rij te zetten. Naast de hervormingen van de Lotto Super League en de Belgische beker bij de vrouwen springt daarbij één zaak in het oog.

LEES OOK: Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Geen klachten tegen scheidsrechterlijke beslissingen meer mogelijk

"De regels met betrekking tot klachten ingeval van schending van de spelregels door de scheidsrechters en de mogelijke gevolgen daarvan werden voor het profvoetbal, conform de regelgeving van FIFA en UEFA, geschrapt uit het Bondsreglement", laat de Pro League immers weten.

Het afgelopen seizoen werd opgeschrikt door verschillende klachten van teams die het niet eens waren met beslissingen van de scheidsrechters. Het meest beruchte dossier was de 'penaltygate' in de wedstrijd tussen Anderlecht en KRC Genk, die maandenlang het Belgische voetbal in een wurggreep hield. Ook Club Brugge en RWDM stapten op een gegeven moment echter naar het Disciplinair Comité en/of het BAS.

Reviewcommissie afgeschaft, einddatum mercato bekend

Dat zal voortaan dus niet meer mogelijk zijn. "Bijgevolg zijn de beslissingen van de scheidsrechter tijdens of naar aanleiding van de wedstrijd definitief en kan de uitslag van een wedstrijd niet gewijzigd worden voor of door een fout van de scheidsrechter, noch kan een wedstrijd in het profvoetbal om deze reden herspeeld worden."

Daarnaast laat de Pro League ook nog weten dat de reviewcommissie afgeschaft wordt. Door het invoeren van de VAR was die al grotendeels overbodig geworden. Daarnaast werden ook de data van de transferperiodes dit seizoen nog eens bevestigd. Belgische clubs kunnen deze zomer tot en met 6 september nieuwe spelers aantrekken. De wintermercato loopt dan weer van 7 januari tot en met 3 februari.

Goede beslissing om die regels te schrappen?

Meest recent

De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

0
0
'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

58
58
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

92
92
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

56
56
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

248
248
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

229
229
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

205
205
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

378
378
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

473
473
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

235
235
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

202
202
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

266
266
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

138
138
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

280
280
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

73
73
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

204
204
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

363
363
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

285
285
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

309
309
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

305
305
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

398
398
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

359
359
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

160
160
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

63
63
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

301
301

Meer sportnieuws